זמן ישראל - האתר לקידום הקורונה והתפשטותה. נא לעדכן: עכשיו בשוודיה גל שני, ראש הממשלה קרא לציבור להישאר בבית, מניין המתים כבר עומד על 6,400 ועוד יעלה. .
כל הזמן // יום ראשון, 22 בנובמבר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

איך יכול להיות שטובת הנאה בסך 20 מיליון שקל לא מצדיקה חקירה?

ביום חמישי הגישה התנועה לאיכות השלטון את עתירתה המתוקנת בפרשת הצוללות, הכוללת התייחסות להחלטת מנדלבליט שלא לחקור את פרשת המניות של נתניהו ● תגובתה של התנועה מנוסחת בסעיף 309 לעתירה כך: "מטורף!!!" ● וכשבוחנים את רווחי נתניהו כפי שמפרט מנדלבליט בהחלטתו, מגלים כי המספרים אף גבוהים ממה שהיה ידוע - "מטורף עוד יותר", כותבת התנועה ● פרשנות

עוד 831 מילים

ניסנקורן נגד גנץ: "אחרים את ישיבת הממשלה"

שר המשפטים מאיים בחרם בגלל המינוי שנכנס היום לתוקף של מנכ"ל למשרד ראש הממשלה החליפי של ראש המפלגה שלו-עצמו, בני גנץ ● יו"ר הסיעה, איתן גינזבורג, מצטרף גם הוא למחאה על המינוי ● בפעם השנייה ברציפות נורות אמש רקטות מעזה במוצ"ש ● ישיבת קבינט הקורונה, שאמורה לדון בפתיחת כיתות ועסקים בשבוע הבא, נדחתה למחר ● הקבינט ידון מחר גם בתוכנית לביטול איכוני שב"כ וחיוב עסקים ולקוחות לשימוש באפליקציית "מגן"

07:58 עריכה

שר המשפטים אבי ניסנקורן ממפלגת כחול לבן מחרים את ישיבת הממשלה במחאה על מינוי מנכ"ל למשרדו של ראש הממשלה החלופי, בני גנץ, מנהיג כחול לבן. איתן גיזנבורג, המשמש כיו"ר הסיעה של כחול לבן, "מבין" את אבי ניסנקורן ותוקף גם הוא את המינוי:

07:47 עריכה

אתמול דווח כי משרד הבריאות תומך בפתיחה חלקית של כיתות הלימוד בכל שכבות הגיל ביישובים ירוקים. הבוקר, שר הבריאות אדלשטיין ממהר להנמיך את הציפיות ומזהיר מפתיחה של "גם וגם וגם" מבלי לפרט מה הם ה"גם" שהוא מתנגד לפתיחתם:

אדלשטיין מצטרף לבכירי משרדו ומוריד את רף הציפיות גם מהחיסון, שלפי דבריו, שסותרים את הבטחותיו של נתניהו לא יסיים את המגפה בישראל כבר בתחילת 2021 אלא רק בהמשך השנה:

 

 

07:35 עריכה

הוד בצר, מקורבו של ראש הממשלה החלופי בני גנץ, ייכנס היום לתפקידו כמנכ"ל המשרד. המינוי זוכה למקלחת של צוננים גם באופוזיציה וגם בתוך הממשלה – ושר המשפטים אבי ניסנקורן מאיים להחרים את ישיבת הממשלה המיועדת להיום במחאה עליו:

 

07:25 עריכה

בישיבת קבינט הקורונה שהייתה אמורה להתבצע היום השרים זאב אלקין מהליכוד ויזהר שי מכחול לבן תכננו להמליץ להחליף את איכוני שב"כ אחרי אנשים שבאו במגע עם חולי קורונה מאומתים, בשדרוג של אפליקציית "המגן 2" ובצעדי חקיקה שיהפכו את הורדת האפליקציה לאטרקטיבית לאזרחים, לבעלי עסקים, למוקדי מסחר ותעסוקה.

אתר ynet מדווח כי ישיבת הקבינט נדחתה כדי לאפשר לשרים אלקין ושי להשלים את עבודתם בנושא האמצעים הדיגיטליים, כולל ההיבטים המשפטיים הקשורים לנושא.

אם הממשלה תקבל את ההחלטה, זאת תהיה נקודת מפנה, מאחר והממשלה נאבקה על התקנת איכוני שב"כ בכנסת ובבתי המשפט, חרף התנגדות חריפה של האופוזיציה ויש אף טענות שהממשלה הזניחה את המעקב האפידמיולוגי מתוך מחשבה שאיכוני שב"כ יעבדו טוב יותר או יסייעו לה במטרות פוליטיות שאינן קשורות למגפה. בסופו של דבר הסתבר שאיכוני שב"כ מבצעים עבודה גרועה ואינם מאתרים את מרבית ההידבקויות, וגם מאתרים הידבקויות שלא התרחשו.

נתניהו הורה לאחרונה שרים אלקין ושי לבחון כיצד ניתן לחייב אזרחים להשתמש ב"מגן 2", או בכלים דיגיטליים אחרים כתנאי לכניסה לקניונים, מרכזי קניות ומקומות עבודה. בדיקה משפטית מתנהלת סביב השאלה אם ניתן לאפשר למקומות עבודה, שנותנים טלפון נייד לעובדים שלהם, לחייב את הצוותים להוריד את אפליקציית "המגן 2" ולהפעילה משום שזה "מגן על מקום העבודה".

לגבי קניונים ומרכזי מסחר – הצוות ממליץ לאפשר לקניונים להתנות כניסת לקוחות בסריקת קוד QR עם הטלפון הנייד, כדי שניתן יהיה לדעת באילו חנויות ביקרו בעוד שהמידע לא יישאר אצל הקניון אלא אצל האדם שהוריד את הקוד. מבדיקה שעשו השרים עולה כי יש מדינות בעולם שאפשרו לקניונים לחייב לקוחות לסרוק את הקוד.

אם קבינט הקורונה לא יחליט מחר אחרת, אחרי יותר מחודשיים של "למידה" מהבית יחזרו תלמידי ה'-ו' מחרתיים ללימודים שלושה ימים בשבוע. אם לא יהיה שינוי בהחלטות, יחזרו בשבוע הבא גם תלמידי י"א-י"ב ליומיים בשבוע להשלמת בגרויות.

שר החינוך יואב גלנט דורש לפתוח מיד את כל מערכת החינוך. "ההשלכות של נזקי הסגר הממושך ילוו את הילדים זמן ארוך", אמר אתמול השר, "אסור לנו לשכוח את דור העתיד של מדינת ישראל".
במשרד הבריאות, לעומת זאת, רוצים להמתין ולראות את השפעת החזרה של כיתות ה'-ו' על התחלואה הכללית – ולא ממהרים לקבל החלטות לגבי יתר שכבות הגיל. עם זאת, אתמול פורסם כי במשרד הבריאות נוטים לקבל את הדרישה לפתוח את כל שכבות הלימוד ללמידה במשך חלק מימי השבוע בערים ירוקות בלבד.

החזרה ללימודים תתבצע בהתאם מתווה הקפסולות שהפעיל משרד החינוך בתחילת השנה, שלפיו יותר מ-80% מהתלמידים ילמדו לפחות שלושה ימים בשבוע בבית הספר.

אילוסטרציה (צילום: istockphoto/Khosrork)
אילוסטרציה (צילום: istockphoto/Khosrork)
07:08 עריכה

אחרי תקופה של שקט בין ישראל למשטר חמאס בעזה, החלו לאחרונה שוב חילופי אש, ואחד החמורים ביניהם התרחש הלילה. רקטה ששוגרה אמש מרצועת עזה התפוצצה במחסן של מפעל באזור התעשייה הדרומי באשקלון. איש לא נפגע, נזק נגרם למקום. מערכת כיפת ברזל לא הופעלה. אזעקה הופעלה בעיר ותושבים נכנסו למרחבים המוגנים ודיווחו על פיצוץ עז שנשמע באזור.

בתגובה לשיגור, צה"ל תקף מטרות של חמאס ברצועה. בהודעת דובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב ומסוקי קרב תקפו שני אתרים לייצור אמצעי לחימה רקטיים, תשתיות תת-קרקעיות ומתחם אימונים צבאי של הכוח הימי. עוד נמסר כי "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

בנוסף, צה"ל מתחקר ירי ללא אישור שביצעו לוחמי שריון מול גבול רצועת עזה לעבר עמדת חמאס, שאירע זמן קצר לאחר שיגור הרקטה מעזה. הלוחמים ירו פגז לעבר עמדת ארגון הטרור, בהתאם לנוהל הרגיל, לאחר שפעיליה כבר התפנו ממנה. בצה"ל אמרו כי עמדת חמאס לא הותקפה – בניגוד לדיווחים פלסטיניים שטענו כך. בצה"ל מסבירים כי הסיבה לפעולת הכוח היא "ככל הנראה חתירה יתרה למגע".

זו הפעם השנייה לאחרונה ששתי רקטות נורו מעזה, והפעם השנייה ששני השיגורים לא יורטו בידי כיפת ברזל. גם לפני שבוע במוצ"ש נורו שתי רקטות מעזה, לעבר שטחים פתוחים באזור אשקלון וראשון לציון, ובתגובה, מטוסי קרב וטנקים של צה"ל תקפו מטרות של חמאס ברצועה.

לאחר ירי הרקטות לפני כשבוע העלו גורמים שונים בעזה טענות שלפיהן מכת ברק היא שגרמה לשיגורים. שיגור הרקטה אתמול בערב מגיע גם על רקע התנגדות חמאס להפשרה ביחסים בין ישראל לרשות הפלסטינית – והודעתה על חידוש התיאום הביטחוני, חצי שנה לאחר שהופסק, בשל בחירתו של ג'ו ביידן לנשיא ארה"ב והסתלקותו הקרבה של שנוא נפשם דונלד טראמפ. ייתכן שהשיגור קשור גם להתפרצות חזקה של מגפת הקורונה ברצועה וחשש מהטלת סגר פנימי על ידי חמאס, אחרי תקופה ארוכה שהמגפה נמצאה בשליטה ברצועה המבודדת.

ישיבת קבינט הקורונה שתוכננה להיום נדחתה, כנראה בשל אירועי הירי. הקבינט היה אמור להתכנס היום כדי לאשר מחדש את ההחלטה לפתוח באופן חלקי את כיתות ה'-ו' של בתי הספר מחרתיים ופתיחת ההכנה לבגרויות של כיתות י"א-י"ב בשבוע הבא, ולדון בדרישות להקלות נוספות שכבר היו אמורות לצאת לפועל ונדחו, בינינן פתיחת הקניונים שיועדה לשבוע שעבר ופתיחת המסעדות בשבוע הבא, וכן בדרישת משרד החינוך לפתוח גם את כיתות ז'-י'. אתמול דווח לראשונה שמשרד הבריאות תומך בדרישה לפתוח את כל מערכת החינוך בערים הירוקות.

ירי טיל, אילוסטרציה (צילום: Flash90)
ירי טיל, אילוסטרציה (צילום: Flash90)
עוד 5 עדכונים

דוח על מצב האומה

צר לי מאוד להודיע, אבל הפכנו לחברה חלשה, שסועה, פחדנית ומשותקת. ממדינה חזקה, יציבה, מאוחדת ובטוחה בעצמה שניצחה במלחמות וגם בימיה הקשים ידעה להישאר מאוחדת באהבה, הידרדרנו אל תהום השנאה, השיתוק, הפירוד והאטימות. ואנחנו נמצאים בימים הקשים ביותר שידעה ישראל מעודה, ולא רק בגלל הנגיף קורונה.

הפכנו לחברה חלשה, שסועה, פחדנית ומשותקת. ממדינה חזקה, יציבה, מאוחדת ובטוחה בעצמה שניצחה במלחמות וגם בימיה הקשים ידעה להישאר מאוחדת באהבה, הידרדרנו אל תהום השנאה, השיתוק והפירוד

הנאשם בנימין נתניהו ועדתו הצליחו להפריד בינינו ולפורר את החברה הישראלית לפירורים דקים של שנאה, איבה ורוע. מדמוקרטיה מודרנית מפוארת וחזקה השתנינו לממלכה מושחתת, המקדשת את מלוכתה ומשחיתה את כל מה שהיא נוגעת בו. כל מי שמעז לומר ולו מילת ביקורת אחת נגד השלטון המסואב והעומד בראשו מואשם מייד בחוסר נאמנות, שלא לומר בגידה, ומתויג מיידית כשמאל שונא ישראל.

אנחנו פוחדים ממחאות, מהפגנות, משיוך פוליטי, מכבישים חסומים, מהומור בכלל והומור עצמי בפרט, מסאטירה פוליטית ומהשוואות כאלה ואחרות. אסור להשוות, אומרים לנו פחדני נתניהו, איך אתם מעיזים להשוות? אבל כשהם משווים אז אין בעיה.

ואני אומר: עם שמשתיק הפגנה ונמנע מלהגדירהּ פוליטית (פוליטית, לא מפלגתית), מונע סאטירה ופוחד מהשוואות הוא עם חלש, חסר ביטחון ואבוד. צריך לפחוד ולהירתע מאנשים, לא מהשוואות. אם לא נשווה איך נדע ממה להיזהר? אם לא נשווה איך נדע שאנחנו לא הופכים כמותם ולוּ במעט?

אין הקשבה, אין כבוד לדעה שונה, אין אמפתיה, אין ניסיון להבין את הצד המתנגד למצב הקיים. רק אטימות רבה, שנאה איומה, רוע לב על סף מלחמת אחים. כל מי שמתנגד מוצג כאויב.

השקרים שולטים, האמת נכנסה עמוק לתוך הארון, ההסתה מתפרעת והעובדות הפכו לעניין לא חשוב ולא רלוונטי. לא חשוב מה אתה אומר אלא איך אתה אומר, אתה יכול לומר שטות גמורה, קשקוש מוחלט, פייק ניוז במיטבו – אבל אם אתה אומר אותם בפאתוס, בקול בס עמוק ובתנועות פנים וגוף תואמות – ניצחת. המשחק קובע, ההצגה מנצחת, התפאורה, החיצוניות והצורה. התוכן, המהות, העובדות היבשות – כל אלה הפכו לטורח, לעניין טרחני זקן מהעבר, מפעם, לדבר לא רלוונטי ולא קובע.

עם שמשתיק הפגנה ונמנע מלהגדירהּ פוליטית (פוליטית, לא מפלגתית), מונע סאטירה ופוחד מהשוואות הוא עם חלש, חסר ביטחון ואבוד. צריך לפחוד ולהירתע מאנשים, לא מהשוואות. אם לא נשווה איך נדע ממה להיזהר?

מה קרה לנו שהפכנו לפחדנים כאלה? ממה אנחנו פוחדים? ממי אנחנו פוחדים? ובעיקר, איך אפשרנו למצב הזה לקרות? איך לא עצרנו את התהליך ההרסני והמסוכן הזה בעודו באיבו? מדוע לא למדנו מטעויות העבר ולא הפקנו לקחים?

יותר מדי שאלות ללא מענה ותשובות.

ראו את ארצות הברית: טעו פעם אחת טעות גורלית – ולא חזרו עליה שנית. הם הראו בצורה החדה, הברורה והתקיפה ביותר את הדלת לנשיא היוצא דונלד טראמפ. בלשון בוטה יותר: הם בעטו אותו החוצה. כי אצלם המדינה חשובה, לא המנהיג. הגיע הזמן שנלמד מהם.

חברה בריאה היא כזאת שלא פוחדת מביקורת ולא משתיקה אותה. בדמוקרטיה חזקה יש מקום לכולם ללא גבול כמעט. הגבול היחיד הוא הסתה ואלימות. אלא שגם כאן איבדנו את החושים ואנחנו מתקשים לזהות מה נכלל בגדר הסתה ומה לא נכלל בגדר הסתה.

רק שלטון חסר ביטחון, חלש, פחדן וילדותי מנצל את כוחו הפוליטי לסתום פיות ולהחליש את החברה ולפרקהּ לחתיכות קרועות. שלטון כזה יאשים את כל העולם, אשתו וילדיו בכל הכישלונות שלו־עצמו, לעולם לא יודה בטעויותיו ובוודאי לא יישא באחריות להן. ואין מה לצפות מחברי שלטון כזה להתפטר.

אז מה עושים?

ממשיכים באותו קו ואף מחריפים אותו: מחאות, הפגנות, הפעלת שיקול דעת במקום שחסר כזה בממשלה המעוותת, הפגומה והנכה שכלית, נפשית ורגשית שקמה כאן – עד שננצח, עד שנתניהו ועדתו יפחדו לדבר ולפעול, עד שנתניהו ועדתו ייכנעו ללא תנאי ויגלו לתדהמתם שהם רק בני אדם והשמש לא זורחת להם מהמקום שמרפד את מושב האסלה.

ראו את ארה"ב: טעו פעם אחת טעות גורלית – ולא חזרו עליה שנית. הראו בצורה החדה והתקיפה ביותר את הדלת לנשיא היוצא דונלד טראמפ. בלשון בוטה יותר: בעטו אותו החוצה. כי אצלם המדינה חשובה, לא המנהיג

אסור לוותר, אסור להתייאש. יש לאסוף את הכוחות ולהמשיך במלחמה על הבית, כי אין לנו בית אחר ואם לא נילחם על עתיד המדינה, המדינה תתפוגג ותיעלם כלא הייתה, ויום אחד נקום למשטר מלוכני מלא ורשמי שימנע מאיתנו להתבטא ולחיות את חיינו בשלווה ובנחת.

יאיר בן־חור הוא עורך ספרות, עורך לשון, נקדן, עורך שירה ומשורר. פרסם עד כה ארבעה ספרי שירה פרי עטו וספר מאמרים פילוסופיים, וערך וניקד מאות ספרים אחרים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
מאור לגויים הפכנו לליקוי מאורות. איש לא מדבר יותר על חברת מופת. המדינה לא חשובה, רק שוד הקופה הציבורית ואונס ברוטלי של שלטון החוק. תהליכים מפחידים שכבר היו בגרמניה בשנות ה-30' של אובדן ... המשך קריאה

מאור לגויים הפכנו לליקוי מאורות. איש לא מדבר יותר על חברת מופת. המדינה לא חשובה, רק שוד הקופה הציבורית ואונס ברוטלי של שלטון החוק. תהליכים מפחידים שכבר היו בגרמניה בשנות ה-30' של אובדן הדמוקרטיה והשתלטות הדיקטטורה באופן לגמרי חוקי. מי שלא מוכן ללמוד מההיסטוריה סופו שיעבור אותה שוב.

אין ספק שאנחנו חיים בתקופה של ליקוי מאורות. אוי לנו שהתדרדרנו לרדידות מחשבה, למניפולציות שקריות, שמפילים עלינו פיונים [פרשני/שופרי חצר] מטעם "החלונות הגבוהים". עם כל הייאוש, חייבים לשמו... המשך קריאה

אין ספק שאנחנו חיים בתקופה של ליקוי מאורות.
אוי לנו שהתדרדרנו לרדידות מחשבה, למניפולציות שקריות, שמפילים עלינו פיונים [פרשני/שופרי חצר] מטעם "החלונות הגבוהים".
עם כל הייאוש, חייבים לשמור על צלילות המחשבה ולהתמקד בדבר החשוב ביותר: להעביר מסר לנאשם, במילתיו שלו בשנת 2008: "קיים חשש שהוא יכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו ולא על פי האינטרס הלאומי". לך לך, דאג לענייני משפטך ותן לנו להתחיל לרפא את הנזק שגרמת לעם ולמדינה.

עוד 644 מילים ו-2 תגובות
עודכן עכשיו

למקרה שפיספסת

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

דיווח: משרד הבריאות תומך בפתיחת כל מערכת החינוך בערים ירוקות

עם צאת השבת, בירכו את פולארד מספר שרים ופוליטיקאים, בהובלת נשיא המדינה וראש הממשלה ● פולארד סיים תקופת תנאי של חמש שנים מאז שוחרר ממאסר של 30 שנה ● ההפגנות ברחבי הארץ התחדשו למרות מזג האוויר ● בנס ציונה נתלה שלט ענק, "שמאלנים בוגדים" ● בזירה הפוליטית גם מברכים את פיטר פלצ'יק שזכה במדליית זהב באליפות אירופה בג'ודו

עוד 10 עדכונים

באופן קבוע, מדי ארבע שנים מיד אחרי הבחירות, עולה השאלה כיצד הצביעו יהודי ארצות הברית ● אולם אחרי הבחירות האחרונות התברר שאין אפילו סקר או מדגם אחד שמקובל על כולם ● לחלל שנוצר נכנסו ארגונים יהודיים מפלגתיים ובאופן לא מפתיע, כל ארגון טוען שהסקר שלו מוכיח שהמפלגה שלו הצליחה יותר

עוד 771 מילים

תגובות אחרונות

כשנטפליקס הציעו לדיוויד פינצ'ר לעשות עבורם סרט, הבמאי המוערך שלף תסריט שכתב אביו המנוח על הרמן מנקייביץ', התסריטאי המקורי של "האזרח קיין", שנלחם לקבל על כך את הקרדיט מול הבמאי הענק אורסון ולס ● "מאנק", סרט בשחור-לבן שחוזר אל אחד המאבקים הגדולים של הוליווד בשנות ה-30, הוא גם האישי ביותר של פינצ'ר ● "לא עניין אותי מי עשה מה, או מה הוכח או לא. ניסיתי להגיע לליבת הרעיון, לסחף שנוצר ביחסים בין תסריטאים ובמאים"

עוד 2,193 מילים

אני יודעת מה עשית בקיץ האחרון, ואסור שזה יקרה שוב

מאמר על השפלת נשים, "גבריות רעילה" ולחץ מיני במחנות קיץ יהודיים בארה"ב, פתח תיבת פנדורה ● אחרי שנחשף כי נערות מדורגות שם לפי ביצועים מיניים, וכי שירים סקסיסטיים הם חלק מההווי, אנשי חינוך נרתמו למיגור התופעה ● בשיחה עם זמן ישראל, מחברות המאמר הצעירות אומרות: "את לא בהכרח מבינה בזמן אמת שזה לא צריך להיות כך. את חושבת שמשהו לא בסדר איתך, כי את לא רוצה להצטרף"

עוד 1,190 מילים

ספורטאי איראני שמחה על כך שחדרי הכושר סגורים - מצא עצמו עצור, כשתומכי משטר קוראים להוצאתו להורג ● הפלסטינים ממשיכים לנסות להיאבק בהתקרבות ישראל והאמירויות ● במצרים מציינים 23 שנה לפיגוע, שבו שישה חמושים רצחו עשרות תיירים, נמלטו למערה במדבר, ושם התאבדו ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,188 מילים

ראיון היטלר מת ובועט

תיאוריות הקונספירציה לפיהן היטלר שרד את מלחמת העולם השנייה, עושות כעת קאמבק מפתיע ● החוקר ריצ'רד אוונס מזהיר בספרו החדש כי לא מדובר רק באגדות אורבניות שמעניינות כמה משוגעים, אלא בניסיון מסוכן לנסח מחדש את האמת ההיסטורית ● אם תרצו, "פייק ניוז" רטרואקטיבי ● לדבריו "אם היטלר אכן נמלט מהבונקר, אז אולי השואה לא התרחשה מעולם"

עוד 1,639 מילים
מירוץ 2020
המירוץ לבית הלבן / 59 ימים להשבעה

על מיתוסים ושקרים אחרים

השבוע, אחרי שהכיוון המשפטי נכשל באופן רשמי, התמקדו אנשי טראמפ במאמץ לחבל בתהליך הפורמלי ● במקרה החמור ביותר, הנציגים הרפובליקאים במישיגן סרבו לאשר את התוצאות ואז חזרו בהם - ואז שוב ניסו לשנות את התוצאה בעקבות שיחה אישית מטראמפ ● אבל לצד צעדים מדאיגים באמת, אי אפשר שלא הסתכל על מהלכי טראמפ ואנשיו ולא ראות גם את הפתטיות שבהם

עוד 1,809 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
דְּרָאפְט

ב-NBA הבינו מזמן את מה שענקיות הטכנולוגיה והתאגידים של וול סטריט מנסים להשכיח מאיתנו: תחרות חופשית ללא רגולציה מובילה בהכרח לאסון ● אם לא נגביל את החזקים, הם יתחזקו עד בלי די, החלשים יימחצו ולא יישאר להם כל סיכוי לחזור למשחק

עוד 1,042 מילים

ירוקים מקנאה בסוגיה הסביבתית הבעיה היא לא רק בפוליטיקאים

בעוד הצמד ביידן-האריס הפך את משבר הסביבה והאקלים לנושא מרכזי במערכת הבחירות בארצות הברית, אצלנו הוא ממשיך להשתרך בירכתי סדר היום ● הימין בשתי המדינות עוין את הסביבה, אבל איפה האלטרנטיבה שאמורים להציג הדמוקרטים בישראל? מישהו מדמיין את בני גנץ מכנה את נתניהו "מצית אקלים"? ● דעה

עוד 651 מילים

ביהמ"ש בארה"ב ביטל את כל המגבלות על פולארד

המרגל יוצא לחופשי בתום תקופת המבחן שלו ויוכל לעלות לישראל ● רון חולדאי: "אם יהיו בחירות באביב, אתמודד" ● המשטרה צפויה לפתוח בחקירה נגד סדי בן שטרית שהשווה את נתניהו להיטלר ואורלי לב, תומכת נתניהו שכינתה כך את ליאת בן ארי ● ישראל מתקרבת להסכם לייבוא 10 מיליון מנות חיסון נגד קורונה של חברת אסטרהזניקה ● סדצקי על חיסוני הקורונה: "להיזהר, עדיין לא ידוע עליהם הרבה" ● נצרת ועספיא נכנסות לסגר

עוד 36 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה