אוי אילן אילן, היית פעם קול שפוי וגם אתה נפלת קורבן למסע ההפחדה והשקרים של הממסד השלטוני והרפואי. איך אדם כמוך, עם בוחן מציאות כל כך טוב, נפל לתעמולת השקרים של הממסד? הדברים שאתה כותב ל... המשך קריאה

אוי אילן אילן, היית פעם קול שפוי וגם אתה נפלת קורבן למסע ההפחדה והשקרים של הממסד השלטוני והרפואי. איך אדם כמוך, עם בוחן מציאות כל כך טוב, נפל לתעמולת השקרים של הממסד? הדברים שאתה כותב לא היו נכונים גם בתחילת 2020, שלא לדבר על תחילת 2022. בשנתיים האחרונות לא מת אף ילד (אתה קורא נכון!) מקורונה. נפטרו ילדים ספורים ממחלות קשות, והיתה להם גם קורונה לקראת סוף חייהם.
כל ההפחדות על PIMS ולונג קוביד לא רלוונטיות היום. רוב תופעות הלוואי מהקורונה עוברות לאחר שבועות ספורים. ובכל מקרה, לפי מה שהרופאים אומרים, זה בר טיפול. כך שלכתוב משפט כמו: "מסרבים לחסן את ילדיהם ועל ידי כך חושפים אותם לתסמונת פימס ולונג קוביד, והופכים אותם לחשופים לחולי ולמוות…" זה פייק מוחלט ושקר מארץ השקרים של כת חסידי החיסונים.

כתבת: "גל האומיקרון הביא, בשבוע האחרון, להכפלה מדהימה ומדאיגה בתחלואת ילדים ובאשפוזם." זה שקר וכזב. תקרא קצת מה אומרים רופאים. אין אף ילד שאושפז בגלל קורונה. לא חשוב מאיזה זן. אתה כתבת משפט שאין עליו כפרה. אתה לא יכול להגיד לא ידעתי ולא שמעתי. המשפט הזה מעיד על בורותך בכל נושא הקורונה. וזה קצת לא מסתדר לי עם הדמות שאני מכיר שנקראית "אילן שיינפלד".

ההנחה שלך שקיימת ערבות הדדית היא מופרכת מיסודה. אתה ראית את ההסכם של פייזר עם מדינת ישראל? מישהו חשף בפנינו על מה חתמה מדינת ישראל עבורנו? על איזו ערבות אתה מדבר? אתה מצפה מאזרחים שיבטחו במדינה, אבל המדינה לא ממלאת את חלקה בחוזה הזה. על סמך מה נבטח במשרד הבריאות? על סמך התעלמותו מתופעות הלוואי? על סמך חוסר ההקשבה שלו לקולות אחרים של אנשים לא פחות חכמים דוגמת אנשי מח"צ?

קרא את תגובתי לכותב הפוסט מתחתיך, יונתן אורון. אתה והוא אחים. שני פשיסטים בתחפושת של אנשים נאורים. מעמידים את המדינה וקדושתה מעל הפרט ומעל היחיד. אתם מצפים ממני ללכת להתחסן למען הכלל בחיסון ניסיוני שאתם בוטחים בו כי המדינה החליטה. ואילו אני, אדיש לגמרי לדרישה הזו. אני מסתכל סביבי ורואה שהחולים בקורונה הם מחוסנים מלא מלא. מגפת המחוסנים. אז מה העניין? אתה רוצה להכניס אותי לבור שאתה נפלת אליו, רק בגלל שאתה כבר נפלת בו?

תראה מה קורה באוסטרליה. מדינה מחוסנת למשעי. סגרים אלימים במשך חודשים רבים. ועכשיו? חוטפים אותה ביג טיים. אז מה שווה החיסון אם הוא לא עובד?

לגבי עניין אי הודאות. בזה אתה צודק. לא כולם מסוגלים לתפקד בתנאי אי ודאות. גם לא פוליטיקאים. מי שלא מסוגל, שיהיה מספיק אמיץ ויפנה את התפקיד לטובת מישהו אחר שלא נלחץ ולא נכנס להיסטריה מכל דבר. מה שאנחנו רואים מול העיניים שהפחדים והחרדות של מקבלי ההחלטות מכתיבים את המדיניות. לו אנשים חרדתיים כמוך היו מנהלים את המדינה, היינו שנתיים בסגר.

אתה גם חושב שאם אני "דוגמתי" אזי אני פוגע בסדר החברתי של הערבות ההדדית. למעשה המציאות היא הפוכה. מי שפוגע בסדר החברתי הוא משרד הבריאות וממשלת ישראל. ומי שמאפשר לזה לקרות הם אנשים כמוך שהולכים כעיוורים אחר הממשלה ולא מאתגרים את השיח.
אני לעומתך כבר שנתיים בשיט הזה. הבנתי מהר מאד בתחילת 2020 מה אני צריך לעשות כדי לעבור את הקורונה בקלות כשאפגוש אותה. שיניתי את התזונה, ירדתי קצת במשקל (גם ככה אני לא בעודף משקל), אני מקפיד על כושר, ישן מספיק שעות בלילה וכשנדבקתי בקורונה היא עברה עליי בקלות. אז מי דוגמתי? מי שממשיך לשתות קולה, סוכרים ופחמימות ולהשמין ולעשן ולשבת על הספה ולהתבכיין על "ערבות הדדית"?

הצלחת גם להעליב אותי וגם לעצבן אותי. אני חושב שהפוסט שלך הוא חרפה. למרות תגובתי הארוכה, כדאי לך לגנוז אותו. שיישאר רק אצלך במחשב, שתיזכר מתי בדיוק הבנת שאתה פשיסט.

כל הזמן // יום ראשון, 26 במאי 2024
מה שחשוב ומעניין עכשיו
היום ה־233 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

חמאס ירה 8 רקטות מרפיח לאזור המרכז, פצוע קל מרסיסים

אזעקות והדי פיצוצים נשמעו בשרון ובגוש דן ● כרים חאן: לישראל יש זכות להגן על אזרחיה, אבל לאף אחד אין רישיון לבצע פשעי מלחמה ● צה״ל חיסל פעיל חזבאללה על אופנוע בדרום לבנון, שיגורים לעבר צפון ישראל ● חייל המילואים שצולם בסרטון הקורא לסירוב המוני - פעיל ליכוד; ביש עתיד דורשים לפתוח בחקירה נגד יאיר נתניהו וינון מגל שהפיצו את הסרטון

עוד 22 עדכונים
אמיר בן-דוד

טרור פסיכולוגי

אמש הוציא חמאס הודעה לפיה חטף חייל. צה"ל הזדרז להכחיש, לא לפני שאלפים נחשפו לדיווח ונאחזו באימה. זה הפחד הכי גדול שלנו, עכשיו יותר מתמיד, כי אנחנו יודעים שחמאס חוטף כדי לא לשחרר. לא בקלות, לא במהירות, לא בלי מחיר כבד. יעידו על כך 125 משפחות שיקיריהן עדיין מוחזקים בעזה ● וגם: מחלוקת משפטית בהאג ● ועדת חקירה עכשיו ● הביביסטים מעלים הילוך ● לא להחמיץ את חלק ב' ● ועוד...

כניסת כוחות צק"ח נח"ל למרחב רפיח. 22 במאי 2024 (צילום: דובר צה״ל )
דובר צה״ל

נקודת מפנה בישראל

כדי להבין איך מדינה שראתה עצמה כמעצמה הצבאית הגדולה במזה"ת, נקלעה למצבה הנוכחי – ארגון בלי אמצעים צבאיים של ממש הצליח להביאה למשבר כזה – צריך להסתכל אחורה, למה שקרה בישראל עצמה.

ישראל הייתה פעם מדינה מאד רצינית, גם כשהייתה צעירה וחלשה יותר. בנימין נתניהו הצליח להחדיר לפה, בהדרגה אך בעקביות, תרבות שלטונית הרסנית והמדינה הוחלשה קשות מבפנים.

מנחם ברג הוא פרופסור (אמריטוס) באוניברסיטת חיפה בחוג לסטטיסטיקה ושימש בעבר כראש החוג. תחום מחקרו: ניתוח סיכונים. שימש גם בעבר כראש התכנית ללימודי אקטואריה באוניברסיטת חיפה.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 782 מילים

באוצר דוחפים להעלאת מיסים, הפוליטיקאים חוששים לעסוק בכך ● המע"מ צפוי לעלות וגם המס על הדלק, במקביל הוטל מס חד־פעמי על הבנקים ● ההעלאות יממנו כ־18 מיליארד שקל מהוצאות המלחמה, המגיעות למאות מיליארדים ● יש מומחים שלא מתלהבים מתוספות המס ומציעים חלופות: הגדלת הגירעון, עיכוב פרויקטים, מיסוי הכסף הגדול – או שינוי מדיניות

עוד 2,557 מילים

האם גרמניה תוכל להמשיך לתמוך בנו אם נפתח מרכיבי משטר פשיסטי?

משלל אירועי השבוע שעבר, הודעת גרמניה כי תעצור את ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו אם יעבור בתחומה אחרי שיוצא צו מעצר נגדו בטריבונל הפלילי בהאג, היא האירוע המכונן האמיתי. אירוע המחייב את ישראל לחשבון נפש, גם על התנהלותה במלחמה, וגם חשבון נפש עמוק יותר – מה הם לקחי מדינת היהודים מן השואה.

איך הגענו לכך שגרמניה, העושה כל שביכולתה כדי לכפר על פשעיה ברצח העם היהודי, מגיעה למצב בו היא מודיעה על מעצר אפשרי של ראש ממשלה ישראלי בגין פשעי מלחמה.

פנחס ענברי הוא חוקר בכיר של מזרח התיכון, עיתונאי, סופר, תסריטאי ומשורר. שימש שנים רבות חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה. חיבר ספרי עיון על בבעיה הפלסטינית. הרומנים שחיבר יחד עם אשתו אביבה הם: "על גב סופה" - על אתגרי הקהילות הנוצריות בגליל המערבי בימי המנדט הבריטי מול האסלאם הרדיקלי ומעמד האישה, ו"שומר השאול" עוסק בשחיתות הישראלית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 572 מילים

למקרה שפיספסת

ועדת האתיקה לא ממהרת לטפל בגוטליב

למרות הפנייה החריגה של ראש שב"כ רונן בר ליו"ר הכנסת וליו"ר ועדת חוץ וביטחון בחודש ינואר בעקבות חשיפת זהות עובדי שירות, לא נעשה דבר – גם לא בוועדת האתיקה, שממתינה לטענתה לבדיקה הפלילית ● בעבר, כשזה נגע לח"כים כמו זועבי וגטאס, הוועדה לא חיכתה להחלטת הרשויות ● פרשנות

עוד 717 מילים

נכבוש את רפיח - ואז נכריז על "ניצחון מוחלט"?

בשני מאמרים שהתפרסמו ב"הארץ" בשבועות האחרונים, פרי עתם של פרופ' דני אורבך, היסטוריון צבאי, ופרופ' עזר גת, מדען מדינה המתמחה באסטרטגיה צבאית, שניהם מסכימים על הערך המוסף בכיבוש העיר רפיח. במאמריהם המלומדים, המקשרים בין דוגמאות היסטוריות לבין מלחמת ישראל וחמאס, למדתי שהניתוח הטקטי שלהם לגבי השיקולים לכיבוש לב רפיח – נטול ראייה מדינית, אסטרטגית ומערכתית.

עד כמה שאני מבין, הגדודים המתפקדים של חמאס ברפיח אינם מהווים איום ביטחוני קיומי על ישראל, אבל מונעים מראש הממשלה להכריז על "ניצחון מוחלט", או "להשלים את המלאכה" של פירוק חמאס – מעבר להרס השיטתי של יכולותיו הצבאיות והתשתיות שישראל השלימה עד עכשיו.

פרופ' אריה קצוביץ הוא מרצה במחלקה ליחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית מאז פברואר 1993, חוקר יחסים בינלאומיים של אמריקה הלטינית, גלובליזציה, ובעיקר מחקרי שלום (רב הספרים שכתב או ערך הם על שלום והוא מלמד 20 שנה על הסכסוך הישראלי-ערבי במסגרת קורס של "תהליכי שלום במזרח התיכון").

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,093 מילים

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

עקורים

מתברר שהנרטיב של נתניהו יותר חשוב לו מביטחון המדינה

ראש הממשלה חשף מיוזמתו מידע מתוך מכתבי האזהרה שקיבל מצה"ל במהלך 2023, למרות שרק שבועיים קודם לכן טען בתוקף כי לא ניתן לפרסם את המסמכים בשל "חשש לפגיעה ממשית בביטחון המדינה ובסודותיה" ● אבל כשנתניהו מרגיש מותקף, כל האמצעים כשרים ● בעקבות חשיפת מידע חלקי המשרת אותו בלבד, פנתה הבוקר עמותת "הצלחה" בדרישה לחשוף את התמונה המלאה ● פרשנות

עוד 734 מילים
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

ממשלת ישראל ממשיכה לדהור אל הקצה הדתי-משיחי

חסימה משולבת של נתיבי איילון ושל מסילת הרכבת היא יריקה בוטה של הממשלה בפרצופם של הישראלים והחיילים המשרתים ● לעומת זאת, מדינת גוש דן מרחיבה את האוטונומיה החילונית-ליברלית עם הצטרפות רעננה והרצליה ל"נעים בסופ"ש" ● בזמן שעיריות מבטלות אירועי ל"ג בעומר, בבית שמש עוד לפני שהובער הגיץ הראשון כבר יש אדמה חרוכה ● והמלצות לטיול ירוק בפראג

עוד 1,024 מילים
היום ה־232 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

עינב צנגאוקר, שבנה חטוף: ללא עסקה, תכפה הפסקת המלחמה – והחטופים יישארו ברצועה

ראש המוסד שב מפריז, שם נועד עם ראש ה־CIA ועם ראש ממשלת קטאר; בפגישתם סוכם שהמשא ומתן בין ישראל לחמאס יחודש בימים הקרובים על בסיס הצעות חדשות של קטאר ומצרים ● לוחם נפצע באורח קשה בקרב בצפון הרצועה ● חרף האיסור מאות מתפללים הגיעו לקבר רבי שמעון בר יוחאי במירון

עוד 26 עדכונים
מירוץ 2020
המרוץ לבית הלבן

ההצעה של ביידן לשני עימותים מול טראמפ חושפת חולשה

הציפייה השנה הייתה שדווקא טראמפ יתחמק מעימות מול ביידן. במקום זאת, הוא קפץ על ההצעה מייד ● לא שהמילה של טראמפ שווה משהו: במשפטו הפלילי התחייב שוב ושוב לעלות על דוכן העדים - אבל בסוף ויתר ● בינתיים, שינויים טקטוניים בחברה האמריקאית, כמו גם עדכונים בתשתית הבחירות בארה"ב, פועלים לרעת הדמוקרטים ● ורגע אנושי מרשים של ביידן השבוע

עוד 1,196 מילים

המדינה הפלסטינית כבר יוצאת לדרך – עם או בלי הסכמתה של מדינת ישראל ● הנשיא ראיסי מת, המשטר האיראני מחפש מחליף ● האם רוסיה תשלח זרמים של פליטים לוביים אל חופי אירופה? ● סטארבקס תורמת מיליון ארוחות לפלסטינים בניסיון לסיים את החרם ● והשבוע ב-1967 – מצרים חוסמת את מצרי טיראן ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,179 מילים ו-1 תגובות

חמישה מ-15 שופטי בית הדין הבינלאומי לצדק, כולל אהרן ברק, ליוו את החלטת בית הדין אתמול בפרשנות - וארבעה מהם קבעו כי הצו המורה לעצור את הלחימה ברפיח למעשה מוגבל רק למובן מאליו: הימנעות מפעולות שיש בהן חשש להשמדת עם ● השורה התחתונה היא שבפעם הרביעית ברציפות, בית הדין למעשה דחה את הבקשה של דרום אפריקה לעצור את הלחימה ברצועת עזה ● פרשנות

עוד 1,203 מילים ו-2 תגובות

המרתון של ג'יין פונדה

הארכיון של רוןזמן ישראל נובר בארכיון של העיתונאי הוותיק רון מיברג ומפרסם מחדש מבחר מכתבותיו, שקריאה בהן היום מספקת פרספקטיבה איך הגענו עד הלום ● והשבוע: ב-1990, ג'יין פונדה הייתה מעדיפה לשכוח את הריקוד הפאלי עם התותח הצפון־וייטנאמי, אך את מה שעשתה אין להשיב - והמראה המטריד נצרב בתודעה האמריקאית

עוד 1,927 מילים

הפרסומאי גיל סמסונוב מתאר בספרו החדש "הבגינים" את הסבל והעינויים שחווה הדור של אביו – יוצאי מחתרות האצ"ל והלח"י – מצמרת הממסד המפא"יניקי ● הוא משוכנע שהחשיפה תביא לפרספקטיבה ולהדחקת השנאה בין המחנות ("עובדה שבגין, שהיה האיש השנוא ביותר, הפך לסמל הדמוקרטיה בפי השמאל") ● על נתניהו, לו ייעץ במשך שנים בבחירות, הוא אומר: "דור המרד בחר בו כיורש כי כמוהם הוא חש קיפוח היסטורי"

עוד 3,597 מילים ו-2 תגובות

לפי חוקת רומא, בית הדין הפלילי בהאג לא מתערב במצב שבו חשדות לפשעי מלחמה מטופלים על ידי מערכת המשפט במדינת החשודים ● בהחלטתו השבוע, התובע הראשי כרים קאן הצהיר למעשה כי ישראל אינה עושה את תפקידה ולא נוקטת בהליכים משפטיים עצמאיים וחסרי פניות ● זהו כתב אישום חריף נגד היועמ"שית - ונגד העליון ● פרשנות

עוד 886 מילים ו-1 תגובות
היום ה־231 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

דיווח: נתניהו דחה הצעת הפרקליטה הצבאית להתאים את הפעילות ברפיח לצו בית הדין

החלטת בין הדין לעצירת הלחימה ברפיח בלב מחלוקת משפטית; השופט ברק: הצו מתייחס רק לפעולה שתביא לרצח עם; ישראל בתגובה להחלטה בהאג: לא נקיים ברפיח פעילות שתוביל להשמדת אוכלוסייה ● חמאס: מברכים על ההחלטה ● צה"ל חילץ מעזה את גופותיהם של אוריון הרננדס ראדו, חנן יבלונקה ומישל ניסנבאום ● דיווח: היועמ"שית צפויה להורות על בדיקה נגד מירי רגב

עוד 51 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה