עם כול הכבוד ללימודי הנדסה גם הנדסאי הוא רמה מסויימת למרות שלא עשינו בגרות עשינו מכינה וזה מה שביקשו מאיתנו. במידה והלך ללמוד תואר כמובן שהשלים מה שצריך. הבעיה שהבטיחו לנו ההנדסאים הז... המשך קריאה

עם כול הכבוד ללימודי הנדסה גם הנדסאי הוא רמה מסויימת למרות שלא עשינו בגרות עשינו מכינה וזה מה שביקשו מאיתנו.
במידה והלך ללמוד תואר כמובן שהשלים מה שצריך.
הבעיה שהבטיחו לנו ההנדסאים הזה חצי תואר ולא נתנו.
גם ברשיונות הנמוכים יש בעיות.

כל הזמן // יום שני, 27 ביוני 2022
מה שחשוב ומעניין עכשיו

7 מיליארד מחפשים בעלים

הנכסים האבודים האפוטרופוס הכללי מחזיק באלפי דירות, קרקעות וכספים עזובים ● פרויקט התנדבותי מנסה לאתר את הבעלים או היורשים של כ-16 אלף הנכסים האלה ● המדובר בעבודת נמלים, ועד היום הפרויקט איתר כ-15 אנשים ויידע אותם בדבר זכויותיהם ● אחרי חשדנות ראשונית, במשרד המשפטים שוקלים להיעזר בפרויקט ● אחת המשתתפות בפרויקט: "השבת אבדה זו מצווה ביהדות"

עוד 1,840 מילים

שקט, בחירות, ואסור להפריע לדיקטטור להיבחר באופן חוקי

המהפך של נפתלי בנט מול ניסיון ההפיכה האלים של בנימין נתניהו. סיכום שנת ממשלת השינוי והיציאה לעוד מערכת בחירות מחייבת להבין ולעסוק במה שהתרחש כאן במציאות. לא בדף המסרים התעמולתי שעדיין חורך את האולפנים.

בנט – המהפך שמספידיו לא זיהו

מהדורות סיכום כהונת בנט פספסו ממטר גול מרהיב. בנט הוא לא הכישלון ולא הבעיה. נדמה שגם הוא עצמו עדיין לא עיכל את מהלך הכדרור המרהיב שעשה השנה מחצי המגרש שלו לחצי המגרש של היריב – מלב הימין הטריטוריאלי האידאולוגי הפוליטי אל מרכז המפה הפוליטית.

בנט הוא לא הכישלון ולא הבעיה. נדמה שגם הוא עצמו עדיין לא עיכל את מהלך הכדרור המרהיב שעשה השנה מחצי המגרש שלו לחצי המגרש של היריב – מלב הימין הטריטוריאלי הפוליטי אל מרכז המפה הפוליטית

הוא עשה זאת מתוך הכרה שמדינת ישראל חשובה מהמפלגה, חשובה מאמונתו האידאולוגית. הוא עשה זאת כי הבין שכדי לנהל מדינה אי אפשר למשוך בכוח את כל הציבור, על מגוון דעותיו, לימין הקיצוני. גם לא לימין המושחת של נתניהו.
בנט הבין שאפשר לשבת עם נציגי ערביי ישראל ונציגי השמאל והמרכז ולהצליח לנהל מדינה לטובת כל אזרחיה בלי כפייה דתית בלי כפייה פוליטית.

מי שלא הבינו את כל זה ולא תפסו את המהפך שהתחולל בבנט כאיש ימין, הם מרבית חבריו למפלגה, למעט מתן כהנא.

שיקלי וסילמן ואורבך לא עמדו בלחץ הימין ונגררו בשערות ראשם בחזרה אל הביצה המסיתה, הלאומנית, הגזענית, הדתית.

שקד המשיכה לנסות לשבת על הגדר ולהכין את חזרת ימינה לחיק הימין הקיצוני, הדתי הלאומני.

נדמה שדווקא בוחריו של בנט בימין הממלכתי המתון הבינו היטב לאן הוא מוביל ומה מטרתו. אבל חבריו למפלגה פחדו, נכנעו למסע ההשמצות והתקפלו חזרה אל קונכיות "הזהות היהודית" ויתר סיסמאות ריקות מתוכן.

מהדורות הסיכום נראו כמו מי שמתארים טרגדיה אישית של בנט. אבל הטרגדיה היא של החברה הישראלית. דווקא בנט עבר מהפך מדהים שראוי לכל שבח.

מנחם בגין, שהגיע אחרי מהפך 77' לשלטון, לקח אליו את משה דיין, בכיר בניה של המפלגה היריבה והוביל להחזרת שטחים והסכם שלום היסטורי עם מצרים.
המהפך של בגין מוזכר עד היום כמהלך היסטורי מדהים.

בנט הבין שכדי לנהל מדינה אי אפשר למשוך בכוח את כל הציבור, על מגוון דעותיו, לימין הקיצוני או לימין המושחת, ושאפשר לשבת עם נציגי ערביי ישראל, השמאל והמרכז ולנהל מדינה בלי כפייה דתית ופוליטית

אריאל שרון שיישב את השטחים בעשרות התנחלויות, הוא זה שהוביל לפינוי כל רצועת עזה על כל יישוביה ועוד ארבע התנחלויות בשטחים.

גם אהוד אולמרט, איש ליכוד, הוביל מהלך שנקטע להסכם מול הפלסטינים, מנוגד לכל עמדת הליכוד המוצהרת.

והנה בנט הגיע לעמדת ההנהגה והבין. הבין ושינה את עמדותיו למען המדינה.
זה ראוי להערכה. זה ראוי להבנה מה התרחש כאן בשנה אחת של מהפך פוליטי שהרחיק את מחולל השחיתות וההסתה מהשלטון.

זה גם ראוי לבחינה אמיתית מדוע המהלך של בנט נעצר. האם למי ששואלים אותו כיום שאלות – אין חלק בתיאור שגוי של המציאות? האם להסכמים ולסיכומים אין חלק בהזנחת ההגנה על הדמוקרטיה והבנה עמוקה יותר של המהלך שהוביל בנט כראש ממשלה?

נתניהו באלמנט שלו

בחירות עכשיו ובנימין נתניהו נמצא באלמנט שלו. תותח השקרים וההסתה מפיץ רעל כדרכו. שוטף מוחות בלי חשבון. סיסמאות קצרות. חוזרות על עצמן ולא משנה בכלל שהמציאות שונה והעובדות הפוכות.

בחירות עכשיו ונתניהו נמצא באלמנט שלו. תותח השקרים וההסתה מפיץ רעל כדרכו. שוטף מוחות בלי חשבון. סיסמאות קצרות. חוזרות על עצמן ולא משנה בכלל שהמציאות שונה והעובדות הפוכות

נתניהו שלום בטוח, פרס יחלק את ירושלים. ראש ממשלה חזק מהימין, תומכי טרור, תופרים לי תיקים, התיקים יקרסו, אז מה אם המשטרה המליצה – מרבית ההמלצות הולכות לפח, לא יהיה כלום כי לא היה כלום, תומכי טרור, ממשלת האחים המוסלמים, נביא מאות מיליארדים מהגז לבריאות וכלכלה, תומכי טרור תומכי טרור, הממשלה הרעה בתולדות ישראל. וכך בוקר וערב הקומפרסור יטרטר את משנתו בכל תחנה וכלי תקשורת. שופריו יחזרו על המסרים שוב ושוב ושוב.

לא משנה להם ששנה שלמה הדרום חי בשקט נדיר אחרי שנות אלפי הבלונים והרקטות שהיו תחת נתניהו. לא משנה שמאות אלפי מובטלים חזרו לעבוד אחרי שנתיים של קריסה בעקבות מדיניות נתניהו לעצור תקציב כדי לברוח ממשפטו ואלפי עסקים חזרו לעבוד שוב לאחר ההתרסקות שגרמו הסגרים שהטיל נתניהו.

תומכי טרור. ממשלה רעה. אזרחי ישראל נושמים לרווחה אבל התותח יורה והאוויר מלא רסיסי מילים, משפטים, סיסמאות, עיוותי מציאות, שקרים בכל תחום, פייק-ניוז כל יום, כל הזמן.

נתניהו ולקקניו עכשיו באלמנט שלו. בחירות עכשיו.

כלי התקשורת שלנו לא עומדים בלחץ ולא מפסיקים לפחד. הם ימשיכו לפמפם את השקרים, לא יאתגרו את אנשי נתניהו בעובדות על הצלחת ממשלת השינוי ויתנו לו לזרוע את סיסמאות הפילוג וההסתה עד שיפורסמו תוצאות הבחירות.

אם הוא יצליח להביא 61 הוא כמובן ייצא למסע פיוס, התנצלות והסברים. יישא נאום "מאחד" כי הוא הרי יהיה "ראש הממשלה של כולם". זו סיסמא מוכנה וידועה לאחרי הבחירות.

כלי התקשורת שלנו ישכחו כמובן את היותו נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים בשלושה תיקים פליליים. כי בחירות עכשיו ו"זכות הציבור לבחור" גם נאשם בשוחד לראש ממשלה. למה לא? מה הבעיה עם זה שהוא הנאשם יבחר רמטכ"ל? או יעכב בחירת מפכ"ל?

בתקשורת ישכחו את היותו נאשם בשוחד, מרמה והפרת אמונים ב-3 תיקים פליליים. כי "זכות הציבור לבחור" גם נאשם בשוחד לרה"מ. למה לא? מה הבעיה עם זה שנאשם יבחר רמטכ"ל? או יעכב בחירת מפכ"ל?

לא רק הם. גם בג"ץ היקר והסובלני, העומד על משמרתו, יודע שבחירות עכשיו ונתניהו באלמנט שלו ואסור להפריע לו לחזור לשלטון. תומכי טרור תופרים תיקים, שופטים שמאלנים אמרו לי ואני מחכה שיתקנו או יתנצלו. אבל בינתיים לא נתערב ב"בחירת העם".

בחירות עכשיו ואסור להפריע לדיקטטור להיבחר באופן חוקי ולהרוס את הדמוקרטיה על פי דרכו.

הפרקליטות והמשטרה מחשבות את קיצן לאחור, אבל בחירות עכשיו ושום חוק נגד הסתה לא יופעל. היועמש"ית שותקת, מורתעת. השופטים רועדים ונעשים חולים יומיום. המשפט נדחה. תומכי טרור, ממשלה רעה, נקים ממשלת ימין לאומית יהודית.

הרחובות יבערו עכשיו בשלטים נגד עיתונאים (הם לא יקבעו), נגד ערבים, נגד שמאלנים, נגד חוקרים (לחקור את החוקרים), נגד שופטים ונגד  יריבים פוליטיים.

כי בחירות עכשיו ורק תפיסת השלטון עומדת כאן למבחן.

לא המדינה, לא איכות חיי האזרחים, לא תקציבי החינוך הרווחה הבריאות הביטחון, הדירות והפירות. רק השלטון. רק השתלטות על מוקדי הכוח והכסף, הג'ובים ואוצרות הטבע של המדינה.

רק השתלטות על הכנסת והחוקים שלכאורה יאפשרו את השלמת מהלך הבריונות והאלימות שבאמצעותו רוסקה פה עוד ממשלה, נקנו ונסחטו חברי כנסת, והכל כדי שנתניהו יכנס לאלמנט שלו – בחירות, שטיפת מוח, ושריפת המדינה למען הקיסר ומשפחתו.

לא רק הם. גם בג"ץ היקר והסובלני, העומד על משמרתו, יודע שבחירות עכשיו ונתניהו באלמנט שלו ואסור להפריע לו לחזור לשלטון. אסור להפריע לדיקטטור להיבחר באופן חוקי ולהרוס את הדמוקרטיה על פי דרכו

האם מסכמי הסיכומים ומנתחי המציאות מבינים הפעם את ההבדל בין איש הימין נתניהו לאיש הימין בנט?

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,011 מילים

בעיני רבים, ההצהרה של אמסלם כי רע"ם תוכל להצטרף לקואליציה אם לגוש הליכוד יהיו 61 מדנטים, נחשבת פיגוע רציני בקמפיין המפלגה, המבוסס כולו על אנטי המפלגות הערביות ● נתניהו נכנס באמסלם, שנפגע עד עמקי נשמתו ● ההערכה בליכוד היא שנתניהו ביקש להעביר כך המסר גם לאחרים, שלא יצברו ביטחון עצמי רב מדי ● במקרה של אמסלם, זו עשויה להיות טעות קשה של נתניהו ● פרשנות

עוד 594 מילים

רפורמת ההפלות של הורוביץ אושרה בכנסת

מזכיר הוועד הארצי לראשי הרשויות הערביות: החלטנו להתחיל במגעים להחזרת רע"ם לרשימה המשותפת ● אלקין: אין מו"מ עם נתניהו על הקמת ממשלה חליפית ● שטרן תוקף את אורבך: אי אפשר להחזיק מדינה שלמה רק כדי לשפר את תנאי העריקות ● משרד החוץ במכתב ליוון: הישראלי שאתם מחזיקים – לא האיש שהאינטרפול מחפש ● לראשונה מאז 1918: רוסיה הגיעה לחדלות פירעון

עוד 33 עדכונים

למקרה שפיספסת

סעודיה מנסה לשנות תדמית על חשבון ליגת הגולף האמריקאית

תמורת מענקי חתימה שמנים ופרסים בסכומים דמיוניים, גם שחקני הגולף הטובים בעולם מוכנים להתעלם מרצח מתנגדי משטר, דיכוי להט"בק והוצאות המוניות להורג בסעודיה ● ליגת הגולף הסעודית מאיימת להרוס את הסבב העולמי ולהפוך לאירוע ה"ספורטווש" הגדול של התקופה האחרונה

עוד 3,169 מילים

המוסד זעזע את המודיעין האיראני

המוסד הישראלי הצליח לסכל זמנית את תכנית הפיגועים של המודיעין האיראני בטורקיה ובכך לזעזע את הממסד הביטחוני באיראן, דבר שהביא להדחת ראש המודיעין חוסיין אלטאיב. איראן לא ויתרה על כוונותיה לנקום בישראל, המודיעין האיראני מתארגן מחדש ובינתיים מחדש את התקפות הסייבר על ישראל כדי לערער את המערכת האזרחית בתקופת הבחירות.

המוסד הישראלי הצליח בשבועות האחרונים, באמצעות מודיעין איכותי ומדויק, להשיג הישגים מבצעיים חשובים ולסכל את תכניות הנקם של ראש המודיעין האיראני חוסיין אלטאיב שתכנן להוציא לפועל שורה של פיגועי הרג וחטיפה בקרב הישראלים השוהים בטורקיה.

המוסד הישראלי, עם מודיעין איכותי ומדויק, השיג הישגים מבצעיים וסיכל את תכניות הנקם של ראש המודיעין האיראני, שתכנן להוציא לפועל שורת פיגועי הרג וחטיפה של ישראלים בטורקיה

זהו ניצחון זמני של המוסד, אבל המשחק עדיין לא הסתיים. על פי גורמי ביטחון בכירים בישראל, שלוש חוליות טרור איראניות עדיין מנסות לצוד ישראלים באיסטנבול כדי לפגוע בהם. המצוד המשותף של המודיעין הטורקי והמוסד הישראלי אחריהם עדיין נמשך וגם אזהרת המסע שפרסם המל"ל לגבי טורקיה לא תשתנה בינתיים.

על פי הדיווחים באמצעי התקשורת בטורקיה, המודיעין הטורקי "מיט" עצר כ-10 חשודים בהשתייכות למודיעין האיראני, חלקם איראניים והשאר טורקים, כנראה מהעולם התחתון של איסטנבול, שגויסו על ידי המודיעין האיראני תמורת כסף. הם התחזו לאנשי עסקים, תיירים וסטודנטים, עקבו אחרי ישראלים באיסטנבול וניסו לבצע פיגועי ירי וחטיפה.

הם נעצרו בידי המודיעין הטורקי לאחר מודיעין מדויק שסיפק המוסד הישראלי וברשותם נתפסו גם כלי נשק.

המודיעין הטורקי הפתיע הפעם לטובה וניהל מרדף מקצועי ומהיר אחרי המחבלים האיראנים, בשיתוף פעולה הדוק עם המוסד הישראלי שהניב תוצאות חיוביות וסיכל את פיגועי הטרור שתכנן ראש המודיעין האיראני חוסיין אלטאיב.

זעזוע במודיעין האיראני

החשיפה שיזם המוסד הישראלי באמצעי התקשורת של ישראל, כי ראש המודיעין האיראני של "משמרות המהפכה" חוסיין אלטאיב הוא שמוביל את תשתית הטרור האיראני בטורקיה לביצוע פיגועי נקם, כולל פרסום תמונתו, זעזעה את המודיעין האיראני, שהבין באיחור כי המוסד עלה על עקבותיו. החל מרוץ נגד הזמן שבו ניצחו המוסד והמודיעין הטורקי שהצליחו ברגע האחרון לסכל את הפיגועים שתוכננו באיסטנבול נגד כמה ישראלים.

חשיפת המוסד הישראלי כי ראש המודיעין האיראני של "משמרות המהפכה" הוא שמוביל את תשתית הטרור האיראני בטורקיה לביצוע פיגועי נקם, כולל פרסום תמונתו, זעזעה את המודיעין האיראני

עצם פרסום תמונתו של חוסיין אלטאיב באמצעי התקשורת הישראלים והמידע על כוונותיו הלחיץ אותו. הוא עשה טעויות ונתן הוראות חפוזות לאנשיו בשטח, שסייעו למודיעין הטורקי לעצור אותם בטרם יבצעו את זממם.

במקביל פנתה טורקיה לאיראן וביקשה ממנה בצינורות הדיפלומטיים והמודיעיניים שקיימים בין שתי המדינות להפסיק את פעילות הטרור שלה באיסטנבול.

משטר האיאתוללות היה במבוכה רבה, המנהיג העליון עלי ח'מינאי רתח מזעם והורה להדיח מתפקידו את ראש המודיעין חוסיין אלטאיב למרות שהוא מקורבו.

חוסיין אלטאיב נחשב באיראן ליד ימינו של מוג'תבא ח'מינאי, בנו של המנהיג העליון, ומעמדו באיראן היה חזק יותר ממעמדו של שר הפנים. הוא התמחה בחיסולים של מתנגדי המשטר בקום ובמשהד, אולם הכישלונות שלו בפעילות מול המוסד הישראלי היו בעוכריו והביאו להדחתו.

למעשה, חוסיין אלטאיב הודח משתי סיבות עיקריות:

  1. ראשית, חוסר יכולתו למנוע את פעולות המוסד החשאיות בתוך איראן עצמה ובמיוחד את חיסולם של בכירים ב"משמרות המהפכה" ומדעני הגרעין והטילים הבליסטיים האיראניים.
  2. שנית, הכישלון שלו להוציא במהירות, על פי הנחיות המנהיג העליון ח'מינאי, סדרה של פיגועי נקם בישראלים השוהים בטורקיה.

לכך יש להוסיף את היריבות הפנימית בתוך הממסד הביטחוני האיראני. אסמעיל חטיב שר המודיעין, והגנרל אסמעיל קאא'ני מפקד כוח "קודס" ויורשו בתפקיד של הגנרל קאסם סולימאני, הם ממתנגדיו החריפים של חוסיין אלטאיב.

עצם פרסום תמונת חוסיין אלטאיב באמצעי התקשורת הישראלים והמידע על כוונותיו הלחיץ אותו. הוא עשה טעויות ונתן הוראות חפוזות לאנשיו בשטח, שסייעו למודיעין הטורקי לעצור אותם בטרם ביצוע זממם

מזה זמן  רב הם טוענים כי מנגנון המודיעין שבראשו הוא עומד איננו ממלא את משימותיו וחורג מסמכויותיו ובכך גורם נזק כבד לאיראן, כולל בתחום הדיפלומטי.

אתר האופוזיציה "איראן אינטרנשיונל" דיווח ב-24 ביוני כי ראש המודיעין האיראני חוסיין טאיב הודח מתפקידו לאחר שיריביו שלחו מכתב למנהיג עליון ח'מינאי והתלוננו על "ניהול חובבני".

הם טענו שלארגונו אין את הסטנדרטים הבסיסיים ביותר של סיכול פעילות טרור ושהוא עצמו נכשל במשימותיו.

ההדחות הגיעו גם ללשכתו של המנהיג העליון ח'מינאי. אברהים ג'עברי, אחראי האבטחה של המנהיג העליון, הודח מתפקידו והוחלף במאשראווי פאר.

גורמים טורקים מעריכים כי במגעים שהיו בין אנקרה לטהרן, דרשה טורקיה מההנהגה האיראנית לרסן את פעילותו של ראש המודיעין האיראני חוסיין אלטאיב בתוך שטח טורקיה והזהירה את טהרן שהיא תישא באחריות אם הפיגועים יצאו אל הפועל.

מיהו ראש המודיעין החדש?

חוסיין אלטאיב, המכונה "איש המשימות המלוכלכות" של המנהיג העליון ח'מינאי, קיבל "בעיטה למעלה" ומונה ליועצו של מפקד "משמרות המהפכה" חוסיין סלאמי, ובמקומו מונה לתפקיד מוחמד כאזמי שעליו הוטלה המשימה הדחופה, בעדיפות עליונה, לבלום את כל הפעולות שמתכנן המוסד בתוך איראן בשבועות הקרובים.

אלטאיב, המכונה "איש המשימות המלוכלכות" של המנהיג העליון ח'מינאי, קיבל "בעיטה למעלה" ומונה ליועץ מפקד "משמרות המהפכה" ובמקומו מונה כאזמי, שנדרש לבלום בדחיפות את פעילות המוסד באיראן

על פי מקורות איראניים, מוחמד כאזמי בן ה-65 הינו יליד העיר סמנאן מזרחית לטהראן.

הוא הצטרף בשנות ה-80 למשרד המודיעין האיראני, התמחה בדיכוי מפגינים ומתנגדים למשטר והיה ראש היחידה לאבטחת מידע ב"משמרות המהפכה".

הוא היה האחראי לחטיפתו מטורקיה של העיתונאי האופוזיציונר אירש שועא והיה גם ראש יחידת החקירות נגד הממורמרים ב"משמרות המהפכה".

נראה שהמשטר האיראני מנסה לנצל את כישוריו בתחום ביטחון הפנים. גורמים איראניים אחרים טוענים כי מוחמד כאזמי צפוי לבצע גל של הדחות במנגנון המודיעין האיראני על רקע כישלונותיו של חוסיין אלטאיב, והוא ינסה להעביר את המלחמה לשטח ישראל ולבצע פיגועים בתוך שטח ישראל עצמה בסיוע חזבאללה, חמאס והג'יהאד האסלאמי.

בכל מקרה, הדחתו של חוסיין אלטאיב מתפקיד ראש המודיעין האיראני נזקפת לזכות המוסד הישראלי, שהביא באמצעות פעולותיו החשאיות לרעידת אדמה פוליטית וביטחונית בתוך הממסד האיראני. עצם ההדחה מעיד על כך שהמשטר האיראני נאלץ להודות בכישלונותיו וחולשתו בעימות החשאי עם ישראל. כך מפרש זאת הרחוב האיראני.

המלחמה החשאית בין ישראל לאיראן היא ארוכה, ודווקא המכות הקשות שספג המודיעין האיראני מידי המוסד הישראלי עלולות להביא לכך שהמנהיג העליון ח'מינאי יורה לארגן את השורות של "משמרות המהפכה" מחדש כדי לגבות מישראל מחיר יקר על פעולותיה. לאיראנים יש סבלנות רבה והם לא יוותרו על פעילות הנקמה שלהם בישראל גם אם הדבר ייקח זמן רב.

הדחתו של אלטאיב מתפקיד ראש המודיעין האיראני נזקפת לזכות המוסד הישראלי, שהביא באמצעות פעולותיו החשאיות לרעידת אדמה פוליטית וביטחונית בממסד האיראני

התקפת סייבר איראנית

איראן במבוכה מחשיפת תכניותיה החשאיות נגד ישראל וסיכולן. לא נותר לה הרבה לעשות אחרי שנחשפו תכניותיה החשאיות לנקמה. משרד החוץ האיראני פירסם ב-24 ביוני הודעת הכחשה האומרת כי "הטענות הישראליות שסוכלה מזימה איראנית לפגוע בישראלים מגוחכות ונועדו לפגוע ביחסים איראן עם טורקיה".

המודיעין האיראני, המתוסכל מכישלונותיו המבצעיים והמודיעיניים, מנסה את הצלחתו בתחום לוחמת הסייבר.

בשבוע שעבר הוא תקף את  מערך האזעקה של הרשויות המקומיות בישראל והביא להפעלת אזעקות בירושלים ובאילת.

גורמי ביטחון בישראל מעריכים כי ההאקרים של המודיעין האיראני מנסים לחדור למערכת ההגנה האווירית הישראלית ולשבש את מערכת "כיפת ברזל".

האיראנים משתפרים מהר מאוד בתחום לוחמת הסייבר, דבר שמדאיג מאוד את מערכת הביטחון הישראלית.

גורמי ביטחון בישראל אומרים כי הפעלת האזעקות בירושלים ואילת על ידי ההאקרים האיראניים הייתה "אקט שנועד להשפיל את ישראל ולאותת לה כי יהיו עוד התקפות סייבר במקומות רגישים יותר".

האיראנים העבירו בכך מסר כי ביכולתם לשבש את חיי היום יום בישראל. גורמי הביטחון בישראל מעריכים שהתקפות הסייבר האיראניות על ישראל יתגברו ולכן ממשלת ישראל תהייה חייבת להעביר תקציבים לרשויות המקומיות כדי להיערך באמצעי הגנה מתאימים לקראת התקפות הסייבר מצד איראן.

ב-2020 פעל המודיעין האיראני באמצעות האקרים נגד מערכת המים בישראל. הוא חדר למחשביה וניסה להרעיל מי שתיה באמצעות הגדלת כמות הכלור במים. רשות הסייבר הישראלית הצליחה לסכל את המתקפה, אך האיראניים ממשיכים לחפש פרצות במערכות העורף העיקריות של מדינת ישראל כדי לפגוע בהן.

ב-2020 הפעיל המודיעין האיראני האקרים נגד מערכת המים בישראל בנסיון להרעיל מי שתיה בהגדלת כמות הכלור במים. רשות הסייבר בישראל סיכלה זאת אך איראן מחפשים פרצות במערכות העורף של ישראל

להערכת גורמי הביטחון בישראל, איראן עלולה להגביר את התקפות הסייבר על מערכות שונות בישראל בתקופת הבחירות בניסיון לקצור הישגים כלשהם. זה מעיד על הלחץ שבו נתון המשטר האיראני שמחפש הישגים בכל תחום אפשרי עקב הדמורליזציה הגדולה ברחוב האיראני שנגרמה מפעילות המוסד הישראלי.

לא מן הנמנע שבקרוב נראה התקפות האקרים ישראלים על מערכות משמעותיות בתחום הצבאי והאזרחי באיראן כדי להעביר מסר של אזהרה שלא להסלים את מלחמת הסייבר בין שתי המדינות.

יוני בן מנחם הוא חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מזרחן, עיתונאי, מנ"כל רשות השידור לשעבר, מרצה למזה"ת ותקשורת (צילום: דוד וינוקר)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 1,261 מילים
עודכן אתמול

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

בעקבות הכסף הגדול

כולם מכירים אותו בתור מייסד אפליקציית המסרים המיידים, אבל יאן קום הוא גם נדבן שתורם עשרות מיליונים לארגונים יהודיים ● היקף התרומות העצום מאפשר לו להשפיע ישירות על הקהילות היהודיות ולהמשיך במסורת הפילנתרופית של יוצאי בריה"מ לשעבר ● "לציבור היהודי צריך להיות אכפת משום שהוא יכול לעצב ולקבוע סדרי עדיפות בקהילה"

עוד 1,990 מילים

בישראל עלולים לאמץ את השיטה הרפובליקאית לחיסול הליברליות

ההשלכות בעקבות ביטול פסק הדין רו נגד וייד יהיו עצומות ● בישראל, המאבק למינוי שופטים שמרנים עלול להחריף ולהשפיע על אזרחים רבים ● במקביל, שיח הזכויות חייב להשתנות ולעסוק גם בשימור הישגים ● הפערים האידאולוגיים מפצלים את ארה"ב באופן חסר תקדים לשתי "אמריקות" שונות ● פרשנות

עוד 1,119 מילים

היועצת המשפטית לכנסת לאורבך: אין לעכב את הצעת החוק לפיזור הכנסת

אמסלם: אם יהיו 61 חברים ציוניים בקואליציה, רע"ם תוכל להצטרף אליה ● נתניהו תקף את אמסלם ואמר שרע"ם היא מפלגה אנטישמית; בתגובה ביקר אמסלם את יושב ראש הליכוד: "מנסה לפגוע בי" ● נתניהו זומן להעיד בפני הוועדה לחקירת האסון במירון ● גנץ ייפגש, לבקשתו, עם היועצת המשפטית לממשלה בהרב מיארה בניסיון לשכנעהּ לאשר לממשלה למנות כעת רמטכ"ל

עוד 54 עדכונים

ביטול רו נגד וייד: השונה והדומה בין העליון בארה"ב ובישראל

עוד מוקדם לסכם את שלל ההיבטים וההשלכות של פסק דין בית המשפט העליון, שביטל ביום שישי ברוב של שישה נגד שלושה את הזכות החוקתית להפלות ● עם זאת, ניתן להצביע כבר עכשיו על שתי מסקנות: להבדיל מישראל, הפסיקה בארה"ב היא סוף פסוק - אך ניצנים של אותו חוסר הגינות אינטלקטואלית שנחשף בהחלטת העליון האמריקאי, ניתן למצוא גם בפסקי דין של העליון בישראל ● פרשנות

עוד 1,288 מילים

בנט: נשכבתי על הגדר עבור עם ישראל, פוחד שנאבד את המדינה

בנט אמר כי טרם החליט אם לרוץ בבחירות הבאות ● ליברמן אמר כי לא יתמוך בנתניהו בשום מצב וכי הוא ״ממליץ לימינה להפסיק עם תסמונת האישה המוכה״ ● ח״כ אלי כהן: מעריך שנשיג יותר מ-61 מנדטים ● האיחוד האירופי: שיחות הגרעין בין איראן למערב יתחדשו בימים הקרובים ● גורם בארה״ב: מוכנים לחזור ליישום מלא של ההסכם מ-2015 ● מחר תושבת התחבורה הציבורית לשלוש שעות

עוד 10 עדכונים

לראשונה מאז הרצח של העיתונאי הסעודי ג'מאל ח'אשוקג'י, יורש העצר מוחמד בן סלמאן התקבל השבוע באנקרה בכבוד מלכים ● לבנון: אחרי הבחירות, לפני הסערה ● ראש הממשלה המצרי במסר לבני עמו: אם אין לחם, "תתנהלו בחוכמה" ● והשבוע לפני 19 שנים, ארה"ב בנתה בעיראק צבא חדש ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 985 מילים
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

עוד עיוות קטן שיימשך בחסות הטרלול הפוליטי הגדול

הכאוס הפוליטי תוקע את הצעת החוק שנועדה להקטין את הקנס השערורייתי שניתן למי שלא מתקף את הרב-קו ● המשרד להגנת הסביבה חסר אונים מול כי"ל והפגיעה בצאלים ● תושבי הקטמונים הצילו עץ ארז עתיק ● "הווה" של דרור בורשטיין עושה חשק ללכת קצת לאיבוד בטבע ● והאכיפה כלפי רוכבי הקורקינטים והאופניים החשמליים חייבת להתחיל מסימון ברור של כיווני הנסיעה

עוד 1,541 מילים

הקצין השנוא באמריקה

איש לא רצה לשרת לצד האדמירל היהודי היימן ריקובר ● אופיו הקשוח והלא מתפשר הפך אותו לדמות שנויה במחלוקת אך גם לאדם שהנשיא קרטר כינה "המהנדס הגדול ביותר אי פעם" ● הסופר מארק וורטמן מגולל את הסיפור הלא ייאמן של אבי הצוללת הגרעינית ומספר בריאיון לזמן ישראל: "היו אנשים שהוא פשוט התעלל בהם, אין לזה מילה אחרת"

עוד 1,333 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
הַחֲמִישִׁית 137

האזנה מודרכת לסימפוניה החמישית לקמפיין ותזמורת מאת לודוויג ואן נתניהו

עוד 1,073 מילים

קריב הצהיר כי יקיים דיון בראשון על הצעות החוק לפיזור הכנסת וחוק הנאשם - אך לוועדה שלו אין כל סמכות לעשות זאת, ומדובר בניסיון פוליטי להפעיל לחץ על ניר אורבך, יו"ר ועדת הכנסת האמונה על הטיפול בהצעות החוק הללו ● אין למעשה מניעה משפטית למנות רמטכ"ל, וגם בג"ץ יאשר מינוי כזה ● וגם: פסק הדין נגד סנ"צ גואטה הוא סנונית ראשונה וחשובה במאבק באלימות המשטרתית

עוד 1,204 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה