תגובה של Hallel Rosenberg על ״נמרוד גז-חבר: המפלגה הדמוקרטית הכשילה את ברני״

02/04/2020 10:54

להמשיך להביט בדמוקרטיה האמריקאית כאילו היא עודנה (או מעולם הייתה) איזו דוגמת מופת לניהול מדיני תקין היא איוולת, מביך שעיתונאים עדיין נותנים כזו משמעות לקרקס הפוליטי שלהם. ההבלים הפוליטיים והמוסר החברתי שיוצא מאמריקה רק מתדרדר משנה לשנה. אם אתה, כפי שרשמת "ציוני שמאמין שהעם היהודי חייב להיות אדון לגורלו", אזי הגיע הזמן להפסיק להביט במזבחי-הבעל המוסריים של ארה"ב ולהתחיל לחשוב באופן עצמאי על מוסר ופוליטיקה יהודית-ישראלית, ללא הצורך לשאוב את ריקבון פסגות אמריקה ומוסרה הקלוקל.

יתרה על כך, אני לא רואה כיצד מועמד כברני, שמאחוריו עומדים תומכים ותומכות (ושבעצמו תומך בהם חזרה) אנטי-ציונים מובהקים עם נטייה "קלה" לאנטישמיות, מועיל למישהו, מלבד לדורשי רעתנו.
וגם אם נשים בצד את תומכיו, דעותיו את השאלה עד כמה הביקורת של סנדרס של ישראל לגיטימית, הגיונית, עניינית ומושכלת: מפחיד לחשוב על היום בו נשיא ארה"ב יהיה יהודי. זו תהיה הוכחה ניצחת וברורה לאנטישמים, מגדול ועד קטן להוציא שוב בענק את המרצע מהשק. תהיה דרכו של ברני כנשיא לטוב או לרע, בסוף מי שיחטפו לשנים רבות קדימה יהיו אנו, העם היהודי. אין שום ספק בכך.
לטובת כולנו, לא ראוי שהאיש הזה יהיה מועמד לנשיאות אמריקה.