נושא
חקלאות אנכית

בימים אלה מנסה חברת "ורטיקל פילד" לבצע מהפכה בתחום חקלאות האוכל, עם ביתן נייד לגידול אנכי של ירקות שאינו זקוק לקרקע ויכול להתמקם בלב העיר ואפילו בכניסה לסופרמרקט ● בחודשים האחרונים חתמה החברה על חוזי אספקה עם רשתות ויקטורי ורמי לוי וכבר החלה לפעול בכמה סניפים ● אבל לא כולם מתלהבים מהסידור - והמתנגדים הבולטים הם החקלאים האורגניים

עוד 1,285 מילים
כל הזמן // יום חמישי, 17 ביוני 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

דיווח: מסמכים במשרד רה"מ נגרסו לפני כניסת בנט לתפקיד

גנץ פנה לנתניהו על רקע חוק איחוד משפחות: “יש לשים את הביטחון מעל לכל שיקול פוליטי” ● הליכוד: מי שביטחון ישראל חשוב לו, לא מקים ממשלה עם רע״ם ● שטייניץ: ״הנזק לליכוד עשוי להיות גדול יותר מהנזק לקואליציה״ ● מנדלבליט רומז שהוא נגד פיצול תפקיד היועמ״ש ● יריב לוין נבחר ליו״ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה ● תושבי טמרה נעצרו בחשד שיידו אבנים על בן גביר

עוד 56 עדכונים

עכשיו הזמן הנכון, יותר מכל זמן אחר, לארגוני המחאה לפעול

ממשלה חדשה הושבעה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הוחלף. האם ארגוני המחאה סיימו את תפקידם? לדעתי בדיוק להיפך.

עד כה היכולת של ארגוני המחאה להשפיע ולהביא לשינוי הייתה מאוד מצומצמת. כעת היכולת הזאת התעצמה בצורה בלתי רגילה.

ממשלה חדשה הושבעה. ראש הממשלה נתניהו הוחלף. האם ארגוני המחאה סיימו את תפקידם? להיפך. עד כה יכולתם להשפיע ולשנות הייתה מצומצמת וכעת היא התעצמה

חשוב להבין שפוליטיקאים ממלאים את רצון הציבור משתי סיבות:
או שהם קשובים לציבור, או שהם מפחדים מהציבור.

בגדול, מחאות אינן מתרחשות כשהממשלה קשובה לציבור. כשהממשלה נכונה להקשיב ולמצוא פתרון לכל בעיה שהציבור מעלה, הציבור לא צריך לצאת לרחובות.

בו זמנית, כשהממשלה והפוליטיקאים המרכיבים אותה מפחדים מהציבור, כי הם יודעים שחוסר הענות עלול לעלות להם בכסאם, הם יפעלו בהתאם לרצונו.

תקופת שלטונו של נתניהו התאפיינה בחוסר הקשבה מובהק לציבור. השיקולים העיקריים שעניינו אותו היו שיקולי שימור הכסא.

בו זמנית תקופה זו התאפיינה בחוסר פחד של השלטון מציבור המוחים, שברובו המכריע לא היה חלק מבסיס המצביעים של מפלגות הקואליציה. מצב זה הביא לכך שיכולתם של ארגוני המחאה להשפיע או להפעיל לחץ, שיבוא לידי ביטוי במילוי דרישותיהם, הייתה מצומצמת ביותר.

הממשלה החדשה לעומת זאת הינה בעלת מאפיינים שונים בתכלית. ראשית, רבים מחבריה הם בעלי ערכים דומים או אוהדים להשקפותיהם של ארגוני המחאה, והם קשובים להם באופן טבעי.
שנית, הממשלה החדשה הרבה פחות יציבה, ובסיס המצביעים של רבות מהמפלגות המרכיבות אותה מיוצג על ידי ארגוני המחאה.
אי לכך יש לארגוני המחאה יכולת ממשית להפעיל לחץ על הממשלה הנוכחית.

תקופת שלטון נתניהו התאפיינה בחוסר פחד  מציבור המוחים, שברובו המכריע לא היה חלק מבסיס המצביעים של מפלגות הקואליציה. מצב זה הביא לכך שיכולתם של ארגוני המחאה להשפיע או להפעיל לחץ הייתה מצומצמת

כפי שאני רואה זאת, המטרה האמיתית של ארגוני המחאה אינה רק ההחלפה של נתניהו. המטרה האמיתית היא יצירת עתיד טוב יותר. בין אם זה חיזוק הדמוקרטיה, בין אם זו הורדת יוקר המחייה, ובין אם זה קירוב לבבות ואיחוי השסע שנוצר בעם.

  • עכשיו זה הזמן של ארגוני המחאה להגדיר יעדים ולפעול על מנת שהממשלה תיישם אותם.
  • עכשיו זה הזמן לדרוש את הגבלת כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות (שלאחרונה הומרה לגרסה מצומצמת של צינון של ארבע שנים בלבד עד שיוכל להבחר שוב).
  • עכשיו זה הזמן לדרוש שנאשם בפלילים לא יוכל להרכיב ממשלה.
  • עכשיו זה הזמן לדרוש ועדת חקירה ממלכתית בנושא הצוללות.
  • עכשיו זה הזמן לדרוש שפרוטוקולים וישיבות ממשלה יושקפו לציבור.
  • עכשיו זה הזמן לדרוש רפורמה שתחייב את כל השוטרים להרכיב מצלמות גוף שצילומיהם יהיו נגישים לציבור.
  • עכשיו זה הזמן לדרוש שקיפות של תקציב המדינה האמיתי (זה שבמחשבי משרד האוצר)
  • עכשיו זה הזמן לעשות כל זאת, כי זמן זה עשוי להיות זמן שאול.

אולי תשאלו: "אבל אם מדובר בממשלה קשובה יותר, למה צריך מחאות? האם היא לא תיישם מעצמה את רצון הציבור?".

התשובה היא שההיסטוריה הראתה לנו שלעתים קרובות פוליטיקאים זקוקים ללחץ ציבורי שיתן להם את ה"ההצדקה", או האומץ לבצע מהלך.

חשבו למשל על החוק להגבלת כהונת ראש הממשלה. לבנט למשל, יש גם אינטרס בחוק שכזה אבל גם התנגדות לחוק שכזה.

אולי תשאלו: "אבל אם מדובר בממשלה קשובה יותר, למה צריך מחאות? האם היא לא תיישם בעצמה את רצון הציבור?". אבל ההיסטוריה הראתה שלעתים פוליטיקאים זקוקים ללחץ ציבורי שיתן "הצדקה" או אומץ לבצע מהלך

חוק שכזה יוציא את נתניהו לחלוטין מהמשוואה ויתן לו סיכויים רבים יותר להתפס כמנהיג החדש של הימין.

בו זמנית חוק שכזה עלול לעורר את זעמם של תומכי נתניהו ונראה שבימינה חוששים לאבד את הסיכוי לקבל את תמיכתם בעתיד.

לחץ ציבור בולט יכול לתת לבנט את ההצדקה לה הוא זקוק. ממש כמו שכדי להכנס לממשלת השינוי הוא היה זקוק להצדקה שהוא ניסה להקים קודם ממשלת ימין אך זו לא צלחה. כדי להעביר את חוק הגבלת הכהונה לראשות הממשלה יתכן שיהיה זקוק להצדקה, לפיה לא הייתה לו ברירה והציבור דרש זאת.

צור טאוב הוא פעיל חברתי והוגה דעות. מייסד אתר האינטרנט פרויקט אגורה וערוץ היוטיוב "חשיבה צלולה". עוסק מזה 15 שנה במחקר אודות הפסיכולוגיה של ההתפתחות האפשרית של האדם, ומרצה בתחומים של פוליטיקה אלטרנטיבית, יזמות חברתית ופילוסופית.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 576 מילים

האם ניאום, עיר העתיד הסעודית, בכלל תהפוך למציאות?

לא רחוק מאילת, בשטח ששווה לגודלה של בלגיה, אמור להיבנות מרכז ההייטק החדשני של העולם ● ניאום, פרויקט שסעודיה מתכננת להשקיע בו 550 מיליארד דולר, אמור להפוך לעיר עם מוניות מעופפות וירח מלאכותי ● אבל מומחים מטילים ספק רב בחזון העתידני של יורש העצר, מוחמד בן סלמאן ● "אני לא רואה כסף מקומי או זר נכנס לשם" ● "איחוד האמירויות מתקדמת מהם, זה לא צפוי להשתנות"

עוד 1,717 מילים

למקרה שפיספסת

עתירה תדרוש שילוב חסרי מעמד בבתי ספר בתל אביב

פרסום ראשון 5,000 ילדים מקרב מבקשי מקלט בתל אביב לומדים כמעט אך ורק בגנים וכיתות נפרדות ● עתירה שתוגש בקרוב תדרוש לשלב אותם במוסדות חינוך של ישראלים ● עשרות הורים ישראלים צפויים להצטרף לעתירה ● הורה אריתראי: "הילדים שלנו גדלים בהפרדה וזה לא טוב" ● עיריית ת"א: "לא התקבלה ולו פנייה אחת של ישראלים שרוצים להעביר את ילדיהם לבתי ספר בהם רוב מוחלט של חסרי מעמד"

עוד 815 מילים

מאות יאבדו את תפקידם, מאות אחרים יקבלו ג'ובים

הממשלה היוצאת הגדילה את מספר בעלי התפקיד שהשרים ממנים בלא מכרז כמעט לאלף ● כ"ץ החליף את כל ההנהלה המקצועית באנשים משלו ● גלנט מינה מנכ"ל שהכיר בצה"ל ● רגב מינתה פעילים מהליכוד ומועצת יש"ע ● מאות עובדים צפויים עתה להתחלף בגוורדיה חדשה ● מנכ"ל האוצר לשעבר: "בשנתיים האחרונות כל הסכרים נפרצו" ● האם ממשלת השינוי תהיה שונה מקודמותיה?

עוד 2,306 מילים

תגובות אחרונות

בלוף השטריימל

לפני כשבוע חתמה השרה לשעבר גילה גמליאל על תקנה האוסרת יבוא פרוות בעלי חיים, למעט לצרכי דת ומחקר. ההסייגה של צרכי מחקר מובנת, אבל מה לדת ולפרוות?

ובכן, המהלך לאיסור יבוא פרוות החל בארץ לפני למעלה מעשור. המניע הוא צימצום ומניעת פגיעה בבעלי חיים כל האפשר. ההנחה היא, שככל שיצומצם השימוש בפרוות בעלי חיים, כן תצומצם הפגיעה בבעלי חיים.

לפני כשבוע חתמה השרה לשעבר גילה גמליאל על תקנה האוסרת יבוא פרוות בעלי חיים, למעט לצרכי דת ומחקר. ההסייגה של צרכי מחקר מובנת, אבל מה לדת ולפרוות?

הדעת נתנה שבראש התומכים בתיקון חוקי שכזה יעמדו הדתיים והחרדים. הלא הם מתהדרים בכך שבתורה נאסר על פגיעה בבעלי חיים שלא לצורך ("צער בעלי חיים", הוא שם הסעיף בחוק הדתי העתיק הזה). והנה: הפתעה. הדתיים הסכימו כמובן לחוק הזה, אבל ח"כ מוזס מאגודת ישראל מתנגד, הטיל את כל כובד משקלו נגדו. מדוע? משום שהחסידים נוהגים לחבוש לראשם שטריימל מפרווה בשבתות ובחגים ולא יעלה על הדעת למנוע מהחרדים משהו.

התגייסו החכי"ם הצדיקים למערכה ועיכבו את החוק 13 שנה. הם היתנו תנאי: החוק יעבור רק ככל שיתווסף סייג לפיו יבוא פרוות לצרכי דת – מותר.

והנה, סופסוף עבר החוק וכולם מרוצים. אלא שהכל ישראבלוף מוחלט.

ראשית, אין שום מצווה דתית לחבוש שטריימל. השטריימל הוא עניין של אופנה (תיכף נספר את הסיפור המרתק, כיצד הפך ל"חובה קדושה") וזאת בחוגי החסידים בלבד. בעצם, גם לא אצל כולם. חסידי חב"ד, למשל, אינם חובשים שטריימל ומתהלכים עם כובעי לבד ולא שמענו תלונות שאינם מתקבלים בגן עדן. הליטאים אינם חובשים שטריימל, למעט במסגרת תחפושות פורים.

אז ברור וידוע לכל חרדי, שאין שום מצווה דתית מחייבת לחבישת שטריימל. אלא מה? שהחילונים לא יודעים להבדיל בין מצוות לבין אופנה (בסוגריים יש להוסיף שגם חלק מהחרדים לא באמת יודעים להבדיל ביניהן, אך הואיל וחלק מהבורים הללו מכהנים בתפקידי הנהגה בציבור החרדי, הופכת דעתם ל"דעת תורה" ומשכך הופכת בורותם למצווה).

הטיעון שהשטריימל הינו "צרכי דת" זהה לטיעון שכובעי הלבד, כן, אלו שאתם מכירים מסרטי המאפיה, הינם "צרכי דת". בשני המקרים מדובר בכובע שהיה אופנתי בזמנו, והחרדים קפאו בזמן בענייני אופנה.

הדתיים הסכימו לחוק איסור ייבוא הפרוות, אבל ח"כ מוזס מאגודת ישראל התנגד נמרצות. מדוע? משום שהחסידים נוהגים לחבוש לראשם שטריימל מפרווה בשבתות ובחגים, ולא יעלה על הדעת למנוע מהחרדים משהו

כאשר יש מצווה אמיתית להשתמש בבעלי חיים, למשל, כתיבת ספרי תורה חייבת להיות על קלף מבעל חיים כשר, תפילין צריכים להיווצר מעור בעלי חיים כשר וכדומה, במקרה כזה, אין אפשרות להחליף את העור בעור סינטטי. זאת משום שהמצווה כרוכה בשימוש בעור אמיתי.

אבל על השטריימל לא נכתבה אף הלכה מחייבת (משום שאינה מצוות דת, כאמור) ואין שום מניעה מלייצר שטריימל יפהפה מחומרים סינטטיים (תשאלו את המפיקה של "מורדת", היא תיתן לכם כתובת לרכישה). מעבר לשטריימל סינטטי היה אמור לפתור את הבעיה ושלום היה בא על כולם (כולל בעלי החיים) לפני שנים רבות.

למה להמשיך להרוג 26 צובלים לכל שטריימל? אתם מעלים על דעתכם כמה צער וכאב כרוך בכל שטריימל יחיד?

למה זה לא קרה? למה להמשיך להרוג 20 צובלים לכל שטריימל? למי יש אינטרס בהמשך יבוא פרוות לשטריימלים? בראשי לא עולה רעיון נוסף, מעבר ליבואן של הפרוות. יכול להיות ששם טמון הכלב?

עכשיו לסיפור שהבטחתי קודם, איך בכלל נולד הכובע המשונה הזה. השמועה אומרת (יש ויכוח בין המלומדים לגבי מידת המהימנות של הגרסה ההיסטורית הזו, שתפוצתו רחבה) שאי שם, לפני 300 שנה, רצו הגויים במזרח להתעלל ביהודים ולהשפילם, כדרכם. אחד מהם הבריק עם הרעיון הבא: בוא נחייב את היהודים לצאת לרחובה של עיר, כאשר רק זנב בעל חיים כלשהו קשור לראשם. החליטו וביצעו. יצאה ההוראה שאין ליהודי רשות להתהלך בחוץ ללא זנב קשור לראשו.

התחכמו היהודים ("כדרכם" כבר אמרנו?) ופנו לגויים בשאלת קיטבג: חייבים זנב אחד, או אפשר כמה זנבות? פרצו הפריצים בצחוק גדול וענו להם: כל המרבה הרי זה משובח. נתקנה התקנה שעל היהודים לשאת על ראשם "לפחות זנב אחד".

על השטריימל לא נכתבה מעולם אף הלכה ואין שום מניעה לייצר שטריימל יפהפה מחומרים סינטטיים. אז למה זה לא קרה? למה להמשיך להרוג 20 צובלים לכל שטריימל? למי יש אינטרס בהמשך יבוא פרוות לשטריימלים?

לא עברו ימים רבים וכובעי השטריימל המפורסמים הופיעו בחוצות העיירות היהודיות. ומאז, כך מסתבר, הפכה הבדיחה הגויית על חשבון היהודים ל"צרכי דת" של יהודים.

ואז, כך מסתבר, הפכה הבדיחה החרדית על חשבון בעלי החיים לחוק במדינת ישראל. ולתפארת מדינת ישראל.

נמרוד חי על התפר שבין שסעי החברה הישראלית, רגל פה רגל שם. משמש כיועץ, ועוסק בגישור תוך אישי ובינאישי. חי את השסעים בחברה הישראלית מזה שנים רבות. לא ימין ולא שמאל (=נגד כולם)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
"על השטריימל לא נכתבה הלכה מחייבת" - חחחחחחחחחחחחחח נאיביות לשמה . על 80% מההתנהלות הפולחנית /כוזרית/פגנית/אללית של הכתות החרדיות לא נכתבה הלכה מחייבת. אל תשכח שהיהדות התחוללה בסהר הפו... המשך קריאה

"על השטריימל לא נכתבה הלכה מחייבת" – חחחחחחחחחחחחחח נאיביות לשמה . על 80% מההתנהלות הפולחנית /כוזרית/פגנית/אללית של הכתות החרדיות לא נכתבה הלכה מחייבת. אל תשכח שהיהדות התחוללה בסהר הפורה. התנאים והאמוראים מזרחים מהסהר הפורה. התלמוד הוא יצירה סופר מזרחית מהסהר הפורה ומה היה אומר היום הרמב"ם על הכתות החרדיות לא קשה לנחש. לסיכום הכתות החרדיות המציאו דת חדשה שהם שיבצו בה אלמנטים סלאבים/פרובוסלאביים מתחום המושב ועמק הבכא של עיירות מזרח אירופה. הכתות הללו המציאו את מושג האנוכיות הצרופה ואין לצפות מהם לחוס על בעלי חיים ולוותר על מנהג מופרך . ולראייה מהכתות הללו נשלחים "שוחטים" לארגנטינה ואורוגוואי לבצע אוושוויץ וטרבלינקה (לפי חתן פרס נובל לספרות בשביס זינגר) בבקר ובבני הצאן בממדים אפיים.

עוד 662 מילים ו-1 תגובות
עודכן עכשיו
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

הבעיה איננה שהממשלה גדולה מדי, אלא שהכנסת קטנה מדי

לפיד הוביל במשך שנים קמפיין נגד ממשלות גדולות, אבל הממשלה שהקים היא השלישית בגודלה בתולדות המדינה ● לפיד ובנט מגלים עכשיו את המציאות הפוליטית הפשוטה: הבעיה איננה במספר השרים, אלא במספר הח"כים ● לישראל יש פרלמנט מהקטנים בעולם - ואולי הממשלה הגדולה בעולם ביחס לגודל הפרלמנט ● הפתרון לבעיות שזה יוצר הוא כנסת גדולה יותר ● פרשנות

עוד 1,907 מילים

חיים בריאים לפני מערכת הבריאות

הוספת תקנים בצוותים הרפואיים ומיטות במחלקות הפנימיות זה חשוב ● אבל המשימה הגדולה של שר הבריאות החדש היא לדאוג שפחות ישראלים יזדקקו לטיפול או אשפוז מלכתחילה ● זהו בדיוק המקום שבו הורוביץ, שמגיע למשרד הבריאות עם השקפת עולם מגובשת בתחומי הסביבה והקיימות, יכול להביא איתו ערך מוסף ● דעה

עוד 826 מילים

אף אחד לא לוקח אחריות על הפשיטה ביישוב הבדואי ביום השבעת הממשלה

מה בדיוק עומד מאחורי האירוע שכמעט פירק את הממשלה עוד בטרם הושבעה? ● שעות ספורות לפני הצבעת האמון בכנסת סיירו שוטרים בביר הדאג' בנגב, והזהירו את התושבים ש-30 בתים מיועדים להריסה ● זה מה שהוביל את סעיד אלחרומי, ח"כ רע"ם ובן בית ביישוב, להודיע כי לא יתמוך בממשלת השינוי ● האם עיתוי האירוע היה מקרי? ● בדיקת זמן ישראל מעלה שאלות מטרידות

עוד 1,804 מילים ו-2 תגובות

בלפור והבימה אאוט - שער שכם אין ● הדגלים השחורים הוחלפו בדגלי ישראל, החילונים בחרד"לים ● הפוסטרים היצירתיים והלבוש הצבעוני הפכו לבגדי ישיבה או חולצות סוף מסלול ● המיניות המוחצנת הוחלפה בהפרדה בין בנים ובנות ● מצעד הדגלים אתמול הוכיח שישראל היא אכן מדינה "יהודית ודמוקרטית": כשהממשלה יהודית - המחאה דמוקרטית, ולהיפך

עוד 821 מילים ו-2 תגובות

משלחת של המל"ל תצא למצרים כדי לגבש הסדר חדש מול עזה

הממשלה אישרה את הרכב הקבינט המדיני־ביטחוני ● גנץ ביקש מבנט לחשוף את תמלילי קבינט הקורונה ● הוועדה המסדרת ננעלה בלי שהקואליציה הצביעה על חוק האזרחות ● בן גביר הגיש תלונה לפרקליט המדינה נגד האימאם של לוד ● שר הבינוי והשיכון אלקין: המחירים ימשיכו לעלות ● שקד: "לא מעלה בדעתי שהאופוזיציה תפגע בביטחון המדינה"

עוד 67 עדכונים

"אתה רואה, הסתדרנו בלי ביבי", אמר אמש אחד השרים הטריים, בסיומו של מצעד הדגלים שעבר יחסית בשלום ● בלילה המצב כבר נראה מעט שונה ● חיל האוויר תקף ברצועת עזה בתגובה לבלוני התבערה ששוגרו אתמול מהרצועה ליישובי עוטף עזה ● אם חמאס יגיב בירי רקטות, קואליציית הקצוות הפוליטיים תתמודד מהר מהצפוי עם מבחן ביטחוני-מדיני ● פרשנות

עוד 456 מילים ו-1 תגובות
הקורא בקלפי
הקורא בקלפי
תקשורת, פוליטיקה ושקרים אחרים

דברים שאלונה בר און לא מבינה

מו"לית גלובס מתקשה לראות את העיתונאים שלה מול עיניה ● היא לא חשה את פחדיהם, לא שותפה לחרדותיהם ולא באמת מבינה את הדילמות המניעות אותם ● היא גם לא חשה שהיא באמת חייבת להם הסבר מעמיק ● לכן היא מוסרת הצהרה מעורפלת ומקווה שיבינו את כוונתה ויניחו לה לנפשה ● דעה

עוד 1,255 מילים ו-1 תגובות

מצעד הדגלים שיתקיים הערב תופס את חמאס במצב מוחלש ● בימים אלה נמצאת משלחת מצרית גדולה בעזה במאמץ לסייע בשיקום הרצועה ● לא חמאס ולא ישראל ירצו לפתוח בסבב לחימה כשאזרחים מצרים עלולים להיקלע לאש הצולבת ● ועדיין, חמאס עשוי להציב בפני ממשלת בנט את מבחנה הראשון: האם דין בלון תבערה כדין קסאם? ● פרשנות

עוד 776 מילים

נתניהו ממשיך להשתמש במעון הרשמי כאילו היה ביתו הפרטי

בהיעדר תקנון רשמי הקובע נוהלי פינוי מעון ראש הממשלה אחרי חילופי שלטון, אפשר לסמוך על נתניהו שגם סמל המדינה הזה יהפוך לכלי פוליטי בידיו ● אמש התארחה שם שגרירת ארה"ב לשעבר באו"ם ● התמונה הרשמית וההודעה שהוציאה יוצרים את הרושם שנתניהו בכלל לא הוחלף ● ביקום של נתניהו, ממילא הוא יפיל את ממשלת בנט בתוך זמן קצר, אז מה הטעם לארוז בכלל ● פרשנות

עוד 984 מילים ו-2 תגובות

אלפים השתתפו במצעד הדגלים, חלקם צעקו 'מוות לערבים'

לפיד: "בלתי נתפס שמחזיקים דגל וצועקים מוות לערבים באותו הזמן" ● מינויים ראשונים של בנט: טל גן צבי ראש הסגל, מתן סידי דובר ושמרית מאיר יועצת מדינית ● 20 שריפות פרצו בעוטף עזה ● תנועת מטוסים לנתב"ג הוסטה למסלול חלופי ● מנסור עבאס: "היה צריך לבטל את המצעד"

עוד 49 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה