נושא
טרור

האם בנימין נתניהו הוא באמת "מר ביטחון"? מספר ההרוגים, הפצועים ושיגורי הטילים ירד קלות בשנות שלטונו ● אבל מומחים לענייני ביטחון לא חוסכים ממנו ביקורת, גם מימין וגם משמאל ● פרשנות

עוד 1,702 מילים

צה"ל השתלט על ספינת המשא ליד נמל חיפה

הלוחמים סרקו את הספינה ועיכבו נוסע סמוי שהועבר למשטרה ● חיל הים כיתר את האוניה מאז שעות הבוקר בסיוע מסוקים וסירות שיטור ● האוניה הגיעה מטורקיה ועגנה 7 קילומטרים מנמל חיפה ● במהלך הלילה התקבל דיווח על שני נוסעים שהציתו אש ושברו חפצים ● כעשרים אנשי צוות התבצרו בגשר הספינה

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

"הרשות הפלסטינית סיכלה פיגוע גדול של דאע"ש בישראל"

אלאא בשיר, מורה פלסטינית בת 23 מכפר ליד קלקיליה, נעצרה בידי כוחות הביטחון של הרש"פ ● מעצרה עורר ביקורת בשטחים ולכן הרשות פרסמה הודעה לפיה בשיר "איימה על היציבות" ● ב"ידיעות אחרונות" פורסם כי היא נעצרה בחשד שגויסה לדאע"ש והייתה אמורה להתפוצץ בפיגוע התאבדות גדול בישראל

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

16 אנשים נפצעו היום ממטען צד שפגע באוטובוס תיירים באיזור הפירמידות בגיזה שבמצרים. לפני פחות מחצי שנה התרחש פיגוע נוסף באוטובוס באיזור זה, אז נהרגו 4 אנשים. לפי משרד החוץ, לא ידוע על נפגעים ישראלים לפי שעה.

מצרים מתמודדת בשנים האחרונות עם טרור איסלאמי בסיני ולעתים יש גם זליגה לפנים המדינה. בדרך כלל המטרה היא נוצרים או תיירים. הפיגוע של היום מתרחש כאשר מצרים חווה התאוששות של ענף התיירות. זאת, לאחר שנים של קיפאון בעקבות התהפוכות הפוליטיות שבאו בעקבות מהפיכת 2011 וירידתו מהבמה של הנשיא מובארק.

שגרירות ארה"ב פרסמה אזהרה לקראת האירוויזיון

השגרירות מזהירה מפני פיגועים וירי טילים במהלך האירוויזיון ויום הנכבה השבוע ● לא מדובר ב"אזהרת מסע" והשגרירות האמריקנית אינה קוראת לאזרחי ארה"ב לצאת מישראל אלא מבקשת מהם להיות ערנים ולהימנע מהתקהלויות ● ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים הערב אירוע לציון שנה להעברת שגרירות ארה"ב לירושלים והעברת מעונו הרשמי של שגריר ארה"ב לירושלים

שגרירות ארצות הברית בישראל פרסמה אמש (ב') אזהרה ביטחונית לאזרחי ארה"ב בארץ. לפי האזהרה, "ארגוני טרור עשויים לבחור את התאריך, שבו מצטלבים האירוויזיון, המתקיים בין היום ל-18 למאי בתל אביב, ליום הנכבה המתקיים ב-15 למאי (מחר), ולבצע מחאה אלימה או מתקפה.

האזהרה שהשגרירות הוציאה איננה "אזהרת מסע" והיא אינה קוראת לאזרחי ארה"ב לצאת מישראל, אלא לגלות עירנות. האזהרה מבקשת מאמריקנים בישראל "להיות מודעים לסובב אתכם, להימנע מהתקהלויות, לעקוב אחרי התקשורת המקומית ולהישמע להוראות הרשויות המקומיות".

ייתכן שהאזהרה נובעת מהעובדה שאמריקנים רבים, בניגוד לישראלים ולתיירים האירופים, אינם מודעים לקיומו של האירוויזיון ולכן גם לא לסכנות ולחששות שהוא מעלה.

לפי האזהרה: "אירועים ביטחוניים יכולים לקרות גם הרחק מעזה ומעוטף עזה, כפי שראינו ב3 עד ה-5 למאי, כאשר רקטות נורו לבאר שבע, אשקלון ואשדוד שבדרום ישראל, וב-14 למרץ כאשר 25 רקטות נורו למרכז ישראל". האזהרה מפרטת את הצעדים הנדרשים בזמן ירי טילים על ישראל, המוכרים לכל ישראלי: להיכנס למרחב מוגן בזמן אזעקה, לעקוב אחרי הוראות פיקוד העורף, וכו'.

הערב: אירוע לרגל יום השנה להעברת השגרירות לירושלים

בתוך כך, שגרירות ארה"ב בישראל ומשרד ראש הממשלה יקיימו הערב אירוע רשמי לציון שנה להעברת שגרירות ארה"ב לירושלים והכרזה על העברת המעון הרשמי של השגריר האמריקני, דיוויד פרידמן, לירושלים. באירוע, שיתקיים במגדל דוד, ישתתף ראש הממשלה בנימין נתניהו.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0
עוד 195 מילים

לפחות עשרה הרוגים ו-25 פצועים בפיגוע של טליבן ליד מסגד סופי בפקיסטן

הפיצוץ פגע ברכב משטרתי שעמד סמוך למסגד סופי בזמן עלייה לרגל בלאהור, פקיסטן ● במקום התרחש פיגוע נוסף בשנת 2010

לפחות עשרה שוטרים ואזרחים נהרגו ו-25 בני אדם נפצעו, בפיגוע שהתרחש הבוקר (ד') בלאהור, העיר השנייה בגודלה בפקיסטן.

הפיצוץ התרחש סמוך למסגד דאטה דארבר, המסגד הסופי הגדול ביותר בתת היבשת ההודית, בזמן שמאות עולים לרגל הגיעו למסגד ונמצאו בתוכו ומחוץ לו. במקום התרחש פיגוע התאבדות גם בשנת 2010 שבו נהרגו עשרות אנשים.

ארגון הטרור חיזבול אהרר, זרוע של הטליבן הפקיסטני, לקח אחריות על הפיגוע.

שוטרים פקיסטנים שצוטטו הבוקר בתקשורת העולמית אמרו כי הפיגוע כוון נגד הכוח המשטרתי ששמר על המסגד ועל העולים לרגל. ראש ממשלת פקיסטן, אימראן חאן, גינה את הפיגוע.

הזרם הסופי באיסלם נחשב לכפירה בעיני האיסלמיסטים הקיצונים ובשנים האחרונות התרחשו פיגועים נוספים במסגדים סופיים, ביניהם פיגוע ענק במסגד סופי בסיני ב-2017 שבו נרצחו 305 אנשים.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0
עוד 112 מילים

צה"ל הרג את האחראי על העברות הכסף מאיראן

מפקד שטח בזרוע הצבאית של חמאס, חאמד חודרי, נהרג מפגיעה במכוניתו ● חודרי היה אחראי על העברות כספים בהיקפים גדולים מאיראן לארגונים שונים בעזה ● צה"ל: "הוא שימש ראש החץ של איראן בעזה"

צה"ל הרג בשעות הצהריים את חאמד חודרי, בן ה-34 מעזה, בפגיעה ישירה ברכבו. חודרי היה האחראי על העברות כספים במזומן ובהיקפים גדולים מאריאן לארגונים שונים בעזה, בהם החמאס, הג'יהאד האיסלאמי ועוד.

לפי דובר צה"ל, חודרי היה הבעלים של חברת החלפנות "חאמד ללצראפה/אלופאק", שביססה את מעמדה כחלפנית הכספים המרכזית בעזה. החברה נעזרה בחלפנים בחו"ל וסוחרים שהיו מודעים להכרזה עליה כארגון טרור.

לפי צה"ל, חודרי שימש ראש החץ של איראן ברצועה, ותרם להתעצמות הצבאית של החמאס והג'יהאד האיסלאמי.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0
עוד 74 מילים

דאע"ש גייס את הכסף לביצוע הפיגועים בסרי-לנקה ממסחר בביטקוין

חברת הסטארט-אפ הישראלית Whitestream גילתה שחברה הרשומה באיי קיימן גייסה מיליוני דולרים במטבע הווירטואלי ביטקוין יום לפני הפיגועים הרצחניים בסרי-לנקה, ומשכה אותו בבת אחת ביום בו התחוללו הפיגועים

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

הפיגוע בסן דייגו: המשטרה המקומית מדווחת כי היורה פעל לבדו

שלוש שעות לפני שג'ון ארנסט יצא למסע ירי שבו רצח אישה ופצע שלושה נוספים בבית הכנסת, הוא פרסם את עמדותיו הקיצוניות ברשת

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0
סגירה