נושא
דובר צה"ל

בנט הצהיר כי "ייקח אחריות על בתי האבות", ושלח חיילים שיסייעו בהתמודדות עם המגיפה שפגעה בקשישים ● בפועל, לחיילים אסור להיכנס למתחמים ולפגוש את הדיירים ● בבתי אבות רבים אין חיילים בכלל (לעתים מבחירה), ובאחרים הם לא ממש עוזרים ● עובדת בבית אבות: "אין להם הרבה מה לעשות, היינו מסתדרים בלעדיהם" ● קצין: "לדיירים נעים לראות אותנו, אנחנו מזכירים להם את הנכדים שלהם"

עוד 1,321 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
הוֹנָאָה

מ"העוקץ" ועד "הזאב מוול סטריט" - תרגילי הונאה מתוחכמים עושים לנו את זה ● רק שאצלנו, היחידה הארצית לחקירות הונאה לא פוגשת את פול ניומן וליאונרדו די קפריו אלא את דוד ביטן וחיים כץ ● אמיר בן-דוד חש עקצוצי מבוכה בעקבות ההונאות הקטנות של השבוע

עוד 904 מילים

בעימות האלים אתמול בין ישראל לחיזבאללה לא היו נפגעים - למעט האמת ● מדוע צה"ל התוודה על זיוף פינוי של שני "חיילים פצועים" מהנגמ"ש לאחר ירי הטיל מלבנון, ומה עוד טושטש בערפל של כמעט-מלחמה? ● פרשנות

עוד 783 מילים

דובר צה"ל החדש: תא"ל הדי זילברמן

הרמטכ"ל, אביב כוכבי, מינה את תא"ל הדי זילברמן לתפקיד דובר צה"ל ● המינוי אושר על ידי ראש הממשלה שמכהן גם כשר הביטחון, בנימין נתניהו ● זילברמן יחליף בחודשים הקרובים את תא"ל רונן מנליס המכהן בתפקיד בשנתיים האחרונות

מסמך משטרתי סודי: גיל מסינג הביע חשש לחייו אם יתגלה כסוכן

גידי וייץ מעיתון "הארץ" חושף: גיל מסינג, שהיה מיועד לתפקיד דובר צה"ל והודח מהמועמדות עקב לחצי נתניהו וליברמן לאחר שהתברר ששימש כמודיע משטרתי בפרשת "ישראל ביתנו", אמר לקצין שהפעיל אותו כסוכן שהוא חושש לחייו אם ייחשף ● הסכים לשמש כסוכן רק אחרי שהובטח לו כמה פעמים שזהותו לא תיחשף

גיל מסינג ויתר על מינויו לתפקיד דובר צה"ל

בעקבות מעורבותו בחקירת פרשת ישראל ביתנו, שלח מסינג מכתב לרמטכ"ל שבו הודיע כי הוא מוותר על מועמדותו לתפקיד ● כתב לכוכבי: "על אף שלא נפל פגם בהתנהלותי, אינני מעוניין שמישהו ישתמש במינויי ככלי ניגוח כלפי צה"ל"

גיל מסינג הסיר את מועמדותו לתפקיד דובר צה"ל. כך הודיע מסינג במכתב ששלח לרמטכ"ל, אביב כוכבי. זאת, לאחר שנחשפה מעורבותו בסיוע למשטרה בחקירת פרשת השחיתות בסיעת "ישראל ביתנו".

במכתב כתב מסינג לכוכבי: "על בסיס אותו סולם ערכים שהכווין אותי בכל פעולותיי עד כה, ועל אף שהובהר שלא נפל כל פגם בהתנהלותי האישית או בזו של מי מקרוביי, אינני מעוניין  שאדם כלשהו ישתמש בי ובמינויי שלי ככלי ניגוח כלפי הרמטכ"ל או כלפי צה"ל".

עיתון "הארץ" חשף לפני כשבועיים שמסינג שימש כסוכן משטרתי כדי להפליל חשודים בפרשת ישראל ביתנו. בעקבות החשיפה, דרש מסינג מהפרקליטות להסיר את החיסיון על פרטי העסקתו כסוכן. מיד לאחר מכן פורסם על מסע לחצים מכיוונם של ראש הממשלה נתניהו וליברמן להסרת מועמדותו של מסינג. זאת, למרות שהפרקליטות פרסמה הבהרה לפיה מסינג פעל כיאות כאשר סייע למשטרה. 

עוד 125 מילים

דובר צה"ל: הושמדה מנהרת טרור התקפית בדרום רצועת עזה

המנהרה חדרה לשטח ישראל מדרום רצועת עזה ● המנהרה, של הג׳יהאד האיסלאמי, היתה תחת מעקב צה״ל והושמדה בתקיפת חיל האוויר היום ● לפי תיעוד צה״ל, חפירת המנהרה בוצעה ״במסווה אזרחי ובאופן שיטתי״ ● עד כה תקף צה״ל כ-70 יעדים ברצועת עזה

דובר צה״ל דיווח על השמדת מנהרה שבנה הג׳יהאד האיסלאמי מרצועת עזה לתוך שטח ישראל. הדובר גם שחרר וידאו ותמונות המראים את עבודות פינוי העבר בעת חפירת המנהרה, ״במסווה אזרחי ובאופן שיטתי״ — כך אומר דו״צ.

הודעת דובר צה״ל על השמדת המנהרה:
דובר צה"ל מוסר כי לפני זמן קצר הושמדה מנהרת טרור התקפית של ארגון הטרור הג'יהאד האיסלמי הפלסטיני שחדרה לשטח ישראל מדרום רצועת עזה.

המנהרה הושמדה באמצעות תקיפת מטוסי קרב של צה"ל והייתה מצויה במעקב טכנולוגי עד להשמדתה היום וייעודה ביצוע פיגוע טרור בשטח ישראל.

המנהרה נחפרה על ידי פעילי ארגון הגא"פ מכמה מוקדים, עומקה מעל 20 מטרים והיא כוללת מספר כניסות.

בשעה זו ממשיך חיל האוויר לתקוף יעדי טרור ברצועה.  עד כה נתקפו כ- 70 יעדי טרור ברצועת עזה.

עוד 116 מילים

נתניהו וליברמן עשויים לטרפד את מינויו של גיל מסינג לדובר צה"ל

"הארץ" מדווח כי הרמטכ"ל, אביב כוכבי, מקיים התייעצויות חוזרות בנוגע למינויו של דובר צה"ל החדש, גיל מסינג ● הפרקליטות: מסינג אינו חשוד בעבירה על החוק. ● ברקע: הפרסומים לפיהם מסינג שימש כסוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו

נתניהו וליברמן עשויים לטרפד את מינויו של גיל מסינג לדובר צה"ל, על רקע הפרסומים לפיהם מסינג שימש כסוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו. כך דיווח הבוקר עיתון "הארץ". לפי הדיווח, הרמטכ"ל אביב כוכבי מקיים התייעצויות חוזרות בנוגע למינוי.

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה שיגרה היום מכתב לעורך דינו של מסינג, עופר ברטל, שבו הבהירה כי מסינג אינו חשוד בשום עבירה על החוק.

במכתב נאמר כי "סיועו (של מסינג) למשטרה נעשה לבקשת המשטרה… מסינג סייע לאכיפת החוק בעניין מוגדר וספציפי באופן הראוי להערכה כאזרח שומר חוק…מסינג לא התבקש לפעול בעניינו של נבחר ציבור כלשהו, ולא היה קשר בין פעולתו לבין עניינו של מי מבני משפחתו".

עוד 101 מילים

דובר צה"ל הנכנס דורש מהפרקליטות להסיר את החסיון על פרטי הפעלתו כסוכן

לאחר חשיפת "הארץ" אתמול כי שימש כסוכן משטרתי בפרשת ישראל ביתנו, פנה היום גיל מסינג לפרקליטות: "פעלתי מאזרחות טובה. הסירו את העננה הבלתי מוצדקת"

חשיפת "הארץ" דובר צה"ל הנכנס סייע להפליל חשודים בפרשת ישראל ביתנו

כתב התחקירים הבכיר גידי וייץ חושף קטעים מתמלילי שיחה בין דובר צה״ל הנכנס, לבין רונן משה, אחד מגיבורי הפרשה, המראים כיצד הפליל מסינג את חברו עבור המשטרה ● הפרקליטות: "בנסיבות העניין, שלא נוכל לפרט, לא היה מקום לחקור את מסינג כחשוד בעבירה כלשהי"

סגירה
בחזרה לכתבה