עתירה לבג"ץ: להפעיל את התחבורה הציבורית בסופי השבוע במהלך המלחמה

תחנת רכבת. אילוסטרציה (צילום: יוסי אלוני/פלאש90)
יוסי אלוני/פלאש90
תחנת רכבת. אילוסטרציה

התנועה לאיכות השלטון עתרה היום (חמישי) לבג"ץ נגד משרד התחבורה, בדרישה להפעיל את התחבורה הציבורית בסופי השבוע במהלך המלחמה: "אנחנו בשעת מלחמה, אין מקום לשיקולים הפוליטיים הזרים והצרים של שרת התחבורה".

העתירה הוגשה בשל החלטת שרת התחבורה מירי רגב להשבית את שירות התחבורה הציבורית ובכלל כך תנועת הרכבות במהלך השבת, מבלי שהתקיים שינוי בנסיבות או שניתן נימוק אשר מצדיק את הפסקת השירות במהלך הסופ"ש.

לטענת התנועה לאיכות השלטון, החלטתה של השרה רגב להפסיק את שירות התחבורה הציבורית בשבת התקבלה בשרירותיות ומונעת משיקולים פוליטיים זרים, המהווים פגיעה קשה באמון הציבור בנבחריו ופגיעה אנושה במאמץ המלחמתי.

עוד טוענת התנועה כי מניעת הצורך החיוני והחשוב של תחבורה ציבורית במהלך כל השבוע, כולל בשבת בעת לחימה, מתוך שיקולים פוליטיים גרידא, היא בניגוד לחובות החלות על רשות מנהלית לקבל החלטות מתוך שיקולים עניינים, ולאורם בלבד.

עו"ד תומר נאור, ראש האגף המשפטי בתנועה לאיכות השלטון:

"אנו נמצאים בשעת מלחמה על הבית, ובשעה שבה העם והחברה האזרחית מוכיחים חוסן יוצא דופן, שרי הממשלה עדיין לא מבינים את גודל השעה, ועוסקים במשחקים פוליטיים, בעסקנות ירודה ובשיקולים זרים.

"מאות אלפי חיילים בסדיר ובמילואים, בני משפחותיהם ואזרחים נוספים – תלויים בימים אלו בשירות התחבורה הציבורית על מנת שיוכלו לצאת למנוחה, לשוב לחזית, לבקר את יקיריהם ואת אלו הזקוקים להם – ובמקום שמשרד התחבורה והעומדת בראשו יעשו הכל כדי לסייע להם, הם מקדמים על גבם עסקונה פוליטית ירודה, תוך שהם פוגעים בציבור הישראלי ובמאמץ המלחמתי.

"אין גבול לבושה. על שרת התחבורה להפעיל את מערך ההיסעים בשבת, ולהשאיר את הפוליטיקה מחוץ לשיקולי ניהול המלחמה".

סגירה