אישיות
אירית אלוני

בדיקת זמן ישראל עבור נערות, הזום הפך לאיום

דווקא בגיל שבו נערות מתמודדות לראשונה עם דימוי גופן, כשלסביבה החברתית והחינוכית יש תפקיד חשוב כל כך בעיצוב הביטחון העצמי, מוצאות את עצמן תלמידות חטיבת הביניים לכודות בגיהנום השיעורים המקוונים ● מומחים מספרים על ההשלכות ההרסניות של העיסוק הביקורתי במראה החיצוני על נערות מאז פרוץ משבר הקורונה ● הפסיכוטרפיסטית ד״ר קגן: "הן מאבדות כל קשר למציאות"

עוד 2,008 מילים

חינוך "לא רואים אותנו, פשוט שכחו מקיומנו"

הם יודעים לשים את הטלפון על זום ולשחק במחשב או לראות נטפליקס בזמן השיעור, ועם חזרת המשק לפעילות גם ההורים חזרו לעבוד, ואין שום מעקב אחר הלימודים של בני הנוער ● בשעה שעולם שלם חושב שילדים מגיל 12 יכולים להיות לבד בבית שעות על המחשב וללמוד, מומחים סבורים ששיטת הלימוד הזו היא לא פחות מאסון ● "אנחנו רואים נשירה שהיא כבר לא סמויה, היא גלויה ואין לה ממדים. אין לנו שום דרך לספור ולעקוב אחרי זה"

עוד 1,647 מילים
כל הזמן // יום שלישי, 24 בנובמבר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

תגובת המשיבים "לא יכול להיות שבג"ץ יסמיך את עצמו להיות הפוסק האחרון"

שאלת סמכותו של בג"ץ לפסול חוק יסוד כגון חוק הלאום או ממשלת החילופים הפכה לאחת המחלוקות המרכזיות במאבק על שלטון החוק ● בעוד שהמחנה האקטיביסטי טוען כי בג"ץ שואב את סמכותו לפסול חוק יסוד מתפקידו כ"מגן החוקה", ד"ר אביעד בקשי מזהיר מפני הפיכת בית המשפט ל"מלך אבסולוטי" ● ואילו ד"ר הלל סומר צופה שבג"ץ יתחמק מהכרעה, בזמן שהבחירות מעבר לפינה

עוד 2,763 מילים

אותות הזמנים

"אֶת פְּנֵי הַשָּׁמַיִם אַתֶּם יוֹדְעִים לְפָרֵשׁ, אַךְ אֶת אוֹתוֹת הַזְּמַנִּים אֵינְכֶם יְכוֹלִים?" (הבשורה על פי מתי, פרק טז, פסוק ג')

הסיפור של המפגינים מחוץ לבית משפחת פרקש והתגובות במערכת הפוליטית הם מה שמכונה באנגלית, a sign of the times. ובעברית – מאוֹתוֹת הַזְּמַנִּים. זה סיפור עגום, שמעורבבים בו עצב תהומי, קיתונות של זעם והרבה מאוד פוליטיקאים אילמים, במקרה הטוב, וציניים בואכה נבזיים במקרה הרע. ובין לבין, משפחה אחת שכל חטאה היה שחינכה את ילדיה לאהוב את הארץ והמדינה די הצורך בשביל להילחם ולהיהרג ולהפגין עבורה ועבור מה שהיא מסמלת.

המפגינים מחוץ לבית משפחת פרקש והתגובות במערכת הפוליטית הם סיפור עגום, שמעורבבים בו עצב תהומי, קיתונות של זעם והרבה מאוד פוליטיקאים אילמים, במקרה הטוב, וציניים בואכה נבזיים במקרה הרע

זה הסיפור של אורלי לב, פעילת ליכוד שכבר נחקרה בעבר בחשד להסתה נגד היועץ המשפטי ושמצאה לעצמה ולחבר מרעיה, ובהם אפרים גרייף, כתובת לפורקן תסכולים בדמות הבן המת של שכני משפחת נתניהו. בני משפחה שהעזה  לחשוב שונה ממנה, ולכן, כנראה, מגיעים להם איחולי מוות נוספים בנוסח 'השם ישלם לה'. ואף מילה על חילול הקודש המזעזע במשפט הזה, שיכול בוודאי להגיר מפיו רק מי שמשוכנע שהאלוהים מדבר מגרונו, ולכל הפחות שמו לנביאו עלי אדמות, המוסמך להטיל רפש באחר.

זה הסיפור של חבר הכנסת מטעם הליכוד ושר החינוך (החינוך, ריבונו של עולם!) מטעמה, אלוף במיל' והרמטכ"ל לחצי-דקה בעבר, יואב גלנט. שר החינוך המדובר הצליח לשחרר תגובה של איש צבא שעבורו

"הדבר הראשון במעלה היה מאז ומעולם משפחות שכולות".

אבל גם מצא לנכון להסביר ש:

"כדמוקרטיה כל מה שחוק מאפשר כולל הפגנות ומחאות מכל הכיוונים… למרות שלפעמים זה לא מוצא חן בעיני חלק מאיתנו".

גינוי למעשים, אמירה חד-משמעית על האופן שבו חשיבותן של המשפחות השכולות מקבלת ביטוי מעבר למילים ריקות בעוד ראיון לעיתון? כלום. אסור להרגיז את אנשי מרכז הליכוד, הרי אם ייתפס חלילה שר מכהן כמי שלא שובר הכי-ימינה-שאפשר, בוודאי נקום ינקום בו השם. או מרכז המפלגה.

באיזה אופן חשיבות המשפחות השכולות מתבטאת מעבר למילים ריקות בראיון? אסור להרגיז את אנשי מרכז הליכוד. הרי אם ייתפס חלילה שר כמי שלא שובר הכי ימינה שאפשר, וודאי ינקום בו השם. או מרכז המפלגה

זה הסיפור של חבר הכנסת מטעם כחול לבן, שר הביטחון במשרה מלאה וראש הממשלה במשרה חליפית עד שבג"צ יודיע אחרת, הרמטכ"ל לארבע שנים בעבר והאלטרנטיבה השלטונית לשלטון הליכוד עד מרץ 2020, בני גנץ.

האיש שהוכיח בתוך פחות משנה בממשלה שנתניהו צדק כשאמר שהוא לא יכול ולא מוכן להיות ראש ממשלה. שהצליח לחלץ מעצמו, בקושי, גינוי רפה ולקוני, עשוי כולו לשון פסיבית ומבוהלת, לאירועים.

בין היתר, כתב גנץ בפייסבוק:

"כמי שאיבד אחים רבים לנשק, אני חש בושה הבוקר".

הוא הסביר ש:

"יש גבולות שלא חוצים".

אך נזהר מלהסביר מי הביא לחציית הגבולות, הוא קבע:

"השיסוי והקיטוב לא יובילו אותנו לשום מקום",

מבלי להזכיר שאבי השיסוי והקיטוב הוא שותפו לממשלת ה"אחדות". ולקינוח, במסר שלא לגמרי ברור אם הופנה לאב השכול שאליו התקשר, לדבריו, או למפגינים, הזכיר ש:

"גם מול ביתי מתקיימות הפגנות, ואני פועל מול רשויות החוק על מנת לאפשר אותן".

רוצה לומר, לפי שר הבטחון, הפוליטיקאי, האיש שמכר בקולות מאות אלפי ישראלים ששמו מבטחם בו  – דינו ודין האב השכול שכל חטאו היה אמנם שאירח מפגינים נגד ראש הממשלה – אותו הדין הוא.

הוא הסביר ש"יש גבולות שלא חוצים", אך נזהר מלהסביר מי הביא לחציית הגבולות, הוא קבע: "השיסוי והקיטוב לא יובילו אותנו לשום מקום", מבלי להזכיר שאבי השיסוי והקיטוב הוא שותפו לממשלת ה"אחדות"

ויותר מכל זה הסיפור של ראש הממשלה. אח שכול בעצמו, כפי שהוא מזכיר לנו בכל שנה עת יום הזכרון הממלכתי הופך ליום הזיכרון ליוני (גיבור ישראל מבחינתי) נתניהו.

האדם, בה"א הידיעה, שאחראי למגפת ההסתה, הקיטוב והשנאה. האיש שהפך את עצמו, כמו בן-בריתו המובס בארה"ב, לאלפא והאומגה של הפוליטיקה, החברה, הכלכלה, ההווייה הישראלית. האיש שברצותו יתארח בלב המהדורה של שמונה, וברצותו יקום עיתון וייפול אתר, לכאורה.

האיש שיכול היה לעצור את ההסתה הזו. שיכול עדיין להגיד 'טעיתי'. שיכול להסביר שמותר להפגין נגדו במקום לנסות לפעול בכל צורה כדי למנוע את זה. שהבוטים ומפיצי דף המסרים שלו השתלטו זה מכבר על מהדורות החדשות, על העיתונים המרכזיים – ביננו, מה באמת מבחין בין ידיעות אחרונות ושופרות המהדורה לבין ישראל היום ובועז ביסמוט, זולת שפה מעט יותר עשירה ומשוננת? – האיש שבשבילו, אבל לעולם לא בשמו, נעשים כל המעשים הדוחים הללו, נשפך הזעם ברחובות, מציף הבוז את התקשורת, ומגדיש השקר את סאת הרשתות החברתיות: בנימין נתניהו.

משפחה שכולה שהעזה למחות על המצב. מפגינים צמאי דם הדבקים במנהיגם כבמלך. הרבה מדי פוליטיקאים, אנשי צבא לשעבר, שבשם הסטטוס הפוליטי שלהם נכונים לבלוע את טירוף המערכות הזה ומסתפקים בהודעות ריקות וראיונות ריקים לתקשורת. שנאה שאין לה גבול, דמעות אין קץ, שכול וכישלון.

אלה אותות הזמנים. ואין מי שמפרש אותם טוב יותר או בהצלחה גדולה יותר מאשר ראש הממשלה.

עידו דמבין כותב ומרצה על חברה ופוליטיקה בישראל ומתמחה בפוליטיקה של ארה"ב. בעשור האחרון גר בתל אביב, פריז וניו יורק - ולאחרונה שב לישראל עם זוגתו. עורך דין, בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני בזכויות אדם מאוניברסיטת קולומביה בניו-יורק. מאמין בכוחו של עט משונן לקדם שינוי, ונשען על הסופרים הגדולים של שנות ה-20 לקבלת השראה. מנהל המשרד הישראלי של itrek, המחבר את דור ההנהגה הבא של מיטב המוסדות להשכלה גבוהה בארה"ב ואירופה עם ישראל.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 725 מילים

למקרה שפיספסת

לפיד על אשכנזי וגנץ: "נתניהו כנראה נהנה להשפיל אותם"

בג״ץ ידון שוב במצפה כרמים ● מנכ״ל משרד הבריאות: חושש לגורלנו - אנחנו לא עומדים בתוכנית שהתוונו ● לראשונה הוגש כתב אישום נגד מפגינים נגד נתניהו ● נשיאת בית המשפט העליון חיות: הממשלה נמצאת בהפרה של חוק יסוד התקציב ● מקורבי סטרשנוב: אין בסיס לטענות נתניהו נגדו ● מרב מיכאלי: מפלגת העבודה נמצאת תחת אחוז החסימה בצדק ● עימות בוועדה בין קארין אלהרר לאורלי לוי

עוד 47 עדכונים

מתקן ביוגז שהופך שאריות מזון לגז בישול הותקן לראשונה בבית דירות

למרגלות בניין בטירת הכרמל הוצב מתקן ביוגז ראשון בארץ (ואולי גם בעולם) הפועל בבית דירות משותף ● הדיירים משליכים לתוך מיכל אטום שאריות מזון והבקטריות מסתערות עליהן והופכות אותן לגז בישול ● השימוש בביוגז יחסוך לתושבים כסף על חשבונות גז, הרשות המקומית יחסכו הוצאות על פינוי אשפה - והסביבה תרוויח אנרגיה נקייה

עוד 654 מילים

פחד מוות בדרך לבית הספר

בדיקת זמן ישראל ב-65% מבתי הספר נמצאו ליקויי בטיחות בדרכים במשך שנתיים רצוף ● בכניסה למוסדות חינוך רבים אין מדרכות, והתלמידים נאלצים לרדת לכביש או להסתובב בין רכבים ● משמרות זה"ב לא מתקיימות יותר בגלל הקורונה ● תקציב הרלב"ד קוצץ דרמטית, וסמכויות הפיקוח והאכיפה נלקחו ממנה ● בדיקת זמן ישראל מעלה: הדרך לבית הספר הפכה לסכנת חיים עבור הילדים, ואיש לא מטפל בזה

עוד 1,604 מילים

תגובות אחרונות

המאבק של מרוואן ברגותי נגד הרשות הפלסטינית

מרוואן ברגותי יוצא למאבק נגד צמרת הרש"פ, ובנו מאיים לחשוף את שמות "המושחתים" ברש"פ שמנעו את שחרורו במסגרת "עסקת שליט". ברגותי הבריח אגרת מן הכלא הישראלי, בה הוא תוקף את תהליך הנורמליזציה וחידוש התיאום הביטחוני בין הרש"פ לישראל.

בחודשים האחרונים התחזק מאוד מחנהו של בכיר פת"ח מרוואן ברגותי בתוך תנועת פת"ח בגדה והחל לצבור כוח רב. פעילים רבים של פת"ח הצטרפו למחנה, שהחל גם להצטייד בכלי נשק לקראת קרב הירושה ברש"פ.

בחודשים האחרונים התחזק מאוד מחנהו של בכיר פת"ח מרוואן ברגותי בתוך תנועת פת"ח בגדה והחל לצבור כוח רב. פעילי פת"ח רבים הצטרפו למחנה, שהחל גם להצטייד בכלי נשק לקראת קרב הירושה ברש"פ

בנו, קסאם ברגותי, השתלב בתנועת פת"ח והוא שמארגן ומלכד את המאמץ להביא לשחרורו של אביו מהכלא הישראלי, בו הוא מרצה כבר 19 שנים, לאחר שהורשע ברצח 5 אזרחים ישראלים במהלך האינתיפדה השנייה ונדון לעונש של 5 מאסרי עולם.

מרוואן ברגותי מתכוון להתמודד בבחירות על תפקיד יו"ר הרש"פ ולהחליף את מחמוד עבאס. על פי מקורביו הוא ירוץ בבחירות לנשיאות מתוך הכלא הישראלי אם לא ישוחרר עד אז.

משפחת ברגותי חוששת מאוד שהרש"פ תטרפד פעם נוספת את שחרורו של מרוואן מהכלא במסגרת עסקת חילופי השבויים החדשה שבין ישראל לחמאס. בכיר פת"ח מוחמד דחלאן, בן בריתו של מרוואן ברגותי, שכנע את יחיא סינוואר, מנהיג חמאס ברצועה, לדרוש מישראל את שחרורו של מרוואן ברגותי במסגרת עסקת חילופי השבויים החדשה.

קסאם ברגותי פירסם ב-20 בנובמבר הודעה כי בקרוב הוא יחשוף מסמכים ובהם שמותיהם של "מושחתים" ברש"פ, שפעלו כדי למנוע את שחרורו של מרוואן ברגותי מן הכלא, שהביאו למעצרם של פעילי פת"ח נוספים, וכאלה שהכשילו את שביתת הרעב הגדולה של האסירים הביטחוניים בבתי הכלא בישראל, אותה הנהיג מרוואן ברגותי בשנת 2017. במקביל להודעה של קסאם ברגותי, הוברחה איגרת של מרוואן ברגותי מהכלא הישראלי, בה הוא תוקף את חידוש התיאום הביטחוני בין הרש"פ לבין ישראל.

באיגרת נכתב:

"החרמת המושחתים וגונבי הפרנסה של העם ופת הלחם שלו והתחשבנות עמם היא התנגדות ודחיית כל סוגי הנורמליזציה והתיאום עם הכיבוש היא התנגדות".

ברגותי מתכוון להתמודד בבחירות על תפקיד יו"ר הרש"פ ולהחליף את מחמוד עבאס. על פי מקורביו הוא ירוץ בבחירות לנשיאות מתוך הכלא הישראלי, אם לא ישוחרר עד אז

הכשלת שחרורו של ברגותי מהכלא הישראלי

על פי גורמים בכירים בפת"ח, הרש"פ פעלה מול מצרים, ישראל וארה"ב כדי למנוע את שחרורו של מרוואן ברגותי מהכלא הישראלי במסגרת "עסקת שליט" ב-2011. החשש בצמרת הרש"פ היה שברגותי יביס את מחמוד עבאס בבחירות לנשיאות ברגע שיתקיימו.

על פי הגורמים בפת"ח, בכיר פת"ח חוסיין א-שיח' הזהיר את השב"כ הישראלי מפני השחרור הצפוי ואילו הגנרל מאג'ד פרג', ראש המודיעין הכללי הפלסטיני, הזהיר את ה סי. איי. איי כי מדובר ב"טרוריסט" שברגע שישוחרר הוא יפעל לביטול התיאום הביטחוני בין ישראל לרש"פ במלחמה בטרור ויסית את השטח למעשי אלימות.

על פי אותם גורמים, לפני 3 שנים פעל יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס להכשיל את שביתת הרעב הגדולה שהנהיג מרוואן ברגותי בבתי הכלא של האסירים הביטחוניים בישראל כדי לפגוע במעמדו של מרוואן ברגותי בתוך כותלי הכלא.

לפני כמה חודשים העביר יו"ר הרש"פ מחמוד עבאס הצעה למרוואן ברגותי לתוך הכלא הישראלי כדי להניא אותו מהשתתפות בבחירות הפלסטיניות, ההצעה כללה את מינוי מרוואן ברגותי לראש סיעת פת"ח בפרלמנט הפלסטיני בתמורה לכך שהוא יפרוש מהמרוץ לנשיאות, ברגותי דחה את ההצעה על הסף.

בציר החדש בצמרת פת"ח הפועל נגד מרוואן ברגותי חברים מאג'ד פרג' וחוסיין א-שיח', הפועלים בשליחותו של מחמוד עבאס. הם עסוקים בעיקר בדמוניזציה ובהפחדת בכירים אמריקנים וישראלים מפני שחרורו האפשרי של מרוואן ברגותי.

גורמים המקורבים לברגותי אומרים כי הדרך היחידה שנותרה בפני ברגותי כדי להשתחרר ממאסרו היא באמצעות התמודדות בבחירות לנשיאות מתוך הכלא הישראלי בתקווה שהוא יקבל סיוע עממי מהרחוב הפלסטיני ויפעיל לחץ בינלאומי על ישראל.

על פי גורמים בכירים בפת"ח, הרש"פ פעלה מול מצרים, ישראל וארה"ב למניעת שיחרור ברגותי מהכלא הישראלי במסגרת עסקת שליט ב-2011. החשש בצמרת הרש"פ היה שברגותי יביס את עבאס בבחירות לנשיאות כשיתקיימו

כמובן, ששחרורו של מרוואן ברגותי תלוי בראש ובראשונה בהסכמתה של ישראל. על-פי גורמים מדיניים בירושלים, אין התלהבות בקרב חברי ממשלת הימין להסכים לשחרורו של מרוואן ברגותי במסגרת עסקת חילופי שבויים עם חמאס. סביר להניח כי אם מחמוד עבאס יעביר מסר לישראל כי הוא מתנגד לשחרורו של מרוואן ברגותי מכיוון שהדבר עלול להחלישו, ישראל תקבל את בקשתו והנושא ירד לגמרי מעל הפרק.

המגמה הישראלית היא להעניש את מרוואן ברגותי בגלל פעילות הטרור שלו וכדי שעונשו ירתיע אחרים מללכת בדרכיו. מרוואן ברגותי, שהיה אדריכל הטרור של האינתיפדה השנייה, זוכה לפופולריות רבה ברחוב הפלסטיני לאחר מעצר של כ-20 שנים בכלא הישראלי. תומכיו ברחוב הפלסטיני הדביקו לו את הכינוי "נלסון מנדלה" הפלסטיני בתקווה שהוא יחזור על תקדים נלסון מנדלה, ישתחרר מן הכלא וינהיג את העם הפלסטיני.

היחסים בין מרוואן ברגותי לבין יו"ר הרש"פ התדרדרו בשנים האחרונות. מרוואן העביר לפני כשנה וחצי, באמצעות בנו, מכתב זועם למחמוד עבאס שבו קבל בין היתר על הזנחתו בכלא הישראלי.

מחמוד עבאס חושש מכוחו הפוליטי הגובר של ברגותי ברחוב הפלסטיני. הוא איננו פועל באופן מעשי אינטנסיבי אצל שלטונות ישראל כדי להביא לשחרורו. למעשה, כל הצהרותיו בעניין הצורך לשחרר את מרוואן ברגותי הן מן הפה אל החוץ, מחשש שברגותי יתפוס את מקומו.

גורמים בפת"ח טוענים כי הפופולריות הגוברת של מרוואן ברגותי גורמת לבכירים בפת"ח להזיע, במיוחד כאלה המתמודדים בקרב הירושה. לכן בשבועות האחרונים ניכרת מגמת התקרבות בין מזכ"ל פת"ח ג'בריל רג'וב למחנהו של מרוואן ברגותי, לאחר במשך תקופה ארוכה בה הוא התנכל לתומכיו של ברגותי.

ברגותי, אדריכל הטרור של האינתיפדה ה-2, זוכה לפופולריות רבה ברחוב הפלסטיני לאחר מעצר של כ-20 שנים בכלא הישראלי. תומכיו הדביקו לו את הכינוי "נלסון מנדלה" הפלסטיני, בתקווה שינהיג את העם הפלסטיני אחרי שחרורו

לאט לאט מחלחלת ההבנה בקרב בכירי פת"ח כי מי שיקבע בסופו של דבר את יורשו של מחמוד עבאס הוא הציבור הפלסטיני באמצעות הקלפיות. מרוואן ברגותי הוא הפופולרי ביותר ולכן בכירי פת"ח מנסים עכשיו להתקרב אליו לנסות ולהקים עמו ברית פוליטית כדי להבטיח את עתידם.

יוני בן מנחם הוא חוקר במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, מזרחן, עיתונאי, מנ"כל רשות השידור לשעבר, מרצה למזה"ת ותקשורת (צילום: דוד וינוקר)

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 896 מילים
עודכן לפני 24 דקות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

גנץ הבטיח פאודה, נתניהו קיים בשמחה

נתניהו וגנץ מתגוששים ללא הפסקה, בכל פורום ועל כל במה ● אתמול בבוקר גנץ הכריז בראיון לידיעות: "יאללה פאודה" ● באותו הזמן, נתניהו חזר מביקור חשאי בסעודיה עליו לא טרח לעדכן את גנץ או אשכנזי ● ואז הגיע דרעי וכרת גט סופי עם גנץ ● התוצאה הייתה התפרצות חסרת תקדים של גנץ בקבינט הקורונה ● אין דרך חזרה: הבחירות יתקיימו, כפי הנראה, ב-23 במרץ ● פרשנות

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
ההחלטה של גנץ ללכת עם נתניהו הייתה טעות אסטרטגית והוא צריך להניח את המפתחות ולא להתמודד שוב. מה עושים חוברים ליש עתיד בראשות לפיד לפחות להתחבר יחד מי שטוב בשדה הקרב לא בטוח טוב בפוליט... המשך קריאה

ההחלטה של גנץ ללכת עם נתניהו הייתה טעות אסטרטגית והוא צריך להניח את המפתחות ולא להתמודד שוב. מה עושים חוברים ליש עתיד בראשות לפיד
לפחות להתחבר יחד
מי שטוב בשדה הקרב לא בטוח טוב בפוליטיקה
אין מה לקטר יותר .. להתכונן לבאות

עוד 643 מילים ו-1 תגובות

טענות העותרים "מאיפה יש להם את הסמכות הזו? מהתפקיד שלהם כ'מגיני החוקה'"

בעתירה נגד ממשלת החילופים, מסתמן שבית המשפט העליון עשוי לראשונה לפסול חוק יסוד ● ואם זה יקרה, המדובר בארוע מכונן בהיסטוריה של המדינה ● יש מי שאף מכנים זאת הפיכה חוקתית ● השאלה המרכזית, החוזרת שוב ושוב, היא: מניין שואב בית המשפט את הסמכות לפסול חוק יסוד? ● אמיר בן-דוד הלך לברר אצל המומחים - והפעם: ראיון עם פרופ' יניב רוזנאי, המומחה המוביל למשפט חוקתי

עוד 3,485 מילים ו-2 תגובות

נדיר שדיון טכני בוועדת הפנים של הכנסת שעניינו הליכי הצבעה במועצה מקומית יהפוך לדרמה פוליטית ● אבל כשברקע קמפיין "הבחירות הגנובות" של טראמפ ובאופק בחירות מוקדמות לכנסת, גם הצעת חוק שנועדה לאפשר לתושבים המצויים בבידוד להצביע מחר בתל מונד הופכת לזירת קרב והאשמות בין הליכוד לכחול-לבן ● קבלו הצצה למה שמחכה לנו בבחירות הארציות ● פרשנות

עוד 1,175 מילים

מחשב לכל תלמיד, כמעט

הכיתה הדיגיטלית הממשלה רכשה 150 אלף מחשבים בעלות של 400 מיליון שקל, כדי לאפשר לימוד מרחוק לתלמידים שאין להם מחשב בבית ● אבל מספר הבתים שאין בהם ציוד לימודי מתאים הרבה יותר גדול, ולפי הערכות מספר התלמידים הזקוקים למחשב הוא יותר מכפול ● גורמים המעורים בנושא טוענים: בסכום כזה ניתן היה לחלק מחשבים לכולם, אם היו רוכשים מחשבים משומשים ● משרד החינוך בתגובה: "המדיניות הייתה לחלק את המחשב הטוב ביותר"

עוד 1,043 מילים

עימות חריף בקבינט הקורונה בין נתניהו וגנץ; רה"מ מסתייג מהמשך פתיחת בתי הספר

נתניהו ביקר בחשאי בסעודיה - כך חשף גורם ישראלי ● גנץ: חשיפת הטיסה הנסיעה - צעד חסר אחריות ● ראש הממשלה תקף את שר הביטחון על הקמת ועדת בדיקה לרכש הצוללות - "בושה שגנץ משתמש בצה"ל ככלי לניגוח פוליטי" - וטען שהוועדה "תפורה" ● דרעי: יושב ראש כחול לבן חצה קו אדום; ספק אם יש הצדקה להמשך השותפות הפוליטית ● הכנסת ביטלה את העלאת שכר חבריה

עוד 67 עדכונים

נתניהו שוב עובד על גנץ

נתניהו נתן לגנץ ג'וב פיקטיבי, מנכ"ל משרד רה"מ החליפי, וקיבל את מה שרצה - חשב כללי באוצר ● גנץ לא העז לתבוע תמורה רצינית יותר, כי ידע שאין לו סיכוי אצל נתניהו ● גם ועדת הבדיקה חסרת השיניים בפרשת הצוללות שמינה אתמול לא שינתה את דימוי גנץ המתקפל ● בכחול-לבן רותחים, וסכנת הפילוג שם לא חולפת לרגע ● "אנחנו בדרך לבחירות", מודים בסביבת גנץ ● פרשנות

עוד 632 מילים

ג'יי סטריט מחכה לביידן כדי לחזור אל מעגל המשפיעים

ראיון אחרי ארבע שנים שבהן נרתמה ג'יי סטריט למאבקים בבית הלבן, נשיא השדולה הליברלית ג'רמי בן-עמי מצפה לשיתוף פעולה פורה עם הממשל החדש של ביידן ● בראיון לזמן ישראל, בן-עמי מצהיר כי יקדם חזרה לגישה "מאוזנת" כלפי ישראל, העלאת הסוגיה הפלסטינית לשולחן המדיני, וחזרה להסכם הגרעין עם איראן ● אבל גם הוא מבין שהמזה"ת וישראל בפרט לא יהיו בראש סדר העדיפויות של ביידן

עוד 1,035 מילים

"שפכו כאן כל כך הרבה כסף, ואז הכל נתקע בגלל שחיתויות"

אחרי שנתיים ללא הנהלה, מונה דן ליכטמן למנכ"ל פארק אריאל שרון ● בראיון לזמן ישראל הוא מצהיר: "אני מנסה להחזיר את הגלגל חמש שנים אחורה ולפתוח את הפארק לציבור. הניהול יהיה מקצועי ושקוף מכאן והלאה" ●  אלא שהמחיר עלול להיות ויתור על בירור האמת והעלמת עין מהפוליטיזציה של הדירקטוריון ● מעקב זמן ישראל

עוד 1,471 מילים

מגפת הקורונה "אסור שיחלקו חיסונים לפי מי שיש לו לובי"

חיסוני הקורונה יגיעו לישראל בטפטוף, ועד כה לא התקבלה החלטה על סדר חלוקתם ● הוועדה המקצועית האחראית על כך לא התכנסה מאז פרוץ המגפה ובינתיים הודיע נתניהו שיקים ועדת שרים בראשותו אשר תקבע את סדר קבלת החיסונים ● רופאים, ועדי עובדים חיוניים ופקידים מזהירים: "במשבר הזה מסרסים גופים מקצועיים ומקבלים החלטות פוליטיות אומללות. זה עלול לקרות גם עם החיסונים"

עוד 2,438 מילים

דיווח: פרויקטור הקורונה מתנגד לפתיחה גורפת של בתי הספר

גנץ הודיע על הקמת ועדת בדיקה ממשלתית לחקירת רכש הצוללות וכלי השיט ● הממשלה אישרה את מינוי יהלי רוטנברג לחשב הכללי והוד בצר למנכ"ל משרד ראש הממשלה החליפי; השרים ניסנקורן והנדל החרימו את הישיבה ● נתניהו במסר לביידן: "אסור לחזור להסכם הגרעין הקודם עם איראן" ● "פרשת משפטים - בושה": נציב התלונות רוזן מתח ביקורת על התנהלות המשטרה והפרקליטות

עוד 57 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה