אישיות
יעל ראפ

מיוחד מרוץ השליחים של המחאה החברתית

דפני ליף קיבלה השראה מהסרט של דורון צברי ● אור-לי ברלב האקטיביסטית נולדה בין האוהלים ברוטשילד ● יוסי דורפמן התגלגל ממחאת הדיור למאבק הגז ● חני קים ו"החטיארים" סללו את הדרך לאמיר השכל ומחאת היחידים ● אורי משגב ירד לכיכר עם דגל שחור - וכל הגשרים התמלאו בעקבותיו ● אמיר בן-דוד על המחאה שהחלה לפני עשור, והאנשים שבזכותם הלפיד ממשיך לבעור

עוד 6,036 מילים ו-3 תגובות
כל הזמן // יום ראשון, 17 באוקטובר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

דיווח: ההודעה על התפטרותם הרשמית של המתמחים נדחתה, כנראה, עקב התקדמות במגעים

פורסמה עדות נוספת נגד שמעון פרס: "הוא הצמיד אותי אליו והכניס את היד מתחת לחולצה" ● בכ-60% מהכיתות שבהן נערך פיילוט הכיתה הירוקה ואותר בהן חולה קורונה - לא נמצאו עוד תלמידים מאומתים ● מספר חולי הקורונה שמצבם קשה ירד ל-382 ● יושבת ראש הוועדה לביטחון הפנים, מירב בן ארי, על קטי פרי: "לדעתי, היא לא צריכה ללכת הביתה למרות בריחת האסירים"

עוד 17 עדכונים

הגרעין האיראני מתקרב לצומת היסטורי

איום הגרעין האיראני הפך מזמן לחלק מחיינו. לפחות של הישראלים והישראליות המקשיבים, קוראים וצורכים חדשות ואקטואליה. מזה כ-30 שנה דואגים פוליטיקאים, ביטחוניסטים ומומחים לדבר לשמר את הענן הגרעיני בשמי המיקרו-קוסמוס הישראלי. מי מתוך שיקולים מקצועיים נקיים, מי מתוך חרדה אותנטית, ומי מתוך שיקולים זרים, פרסונליים ופוליטיים.

מזה כ-30 שנה דואגים פוליטיקאים, ביטחוניסטים ומומחים לדבר לשמר את הענן הגרעיני בשמי המיקרו-קוסמוס הישראלי. מי משיקולים מקצועיים נקיים, מי מחרדה אותנטית ומי משיקולים זרים

שלושה עשורים הם הרבה מאוד זמן במונחי היסטוריה ישראלית, ובמהלכם עברנו כמה ציוני דרך קרדינליים, בראשם כמובן חתימת הסכם הגרעין (JCPOA) ב-2015, והמשבר שחולל נתניהו ביחסי ישראל-ארה"ב בעקבותיו.

פרישתה החד-צדדית והבלתי מוצדקת של ארה"ב מההסכם, החלטה טראמפיסטית תחת לחצי נתניהו, הפכה גם היא לציון דרך היסטורי ועלולה להיזכר בעתיד כנקודת המיפנה שהביאה את איראן למעמד "מדינת סף" גרעינית.

זהו מונח בעייתי שגם בקרב אנשי המקצוע ובוודאי בשיח הציבורי נעשה בו שימוש מוטה, אבל השורה התחתונה של נקודת הזמן הנוכחית ברורה – איראן שיפרה את יכולותיה הגרעיניות, השתחררה אט אט מחלק ממגבלות הסכם הגרעין, וכעת שוקלת האם לשוב לנתיב המשא ומתן או לשנות כיוון.

נסיונותיו של ראש המוסד היוצא יוסי כהן להגן על מורשת נתניהו ומורשתו-שלו, בטיעון שיכולותיה של איראן לא התקדמו אלא אף הוסגו לאחור, אינם מחזיקים מים כבדים או אפילו קלים. בכל הכבוד למבצעים החשאיים המיוחסים לישראל, היה צריך להיות ברור למקבלי ההחלטות כבר בזמן אמת שהללו יוכלו לכל היותר ליצור עיכובים מסוימים בלוחות הזמנים, אבל לא לשנות את נתיב ההתקדמות האיראני.

חמור מכך, היו מי שהזהירו כי עצם פירוק הקואליציה הבינלאומית החד-פעמית שהצליח לייצר ממשל אובמה באמצעות הסכם הגרעין, הוא הגורם המכריע שיאפשר לאיראן להתקדם.

אבל מקבלי ההחלטות בחרו להסתנוור מעולם ה"הזדמנות המבצעית" ולהתעלם ממאזני הכוחות האסטרטגיים ומשיקוליהם המדיניים וארוכי הטווח של השחקנים המעצמתיים, ושל איראן עצמה.

פרישתה ארה"ב החד-צדדית והבלתי מוצדקת מההסכם, החלטה טראמפיסטית תחת לחצי נתניהו, הפכה לציון דרך היסטורי ועלולה להיזכר בעתיד כנקודת המיפנה שהביאה את איראן למעמד "מדינת סף" גרעינית

ממשל ביידן, שחתר לחזרה מהירה להסכם הגרעין בשינויים מינוריים, וציפה להיענות איראנית, מצוי כעת בתהייה לגבי מרחב התמרון האמיתי שלו, וכך גם שאר השחקנים בזירה – שלוש מדינות אירופה צרפת, גרמניה ובריטניה, האיחוד האירופי כגוף, רוסיה וסין. איראן עצמה מנסה, כדרכה בקודש, לחשב את האופציות שלה בעורמה ובחוכמה. היחידה שלכאורה ממשיכה להתנהל כאילו אין מגבלות על מרחב התמרון שלה היא ישראל.

ממשלת השינוי המשיכה בנושא האיראני את מדיניותו של נתניהו, למעט שינוי חשוב בפרופיל הפומבי מול ארה"ב והקהילה הבינלאומית. אם בתקופת נתניהו ישראל שיחקה את קלף "המדינה הסוררת", וטרחה לנפנף בקלף הזה בכל הזדמנות, הרי שהממשלה החדשה נזהרת יותר בנפנופיה, אבל לא שינתה את תוכנית-המשחק שלה כהוא זה.

היא ממשיכה למצב את עצמה כ"סמן הימני" של המערכת הבינלאומית והאזורית, כ"מתריעה בשער", ואפילו מתיימרת להיות זו ש"תמנע מאיראן להשיג פצצה גרעינית" בכוחות עצמה.

יומרה ריקה זו מתקבלת בגיחוך מוצדק בבירות העולם. ברור שאין לישראל לא את היכולת וספק אם אפילו את הכוונה לצאת למלחמה יזומה עם המעצמה האזורית האיראנית, מלחמה שעלולה להימשך שנים ארוכות ולגבות מחירים שיאפילו על כל מלחמה שהכירו הישראלים אי פעם.

כאשר הפער בין הרטוריקה לבין היכולות והכוונות זועק כל כך, יש במדיניות שכזו נזק משמעותי. היא נראית למשקיפים מבחוץ כהפגנה מתמשכת של חולשה ושל חולשת-דעת.

היומרה הריקה מתקבלת בגיחוך בבירות העולם. ברור שאין לישראל יכולת, וספק אם כוונה, לצאת למלחמה יזומה עם המעצמה האזורית האיראנית, שעלולה להימשך שנים ולגבות מחירים שיאפילו על מלחמות העבר

מי שככל הנראה מבין זאת הוא ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, שבמאמר חשוב ב"ידיעות אחרונות" ניתח בבהירות את תמונת המצב האסטרטגית וקבע – כמעט במפורש – כי מרחב התמרון הישראלי הריאלי צומצם עד כדי אופציה אחת, השלמה עם הפיכתה של איראן למדינת סף, והישענות על היותנו מדינה "שכל העולם חושב שהיא מעצמה גרעינית כבר יותר מ־50 שנה".

כלומר, בעוד ממשלת ישראל מתנהגת כמי שמבחינתה "כל האופציות על השולחן", קובע ברק ומעריכים רבים אחרים בקהילה המדינית-ביטחונית בישראל ובוודאי מחוצה לה, כי ממשלות נתניהו שמטו מידיהן, ובמידה לא מעטה גם מידי ארה"ב, את מרבית האופציות הריאליות לבלימתה של איראן.

בצומת האסטרטגי הנוכחי חשוב ביותר להביט נכוחה במציאות, לעצב חלופות ריאליות ולבחון את משמעויותיהן. החשש הגדול הוא כי ממשלת ישראל הנוכחית אינה בנויה לבחינה אמיצה שכזו. ראשה ושריה הבכירים – בנט, גנץ, ליברמן וגם לפיד – היו כולם שותפים פעילים למדיניותו ההרסנית של נתניהו. מי לכל אורך הדרך, ומי רק לחלקה.

גם אם נניח כי נותרה בכמה מהם קמצוץ היושרה להבין את טעויות העבר, נראה כי חישוביהם הפוליטיים והפרסונליים מונעים מהם להישיר מבט אל הציבור, להודות בטעות ולבצע את שינוי המדיניות הנדרש.

הדרג המקצועי הבכיר, שבתקופת נתניהו הועמד ב"מבחני נאמנות" למנהיג ובמקרים רבים בחר ליישר קו עימו, גם אם דרגי המקצוע הבכירים פחות הביאו לשולחנו עמדות אחרות, נדרש כעת לשקם את כבודו המקצועי ולחזור למערכת ממשלית של איזונים ובלמים בינו לבין הדרג הפוליטי. ספק אם גם ראשי הגופים הללו, החדשים והחדשים פחות, בנויים לעמידה איתנה מול הדרג הפוליטי מן הסוג שהפגינו רמטכ"לים, ראשי מוסד, ראשי אמ"ן וראשי שב"כ בעבר. שינוי התרבות הארגונית לכיוון של התבטלות בפני הדרג הפוליטי הוא עוד אחד מן הנזקים החמורים של מורשת נתניהו.

בצומת האסטרטגי הנוכחי חשוב ביותר להביט נכוחה במציאות, לעצב חלופות ריאליות ולבחון את משמעויותיהן. החשש הגדול הוא כי ממשלת ישראל הנוכחית אינה בנויה לבחינה אמיצה שכזו

על רקע זה מתחדדת חשיבותו של שיח ציבורי ער וביקורתי, שבמרכזו דרישה מן הממשלה ומן הכנסת להציג בבהירות בפני העם הישראלי את תמונת המצב, את החלופות העומדות בפנינו ואת העתידים האפשריים הנגזרים מהם. במקום זאת אנו חשופים כיום בעיקר לגילויי היסטריה או יוהרה, שתיהן חסרות בסיס.

ערן עציון הוא יזם מדיני ופוליטי, דיפלומט בכיר לשעבר, כיהן כסגן ראש המועצה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה, וכראש התכנון המדיני במשרד החוץ. המוטו שלו הוא: Speak Truth to Power. מאמין שהמפתח לעתיד ישראל, והעולם החופשי, הוא מהפיכה בשיטה הדמוקרטית

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 850 מילים

ראיון "חולית הוא ראי החברה שבה אנחנו חיים היום"

"חולית" הוא אחד הסרטים הכי מצופים השנה - אחרי שגרסה קודמת נחלה כשלון מסחרי ● עם קאסט מרשים והשקעה עצומה בצילומים ברחבי העולם, הבמאי זוכה האוסקר מביא למסך את החזון שלו לרב המכר האהוב של פרק הרברט על טבע, אקולוגיה, הישרדות, נאמנות וכוח ● "זה אחד הספרים שהכרתי הכי טוב כנער", אומר וילנב, "קיימים בו כל המרכיבים שיוצרים אלכימיה מופלאה של סיפור עלילה"

עוד 1,406 מילים

למקרה שפיספסת

חילופי הירי וההפצצות שנשמעו ברובע פורן אל-שובאכ ביום חמישי הזכירו את המראות הקשים ממלחמת האזרחים שהסתיימה בשנת 1990 ● העולם הערבי מנרמל את אסד ● הבחירות בעיראק: הצעירים לא באו, נאמני איראן הפסידו בגדול ● התלתלים כובשים את מצרים ● והשבוע לפני 34 שנים נחטפה טיסת לופטהנזה 181 ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 1,300 מילים

אַתֶּם זוֹכְרִים אֶת הַשִּׁירִים

רבקה דונר משחזרת בספרה, "כל הצרות התכופות של ימינו", את סיפורה האמיתי של דודה רבתא־רבתא שלה – מילדרד הרנק – שהנהיגה את המחתרת הגדולה ביותר שהתנגדה לנאצים ● במקום לברוח למולדתה אמריקה, ריגלה לטובת הרוסים והוצאה בסופו של דבר להורג ● "קצין אמריקאי בכיר פשוט כתב שהעונש שקיבלה הגיעה לה"

עוד 1,335 מילים

מיליציה אזרחית

יוסי אזרחי הוא אזרח שומר חוק, ראש מטה תנועת "ימינה" בחריש ומועמד מטעמה לראשות העיר.

הוא מעולם לא חשב שיסתבך בסיפור פלילי/משפטי רק משום שהחליט לקיים מצוות אירוח אושפיזין בסוכה.

יוסי אזרחי, אזרח שומר חוק, ראש מטה תנועת "ימינה" בחריש ומועמד מטעמה לראשות העיר, מעולם לא חשב שיסתבך בסיפור פלילי/משפטי רק משום שהחליט לקיים מצוות אירוח אושפיזין בסוכה

במוצ"ש 25/9/21 הזמין יוסי אזרחי את ח"כ עידית סילמן, יושבת ראש הקואליציה, לבקר בסוכתו ולקיים מפגש פעילים פוליטי.

בשעות הצהריים הוא קיבל טלפון מקצין מודיעין במשטרת ישראל, שעדכן אותו כי פעילים ביביסטים מתכננים להגיע לחריש ולפוצץ את האירוע.

פה חשוב להדגיש כי הסוכה בה אירח אזרחי את ח"כ סילמן הוקמה בחניה הפרטית שלו, בשטח המשותף לדיירי הבניין – שטח פרטי לכל דבר ועניין.

בשעות הערב, עם הגעתה של ח"כ סילמן לסוכה, הסתבר שמספר פעילות ופעילים נכנסו לסוכה, בראשם חני זרקא שהזדהתה בשם הבדוי "שמחה". עם הגעת סילמן לתוך הסוכה הם החלו לתקוף אותה מילולית. האירוע, שהתדרדר במהירות, הביא לכך ששוטר, אשר הגיע באיחור ניכר, אף שלף טייזר מחשש שלא יצליח להשתלט על האירוע.

יוסי אזרחי, שהדף את חני זרקא מחשש שתתקוף את חברת הכנסת סילמן, עבר מסכת הכפשות, במסגרתן נטען כי הוא שבר לחני זרקא את היד, טענה שהוכחה בבית המשפט כטענה שקרית.

אבל הפעילות של משפחת זרקא הינה רק דוגמה לאופן שבו פועלת המערכת סביב בנימין נתניהו. לצד הפעילות הפוליטית ה"רגילה", מפעילה סביבת נתניהו, באמצעות אחרים, פעילים אלה ואחרים, דוגמת אורלי לב, תוך הליכה על הקו הדק שבין חופש ביטוי לבין מעשים פליליים ממש.

הפעילות של משפחת זרקא היא רק דוגמה לאופן שבו פועלת המערכת סביב נתניהו. לצד הפעילות הפוליטית ה"רגילה" מופעלים פעילים כאלה ואחרים, דוגמת אורלי לב, תוך הליכה על הקו הדק שבין חופש ביטוי למעשים פליליים

כך לדוגמא נשלח פעיל הימין משה מירון לקדם את קמפיין "שמאלנים בוגדים". מאוחר יותר חשפו עיתונאי "הארץ" בר פלג וניר חסון כי מירון מקבל כספים מהליכוד.

כך למשל הביביסט רמי (רחמים) בן יהודה, אשר שם לו את מריה אלקין כמטרה, הגיע לבית משפחת אלקין עד שהיא נאלצה לדרוש צו הטרדה מאיימת נגדו. בתלונה נכתב כי הפעיל "התנפל עליה באופן אלים ומאיים תוך קריאות מאיימות שכללו קללות, התבטאויות גזעניות באופן מאיים ובשפת גוף אלימה". בית המשפט אכן הוציא נגדו צו הרחקה.

החבורה הזו מקושרת מאוד. בעבר פעלה איתם איריס ענבים, קצינת משטרה בדימוס. אי אפשר היה להתחמק מהיחס הידידותי שהכנופייה הזו זוכה לה ממפקד משטרת מוריה נצ"מ קובי יעקובי ועד אחרון השוטרים. דוגמה לכך אף תועדה בראיון שנערך עם זרקא בכאן 11, שם הוא מתועד ומחנה את רכבו באישור המשטרה באיזור הסטרילי של הכניסה למעון ראש הממשלה:

"זרקא: שלום, מה נשמע אדוני המפקד?
-מה קורה?
זרקא: נשמה שלי…מה איתך אחי?
-טוב כפרה
זרקא: תעשה טובה, אולי תתן פה הוראה שיכניסו לי את האוטו כמו פעם שעברה? בבקשה ממך.
-אין שום בעיה, אני דואג לזה, ביי".

כך למשל תיעד את עצמו זרקא בימים בהם היה סגר ואסור היה להרחיק מעבר למרחק של 1000 מטר מהבית, מפגין למען השרה מירי רגב בראש העין (הוא גר במעלה אפריים). בשידור לייב הוא התבקש על ידי השוטרים לזוז על מנת לא לסבך אותם – ובוודאי לא קיבל מהם דו"ח על הפרת הסגר.

יש לזכור כי עד לאחרונה היה זרקא מחובר ממש לעטיני השלטון והציג את עצמו כעוזר וחבר של השר לבטחון פנים דאז אמיר אוחנה. זה אותו אוחנה שלגביו טען ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן כי אוחנה התערב התערבות פוליטית בחקירות המשטרה – טענה שכרגיל לא נבדקה ככל הידוע לי על ידי היועמ"ש.

עד לאחרונה היה זרקא מחובר לעטיני השלטון והציג את עצמו כעוזר וחבר של שר הבט"פ דאז אמיר אוחנה. אותו אוחנה שלגביו טען ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן כי התערב פוליטית בחקירות המשטרה

כך הקימה סביבת נתניהו מליציה אזרחית של ממש.

ידוע לי על איש ציבור בתפקיד בכיר אשר התבקש להתלונן כנגד הכנופיה הזו וסרב, משום שהוא חושש מכך שהם ישימו אותו ואת משפחתו כמטרה.

ככה פועל פשע מאורגן – זו לא דמוקרטיה.

עו"ד גונן בן יצחק, בן 48 נשוי + 4. ממייסדי ארגון העובדים "תנופה לעובד". בעבר איש שב"כ ומפעילו של "הנסיך הירוק", והיום פעיל חברתי וחבר עמותת "חוזה חדש" נגד השחיתות השלטונית, ועמותת "ישראל יקרה לנו" הנלחמת ביוקר המחייה בישראל

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 601 מילים ו-1 תגובות
עודכן אתמול

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות
מתוך סרטו של סטיבן ספילברג, "רשימת שינדלר", 1993

ריץ' בראונשטיין, מרצה בבית הספר הבינלאומי של יד ושם, צפה ביותר מ־400 סרטי שואה ● אחרי שהזדעזע לגלות סמינר על הסרט "שואה" החליט לכתוב ספר הדרכה מקיף כדי לסייע למחנכים ולמורים להנגיש את הנושא ● הוא גם לא מפחד לבקר את ענקי הז'אנר כמו "רשימת שינדלר" ו"החיים יפים" ● ריאיון

עוד 1,734 מילים
הזמן הירוק
הזמן הירוק
סיכום השבוע בסביבה

כמעט מזרח תיכון חדש

בגלובוס הירוק זוכה ההסכם החדש להגדלת אספקת המים לירדן - עיסקה שיש בה רק מרוויחים, פוליטית וסביבתית ● הגלובוס השחור ניתן לרשויות המקומיות הכי עשירות, שצורכות אנרגיה פי 10 מהעניות ● והטיפ: מעבר בפארק המסילה הופך למפגש חברתי מתמשך

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 983 מילים ו-1 תגובות
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
הַמַּגְרֵסָה 103

לכבוד עלייתה של "סיינפלד" לנטפליקס, תסריט לפרק חדש ואקטואלי. סיינפלד 2021

עוד 1,276 מילים

דיווח: ברע״ם מצפים להסדרה בעזה אחרי העברת התקציב

קולט אביטל: נפגשתי עם עוד אישה שנפגעה מפרס ● בנט על התעלמות נתניהו ממנו בנאומו: ערעור על לגיטימיות הממשלה היא דבר מסוכן ● הליכוד: בנט כל כך ״ממלכתי״ שהוא ״שכח״ להזכיר את ראש הממשלה נתניהו בטקס האזכרה לנשיא פרס ● מירי רגב: מרב מיכאלי משקרת לגבי החוק נגד שכחת ילדים ברכב ● לפיד ספד לחבר הפרלמנט הבריטי שנרצח: היה ידיד אמת של ישראל

עוד 34 עדכונים

בנט עלה לבמה לנאום, מחפש קהל

אף אחד, גם אלו המכירים את ראש הממשלה היטב, לא יודע לומר האם התבטאותיות נגד החרדים היו בשליפה או מתוכננות היטב ● בנט עלה לבמה במוזאון הסובלנות כשהוא מחפש בסיס תמיכה חדש ● הציונות הדתית ברובה כבר לא איתו, אבל ישנם המתונים מבחינה מדינית ודתית, שנפגעו לאורך השנים מההתנשאות החרדית ● הקהל הזה כרגע תומך בשותפיו הנאמנים של בנט, לפיד וליברמן ● פרשנות

עוד 508 מילים ו-1 תגובות

כשהלן מירן נבחרת לגלם את גולדה מאיר ואת רות ביידר גינסבורג מגלמת פליסיטי ג'ונס – אין זה פלא שיותר אמריקאים תוהים למה שיח הזהויות מדלג דווקא על ייצוג יהודים בקולנוע ובטלוויזיה ● שרה סילברמן: "אפשר לטעון, למשל, שהגויה שמגלמת את ג'ואן ריברס עושה משהו שניתן לגמרי לכנות Jewface"

עוד 1,389 מילים ו-1 תגובות

השקת "מרכז פרידמן" בנוכחות בוגרי ממשלי טראמפ ונתניהו, עשויה להיתפס כהקמת "שגרירות הצללים" של המפלגה הרפובליקאית ● קמלה האריס אומנם עוררה סערה אחרי שהבליגה לסטודנטית שהאשימה את ישראל ברצח עם, אך ניסיונה כפרקליטה עשוי לסייע לישראל ● השר פריג' אחרי הפגישה עם שר המשפטים הסודאני: בקרוב יחתמו הסכמים ● פרשנות

עוד 1,170 מילים ו-1 תגובות

אבי הפצצה האסלאמית הראשונה

הוא היה חדור אידאולוגיה, קנאות דתית, בצע כסף ובעל ידע - ובתוך 12 שנים הפך את פקיסטן למדינה גרעינית ● עם הנסיון הזה הוא עזר לקוריאה הצפונית, לוב ואיראן להקים את הפרויקט הגרעיני שלהם ● ה-CIA ניסה לעצור אותו, ישראל רצתה לחסל אותו ● בפקיסטן, העם העריץ אותו והמנהיגים חששו ממנו ● ד"ר עבד אל-קדיר ח'אן הפך את העולם למקום מסוכן יותר ● השבוע הלך לעולמו בגיל 85

עוד 829 מילים

לאחר שהתעלם מבנט בטקס במטה השב"כ, ספג נתניהו קריאות ביקורת מהקהל

ראש האופוזיציה הזכיר בפתח דבריו את הנשיא, את שר הביטחון , את ראש הארגון היוצא והנכנס, אך נמנע מלברך את ראש הממשלה; רונן בר: "כאן בשב"כ אין פוליטיקה" ● ראש אגף המבצעים לשעבר במשטרה בוועדת החקירה לאסון במירון: המפכ"ל דחה את המלצתי להגביל את מספר המשתתפים בהילולה ● גדי יברקן נגד ניצן הורוביץ: מה שיש לו למכור זה את היותו גיי ואשכנזי

עוד 39 עדכונים

למי שייך הסיפור שלה?

נכונותה של קולט אביטל לדבר בפומבי על נושאים עדינים, במיוחד כשאין לה הרבה מה להרוויח ולא מעט להפסיד, היא מופת לאומץ לב ציבורי ● החשיפה שלה מהווה תיקון חשוב לנטייה הרווחת לזלזל בנשים ולהפחית בערך תרומתן המשמעותית לבניית הפסיפס הישראלי ● דעה

עוד 1,446 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה