מורשת נתניהו

יאיר נתניהו מרים אצבע משולשת למפגינים בבית המשפט, צילום מסך מ"כאן"
יאיר נתניהו מרים אצבע משולשת למפגינים בבית המשפט, צילום מסך מ"כאן"

הטבע עושה את שלו. אנשים טובים חושבים מהיום על מורשת נתניהו. האיש הרי נאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים, מקים ממשלה מנופחת ומושחתת והוא בוודאי לא היה רוצה שנזכור אותו על כל אלה.

תומכי הימין מדברים על סיפוח ההתנחלויות, או אולי סיפוח יהודה ושומרון כולה. זו תהיה מורשת נתניהו, הם מלהגים. הוא מחפש מהלך היסטורי –  כמו השלום של בגין וההתנתקות של שרון. האידאולוגים הקיצונים דוחפים להשתלטות על בית המשפט העליון. זו, הם מנבאים, תהיה מורשת נתניהו!

הטבע עושה את שלו. אנשים טובים חושבים מהיום על מורשת נתניהו. האיש הרי נאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים, מקים ממשלה מנופחת ומושחתת והוא בוודאי לא היה רוצה שנזכור אותו על כל אלה

בצד השני של הרחוב, זוכרים לו את ההסתה מעל המרפסת נגד רבין. את הלחישות באזנו של כדורי "השמאל שכח מה זה להיות יהודים", ואת הערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים של השמאל. זו מורשת נתניהו, הם מנסים להיות מקוריים.

יש גם כמה קרובי המשפחה הלוחמת שמתרפקים על מכתבי יוני ועל "מקום תחת השמש" ועל כל נאומיו נגד הטרור ונגד הגרעין האיראני באנגלית מצוחצחת, ונגד סדאם חוסיין ונגד אחמדיניג'אד ונגד נסראללה וסינוואר.

מצד שני, מגחכים בשמאל על מורשת שחרור אלף מחבלים עם דם על הידיים תמורת גלעד שליט ועל העברת עשרות מיליוני דולרים לחמאס בעזה כל חודש.
זו, ללא ספק מצקצקים בשמאל, מורשת נתניהו – הכניעה לטרור.

אבל מורשת נתניהו ניצבת מול פניהם ההמומות של אלה וגם של אלה. המורשת מדברת, כותבת, מרואיינת, יורקת, מגהקת, מקיאה יומיום את צו הירושה של בנימין נתניהו.

כי מורשת נתניהו הוא פשוט יאיר נתניהו. זה הכל. שום מדיניות, שום אידאולוגיה, אפס חזון.

אבל מורשת נתניהו מדברת, כותבת, מרואיינת, יורקת, מגהקת, מקיאה יומיום את צו הירושה של בנימין נתניהו. מורשת טבעית. ביולוגית. מנטאלית, פסיכולוגית, פסיכיאטרית

יאיר נתניהו יהיה איתנו עוד הרבה שנים. נושא בקצות אצבעותיו ולשונו את מורשת אביו – ראש ממשלת שוחד מרמה והפרת אמונים.

יומיום הוא טורח להזכיר לנו. מצייץ את המורשת לדעת נגד כל הסובבים את האב.

מסית, מנבל את פיו ומקלדתו, משקר ומתעלל מילולית ודיגיטלית בשרי הממשלה, ביועמ"ש החבוט, בפרקליטות המבוהלת, במשטרה, בתקשורת, בשמאל, בימין הימני ובימין המרכזי, בשותפי אביו לקואליציה, ברמטכ"ל, בקציני צה"ל, בלוחמי צה"ל, בכל מה שזז נושם או חי במדינה הזו ומפריע לרגע אחד בעין של אביו.
זו המורשת.

טונות של טין, בוץ, צואה מילולית ורפש אינטרנטי המפוזר לכל עבר בלי שום חשבון למדינה שתחת ניהולו של אביו, לערכיה, לנורמות, למוסר הנביאים או למוסר התשלומים שלה.

יאיר נתניהו הוא בבואתו המדויקת של בנימין נתניהו. מעביר הדי. אנ. איי. המיקרוסקופי של כל עמדה, דעה שקרית נכלולית או סתם דמיונית, שאביו הביולוגי מעלה בדעתו לחשוב או לומר.

יאיר הוא המורשת. לא יוני. לא נועה. לא אבנר. יאיר בן בנימין נתניהו בן בנציון נתניהו.

הוא כלב התקיפה, הוא השור המועד, הוא הצלופח החלקלק, הוא התוכי המדבר מבטנו של אביו.

יאיר הוא המורשת. לא יוני. לא נועה. לא אבנר. יאיר בן בנימין נתניהו בן בנציון נתניהו. הוא כלב התקיפה, הוא השור המועד, הוא הצלופח החלקלק, הוא התוכי המדבר מבטנו של אביו

הוא הנחש הזומם מזימות פוליטיות, הוא השועל המבצע אותן, הוא הצבוע המילל בלילה וטורף בבוקר. הוא הזיקית המשנה את צבעיה על כל משטח בהתאם לרצון השרידות שלה. הוא העקרב שיעקוץ את הצפרדע באמצע הנהר, הוא האטד ממנו תצא האש שתשרוף את כולנו.

מורשת נתניהו.
לא סיפוח. לא שחיתות, לא כתבי אישום. לא אישתו המתעללת בעובדים, לא עסקת המניות ולא עסקת הצוללות.
רק יאיר. הוא המורשת.

מוזיאון מעשיו מחדליו ומילותיו הנבזיות של ראש ממשלת ישראל לתפארת מדינת ישראל וההיסטוריה לנצח נצחים.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון מנוחתו עדן (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
עוד 531 מילים ו-2 תגובות
כל הזמן // שבת, 30 במאי 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

נתניהו: נהדק את המשמעת שהתרופפה, נפעל נגד מי שלא פועל לפי הכללים

שר האוצר כץ: כל מעסיק שיחזיר עובד מחל"ת יקבל מענק של 7,000 ש"ח ● פרץ העביר ביקורת: מתעלם מההנחיות. אעלה מחר בישיבת הממשלה הצעה למתווה שיעמוד בסיכומים ● ברקת: לגנץ אין את הכישורים והניסיון להיות ראש ממשלה ● השר אמיר אוחנה על הרג הצעיר בעל הצרכים המיוחדים: לא נחרוץ את דין השוטרים עד תום הבדיקה

עוד 21 עדכונים

בכיר לשעבר במנהל האזרחי השתלט על אדמות פלסטיניות באופן לא חוקי

חשיפה יחידת הפיקוח במנהל האזרחי ביו"ש אחראית לאכוף שימוש שלא כחוק באדמות פרטיות בגדה המערבית ● אלא שדוד קישיק-כהן, מי שעמד בראש היחידה במשך 23 שנים, בעצמו השתלט על אדמות פלסטיניות ונטע עליהן מטע עצי זית לפני 30 שנה, בזמן שכיהן בתפקיד ● הוא ממשיך להחזיק במטע בניגוד לחוק גם היום ● גורמים במנהל האזרחי: אין למנהל סמכות לפנות את המטע ללא תלונה רשמית

עוד 506 מילים ו-2 תגובות

מיוחד הסיפור שמאחורי "מסתערבים, אגדה ישראלית"

"הלכתי לפגוש את יצחק לא כי שמעתי עליו או על היחידה הקטנה שהוא השתייך אליה בימי הקמת המדינה, ולא כי תכננתי לכתוב את הספר הזה, אלא רק כי שנים של עבודה עיתונאית לימדו אותי שבילוי בחברת מרגלים זקנים תמיד משתלם" ● מתי פרידמן בהקדמה לספרו החדש, "מסתערבים, אגדה ישראלית", מספר כיצד הגיע לחקור את סיפורה של המחלקה הערבית בפלמ"ח - אשר על בסיסה נולד המוסד למבצעים מיוחדים

עוד 1,406 מילים

חרדות קורונה אצל צעירים: ארה"ב כבר מתייחסת לזה ברצינות

בארצות הברית הגיעו למסקנה כי חוסר הוודאות סביב משבר הקורונה גובה מחיר כבד מצעירים רבים, במיוחד אלו שמאובחנים עם חרדה קלינית או דיכאון ● בהיעדר מסגרות חינוכיות, יוזמה חדשה מנסה לסייע לצעירים חרדתיים ולהוריהם אובדי העצות ● אבל הטיפ העיקרי של המומחים הוא: תמצאו דרכים חדשות להעסיק את עצמכם

עוד 1,269 מילים

כולם כעסו על ג'ונתן ספרן פויר, אז אמא שלו החליטה לכתוב ספר

צאצאי היהודים מהשטעטל האוקראיני עליו התבסס רב-המכר "הכל מואר" לא אהבו את התיאורים של הסופר ג'ונתן ספרן פויר ● חלק מהם אף טרחו להתקשר לאמא שלו - אסתר - ולהתלונן באוזניה ● בעקבות שיחות הנזיפה האלה יצאה אסתר ספרן פויר למסע בעקבות האחות שנרצחה בשואה והאב שהתאבד, והפכה לסופרת בעצמה ● את התוצאה היא העזה להראות לבנה רק ברגע האחרון ● "פחדתי מהלא נודע"

עוד 1,159 מילים

למקרה שפיספסת

יחס יפה זה לא מותרות

אני יודעת שאתמול ומחר הוא יגיד לך שאת האישה של חייו.
אבל אם היום הוא מזלזל בך או מעליב אותך,
אפילו אם זה בצחוק,
אפילו אם אחר כך הוא יאמר שהוא לא התכוון לזה,
תברחי.

יחס יפה זה לא מותרות.

לזכר מסטוואל אלאזה, שנרצחה על ידי הגבר שהתחתנה איתו.

* * *

אנימציה: צליל בנדריהם
גרפיקה: Vecteezy.com freepikcompany.com

אמנית פלסטית ואנימטורית. חפשו "הדף הלבן לא מפחיד אותי" באינסטה, פייס ויוטיוב!

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 46 מילים
עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

בנימין נתניהו המדינאי ידוע בזהירותו ובהססנותו בכל הנוגע למהלכים פרו-אקטיביים ● אבל בנימין נתניהו הנאשם דוהר לעבר סיפוח חד-צדדי ומסוכן ● אם האחרון ינצח, המזרח התיכון כולו ישלם מחיר כבד ● דעה

עוד 1,406 מילים ו-1 תגובות

בר סימן טוב: "עליה בתחלואה, בעיקר בבתי הספר, בכל הארץ"

ראשי משרד הבריאות ייפגשו מחר ב-16:00 עם ראש הממשלה לדיון מיוחד ● בר סימן טוב: "יש לנו כ-70 חולים חדשים ביום. הדרך ל-1000 חולים ביום היא קצרה" ● סדצקי: "אנחנו מדברים על מוקדים ב-31 בתי ספר, המפוזרים בכל הארץ. התנאים בבתי הספר לא מאפשרים שמירה על אי-הדבקה בקורונה"

עוד 7 עדכונים

עומר הפלסטיני וג'ונתן היהודי מפתחים בדיקה חדשנית לקורונה

מכון מחקר בארצות הברית פועל לפיתוח בדיקת קורונה ביתית ופשוטה במיוחד, כדי לעמוד ביעד האמריקאי השאפתני של מיליון בדיקות ביום ● בפרויקט משתתפים חוקר יהודי וחוקר פלסטיני, שמקפידים לשמור על קשר קרוב גם מחוץ לשעות העבודה ● ג'ונתן: "התארחתי לא מעט בארוחות שבירת צום הרמדאן, ועומר ממש אוהב לטקעס"

עוד 762 מילים

האוכלוסיות החרדיות במדינת ניו יורק נפגעו קשות ממגפת הקורונה, וכעת הן משלמות גם מחיר כלכלי כבד ● המושל קואומו החליט לפתוח את המדינה בהדרגה, כאשר העיר ניו יורק והאזורים החרדיים יפתחו אחרונים ● בעלות עסקים חרדיות החליטו להשיב מלחמה, כדי להמשיך להתפרנס בכבוד ● ובמלחמה הזו כל האמצעים כשרים

עוד 1,418 מילים

לארון וישוואנאת, מנתח עסקי בן 29 מארה"ב, היה חלום: לתרגם את "הארי פוטר" ליידיש ● בראיון בלעדי הוא מספר איך יצא לדרך ללא מו"ל וללא אישור המחברת, איך הסתיים המסע המופלא שלו, ואיך מדברות הדמויות בשפה שעליה גדל ● "האגריד מדבר בדיאלקט פולני כפרי, פילץ' מדבר במשלב ליטאי, ודמבלדור מדבר כמו חכם בתורה"

עוד 839 מילים

תיעוד מיוחד ירוק זה מעולה, אדום זה הכי גרוע

"הפסקתי להתעניין במספר החולים והנדבקים בקורונה בסין, יש לי תחושה שהמידע שנמסר לנו אינו אמין" ● בפרק השלישי ביומנה של יפעת פרופר, מתחילים לעלות סימני שאלה סביב דיווחי הממשל על פרוץ המגפה והטיפול בה, והשלטונות מצרים את צעדיהם של האזרחים - באמצעות אפליקציה מיוחדת שמקטלגת אותם לפי צבעים ● תיעוד מיוחד של עידן הקורונה בשנגחאי, הפרק השלישי בסדרה

עוד 3,045 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
הַמִּשְׁפָּט

טיוטה להקדמה למבוא לעבודה סמינריונית בספרות, שתיכתב בעתיד על הרומן הגדול "המשפט", מאת פרנץ ביסמוט

עוד 1,494 מילים

"אנחנו יכולים להציע להם שיעורים אמיתיים ולראות את המרצים!"

ההתעניינות של סטודנטים יהודים מארה"ב בלימודים בישראל מעולם לא הייתה גבוהה יותר ● הסיבה: האקדמיה בארץ נערכת לחזרה לשגרה בסתיו, בעוד שבאמריקה שוררים כאוס וחוסר ודאות ● "זו תהיה הפעם הראשונה מזה זמן שנוכל לבלות עם חברים, ולהתחיל לחזור לחיים"

עוד 735 מילים

משרד הבריאות מזהיר מעליה חריגה בהדבקה: 64 מקרים ביממה האחרונה

בכירים בצה"ל וברשות הפלסטינית ממשיכים בפגישות התיאום, בניגוד להצהרות ● שגרירות ארה"ב מזהירה מפני הסלמה בשטחים ● אהוד ברק נגד שופטי העליון: שתיקתם בעניין נתניהו כשל מוסרי ● גבי אשכנזי תקף את הכוונה לקצץ בתקציב משרדו: פגיעה בלתי סבירה במשרד החוץ ● איציק שמולי ביטל קיצוץ של 20 מיליון שקלים בתקציב הטיפול לגברים מכים

עוד 39 עדכונים

משפט נתניהו: מה הלאה?

אחרי הפתיחה הדרמטית בתחילת השבוע, משפטו של ראש הממשלה נכנס כעת למסלול רצוף אתגרים ● מתי יתחיל מצעד העדים? בכמה ימים בשבוע יתנהלו הדיונים? מתי הנאשם מס' 1 יתייצב שוב באולם? והאם המשפט יעשה היסטוריה ויעבור למבנה אחר, הרחק מרחוב צלאח א-דין? ● יובל יועז צופה פני עתיד על בסיס תקדימי העבר

עוד 1,095 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה