דיווח: התלמידים ימשיכו ללמוד בבתי הספר, גם אם יוטל סגר

נכנסו לתוקפן תקנות המרחיבות את התו הירוק; בהתקהלות של יותר ממאה איש בשטח פתוח - נדרשת עטיית מסכות ● שאשא ביטון בישיבת הממשלה: "צריכים להסיר את נושא הסגר מסדר היום"; שטרן: "צריכים לעקור את המילה סגר מתוכנו" ● רינאוי זועבי ממרצ: "אם הממשלה תלך לעימות צבאי, הקואליציה תיפול" ● נתניהו על פרסום הברכה ללינוי אשרם בשבת: "הדברים לא יישנו"

תלמידי כיתה ה' בבית ספר יסודי באפרת, 21 בפברואר 2021 (צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90)
גרשון אלינסון, פלאש 90
תלמידי כיתה ה' בבית ספר יסודי באפרת, 21 בפברואר 2021

ברקע נתוני התחלואה הגבוהים: התו הירוק נכנס היום לתוקפו ויחול על כל מקום סגור. בין השאר באולמות האירועים, מסעדות, מכוני כושר, בתי מלון ובתי קולנוע. כניסה למקומות אלה תתאפשר למחוסנים ומחלימים או באמצעות בדיקת קורונה שלילית. מ־20 באוגוסט יחול התו הירוק גם על ילדים בני פחות מ־12, שעד כה מוחרגים מההגבלה.

עוד הוחלט כי החל מעתה תהיה חובה לעטות מסיכות גם בחללים פתוחים בהתקהלות בת 100 אנשים ויותר. כמו כן, משרדי הממשלה יעברו למתכונת עבודה בהיקף של 50% נוכחות במשרד.

עוברי אורח ברחוב יפו בירושלים, 11 בפברואר 2021 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
עוברי אורח ברחוב יפו בירושלים, 11 בפברואר 2021 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

חבר הכנסת ולדימיר בליאק מבקר את יושב ראש האופוזיציה בנימין נתניהו על כך שמיהר להתקשר ללינוי אשרם ולפרסם על כך הודעה לפני צאת השבת ולפני שראש הממשלה ונשיא המדינה יכלו לדבר איתה: "מעולם לא היה אכפת לו מהשבת, אבל לרוץ להתקשר לאלופה לפני ראש הממשלה והנשיא? 15 שנים היית ראש ממשלה. למה להיות כזה פתט?"

חברת הכנסת נעמה לזימי: "לא מפריע לי שנתניהו חילל שבת אבל הייתי שמחה לראותו מתנצל על השחתת המערכת הפוליטית, ההסתה נגד שמאלנים ויריבים פוליטיים והפקרת האזרחים לכלכלה שרואה אינטרסים צרים. מעניין מתי הליכוד יוציאו הבהרה שכל אלה היו 'טעות טכנית'".

התפשטות קורונה: מספר החולים במצב קשה עלה דרמטית בסוף השבוע האחרון ועומד לפי שעה על 324, 49 מהם מונשמים – מדובר בשיא של כמעט ארבעה חודשים. 209 מהחולים הקשים מחוסנים בשתי מנות. אתמול (שבת) אובחנו 3,849 מאומתים חדשים לקורונה.

ממונה הקורונה הפרופסור סלמאן זרקא לגלי צה"ל: "עוקבים אחר הנתונים בדאגה. העלייה בתחלואה ובתחלואה הקשה מטרידה אותנו, כולנו תקווה שנוכל לצמצם אותה דרך מתן המנה השלישית וחיסון האנשים שעוד לא התחסנו במנה הראשונה".

סגירה