מדור
יומן בחירות

דיווחים על כל ההתרחשויות במערכת הבחירות בזמן אמת

לוי: "לא נשב עם נתניהו עד שלא יובהר שאין נגדו כתב אישום"

עוד אמרה לוי, שאמש התאחדה עם פרץ: "לא פוסלת את מפלגת הליכוד כולה, אבל מי שעומד בראשה צריך להוכיח שטובת ישראל חשובה לו אמרה לו" ●ברק תוקף את המיזוג בין העבודה וגשר, ובמקביל רומז שגם הוא עדיין בעניין ● רפי פרץ מגיב לבנט: "הבית היהודי-איחוד לאומי ימליצו על נתניהו על הרכבת הממשלה"

אורלי לוי (צילום: פלאש90)
פלאש90
אורלי לוי
21:04 עריכה

רן ברץ, ראש ההסברה לשעבר במשרד רה"מ, רמז בראיון ב"כאן 11" הערב כי האפשרות ששקד תשוריין בליכוד עדיין לא ירדה מהפרק: "הייתי ממליץ לאיילת שקד לא להצטרף לחרד"לים ולחכות. מקומה בליכוד". לשאלה האם הוא משער זאת ממידע אישי, חייך וסרב לענות.

כמו כן, התייחס ברץ גם ל"רכילות", בלשונו שאשת רה"מ, שרה נתניהו, היא זו שמונעת משקד להצטרף לליכוד: "בשביל זה המציאו את הסולחה".

20:20 עריכה

יו"ר מפלגת גשר, אורלי לוי, שחברה למפלגת בעבודה בראשות, עמיר פרץ, על ישיבה בממשלה עם נתניהו: "אנחנו לא נשב איתו, עד אשר יובהר שאין כתב אישום נגדו"

בראיון באולפן שישי בחדשות 12, התייחסה לוי אבקסיס לנתניהו: "צריך לחכות להחלטתו של היועמ"ש, שאני מאמינה ביושרו. אני באה מבית ליכודניקי, זה לא הליכוד של היום. לא פוסלת את המפלגה כולה, אבל מי שעומד בראשה צריך להוכיח שטובת ישראל חשובה לו. הוא הכניס את החברה שלנו לסחרור בלתי נתפס".

פרט מידע נוסף שחשפה לוי אבקסיס – לא בטוח שהפתק של מפלגת העבודה יישא את האותיות אמת. "זה עדיין לא הוכרע", אמרה.

19:23 עריכה

שר החינוך, רפי פרץ: "הבית היהודי-איחוד לאומי ימליצו על נתניהו על הרכבת הממשלה". פרץ אומר את הדברים על רק דבריו של בנט: "יש מחליף לכל אחד, גם לנתניהו"

17:01 עריכה

עורך הדין ברק כהן, מי שהיה מיוזמי מחאת "באים לבנקאים" ב-2014 פונה היום לנתניהו: "במהלך השבועות האחרונים אנחנו נערכים לקראת מאבק ישיר בך ובסביבתך. ההיערכות אמנם טרם הושלמה, אך בוצעו בינתיים מספר פעולות".

עוד הוסיף כהן: "כבר מהנגיעות הראשונות, מדובר באחד המאבקים הכי מדויקים וחשובים שהיינו מעורבים בהם. הוחלט עליו מכיוון ששמת את עצמך מעל החברה האנושית. מעלינו".

היי ביבי,במהלך השבועות האחרונים אנחנו נערכים לקראת מאבק ישיר בך ובסביבתך. ההיערכות אמנם טרם הושלמה, אך בוצעו בינתיים…

פורסם על ידי ‏‎Barak Cohen‎‏ ב- יום שישי, 19 ביולי 2019

16:02 עריכה

ביבי נכנס למטבח ומדבר על תקופת הצנע

14:06 עריכה

אחרי שאהוד ברק קרא ל"איחוד המחנה" בשמאל-מרכז בתגובה לאיחוד בין העבודה ל"גשר" שלא אורלי לוי, סתיו שפיר יוצאת בקריאה דומה, מלווה בתמונה יפה של שני חברים טובים למקרה שמישהו לא יבין. ועל הדרך גם נפלטת לה מילה גסה בשפת אפריקנס:

12:43 עריכה

בצלאל סמוטריץ' נזכר בנושא המדיני:

11:46 עריכה

אהוד ברק שוב תוקף את האיחוד בין מפלגת העבודה וגשר, הפעם לא רק בפייסבוק ובטוויטר אלא בכנס פעילים בקיבוץ עין שמר שהפך, למעשה, למסיבת עיתונאים של ברק.

"האיחוד פתח דלת להצטרפות (של מפלגת העבודה) לממשלת נתניהו", אמר ברק בכנס.

"אני מקווה שזה עדיין הפיך, אבל הצעד הזה יכול לסגור, חלילה, את החזון והמורשת של המפלגה שהקימה את המדינה לטובת הקמת מפלגת נישה חברתית, 'לא ימין לא שמאל', כלשונה של אורלי, שלמעשה מוותרת על החלפת השלטון", אמר ברק.

אזהרותיו של ברק דומות לדברים שאמר אתמול והבוקר יו"ר מרצ ניצן הורוביץ, שהצהיר שפרץ ולוי מתכוונים להצטרף לממשלת נתניהו אחרי הבחירות – טענה שפרץ הכחיש בתוקף.

הורוביץ וברק הצטרפו בכך למסורת ישנה של ראשי מרצ, שבכל מערכת בחירות מזהירים מפני הצטרפותה של מפלגת העבודה לממשלה – אף כי בפועל מפלגת העבודה נמצאת בשמונה השנים האחרונות באופוזיציה, והפעם האחרונה שהצטרפה לממשלה הייתה בזמן שהיו"ר שלה היה אהוד ברק.

אהוד ברק (אז שר הבטחון) ובנימין נתניהו, ב-2012 (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)
אהוד ברק (אז שר הבטחון) ובנימין נתניהו, ב-2012 (צילום: מרים אלסטר/פלאש90)
10:41 עריכה

אתר דה-מארקר מפרסם ראיון עם עו"ד גיל ברינגר, האיש ששימש את שרת המשפטים לשעבר איילת שקד לאיתור מועמדים שמרנים לבית המשפט העליון, שמצהיר: "מינינו 40% משופטי העליון, והמינויים הם כמעט אחד לאחד של איילת".

09:44 עריכה

ראש הממשלה נתניהו מציין 25 שנה לפיגוע בבואנוס איירס:

09:33 עריכה

טל שניידר, כתבת העיתון הכלכלי "גלובס" פרסמה ראיון עם מספר 2 ב"כחול לבן", יאיר לפיד. לפיד חזר על אזהרותיו מפני הגירעון והקטסטרופה הכלכלית הצפויה לישראל, ואולי בשל כך הבהיר שאינו רוצה לחזור להיות שר האוצר.

כשנשאל מה הוא עושה במערכת הבחירות, השיב לפיד: "מתראיין בלי סוף" וסיפר שהוא מסתובב ברחבי המדינה אבל ממעט לבצע חוגי בית, ונמצא בעיקר בקניונים הממוזגים שבהם נמצאים רוב האנשים ושם משוחח עם העוברים ושבים, וכך גם ברכבות.  כשנשאל אם הוא חייב על כך תודה לשר התחבורה ישראל כץ מיהר לפיד לענות: "הרכבת נתקעת ומאחרת".

רכבת ישראל (צילום: הדס פרוש. פלאש 90)
רכבת ישראל (צילום: הדס פרוש. פלאש 90)
08:59 עריכה

הכתב הנשכני של "הארץ" ניר גונטג', פרסם שיחה עוקצנית שלו עם מזכ"ל שלום עכשיו ופעיל מרצ לשעבר, אבי בוסקילה, על הצטרפותו של האחרון ל"ישראל דמוקרטית" של אהוד ברק. גונטז' היקשה על בוסקילה, הידוע בעניין הרב שלו בפתרון מדיני, בנוגע לעמדתו של ברק בנוגע למו"מ עם הפלסטינים, וזכה לתשובה לתשובות מאלפות.

אבי בוסקילה, צילום פלאש 90
אבי בוסקילה, צילום פלאש 90

גונטג' שאל את בוסקילה בראיון שוב ושוב, 13 פעמים, מה עמדתו של ברק בנוגע לסוגיה הפלסטינית, לעזה ולאיראן, ובוסקילה ענה שוב ושוב תשובות חסרות משמעות כמו בוסקילה: "ברק חושב שצריך לקדם איזשהו מהלך לגבי הפלסטינים, ומדי פעם הודה שהוא פשוט לא יודע. לבסוף, כשגונטג' הטיח בבוסקילה "אין לך מושג מה עמדותיו של הבנאדם שאליו התחברת" בוסקילה ענה "אני חולק עליך" אבל עדיין לא ממש הסביר מה הן עמדותיו של ברק.

 

08:44 עריכה

יאיר לפיד חוזר לימים הטלוויזיוניים ומפרשן ב-CNN על מערכת הבחירות בישראל, ונשמע כמעט אובייקטיבי: "המאבק הוא כבר לא ימין-שמאל אלא ימין מול מרכז". הפוליטיקה הישראלית, טוען לפיד באזני מאזיניו האמריקנים, חזרה לעסוק בנושאים המרכזיים שלה, שבראשם הוא מונה דווקא את הנושא הפלסטיני:

08:29 עריכה

ואילו אריה דרעי, הידוע בחושיו הפוליטיים החדים, קלט מה באמת מעניין את הציבור ובמקום תכני הבחירות משתף בעמוד הטוויטר שלו דווקא את ההופעה של עומר אדם, שהגולשים שלו (של דרעי) סבורים שהוא מצביע לש"ס:

08:27 עריכה

ובינתיים, בחד"ש: איימן עודה לא מגיב למיזוג בין העבודה ל"גשר", ועסוק כרגע במאבק נגד מניעת כניסתה של חברת הקונגרס האמריקנית-פלסטינית ראשידה טליב תומכת BDS לישראל "המקום שממנו היא באה":

08:23 עריכה

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, רפי פרץ, מנסה למנף את המיזוג בין "גשר" ל"עבודה" לקידום המיזוג בימין:

08:21 עריכה

אהוד ברק חושף את סדר העדיפויות שלו – וגם רומז לאן הוא מנסה לקחת את גוש השמאל אחרי המיזוג בין העבודה ל"גשר":

 

08:04 עריכה

כתבת חדשות ערוץ 12 דפנה ליאל מדווחת על "מתיחות חריפה" בתוך "כחול לבן" על רקע "יחסים קרובים מדי" בין הח"כ החדשה עומר ינקלוביץ', מספר 23 ברשימה, לבין היו"ר בני גנץ.

"הקשר בין גנץ לינקלביץ' התחיל לפני כשנתיים, והיה גם זה שהוביל לשיבוצה ברשימה", דיווחה ליאל, "במסגרת היחסים הקרובים בין השניים, ינקלביץ' הפכה לאחד האנשים המקורבים ביותר לגנץ ולאשת אמונו שנחשפה להרבה מאוד מידע רגיש גם אודות גנץ עצמו וגם אודות המפגלה".

לפי הדיווח, ינקלביץ' "נתפסה על חם" כשהוציאה מידע מהמפלגה, בתקופה שהמפלגה סבלה מהדלפות רבות, ועברה בדיקת פוליגרף שבה לא הצליחה להוכיח את חפותה. בעקבות זאת, נטען בדיווח, טענו בכירים במפלגה כי "העניין טופל אך לא טופל במידה מספקת על ידי גנץ ושגנץ העניק לינקלביץ' חסינות".  הדבר הוביל ל"שיחות קשות" בין גנץ וינקלוביץ' לבין לפיד.

עומר ינקלביץ' (צילום: הדס פרוש פלאש 90)
עומר ינקלביץ' (צילום: הדס פרוש פלאש 90)
07:59 עריכה

59 יום לבחירות, קדחת של מיזוגים ורכישות בשוק המפלגות, אבל התקשורת אינה עוסקת בהן.

בבוקר שאחרי המיזוג בין מפלגת העבודה ל"גשר" של אורלי לוי-אבקסיס כל הכותרות המרכזיות ב-ynet, "וואלה", מאקו ומהדורת החדשות של גלי צה"ל עוסקות בחשד לאונס נורא בקפריסין, חשד לרציחות בפרדס חנה ובאום אל פחם, הפלת מל"ט איראני במפרץ הפרסי ועצרת המחאה נגד ביטול פסטיבלי הטראנס. הייתכן שעורכי המהדורות חשים שמערכת הבחירות הזאת פשוט לא מעניינת את הציבור?

07:53 עריכה

בוקר טוב! היום ה-59 לפני פתיחת הקלפיות יעמוד בסימן המיזוג בין מפלגת העבודה בראשות עמיר פרץ למפלגת גשר בראשות אורלי לוי-אבקסיס.

למפלגה של פרץ ולוי-אבקסיס אין שם, אבל בהסכם בין השניים כבר נקבע ששמה לא יהיה "מפלגת העבודה" והאותיות שלה בקלפי לא יהיו "אמת" אלא שם אחר שיומצא בקרוב, בדומה ל"ישראל אחת" שהקימו מפלגת העבודה של אהוד ברק ומפלגת גשר של דוד לוי (אביה של אורלי לוי-אבקסיס) לפני 20 שנה בדיוק ול"מחנה הציוני" שהקימו יצחק הרצוג וציפי לבני ב-2015.

פרץ נענה גם לדרישתה של לוי שלא להתמזג עם מרצ, מה שיגדיל את הלחץ לחיבור בין מרצ לבין "ישראל דמוקרטית" של אהוד ברק או דווקא לחד"ש-תע"ל, שהשיחות על האיחוד בינה לבין רע"ם-בל"ד והקמה מחדש של הרשימה המשותפת נמצאות בינתיים במבוי סתום.

איחוד נוסף שלא מתרומם הוא בין המפלגות שמימין לליכוד – "הימין החדש" של נפתלי בנט ואיילת שקד, "הבית היהודי", "עוצמה יהודית" ו"זהות". סקרים מראים שמי שתמשוך הכי הרבה קולות לאיחוד הזה היא איילת שקד, אבל חלק מהרבנים ואנשי הציבור המשפיעים בציבור הדתי-לאומי מתנגדים לרעיון ששקד תעמוד בראשו, בהיותו אישה חילונית. שקד עצמה אמרה אתמול בראיון לגל"צ שיש לה כבר הסכם סגור על עתידה במערכת הבחירות, אך סירבה לומר מה הוא.

 

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

אורלי לוי חוברת לעמיר פרץ: "נהיה בית לאוכלוסיות המוחלשות"

מהיום, העבודה-גשר - עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס הכריזו הערב על איחוד ● "נהיה בית לכל אותן קבוצות שהתסיסה בתוכן הולכת וגוברת" ● במערכת הפוליטית מגיבים בברכות, בעקיצות ובגבות מורמות לחיבור ● בנט: "יש מחליף לכל אחד. מדינת ישראל התקיימה לפני נתניהו ותתקיים אחריו", הליכוד: "הוא האחראי המרכזי לכך שגוש הימין איבד 4 מנדטים בבחירות האחרונות"

אורלי לוי ועמיר פרץ (צילום: פלאש 90)
פלאש 90
אורלי לוי ועמיר פרץ
07:34 עריכה

בוקר טוב! היום ה-60 לפני פתיחת הקלפיות יעמוד בסימן ג'פרי אפשטיין והתצלום המפוקפק של אהוד ברק והנסיונות הנואשים לאיחודים בין מפלגות בימין ובשמאל – כמובן, עד שתצוץ פרשה חדשה אחרת.

פרשן זמן ישראל, נתי יפת סבור ש"הדרמה הגדולה סביב ברק צפויה להיעלם במהירות, לאחר שיתברר שקהל המצומצם ממילא שתומך בו לא יעזוב אותו בעקבות פרשת אפשטיין". זאת, סבור יפת, כיוון ש"זהו קהל שמייחס לנתניהו מניפולטיביות כמעט שטנית, ושצפוי לקבל במלואה את גרסת ברק על עלילת דם".

יחד עם זאת, יפת טוען ש"כל זה רק יעביר את ברק ממצב גרוע מאוד למצב גרוע למדי. עוד לפני הפרשה, מפלגתו דשדשה בסקרים וניהלה קמפיין שתאריך היעד שלו הוא ה-1 באוגוסט ולא ה-17 בספטמבר. ללא חיבורים, ישראל דמוקרטית עלולה ליפול אל מתחת אחוז החסימה".

07:50 עריכה

שר האנרגיה יובל שטייניץ מצטרף להתכתשות בין ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק לבנו של ראש הממשלה בהווה יאיר נתניהו.

שטייניץ אמר הבוקר לתוכניתו של אפי טריגר בגל"צ: "אני מגבה את יאיר נתניהו. איך אומרים הילדים? ברק התחיל. ככה מדבר ראש ממשלה לשעבר על בן של ראש ממשלה מכהן? נגעלתי מדבריו. לאיזה שפל מערכת בחירות יכולה להגיע?" בנימה רצינית יותר הוסיף שטייניץ: "ברק חייב תשובה לציבור למה קיבל 2.3 מיליון מקרן וקסנר".

יובל שטייניץ (צילום: פלאש 90)
יובל שטייניץ (צילום: פלאש 90)

 

08:02 עריכה

ואם כבר מדברים על הדור הבא בבית רה"מ, עיתון ישראל היום יפרסם מחר ראיון בלעדי עם ראש הממשלה נתניהו, לרגל הפיכתו לראש הממשלה בעל הפז"ם הגבוה ביותר בתולדות ישראל ובלא קשר למערכת הבחירות, כמובן.

בפרומו שפרסם העיתון הבוקר צוטט נתניהו כאומר: "אני רואה חשיבות בהכשרת דור ההמשך של ההנהגה". באותו הקשר אומר נתניהו על יריבו למרוץ לקלפי, בני גנץ: "חסר ניסיון, הוא אינו יכול לפעול בזירות השונות".

גם שאר הכותרות שהעיתון עומד לנפק מחר אינן קשורות כלל למערכת הבחירות, כמובן: "הפכנו את ישראל לכוח עולמי עולה", אומר נתניהו, "גילינו שאנחנו יכולים למנף את תכונות היסוד של העם הזה לכדי עוצמות בלתי רגילות… העם הזה – יש לו עוצמות בלתי רגילות בכלכלה, בביטחון, במדינאות. הוכחנו שאפשר להפוך את ישראל ממדינה קטנה שנמצאת בפינה של המזרח התיכון לכוח מרכזי בעולם".

נתניהו חושף באותו ראיון נוקב את הפתרון שלו לסכסוך עם הפלסטינים: "פעם גם אמרו שכל הבעיות של המזרח התיכון הן תוצר של הבעיה הפלסטינית, היום אין מי שיטען את זה ברצינות".

מתחת לפרומו לאותו ראיון מופיעה כותרת אחרת, עניינית יותר, של פרשן העיתון אריאל כהנא, שמספרת על "סיפור ההצלחה של נתניהו – מהתחזית לנפילתו ועד שבירת השיא של בן גוריון".

08:23 עריכה

העיתון "כלכליסט" חושף הבוקר פרשה חדשה נוספת אודות קשריו של ראש הממשלה לשעבר ויו"ר ישראל דמוקרטית, אהוד ברק, עם אנשי עסקים בארה"ב.

לפי "כלכליסט", איש העסקים אנדרו אינטרטר (Andrew Intrater) שנחשד בהעברת כספים לא חוקית לעורך דינו לשעבר של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ מייקל כהן, הוא שותפו של אהוד ברק בסטארט־אפ הישראלי קרביין.

אינטרטר, לפי החשיפה, הוא שותף ומנכ"ל בקרן השקעות שחשבונותיה הוקפאו, נחקר על ידי ה־FBI בחשד להעברות לא חוקיות של כספים בהיקף של כ־417 אלף דולר למייקל כהן.

לפי אותה חשיפה, יש לאותו שותף של ברק בשם אינטרטר קשר סבוך גם לכספים שכהן השתמש בהם במערכת הבחירות של טראמפ כדי להשתיק, לכאורה, את טענותיה של שחקנית הפורנו סטורמי דניאלס/סטפני קליפורד על הרומן שניהלה , לטענתה, עם טראמפ. כהן הורשע על תשלום דמי השתיקה הללו לדניאלס ונשלח לשלוש שנות מאסר.

ברק מסר בתגובה ל"כלכליסט": "אינטרטר הוא איש עסקים לגיטימי".

Markus Schreiber / AP
סטורמי דניאלס: "אינטרטר היה מעורב בתשלום דמי השתיקה שלה"
08:42 עריכה

משה פייגלין לוקח הפוגה מהקשיים הפנימיים במפלגתו כדי להסביר לנו, דרך רטוויט לבלוגרית "הסולידית", למה לא יתגעגע לח"כ שלי יחימוביץ' שפרשה שלשום מהפוליטיקה:

08:50 עריכה

המערכת הפוליטית סוערת סביב הכוונה להעניק לרב יצחק גינזבורג, נשיא ישיבת "עוד יוסף חי", כהניסט מוצהר ומחבר הספר "ברוך הגבר" שהנציח את זכרו של הרוצח ברוך גולדשטיין, את פרס "היצירה היהודית" של משרד החינוך.

לאחר שפוליטיקאים מהשמאל כמו יו"ר חד"ש איימן עודה מחו על הכוונה להעניק לגינזבורג את הפרס, הודיע משרד החינוך שיבטל את חסותו על האירוע, מה שגרר מיד מחאה חדשה של פוליטיקאים מהימין כמו בצלאל סמוטריץ" ועורר בתגובה גם מחאה נוספת של פוליטיקאים מהשמאל כמו סתיו שפיר.

 

08:54 עריכה

עמיר פרץ, שכידוע מתגורר בשדרות, נסע עד לתל אביב כדי להביע הזדהות עם תושבי עוטף עזה. גם אנחנו לא לגמרי הבנו.

בדרך, בצירוף מקרים מושלם, הוא פגש ביריבתו לשעבר והתומכת הפורשת שלו בהווה, שלי יחימוביץ'. אכן, הזוי:

08:56 עריכה

אביגדור ליברמן מנסה להסביר למה הוא כן חבר של משה גפני אבל לא ייכנס איתו לקואליציה:

 

08:58 עריכה

משה (בוגי) יעלון מ"כחול לבן" מצטרף לאזהרות של חבריו למפלגה מפני הגירעון בתקציב המדינה:

09:00 עריכה

נפתלי בנט, שמתקשה לפתור את הבעיות באיחוד בין מפלגות הימין, רוצה לפטור את החרדים מגיוס לצה"ל:

09:18 עריכה

ח"כ דוד ביטן כבר מצא את האמת הסופית בפרשת ברק-אפשטיין:

09:27 עריכה

אריה דרעי תוקף את ליברמן ומפגין ידע מפתיע בשפה הרוסית:

09:36 עריכה

עיתון גלובס מפרסם כתבה מעניינת על הדרכים שבהן הפוליטיקאים מנסים להגיע לדור ה-Z – הדור שמצביע השנה לראשונה בבחירות (פעמיים) וכמעט לא נמצא בפייסבוק.

טופז לוק, יועצו בן ה-27 של נתניהו לנושא, וקמפיינר האינסטגרם זוהר סוסנקו מסביר כיצד פונים אל בני הדור: "שידורים חיים בסטורי באינסטגרם", למשל, קמפיינים ויראליים, נוכחות מקבילה בכל הרשתות החברתיות, ומסרים שמותאמים למדיות ולראש של הצעירים "בלי להיות מביכים". נחכה ונראה איך זה יעבוד, ולמי מהם.

10:10 עריכה

איילת שקד מעצימה את המסתורין סביב השאלה באיזו מפלגה, אם בכלל, תתמודד בבחירות לכנסת ה-22. בראיון לתוכניתם של דנה וייס וירון דקל ב"כאן ב'" היא הצהירה שהיא "עוסקת 24/7 בשאלה הזאת אבל כבר לא מתלבטת". כשנשאלה למה הכוונה סירבה להעניק ספויילרים אבל הבהירה שוב שכבר החליטה על דרכה ושמדובר במהלך ש"דורש תפירה עם הרבה מאוד גורמים".

הראיון עסק בכלל בעזיבתה של ח"כ שלי יחימוביץ' את הפוליטיקה, ובמהלך הדברים שאמרה על יחימוביץ' פיזרה שקד בעדינות רבה רמזים נוספים על החלטתה. שקד אמרה, למשל, ש"אידיאולוגיה זה חשוב אבל צריך לדעת להתגמש" (בניגוד ליחימוביץ'). שקד אמרה ש"לא הייתי מצטרפת לממשלה שכולה שמאל, (אבל)".

ניתן למצוא בראיון גם רמזים לאפשרות ששקד החליטה שלא להתמודד בבחירות בכלל. שקד אמרה שהיא "מבינה לחלוטין ולגמרי" את החלטתה של יחימוביץ' לפרוש מהפוליטיקה, התלוננה ש"פוליטיקה היא עולם קשה" והביעה גם דאגה עמוקה והתנגדות לחוק הגבלת שכר הבכירים במגזר הפיננסי (שיחימוביץ' יזמה בעבר). שקד טענה ש"זהו חוק קיצוני ודרקוני שמוציא את האנשים הטובים מהמערכת".

איילת שקד (צילום: פלאש 90)
איילת שקד (צילום: פלאש 90)
10:28 עריכה

מספר 4 ב"כחול לבן", גבי אשכנזי, יצר נראטיב מעניין על הניסיון להרכיב את הממשלה: "אם היו נותנים לנו ארבעה ימים היינו מקימים ממשלה", אמר אשכנזי הבוקר בראיון לתוכניתם של אודי סגל וקרן מרציאנו בגלי צה"ל.

"מי שנכשל במבחן התוצאה הוא נתניהו", אמר אשכנזי, "אף אחד לא רצה ללכת לבחירות. לנתניהו אין גוש גם עכשיו, אף אחד לא ישלח את הציבור בפעם השלישית לבחירות, ואנחנו קוראים לממשלת אחדות בלי נתניהו".

אשכנזי, ששימש כרמטכ"ל בזמן שבו, לכאורה, התרחשה "פרשת המסוק" שנתניהו הזמין לכאורה לארנון מילצ'ן, נשאל בראיון על הפרשה וענה לה בשני קווים מקבילים, אחד על נתניהו ואחד על עצמו: "לא ראוי שחברים של רוה"מ יטוסו במסוקים. זה לא היה צריך לקרות", אמר אשכנזי, (אבל) "אני מניח שהדבר הזה אושר בדרכים המקובלות. לא יודע אם ידענו את כל הפרטים. רמטכ"ל לא מאשר כל מסוק לצה"ל".

גבי אשכנזי בעת ששימש כרמטכ"ל (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
גבי אשכנזי בעת ששימש כרמטכ"ל (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
10:43 עריכה

לידיעת הקורא איסמעיל הניה: יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר הבוקר בראיון לגל"צ כי "נתניהו מקדיש לנו יותר זמן מאיראן, חמאס וחזבאללה ביחד".

ליברמן חזר בראיון על דרישתו להקים ממשלת אחדות. "התנאי שלי הוא ממשלה לאומית רחבה, נתניהו או גנץ. נמליץ על מי שיקבל את מרב המנדטים".

11:05 עריכה

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, תוקף את אהוד ברק. "יש כאן ניסיון להציב מפלגה שמראש גודלה בעייתי בתווך בין שתי מפלגות שאחת מהן היא החלופה לליכוד", אמר חולדאי בראיון לרשת ב'. כשחולדאי נשאל על קשריו של ברק עם המיליארדר החשוד בפלילים ג'פרי אפשטיין, לא החמיץ ברק את ההזדמנות ואמר: "כולם רואים את הבעייתיות של אדם כמו ברק שמחליט להיכנס לפוליטיקה".

11:16 עריכה

הפרופסור יפעת ביטון מרשימת ישראל דמוקרטית של אהוד ברק שלפה הבוקר תגובה מתוחכמת במיוחד לפרשת קשריו של ברק עם הפדופיל וסוחר הנשים ג'פרי אפשטיין. בראיון אצל דב גיל-הר ברשת ב' ציינה ביטון כי אפשטיין הוא "חלאה", אבל הסבירה לגבי ברק:

12:26 עריכה

אהוד ברק הודיע אתמול שיגיש תביעת דיבה נגד הצהובון הבריטי "Dayly mail" שצילם את התמונה המדוברת שבה הוא נראה בכניסה למה שלכאורה הייתה אחת ממסיבות המין של ידידו המיליארדר ג'פרי אפשטיין בפנים רעולות-למחצה.

ברק, שכינה את הפרסום "עלילת דם", אכן שלח לצהובון איום בתביעה, אבל נראה כי שם לא ממש התרגשו ממנה. "אנחנו לא נסיר את הפרסום", ענו ב"דיילי מייל" לברק, "ואנחנו דורשים שתחזור בך מהביטוי הדיבתי 'עלילת דם'".

חשיפת הדיילי מייל על אהוד ברק (צילום: צילום מסך, אתר הדיילי מייל)
חשיפת הדיילי מייל על אהוד ברק (צילום: צילום מסך, אתר הדיילי מייל)

 

12:41 עריכה

עיריית רמת גן הודיעה שבכוונתה להפעיל מחר תחבורה ציבורית בערב שבת, בני גנץ ודרעי מקדימים תרופה למכה:

 

13:08 עריכה

האם נתניהו מבזבז את מתנת הבחירות שקיבל מדונלד טראמפ?

13:17 עריכה

נועה רוטמן, המתמודדת ברשימתו של אהוד ברק שבלא כל קשר היא גם נכדתו של יצחק רבין ז"ל, מגייסת שוב את סבה לצרכי הקמפיין, הפעם להגנה על ברק בפרשת אפשטיין.

בראיון אצל גל גבאי ואפי בן אברהם בגל"צ אמרה רוטמן: "אנחנו נמצאים במצב שבו מי שלא מיישר קו עם הממשלה הוא בוגד. מונחת על הכף מדינת ישראל שאנו צריכים להציל, לא סבי. עד לפני שבוע עבירותיו של אפשטיין מ-2008 היו סרט אחר. משהתגלה, ברק לקח אחריות והודיע שיפסיק את הקשר איתו. מי שמתמודד מולו מסוכן יותר".

13:43 עריכה

שמעתם על עומאר שאקיר? יאיר לפיד שמע עליו המון דברים, וחשוב לו לשתף אתכם בהם.

14:10 עריכה

דפנה ליאל סותמת את הגולל על האופציה של חיבור בין מרצ למפלגתו של ברק:

14:21 עריכה

רבנים חרדים מתעללים בנשים בירושלים, ועודד פורר מישראל ביתנו מנצל את ההזדמנות להזכיר לנו מה יהיה אם ליברמן לא ייכנס לממשלה – איראן, איראן, איראן:

14:56 עריכה

נתניהו הבן ממשיך בקרבות הבוץ עם אהוד ברק – ויחד אתו גם עם כתב חדשות ערוץ 2, גיא פלג. פלג, אגב, הודיע ליאיר לפני ימים אחדים שאם שוב יכנה אותו "דמבו", ייאלץ בנו של ראש הממשלה להתמודד עם תביעה – אבל יאיר נתניהו כנראה לא ממש מתרגש, ואף מושך את החבל:

16:31 עריכה

ועדת הפיוס להקמת הרשימה המשותפת צפויה להודיע על כשלון המגעים לאיחוד בין המפלגות הערביות.

16:41 עריכה

בית המשפט העליון, בראשותה של השופטת אסתר חיות, פרסם היום את הטיעונים לפסילת השתתפותו מיכאל בן ארי בבחירות לכנסת ה-21 – 40 ראיות של התבטאויות גזעניות

בהודעה שפורסמה נכתב: "בן ארי מייחס בדבריו מאפיינים שליליים לציבור הערבי בישראל, רובו ככולו ומכנה אותם 'רוצחים', 'גיס חמישי', 'אויבים', 'לא נאמנים', 'בעלי אופי בוגדני' וכי הוא אף הגדיל לעשות והשווה בין אזרחי ישראל, ערביי חיפה, לכלבים, באומרו כי 'צריך לקרוא לילד בשמו'".

לגביי מועמדתו של איתמר בן גביר נפסק: "לא מצא בית המשפט כי התשתית הראייתית שהוצגה בקשר אליו עומדת ברף המחמיר הנדרש לביסוס עילת הפסילה של הסתה לגזענות".

ב"עוצמה יהודית", המפלגה שבראשותה עומד בן ארי, הגיבו לטיעונים: "נימוקי השופטים להחלטתם ההזויה, האנטי-דמוקרטית והשערורייתית לפסילת בן ארי בבחירות האחרונות, מלמדים עד כמה עמוק השינוי הקריטי הנדרש בביהמ"ש העליון".

16:47 עריכה

סרטון הקמפיין החדש של ליברמן מציג את הסיפור "עלי ביבי"

17:48 עריכה

סמוטריץ' על נימוקי השופטים בעניין בן ארי: "יש צורך קריטי בתיקון מערכת המשפט. הקולות שנתניהו עושה בימים האחרונים מלמדים שאי אפשר לסמוך עליו בעניין הזה. רק עלינו".

 

18:48 עריכה

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ עמיר פרץ, יקיים הערב, בשעה 20:00, מסיבת עיתונאים שהוגדרה כ"חשובה ודרמטית". האם יש חיבור עם מפלגה אחרת באופק?

19:24 עריכה

אורלי לוי אבקסיס מצטרפת לעמיר לפרץ. פרץ הודיע לפני זמן קצר כי יקיים מסיבת עיתונאים דרמטית, לשון ההודעה, בשעה 20:00.

20:15 עריכה

עמיר פרץ ואורלי לוי אבקסיס הכריזו הערב במסיבת עיתונאים על איחוד – גשר-העבודה.

פרץ: "אנחנו כאן לתת מקום לאוכלוסיות המוחלשות שהמדינה היא זו שהחלישה. להיות בית לכל אותן קבוצות שהתסיסה בתוכן הולכת וגוברת ועוד רגע מתפרצת ללא שליטה. הקבוצות האלה יתנו לנו הזדמנות לתת להן את התשובות הנכונות והצודקות. המסע שלנו יהיה מסע של אהבת חינם. נהיה בית לכל אלו שהמדינה שכחה אותם".

לוי אבקסיס: "אני אחוזת התרגשות, אני מגיעה לאחר פסק זמן, שבו יכולתי לבחון את מערכת יחסי הגומלין ביני לבין הציבור והגעתי למסקנות חדשות".

20:19 עריכה

בנט: "יש מחליף לכל אחד. מדינת ישראל התקיימה לפני נתניהו ותתקיים אחריו"

יו"ר הימין החדש, השר לשעבר נפתלי בנט, התייחס בראיון בחדשות 12 לרינה מצליח, ליחסיו עם איילת שקד: "אני לא מחכה. הימין החדש רץ קדימה עם ובלי איילת. התנועה גדולה מבן אדם. אני מאוד אשמח אם איילת תצטרף, אבל אני לא מחכה. אמרתי לה, שאם היא תחליט להצטרף, אניח את האגו בצד ונעשה את הדבר הנכון".

בנט הצהיר כי אם תעלה הצעה לפיזור הכנסת בשנית, לאחר הבחירות, הוא יצביע נגד. "לא מתזזים מדינה פעם שלישית לבחירות. זה לא יקרה. יש לא מעט אנשים שיכולים להחליף את נתניהו, גם בתוך הממשלה. מדינה ישראל התקיימה לפני ותתקיים אחריו".

תגובת הליכוד: "בנט הוא האחראי המרכזי לכך שגוש הימין איבד 4 מנדטים בבחירות האחרונות. מוטב שבנט ישקיע את מאמציו בתיקון נזקיו לגוש הימין במקום לתקוף את ראש הממשלה נתניהו".

20:23 עריכה

התגובות במערכת הפוליטית לחיבור בין עמיר פרץ לאורלי לוי: 

מהליכוד נמסר: "אנחנו ממשיכים שלא להתערב באיך השמאל מחלק את הקולות שלו. כשנחרוג מכך – נודיע".

ממפלגת כחול-לבן נמסר: "אנו מברכים על כל חיבור שימנע איבוד של אלפי קולות. לאחר הבחירות נקרא לליכוד לאחר עידן נתניהו ולעבודה בראשת פרוץ ולוי, להצטרף לממשלת האחדות שנקים".

22:53 עריכה

בליכוד ממשיכים לתקוף את דבריו של בנט הערב:

ובימין החדש לא נשארים חייבים ותוקפים את רגב:

22:55 עריכה

במרצ ממשיכים להביע אכזבה מההחלטה של פרץ להתאחד עם אורלי לוי. זנדברג: "שוב חוזר הניגון המעייף והכושל 'לא ימין ולא שמאל'"

23:09 עריכה

פרץ חותם את היום שעבר עליו ומצהיר: "לא נשב בממשלה של נתניהו תחת כתב אישום". זאת על רקע הפרסום כי סירב להתחייב בפני מרצ שלא ייכנס לממשלתו של נתניהו.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

ברק: יאיר נתניהו זנאי, מסית ופרזיט

בעקבות סערת התמונות שלו נכנס לבית מיליארדר ועבריין מין, ברק דיבר הערב בת"א ויצא למתקפה חריפה נגד נתניהו ● לפיד בסרטון חדש רוצה "לסגור את קבוצת הוואטסאפ של ביבי" ● בנט לא מתחייב להמליץ על נתניהו ● גנץ חושב ש"נתניהו מוביל למדינת שריעה" ● ברק דורש התנצלות מהדיילי מייל

אהוד ברק בכולי עלמא, 17 ביולי 2019 (צילום: מפלגת ישראל דמוקרטית)
מפלגת ישראל דמוקרטית
אהוד ברק בכולי עלמא, 17 ביולי 2019
07:44 עריכה

המגעים לאיחוד בין העבודה ומרצ: יושבי הראש, פרץ והורוביץ, נפגשו אמש, השיגו הסכמות בסוגיות האידאולוגיות והביעו תקווה להגיע להסכמות לגבי פרטי החיבור הטכניים כבר בימים הקרובים.

07:52 עריכה

בעקבות התיעוד שלו נכנס לביתו של המיליארדר אפשטיין כשפניו מכוסות וזמן קצר לאחריו נכנסות נשים צעירות, אמר בלילה ברק לניו יורק טיימס: "מעולם לא השתתפתי באירוע כלשהו עם נשים או משהו כזה". ברק האשים את נתניהו: "מנסה ליצור שוויון מוסרי בין הבלגן שהוא נמצא בו לביני".

לאחר הפרסום אמש, הודיע ברק כי בכוונתו לתבוע דיבה את הדיילי המייל הבריטי, בו פורסמו התמונות.

08:13 עריכה

יו"ר איחוד מפלגות הימין, השר רפי פרץ ואיילת שקד נועדו לפני כחודש וחצי. במהלך הפגישה, פרץ לשקד: "פה יש לך תקרת זכוכית, לא תהיי מקום ראשון". שקד אמרה לפרץ: "לא אסלח לך על כך שדרשת את הפיטורים שלי ושל נפתלי".

במקביל לדיווח בוואלה!news, אמרה הבוקר שקד: "מתנגדת באופן נחרץ לטיפולי המרה, אך זו הייתה מתקפה פוליטית שכוונה בשבוע האחרון נגד הרב פרץ. התנהגות צבועה של סתימת פיות".

איילת שקד (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
איילת שקד (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
08:53 עריכה

ברק מצדיק את כיסוי הפנים בקור

10:29 עריכה

מפלגות איחוד הימין הוציאו את עצמה יהודית מההסכמים הקואליציונים: 
לדרישת האיחוד, הוציא הליכוד את המפלגה ממסמך ההסכם שהתגבש. ביום הפיזור הכנסת, כשבליכוד ערכו את המסמך, נכתב כי איחוד הימין כולל בתוכו את המפלגות הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועצמה יהודית, אלא שנציגי האיחוד שהיו במקום ביקשו את עצמה יהודית בטענה – "אנחנו אחרי הבחירות". הליכוד נענו לבקשה.

איתמר בן גביר בתגובה: תקיעת סכין בגב

11:11 עריכה

מפלגת זהות תקיים ביום ראשון הקרוב בחירות ליו"ר התנועה, כך הודיע משה פייגלין

בוקר אור חברות וחברים יקרים,ביום ראשון הקרוב יתקיימו בזהות פריימריז על תפקיד יו״ר התנועה.יו״ר התנועה שייבחר, יקבל את…

פורסם על ידי ‏משה פייגלין‏ ב- יום רביעי, 17 ביולי 2019

11:13 עריכה

"הארץ" מפרסם: משה כחלון, יו"ר מפלגת כולנו, וארגון השומר החדש ניסו "להשתלט" על תנועת הנוער בני המושבים לפני הבחירות. מזכ"ל התנועה עבר לכולנו, וניסה להביא עמו את בני הנוער החברים בתנועת הנוער העובד והלומד.

לפי הדיווח, כחלון ניסה לסייע להם לקבל הכרה במשרד החינוך כתנועה עצמאית ובתמורה לכך – אנשיה היו אמורים להיות חלק מתשתית השטח בבחירות.

משה כחלון. מימינו, מגילת העצמאות (צילום: הדס פרוש/פלאש90)
משה כחלון (צילום: הדס פרוש/פלאש90)
11:54 עריכה

יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, סירב להבטיח שלא ימנה בממשלה עתידית, באם יעמוד בראשה, את הרב רפי פרץ מחדש לתפקיד שר החינוך.

"הוא איש ראוי ששגה שגיאה חמורה ביותר והתנצל עליה. אני לא אתן לו לשגות פעם נוספת". הוא הדגיש כי הוא מקווה למנות, אם ייבחר, שר חינוך מהמפלגה שלו.

14:59 עריכה

חנן מלצר מעדכן לגבי זיופים והיערכות לאיומים מבחוץ:

16:08 עריכה
אחוות הגנרלים? יו"ר כחול לבן, בני גנץ נחלץ להגנתו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, מפגעי הצילום המביך שצולם בידי צלמי ה"מייל" בפנים מכוסות בכניסה למעונו של המיליארדר ועבריין המין האמריקני ג'פרי אפשטיין, אולי בכניסה לאחת ממסיבות המין של הטייקון.
"הצילום של ברק לא התפרסם מרוח הקודש. מוזר מאוד", אמר גנץ בראיון באולפן ynet. גנץ, שבעצמו נחלץ בעור שיניו במערכת הבחירות הקודמת מפרשה מוזרה שבה הואשם, כביכול, בהטרדה מינית של נערה בזמן לימודיו בתיכון, אמר ל-ynet:  "אני לא פוסל את האפשרות ש"יד מכוונת" אחראית לפרסום התמונה של ברק".
16:37 עריכה

אלדד יניב מתכתש עם יאיר נתניהו:

16:56 עריכה

NBC מפרסמים היום קטע וידאו מ-1992, שבו נראים דונלד טראמפ וג'פרי אפשטיין מדברים על נשים במסיבה. לימים הודה אפשטיין בשידול קטינה לזנות וטראמפ נהפך לנשיא ארה"ב. אתמול פורסמה תמונה של אהוד ברק מ-2016, נכנס לביתו של אפשטיין, שהיה גם שותף עסקי שלו.

17:41 עריכה

בראיון לגל"צ אמר שר החינוך לשעבר ששקד והוא עדיין עשויים לרוץ יחד ושהוא לא רוצה להתחבר לחלק החרד"לי בימין כדי לא להבריח את הימנים הליברלים לכחול לבן וליברמן. בנוסף, הוא לא מתחייב להמליץ על נתניהו, אם וכאשר ייבחר שוב לכנסת:

17:55 עריכה

ברק דורש התנצלות לפני תביעה:

19:46 עריכה

סרטון חדש ללפיד עם קריאייטיב וארט מרעננים:

19:48 עריכה

דרעי עונה ללפיד:

20:28 עריכה

ברק מדבר הערב בכולי עלמא בתל אביב ויוצא למתקפה חריפה נגד מה שהוא מגדיר כהסתה של נתניהו שהחלה בדוד לוי, המשיכה ברבין, מאיר דגן ז"ל, בני גנץ ובסוף נגד ברק עצמו. "ביבי אתה תמשיך להפיץ עלי שקרים ואני אמשיך לומר עליך את האמת":

אהוד ברק בשידור חי מול תומכי "ישראל דמוקרטית". הצטרפו עכשיו:

פורסם על ידי ‏Ehud Barak – אהוד ברק‏ ב- יום רביעי, 17 ביולי 2019

20:34 עריכה

ברק ירד לפסים אישיים ומשפחתיים מאוד, ואמר כי העבודה ש"יאיר נתניהו – זנאי, מסית ופרזיט – זוכה לאבטחת שב"כ, היא חרפה".

בנוסף למתקפה על נתניהו, ברק התחייב הערב לקבוע גבול לישראל בתוך שנה, ("אנחנו כאן הם שם"), לחוקק חוקה לישראל בתוך שנתיים, חינוך חינם מגיל אפס, ביטול ההדתה במערכת החינוך ותחבורה ציבורית בשבת.

22:11 עריכה

ברק מתקן שנתן אשל לא עבריין מין, אלא עבריין משמעת:

22:28 עריכה

זכות התגובה לנתניהו הצעיר, אחרי שכונה מסית ופרזיט על ידי ברק:

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0
הדיילי מייל חושף:

תיעוד של ברק נכנס לביתו של אפשטיין בנוכחות צעירות

ברק הודיע כי יגיש תביעת דיבה נגד העיתון הבריטי ● התמונה, בה נראה ברק נכנס לביתו של אפשטיין כשפניו מכוסות, צולמה ב-2016 ולפי הדיווח אחריו נכנסו מספר צעירות ● סקר חדשות 12: הליכוד עם 31 מנדטים, כחול לבן עם 30 והרשימה המשותפת עם 11 ● שלי יחימוביץ' הודיעה כי היא לוקחת פסק זמן מפוליטיקה ● ורפי פרץ חזר בו מדבריו - על השואה השנייה ועל טיפולי המרה

חשיפת הדיילי מייל על אהוד ברק (צילום: צילום מסך, אתר הדיילי מייל)
צילום מסך, אתר הדיילי מייל
חשיפת הדיילי מייל על אהוד ברק
07:08 עריכה

התקרבות משמעותית בין העבודה למרצ, אהוד ברק צפוי להישאר בחוץ.   יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ הזזמינו ביומיים האחרונים סקרים כדי לבחון את שאלת השפעתו של חיבור אפשרי ביניהם. משני הסקרים עולה כי ריצה משותפת תוביל לבחירתם של יותר ח"כים משתי המפלגות, בהשוואה לריצה בנפרד.

לפי הסקר שהזמין הורוביץ, שנערך על ידי ד"ר קמיל פוקס, ריצה בנפרד מעניקה למרצ 7 מנדטים ולעבודה 5 מנדטים, כלומר 12 ביחד (תוצאה שהופיעה גם בסקר נוסף שערך פוקס אמש), ואילו ריצה ברשימה מאוחדת תביא לרשימה כזו 14 מנדטים – שניים יותר. עוד עלה מן הסקר כי איחוד של העבודה ומרצ מתקבל על ידי מצביעי השמאל כ"מגמה חיובית".

גורמים במחנה השמאל אמרו כי הורוביץ הזמין את הסקר כדי לקדם איחוד עם העבודה וכדי להזים את חששו של פרץ מהאפשרות שאיחוד כזה יפגע בעבודה. פרץ חושש מאיחוד מפני שבקמפיין הבחירות שלו לראשות המפלגה הוא הבטיח להביא קולות של מצביעי ליכוד מתונים והוא מעריך כי איחוד עם מרצ יקטין את הסיכוי לכך. בכל מקרה, נראה ששתי המפלגות קרובות יותר לאיחוד ביניהן מאשר לאיחוד או חיבור עם ישראל דמוקרטית של אהוד ברק.

למרות זאת, פרץ צפוי להיפגש השבוע שוב עם ברק, כדי לדון על אפשרות לריצה משותפת. בינתיים, בישראל דמוקרטית התגאו אמש בסקר של קמיל פוקס שבו הם זוכים ל-6 מנדטים ועוקפים גם את העבודה וגם את מרצ. ברק, מצדו, נחוש להתמודד עד הסוף, גם אם לא ייווצרו איחודים.

סקר נוסף שהזמין ברק מד"ר קמיל פוקס מתמקד בשאלה מי ראוי להנהיג את האיחוד בין מפלגת העבודה לבין מפלגתו של ברק ולפיו אם אהוד ברק יעמוד בראש האיחוד הרשימה תקבל 12 מנדטים ואילו אם עמיר פרץ יעמוד בראש איחוד המפלגות – הרשימה תקבל 8 מנדטים בלבד. על-פי הסקר, אם שתי המפלגות רצות בנפרד, מפלגתו של ברק מקבלת 6 מנדטים ואילו מפלגת העבודה מקבלת 5 מנדטים – כלומר ברק עוקף את פרץ גם אם שתי המפלגות רצות לבד.

07:43 עריכה

עמיר פרץ, אהוד ברק וניצן הורוביץ ייפגשו היום בניסיון לקדם חיבור בין מפלגות המרכז-שמאל. עם זאת, נראה שמפלגת העבודה לא תצטרף לאיחוד בין מפלגות השמאל אם אהוד ברק יעמוד בראשו, כפי שאמר אתמול (שני) ל"הארץ" מקור במפלגת העבודה, המעורה במגעים עם מרצ וישראל דמוקרטית.

07:53 עריכה

אהוד ברק בריאיון לאתר daily beast: "ביקרתי באי הפרטי של אפשטיין, אבל מעולם לא פגשתי שם נשים".

עוד אמר שם ברק: "פגשתי אותו (את אפשטיין) יותר מעשר פעמים. מעולם לא השתתפתי במסיבה עמו, ומעולם לא נפגשתי איתו בחברת נשים או בנות צעירות (…). ביקרתי באי למשך מספר שעות, שנים לאחר הפרסומים על מסיבות סקס או אורגיות שהתקיימו שם. פגשתי שם אנשים מכובדים מאוד, ביניהם מדענים וזוכי פרס נובל".

ברק ציין בריאיון כי הוא פגש את אפשטיין גם באוניברסיטאות האמריקניות MIT והרווארד, במעבדות בהן הוא תמך פיננסית. "בכל האירועים האלו מעולם לא פגשתי נשים או נערות", טען. כשנשאל האם ייתכן שבעתיד יתפרסמו תמונות שלו מאירועים כאלו, השיב ברק: "אין שום סיכוי".

על התמונה שכבר פורסמה, בה הוא נראה בסמוך לדירה של אפשטיין כשלראשו כובע, אמר ברק: "היה כל כך קר שאדם המגיע מהמזרח התיכון היה חייב לחבוש כובע. הייתי שם, לארוחה או לשיחה, שום דבר אחר".

08:06 עריכה

מפלגת הרב טאו רכשה מפלגה ב-80,000 שקל: המפלגה רכשה את מפלגת 'לזוז' מידי אמנון זאבי שהקים את המפלגה בשנת 2008. רכישת המפלגה סללה את הדרך של המפלגה להתמודד בבחירות לכנסת ה-22.

 

הבוקר התפרסמו גם שמותיהם של מייסדי המפלגה: נווט הקרב יגאל כנען תושב כפר אדומים, איש ההייטק ותושב ירושלים אריאל שחר, הרב איתי הלוי רב היישוב מגרון והרב דרור אריה, פעיל ציבורי מוכר.

08:23 עריכה

אחמד טיבי בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב': "גם אם יש אי הסכמות, המפלגות הערביות צריכות להתאחד".

08:37 עריכה

תלמידיו של הרב יצחק טאו הכריזו על הקמת מפלגת "נעם"

אל רשימת המפלגות המתכוונות להתמודד בבחירות לכנסת ה-22 מצטרפת מפלגת ימין חרד"לית חדשה בשם "נעם-עם נורמלי בארצנו" שמאיישים תלמידיו של הרב יצחק טאו מישיבת "הר המור".

08:41 עריכה

מקור ראשון: ברק, יעלון, לבני ומרידור ניסו להקים מפלגה לקראת מערכת הבחירות לכנסת ה-21. ציפי לבני שקלה ריצה משותפת עם אהוד ברק במסגרת מפלגה חדשה, אך המגעים כשלו.

08:47 עריכה

ח"כ לשעבר נחמן שי ב"קול חי": "עמיר פרץ והעבודה חייבים להוביל את מחנה השמאל. אם ברק רוצה להצטרף, הוא מוזמן. הוא כח. גם הקמפיין שלו מרשים ויעיל. אבל התפקיד המוביל צריך להיות של העבודה".

09:27 עריכה

אליק סולטנוביץ', חבר ישראל ביתנו וסגן ראש עיריית אשקלון לשעבר, מסביר לרזי ברקאי בתוכנית "מה בוער?" (גלי צה"ל) מדוע השתתף בפגישת הפעילים לשעבר עם בנימין נתניהו: "אחרי מה שקרה בבחירות האלה ראיתי שליברמן לא חושב על המדינה. בכל השנים האחרונות היינו עם החרדים, ומה שקרה עכשיו נראה לי לא טבעי". 

09:30 עריכה

נתניהו, כזכור, האשים אתמול את ליברמן בניסיון לחבל בבחירת עופר ברקוביץ', המועמד החילוני לעיריית ירושלים. ברקוביץ מגבה את הטענה אצל רזי ברקאי בגלי צה"ל: "רה"מ צודק במאת האחוזים. ליברמן עשה בעיר קומבינה על חשבון התושבים". 

10:27 עריכה

שר החינוך רפי פרץ מגיב לידיעה על כך שלא לחץ את ידה של הזוכה באולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית, ולידיעה נוספת, לפיה הוא לקח חלק בטקס רשמי שנערך בהפרדה מגדרית : "נסיון להמשיך להעמיק את השסע בחברה הישראלית".

10:42 עריכה

הלכה ההזדמנות לשופינג על חשבון הברון: אהוד ברק חסם את כרטיס האשראי שלו בעקבות הפיכת הצילום שלו לוויראלית. בסביבתו של יו"ר ישראל דמוקרטית לא מכירים נסיונות להשתמש בכרטיס, אולם ליתר בטחון ברק ביקש לבטל אותו.  אגב, לפי הדירוג האחרון של 'פורבס' ברק מחזיק בהון עצמי של 120 מליו שקל.

11:07 עריכה

גם הנהגת צופי תל אביב-יפו מצטרפת למחאה נגד שר החינוך רפי פרץ: "ממירים חושך לאור".

11:21 עריכה

המשבר בזהות מחריף: ד"ר רפאל מינס, מספר 7 ברשימת המפלגה לכנסת, מספר ש"פייגלין התגלה כאדם לא אמין".

"התנהגותו של פייגלין לאורך המשבר היתה קפריזית, ילדותית ולא כנה", כתב מינס בעמוד הפייסבוק של זהות, "לפייגלין יש יחסים תלותיים עם  שי מלכה והוא מנוהל על-ידו, ומתקבל הרושם שאין לו יכולת קבלת החלטות עצמאית. צורת הטיפול של פייגלין ושי מלכה במשבר מעידה כאלף עדים על נכונות הצעד שנקטנו כשהתרענו על הסכנה הטמונה במבנה הניהולי של המפלגה".

ד"ר מינס ועו"ד ליבי מולד, מספר 5 במפלגה, הם אלה שפתחו את הדיון בקבוצה פנימית של ראשי המטות של תנועת זהות סביב השינויים שניסה לערוך פייגלין במפלגה.

12:03 עריכה

יועז הנדל, כחול-לבן, קורא לעימות פומבי עם אנשי הליכוד: "מפלגת נתניהו מקדמת הסכם סחר עם דרום קוריאה שמחרים את רמת הגולן ואיו״ש בניגוד לחוק הישראלי. עזבו שמדינית אין לי מושג מה הם רוצים. ימין זה לא. אין מצע כתוב, רק מה שנתניהו אומר. מה העמדות בנושאי דת ומדינה? כלכלה? ירושלים? עזה? לא הגיע הזמן לעימותים פומביים על עמדות?. 

12:06 עריכה

אהוד ברק, בהמשך לפרשת כרטיס האשראי שלו, מעביר את הכדור לנתניהו:

12:11 עריכה

ליברמן משיב לנתניהו על כך ש"גנב" לו 25 פעילים כדי להתחרות בו על הקול הרוסי: "נתניהו מחזר אחרי אנשי ישראל ביתנו בעבר רק מתוך ידיעה ברורה שהיא הגורם היחיד שנהנה מאמון ומתמיכה רחבה בקרב העולים. אני לא מודאג, הוא לא לוקח מאיתנו אפילו קול אחד. זה פתטי".

12:50 עריכה

סקר פנימי בימין: שקד תחזק את הליכוד בשלושה עד חמישה מנדטים.

בסקר, שנערך על ידי חברת "הגל החדש" ופורסם בערוץ 20, נבדקה הפופולאריות של מנהיגי הימין ממפלגות שונות. שלושת הפוליטיקאים שזכו לדירוג הגבוה ביותר הם ראש הממשלה נתניהו (53% אהדה), איילת שקד (53% ) וח"כ גדעון סער (48%). נפתלי בנט זכה ל 41% אהדה, ליברמן עם 33%, והרב רפי פרץ וסמוטריץ עם 19% תמיכה כל אחד.

שקד צפוייה להודיע בימים הקרובים, עוד לפני סוף השבוע, לאן פניה מועדות. נתניהו עדיין לא הכריע בנושא.

13:22 עריכה

ח"כ לשעבר טלי פלוסקוב (כולנו) ליעל דן בגלי צה"ל: "ההצעות שמגיעות אליי אינן רק ממפלגת הליכוד. כחלון עוד לא פנה אליי, אבל אם תגיע הצעה להיכנס במקום ה-35 בליכוד במקומו של רועי פולקמן זו הצעה שלא אוכל לסרב לה".

13:38 עריכה

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התארח באולפן וואלה ניוז ואמר בין השאר:

"שלושה חודשים לפני הבחירות הוא (נתניהו) נזכר בקיומם של העולים, ממנה יועץ מיוחד, מקים מטה, רשתות חברתיות. שום דבר לא חדש. אם ראש הממשלה, בין כל תפקידיו כשר הביטחון ושר הבריאות, בין איראן, חמאס וחיזבאללה, מוצא זמן לרוסים – סימן שהוא בפאניקה רצינית. אני מאוד מקווה שראש הממשלה ימשיך בקו הזה, זה מאוד עוזר לנו.

"מה שכרגע מדינת ישראל זקוקה לו זו ממשלה לאומית רחבה. אני לא אהיה חלק מממשלה צרה, לא אשב בממשלה עם החרדים והמשיחיים. נתניהו החליט שהוא הופך את עצמו לבין ערובה של החרדים והסמוטריצ'ים. מנסים בכוח לבנות מדינת הלכה ואנחנו נמנע את זה. אני בטוח שאי אפשר להקים ממשלת אחדות לפניי. אין שום סיכוי שהליכוד וכחול לבן מגיעים ל-61 מנדטים".

13:51 עריכה

בתכנית "בחצי היום" עם יואב קרקובסקי (כאן רשת ב') דווח כי מקורבי ברק ומקורבי פרץ ממשיכים לקיים שיחות תוך החלפת סקרים לבחינת ריצה משותפת. גורם המקורב למגעים תיאר את הפגישה בין ברק לפרץ, שהתקיימה בשבוע שעבר, ואמר שהייתה כימיה  טובה בין השניים.

14:06 עריכה

תגובת בנק הפועלים לתביעה בעניין האשראי שהעמיד לפישמן מגלה: נתניהו היה קרוב להשתלטות על "ידיעות אחרונות"

תשובת בנק הפועלים, שפורסמה אתמול (שני) ב–TheMarker, חושפת כי עסקה שבה היה מעורב נתניהו לרכישת השליטה בעיתון כבר היתה בשלבים מתקדמים, ואושרה בידי ועדת האשראי של בנק הפועלים.

14:42 עריכה

רפי פרץ ממשיך למשוך אש – הפעם בעקיפין: משרד החינוך מעניק חסות לאירוע הוקרה לרב יצחק גינזבורג – מחבר החוברת "ברוך הגבר", העוסקת בשבחו של ברוך גולדשטיין, שביצע את הטבח במערת המכפלה. משרד החינוך בתגובה: "הורינו להסיר את החסות".

14:45 עריכה

שר התיירות יריב לוין באולפן YNET: "לציניות ולשקר של ליברמן אין גבול. הוא ישב עם החרדים. זה אף פעם לא הפריע לו. להקים ממשלת ימין בלי מפלגות חרדיות פירושו שאי אפשר יהיה להקים ממשלת ימין".

14:49 עריכה

הקומיקאי נדב אבקסיס הציב אתגר – אהוד ברק נעתר והזמין אותו לארוחה על חשבונו:

15:32 עריכה

בניגוד לעמדת יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, החליט פרקליט המדינה שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד הליכוד על פרסום תעמולה פוליטית תוך הסתרה, שהמפלגה היא שעומדת מאחורי המיזם. "זזים ימינה" הציג עצמו כיוזמה א-פוליטית בבחירות האחרונות, למעשה הליכוד הוא שמימן את המיזם.

15:39 עריכה

קרבות הטוויטר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליושב ראש ישראל דמוקרטית אהוד ברק נמשכים. נתניהו תוהה איך ברק, שלא הצליח לשמור על כרטיס האשראי שלו, ישמור על המדינה, וברק, מנגד, מצביע על מעורבותו של נתניהו בשורה של כלי תקשורת.

17:42 עריכה

שלי יחימוביץ' (העבודה) הודיעה שהיא "לוקחת פסק זמן מהחיים הפוליטיים" ולא תכהן בכנסת הבאה

יחימוביץ' החלה את דרכה הפוליטית במרץ 2006. לפני כן היתה עיתונאית בכירה בחדשות ערוץ 2.

בהודעה שהוציאה לתקשורת נכתב: "במהלך השנים סירבה שוב ושוב להצעות נתניהו להצטרף לממשלתו ולכהן כשרה". לאורך השנים מילאה תפקידים בכנסת, בהם יו"ר ועדת האתיקה, יו"ר הוועדה לביקורת המדינה ופעמיים כיו"ר האופוזיציה.

עיקר עבודתה הפרלמנטרית הייתה בוועדת הכספים ובוועדת החוץ והבטחון. כמו כן, עמדה בראש ועדת המשנה החסויה לענייני חוץ וביטחון של ביקורת המדינה. היא כיהנה גם כיו"ר מפלגת העבודה.

יחימוביץ' מבקשת להדגיש כי מחוייבותה למפלגת העבודה ולערכיה נשארה כשהייתה, כי תתמוך בעמיר פרץ ותעשה כל שתוכל".

18:14 עריכה

פוליטיקאים שליוו את שלי יחימוביץ' לאורך השנים מגיבים להודעתה על פסק זמן מהחיים הפוליטיים. ביניהם – עמיר פרץ, בו הודיעה יחימוביץ' כי תמשיך לתמוך

18:41 עריכה

יושב ראש הבית היהודי רפי פרץ חוזר בו מהשימוש שעשה במילה "שואה" בהתייחס להתבוללות של יהודי ארצות הברית

IMG-20190716-WA0005
IMG-20190716-WA0005
20:21 עריכה

סקר שפורסם הערב בחדשות 12, שנערך על ידי מכון מדגם, מראה כי לו הבחירות היו נערכות היום – מפלגת הליכוד הייתה מקבלת 31 מנדטים, כחול לבן 30 מנדטים והרשימה המשותפת עם 11 מנדטים.

לפי הסקר, אם אהוד ברק, עמיר פרץ וניצן הורוביץ יתאחדו, הם יקבלו יחד 15 מנדטים, כחול לבן עם 28 והליכוד עם 31 מנדטים.

אם איילת שקד תעמוד בראש איחוד מפלגות הימין, אלה יקבלו 12 מנדטים, הליכוד עם 28 מנדטים וכחול לבן עם 30.

לשאלה "מי תעדיף לראשות הממשלה?", ביבי עם 40% ובני גנץ עם 28%

20:33 עריכה

יושב ראש הכנסת לשעבר, אברהם בורג, שוקל לחזור לחיים הפוליטיים, כך פורסם הערב בחדשות 13. לפי הדיווח, הוא בודק בימים האחרונים, בסקרים, את כוחה של מפלגה יהודית-ערבית עם חבר הכנסת לשעבר טלאב א-סנע.

"אני בשלב בחינה של האפשרות ואממש אותה רק אם אראה שבכוחה להגדיל את גוש המרכז-שמאל", כך אמר בורג.

20:42 עריכה

אהוד ברק מודה לפעילי מרצ והעבודה שפונים אליו בבקשה להתאחד, לטענתו. "המגעים נמשכים במלוא הפרץ והמרץ"

20:51 עריכה

שר החינוך, רפי פרץ, חזר בו מדבריו: "אני יודע שטיפול המרה הם דבר פסול וחמור – זוהי עמדתי והיא אינה משתמעת לשני פנים". פרץ כתב את הדברים במכתב למנהלי בתי הספר שתקפו אותו. "מדובר בטיפול פולשני שאינו תואם את נפש האדם".

22:30 עריכה

הדיילי מייל הבריטי מדווח: אהוד ברק תועד ב-2016 נכנס לביתו של המיליארדר אפשטיין בניו יורק, כשזמן לא רב לאחר מכן נכנסות לשם צעירות. כזכור, אפשטיין נעצר לפני כשבוע בחשד לניצול מיני של קטינות.

חשיפת הדיילי מייל על אהוד ברק (צילום: צילום מסך, אתר הדיילי מייל)
חשיפת הדיילי מייל על אהוד ברק (צילום: צילום מסך, אתר הדיילי מייל)

ממטה ישראל דמוקרטית נמסר: "ברק איננו מתכוון להמשיך לעסוק בספינים שכל תכליתם להסיח את הדעת מהתנהגות פלילית לכאורה של ראש ממשלה מכהן, שקיבל 4.2 מיליון דולר וסכומים נוספים מאיש עסקים אמריקאי, שהוא בן דודו וכן מעבריינים מורשעים באירופה.

ברק יפעל מיידית באמצעות עורכי דינו כדי להגיש תביעת דיבה כנגד הדיילי מייל.

כל עיסוקו של אהוד ברק בימים אלה הוא בגיבוש המחנה הדמוקרטי לכוח אחד מאוחד, שיפעל כדי להחזיר את ישראל למסלול ולשמור על היותה מדינה יהודית, ציונית ודמוקרטית למען אזרחיה ובשירותם".

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

בדד אלך: כנגד כל הסיכויים, אהוד ברק מתכונן לריצה עצמאית

לצורך העניין הוא כבר גייס ערבויות בסך 3 מיליון שקל ● פרטי כרטיס האשראי של ברק הפכו לוויראליים - באשמתו ● יו"ר זהות משה פייגלין הכריז, בעקבות המשבר, על פריימריז פתוחים במפלגה ● נתניהו "גונב" לליברמן 25 פעילים של ישראל ביתנו (אבל בדיקה מעלה שחלקם נגנבו כבר מזמן)

.אהוד ברק (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
תומר נויברג, פלאש 90
אהוד ברק
08:54 עריכה

בצלאל סמוטריץ' על רון קובי, בעקבות אי אישור תקציב עיריית טבריה וזימונו לשימוע: "האיש שלא הפסיק להסית ולחרחר ריב ומדון בין אוכלוסיות, ילך בקרוב הביתה"

09:02 עריכה

שר החינוך רפי פרץ פנה לנציגי ההורים הלהט"בים שחתמו על מכתב מחאה, בעקבות ההתבטאות עד טיפול המרה. ההורים צפויים לדרוש ממנו לחזור מאמרתו. אחת האמהות אמרה: "זה ממש לתת לו לגיטימציה. לא נכון להיפגש איתו".

09:13 עריכה

תגובת יעלון להקלטות שפורסמו אמש, לפיהן, "חיבור עם יש עתיד – בכייה" – "גורמים בסביבת נתניהו אחראים להדלפות"

09:24 עריכה

פרשננו לענייני פוליטיקה, שלום ירושלמי, מאמין שבציונות הדתית התבטאותו של רפי פרץ, הפכה אותו לדמות מרכזית במערכת הבחירות. אחד הפעילים מהציונות הדתית הסביר: "זהו יקום מקביל. שר החינוך יכול להפוך לבדיחה אצל המפגינים, אבל בקודים שלנו הוא יצא גבר". לפרשנות המלאה

09:26 עריכה

בליכוד משיבים ליעלון שטען כי הם אלה שאחראים להדלפות בתקשורת:

09:31 עריכה

אשכנזי יוצא להגנתו של יעלון בעקבות ההקלטות בהן הוא נשמע מתנגד לחיבור עם יש עתיד:

09:39 עריכה

ראש העיר טבריה, על רקע הזמנתו לשימוע: "רון קובי והימין החילוני מפרקים את גוש הימין ומביאים את הימין למקום שפוי"

10:30 עריכה

הסערה סביב ההקלטה נמשכת. יעלון: "אני עצמי דחפתי לחיבור עם לפיד"

10:42 עריכה

ועדת ההסכמה והפיס הלאומית והרשימה המשותפת יכנסו הערב בשעה 18:00 מסיבת עיתונאים בנצרת, שם צפויים להודיע על הקמת הרשימה המשותפת.
לפי שעה צפויות להשתתתף חד"ש ורע"ם בלבד. עד הערב ימשכו המאמצים לצרף גם את תע"ל ובל"ד.

11:37 עריכה

השר צחי הנגבי: "אני לא בעד לפטר שר החינוך רפי פרץ"

12:19 עריכה

לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את העתירה נגד שריון חברי מפלגת כולנו ברשימת הליכוד, בנימוק של "בית המשפט מתערב במקרי קיצון שהם חריגה מסמכות ופגיעה בכללי הצדק הטבעי" – חבר הכנסת אריאל קלנר עתר לבג"ץ.

קלנר מבקש להפוך את החלטת המחוזי בתל אביב, שאישר את החלטת בית הדין העליון של תנועת הליכוד לאשר את השיריונים.

13:07 עריכה

אדלשטיין בדיון בכנסת על מחאת יוצאי אתיופיה: "לא עשינו את כל הנדרש למען שילובם בחברה"

13:36 עריכה

לאחר שזומן לשימוע בעקבות אי אישור התקציב בעיריית טבריה, רון קובי עותר נגד כוונת שר הפנים דרעי להדיחו

13:43 עריכה

חברת הכנסת פנינה תמנו שטה (כחול לבן) מתייחסת בדמעות על דוכן הכנסת למחאת יוצאי אתיופיה: "השבועיים האחרונים היו בשבילי גיהינום. ראש הממשלה לא נמצא פה. כנראה שהפוליטיקה חשובה לו יותר מאיתנו"

14:04 עריכה

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ, בעניין מחאת יוצאי אתיופיה: "טעות להעביר גם את המקרה החמור הזה למח"ש"

14:29 עריכה

יו"ר כחול לבן גנץ מגיב גם הוא בדיון בכנסת על מחאת יוצאי אתיופיה: יש להכין תוכנית לפירוק השכונות המבודדות של העולים ולחזק את היכרות כוחות הביטחון עם הקהילה

15:14 עריכה

בהמשך לפרשת הרב פרץ: יו״ר מפלגת העבודה ח״כ עמיר פרץ פנה היום לשר המשפטים אמיר אוחנה בדרישה להניח בהקדם תזכיר חוק שיאסור על טיפולי המרה בקטינים ואיסור פרסום ושיווק של טיפולי המרה.

"הגיע הזמן שהמדינה תפעל להפסקת תופעה זו אשר על פי כל גורמי המקצוע מסכנת ופוגעת בנפשם של צעירים וצעירות רבים ואף מסכנת את חייהם", אמר פרץ, "לא נוכל עוד לעמוד מנגד, הגיע הזמן לשים לזה סוף".

15:27 עריכה

הבלגן במפלגתו של פייגלין נמשך: אירוע פתיחת הקמפיין בוטל

כזכור, היו"ר משה פייגלין פרש מהמפלגה בשל סכסוך מול הועד המנהל שלה, שלא אישר לו שיריון למקורבו מנכ"ל המפלגה שי מלכה – ואז חזר בו (לאחר שהשיריון אושר).  כעת מתברר כי לאחר חזרתו של פייגלין התפטר חצי מהועד המנהל והועד שנותר אישר ליו"ר לבחור את כל 22 המקומות הראשונים ברשימה לכנסת על דעת עצמו.  בתוך כך, בוטל כנס פתיחת הקמפיין של זהות לבחירות הקרובות, שתוכננן למחר (שלישי).

משה פייגלין (צילום: פלאש 90)
יו"ר זהות משה פייגלין בימים יפים יותר (צילום: פלאש 90)
15:39 עריכה

"הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבות לבני עקיבא, מתייצב לצד הרב פרץ: "מה קרה? הוא השמיע דעה מסוימת? השתגענו לגמרי? אדם לא יכול להשמיע דעה במדינת ישראל? יש פה טרור לגבי השמעת דעה.

"איפה אנחנו חיים? ברוסיה הבולשביקית תקופת סטאלין? אולי יחליטו לשלוח את הרב רפי לסיביר בגלל השמעת דעה מסוימת. מה קורה כאן? איזה טרור קיים אצלנו ביחס להשמעת דעה שהיא לא לפי דעתם של אנשים אחרים?

"אני בדעתו של הרב רפי פרץ, אז ישלחו אותי לסיביר? אנשי מקצוע אמרו לי שזה (טיפולי ההמרה) מצליח. אני יכול לכבד את מי שאומר אחרת, אבל שוללים מאדם להביע דעתו? זה לא יאומן. אני רוצה בזה לחזק את הרב רפי פרץ שלא יירתע. זה שר החינוך האמיתי, שמחנך את ילדי מדינת ישראל שאנחנו חיים במדינה חופשית ודמוקרטית וכל אחד יכול להשמיע את דעתו. זו דוגמא חינוכית למופת".

15:43 עריכה

הרב רפי פרץ לא לחץ את ידה של הזוכה באולימפיאדת הפיזיקה הבינלאומית שנערכה בישראל:  במהלך טקס חלוקת הפרסים שהתקיים אתמול (א') נמנע שר החינוך, הרב רפי פרץ, מללחוץ את ידה של קאן לין נגויין, הזוכה הויאטנמית. הזוכים הנערים, לעומת זאת, דווקא כן זכו לקבל לחיצת יד מהשר.

מקורבים לשר אומרים כי לא מדובר בעניין הלכתי, אלא בבלבול שנבע מהעובדה שהנערה הייתה הראשונה לעלות לקבל את הפרס וכללי הטקס לא היו ברורים לשר.

16:36 עריכה

יאיר לפיד עונה לאהוד ברק בטוויטר לאחר שהאחרון כינה אותו בתוכניתה של אסתי פרז בכאן ב' "עטיפה עם נצנצים" וטען שהוא הגורם העיקרי לכך שכחול-לבן לא ניצחו:

"ברק לא יעבור את אחוז החסימה ויזרוק לפח 100 אלף קולות שיכולים לעשות את ההבדל בין ניצחון להפסד".

עוד צייץ לפיד: "זה לא הזמן למפלגות תחביב (…). אני חושש שאם כל אחד ירוץ לחוד – יש סיכון שמישהו, יכול להיות מרצ, יכולה ליפול מתחת לאחוז החסימה – זאת יכולה להיות תקלה גדולה לגוש".

16:45 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם נציגים מהמגזר הרוסי בהמשך לקרב על קולו נגד אביגדור ליברמן. הנציגים, 25 בעלי תפקידים לשעבר ב"ישראל ביתנו" שערקו לליכוד, שמעו ממנו, לאחר כמה דברי הודייה על תמיכתם בליכוד, שהבעיות של המגזר "לא יפתרו בדרך של מפלגה סקטוריאלית. במשך שנים העברנו את האחריות לטיפול בבעיות הציבור הרוסי לליברמן. ליברמן לא עשה כלום.  הוא רק ידע לתת סיסמאות. תגידו לי דבר אחד שליברמן עשה. היום הוא מדבר נגד חרדים, אבל לפני רגע הוא היה בברית עם החרדים ורץ לכל הרבנים כדי לבלום את המועמד החילוני בקרב על ראש העיר ירושלים".

בדיקת YNET מגלה שחלק מהמוזמנים עברו לליכוד עוד לפני הסכסוך בין נתניהו לליברמן.

דוברות "ישראל ביתנו" בתגובה: "אנו מקווים שנתניהו, שהוא ראש הממשלה, שר הביטחון ושר הבריאות, ימלא קודם כל את תפקידיו הרבים וישקיע בביטחון המדינה, בתושבי הדרום ובצמצום הגרעון, את הזמן והמאמצים שהוא משקיע במתקפות והשמצות כנגד ישראל ביתנו.

"טוב שנתניהו נזכר בקיומם של העולים מחבר העמים שלושה חודשים לפני הבחירות ומציף את פליטי ״ישראל ביתנו״ בהצעות תעסוקה מגוונות.

"נתניהו משדר פאניקה כי הוא מבין שהגורם היחידי שימנע ממנו להקים ממשלת הלכה זאת רק 'ישראל ביתנו'".

16:53 עריכה

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) קורא לאחדות בציונות הדתית:

"בשנה האחרונה ביקשו ועדיין מבקשים גורמים מסוימים להפריד את הציונות הדתית לשתי מפלגות – 'מפלגת לייטים' ו'מפלגת חרד"לים'. כאבתי על כך מאוד וראיתי בכך חוסר אחריות. מחלוקת זו פילגה משפחות בהצבעתן ולא הגבירה אהבה בציבור. הייתה בכך עוד מחלוקת שלא לצורך, שגרמה לאיבוד קולות והקטנת כוח השפעתנו בציבוריות ובפוליטיקה בישראל

על עזיבתו לשל נפתלי בנט והקמת הימין החדש, כתב ח"כ יוגב בטור לערוץ 7: "על אף הכאב שחשתי מהפילוג שנעשה על ידי נפתלי בנט וחבריו, למדתי שכאב וכעס, אינם תכנית עבודה. מוטלת עלינו האחריות לאחד מחדש את כל כוחות הציונות הדתית לגווניה.

"בנוגע לאופיה הסקטוריאלי של מפלגתו, כתב יוגב: "לאורך כל דרכה ההיסטורית, הציונות הדתית ראתה עצמה מחויבת ואחראית לא רק למגזר שלה, אלא לכלל ישראל. המפלגה הדתית לאומית ראתה עצמה מחויבת לחברה ולחוסנה, לאופייה היהודי של מדינת ישראל בכל מישורי החיים".

"לא נוכל לסלוח, גם לא לעצמנו, אם בגלל הפיצולים והפילוגים נאבד את ייצוגנו ואת יכולת השפעתנו בתחומים רבים, חברתיים, דתיים התיישבותיים וביטחוניים", סיכם.

17:25 עריכה

בל"ד ותע"ל יחרימו הערב מסיבת עיתונאים שיזמו חד"ש ורע"ם במטרה להקים את הרשימה המשותפת מחדש, לפי המתווה שקבעה ועדת הפיוס. בל"ד ותע"ל (בראשות אחמד טיבי) מתנגדות למתווה בנחרצות על רקע המחלוקת בעניין הרכב הרשימה. בחד"ש (בראשות אימן עודה) וברע"ם סברו כי מסיבת העיתונאים תדרבן את תע"ל לחבור אליהן – מה שיותיר את בל"ד בודדה ויגביר את הלחץ עליה – אולם כעת מתברר, כאמור, ששתי המפלגות מאוחדות בעמדתן.

עדכון: מסיבת העיתונאים נדחתה ליום חמישי במטרה לנסות לחדש בינתיים את המשא ומתן. בתמונה: טיבי ועודה בימים יפים יותר.

אחמד טיבי ואיימן עודה (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)
אחמד טיבי ואיימן עודה (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)
17:35 עריכה

למרות השקת הקמפיין והשם, מתברר שנעם, המפלגה שהקים הרב טאו כסמן ימני של הציונות הדתית, לא באמת כאן כדי להישאר. כלומר, לא באמת מתכוונת להתמודד בבחירות, אלא רק לשמש מנוף לחץ על הבית היהודי. נראה שהמטרה העיקרית של הקמפיין וצבירת הכוח הפוליטי היא להכניס נציג של המפלגה אל איחוד מפלגות הימין. או כמו שמתארים זאת גורמים במפלגה ב"מקור ראשון": נציג ש"ההלכה והתורה בראש מעיניו".

17:58 עריכה

צחי הנגבי (הליכוד) מגיב לטענתו של בוגי יעלן (כחול-לבן) על כך שההדלפות על הנעשה בכחול-לבן מגיעות מראש הממשלה בנימין נתניהו:

18:17 עריכה

חברי מפלגת כחול-לבן – הח"כים המזוהים עם הציונות הדתית יועז הנדל, חילי טרופר ואלעזר שטרן – קיימו היום ישיבה שעסקה בהתנעת קמפיין שפונה לציונות הדתית. הקמפיין צפוי להתמקד בקיבוצים הדתיים ובערים שבהן דתיים רבים הצביעו למפלגה – ירושלים וגבעת שמואל.

18:31 עריכה

16.5 אלף הורים חתמו על עצומה: "אסור לרפי פרץ להיות שר החינוך". אחרת, הם מאיימים להשבית ב-1 בספטמבר את פתיחת שנת הלימודים. "אסור לו להיות שר החינוך של ילדינו. אסור לו להיות שר לשום דבר", הם אומרים. "אנו, הורי ותלמידי ישראל החתומים כאן, דורשים מראש הממשלה בנימין נתניהו לפטר לאלתר את רפי פרץ מתפקיד שר החינוך. לא נשלח את ילדינו ב-1 בספטמבר 2019 למערכת חינוך שבראשה עומד הרב פרץ.

"על מנת להגן על התלמידות והתלמידים חשוב לנו שמשרד החינוך והעומד בראשו יתחייבו לקבל את המלצת משרד הבריאות ואיגודי מטפלי הנפש וישללו את קיומם של טיפולי המרה בחוזר מנכ"ל בטרם הפגישה (המתוכננת בין פרץ לנציגי ארגון המורים הגאים). טיפולי המרה הם מסוכנים. אין לנו כוונה להתפשר על הנקודה החשובה הזאת ולהפקיר את תלמידינו תחת איום ממשי על שלמות גופם ונפשם".

18:35 עריכה

ותיקי מפלגת העבודה נגד חיבור עם אהוד ברק:  השרים לשעבר משה שחל ומיכה חריש, כמו גם יו"ר המפלגה לשעבר עמרם מצנע, דחקו ביו"ר העבודה עמיר פרץ, במהלך פגישה שערך עמם לקראת הבחירות, להימנע מהחיבור והזהירו אותו מתוצאות שליליות של חיבור כזה.

19:25 עריכה

אביב גפן: "דילן גפן לא ילך לבית ספר שכפוף לרפי פרץ":

20:14 עריכה

תיק 1,000: חדשות 12 חושפים תמלילי שיחות בין ראש הממשלה לחוקרים בפרשת הטבות המס לאיש העסקים ארנון מילצ'ן (שתמורתן, על פי החשד, קיבל נתניהו ממילצ'ן מתנות). עיקרי התמלול:

נתניהו: ארנון לא פנה אליי בעניין הזה אף פעם.

חוקר: אז במה כן?

נתניהו: לא זוכר. אמרתי שהוא לא דיבר איתי. לא דיבר איתי על העניין האישי. אם דיבר איתי, אז דיבר על החוק ועל ישראלים – כלומר, להביא הנה ישראלים.

חוקר: אמרת שמילצ'ן דיבר איתךך לגבי תושבים חוזרים.

נתניהו: יכול להיות.

חוקר: לא יכול להיות, אתה אמרת.

תגובת נתניהו לדיווח: "שידורי התעמולה של גיא פלג בגנץ.טי וי הפכו לבדיחה. עד המפתח שעליו מתבסס התיק הוא יריבי יאיר לפיד, שפועל בכל דרך להפיל אותי. האם פלג לא שמע על "עד בעל עניין", שעדותו חסרת ערך? מה גם שמילצ'ן עצמו מעיד שלא איתי עסק בעניינו האישי אלא דווקא עם ידידו יאיר לפיד".

https://twitter.com/netanyahu/status/1150820988533334016

20:16 עריכה

דיווח בחדשות 12: חוויאר בטל, ראש ממשלת לוקסנבורג, ידיד ישראל והומוסקואל מוצהר, ביטל את בואו לארץ לרגל פרידה משגרירת ישראל עקב דברי ח"כ רפי פרץ.

20:19 עריכה

יו"ר כחול-לבן בני גנץ לאיחוד האירופי: איראן היא בעיה שמאיימת על שלום ישראל. גנץ אמר את הדברים  בעקבות הכרזת שרת החוץ של האיחוד האירופי כי אין בכוונת המעצמות להטיל סנקציות על איראן בעקבות הפרת הסכם הגרעין: "הערב חשוב להזכיר לידידינו באירופה שאיראן היא בעיה עולמית, שמאיימת על שלום העולם. בנושא הזה אין פוליטיקה. ישראל אינה יכולה להרשות לאיראן יכולת גרעינית- וכך גם אתם. 

20:21 עריכה

דיווח בחדשות 13: המדינה העניקה מיליון שקלים לסטארט אפ של אהוד ברק ושל ג'פרי אפשטיין. שותף אחר של ברק: "לא ידעתי שאפשטיין מעורב בחברה".

20:50 עריכה

חשיפת כאן 11: ההסכם הקואליציוני בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשותפות לפני פיזור הכנסת כלל הבטחה לעבודות בשבת רק בתיאום עם הרבנות והקמת רשות להסדרת ההתנחלויות. מחוץ להסכם נותרו חוק החסינות, פסקת ההתגברות ורפורמות בתקשורת.

תגובת יאיר לפיד: "זה רק הפרומואים להסכמים הקואליציוניים שביבי חולם עליהם בממשלה הבאה".

תגובת הליכוד: "ראש הממשלה שומר וישמור על הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה ללא שום שינוי".

20:54 עריכה

נתניהו ממשיך בקרב על הקול הרוסי מול ישראל ביתנו: ראש הממשלה ביקש ממשה כחלון להדיח מרשימתו את רועי פולקמן – שכבר הודיע בעבר כי הוא שוקל את דרכו בעולם הפוליטי – כדי שאת מקומו במשבצת ה-35 של רשימת הליכוד לכנסת תיכנס טלי פלוסקוב. פלוסקוב, לשעבר ראש עיריית ערד, נחשבת לדמות פופולרית במיוחד בקרב יוצאי ברית המועצות לשעבר.

21:08 עריכה

שר החינוך רפי פרץ, עיריות וחברה מסחרית לקחו חלק בכנס להפרעות קשב בהפרדה מגדרית. הכנס, שיועד לקהל דתי וחרדי, נערך בהפרדה גם בקרב הדוברים. לקחו בו חלק גם קופת חולים כללית וחברת טבע. המשנה ליועמ"ש: ההפרדה בכנס מהווה "הפליה פסולה".

21:10 עריכה

פעילי נוער של מפלגת העבודה הפגינו ליד היישוב נווה, בו מתגורר רפי פרץ, במחאה על דבריו בנוגע לקהילת הלהט"ב.

21:20 עריכה

אהוד ברק נערך לריצה עצמאית ומגייס ערבויות בסך 3 מיליון שקל. מעניקי הערבות, שסומכים על כוחו של ברק לעבור את אחוז החסימה גם בריצה לבד, הם

חבר הרשימה קובי ריכטר, יו"ר כלמוביל שמואל חרל"פ וענת אגמון, מבעלות השליטה בעיתון "גלובס" (שפרסם הערב את הידיעה, בצירוף גילוי נאות).

 

על פי הדיווח, גיוס הערבים נעשה באמצעות מפלגת העצמאות, גלגולה הקודם של ישראל דמוקרטית, שברק הקים בשנת 2011, בימיו כשר הביטחון בממשלת נתניהו דאז, כשהתפלג ממפלגת העבודה יחד עם ארבעה ח"כים נוספים. המפלגה סיימה את פעילותה בסוף 2012, כשברק החליט שלא להתמודד בבחירות לכנסת ה-19.

21:29 עריכה

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה): "ליברמן האשים את הציבור החרדי ברצח כשאמר בכלי התקשורת כי הסיבה שהפועלים נהרגים היא שאין מספיק פקחים באתרי בניה, משום שיש 18 אלף משגיחי כשרות ברחבי הארץ. אסור לשתוק על דברי ההסתה הפראיים שלו.

"אסור גם לשכוח שבזמן שהוא מדבר יושבים אלפי פקידים, אנשי ישראל ביתנו שליברמן ואנשיו דאגו לאייש בג'ובים רבים והם אינם עושים מאומה. במקום זאת היו יכולים להיות פקחי בנייה, או לפחות להשתמש בכסף שהם מקבלים כדי לממן פקחים כאלו".

21:47 עריכה

יאיר לפיד בסדרת ציוצים בעקבות חשיפת תמלילי החקירות בתיק 1,000: "אתה פשוט ראש ממשלה שהפסיק לתפקד. קרה לך משהו".

22:20 עריכה

משה פייגלין מכריז על פריימריז פתוחים להנהגת מפלגת זהות.  יו"ר המפלגה העלה סרטון לעמוד הפייסבוק שלה, בו הוא מגולל את השתלשלות האירועים האחרונים בזהות – הסיבות למשבר הנוכחי.

עיקרי הדברים של פייגלין בסרטון ובפוסט הארוך שנלווה לו (קישור למטה):

"בימים הקרובים תתקיים הצבעה אלקטרונית בקרב כלל מתפקדי המפלגה. כל חבר ללא יוצא מן הכלל, יוכל להציע את מועמדותו, לבחור ולהיבחר. מודגש כי ההצבעה, תיתן בידי היו"ר הנבחר את מלוא הסמכות לקבוע הפעם, בבחירות הקרובות בלבד, על פי שיקול דעתו הבלעדי, את כלל הרשימה לכנסת ה- 22.

"אנו נמצאים במשבר לא פשוט שאני מאמין שנבשיל ונצא ממנו מחוזקים ומנוסים יותר. פניה דמוקרטית ומכובדת אל כלל המתפקדים אמורה להתקבל בברכה ובשמחה אצל כל מי שרוממות הדמוקרטיה בפיו. אני מבקש מכם לשוב ולתת בי את אמונכם, לבחור בי כיו"ר המפלגה תוך מתן מלוא הסמכות לקבוע את הרכב הרשימה עכל פי שיקול דעתי הבלעדי.

הכרזה על פריימריז לראשות התנועה

חברות וחברי זהות היקריםאת המשבר שנוצר במפלגתנו נפתור באמצעות הצבעה דמוקרטית של כלל חבריה.לאור המשבר שפרץ במפלגתנו, ולאחר ניסיון כנה ומאמצים רבים להגיע לפשרה, החלטתי כי המשך קיום המפלגה והיכולת להגשים את חזונה, מחייב אותי לשוב ולאשרר את סמכותי כיו"ר ולהעמיד עצמי שוב לבחירת כלל מתפקדי המפלגה, תוך שאני מבקש מהגוף העליון של המפלגה – כלומר מכלל חבריה – להפקיד בידי את תפקיד יו"ר המפלגה יחד עם הסמכות לקבוע רק בבחירות הקרובות ומפאת קוצר הזמן, את הרכב רשימת מועמדי המפלגה לכנסת ה- 22, על פי שיקול דעתי הבלעדי. בימים הקרובים תתקיים הצבעה אלקטרונית בקרב כלל מתפקדי המפלגה. כל חבר ללא יוצא מן הכלל, יוכל להציע את מועמדותו, לבחור ולהיבחר. תקנון הבחירות יישלח היום במייל אל כל המתפקדים ויפורסם באתר המפלגה.מודגש כי ההצבעה, תיתן בידי היו"ר הנבחר את מלוא הסמכות לקבוע הפעם, בבחירות הקרובות בלבד, על פי שיקול דעתו הבלעדי, את כלל הרשימה לכנסת ה- 22. רקע:משהוקמה מפלגת זהות, הגיתי ויזמתי בעצמי את רעיון הפריימריז הפתוחים. המחשבה על כך תאמה את תפיסת החירות ומתן מירב הסמכויות לאזרח, שבה אני דוגל ומאמין עד עמקי נשמתי.מעולם לא הקים אדם בישראל מפלגה המבוססת בעיקר על המוניטין שלו, ובמקום לשמור בידיו את מלוא הסמכות והכח, מסר את רובו בידי הציבור הרחב. לא ליברמן, לא כחלון, לא לפיד, לא דרעי, לא בנט – איש לא העלה מעולם על דעתו מן מהלך "מוזר" שכזה. אנחנו בזהות עשינו זאת – לקחנו מפלגה שזה עתה קמה וכבר בצעדיה הראשונים מבצעת מהלך מרשים של פריימריז ופריימריז פתוחים.אולם למהלך שכזה כשהוא מבוצע אצל מפלגה צעירה יש גם חולשות. מספר המתפקדים הקטן בתחילת הדרך מאפשר השתלטות עוינת. הרשימה שתיבחר עשויה שלא להיות מאוזנת (רק דתיים או להיפך) ולשדר מסר הפוך, ואולי נרצה לצרף ברגע האחרון דמות ציבורית מוכרת שתמשוך קולות, או דמות העשויה לסייע למפלגה מכל סיבה אחרת. לכן החלטנו על שיטה המשאירה בידי היו"ר כ- 25% מן המקומות ומעבירה לבחירת הציבור הרחב את הכח לקבוע את הרכב הרשימה בכ- 75% המקומות הנותרים.כך נבחרה רשימת זהות לכנסת ה 21.בבחירות המפתיעות לכנסת ה 22 תכננתי להיכנס להליך מואץ של בחירת היו"ר ואחריו כל הליך הפריימריס לבחירת הרשימה לכנסת. התחלתי לדבר עם המועמדים ולהכינם לקראת המהלך – הספקתי לעשות זאת עם שלושת המועמדים הראשונים ברשימה.אלא שאז הודיע לנו חברת evote שביצעה עבורנו את ההצבעה, כי לא תוכל לבצע פריימריס פתוחים בקרב כלל אזרחי ישראל בפרק זמן כה קצר.בצר לי נאלצתי לוותר על הפריימריז. פניתי לוועד המנהל וביקשתיו להשאיר את תוצאות הפריימריז הקודמים – על קנם ולחזור ולאשרר את סמכות היו"ר לשריין מועמדים נוספים – כפי ראות עיניו על פי התקנון – בדיוק כמו בבחירות הקודמות.החלטתי לוותר על המשבצת שיועדה לשריון היו"ר במקום השני ולהציב בה את גלעד אלפר, במקום השלישי להציב את שותפי להקמת זהות, מנכ"ל המפלגה שי מלכה ולאחריו את יתרת הרשימה ללא שינוי. כתוצאה מן השינוי, חלק מן המועמדים קודמו מקום אחד ברשימה וחלק נותרו במקומם ללא שינוי. איש לא נדחק לאחור. בחירתי בשי נועדה לחזק את יכולת הסיעה בכנסת. הרגשתי כי במאבקים הקשים העתידים להיות לנו בתוך הכנסת, ניסיונו הפוליטי של שי ויכולותיו הניהוליות המוכחות, יואילו מאוד לתפקוד הסיעה.שניים מן המועמדים ערערו על הלגיטימיות של החלטתי זאת. קודם שפנו אלי, יצרו חזית משותפת ולמעשה יצרו מצב שבו על מנת לקבל את שיתוף הפעולה של מועמדים לכנסת, אני צריך לחזור בי מהחלטתי. מכאן ואילך התדרדרו העניינים במהירות עד למצב שבו שותקה המפלגה לחלוטין.שי מלכה, האיש המסור שכל הקמת המפלגה והאחריות לקיומה מונח על כתפיו, פנה אלי וביקש להסירו מן הרשימה בכדי להשכין שלום ולהשיב את המפלגה אל דרך המלך.במוצ"ש פניתי באופן פומבי אל שני המועמדים וביקשתים לבוא אל ביתי ולסיים את הפרשה עוד באותו לילה.ישבתי עם אחד מהם ועם מספר פעילים מרכזיים שהגיעו במקביל, והצעתי הצעה שחשבתי כי לא ניתן יהיה לסרב לה – הצעתי שאקבל את הצעת שי ואאפשר לו לצאת מהרשימה ולשריין במקומו אדם אחר שיהיה מקובל עליהם ולהותיר את שאר הרשימה ללא שינוי. התניתי את הצעתי בדבר אחד בלבד – התנצלות פומבית בפני שי על כל שפך הדם הנורא שנגרם לו.חשבתי שהצעה כה נדיבה שבה אני נכנע לדרישותיהם, מוותר למעשה על הסמכות שהותרתי בידי וכל שאני מבקש מהם הוא לשמור על שמו הטוב של האיש שהקריב יותר מכל אדם למען קיום המפלגה – חשבתי שהצעה כזו תתקבל מיידית ועוד באותו ערב נתחבק ונסיים את הפרשה.עד אור הבוקר נמשך הוויכוח עם השניים ולמעשה עד שעות הצהריים של היום. כשטרם קיבלתי תשובה, החלטתי לפנות ישירות אליכם המתפקדים.המציאות שהתבהרה לי היא כי ללא צעד מנהיגותי לא תהיה תקומה למפלגה. אמנם מאוחר יותר הסכימו השניים לחתום על מסמך הפשרה שהצעתי במוצ"ש אולם מבחינתי הזמן לכך חלף. הרצון הטוב והכן שהחל במתן חופש בחירה גדול ככל האפשר, נוצל לרעה על ידי שניים מן המועמדים והביא לשיתוק במפלגה ולאובדן הסמכות של היו"ר ושל המנכ"ל. כך אי אפשר להנהיג, כך אי אפשר לנהל – לא מפלגה ולא שום תאגיד שהוא.מיד לאחר הבחירות נסיים את בניית מוסדות המפלגה (מהלך שהחלנו בו לאחר הבחירות האחרונות) ונחזור לקיים בחירות על פי שיטת הפריימריס הקודמת.חברות וחברים יקרים. אנו נמצאים במשבר לא פשוט. שאני מאמין שנבשיל ונצא ממנו מחוזקים ומנוסים יותר.פניה דמוקרטית ומכובדת אל כלל המתפקדים אמורה להתקבל בברכה ובשמחה אצל כל מי שרוממות הדמוקרטיה בפיו. אני מבקש מכם לשוב ולתת בי את אמונכם, לבחור בי כיו"ר המפלגה תוך מתן מלוא הסמכות לקבוע את הרכב הרשימה עכל פי שיקול דעתי הבלעדי.לזהות ולחירות ולתיקון עולם במלכות ש-דימשה פייגלין

פורסם על ידי ‏משה פייגלין‏ ב- יום שני, 15 ביולי 2019

23:10 עריכה

אהוד ברק צילם את כרטיס האשראי שלו כביקורת על נתניהו (שלא מחזיק כרטיס אשראי בארנק) – ופרטי הכרטיס הפכו לוויראליים.

"תראה ביבי, ככה נראה כרטיס אשראי"קישור לסרטון בחדשות 13, ממנו נלקח הפריים הוויראלי (שלא הונח כאן מטעמים מובנים).

רגע לפני, בחומוסיית "הקוסם" בתל אביב:

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

ההתבטאות של רפי פרץ לא השאירה אף שחקן פוליטי אדיש

ההתבטאות ההומופובית בעד טיפולי המרה הגיעה עד לעיתונים המובילים בעולם ● פוליטיקאים מכל הקשת הפוליטית תקפו את פרץ, רבנים מעטים צידדו בו ואילו פרץ וחבריו נכנסו למגננה ● התבטאויותיו של פרץ מקשות עוד יותר על המו"מ הסבוך לאיחוד מפלגות בימין ● יעל כהן פארן הקימה מחדש את הרשימה הירוקה● רוברט טבייב עבר מישראל ביתנו לליכוד ● אבי בוסקילה עבר ממרצ ל"ישראל דמוקרטית" של אהוד ברק ● ברק פירסם את טיוטת המצע שלו

הרב רפי פרץ (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
יונתן סינדל, פלאש 90
הרב רפי פרץ
07:22 עריכה

הסערה בעקבות דבריו של שר החינוך הרב רפי פרץ בנוגע לקהילת הלהט"ב ("ניתן להעביר אותם טיפולי המרה") ממשיכה להשתולל: תגובות נזעמות של מורים מהקהילה ושל איגוד הפסיכולוגים. הבוקר פורסם מכתב מטעם אנשי ונשות חינוך, מורים ומורות, יועצים ויועצות, וגננים וגננות מרחבי הקשת הלהט"בית ובו מבטאים הנ"ל זעזוע עמוק מדברי פרץ.

בין השאר הם כתבו שם:

"כאנשי חינוך להט"ב, אנו מכירים בזהות של הנער והנערה שלפנינו, מקבלים אותה ועוזרים לנערים ולנערות לקבל את עצמם, להיות מאושרים ושלמים עם עצמם ולהיות גאים וגאות במי שהם. אנו מצפים מכל איש חינוך בישראל, קל וחומר משר החינוך, לפעול כמונו.

"טיפולי המרה הם פרקטיקה לא מקובלת, לא על ידינו כאנשי ונשות חינוך, ולא על ידי רוב מכריע של אנשי פסיכולוגיה, פסיכיאטריה וטיפול ברחבי העולם. ארגונים מדעיים, רפואים וממשלתיים בארה"ב ובעולם הביעו בשנים האחרונות דאגה מהתופעה, ובמדינות מסוימות טיפולי המרה אף אסורים בחוק". 

מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, אוהד חזקי, אמר: "יש תגובה אחת הולמת לאמירות החשוכות של שר החינוך רפי פרץ – לפטר אותו לאלתר. אסור שילדות וילדי ישראל ייחשפו לרעל הלהט"בפובי שמפיץ מי שמתיימר לעסוק בחינוך וערכים".

המכתב המלא כאן. 

07:37 עריכה

גורמים בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקשים מנפתלי בנט, ראש מפלגת הימין החדש, לא לרוץ בבחירות הקרובות כדי למנוע פיצול קולות בגוש. בתמורה, מציע נתניהו לבנט מינוי בתור שגריר ישראל באו"ם.

משמעויות: 1. הוצאתו של בנט מהמירוץ תקל על שקד לקבל החלטה ועל שאר המפלגות להתאחד. 2. מינויו של בנט לתפקיד הופכת אותו לאיש אמונו של נתניהו, מפרקת כיס התנגדות מימין ובשורה התחתונה דעותיהם של השניים בנושאים המדיניים קרובות מאוד כך שנוכחותו של בנט בארגון החשוב היא בבחינת עסקה טובה לכל הצדדים.

מטעמו של בנט נמסר: "אין תגובה".

07:46 עריכה

תגובות אישי ציבור לדברי הרב פרץ 

יו"ר העבודה עמיר פרץ: "כולנו חשבנו שפרץ הוא החלק המתון בימין המאוחד".

בני גנץ, יו"ר כחול-לבן: "הרב רפי ואני שירתנו שירות ארוך יחד. אנחנו מאוד מכבדים אחד את השני, אך זה לא אומר שאנחנו מסכימים על הכול. אני לא עוסק בפיטורים שלו. הוא איש אוהב אדם והוא לא היה צריך לומר את מה שהוא אמר, אבל זה ויכוח עקרוני במרחב פוליטי". עוד אמר גנץ, במהלך ביקור במרכז הקהילה הגאה בתל אביב: "כל תהליכי ההמרה נבדקו מבחינה מדעית. אלו תהליכים מאוד מסוכנים ואסור לקיים אותם"

בוגי יעלון, כחול-לבן: "צריך לפטר את רפי פרץ. הוא דיבר באופן לא אחראי וחשוך שאיננו מתאים למדינת ישראל. הציונות הדתית מקצינה".

יעל גרמן, כחול-לבן: "לא נאפשר פגיעה בנפשם של חברי הקהילה".

רם בן ברק, כחול-לבן: "אצלנו הוא לא יהיה שר".

ד"ר צבי פישל, יו"ר איגוד הפסיכיאטריה: "טיפולי המרה עלולים להוביל להתאבדות".

עו"ד אייל בן יהודה באום, יו"ר הנהגת ההורים הארצית: "דברי שר החינוך מתאימים למשטרים חשוכים".

הרב שמואל אליהו, חבר מועצת הרבנות הראשית ורבה הראשי של צפת: "יש לאסור גם ניתוחים לשינוי מין".

הרב אליהו זייני, ראש ישיבת "אור וישועה" ופעיל מרכזי בבית היהודי: "אנחנו מתייצבים מאחורי שר החינוך ואומרים לו 'יישר כח'".

מפלגת עוצמה יהודית: "(מפלגתנו) הודפת את מתקפת סתימת הפיות כנגד רפי פרץ. מי שרוצה להתגבר על הנטייה שלו, יש לסייע לו בדרך אוהבת של שיחה ותמיכה".

אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב: "הודעות הגינוי הרפות של נתניהו ושרי הליכוד או ההבהרה שפרסם השר פרץ לא משנות לרגע את העובדה ששר החינוך של מדינת ישראל הביע תמיכה בטיפולי המרה ואף הודה כי עסק בכך בעצמו כמחנך.  טיפולי המרה הם פשע שנאה. 'המטפלים בשיטה זו  מייצרים מצג שווא של הכרה מדעית בשיטה, למרות שבפועל אין עדויות מחקריות להצלחת שיטה כלשהי לגבי האפשרות להמרה ויש אף עדויות לנזק', זו עמדתו הרשמית של משרד הבריאות בנושא. על ראש הממשלה לפטר את השר פרץ לאלתר. כל עמדה אחרת היא מבחינתנו תמיכה בו ובדבריו".  

מנשה לוי, יו"ר מנהלי בתיה"ס העל-יסודיים: "אני קורא לראש הממשלה מר נתניהו לפטר לאלתר את רפי פרץ מתפקידו כשר החינוך ולמנות מישהו אחר, שאינו מייצג מפלגה סקטוריאלית עם דעות חשוכות והזויות בכל מה שקשור למערכת החינוך של מדינת ישראל, כשר חינוך".

הסתדרות המורים: "עובדי ההוראה ימשיכו לחנך את הילדים של כולנו לשוויון, סובלנות וכבוד".

עדכון: ארגוני הקהילה יפגינו החל מהשעה 19:00 מול קריית הממשלה בתל אביב בדרישה לפטר את פרץ מהתפקיד שאליו מונה בזמן ממשלת המעבר.

אוהד חזקי, מנכ"ל האגודה למען הלהט״ב: "שום ההברה לא תשנה את העובדה ששר החינוך הודה שעסק בטיפולי המרה. הטיפולים הם פשע שנאה, שיכול להוביל לאובדנות. בשבע נצא להפגין ונקרא לפטר אותו מתפקידו"

ח"א אופיר סופר (האיחוד הלאומי): "להבנתי הוא לא התכוון לכותרות שיצאו, צריך לדעת איך לעשות את זה. סוגיית הלהט"בים היא סוגיה כואבת, העיסוק התקשורתי סביבה הוא ציני ולא מועיל. הרב פרץ טעה ברעיון הדברים, כולנו משחררים לפעמים דברים שאנו לא מתכוונים״, אמר סופר בראיון".

אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו: "דברי הרב פרץ הם לא פליטת פה".

אמיר אוחנה, שר המשפטים: "מגנה בתוקף את דברי השר".

יובל שטייניץ, שר האנרגיה: "צריך לקבל אותם (את קהילת הלהט"ב) ולא לנסות לשנות אותם. אני שמח שפרץ התנצל וחזר בו מהדברים האלה". כשהרב פרץ, אגב, נשאל האם ברצונו להבהיר את הדברים שאמר לחברת החדשות, הוא אמר: "הדברים היו מאוד ברורים".

הרב שלמה אבינר: "טיפולי המרה לקטינים בעייתיים מאוד".

שי פירון, שר החינוך לשעבר: "טיפולי המרה צריכים לצאת מהשיח שלנו".

נפתלי בנט, יו"ר הימין החדש: "אנחנו מקבלים כל אדם כפי שהוא".

ניצן הורוביץ, יו"ר מרצ: "רפי פרץ משקף את מדיניות נתניהו".

זהבה גלאון, יו"ר מרצ לשעבר: (מתייחסת גם להתבטאות אחרת של הרב פרץ): "אפרטהייד זה מזעזע לא פחות".

מוסי רז, מרצ: "הומופוביה, גזענות – אותה האלימות".

ציפי לבני: "מדינה כזאת תהיה לא יהודית ולא דמוקרטית".

יאיר גולן, סגן הרמטכ"ל לשעבר: "אנשים נולדים כך ואי אפשר להמיר אותם"

07:57 עריכה

יוסי ורטר מגיע למסקנה ב"הארץ", לפיה כל מינוי בממשלת המעבר התגלה כשער עצמי של נתניהו.

08:19 עריכה

סוג של תגובה של נפתלי בנט להצעתו של ראש הממשלה (תפרוש ותמונה לשגריר באו"ם):

08:38 עריכה

איילת שקד מציעה לאנשי איחוד הימין לא לנהל עמה מו"מ בתקשורת:

09:03 עריכה

פרופ' יפעת ביטון (ישראל דמוקרטית): "לא הייתי עושה עסקים עם אדם כמו ג'פרי אפשטיין".

10:34 עריכה

היום ב-13:00: יו"ר כחול-לבן בני גנץ יגיע לגן מאיר בתל אביב לפגישה עם נציגי הקהילה הגאה ואחריה ייתן הצהרה לתקשורת.

10:51 עריכה

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי): "בראש מפלגה ציונית דתית צריך לעמוד איש או אישה ציונים דתיים. הרב פרץ נבחר לכך והוא יעמוד בראשנו וסביב זה אפשר לעגן ולאחד. עם איילת שקד התהלכנו בכבוד ובהערכה רבה במשך שש וחצי שנים. אני מעריך אותה מאוד. אפשר לשתף ולחזור יחד ולתקן (…).

"יש אפשרות לדבר גם עם נפתלי בנט ולראות האם ניתן להגיע יחד למערך שלא יבזבז קולות בימין ולא יביא לידי כך שתקום ממשלה שלא בהכרח אנחנו חפצים בה, אלא תקום ממשלה לאומית".

11:47 עריכה

בלומברג: ג'פרי אפשטיין העביר לקרן וקסנר 46 מיליון דולר ב-2008 לאחר שהואשם בעבירות של שידול לזנות.

12:38 עריכה

אביגדור ליברמן לאסתי פרז ברשת ב': "אנחנו דוגלים בחילופי שטחים והיפרדות. זה לא טרנספר. היחידים שתמכו בטרנספר בתנועה הציונית היו מפא"י ההיסטורית".

12:43 עריכה

גורמים במערכת הפוליטית טוענים: דברי הרב רפי פרץ מקשים על המגעים לחיבור בין איחוד מפלגות הימין ובין בנט ושקד. הם מובילים להקשחת העמדות של בנט ושקד במגעים, ומחזקים את הדרישה שלהם להוביל את האיחוד וששקד תקבל את המקום הראשון".

12:46 עריכה

בימין החדש מכחישים שנתניהו הציע לבנט את תפקיד שגריר ישראל באו"ם: "נפתלי בנט לא קיבל מנתניהו או מסביבתו שום הצעה לתפקיד, ואין לו עניין בשום תפקיד. בנט נחוש להוביל את ״הימין החדש״ כתנועת ימין ליברלית, שמחברת דתיים וחילונים, להצלחה בבחירות".

12:59 עריכה

רשימת המסרים שפרסמה מפלגת נעם של הרב טאו חושפת בין השאר מה חושבים שם על הרב פרץ ועל סמוטריץ: "הם בהחלט מאמינים, אבל זה לא מספיק, כי זו לא המשימה העיקרית שלהם". על סיכוייה הקלושים של המפלגה לעבור את אחוז החסימה, אומרים ראשיה: "זאת לא השאלה הנכונה, השאלה האם יש לנו ברירה אחרת? האם אנחנו מסוגלים להמשיך לשתוק בבמות הכי מרכזיות את האמת הפשוטה שאבא ואמא זו משפחה, שהצבא צריך לנצח ושלהתחתן עם ערבי או גוי בגיור רפורמי זו התבוללות?".

13:32 עריכה

אלו הן ההבטחות של מפלגת ישראל דמוקרטית בראשות אהוד ברק לבחירות הקרובות, כפי שפורסמו באתר המפלגה:

1. לחוקק חוקה לישראל ברוח ערכי מגילת העצמאות וחזון נביאי ישראל, בתוך שנתיים מיום הקמת הממשלה. נעגן בחוקה שוויון, צדק, זכויות חברתיות ואת זכותנו על הארץ הזאת. כל זאת, תוך שמירה על שלמות העם, על זכויות המיעוטים וכמובן ללא הבדל דת גזע, מין ונטייה מינית. בנוסף, נגביל בחוקה את מספר הקדנציות לראש ממשלה ונמנע כהונת ראש ממשלה וחברי כנסת שהוגש נגדם כתב אישום. חברת מופת זה היעד שלנו.

2. גבולות עתידיים לישראל תוך שנתיים מיום הקמת הממשלה. זאת כדי להבטיח את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ולמנוע סיפוח מיליוני פלסטינים. שואפים לשלום ולביטחון, שומרים על ישראל שלנו.

3. לשקם את השירותים החברתיים בישראל. תוך 24 חודשים מתחייבים לחוק חינוך חינם מגיל אפס. בנוסף, מתחייבים לאפס תורים בחדרי המיון ולצמצם ב-20% את יוקר המחייה (למשל ע"י הורדת מחירי הקרקעות ומחירי הגז). כל זאת, באמצעות השקעה ציבורית אשר תעלה את ישראל מהמקומות האחרונים ב-OECD לממוצע העולמי. מדינה למען האזרחים.

4. היהדות שייכת לכולנו. בתוך שנה נעביר חוק אשר יאפשר לכל אדם להתחתן, להתגרש ולהקבר בכל דרך שיחפוץ בה. נאפשר תחבורה ציבורית בשבת בשכונות לא דתיות. בתוך שנה יבוטל חוק הגיוס, יוגדל שכר המשרתים ונכיל תכנית להגדלת השילוב של החרדים בשוק העבודה. כן ליהדות פלורליסטית, לא לכפייה דתית.

והנה הסרטון שצורף להבטחות:

13:46 עריכה

נתניהו הנחה לבחון את ההתקשרויות עם קרן וקסנר:

ראש הממשלה ביקש ממנכ"ל המשרד לבחון ביחד עם נציב שירות המדינה דניאל הרשקוביץ את עקרונות ההתקשרות עם הקרן ועם עמותות דומות. חלק מהשרים שנכחו בישיבת הממשלה שבה ניתנה ההנחייה – בהם זאב אלקין, יואב גלנט, צחי הנגבי, ויובל שטייניץ – סברו שהנזק בהפסקת ההתקשרויות עם קרן וקסנר עשוי לעלות על התועלת, דיברו על התרומה החיובית של הקרן להכשרת עובדי ציבור והזהירו שהפסקת ההתקשרות עמה עשויה לגרום עוד נזק ליחסים עם יהדות ארצות הברית".

13:51 עריכה

כתובות מייל של 250 מועמדים למזכירי קלפי בת"א הודלפו. חשיפת הפרטים עלולה לאפשר לגורמים בעלי אינטרס להפעיל עליהם לחץ, לסחוט אותם, להציע להם שוחד ואף לבצע נגדם מתקפת פישינג. מוועדת הבחירות המרכזית נמסר בתגובה כי מדובר בטעות אנוש.

14:02 עריכה

צפו: המסר המרכזי בסרטון פתיחת הקמפיין של מפלגת נעם של הרב טאו –  "מדינה שלמה עוברת טיפולי המרה. הגיע הזמן לעצור את זה".

מדינה שלמה עוברת טיפולי המרה. הגיע הזמן לעצור את זה.#יצאנו_לדרך

פורסם על ידי ‏מפלגת נעם‏ ב- יום ראשון, 14 ביולי 2019

14:15 עריכה

ניצן הורוביץ, יו"ר מרצ, לא ממהר לשלול איחוד עם אהוד ברק וישראל דמוקרטית:  "לעשות עסקים עם עברייני מין זה דבר חמור מאוד ועל ברק להסביר את עצמו. איחוד עדיין נמצא על השולחן".

14:18 עריכה

איור עוקצני של עמוס בידרמן בנוגע לסערת הרב פרץ:

14:40 עריכה

אפקט הרב פרץ? ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה את ד"ר אוון כהן, מייסד התא הגאה בליכוד, כהן לתפקיד היועץ לתקשורת הבינלאומית.

14:49 עריכה

שר החינוך, הרב רפי פרץ, לא נסוג מדבריו, אך מבהיר: "לא אמרתי בריאיון שאני בעד טיפולי המרה"

הרב התייחס בדף הפייסבוק שלו לסערה בעקבות התבטאותו בנוגע לטיפולי המרה ללהט"בים. עיקרי דבריו:

"אני מאמין כי רוב מי ששמע את גלי ההדף של הראיון כלל לא צפה בו, התגובות הגיעו מהבטן, תוך עיוות דבריי, פופוליזם זול שמשרת בעיקר את המשך השסע והעמקת הקרע בחברה הישראלית

"אמרתי שקודם כל אני מכבד כל אדם באשר הוא אדם. הדגשתי שאני לא נותן ציונים לאף אחד. כשנשאלתי באופן ספציפי לגבי טיפולי המרה, אמרתי מניסיוני בלבד שכאשר פנו אליי תלמידים מהציונות הדתית וביקשו הכוונה הפנתי אותם לגורמים מקצועיים לבקשתם וראיתי שזה אפשרי. לא אמרתי שאני בעד טיפולי המרה.

"שלא תתבלבלו, זו לא האמירה שלי שאותה הם תוקפים אלא את מי שאני מייצג ומה שאני מייצג. יש כאן מאבק על הזכות לחשוב אחרת. מסתבר שגם שר חינוך בישראל לא יכול **לחשוב** אחרת, שיש רק מחנה אחד שמרים דגל של חופש הדיבור.

"יש פה ניצול ציני של מערכת הבחירות, שמחפשת לעשות הון פוליטי על גבם של הקהילה הלהטבית (…) מי שחושב שנטולי שדרה אנחנו ואסור לנו לומר את אמיתת חיינו, בנועם ובכבוד לכל אדם, ימצא את הציונות הדתית חזקה ומכילה כפי שהייתה ותהיה תמיד".

מאז כניסתי לפוליטיקה אני לומד שיש אמת ויש עולם של ציוצים. יש חופש הדיבור לאמירות מסוג אחד וחופש השיסוי למי שמסביר עמדה…

פורסם על ידי ‏רפי פרץ‏ ב- יום ראשון, 14 ביולי 2019

15:30 עריכה

יו"ר כחול-לבן, בני גנץ, הצטרף למבול התגובות להתבטאות ההומופובית של שר החינוך רפי פרץ במסיבת עיתונאים שערך במרכז הגאה בגן מאיר בתל אביב.

גנץ ציין: "רפי פרץ סטה סטייה חמורה, הוא לא היה צריך להתבטא כך, אי אפשר שלא להתייחס לזה". אבל בניגוד למספר 2 שלו, יאיר לפיד, שקרא לגנץ להתפטר, הדגיש גנץ,  שהיה הרמטכ"ל בזמן שפרץ שימש כרב הצבאי הראשי: "אני מכיר ואוהב את הרב רפי, שירתנו שירות ארוך ביחד, ואני לא עוסק בפיטוריו".

גנץ לא החמיץ את ההזדמנות לתקוף את ראש הממשלה נתניהו: "נתניהו כרת ברית עם הקיצונים, ראינו את זה עם הכנסת סמוטריץ' לקבינט ועכשיו עם משרד החינוך והעומד בראשו. אנחנו לא נתפשר על קבלת האחר בדיוק כמו שהוא. יש בקהילת הלהט"ב חילונים ודתיים ואנחנו נקבל כל אחד כמו שהוא ולא ננסה לעצב ממנו משהו אחר כמו בתהליכי המרה שמוכחים מדעית כבלתי קבילים.

גנץ הבטיח כי: "תיק החינוך יהיה בשליטה שלנו ואני אעסוק בו באופן אישי עם שר החינוך שאמנה. תלמידי ישראל ידברו אחד עם השני ולא אחד על השני".

ח"כ איתן גינזבורג מ"כחול לבן" שהשתתף באותה מסיבת עיתונאים הגיב להתבטאותו של פרץ: "האמירות של שר החינוך מסוכנות וצריך להפסיק אותן. בלתי נתפסת העובדה שיש מי שחושב שצריך ואפשר להמיר זהות של אדם בגלל זהותו המינית. טיפולי המרה הם טיפולים מסוכנים שמביאים עד לכדי אובדן חיי אדם".

בני גנץ במסיבת עיתונאים בבית מאיר (צילום: יח"צ כחול לבן)
בני גנץ במסיבת עיתונאים בבית מאיר (צילום: יח"צ כחול לבן)
17:25 עריכה

ראש הממשלה נתניהו ממשיך להשקיע זמן ואנרגיה בתחביב שלו: ביקורת התקשורת הישראלית (במיוחד כשהיא מסקרת ומבקרת את ראש הממשלה). הפעם על הכוונת – אמנון אברמוביץ':

17:38 עריכה

התקשורת כבר לא כל כך מתעניינת ב"הפגנות מחאת השחיתות" מול ביתו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט בפתח תקווה, אבל המפגינים ממשיכים להגיע. שלשום (שישי) עיכבה המשטרה חמישה מפגינים שהתקרבו לבית היועמ"ש, בפעם השלישית החודש. ואילו היום דחה בית משפט השלום בפתח תקווה את בקשת המשטרה להוציא למפגינים הללו צו הרחקה, ולמעשה אישר להם להמשיך להרעיש עולמות בשכונה של מנדלבליט.

הפגנה בשכונתו של מנדלבליט (צילום: רועי חלימה, פלאש 90)
הפגנה בשכונה של מנדלבליט (צילום: רועי חלימה, פלאש 90)
17:46 עריכה

המפלגה הירוקה חוזרת להתמודד בבחירות לכנסת. אחרי שלוש מערכות בחירות שבהן מפלגת הירוקים לא התמודדה היא חוזרת לזירה, הפעם בהנהגתה של פעילת הסביבה יעל כהן פראן, שבעבר כיהנה כח"כ ב"קדימה", "התנועה" ועד הבחירות האחרונות במפלגת העבודה.

סיסמת הבחירות של המפלגה הירוקה החדשה-ישנה תהיה ״בוחרים בחיים״.

בהודעתה על ההתמודדות כתבה כהן-פראן: ״יותר ויותר אנשים מתים או חולים במחלות נשימה ובסרטן שנגרמים מזיהום אוויר וחשיפה לסיכונים סביבתיים אחרים. אותה ממשלה שמשקיעה בפיתוח נתיבי תנועה כדי להלחם בתאונות הדרכים אבל מזניחה את הסביבה שגובה מחיר הרבה יותר גבוה בנפש".

"אנחנו נלחמים על החיים, לא פחות", מצהירה כהן-פראן, "על חייהם של תושבי המפרץ שנזרקו בצד הדרך לטובת בעלי ההון. על מניעת תכניות בניה גרנדיוזיות שיבואו על חשבון החיים והסביבה של כולנו. הנושא בוער בעצמותיהם של מאות אלפי אזרחים שמאסו בהזנחה הפושעת, וכמו שהצלחנו להכניס חברי מועצה בבחירות המקומיות כך נצליח להכנס לכנסת״.

יעל כהן פארן (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
יעל כהן פארן (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
18:27 עריכה

כתב חדשות ערוץ 13 עקיבא נוביק מדווח: "חבר הכנסת לשעבר רוברט אילטוב מישראל ביתנו עובר לייעץ לקמפיין של הליכוד מול הקהל הרוסי. בליכוד סיכמו עם אילטוב שישמש כיועץ לנושא "הקול הרוסי" במערכת הבחירות הקרובה". אילטוב שימש כח"כ במפלגתו של ליברמן מ-2006 עד לבחירות האחרונות שבהן החליט שלא להתמודד.

עודד פורר, מספר 2 בישראל ביתנו, הגיב להחלטתו של אילטוב בראיון אצל ירון וילנסקי בגלי צה"ל: "אני לא מתרגש. אין לי טענות לנתניהו, הוא יכול לעשות ירידי תעסוקה כמה שהוא עושה. אבל בסוף זה מצביע על ההיסטריה שנתניהו נמצא בה. נתניהו עושה הכול לברוח מהנושא האמיתי: שיש לו שר חינוך שתומך בטיפולי המרה, וכמובן שר תחבורה שרוצה שתהיה כאן מדינת הלכה".

רוברט אילטוב (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
רוברט אילטוב (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
19:31 עריכה

לשר החינוך לשעבר, יו"ר הבית היהודי והימין החדש לשעבר, יו"ר חברת סאיוטה לשעבר ומנכ"ל מועצת יש"ע לשעבר נפתלי בנט אין עדיין מפלגה אבל יש לו מגוון עיסוקים מעניינים. היום, למשל, לאחר שסיים לכעוס על האמירה ההומופובית של שר החינוך הנוכחי רפי פרץ, הוא אירח את שגריר בריטניה בישראל ניל ויגאן לפגישת היכרות:

 

 

19:45 עריכה

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ לא מצליח להירגע מההתבטאות ההומופובית של שר החינוך הרב רפי פרץ. הורוביץ תוקף את בני גנץ שתקף את פרץ אבל לא מספיק:

ומספח לתוך ההתבטאות של פרץ גם את הנושא המדיני:

19:49 עריכה

סמוטריץ' מצליח באותו משפט לרמוז שהוא לאו דווקא מסכים עם ההתבטאות של פרץ אבל להשתלח בעוצמה במי שבאמת לא מסכים איתו:

19:52 עריכה

יו"ר חד"ש איימן עודה חוגג את הניצחון של ארגון עדאללה במאבק נגד גירוש הערבים מהפארק בעפולה ונתלה על ענף גבוה:

19:54 עריכה

אחמד טיבי הוא כמעט הפוליטיקאי היחיד שהקמפיין שלו מתייחס למותם התכוף של פועלי בניין בתאונות עבודה. ואולי זה קשור לעובדה שהרבה מהם ערבים?

19:56 עריכה

סתיו שפיר משתפת תמונה מצעירותה במלאת שמונה שנים למחאת האוהלים החברתית, בדרך להפגנת הלהט"ב נגד שר החינוך פרץ:

20:20 עריכה

כ-700 איש מפגינים מול קריית הממשלה בתל אביב בהפגנה שיזמה קהילת הלהט"ב בדרישה לפטר את שר החינוך, הרב רפי פרץ, בעקבות התבטאויותיו בזכות תמיכה בטיפולי המרה.  המפגינים מחזיקים שלטים שעליהם נכתב: "יפוטר לאלתר", ו"טיפולי המרה – לא בבית ספרנו" וקוראים "ההומופוביה מתחילה במסדרונות הממשלה" "רפי רפי תתפטר, החינוך שווה יותר". 

בהפגנה נואמים, בין השאר, אוהד חזקי מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, אילה כץ, אמו של ניר כץ ז"ל שנרצח בבר נוער, וכן הרבה נועה סתת ושרת החינוך לשעבר לימור לבנת. בין המפגינים נמצאים גם אחדים ממנהיגי האופוזיציה, ביניהם אהוד ברק, יו"ר מרצ ניצן הורוביץ ומספר חברי כנסת מ"כחול לבן".
20:40 עריכה

"אור" לגויים: התבטאותו ההומופובית של שר החינוך רפי פרץ עושה כותרות בכלי התקשורת הגדולים ביותר בעולם. העיתון וושינגטון פוסט, למשל, מדווח  על "תגובות נזעמות על התבטאותו של שר החינוך החדש של ישראל, רבי רפי פרץ מהמפלגה הלאומנית הקיצונית 'הבית היהודי', בזכות טיפולי המרה… פרץ אף סיפר ששלח תלמידים לבצע טיפולי המרה בעצמו". ההתבטאות דווחה גם ברשתות הטלוויזיה הבריטיות BBC ו-SKY ובכלי תקשורת מובילים נוספים.

21:02 עריכה

מנכ"ל "שלום עכשיו" לשעבר ופעיל מרצ, אבי בוסקילה, הצטרף הערב למפלגתו של אהוד ברק "ישראל דמוקרטית". בוסקילה היה עד כה פעיל במרצ והתמודד כמה פעמים בפריימריז של מפלגת השמאל.

"אני נרגש וגאה להצטרף למאבק להצלת הדמוקרטיה הישראלית", הצהיר בוסקילה בהודעה על הצטרפותו. "זוהי לא עוד מערכת בחירות, אלא החלטה גורלית על דמותה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית"

בוסקילה, יוצא מושב משמר הירדן, שירת 12 שנה בחטיבת הנח"ל של צה"ל במלחמת לבנון הראשונה והשנייה ובאינתיפאדה השנייה והגיע לתפקיד קצין אג"ם של החטיבה. הוא התפרסם כשהשתלט על נועם פרידמן, חייל שירה על אזרחים ערבים בחברון.

במרצ נחשב למייצג של ה"טיקט הביטחוני" והשתמש ב"טיקט" הזה כשניסה להתברג בצמרת המפלגה, בלא הצלחה גדולה. בפריימריז לראשות מרצ לקראת הבחירות האחרונות הפסיד לתמר זנדברג ובפריימריז לרשימה נבחר למקום שישי, כלומר השמיני אחרי השריונים, וכצפוי לא נכנס לכנסת.

מאחר גם אהוד ברק וגם יו"ר מרצ ניצן הורוביץ לא פוסלים את האפשרות למיזוג בין שתי הרשימות, עדיין מוקדם לדעת אם ההימור של בוסקילה יגדיל את סיכוייו להיכנס לכנסת.

אבי בוסקילה (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
אבי בוסקילה (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

 

22:15 עריכה

ערוצי הטלוויזיה 12 ו-13 פרסמו הערב פרטים חדשים מעדותו במשטרה של עד המדינה ניר חפץ ומקורבו לשעבר של ראש הממשלה נתניהו במשטרה ב"תיק 1000" ו"תיק 4000" (תיק המתנות ותיק בזק) שבהם חשוד נתניהו בעבירות מרמה וקבלת שוחד.

לפי עדות של חפץ שפורסמה בערוץ 13, התפרץ בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, לישיבה שבה השתתף חפץ בבית ראש הממשלה, וצעק "(שאול) אלוביץ' לא מספק את הסחורה".

"יאיר צרח וצרח עד שעורך הדין יוסי כהן, שגם היה שם קם, להוציא אותו מהחדר", טען חפץ, לפי הפרסום, בחקירתו. יאיר נתניהו עצמו, ששמו הוצא מרשימת החשודים בפרשות שבהן חשוד אביו, עומת בעבר על אודות התקרית ואמר בחקירתו: "יוסי כהן, הנכה הזה, לוקח לו עשר דקות לקום, נראה לכם שהוא יכול להוציא אותי מאיזה חדר?".

יאיר נתניהו מסר בתגובה לפרסום: "עוד עדות שקר של עד המדינה ניר חפץ, שאשם הדבר היה דרוש כדי להציל את עורו היה גם מעליל על משפחת נתניהו שהיא אחראית לרצח ארלוזורוב".

לקראת השידור בערוץ 13 פתח נתניהו הצעיר במתקפת ציוצים נגד ערוץ 13 שבה הגדיר את הערוץ כ"ערוץ תעמולה", וכינה את כתב המשפטים של הערוץ, אביעד גליקמן, "ינשוף". וזאת, אגב, יום בלבד אחרי שבנו הבוגר של רה"מ כינה את כתב הפלילים של ערוץ 12, גיא פלג, "דמבו".
ואילו ערוץ 12 פרסם כי חפץ סיפר בעדותו שאיש העסקים ארנון מילצ'ן הגיע לפגישה אישית עם רה"מ, שבסיומה התרברב בפניו שנתניהו ביקש מהמוסד לסדר לו מסוק שייקח אותו לירדן יחד עם המיליארדר ההודי טאטא, וזאת כדי לקדם את המיזם העסקי שלו.

הפרסום של ערוץ 2 הערב "מתכתב" עם פרסום קודם שפורסם בשבוע שעבר מחקירותיו של ראש הממשלה על אותה טיסה לירדן. בשבוע שעבר פורסם כי נתניהו לא זכר אם היה או לא היה מסוק של המוסד שהטיס את מילצ'ן וטאטא לירדן. בעבר פורסמה עדותה של הדס קליין, עדת המפתח בתיק, שטענה שמילצ'ן הוטס לירדן בכלל במסוק ירדני שאורגן בידי ראש המוסד לשעבר מאיר דגן.

בן כספית פרסם בסופ"ש במעריב שבכלל היו שני מסוקים: מסוק ישראלי, שהטיס את שני המיליארדים לגבול, ומסוק ירדני, שהטיס אותם בתוך ירדן מהגבול לטיסה עם המלך.

ניר חפץ (צילום: פלאש 90)
ניר חפץ (צילום: פלאש 90)

 

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

הרב רפי פרץ: "טיפול המרה ללהט"בים אפשריים"

תגובות נזעמות על דבריו של הרב רפי פרץ, שר החינוך, בחדשות 12: "להמיר אותו מתפקידו" ● פרץ הבהיר בתגובה: ״לא טענתי שצריך לשלוח ילד או ילדה לטיפולי המרה״ ● יו"ר ישראל דמוקרטית ברק: "נחוקק חוקה תוך שנה, נשרטט גבולות קבועים תוך שנתיים" ● ברק נכנע ללחץ הפוליטי והתקשורתי ומחפש דרך להתנתק מהפדופיל אפשטיין

רפי פרץ (צילום: יונתן סינדל/פלאש90)
יונתן סינדל/פלאש90
רפי פרץ
12:44 עריכה

יושב ראש העבודה החדש מבטיח תהליך מדיני מול אבו מאזן או את הכרעת חמאס או גם וגם.

19:42 עריכה

יו"ר מפלגת העבודה בפגוש העיתונות בחדשות 12: לא שולל להתחבר עם אהוד ברק

20:17 עריכה

"אני מתחייב להעביר חוקה תוך שנה", כך אמר ברק הערב בראיון לרינה מצליח בחדשות 12. כמו כן, אמר כי הוא כי הוא מתכנן לשרטט גבולות קבע למדינת ישראל.

כמו כן, ברק התייחס לפרשת אפסטין: "חשוב שהשמאל לא ייפול למלכודת, אין לגביי טענה על כל עבירה".

20:23 עריכה

המילה "חיבורים" היא ללא ספק אחת הפופולריות במערכת הבחירות הנוכחית

21:06 עריכה

בליכוד מגיבים על דבריו של ברק הערב

21:10 עריכה

שר החינוך רפי פרץ עורר סערה הערב, כשאמר בראיון לדנה וייס בחדשות 12 כי הוא תומך בטיפולי המרה ללהט״בים.

"יש לי היכרות עמוקה בנושא החינוך וגם עשיתי את זה", אמר, ואף סיפר מה ייעץ לתלמיד שלו בעניין: "חיבקתי אותו ואמרתי לו דברים מאוד חמים: בוא נחשוב, בוא נלמד ונתבונן. המטרה היא שקודם כל יכיר את עצמו היטב. אני שם מולו את הנתונים והוא יחליט".

באגודה למען הלהט"ב דרשו לפטר אותו מתפקידו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התנער מדבריו של פרץ, והצהיר: "דבריו של שר החינוך ביחס לקהילה הגאה אינם מקובלים עליי ואינם משקפים את עמדת הממשלה בראשותי. שוחחתי הערב עם הרב רפי פרץ שהבהיר את דבריו והדגיש כי מערכת החינוך הישראלית תמשיך לקבל את כל ילדות וילדי ישראל באשר הם, ללא שום הבדל של נטייה מינית".

יאיר לפיד הגיב: "עד שרפי פרץ לא יעבור טיפולי המרה מהדעות החשוכות והמטורפות שלו הוא לא יכול להמשיך לכהן כשר חינוך".

עוד תגובות זועמות עלו הערב במערכת הפוליטית לדבריו של פרץ:

21:13 עריכה

משפחת נתניהו החליטה להתביית על כתב חדשות 12 גיא פלג, שנודע בקריינות שלו מחדרי החקירות של בנימין נתניהו.

בסוף השבוע, יאיר נתניהו התקוטט עם הכתב בטוויטר, כינה אותו ״דמבו״ – ופלג מצידו איים בתביעה:

הערב, אבא נתניהו כבר אימץ את הקורבן – והפעם בחר לחקות את פלג בתשדיר תעמולה נגד התקשורת:

22:24 עריכה

אהוד ברק נכנע ללחץ הפוליטי והתקשורתי ומנסה לצאת מהשותפות עם הפדופיל ג׳ף אפשטיין.

22:43 עריכה

מועצת חד״ש החליטה לשמר את רשימת המועמדים מהבחירות באפריל, לבחירות לכנסת ה-22 בספטמבר. המועצה, המונה כאלף חברים, התכנסה היום בשפרעם ואישררה את הרשימה, בראשות ח״כ איימן עודה. במקום השני ברשימה ח"כ עאידה תומא סולימאן ובמקום השלישי ח"כ עופר כסיף.

גם רע״ם, בל״ד ותע״ל החליטו לשמר את הרשימות הנוכחיות שלהן.

כל ארבעת המפלגות הערביות מנהלות כעת משא ומתן על איחוד מחודש, לרשימה משותפת אחת, כפי שהיה בכנסת ה-20.

22:53 עריכה

אחרי שחטף מכל עבר, כולל מראש הממשלה, רפי פרץ משחרר הבהרה על הראיון שנתן הערב בחדשות 12:

23:39 עריכה

תקצר היריעה מלהכיל את התגובות הרבות שממשיכות לזרום לדבריו של רפי פרץ, בעד טיפול המרה ללהט״בים.

בחרנו לסיים את היום עם שתי תגובות ששווה להתעכב עליהן.

האחת של אסף אמדורסקי:

יש פה אשכרה שר חינוך שחושב שהומואים או לסביות זה דבר מקולקל שצריך לתקן.מפחיד להפקיר את תיק החינוך בידיים של…

פורסם על ידי ‏אסף אמדורסקי‏ ב- יום שבת, 13 ביולי 2019

והשניה של שר המשפטים, חבר הליכוד וההומוסקסואל המוצהר אמיר אוחנה:

(ועל זה נאמר: מוטב מאוחר מאשר מעולם לא).

 

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

נתניהו מותקף מכל עבר, ורק בסקרים הוא ממשיך להוביל

פרשת ג'פרי אפשטיין הוציאה לעבודה את החשק לחבור לאהוד ברק, ואילו איש העסקים שמואל חרל"פ דווקא מתייצב לצדו ● פייגלין מאיים לעזוב את "זהות" ● ליברמן ואנשים ממשיכים להשתלח במשפחת נתניהו, גיא פלג חושף פרטים חדשים על פרשיותיה, בן כספית מעלה את הטונים נגד נתניהו וכך גם אופירה אסייג - אבל בשביל ראש הממשלה כולם "פייק ניוז" אחד גדול והציבור, לפי הסקרים, לא מתרגש משום דבר

בנימין נתניהו (צילום: AP Photo/Ariel Schalit)
AP Photo/Ariel Schalit
בנימין נתניהו
08:04 עריכה

גם בסקר "מעריב" המתפרסם הבוקר, מסתמן שוויון בין הגושים – כאשר ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן היא לשון המאזניים.

08:25 עריכה

איילת שקד מתייחסת לראשונה לאפשרויות העומדות בפניה. שרת המשפטים לשעבר אמנם הכחישה הבוקר דיווחים לפיהם העמידה אולטימטום לרפי פרץ, ראש מפלגת איחוד הימין, אך דווקא בהכחשתה נראה שאישרה את הדיווח עצמו: שקד תרוץ באיחוד הימין רק אם תקבל את המקום הראשון. אחרת, תעדיף לרוץ עם הימין החדש – שם ככל הידוע, שותפה נפתלי בנט מוכן לפנות לה את הבכורה. 

08:42 עריכה

יאיר לפיד לא חוסך ביקורת מהריצה של אהוד ברק:

09:32 עריכה

יוסי ורטר (הארץ) סבור שחיבור בין מרצ לברק בלתי אפשרי ללא העבודה בתווך, שעמיר פרץ מתלבט כי הוא מאמין שבכוחו להביא מנדטים מהימין ושנתניהו מצליח במאבקו נגד התקשורת.

החרדים, לדבריו, סבורים כי לאחר הבחירות תוקם ממשלת אחדות לאומית בין הליכוד — עם או בלי ביבי — לכחול לבן. "תסריט הסיוט שלהם, שלא כתוב בתורה, הוא שהם יישארו בחוץ ואביגדור ליברמן שנוא נפשם יהיה בפנים", הוא כותב, "אנחנו יותר גדולים, אומרים החרדים לבני שיחם, גם אם יהיו לו עשרה מנדטים, לנו יהיו פי שניים. ואנחנו יותר נאמנים, פחות משוגעים ממנו. קחו אותנו".

10:15 עריכה

בנימין בן גוריון: בשבת הבאה ראש הממשלה בנימין נתניהו יעקוף את ראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון במשך תקופת הכהונה. נחום ברנע מסביר ב"ידיעות אחרונות" מהן המשמעויות של זה לגבי נתניהו. בין השאר הוא מראיין את פרופ' איתמר רבינוביץ', מחבר הביוגרפיה של ראש הממשלה רבין, שאומר: "אולי האורך לא קובע, אבל לנתניהו הוא קובע, ועוד איך קובע".

בנימין נתניהו ודוד בן גוריון (צילום: AP)
בנימין נתניהו ודוד בן גוריון (צילום: AP)
10:17 עריכה

ליברמן בראיון לניסים משאל ברדיו 103fm: נתניהו זה שמאל.

10:32 עריכה

אלדד יניב (ישראל דמוקרטית) ממשיך להתנגד למתנגדים לאיחוד משמאל:

10:39 עריכה

טל שלו (וואלה!) סבורה שהסרטונים של ברק הם מתנה משמיים לנתניהו. עוד כותבת שלו:

מלחמות הסרטונים מספקות בידור להמונים ומעירות את מערכת הבחירות המנומנמת (…). בטוויטר ובברנז'ה הוא (ברק) זוכה לעדנה ופופולריות, אבל בציבור, ובעיקר בבייס הליכודי, הוא מאוס עד מאוד; הרבה יותר קל לשנוא אותו מאשר את בני גנץ המנומס והממלכתי, והשפה החדה והמבזה שבה הוא משתמש פועלת כבומרנג ורק מסייעת לנתניהו בציפוף השורות; ולבסוף, גם לברק יש את מנת חלקו בהון שלטון, חברים מפוקפקים ושלדים טריים בארון.

10:49 עריכה

עמיר פרץ עובד על שינוי תדמית לצעיר ותוסס:

11:07 עריכה

סרטון חדש של הליכוד נגד כחול לבן. על הכוונת: אסטרטג המפלגה, ג'ואל בנסון.

11:16 עריכה

יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, מציע לפצות את הערוצים המסחריים על אובדן זמן שידור יקר בשל תעמולת הבחירות: הרשות השנייה תעניק פטור או הנחה בדמי הרישיון שמשלמים הערוצים לרשות.

11:24 עריכה

אלה השם והלוגו החדשים של המפלגה שהוקמה בישיבת הר המור על ידי הרב צבי טאו, שבראשה צפוי לעמוד תלמידו,  הרב אבי מעוז, תלמידו של הרב צבי טאו ומי שגוייס בבחירות האחרונות לנהל את המשא ומתן מטעם מפלגת 'הבית היהודי' בראשות הרב רפי פרץ. (שימו לב לדמיון ההזוי בין הקמפיין החדש לזה של ישראל ביתנו – Make Israel Normal Again):

11:38 עריכה

משה פייגלין, יו"ר זהות, מאיים לעזוב  עקב חילוקי דיעות מול הוועד המנהל. גם מנכ"ל המפלגה ומקורבו של פייגלין, שי מלכה, מסוכסך עם הוועד, שלא מוכן לאשר את שיריונו במקום השלישי במפלגה, ושוקל עזיבה.

12:28 עריכה

עיסאווי פריג', מקום רביעי ברשימת מרצ לכנסת, משדר אופטימיות נוכח תוצאות הפריימריז במפלגה:

12:41 עריכה

ח"כ אלי אבידר, מספר 4 בישראל ביתנו: "לשרה נתניהו יש יותר עוצמה מכל ראשי הממשלה בעשור האחרון". אבידר המשיך לירות במהלך אירוע "שישי קק״לי לוקאלי" במרכז עידן שבעמק המעיינות גם לכיוון החרדים והציונות הדתית:  "צריך להזיז את ליצמן כדי שתושבי ישראל יקבלו שירותי בריאות ראויים. צריך להזיז את דרעי ממשרד הפנים כדי שמועצות מקומיות יקבלו סיוע. צריך לשחרר את סמוטריץ' ממשרד התחבורה כדי שהרכבת תעבוד בשבת".

גם ראש הממשלה לא נותר מקופח וקיבל מאלדר מנה: "אם החלטת להפוך להיות סמרטוט רצפה, אל תתפלא שכל השכונה מגיעה לנגב עליך את הרגליים. חמאס לא מפחד מישראל ולא יפסיק לפגוע למרות דברי ביבי בתרגילי צה"ל".

13:17 עריכה

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מתרעם בפייסבוק  על "סילוקה של תנועת בית"ר ממצודת זאב", כפי שפורסם ב"מקור ראשון".

"שולחים את ז'בוטינסקי הביתה…" לקרוא ולא להאמין. היום פורסם "במקור ראשון", עיתון המזוהה באופן מובהק עם הימין, שתנועת…

פורסם על ידי ‏Avigdor Liberman – אביגדור ליברמן‏ ב- יום שישי, 12 ביולי 2019

13:55 עריכה

בסביבת ראש הממשלה בנימין נתניהו מודאגים מכך שמפלגות הימין מתקשות להתאחד. הנחת העבודה שם אומרת שבלי פייגלין ועוצמה יהודית ייפגעו סיכויי הימין להקים את הממשלה הבאה – בעיקר לאור התחזקות ליברמן בסקרים.

14:09 עריכה

תגובת הליכוד לדבריו של ח"כ אלי אבידר ב"שישי קק״לי לוקאלי" בעמק המעיינות:

"ראש הממשלה נתניהו עושה את מה שליברמן לא עשה 20 שנה – חונך דיור ציבורי לעולים באשקלון ומתחייב אישית לפתור את בעיית הפנסיות. יום אחרי, ליברמן שולח את אנשיו להשתלח בפראות נגד רעיית ראש הממשלה. ככה זה כשאין שום דבר להציע חוץ ממילים ריקות ואפס מעשים – משתוללים ומקללים. ליברמן צריך להתבייש".

14:13 עריכה

עמיר פרץ במהלך סיור ביפו: "נעמיד מול נתניהו כוח דמוקרטי מאוחד, בשבוע הקרוב נכריע".

14:57 עריכה

הצצה לליטל סנט ג'יימס, "אי הפדופיליה" של המיליארדר ג'רי אפשטיין (שנכנס ב-2015 לשותפות של מיליונים עם אהוד ברק): העובדים שהשתתפו בבניית המבנים המפוארים שבו חתמו על הסכמי סודיות. אחת מקורבנותיו הצהירה שהיא קיימה שם אורגיה.

15:02 עריכה

איש העסקים ד"ר שמואל חרל"פ העמיד ערבות על סך מיליון שקלים למפלגת ישראל דמוקרטית שבראשה עומד אהוד ברק. חרל"פ, שבחחירות האחרונות תמך בגנץ, אמר על המעבר: "אני בהחלט מוריד את הכובע בפני ההישג של כחול לבן אבל יכול להיות בהחלט, זאת אפשרות, שהיא הגיעה לתקרת הזכוכית שלה. היא מתקשה לפרוץ אותה. אני חושב שהתוספת של אהוד ברק לגוש תאפשר לפרוץ את תקרת הזכוכית".

16:25 עריכה

העיתונאי בן כספית פותח פער מול כל המתחרים במרוץ הצמוד "מי משתלח בנתניהו במלים הכי קשות". בראיון אצל נסים משעל ב-103FM  אמר כספית: "אין לנתניהו מקורב אפילו אחד שיצא משם בחתיכה אחת…לא תמצא אחד שנשאר נאמן, למעט קרובי משפחה ועורכי דין. וזה פשוט עניין של אופי"…

לדברי כספית: "כמה מאנשי נתניהו חווים גם תופעות פיזיות כתוצאה מימי קרבתם לנתניהו, כאלה שנפגעו פיזית ונפשית. בועת הטרלול היא יכולה לרסק כל אחד. את השפעה רדיואקטיבית, במחוזות טירוף שקשה לתאר אותם. כשאתה מסתכל על רשימת הפליטים והניצולים, חלק דיברו, הרבה מהם לא דיברו".

בן כספית (צילום: הדס פארוש, פלאש 90)
בן כספית (צילום: הדס פארוש, פלאש 90)

 

17:02 עריכה

שר התחבורה הזמני בצלאל סמוטריץ' מתפנה ממערכת הבחירות ועונה בטוויטר ללקוחה נזעמת על שירות הרב-קו ומפגין בקיאות ואכפתיות בענייני שירות הלקוחות של משרדו. צויץ ביום חול.

17:08 עריכה

איתמר בן גביר מ"עוצמה יהודית" גאה בחשיפה של נחום ברנע, לפיה הוא וראש הממשלה נתניהו נופפו ידיים זה לזה, ובוחר בדרך מעניינת להמחיש את גודל ההישג:

 

17:18 עריכה

נפתלי בנט, שאוכל בימים האחרונים מנות גדושות של מרור בניסיון לבנות רשימת ימין עם פוטנציאל להיכנס לכנסת, מתרפק על עברו במגזר העסקי כמייסד חברת ההייטק המצליחה סאיוטה, שחוגגת היום 20 שנה לקיומה:

17:24 עריכה

בני גנץ מגלה לנתניהו כמה המצב חמור בפקקים. וזה עוד לפני שניסע לנהוג בעצמו או לנסוע בתחבורה ציבורית:

18:30 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסכם את השבוע בטוויטר ו"מחלק" לשלושה עיתונאים "פרס" על מה שהוא מכנה "אליפות הפייק ניוז של השבוע". הזוכים: כתב הפלילים של ערוץ 12 גיא פלג, שחשף השבוע פרטים חדשים על הקשרים הבעייתיים בין נתניהו לידידו העשיר ארנון מילצ'ן, אתר וואלה שנתניהו חשוד בניסיון להתערב בתכניו במסגרת "תיק 4000", ורביב דרוקר שידוע כמעריץ של ראש הממשלה.

 

20:13 עריכה

גורמים במפלגת העבודה אמרו לחדשות ערוץ 12: פרשת ג'רמי אפשטיין – שותפו העסקי של אהוד ברק החשוד בעבירות חמורות של סחר בנערות –  מקטינה את הסיכוי לאיחוד בין העבודה למפלגתו של ברק, "ישראל דמוקרטית". המשמעות, כנראה, היא עלייה בסיכויים למיזוג בין מפלגת העבודה לבין מרצ.

20:19 עריכה

יום לא פשוט לשרה נתניהו: אחרי שח"כ אלי אבידר מ"ישראל ביתנו" השתלח בה ואמר שהיא "תמרנה את הפרקליטות", ערוץ 12 חושף קטעים מעדותו של ניר חפץ, עד המדינה בפרשה 4000, שכוללת אמירות קשות הרבה יותר על אשת ראש הממשלה.

חפץ סיפר על התערבויות של נתניהו, לכאורה, במינויים ציבוריים, ווטו שהיא הניחה, לדבריו, על מינויים שרוה"מ תכנן לבצע, ביניהם, לכאורה, מינויים בצמרת כוחות הביטחון, כולל ראש מוסד. חפץ ציטט בחקירתו את מזכיר הממשלה לשעבר, צבי האוזר, שאמר, לפי חפץ: "שרה נתניהו היא היא ראש הממשלה האמיתי".

נתניהו מסר לערוץ 12 בתגובה: "מדובר בעוד מיחזור שקרי של עדותו השקרית של ניר חפץ ושל דבריו של האוזר מועמד "כחול לבן" לכנסת. ראש הממשלה נתניהו הוא היחיד שהחליט על מינויי הבכירים שהוזכרו בכתבה".

שרה נתניהו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
שרה נתניהו (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
22:01 עריכה

הפוך על הפוך: יאיר לפיד תוקף את החרדים, אבל ליתר ביטחון הוא מעלה את הציוץ לקראת כניסת השבת, כשהציבור הדתי והמסורתי כבר לא ממש נמצא באינטרנט, אבל בכל זאת, ליתר ביטחון לפני כניסת השבת:

22:14 עריכה

יו"ר ניצן הורוביץ הגיח מביצת הפריימריז ישר למצעד הגאווה בנתניה, שם פגש את אגדת נעוריו:

22:59 עריכה

אופירה אסייג מסלימה את ההתקוטטות המתוקשרת עם יאיר נתניהו – ולראשונה תוקפת בחריפות גם את אביו ראש הממשלה, גם אם עדיין בעניין הקשור לבנו.

בראיון ב"אופירה וברקו" עם לאה גולדין, אמו של החייל הדר גולדין הנעדר בעזה, אמרה אסייג בתגובה לסיפורה הקשה של גולדין: "אם יאיר נתניהו היה נחטף, כל מדינת ישראל הייתה נכנסת לעזה". לאה גולדין עצמה אמרה בשידור: "ביקשנו להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו ונדחינו".

מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: "נתניהו נפגש עם משפחות השבויים והנעדרים מעת לעת, בהתחשב בבקשות המשפחה. פגישה עם ראש הממשלה תתקיים בקרוב. מדינת ישראל פועלת ללא לאות ועושים מאמצים רבים, גלויים וסמויים, על מנת להשיב את הבנים הביתה".

אופירה אסייג (צילום: פלאש 90)
אופירה אסייג (צילום: פלאש 90)

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

ברק הודה שהיתה לו שותפות עסקית עם עבריין המין המיליארדר אפשטיין

הבחירות לרשימת מרצ: זנדברג קיבלה את מרב הקולות, אחריה גילאון, פריג' ורז ● יו"ר מרצ ניצן הורביץ: "הציבור מרגיש שהחיים שלו תחת מתקפה" ● בסקר וואלה! שוויון בין הליכוד וכחול-לבן ● סמוטריץ קורא לבנט להצטרף אליו ● איילת שקד עדיין מחפשת בית

אהוד ברק (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
Yonatan Sindel/Flash90
אהוד ברק
07:42 עריכה

בוקר טוב! מרצ שוב בוחרת היום: הפעם, את רשימת המועמדים לכנסת ה-22. למעשה, מרצ המפלגה היחידה בבחירות החוזרות הללו, שבוחרת מחדש את מועמדיה – ולא נשארת עם הרשימה כפי שרצה לבחירות באפריל.

תמר זנדברג, שהפסידה את ראשות המפלגה לניצן הורוביץ לפני שבועיים, תנסה להיבחר היום ראשונה – כך שתשובץ במקום השני ברשימה.

07:59 עריכה

אלדד יניב (ישראל דמוקרטית) לא מרוצה מכך שבמרצ נמנעים מחיבורים:

08:41 עריכה

סקר וואלה!news: שוויון בין הליכוד לכחול-לבן, ליברמן לשון מאזניים – מצב שמונע מנתניהו ממשלת ימין. המועמדת המובילה לראשות לראשות מפלגת ימין: איילת שקד.

09:34 עריכה

חיים רמון מתרעם על כך שאהוד ברק מעז לטעון שנתניהו מושחת:

 

09:38 עריכה

גנץ מבטיח ש"לא תהיה חזרה לקווי 67" ושהסכמים עם הפלסטינים יובאו להכרעת העם.

 

09:42 עריכה

הפריימריז במרצ: 1,043 חברי ועידת המפלגה יגיעו היום לאקספו תל אביב כדי לבחור במועמדים שלהם לכנסת. זנדברג שואפת להתברג בצמרת, גלאון מעוניין לשמור על מקומו.

09:54 עריכה

ועכשיו, אחרי שנכנס בברק, חיים רמון מודיע שהוא מעוניין לחזור לפוליטיקה:

09:59 עריכה

דודי אמסלם מסביר מדוע מצב התקשורת מטריד אותו:

10:05 עריכה

גם ציפי לבני על הכוונת של עמיר פרץ:

וכך פרץ סיכם את הפגישה:

10:09 עריכה

אהוד ברק מבטיח לרוץ עד הסוף גם אם לא יהיה איחוד במפלגות השמאל. בראיון לגלי צה"ל הוא אמר בין השאר: "חזרתי כדי להבטיח שהממשלה הרעה הזאת, שהיא ברית מוזרה של איש מושחת שבורח מבשורה עם כהניסטים גזעניים משיחיים, תתחלף. נתניהו זה טרללת של המדינה, הוא מפעיל מבלפור מערכת מטורללת".

בנוגע לכספים שקיבל מקרן וקסנר, אמר ברק: "אני עושה את כל פעולותיי כאזרח על פי החוק. מדווח לרשויות המס, משלם את המס עד הפרוטה אחרונה. כשאני נכנס ויוצא מפעילות פוליטית אני משאיר דוחות מפורטים את היועץ המשפטי לממשלה, כל דבר שעשיתי היה תמיד כחוק. תפנו לקרן וקסנר, אני לא בעל המידע ומה שהם יתנו – אין לי בעיה עם זה. אין שום פגם ביני לבין קרן וקסנר".

10:15 עריכה

הרב שלמה אבינר תוהה האם בכלל צריך מפלגה דתית-לאומית.

10:22 עריכה

בגלובס ערכו ממוצע של חמשת הסקרים האחרונים. המגמה המסתמנת: קיפאון בתזוזת המנדטים. גם כניסתו של ברק לא שינתה את התמונה באופן מהותי.

10:26 עריכה

ח"כ משה גפני (דגל התורה) מזים את השמועות בנוגע לפרישתו ומבהיר שהוא נשאר במפלגה ושזו תתמוך בנתניהו למרות ההצעות המפתות של השמאל:

10:38 עריכה

השר לשירותי דת יצחק וקנין (ש"ס): "ליברמן זה אנטישמיות לשמה". עוד הוסיף וקנין בנוגע ליו"ר ישראל ביתנו: "מה שהוא אומר ביום יום, אם זה היה נשמע בחוץ לארץ אנחנו היינו מקימים פה קול זעקה.. אני שותק הרבה זמן. זה כואב לי כל כך שהדברים הם שקריים, זה לקושש קולות על חשבון האנטישמיות. זו שנאה מיותרת".

.יצחק וקנין (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
.יצחק וקנין (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
10:47 עריכה

המסר המרכזי בקמפיין מפלגת העבודה, שנחשף הבוקר: ״מאמינים לעמיר״

הקמפיין, הנושא את תמונתו של פרץ בסגנון שמזכיר קצת את סטאלין, נועד להתמודד עם עמדת הציבור שאינו מאמין לפוליטיקאים בכלל. על פי ההודעה שנשלחה לעיתונות, בסקרי עומק פנימיים שבוצעו טרם היציאה לקמפיין, עולה כי האמינות של עמיר פרץ היא התכונה עמה הזדהו מרבית הנשאלים, במיוחד על רקע העובדה שפרץ מזוהה עם יכולת ביצוע גבוה ועם קיום הבטחות.

שי גל, דובר מפלגת העבודה מסר כי "מדובר בקמפיין מקדים שלאחריו יבואו המסרים העיקריים, בהם תכנית כלכלית-חברתית חדשה ותכנית הקוראת לחזרה לניהול סדר יום מדיני יוזם יחד עם תקיפות ביטחונית במטרה להחזיר את השקט למדינת ישראל בכלל ועוטף עזה בפרט".

עבודה קמפיין
מתוך קמפיין העבודה

במרצ, בינתיים, מדגישים בעייתיות אחרת בקמפיין:

11:27 עריכה

קריקטורה: שקד לא מצליחה למצוא מפלגה.

11:46 עריכה

בנימין נתניהו פונה לקהל של אביגדור ליברמן – עולים ממדינות ברית המועצות לשעבר – במהלך חניכת פרויקט ציבורי באשקלון: "במקום לדבר על הפתרון, הבאנו אותו. אנחנו עושים למען העולים".

ראש הממשלה התייחס באותו מעמד לליברמן גם באופן ישיר ואמר: "ביחס לדיור לעולים היו הרבה מילים ואפס מעשים".

11:51 עריכה

איילת שקד מייחסת לנפתלי בנט את העלייה בשיעורי הזכאות לבגרות בשנה החולפת ומפרגנת: "הביא את מערכת החינוך לשיא של כל הזמנים".

וואו. נפתלי בנט הביא את מערכת החינוך לשיא כל הזמנים. במתמטיקה, באנגלית, בהתנדבות, בצמצום נשירה ואלימות. כאמא וכאזרחית…

פורסם על ידי ‏איילת שקד‏ ב- יום חמישי, 11 ביולי 2019

12:39 עריכה

אמיר אורן חושף עדויות בתיק "מדינת ישראל נגד שרה נתניהו" שלא נחשפו בבית המשפט: 

מדברי העדות מצטיירת תמונה מביכה של התנהגות בעייתית ולכאורה פלילית במעון ראש הממשלה.

אתי חיים, מבשלת במעון ראש הממשלה, ששימשה גם כמנקה: "יאיר (נתניהו) היה ילד מפונק והיה בודק מה יש בסירים. 99 אחוז מהזמן האוכל לא היה מוצא חן בעיניו. הוא היה מבטל בתנועת ידיים את האוכל ומבקש שיזמינו לו סושי. אוי ואבוי אם נגיד לילד שאי אפשר להזמין. כל הזמנה שלו היתה 400 שקל. הסתכלנו על הקבלות ואמרנו שזה יום עבודה שלנו.

"לא פעם ולא פעמיים שרה התפרצה עלינו ואמרה שאולי האוכל שלי מגעיל ולכן הילד רוצה סושי. מדוע שיזמינו מבחוץ אוכל נוסף אם אנחנו מבשלות? אם זה בחינם, אז למה לא. כי היא אוהבת – הם אוהבים – את החיים הטובים. צריך לחיות בבית הזה כדי להבין. היה שבוע שריתקו את יאיר בצבא ובמשך שבוע היו שולחים פעמיים ביום נהגים עם אוכל ממסעדות יוקרה לבסיס, לתת אוכל ליאיר, לפעמים היו קבלות של אלף שקל ליום אחד לאוכל".

"שרה הרביצה לי על היד כשרציתי לפתוח ארון של יין ואלכוהול בלי לרחוץ ידיים קודם. היא היתה שתויה באותו זמן. רציתי לעזוב וקראתי לעזרא סיידוף והוא שיכנע אותי להישאר ובסוף אני הייתי צריכה להתנצל בפניה על זה שקיבלתי ממנה מכה. לא היתה ברירה. היתה מלחמת הישרדות. שרה מתנהגת כאחרון העבריינים. צרחות, השתכרויות, זריקת כלים על הרצפה, השפלת אנשים. לאשה הזו אין ארנק. היא משתמשת בכספים שלנו לצרכים הפרטיים שלה".

מורן סיוון, עובדת לשעבר במעון ראש הממשלה: "כשיש לה התקפי זעם, וזה לא משהו חריג, היא צועקת ויורדת על העובדים. אומרת שהיא הגברת הראשונה ושהיא מאד חכמה ומי אנחנו. תמיד הכריחה אותנו לקרוא לה גברת נתניהו. זה היה לא מפאת כבוד, אלא כדי להראות שאני מעליכן ואתן סתם. מנסה להשפיל. מי את, סתם ילדה, אני אשת רה"מ, אני יש לי תארים בזה וזה, אני פסיכולוגית. רצתה להראות שהיא במעמד יותר גבוה ושאנחנו עובדים בשבילה".

12:48 עריכה

הפריימריז במרצ יצאו לדרך ב-12:00. בין המתמודדים, בנוסף לחברי הכנסת המכהנים: חבר הכנסת לשעבר מוסי רז ומזכ"ל תנועת 'שלום עכשיו' לשעבר יריב אופנהיימר. בחירתו של הורוביץ למקום הראשון ברישמה עלולה לדחוק ממנה חלק מחברי הכנסת המכהנים, שעל פי ההערכות יככבו גם הפעם בראש הרשימה.

12:56 עריכה
13:04 עריכה

שר הפנים אריה דרעי חתם בקייב על הסכם למניעת תקלות וחסמים בכניסה לאוקראינה. העיתוי, כמובן, לא מקרי:

13:34 עריכה

האישה שיושבת כאן ליד שר התקשורת דודי אמסלם היא ברוריה זבולוני, בוררת ידועה בעולם התחתון. דובריו של אמסלם: "אין ביניהם שום קשר מוקדם".

 

13:44 עריכה

ראש עיריית טבריה רון קובי וראש עיריית רמת גן כרמל שאמה מאחדים כוחות ומכריזים בפייסבוק על "מהפכה חילונית":

רון קובי וכרמל שאמה על המהפכה החילונית שיוצאת לדרך.אצל כרמל שאמה ברמת גן, מדברים פוליטיקה. כנסו לשידור ושתפו.שידור חשוב ואופטימי

פורסם על ידי ‏רון קובי‏ ב- יום רביעי, 10 ביולי 2019

13:54 עריכה

מנחם בן לא מרוצה, בלשון המעטה, מהתנהגותה של ידידתו (לדבריו), איילת שקד. "הרעיון שתעמוד בראש איחוד מפלגות הימין, ותחתיה הרב רפי פרץ וסמוטריץ' הוא רעיון הבל מוחלט", כותב בן במעריב, "דמות חילונית תל אביבית, נטולת כל עומק יהודי מסורתי, שפלירטטה עם מצביעיה הפוטנציאליים בהתזת בושם "פשיזם" על בתי השחי שלה, עלולה בהחלט להבריח מן הקלפיות חלק ניכר מן הקהל הציוני דתי".

זאת ועוד: "אם שקד תיכנס לבדה לליכוד, היא תפגע ותשפיל באופן חמור את שותפה, בנט, עד לא כבר, ולמען מה? למען ברית עם ח"כ דוד ביטן, שסביבו רוחשים אינספור עסקני ליכוד, הנאמנים איש למיטיבו, ועוינים כל חבירה ל"מישהי מבחוץ"? זה נראה ממש גרוע".

14:19 עריכה

סתיו שפיר קוראת לאיחוד בין העבודה, מרצ וברק:

 

14:24 עריכה

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן פחות מתרשם מהפנייה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקולות יוצאי ברית המועצות: "מעניין שלאחר עשר שנים ברצף כראש הממשלה נזכר נתניהו בעולי חבר העמים, דווקא חודשיים וחצי לפני הבחירות".

14:53 עריכה

בצלאל סמוטריץ קורא לנפתלי בנט להתאחד עם הבית היהודי:

 

15:09 עריכה

ח"כ משה גפני (יהדות התורה): "לא נשב עם לפיד, אבל ליברמן זה משהו אחר". גפני הוסיף: "הבעיה איתו (עם לפיד) היא המצע שלו וההתנהגות שלו. ליברמן לעומתו, הוא משהו אחר לחלוטין. ליברמן חבר של החרדים, הוא הלך איתנו יחד בבחירות בירושלים, בחיפה ובצפת".

15:47 עריכה

נציגי רשת וקשת מציגים עכשיו את טענותיהם בפני השופט מלצר, יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, ומבקשים לצמצם את שידורי התעמולה בטלוויזיה וברדיו.

16:00 עריכה

פעיל הימין שמעון ריקלין מבהיר: לא קיבלתי הצעה מבנט

16:25 עריכה
יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, נפגש עם היועמ"ש אביחי מנדלבליט. בפגישה זו הוחלט כי יוקם צוות אכיפה מיוחד לאכיפת עבירות בחירות.
16:28 עריכה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מככב בפעם ה-4 על שער מגזין TIME

17:01 עריכה

הסתיים הדיון בעתירת קשת ורשת להפחית את זמן תשדירי התעמולה. השופט חנן מלצר ביקש מהרשות השניה לבדוק אפשרות לפצות את הערוצים 12 ו-13 בהפחתת דמי הזיכיון השנתיים וכן ביקש מהערוצים לתת נתונים על ההפסדים שייגרמו להם מהתשדירים. המשך הדיון בעוד שבוע =.

17:06 עריכה

אהוד ברק ומפלגתו בסרטון חדש בקמפיין, מתייחסים לפרסום אתמול לפיו המשטרה בדקה אם נתניהו ניסה להעניק הטבות לחברה מקסיקנית מכספי ציבור

https://twitter.com/barak_ehud/status/1149318264989896704

19:24 עריכה

בעקבות הסרטון שהפיץ היום ברק, אודות וולטר צבי סוריאנו, לפיו נתניהו היה שותף עסקי שלו כשכיהן כח"כ וכראש האופוזיציה – עו"ד אילן בומבך המייצג את איש העסקים שלח היום ליו"ר ישראל דמוקרטית התראה דחופה בטרם נקיטת הליכים משפטיים.

19:58 עריכה

הארץ מפרסם: עבריין המין ג'פרי אפשטיין נכנס לשותפות של מיליונים עם אהוד ברק ב-2015. לפי הפרסום, ברק השקיע בחברת סטארט-אפ באמצעות שותפות שהקים. ברק: "לא ראוי שאחשוף את פרטי המשקיעים".

21:25 עריכה

נשיאת קרן וקסנר מסרבת לומר מה היה השירות שנתן ברק לקרן, תמורת 2.3 מיליון דולר. בשיחה עם חדשות 12, הנשיאה אלקה אברמסון אמרה שההתקשרות היתה לפני 15 שנה כאשר ברק היה אזרח ומבחינתה אין בעיה שהוא ימסור פרטים נוספים.

21:32 עריכה

רפי פרץ מתכוון לכהן כשר חינוך במשך כעשור, לא פחות. בראיון לחדשות 12 שישודר במוצ"ש, אומר פרץ שבראש איחוד הימין צריך לעמוד אדם מהציונות הדתית, וזו לא איילת שקד.

21:37 עריכה

מי שמעכב כרגע את האיחוד בין מפלגות השמאל הוא עמיר פרץ, כך לפי דיווח בהארץ. פרץ מנסה לגייס לצדו את ציפי לבני ואורלי לוי, ולצבור תמיכה שתעמיד אותו בראש השמאל, בהנחה שיהיה איחוד.

21:41 עריכה

ברק מגיב לפרסום אודות קשריו העסקיים עם הפדופיל המיליארדר:

21:58 עריכה

בני גנץ (כחול לבן) וניצן הורביץ (מרצ) נפגשו הערב בלשכתו של גנץ. 900 חברי ועידת מרצ בוחרים היום את הרשימה לכנסת, והתוצאות יתפרסמו בסביבות 22:30.

22:31 עריכה

אחוז הצבעה גבוה נרשם בבחירות לוועידת מרצ. 85% מצירי הוועידה הצביעו, כלומר 891 מצביעים. התוצאות בתוך דקות.

23:09 עריכה

תוצאות הבחירות לרשימת מרצ לכנסת: תמר זנדברג קיבלה את מרב הקולות ותשובץ במקום השני ברשימה. אחריה אילן גילאון, עיסאווי פריג', מוסי רז ומיכל רוזין.

רוזין נדחקה מהמקום השלישי למקום השישי, כאשר 2 קולות בלבד מפרידות בינה לבין רז במקום החמישי.

בראש הרשימה ירוץ ניצן הורביץ, שזכה בהתמודדות על ראשות המפלגה מול זנדברג לפני שבועיים.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0

אחרי בחירת היו"ר החדש: הפריימריז במרצ יוצאים לדרך

עמיר פרץ ואורלי לוי במגעים לריצה משותפת ● פגישת פרץ וברק הסתיימה בלא כלום ● בכחול-לבן פונים למגזר הערבי ● לפיד: "אמסלם מסית, מפלג ומרעיל בהשראת נתניהו" ● גנץ: "נתניהו מלבה את אש השנאה ● נתניהו בשומרון: "גמרנו לעקור יישובים"

אורלי לוי ועמיר פרץ (צילום: פלאש 90)
פלאש 90
אורלי לוי ועמיר פרץ
08:18 עריכה

לאחר שאמש פורסמה במהדורת חדשות 12 הקלטתו של יעלון על לפיד, בה התנגד לרוטציה, מגיב היום יו"ר יש עתיד לדברים בראיון בגל"צ:

"אני דווקא אוהב את בוגי. הוא אחד האנשים הישרים שאני מכיר. אומר את מה שהוא חושב – מזיק או מועיל, לא משנה. אזרחי ישראל ידעו על מה הם מצביעים ואם הם כבר שכחו אז נתניהו וגבאי הזכירו להם".

לפיד התייחס במהלך הראיון גם לדבריו של ראש הממשלה נתניהו בחקירתו על כך שארנון מילצ'ן סיפק לו סיגרים: "אני לא מעשן כבר שנים. הרבה לפני שנכנסתי לפוליטיקה. הוא צריך לדעת שעדות שקר זה גם פשע".

08:27 עריכה

נדמה שכמעט בכל יום, מאז החלה מערכת הבחירות הנוכחית, נפגשים ראשי מפלגות על מנת לדון ב"חיבורים". יו"ר העבודה עמיר פרץ ויו"ר ישראל דמוקרטית צפויים להיפגש היום כדי לדון באפשרויות בגוש המרכז-שמאל. לפי ההערכות, היא גישוש ראשוני ולא תוליד איחוד.

לפני יומיים אמר ברק: "אין לי בעיה להיות מספר 2 של פרץ, אני לא עומד על המקום הראשון".

08:33 עריכה

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן אמר הבוקר בראיון בכאן רשת ב': "חייבים למקד את הוויכוח לא בפרסונה אלא באיזו ממשלה תהיה. אנחנו נמליץ על ממשלה לאומית רחבה. כחול לבן חולמים על הקמת ממשלה צרה עם החרדים. אנחנו לא נשב בממשלה עם החרדים"

ליברמן תקף גם את איחוד מפלגות הימין: "חבורת משיחיסטים".

אביגדור ליברמן (צילום: יונתן סינדל/פלאש90)
אביגדור ליברמן (צילום: יונתן סינדל/פלאש90)
09:11 עריכה

בליכוד הגישו דרישה ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד אהוד ברק, לחשוף את קשריו העסקיים והאישיים עם הפדופיל המורשע ג'פרי אפשטיין.

10:27 עריכה

אהוד ברק מצטרף לאתגר הבקבוק ומציע לביבי להירגע

12:15 עריכה

בכיר כחול לבן, הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי: "החרדים הם שותפים עתידיים לממשלה. אנחנו יודעים להביא אותם". בראיון ל-Ynet התייחס אשכנזי גם לסוגיית הרוטציה: "אני בעד ואני רוצה לומר שהרוטציה הזאת לא הייתה סוד. הזכירו לציבור מבוקר עד ערב רוטציה-מוטציה, והבאנו הישג חסר תקדים".

12:19 עריכה

מחלוקת ברשימה המשותפת על המקומות ה-11 עד ה-14 מעכבת איחוד מחדש. בבל"ד ציינו שהם מנתקים קשר עם ועדת הפיוס וכי ינהלו מו"מ עצמאי עם יתר המפלגות. נזכיר, המועד האחרון להגשת הרשימות לכנסת הוא 1 באוגוסט.

אחמד טיבי ואיימן עודה (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)
אחמד טיבי ואיימן עודה (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90)
14:00 עריכה

בוגי מגיב להקלטה שנשמעה אתמול בחדשות 12 לפיה "רק לפיד בעד הרוטציה"

14:23 עריכה

התמה של סרטון הקמפיין החדש של הליכוד: לתקוף את התקשורת

14:29 עריכה

גם יאיר לפיד הצטרף לאתגר הבקבוק. יצא די מביך

15:02 עריכה

שני ח"כים מהליכוד מבקשים לפסול את המיזוג עם כולנו. עוד כמה ימים תינתן ההכרעה

‫בית המשפט המחוזי בתל אביב דן הבוקר בעתירה של שני ח״כים מהליכוד מיכל שיר ואריאל קלנר המבקשים לפסול את המיזוג עם כולנו…

פורסם על ידי ‏‎Tal Schneider‎‏ ב- יום רביעי, 10 ביולי 2019

15:27 עריכה

יואב גלנט הוא כנראה שר הקליטה הכי פחות מורגש אי פעם. צביקה קליין ממקור ראשון מנתח את כהונתו עד כה ותוהה: "השר גלנט עומד בראש משרד העלייה והקליטה כבר חצי שנה, אך כמעט שלא שמענו אותו מתבטא בנושאים עליהם הוא אחראי".

יואב גלנט (צילום: יונתן סינדל פלאש 90)
יואב גלנט (צילום: יונתן סינדל פלאש 90)
15:33 עריכה

דיווח: הצל בדרך לעוצמה יהודית. יואב אליאסי, אורן חזן ואיתמר בן גביר שוקלים לחבור למפלגה אחת. שלושתם סרבו להגיב, כך שלפי שעה אין וודאות להיתכנות של היוזמה.

והנה הפוסט מהפייסבוק:

ככה נראה חלום הבלהות של ה0מאל!!מה אתם אומרים? הייתם מצביעים למפלגה של השלישייה הזאת?לייק ושיתוף אם כן

פורסם על ידי ‏(הצל) the shadow‏ ב- יום רביעי, 10 ביולי 2019

 

16:33 עריכה

ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) מתנגד לחיבור בין מפלגתו לישראל דמוקרטית של אהוד ברק.

 

16:58 עריכה

גם שרן השכל (ליכוד) מצטרפת לאתגר הבקבוק, ומקדישה את המאמץ לאהוד ברק (שלא ברור אם על פיה הוא הבקבוק שחוטף ממנה, או המשקה שלא טעים לה).

 

17:39 עריכה

ח"כ יאיר לפיד (כחול-לבן) משיב לח"כ דוד אמסלם (ליכוד), שטען כי "התקשורת שמאלנית":

17:45 עריכה

סמוטריץ ממשיך לחזר אחרי עוצמה יהודית:

 

18:26 עריכה

תצהיר שהגיש איש העסקים הבריטי וולטר סוריאנו במסגרת תביעת לשון הרע נגד רביב דרוקר מגלה: בשנת 2006, נתניהו, אז ראש האופוזיציה, היה שותפו של סוריאנו בחברה אנגלית פרטית.

18:51 עריכה

עתירה נגד בנט: עו"ד שחר בן מאיר טוען ששר החינוך לשעבר מפיץ תעמולה שקרית ברשת. העתירה מתייחסת לטענתו של בנט, לפיה במהלך כהונתו הוא הפחית את מספר התלמידים בכיתות הלימוד מ-40 ל-32. לפי נתוני משרד החינוך, הצפיפות הממוצעת בכיתות הלימוד ירדה מ-27.6 תלמידים ב-2015, כאשר בנט נכנס לתפקיד שר החינוך, ל-27.4 ב-2017, ולא מ-40 ל-32 תלמידים, כפי שנטען בתעמולת הבחירות של הימין החדש.

18:56 עריכה

גאולה אבן-סער לא נשארת חייבת:

 

19:01 עריכה

"אתגר הבקבוק" מזכיר לשר התיירות יריב לוין את הפיגועים מתקופת כהונתו של ברק:

 

19:16 עריכה

ח"כים מהמפלגות הערביות הפגינו אחר הצהריים בלוד נגד אלימות משטרתית:

19:29 עריכה

הסתיימה פגישת עמיר פרץ וברק. בשבועות האחרונים השניים הכריזו שיהיו מוכנים לוותר על המקום הראשון במפלגה המשותפת, אם זו תקום. הפגישה היום הסתיימה בלי הצהרה על סיכום ממשי, למעט הבטחה לשמור על קשר. הרשימות לכנסת ייסגרו בסוף החודש.

20:09 עריכה

דיווח בחדשות 12: עמיר פרץ ואורלי לוי במגעים לריצה משותפת. לעת עתה, השיחות בין השניים מתמקדות בניסיון להקים רשימה משותפת בנוסח "ישראל אחת" של אהוד ברק ודוד לוי (אביה של אורלי). גם בכחול-לבן ובליכוד מעוניינים בצירופה של יו"ר גשר.

20:36 עריכה

פרשה חדשה נחשפת בכאן 11: המשטרה חקרה חשד לפיו נתניהו ומקורביו היו מעורבים בקידום אינטרסים של חברה מקסיקנית שמפעילה את מכרות הנחושת בתמנע.

20:50 עריכה

גנץ: "לא רק שנתניהו אינו מכבה את השריפות בשדות סביב עזה, לצערי הוא רק מלבה את אש השנאה והפילוג". יו"ר כחול-לבן אמר את הדברים הערב בכנס בהוד השרון והוסיף: "ביבי איבד את זה. במקום שהוא ינהל את המדינה, הוא מנהל עמודים בפייסבוק. במקום לטפל בבעיות של כולנו הוא עסוק בהתחמקות מענייניו המשפטיים".

20:56 עריכה

נתניהו בטקס לציון 40 שנה להתיישבות היהודית בשומרון: "גמרנו עם השטות של לעקור יישובים". ראש הממשלה הוסיף ואמר: ”השומרון קרוב לליבי. אתם יודעים מה זה עוד ציונות? אתם זו ציונות. אתם חלוצים. אתם בקו הראשון של החלוציות. אנחנו שוקדים על ביצור מפעל ההתיישבות. עושים את זה יחד. זה דורש כסף. זה דורש נחישות. זה דורש התגברות על לחצים. אני אמשיך לעשות את זה. עשיתי את זה תחת כל הממשלות בראשותי ונמשיך יחד לעשות את זה גם הלאה".

21:44 עריכה

לקראת הפריימריז במרצ, מחר:

במפלגה מקיימים שיחות אינטינסיביות עם אהוד ברק ועם עמיר פרץ. סיסמת הקמפיין החדש של המפלגה תהיה "הפעם מרצ".

בין הכיתובים שיככבו על שלטי החוצות שיתלו ברחבי הארץ: "דרעי, ליצמן, לא תאמינו אבל גם לחילונים יש רגשות"; "סמוטריץ לא יעזור לך, גם להט"בים רוצים משפחה"; "ביבי לידיעתך, גם סבא וסבתא צריכים לשלם בסופר", ו-"גנץ לפיד, מה מסתבר – גם ערבים חיים כאן".

יו"ר מרצ החדש ניצן הורוביץ אמר במהלך השקת הקמפיין: "אנחנו מקיימים שיחות עם כולם, אנחנו מדברים עם עמיר פרץ ומפלגת העבודה, וגם עם גורמים נוספים, כולל אהוד ברק – והמגעים האלה יימשכו. נבחן כל שותפות פוליטית על פי הדרך שבה היא תשפיע על החיים האמיתיים של אנשים בשר ודם, ולא רק על משחק הכיסאות. 

"הציבור התפכח מאשליות הבחירות הקודמות, השמאל התעורר, מתחזק וחוזר הביתה. יש ציבור שלם שמרגיש שהחיים שלו והערכים שלו תחת מתקפה, מצפה לאמירה ברורה, חדה וערכית, ומחפש מי שיבטא את קולו. הציבור מחכה לשמוע שיש מי שהולך להילחם בשבילו. אנחנו היחידים שעושים את זה בשמאל. מרצ נאמנה למצביעיה ומייצגת אותם בלי להתחנף ובלי להתקרנף. לכן בחרנו להוביל קמפיין שמדבר עם הבוחרים באופן ברור, ישיר ואישי, בגובה העיניים, על מה שהכי חשוב להם בחיים".

בבחירות האחרונות, נזכיר, מרצ בקושי עברה את אחוז החסימה והשיגה ארבעה מנדטים בלבד.

21:50 עריכה

בנט ושקד דורשים את המקום הראשון לשקד ואת המקום הרביעי לבנט ברשימה המאוחדת עם הבית היהודי. שקד ויתרה על האפשרות לריצה עצמאית במסגרת מפלגת מדף.

21:56 עריכה

נדחתה העתירה נגד המיזוג של כולנו והליכוד.

22:22 עריכה

בכחול-לבן מחזרים אחר קולות הערבים: ח"כ רם בן יצחק, ראש מטה המפלגה במגזר הערבי, תועד כשהוא מנסה לגייס פעילים ערבים. ח"כ בן יצחק:"רוצה שתראו בנו נציגי החברה הערבית בכנסת".

מצד שני, זה:

23:07 עריכה

יאיר לפיד, בתגובה לנאום נתניהו בשומרון:

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
0
סגירה