העשור שקדם לכיבוש היה שקט בתולדות המדינה

נתניהו מבטיח למוטט את שלטון החמאס בשנת 2009. צילום מסך מערוץ 10
נתניהו מבטיח למוטט את שלטון החמאס בשנת 2009. צילום מסך מערוץ 10

לא יעזור לרקדנים הדוחים על דם הקורבנות. העשור שקדם לזוועת הכיבוש היה השקט בתולדות המדינה. 25 הרוגים בין 1957 למלחמת יוני 1967. מלחמת ששת הימים.

לא יעזור לרקדנים הדוחים על דם הקורבנות. העשור שקדם לזוועת הכיבוש היה השקט בתולדות המדינה. 25 הרוגים בין 1957 למלחמת יוני 1967. מלחמת ששת הימים

לאורך 12 שנות שלטונו של נתניהו, התחוללו למעלה מ-10 אלפים אירועי טרור, נהרגו למעלה מ-200 ישראלים ונפצעו יותר מ-1400. במקביל נהרגו אלפי פלסטינים. אלפים! כולל תינוקות ופעוטות וילדים ונשים וגברים וקשישות וקשישים. רקטות נורו לערי ישראל. מהומות דמים התלקחו בין יהודים לערבים במאי 2021. מלחמות איומות בעזה. תושבי הדרום גרו במקלטים. משפחת פוגל נטבחה באיתמר. 3 נערי ישיבה נרצחו בדרך לזוועת צוק איתן. ישראלים נרצחו בדיזנגוף ובשרונה בת"א. בארמון הנציב ובאוטובוס קו 23 בירושלים. באמצעות סכינים בכל הארץ.

אפשר להמשיך.

ארגוני פשע אגרו כמויות של נשק שנגנב מבסיסי צה"ל. איש לא הגן על הקורבנות הערבים שלהם שחיו באימה. משטרת ישראל סורסה, הוחלשה והושחתה בידי נתניהו, אוחנה, וחבורת הגזענים חדלי האישים האחרים.

אבל זוועת שלטון נתניהו לא טמונה בטרור.

זוועת שלטון נתניהו טמונה בפשיזם הנתעב שהכשיר, באנשי תורת הגזע שרומם, בתרבות כזב שיטתית,

בשטיפת מוחם של מיליונים כאילו נרדף לאחר שנתפס במעשיו הפליליים, בהחרבת מערכות החוק והמשפט, בשיתוק המערכות השלטוניות למען עצמו, במשבר החוקתי והפוליטי החמור בתולדות מדינת ישראל, בהכפפת מערכות השלטון לניסיונו של הנאשם לחמוק ממשפטו, בהפרות אמונים בלתי פוסקות (תקראו מעט על עדות פילבר),

בשיבוץ דמויות נלעגות ומחפירות בתפקידי שרים, ביצירת משבר כלכלי עצום ששלל כל עתיד שמאפשר לקנות דירה, ביצירת מעמד אדונים בעלי נכסים ועבדים שמשלמים חלק עצום ממשכורתם כדמי שכירות תמורת הזכות לקורת גג,

בהשתלטות תקשורתית של השקר, הבורות והבריונות, בשיסוי בלתי נסבל ואלים, בסימון כל מתנגד פוליטי כאויב האומה, ברדיפת ארגוני זכויות אדם, בהפיכת השמאל ללא לגיטימי ובפולחן אישיות מבחיל של מי שהכשיר דיקטטורים אנטישמיים וגזענים שאותם הגדיר כידידיו, של מי שהכחיש שואה מחד (המופתי אשם ברצח העם היהודי) והשתעשע בשואה לצרכיו הפוליטיים והאישיים מאידך (רק אני אציל אתכם מאירן שהיא גרמניה הנאצית החדשה),

של מי שיצר לכאורה גיהינום בחיי עובדות ועובדים קשי יום שחיו תחת משטר האימה של אשתו, של מי שהחריב את שאריות מדינת הרווחה, של מי שדרדר את מדינת ישראל במדד הדמוקרטיה, של מי שפגע בזכויות אדם ושל מי שהעמיק את האפרטהייד הנורא בגדה.

12 שנים של נבזות, הפקרות, שחיתות מוסרית, פירוק מערכות דמוקרטיות, הסתה שיטתית, סימון בוגדים, פולחן אישיות, פשיזם, גזענות, הכשרת אנשי תורת הגזע והעמקת האפרטהייד.

וכמובן: תרבות שקר מוחלטת והפרת הסכמים שיטתית. שלא לדבר על השבר שיצר עם המפלגה הדמוקרטית והקהילה היהודית הליברלית בארצות הברית.

שקט יחסי יהיה אפשרי אולי אם ייגמר הכיבוש. גם זה לא בטוח, אך לכל הפחות נוכל לעצב מדינה דמוקרטית ולא מדינת אפרטהייד. ומאחר שכרגע לצערי מרבית אזרחי מדינת ישראל לא סבורים כך, נתחיל מהמינימום של המינימום: סילוק נתניהו מכל עמדת השפעה.

שקט יחסי אולי יתאפשר אם ייגמר הכיבוש. לפחות נוכל לעצב מדינה דמוקרטית ולא מדינת אפרטהייד. מאחר שכרגע לצערי הרוב סובר אחרת, נתחיל מסילוק נתניהו מעמדת השפעה

הרעל הזה יובס באמצעות חוקי הגבלת כהונת רה"מ ל-2 קדנציות או ל-8 שנים לכל היותר ובאמצעות חוק בו תמך האדם הנבזה הזה בשנת 2008:

איסור על ראש ממשלה לכהן תחת כתב אישום.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
מסכימה בהכל ו"רק לא ביבי" זו לא אידאולוגיה שלטונית בפני עצמה אלא רק התחלת ההתאוששות מהרקב שהוא הכניס למדינה כדי לחזור להתנהלות בסיסית.. אבל בהקשר של מדינה פלסטינית וסיום הכיבוש באמת שוא... המשך קריאה

מסכימה בהכל ו"רק לא ביבי" זו לא אידאולוגיה שלטונית בפני עצמה אלא רק התחלת ההתאוששות מהרקב שהוא הכניס למדינה כדי לחזור להתנהלות בסיסית.. אבל בהקשר של מדינה פלסטינית וסיום הכיבוש באמת שואלת: בהתחשב בניסיון העבר וההווה האם באמת אפשר לחיות בשלום בשטח הקטן הזה שתי מדינות שפויות ללא סיכון שאחת מהן תחבור למשטר איראן לדוגמא ברגע שתהיה לה עצמאות ויכולת כדי להתהפך עלינו? וכל עוד יש דתיות ולאומנות קיצונית ואוכלוסייה הולכת ומתרבה בשני הצדדים?

עוד 488 מילים ו-1 תגובות
סגירה