אתר יוטיוב, 18 במרץ 2010 (צילום: סוכנות הידיעות האמריקאית/ריצ'רד ווגל, ארכיון)
סוכנות הידיעות האמריקאית/ריצ'רד ווגל, ארכיון

יוטיוב מציגה כאן מסיתים בכיף נגד יהודים, מוסלמים ולהט"בים

בסרטון שהעלה ב-20 בפברואר ליוטיוב, אומר הכומר ריק ויילס: "לא המוסלמים הם אלה שהולכים להרוג אותנו, אלא היהודים" ● במרץ הצהיר: "ישראל חיסלה את ג'ון קנדי" ● וזוהי רק ההתחלה ● יוטיוב בתגובה: "סרטונים שמפרים את תנאי השימוש מוסרים מהאתר, אבל לא בהכרח הערוצים עצמם" ● הליגה נגד השמצה: "הם לא עושים מספיק"

אם תבלו זמן מה ביוטיוב, תוכלו ללמוד לא מעט על היהודים: הם עומדים מאחורי ההתנקשות בג'ון פיצג'רלד קנדי; הם אחראים להפצת פורנוגרפיה ברחבי העולם; הם אויביה של הכנסייה הקתולית; ויש להם השפעה מופרזת על מדיניותה של ארצות הברית (הקונגרס האמריקאי, למשל, נשלט על ידי כסף יהודי).

כך לפחות אתם עשויים לחשוב אם תראו – ותפנימו – שעות על גבי שעות של סרטוני וידאו ביוטיוב, שמקדמים תיאוריות קונספירציה אנטישמיות.

ביוני האחרון האתר עדכן את מדיניותו בנוגע לפרסום דברי שטנה, והודיע שיסיר סרטונים המקדמים אידאולוגיות כמו עליונות לבנה, מכחישי זוועות היסטוריות -ובכללן השואה – או מצדיקי אפליה של קבוצות מוגנות. עם זאת עדיין קיים שם מאגר עצום של פרסומים קיצוניים, המייצגים דעות גזעניות וחוסר סובלנות.

https://youtu.be/N7GIMt6Dslc

על פי דוח שחיברה לאחרונה הליגה נגד השמצה, רבים מתכני השטנה האלה נותרו באתר, למרות ההבטחה של יוטיוב לנקוט אמצעים נגדם.

"בזמן שחלף מאז, איתרנו יותר מ-30 ערוצים שממשיכים להפיץ אנטישמיות ואידאולוגיה של עליונות לבנה", אומר אריה טרוכמן, מנהל שותף של המרכז לחקר קיצוניות של הליגה נגד השמצה. הליגה מצאה כי 5 מהערוצים "מפיצים האשמות ודימויים שנעשה בהם שימוש במשך דורות, כדי לזרוע פחד ושנאה כלפי יהודים".

ואם זה לא חמור מספיק שהם קיימים, כמה מהערוצים נהנים מעוקבים רבים.

אחד מהערוצים האלה נקרא "TruNews", פלטפורמה נוצרית קיצונית שמעלה באופן קבוע סרטונים אנטישמיים, איסלאמופוביים והומופוביים. יש לו יותר מ-185 אלף מנויים – והסרטונים שלו צברו יותר מ-17 מיליון צפיות.

בסרטון שהעלה ב-20 בפברואר, אמר הכומר ריק ויילס: "לא המוסלמים הם אלה שהולכים להרוג אותנו, אלא היהודים". במרץ הצהיר: "אני מאמין שישראל חיסלה את ג'ון קנדי"

המייסד והמנהל של הערוץ, הכומר ריק ויילס, ידוע בתיאוריות הקונספירציה האנטישמיות שלו. הוא משתמש באתר כדי לטעון שהיהודים שולטים בתקשורת, מהווים סכנה לנוצרים בכל מקום, ובמילותיו, הם "בית הכנסת של השטן".

בסרטון שהעלה ב-20 בפברואר, אמר: "לא המוסלמים הם אלה שהולכים להרוג אותנו, אלא היהודים". במרץ הצהיר: "אני מאמין שישראל חיסלה את ג'ון קנדי".

עם ערוצים אנטישמיים אחרים שאיתרו חוקרי הליגה נגד השמצה ביוטיוב נמנים, בין השאר, "Sanderson1611", "E. Michael Jones", "Brother Nathaniel Video" ו-" Michael Hoffman" (הראשון והאחרון הוסרו בינתיים מהאתר).

לערוץ של א' מייקל ג'ונס יש 37 אלף מנויים ויותר מ-3.5 מיליון צפיות. בסרטונים שלו הוא מדבר על השפעתם הזדונית של יהודים על הממשל האמריקאי.

"כסף מניע את כל הקונגרס האמריקאי. ובעיקר כסף יהודי כשזה נוגע למדיניות חוץ", הוא אומר בסרטון שהעלה ביוני וזכה ליותר מ-21 אלף צפיות. "איפא"ק שולטת בקונגרס האמריקאי. אין כאן שאלה… הקונגרס נשלט על ידי כסף יהודי".

ביולי, הוא כינה את היהודים "אויבי הגזע האנושי". לפי הליגה נגד השמצה, הסרטון הזה צבר יותר מ-22 אלף צפיות. חוקרי הליגה מוסיפים כי הערוץ של מייקל הופמן פרסם גם סרטונים מכחישי שואה.

במחקר שערכו החוקרים, הם איתרו עוד 24 ערוצים, שתומכים באידאולוגיה של עליונות לבנה ובתיאוריות קונספירציה.

https://youtu.be/0Pl3tj3v6P0

דובר מטעם יוטיוב, שנמנע מלהגיב על מקרים ספציפיים, הסביר שסרטונים שמפרים את תנאי השימוש מוסרים מהאתר, אבל לא בהכרח הערוצים עצמם.

ההחלטה על כך, לדבריו, תלויה בשאלה אם הערוץ "מוקדש במלואו" לפרסום דברי שטנה. "האכיפה תגבר עם הזמן – צריך לזכור שעברו פחות מחודשיים מאז המדיניות החדשה", אמר לנו הדובר. "כבר הסרנו אלפי חשבונות ועשרות אלפי סרטונים שהיו מוקדשים לדברי שטנה, כפי שמגדירה המדיניות החדשה שלנו".

דובר מטעם יוטיוב, שנמנע מלהגיב על מקרים ספציפיים, הסביר שסרטונים שמפרים את תנאי השימוש מוסרים, אבל לא בהכרח הערוצים עצמם: "האכיפה תגבר עם הזמן"

"באופן כללי", הוא המשיך, "לגבי ערוצים רבים אחרים, שאולי העלו כמה סרטונים שנוגדים את המדיניות שלנו אבל אינם עוסקים בכך במלואם – הסרנו מהם ללא ענישה סרטונים שהועלו לפני שפרסמנו את המדיניות החדשה שלנו".

חסיד עליונות לבנה יוצא מפארק אמנסיפיישן בשרלוטנסוויל, וירג'יניה, 12 באוגוסט 2017 (צילום: צילום: סוכנות הידיעות האמריקאית/סטיב הלבר)
חסיד עליונות לבנה יוצא מפארק אמנסיפיישן בשרלוטנסוויל, וירג'יניה, 12 באוגוסט 2017 (צילום: צילום: סוכנות הידיעות האמריקאית/סטיב הלבר)

נכון לכתיבת שורות אלה, 3 מבין 5 הערוצים שזיהתה הליגה כאנטישמיים עדיין פועלים. כך גם 18 מתוך 24 ערוצים אחרים שזוהו כדוגלים בעליונות לבנה.

"מאז שעדכנו את המדיניות שלנו בנוגע לפרסום דברי שטנה ביוני 2019, הסרנו סרטונים מרשימת הערוצים שהופיעו בדוח", הבהיר דובר האתר. "כל סרטון שהועלה מאז השקת המדיניות החדשה ומפר אותה, תופעל עליו שיטת שלוש העבירות שלנו לפני הסרת הערוץ. ערוצים שיבצעו עבירות נשנות יוסרו".

מה אפשר עוד לעשות?

לא פשוט לשרטט את הגבול בין חופש הדיבור לבין דברי שטנה. השאלה אם אלה האחרונים מוגנים על פי התיקון הראשון לחוקה האמריקאית, נתונה בוויכוח בקהילה המשפטית של ארצות הברית. הוויכוח הוביל למאבק סביב סוג התוכן שיש להתיר את פרסומו ביוטיוב – אתר שיתוף הווידאו הפופולרי בעולם.

למרות שטרוכמן, מהליגה נגד השמצה, מכנה את עדכון המדיניות של יוטיוב "צעד חשוב", הוא מצביע על כמה פגמים נוספים שצריך להידרש אליהם. אחד מהם הוא העובדה שחסידי עליונות לבנה ואנטישמים מנצלים כלי מובנה באתר שמאפשר להם לתקשר ביניהם, ואף לגייס כספים למטרות הלאומנות הלבנה.

באמצעות כלי ה"סופר צ'אט", משתמשי יוטיוב יכולים להגיב לשידור חי בזמן אמת ולתקשר זה עם זה. באותו זמן, הערוץ יכול לפרסם בקשה לתרומות.

"ה'סופר צ'אט' מקל על אידאולוגים אנטישמיים לנהל שיחות עם העוקבים שלהם, מה שמוסיף עוד פן ליכולת של אותם אנטישמים לעודד את התומכים שלהם להגיב לשאלות או להרחיב לגבי רעיונות בזמן אמת", אומר טרוכמן. "אם תצפה בסרטונים האנטישמיים, תראה איך התרומות נאספות תוך כדי השידור".

"אין לי נתונים על סכומי הכסף שאותם קיצונים מכניסים באמצעות השימוש בכלי הזה של יוטיוב, אבל הם ללא ספק מכניסים כסף", הוא מוסיף.

טרוכמן מציע שני פתרונות נוספים לצמצום הבעיה.

הפתרון הראשון הוא שיוטיוב תשנה את האלגוריתם, כך שהוא לא יציע סרטונים קיצוניים נוספים למשתמשים שכבר צפו בתוכן גזעני דומה. "הם יכולים לשנות את האלגוריתם שלהם, כך שהוא לא יעודד חשיפה של המשתמשים לתוכן חמור או קיצוני יותר על ידי הצעת רשימה של סרטונים קיצוניים נוספים", הוא אומר.

הפתרון השני, הוא להתייעץ עם מומחים לקיצוניות ולעליונות לבנה כיצד להגיב למשתמשים פיקחים שמוצאים דרכים לעקוף את הפיקוח של יוטיוב.

"אחת הדרכים שבהן אנטישמים וחסידי עליונות לבנה מצליחים לחמוק מצנזורה היא שימוש בשפה מקודדת, שקשה מאוד להתמודד איתה, מכיוון שכשאתה משתמש בקודים, הכוונות האמיתיות שלך ניתנות להכחשה בקלות", לדבריו.

"אחת הדרכים שבהן אנטישמים מצליחים לחמוק מצנזורה היא שימוש בשפה מקודדת. שכשאתה משתמש בקודים, הכוונות האמיתיות שלך ניתנות להכחשה בקלות"

אחת הדוגמאות שמצאו חוקרי הליגה נגד השמצה נוגעת לאחת התיאוריות הרווחות ביותר של העליונות הלבנה, אשר מכונה לעתים קרובות "בעיית ההחלפה" ("The replacement problem"). הכוונה לאמונה שלפיה נעשה מאמץ מכוון להחליף את הגזע הלבן במיעוטים גזעיים ואתניים.

הדבר קיבל ביטוי פומבי בצעדה בשרלוטנסוויל באוגוסט 2017, כשהניאו-נאצים שבו וקראו "היהודים לא יחליפו אותנו!".

עכשיו, אומר טרוכמן, חסידי עליונות לבנה פשוט מכנים את התאוריה הזאת "בעיית הה"א" ("R problem"), כדי לחמוק מכלי הניטור של האתר.

"אבל כל מי שמבין את האנשים שמצלמים את הסרטונים האלה יודע שזה מה שהם מנסים לעשות", הוא אומר. "אני חושב שיוטיוב יכולים בהחלט לעשות יותר, על ידי התייעצות עם מומחים שמכירים את השפה המקודדת שאותם אנטישמים וחסידי עליונות לבנה משתמשים בה כדי לעקוף את אמצעי הפיקוח".

AP_18033068890229
AP_18033068890229

אולם נכון לעכשיו, יוטיוב הוא עדיין פלטפורמה קהילתית שמאפשרת לקיצונים להפיץ את הרעיונות שלהם וליצור קשר עם אנשים בעלי דעות דומות לשלהם.

בחיפוש מהיר, אפשר למצוא את ריצ'רד ספנסר, אחד מאוהדי הנאצים המפורסמים ביותר בעולם, יחד עם מנהל ערוץ בשם "המרחב הציבורי" ("The Public Space"), חולקים את דעותיהם על העימות בין המתמודדים הדמוקרטיים לנשיאות ארצות הברית שהתקיים בחודש שעבר, ודנים באג'נדה של הלאומנות הלבנה במילים מפורשות. יותר מ-12,000 אנשים צפו בסרטון הזה.

במהלך הצפייה, הופיעה בצדו הימני של המסך פונקציית ה"סופר צ'אט", שבאמצעותה הגיבו אלפי אנשים, וכמה מהם תרמו כסף. אחד מאותם משתמשים, המכונה וירג'יל הילטס, כתב: "תודה לכם, אדונים, על תכנית נהדרת".

עוד 1,119 מילים
כל הזמן // שבת, 25 בינואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בשביל זה יש "חברים": המשמר האזרחי החרדי במונסי, ניו יורק, התמחה עד כה בתיקון פנצ'רים ובהשבת תשמישי קדושה אבודים ● אחרי הפיגוע הרצחני בבית הרב שם, הם מתמקדים בניסיונות להציל חיים של יהודים

עוד 982 מילים

"אדם הוא תבנית נוף מולדתו"

בכל פעם שאני מטייל בארצנו הקטנטונת, אני נדהם מהגיוון הגאוגרפי הבלתי יאמן. אמנם היא לא גדולה בכלל, אבל הארץ שלנו מהווה גשר בין שתי יבשות וגבולותינו משתרעים מהמדבר הצחיח בדרום עד להרים המושלגים בצפון.

אך כמה שגיוון השטח מרתק, הגיוון היפה ביותר שלנו נמצא בין הגבולות. בין ההרים ומישורים ישנו גיוון של חיים יהודיים כפי שלא היה בהיסטוריה. כל עיר וכל כפר מציעים דרך אחר להיות יהודי.

כשאני הגעתי עם חבריי לארץ הזאת כעולה חדש לפני שנתיים וחצי, התברכנו למצוא בית בקיבוץ אורים שבעוטף עזה. אורים, אשר הוקם ב-1946 כאחת מאחת עשרה נקודות הנגב, נברא, ככל קיבוץ, על מנת להחזיר את עמנו לאדמה.

על פי חזון מנהיגי הזרם הסוציאליסטי של הציונות, אשר שנאו את החולשה וחוסר ההגנה של יהודי הגטו, הקיבוצים נועדו להפוך את תושביהם ליהודים חדשים, חזקים, ובריאים דרך חיים של צניעות ועבודה חקלאית.

אף כי רוב הזמן שביליתי בקיבוץ אורים היה בשבתות בין זמן השירות הצבאי שלי בבסיס, אורח החיים היפה שם מצא חן רב בעיניי.

הקיבוץ העיר בתוכי, בן אדם אשר נולד וגדל בפרוור חומרני בטקסס, אהבה עמוקה לפשטות. כשהלכתי הביתה כל שבוע, עם השמש השוקעת על השדות בנוף, ראיתי ילדים יהודיים רצים על הדשא הרחב ללא דאגה בעולם, ראיתי תיכוניסטים מתאספים במועדון שלהם, ומבוגרים חוזרים אל משפחותיהם מעבודה. לקיבוץ יש את היכולת לקשר בין ילדיו ופועליו לטבע אשר סביבם ולאיכרים היהודיים אשר עמלו גם הם על אותה אדמה לפני דורות רבים.

אחרי שנה וחצי בקיבוץ האהוב שלי, עברתי לתל אביב, הפריז המזרח תיכוני שלנו. בשעות צהריים האביכות אשר אפיינו את זמני בעיר הזאת עד עכשיו, ראיתי את התושבים הצעירים והשזופים של תל אביב נוהרים אל השדרות הרחבות ומתהלכים בין האוסף העצום של הבניינים הטמפלריים, האקלקטיים, הבאוהאוסיים, והברוטליסטיים בעיר.

תל אביב, עם מגדליה הגבוהים, החיי לילה הבלתי פוסקים, ומצעדי הגאווה הראוותנים, הביאה את המדינה כולה לתוך המאה ה-21. במדינה של היסטוריה ואידאולוגיה, אמונה ומאבק, תל אביב מתריסה בנהנתנות שלה.

כי העיר הזאת, החלון שלנו למערב, מציעה למדינה היהודית אורח חיים אוניברסלי, קוסמופוליטי, וליברלי. היא מקשרת אותנו לעולם אשר מעבר לגבולותינו ומחיה אותנו עם תקווה לעתיד שלפנינו. זה מה שתל אביב מציעה לתושביה, חיים אשר מוגדרים פחות על פי העבר היהודי, מאשר העתיד היהודי.

אך עם כל האהבה שלי לקיבוץ ולתל אביב, רק עיר אחת חרוטה לנצח בלבבי. כשאני הולך בסמטאותיה הצרות, בין ההריסות ואתרי בנייה, בין ארמונות עות'מאניים לשכונות חצר, נשמתי עפה לשמיים.

בעיר הזאת, הכל כך מבוקשת והכל כך אהובה, שלושים מאות של היסטוריה מוטלות על כל אחד מאתנו, ודורשות כבוד. כל נשימה בירושלים היא קרב וברכה.

כל שבוע כאשר אני עולה ברכבת דרך הגבעות המיוערות של יהודה אל עירנו הזהובה, הדאגות היומיומיות שלי נעלמות ואני מכושף מהסיפור של המקום הזה, סיפור של ארץ ועם משוחרר וכבוש ומשוחרר שוב פעם. לחיות בירושלים, בעדות החיה לקשר הקדוש בין עם, ארץ, ואלוקים, זה לחוות את הציביליזציה היהודית בכל תפארתה.

הגיוון הזה של אורחות החיים היהודיים, בין אלה של הקיבוצים, תל אביב, וירושלים בין היתר, הוא לא רק תוצר של התפתחות אקראית של מדינתנו. כל חלק של ישראל הוא פרי של תנועה אידאולוגית שונה: ציונות סוציאליסטית, תרבותית, דתית, ועוד רבות המציעות דרכים שונות להיות יהודים במולדתנו, חזונות אשר משקפים את כל חלקי הנשמה היהודית אשר הומיה בנו.

העבודה נותרה לנו, לבנות ולהיבנות, לעצב ולהתעצב על ידי הארץ אשר אליה שבנו.

מתן הוא עולה חדש מטקסס ומשרת כחייל בודד. הוא ציוני, מסורתי, ואוהב קרמבו בכל ליבו

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 508 מילים

העולם הערבי מתחיל להכיר בהתרחשות השואה ● בישראל מדברים על סיפוח - בירדן מאיימים בביטול השלום ● שש שרות חדשות מככבות בממשלת לבנון, כולל שרת ביטחון ● ובלוב מצאו דרך מקורית להילחם בהטרדות המיניות ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 828 מילים

לא דברי המנהיגים בפסגה לרגל יום השואה הבינלאומי הם העיקר

מחנה אושוויץ הוקם בדרום פולין כבר באפריל-מאי 1940.

תאי הגאזים החלו לפעול באושוויץ-בירקנאו במרס 1942.

ההערכה היא שנרצחו במחנה עצום הממדים 1.2 מיליון נשים וגברים וילדות וילדים. 90 אחוז מהם יהודים.

כמיליון ומאה אלף נרצחים יהודים. נשים וגברים וילדות וילדים.

ההערכה היא שנרצחו במחנה עצום הממדים 1.2 מיליון נשים וגברים וילדות וילדים. 90 אחוז מהם יהודים. כמיליון ומאה אלף נרצחים יהודים. נשים וגברים וילדות וילדים

וכן 100 אלף נרצחים מקרב הפולנים, השבויים הסובייטים, הצוענים, שבויי מלחמה נוספים, מתמודדי נפש ועוד.

הנאצים הפסיקו את פעילות המחנה ב-18 בינואר 1945 והחלו את צעדות המוות.

הצבא האדום נכנס לאושוויץ ב-27 בינואר 1945. במקום היו 7500 יהודים שנותרו חיים. ביניהם מעט ילדות וילדים.

כל מי שקורא מעט על הרצח ההמוני ועבודות הכפייה והמסדרים האינסופיים והעונשים המזוויעים והעינויים הסדיסטיים ותנאי הקיום המחרידים והרעב והשוד העצום של הקורבנות וסימונם של עובדי הכפייה באמצעות חריטת מספר ביד ועל הפרדת הילדים והפעוטות והתינוקות מהוריהם ושליחתם לתאי הגאזים במחיצת זקנים וחולים וחלשים;

כל מי שחושב על בניית תא גזים שניתן להמית בו 800 בני אנוש בבת אחת, ועוד אחד שניתן להמית בו 1200 בבת אחת – כל מי שקורא או צופה או מקשיב לניצולים המתמעטים, יודע שלא דברי המנהיגים ביום השואה הבינלאומי הם העיקר

וכל מי שחושב לרגע על החומר ששימש לביעור כינים ואשר הפך להיות גז המוות של היהודים באושוויץ (ציקלון B); וכל מי שחושב על האימה של המסדרים הארוכים והנוקשים והמבעתים בבוקר ובערב ובשיא הקור ובבגדים דקים;

וכל מי שחושב על הרעב הנורא ועל הפיכת בני אנוש למוזלמנים ועל העובדה שפרק הזמן הממוצע של ההישרדות של אסיר בתקופות רבות באושוויץ היה 3 חודשים;

וכל מי שחושב על בניית תא גזים שניתן להמית בו 800 בני אנוש בבת אחת ועל בניית תא גזים נוסף וגדול יותר שניתן להמית בו 1200 בני ובנות אנוש בבת אחת

ובכן, כל מי שקורא את הדברים או צופה בתיעוד ויזואלי שלהם או מקשיב לניצולים המתמעטים מאד וחושב מעט על הדברים, יודע שלא דברי המנהיגים מפסגת המנהיגים לרגל יום השואה הבינלאומי הם העיקר.

העיקר הוא צבי בן ה-94 שאמא שלו ואבא שלו ו-9 אחיו ואחיותיו נרצחו באושוויץ והוא הקים משפחה חדשה וברא חיים חדשים וביקש להיות נוכח בכנס הזיכרון של פורום השואה הבינלאומי, אך בקשתו לא נענתה

העיקר הוא צבי בן ה-94 שאמא שלו ואבא שלו ו-9 אחיו ואחיותיו נרצחו באושוויץ והוא הקים משפחה חדשה וברא חיים חדשים וביקש להיות נוכח בכנס הזיכרון של פורום השואה הבינלאומי, אך בקשתו לא נענתה.

ובכן, בליבנו הוא יהיה נוכח כל הזמן.

*  *  *

ולסיום, כמה מילים על שולמית אלוני ז"ל. שולמית אלוני הייתה מאד לא מושלמת. היו לה נקודות עיוורון מסוימות. אבל שולמית אלוני סייעה להבין שאם ניתן להפיק לקח מהשואה (אם ניתן בכלל), זהו הלקח בדבר החשיבות העצומה של ביצור המשטר הדמוקרטי ושריון זכויות האדם מתוך הכרה בערך האדם ובזכותו לחיים, לחירות ולכבוד.

שולמית אלוני הייתה מאד לא מושלמת. היו לה נקודות עיוורון מסוימות. אבל שולמית אלוני סייעה להבין שאם ניתן להפיק לקח מהשואה, זהו הלקח בדבר חשיבות ביצור המשטר הדמוקרטי ושריון זכויות האדם

לכן היא נאבקה בכיבוש (ולא מתוך שנאה למתנחלים חלילה), ולכן היא נאבקה בממסד הרבני (ולא מתוך שנאה לחרדים חלילה), ולכן פעלה להפרדת הדת מהמדינה, ולכן נאבקה למען שוויון זכויות לנשים ולמען שוויון זכויות לאזרחים הערבים ולמען זכויות האדם והאזרח הליברל-דמוקרטיות והסוציאל-דמוקרטיות של כולנו.

וחוץ מזה, שולמית אלוני הבהירה לנו שמנהיגים שמשוכנעים שאין להם תחליף, הם הגרועים שבמנהיגים.

היא הבינה היטב את פוטנציאל הדיקטטורה שטמון בנרקיסיסטים שמשוכנעים שאין להם תחליף. את פוטנציאל השחיתות, הניתוק ממצוקות הציבור, ההאדרה העצמית, היכולת של המנהיג המגלומן להקיף עצמו בחבורת חנפנים חדלי אישים ואת הסכנה העצומה שטומן שלטון היחיד שמתבצר על כיסאו לעצם המשטר הדמוקרטי.

היא הבינה היטב את פוטנציאל הדיקטטורה שטמון בנרקיסיסטים שמשוכנעים שאין להם תחליף. את פוטנציאל השחיתות, הניתוק ממצוקות הציבור, ואת הסכנה העצומה שטומן שלטון היחיד שמתבצר על כיסאו לעצם המשטר הדמוקרטי

סוג של נביאה חכמה:

היא ידעה שהכיבוש, השליטה הצבאית על מיליוני נתינים משוללי זכויות, יצירת 2 מערכות חוק שונות בהתאם למוצא אתני שונה בגדה ולאומנות וגזענות מעמיקות – יחריבו את המשטר הדמוקרטי הישראלי השברירי. והיא ידעה היטב שמנהיגים מגלומנים שמתעקשים לא לפנות את מקומם, עלולים לנסות להפוך את מדינת ישראל למדינה בלתי דמוקרטית. לאוטוקרטיה.

היזכרות בדבריה, מאמריה ומעשיה של האישה הנבונה הזו, מחייבת אותנו לפעולה: נגד הכיבוש הממאיר. נגד שלטון השחיתות. נגד הסכנות שאורבות לדמוקרטיה הישראלית. לזכויות האדם של הישראלים והפלסטינים. למדינת ישראל. לנו ולילדינו.

6 שנים למותה של המשפטנית, חברת הכנסת והשרה שולמית אלוני. היום.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 677 מילים
עודכן עכשיו

סוגרים עשור

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

סודות האפיפיור שלא פצה פה בשואה נחשפים

רגע לפני שהוותיקן יחשוף 17 מיליון מסמכים הנוגעים להתנהגותו בתקופת השואה, סרט תיעודי חדש שופך אור על האפיפיור פיוס ה-12, שלא עשה דבר כדי למנוע את השמדת יהודי אירופה ● לדברי המומחים, לאפיפיור לא הייתה השפעה על מנהיגי הנאצים - אך הוא בהחלט יכול היה לנסות לפנות ללבם של אזרחי אירופה הקתולית ● במקום זאת, הוא דאג יותר לגורלן של יצירות האמנות

עוד 1,354 מילים

למקרה שפיספסת

כמה זה עולה לנו כינוס פורום השואה בירושלים עלה לציבור 20 מיליון ש״ח

בדיקת זמן ישראל: אירוע 75 שנה לשחרור אושוויץ ביד ושם מומן מכספי ציבור בעלות של כ-20 מיליון שקלים ● ממשלת ישראל לא מימנה את אירוח המנהיגים הזרים ● התרומה של משה קנטור לא עברה דרך גופים ציבוריים ישראליים, אך גורם המעורה בפרטים טוען כי היא סייעה באירוח המנהיגים הזרים

אירוע 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ, שהתקיים אתמול (חמישי) ביד ושם בירושלים, מומן כולו מכספים של גופים ציבוריים ישראליים בעלות כוללת של 20 מיליון שקלים. כך עולה מבדיקת זמן ישראל.

מדובר בעלות צנועה יחסית להפקת ענק מושקעת, בהשתתפות עשרות אישים בכירים מישראל והעולם – כולל מספר חסר תקדים של ראשי מדינות בישראל.

בבית הנשיא מבהירים כי המימון לאירוע התקבל מבית הנשיא, משרד החוץ, השב"כ, רשות שדות התעופה, המשטרה ועיריית ירושלים.

עוד עולה מבדיקת זמן ישראל כי קרן פורום השואה הבינלאומי, בראשותו של יוזם האירוע, איש העסקים היהודי-רוסי משה קנטור, לא השתתפה במימון האירוע. גורם בבית הנשיא מבהיר כי "לא ניתנה תרומה או מעורבות של כסף שלא קשור להוצאות תקינות ממשרד האוצר".

אירוח המנהיגים הזרים בבית הנשיא, לעומת זאת, לא נעשה, ברובו הגדול, על חשבון ממשלת ישראל, מאחר שלא מדובר בביקורים ממלכתיים. משרד החוץ והשב"כ השתתפו בחלק קטן מהעלויות, בעיקר עלויות האבטחה, כמקובל בביקורים בלתי-ממלכתיים של מנהיגים זרים. הנוהל בביקורים כאלה הוא שממשלות המדינות המתארחות מממנות את הביקור של עצמן.

גורם המעורה בפרטים טוען כי התרומה של קרן פורום השואה הבינלאומי בראשות קנטור "סייעה בחלק ממימון האירוח של המנהיגים הזרים". אותו גורם לא ידע, או לא רצה למסור, איזה מנהיגים זרים התארחו במימונו של קנטור ובאיזו עלות.

מקרן פורום השואה הבינלאומי לא נמסרה תגובה ובקרן סירבו למסור פרטים ולענות לשאלות בנושא.

מיד ושם נמסר כי נושא המימון לא נמצא באחריות המוזיאון.

מבית הנשיא נמסר כי האירוע ביד ושם מומן כולו על ידי ממשלת ישראל בהתאם להקצאות תקינות ושקופות של משרד האוצר, וכי אירוח המנהיגים הזרים לא התבצע במימון ממשלת ישראל.

עוד 242 מילים

מפעלי ים המלח משנים את הטבע

הדיווח המדובר על ״הנהר הסודי״ בים המלח חידד: ספק אם יש עוד מקום בעולם שבו הטבע נכנע כה מהר להתנהלות אנושית ברוטלית ● לפנטזיות על תיירות בולענים הצטרף עכשיו הגרנד קניון החדש שלנו, שהוא בעצם תעלה תפעולית של מפעלי ים המלח ● הגאולוגים כבר נתנו לזה שם: עידן ה״אנתרופוקן״, שבו האדם משנה את פני הפלנטה

עוד 744 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
חֲסִינוּת

אל מול מנהיגי אומות העולם אשר הגיעו לירושלים, בירת הנצח של ישראל, על מנת לציין את זכר השואה, לשחרר את נעמה ולחשוף את עסקת המאה, אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינת חסינות בארץ ישראל, היא מדינת בנימין

ברחוב בלפור קמה משפחת נתניהו, שם עוצבה דמותה הרוחנית, הכוחנית והמלוכנית, שם חיה חיי נוחות מרבית, יצרה סרטוני רשת ויראליים והורישה לעולם כולו את דף המסרים הנצחי.

לאחר שהוגלתה המשפחה מביתה בכוח הזרוע, שמרה לו אמונים גם מן הווילה שבקיסריה, ולא חדלה מתפילה ומתקווה לשוב אל בית ראש הממשלה ולחדש שם ימיה כקדם.

מתוך קשר היסטורי ומסורתי זה חתרה המשפחה לשוב ולהיאחז בביתה העתיק, ובעשור האחרון שבה אל מעון ראש הממשלה עם פטרונים, טייקונים, מממנים ובני דודים, שהביאו את ברכת הקידמה לכל יושבי הבית שנושאים נפשם לעצמאות כלכלית.

השואה המשפטית שנתחוללה על המשפחה בזמן האחרון, במהלכה הוגשו כנגדה כתבי אישום מזעזעים, הוכיחה מחדש את ההכרח בפתרון בעיית המשפחה המלכותית, על ידי חידוש מוסד החסינות בארץ ישראל, אשר תעניק לאבי המשפחה מעמד של מנהיג נשגב בתוך משפחת העמים.

בכ"א בנובמבר 2019 קיבל היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט ימ"ש, החלטה המחייבת הגשת כתבי אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים. הכרזה זו של היועץ המשפטי לממשלה כנגד המשפחה המלכותית – אינה ניתנת לביצוע.

זוהי זכותה הטבעית של משפחת נתניהו להיות מורמת מעם ופטורה מהטרדות משפטיות במולדתה.

לפיכך נתכנסנו אנו חברי מועצת הביביסטים, נציגי הליכוד והימין, בדיון מליאת הכנסת על בקשת החסינות, ובתוקף זכותנו הטבעית וההיסטורית על השלטון בישראל ועל יסוד הבוז שלנו לשמאל, לכחול לבן, לערבים, לפרקליטות, לתקשורת, לג'ורג' סורוס, לקרן לישראל חדשה, למערכת המשפט ולכל מי שביבי אומר לנו, אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינת חסינות בארץ ישראל, היא מדינת בנימין.

אנו קובעים שהחל מרגע זה ועד להקמת הממשלה בתום הבחירות שייערכו ב-2 במרץ 2020 ועד בכלל – ינהיג בנימין נתניהו את עם ישראל כראש ממשלה קבוע ונצחי, ויהיה פטור מכל ניג'וס, הטרדה, הצקה, ביקורת וחקירה כראש מדינת בנימין.

מדינת בנימין תהיה סגורה לחקירה משטרתית ולבדיקה משפטית.

מדינת בנימין תשקוד על פיתוח ההון המשפחתי לטובת כל ילדיה.

מדינת בנימין תהא מושתתת על יסודות התיחמון, הספין והמניפולציה, לאור חזונם של מלכי ישראל. תנהיג שיטת הפרד ומשול בין אזרחיה, בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש שימוש ברגשות דת, העדר מצפון, לשון פוגענית וחינוך קלוקל; תשמור על הנכסים הקדושים לכל בני המשפחה; ותהיה נאמנה לזלזול בעקרונות האומות המאוחדות.

מדינת בנימין לא תהיה מוכנה לשתף פעולה עם המוסדות והנציגים של הפרקליטות, המשטרה, העיתונות והחברה האזרחית ותפעל להרחבת השפעתה החברתית והכלכלית על ארץ ישראל בשלמותה.

מתוך ביטחון בנתניהו בנימין הננו חותמים בחתימת ידנו על הכרזה זו, במושב מועצת החסינות הזמנית, על אדמת המולדת, בעיר הקודש ירושלים, ערב שבת,
כ"ז בטבת תש"פ, 24 בינואר 2020.

רגב מירי / ביטן דוד / אמסלם דודו / אוחנה אמיר / זוהר מיקי / ריקלין שמעון / סג"ל אראל / מגל ינון / ציפר בני / טאוב גדי, ד"ר / ברדוגו יעקב / ביסמוט בועז / הביביסטית רונית / נתניהו יאיר / נתניהו אבנר / נתניהו שרה

עוד 452 מילים

גנץ נוטה שלא להיענות להזמנת טראמפ להגיע לבית הלבן בשבוע הבא

היועמ"ש מנדלבליט צפוי להודיע על העמדה לדין של ח"כ ביטן ● יושב ראש כחול לבן ימסור מחר בערב הצהרה לתקשורת ● הקרמלין: שחרור נעמה יששכר מתעכב כי טרם הוגשה בקשת חנינה רשמית ● הפרקליטות ערערה על ההחלטה שלא לאפשר חיפוש בטלפונים של שלושה מיועצי נתניהו

עוד 21 עדכונים

עוד לא ירד המסך על אירועי פורום השואה הבינלאומי ופרשת נעמה יששכר, וכבר עולה מסך חדש, על תכנית מדינית דרמטית שתהפוך לנושא מרכזי בבחירות הקרבות ● זו לכאורה ההצגה של נתניהו, אך ראש הממשלה יצטרך לגייס את כל הכוחות השיווקיים שלו כדי למכור את תוכנית טראמפ למחנה הימין, בעוד שראשי כחול-לבן, שעבדו בתיאום עם הבית הלבן בחודשים האחרונים, יתמכו בה כאיש אחד ● פרשנות

עוד 895 מילים

צינור הגז לא יסופח

סיבוב התעמולה שעשה ראש הממשלה על הפיכת ישראל למעצמת אנרגיה צפוי להסתיים כמו מסעות תעמולה שערך בעבר: בכלום ● ישראל מחזיקה בפחות מחצי אחוז מעתודות הגז הטבעי בעולם, וסיכויי ההקמה של צינור הגז לאירופה קלושים ● היה עדיף בהרבה אם נתניהו היה יכול להתגאות בהישגים בתחום האנרגיה המתחדשת

עוד 943 מילים

ישראל יודעת כיצד להתמודד עם ההצפות, אך לא עושה דבר

ד"ר סיניה נתניהו הובילה דוח בין-משרדי לממשלה על היערכות ישראל להסתגלות לשינויי אקלים, ובו המלצות לתכנית פעולה אסטרטגית לאומית ● הדוח אושר על ידי השרים כבר ב-2018, אך ההחלטות האופרטיביות לא יושמו עד היום ● החודש היא הביטה בכאב בתוצאות השיטפונות, וידעה שניתן היה למנוע חלק ניכר מהנזקים ● טור מיוחד

עוד 721 מילים

העירייה קונסת בעלי כלבים שכבר חוסנו או עזבו את העיר

עיריית רחובות שיגרה יותר מ-3,000 דוחות, בטענה כי כלבים לא חוסנו ● בין מקבלי הקנסות: בעלי כלבים שחוסנו, וגם תושבים שעזבו את העיר ושינו את כתובתם בתעודת הזהות ● בשירות הווטרינרי מסבירים שמערכת רישום הכלבים "ישנה ולוקה בחסר" ולא מעדכנת שינויי כתובת מהארנונה ● אבל בעירייה מטילים את האחריות דווקא על המתלוננים: "לא מדובר ב'תקלה׳, אלא בחוסר עדכון של בעלי הכלב״

עוד 1,141 מילים ו-1 תגובות

נתניהו וגנץ יגיעו בשבוע הבא לבית הלבן לדון על השלום באזור

נשיא גרמניה שטיינמאייר בפורום השואה העולמי ביד ושם: הלוואי שהייתי יכול לומר שהגרמנים למדו מהעבר, אבל שנאה מוסיפה להתפשט בארצי ● נשיא אוקראינה זלנסקי ביטל את הגעתו לאירוע, לדבריו, לטובת שורדי שואה; יד ושם: החלטה תמוהה ● נעמה יששכר התראיינה לטלוויזיה הרוסית, לאחר שצפתה באמה נפגשת עם נשיא רוסיה: אם פוטין אומר שהכל יהיה בסדר, אני מאמינה לו

עוד 56 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה