דיווח: משפטני מערכת הביטחון הזהירו את נתניהו מהעברת הסמכויות בשטחים לסמוטריץ׳

גנץ: נתניהו מפרק את צה״ל לחתיכות ● נתניהו על רקע אזהרת הנגיד: המהלכים שלנו יחזקו את הכלכלה ● סמוטריץ' קרא לאופוזיציה: אל תפגעו בכלכלה כי הפסדתם בבחירות ● לפיד: ביבי מוביל לפגיעה בכלכלה; ליברמן: הם מפחדים ● דני דנון: איפה הנגיד היה בהתנתקות? ● למרות הבטחת נתניהו: מיזם שבת ישראלית ייפסק בשבוע הבא ● בן גביר קבע: חיילי הסדיר יוצאו מאגפי המחבלים

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' במסיבת עיתונאים,  25 בינואר 2023 (צילום: יהונתן סינדל/פלאש90)
יהונתן סינדל/פלאש90
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ במסיבת עיתונאים, 25 בינואר 2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג המריא הבוקר לביקור רשמי בבלגיה. הנשיא צפוי לנאום בפרלמנט האיחוד האירופי בכינוס מיוחד לציון יום השואה הבינלאומי. לפני המראתו אמר הרצוג: "מחר יציין העולם כולו את יום השואה הבינלאומי. יום השואה הבינלאומי נקבע על פי החלטת האו"ם ב־2005 בעקבות מהלך שיזמה ממשלת ישראל ומשרד החוץ בראשותו של שר החוץ דאז סילבן שלום.

"אחד האירועים המרכזיים ביום השואה הוא התכנסות של הפרלמנט האירופי שמייצג את כל עמי אירופה. תהיה לי הזכות להופיע בפני הפרלמנט האירופי ולהביא את דברה של מדינת ישראל, מדינת הלאום של העם היהודי, דמוקרטית וחזקה המושיטה ידה לשלום.

"אספר את סיפורם של נספי השואה ושל שורדי השואה ואתרגש כשאחשוב שלפני 80 שנה לא ניתן היה לדמיין שיעמוד ראש מדינת העם היהודי לפני הפרלמנט האירופי ויציין את האירוע הנורא ביותר בתולדות האנושות. במהלך הביקור אפגש עם ראשי מוסדות האיחוד האירופי, עם ממשלת בלגיה ועם הקהילה היהודית בבלגיה, ותתקיים פגישה מיוחדת במוסדות נאט"ו.

"בכל המקומות הללו אעלה כמובן את האתגר העצום שניצב לפנינו, במזרח התיכון כולו, בדמות איראן הדוהרת לנשק גרעיני ומפעילה טרור בכל רחבי המזרח התיכון ומספקת נשק הפועל כנגד העם האוקראיני. כמו כן אעלה את נושא השבויים והנעדרים, שאנחנו קוראים שישוחררו לאלתר מידי החמאס ויוחזרו לישראל".

נשיא המדינה יצחק הרצוג לפני המראתו לבלגיה, 25 בינואר 2023 (צילום: חיים צח/לע"מ)
נשיא המדינה יצחק הרצוג לפני המראתו לבלגיה, 25 בינואר 2023 (צילום: חיים צח/לע"מ)

ברקע הדיווחים כי ארה"ב וגרמניה מתכוונות לספק לאוקראינה טנקים מתקדמים, נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי דרש לסכם את הדיונים עם החלטות. "לבעלות הברית שלנו יש את הטנקים הדרושים".

חבר הכנסת שמחה רוטמן, שנמצא עתה בביקור בארה"ב, מתכוון להיפגש עם קהילות יהודיות ועיתונאים אמריקאים כדי להסביר את הרפורמה המשפטית ולהנגישה, כך פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

ח"כ מתן כהנא התייחס בריאיון לרדיו 103fm להצעת החוק של יו"ר הקואליציה אופיר כץ, שתביא לפסילת חברי כנסת ערבים: "יש חוק שאומר שמי שתומך בטרור לא יכול לרוץ לכנסת ישראל. בבחירות האחרונות המחנה הממלכתי הצביע בעד פסילה של המשותפת מריצה לכנסת. ערביי ישראל הם אזרחי שוווי זכויות, אבל מי שתומך טרור לא יוכל לרוץ לכנסת".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד התייחס בריאיון לגלי צה"ל לרפורמה המשפטית של השר יריב לוין: "לא יכול להיות שאנשים שהורשעו, או עם כתבי אישום חמורים, יעשו רפורמה בבית המשפט. הם גם משקרים – בית המשפט מפריע להם לשפר את החינוך, לחזק את המשטרה או להיאבק בגרעין האיראני?"

יאיר לפיד ואשתו ליהיא בהפגנה בתל אביב נגד השינויים במערכת המשפט, 21 בינואר 2023 (צילום: אלעד גוטמן)
יאיר לפיד בהפגנה בתל אביב נגד השינויים במערכת המשפט, 21 בינואר 2023 (צילום: אלעד גוטמן)
סגירה