היום ה־37 ללחימה ● 239 חטופים עדיין בעזה

צה"ל ושב"כ תפסו יותר מעשרים אנשי חמאס בלב הרצועה והביאו אותם לחקירות בישראל

הרמטכ"ל לראשי הרשויות בעוטף: "לא עמדנו במשימה שלנו להגן על התושבים; נעשה הכול כדי להחזיר את הביטחון לאזור" ● צה"ל: ניסינו לספק 300 ליטר של סולר לבית החולים שיפא, אולם, לפי עדויות שאספנו, חמאס מנע מבית החולים מלקבל את הדלק ● נדחתה פגישה שהייתה אמורה להתקיים היום בין נתניהו לבין ראשי רשויות מהצפון; דיווח: חלק מראשי הרשויות סירבו להגיע לפגישה

 • עשן מיתמר בעקבות תקיפה ישראלית ברצועת עזה, 12 בנובמבר 2023 (צילום: AP Photo / Leo Correa)
  AP Photo / Leo Correa
 • פלסטינים בעיר עזה נעים לדרום הרצועה, 12 בנובמבר 2023 (צילום: MAHMUD HAMS / AFP)
  MAHMUD HAMS / AFP
 • קרוביה של התצפיתנית רוני אשל, שנהרגה במתקפה שאירעה ב-7 באוקטובר 2023, בהלווייתה בכפר סבא, 12 בנובמבר 2023 (צילום: AP Photo / Ariel Schalit)
  AP Photo / Ariel Schalit
 • חיילי צה"ל מחפשים בקרבת הגבול עם רצועת עזה אחר שרידים של קורבנות המתקפה שאירעה ב-7 באוקטובר 2023, 12 בנובמבר 2023 (צילום: Menahem KAHANA / AFP)
  Menahem KAHANA / AFP
 • מטוס קרב ישראלי בסמוך לגבול בין רצועת עזה לבין ישראל, 12 בנובמבר 2023 (צילום: Menahem KAHANA / AFP)
  Menahem KAHANA / AFP
 • אנשי חילוץ ותושבים מחפשים ניצולים בין ההריסות של מבנה בחאן יונס שהופצץ על ידי ישראל, 12 בנובמבר 2023 (צילום: MAHMUD HAMS / AFP)
  MAHMUD HAMS / AFP

בני משפחה, שקרובים נחטפו לרצועת עזה, מתעתדים להתחיל מוחרתיים (שלישי) לצעוד ממרכז תל אביב, שם הוקמה "כיכר החטופים", אל קריית הממשלה בירושלים. הצעדה, לפי התכנון, תימשך ארבעה ימים.

אנשי חמאס תועדו מכים תושבים ברצועת עזה, שניסו לקחת מזון שהובא לציבור העזתי במסגרת הסיוע ההומניטרי.

דובר צה"ל דניאל הגרי אמר הערב (ראשון) שחלק מעשרים השבויים שנלכדו על ידי כוחות הביטחון והובאו לישראל השתתפו במתקפה שאירעה ב-7 באוקטובר.

לגבי פינוי בתי החולים בצפון הרצועה אמר: "פתחו צירי תנועה ייעודיים מבתי החולים בצפון הרצועה דרומה. אנחנו מדברים עם המנהלים של בתי החולים ומציעים להם סיוע כדי להעביר חולים ופצועים בבטחה".

גורם ישראלי בכיר אומר שהממשל האמריקאי רואה את השלב הנוכחי של המלחמה, שבו אוגדות פועלות בתוך רצועת עזה, נמשך במשך שבועות, לא חודשים – כך דיווחה הערב מוריה אסרף וולברג בחדשות 13. לדבריו אותו גורם, וושינגטון נכונה לכך שאחר כך ישראל תמשיך לפעול, אך בעצימות נמוכה יותר.

ראש המוסד לשעבר יוסי כהן אמר בריאיון לתאגיד השידור כאן שהוא לא בטוח שהוא "מבין עד הסוף מה תפקידו" של גל הירש.

לאחר פרסום הדברים של כהן נמסר מלשכת ראש הממשלה ש"המשא ומתן הבינלאומי בעניין השבת החטופים מנוהל על ידי ראש המוסד ואלוף במילואים ניצן אלון. תת אלוף במילואים גל הירש מעודכן באופן שוטף בנושא זה ומתאם את כל שאר פעולות הממשלה בנושא החטופים והנעדרים, לרבות הקשר עם המשפחות".

עוד נמסר ש"מאז פרוץ המלחמה הקים הירש מִנהלת ממשלתית – שאושרה הערב בהחלטת ממשלה – העוסקת בקשת רחבה של נושאים לטיפול בנושא החטופים לטובת השבתם הביתה בשלום ולסיוע למשפחותיהם".

סגירה