היום ה־59 ללחימה ● 141 חטופים עדיין בעזה

דובר צה"ל: נתחקר לעומק את העברת הכוחות מהעוטף לגדה

קבינט המלחמה מתכנס לדיון בהגדלת הסיוע ההומניטרי לרצועה; מחר ייפגש עם משפחות החטופים ● ארה"ב: ממשיכים לנסות להוביל לשחרור חטופים נוספים ● צה"ל הרחיב את הפעולה הקרקעית: תקיפות משמעותיות בחאן יונס ● דיווח: החייל שירה למוות ביובל קסטלמן חשוד בהמתה בקלות דעת, התביעה מבקשת להאריך את מעצרו ● הבחירות המקומיות ברוב יישובי הארץ ייערכו ב-30 בינואר

 • ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת קבינט המלחמה, 4 בדצמבר 2023 (צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)
  עמוס בן גרשום / לע״מ
 • שר הביטחון יואב גלנט צופה על רצועת עזה, 4 בדצמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • שר הביטחון יואב גלנט ומפקד פיקוד הדרום האלוף ירון פינקלמן, 4 בדצמבר 2023 (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
  אריאל חרמוני, משרד הביטחון
 • עשן מיתמר מרצועת עזה בעקבות תקיפות צה"ל, 4 בדצמבר 2023 (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)
  חיים גולדברג/פלאש90
 • חיילי צה"ל ברצועת עזה, 4 דצמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • חיילי צה"ל ברצועת עזה, 4 דצמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • חיילי צה"ל ליד פיר מנהרה ברצועת עזה, 4 דצמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • עיר אוהלים זמנית שהוקמה לפלסטינים תושבי עזה שנאלצו להתפנות מבתיהם, 4 בדצמבר 2023 (צילום: עטיה מוחמד/פלאש90)
  עטיה מוחמד/פלאש90
 • בית הרוס לאחר תקיפה אווירית ישראלית בחאן יונס, בדרום רצועת עזה, 4 בדצמבר 2023 (צילום: עטיה מוחמד/פלאש90)
  עטיה מוחמד/פלאש90
 • .חיילי צה"ל בכביש סמוך לגבול ישראל-עזה, 4 בדצמבר 2023 (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)
  חיים גולדברג/פלאש90

הבוקר פרסם דובר צה"ל אודות שלושה חללי צה"ל אשר הודעה נמסרה למשפחותיהם:

סמל בנימין יהושע נידהם, רס"ם (מיל') נריה שאער ורס"ל (מיל') בן זוסמן, שנפלו בקרבות ברצועת עזה ב-3 בדצמבר 2023 (צילום: דובר צה
סמל בנימין יהושע נידהם, רס"ם (מיל') נריה שאער ורס"ל (מיל') בן זוסמן, שנפלו בקרבות ברצועת עזה ב-3 בדצמבר 2023 (צילום: דובר צה"ל)

רס"ם (מיל') נריה שאער, (Neriya Shaer), בן 36, מיבנה, לוחם בגדוד 6655, חטיבה 55 ('עוצבת חוד החנית'), נפל אתמול בקרב במרכז רצועת עזה.

-רס"ל (מיל') בן זוסמן (Ben Zussman), בן 22, מירושלים, לוחם במחלקת הסיור של גדוד 601, חטיבה 401 ('עוצבת עקבות הברזל'), חיל ההנדסה הקרבית, נפל אתמול בקרב בצפון רצועת עזה.

-סמל בנימין יהושע נידהם, (Binyamin Yehoshua Needham), בן 19, מזכרון יעקב, לוחם בגדוד 601, חטיבה 401 ('עוצבת עקבות הברזל'), חיל ההנדסה הקרבית, נפל אתמול בקרב בצפון רצועת עזה.

בנוסף, לוחם צה"ל מגדוד 601, חטיבה 401 ('עוצבת עקבות הברזל'), חיל ההנדסה הקרבית, נפצע באורח קשה בקרב בצפון רצועת עזה. הלוחם פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחתו עודכנה.

בכירים בבית הלבן יגיעו היום לישראל כדי לדון על התכנון לעזה לאחרי המלחמה. את המשלחת יוביל יועצה לביטחון לאומי של סגנית נשיא ארה"ב, קמאלה האריס, פיל גורדון, שהיה איתה בפגישות עם מנהיגים ערבים בדובאי בסוף השבוע. אליו יצטרף אילן גולדנברג, יועץ המזרח התיכון של האריס יחד עם כמה אחרים.

קאמלה האריס, המועמדת הדמוקרטית לסגנות הנשיא (צילום: טום וויליאמס/CQ Roll Call via Getty Images)
קאמלה האריס, המועמדת הדמוקרטית לסגנות הנשיא (צילום: טום וויליאמס/CQ Roll Call via Getty Images)

מהבית הלבן נמסר הלילה כי סגנית הנשיא קמאלה האריס שוחחה עם הנשיא הישראלי יצחק הרצוג בטיסתה לוושינגטון מדובאי. סגנית הנשיא חזרה על התמיכה החזקה של ארה"ב בזכותה של ישראל להגנה והם דנו בהתפתחויות האחרונות בעזה, ועל המצב בגדה המערבית. האריס הביעה דאגה מצעדים שעלולים להסלים את המתיחות, כולל אלימות קיצונית של מתנחלים.

סגנית הנשיא חזרה על חשיבות התכנון ליום שאחרי סיום הלחימה בעזה, והדגישה את המחויבות של ארה"ב לפתרון שתי המדינות.

סגנית הנשיא קמאלה האריס שוחחה גם עם אבו מאזן, יו"ר הרשות הפלסטינית וגם בפניו הדגישה את המחויבות של ארה"ב לפיתרון שתי המדינות.

כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי צה"ל תוקף מהאוויר בכמה מוקדים: בין היתר דווח על תקיפות במזרח העיר עזה, בחאן יונס שבדרום הרצועה, בג'באליה שבצפון הרצועה, ובדיר אל-בלח.

בוואלה! מדווחים לוחמי צה"ל מנהלים כעת חילופי אש עם מחבלים בקלקיליה תוך כדי מעצר מבוקשים וסריקות אחר אמצעי לחימה.

שני מחבלים חוסלו ונוספים נפצעו בקלקיליה. בגל"צ מדווחים כי כוחות מיוחדים פשטו על העיר בעקבות מידע מודיעיני ממוקד, מצאו את המבוקשים החמושים בעת שהיו ברכבם – ולאחר חילופי אש שהתפתחו במקום, חיסלו אותם.

משפחתו של יונתן סמרנו, שנחטף ב-7.10 לעזה, קיבלה עדכון כי נרצח. סמרנו בן ה-21 מת"א נמלט ממסיבת הטבע ליד רעים לקיבוץ בארי שם נורה ונלקח לרצועה על ידי מחבלים. המשפחה מקיימת טקס הספד ופרידה היום ב-19:00 בת"א.

סגירה