היום ה־177 ללחימה ● 134 חטופים עדיין בעזה

מת מפצעיו חייל שנפגע בשבוע שעבר בקרב בדרום הרצועה

החלל הוא רב־סמל סיון ווייל, ששירת כלוחם ביחידת אגוז; בן 20 במותו ● רבבות מפגינים מחו ליד הכנסת בתביעה להקדמת הבחירות ולשחרור החטופים ● צה"ל הודיע שכוחותיו התנקשו בדרום לבנון בחייו של פעיל מרכזי ביחידת הנ"ט של כוח רדואן ● נתניהו יעבור ניתוח בקע בהרדמה מלאה; יריב לוין ימלא את מקומו ● המשלחת הישראלית למשא ומתן לשחרור החטופים הגיעה לקהיר

 • אש שהבעירו בירושלים מוחים, הקוראים להקדמת הבחירות ולשחרור החטופים, 31 במרץ 2024 (צילום: AP Photo/Ohad Zwigenberg)
  AP Photo/Ohad Zwigenberg
 • מפגינים מוחים ליד הכנסת בירושלים בקריאה להקדמת הבחירות ולשחרור החטופים, 31 במרץ 2024 (צילום: AP Photo/Leo Correa)
  AP Photo/Leo Correa
 • שוטרים בשכונת מאה שערים בירושלים מתעמתים עם מפגינים הקוראים לגיוס חרדים לצה"ל, 31 במרץ 2024 (צילום: AP Photo/Ohad Zwigenberg)
  AP Photo/Ohad Zwigenberg
 • אלון קודריאשוב, שנהרג בקרב בדרום רצועת עזה, מובא לקבורה בחלקה הצבאית בבית העלמין במודיעין, 31 במרץ 2024 (צילום: Jonathan Shaul/Flash90)
  Jonathan Shaul/Flash90
 • מפגינים התובעים להקדים את הבחירות ולשחרר את החטופים חוסמים את תנועת כלי הרכב בכביש בירושלים, 31 במרץ 2024 (צילום: AHMAD GHARABLI / AFP)
  AHMAD GHARABLI / AFP
 • תושבי מחנה הפליטים אל-מע'אזי שבמרכז הרצועה בביתם, שנפגע בתקיפה ישראלית, 31 במרץ 2024 (צילום: AFP)
  AFP
 • זירת פיגוע הדקירה בבאר שבע, 31 במרץ 2024 (צילום: דודו גרינשפן/פלאש90)
  דודו גרינשפן/פלאש90
 • פעילות צה"ל ברצועת עזה, מרץ 2024 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • פעילות צה"ל בשטחי הגדה המערבית, מרץ 2024 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל
 • פעילות צה"ל בשטחי הגדה המערבית, מרץ 2024 (צילום: דובר צה"ל)
  דובר צה"ל

מנהיג הג'יהאד האסלאמי זיאד אל-נחלה נפגש עם שר החוץ של איראן לשיחות בטהרן, כך דיווחו כלי תקשורת ממלכתיים באיראן.

אל-נחלה הביע ביטחון בכך שיהיו "המנצחים במלחמה" בעזה והודה לעמיתו האיראני על תמיכתו בפלסטינים. "לדיפלומטיה פעילה של הרפובליקה האסלאמית של איראן היה תפקיד גדול בהגדרת עמדת ההתנגדות הפלסטינית", אמר אל-נחלה.

הסהר האדום הפלסטיני (PRCS) מסר כי כוחות ישראליים הרגו 26 חברי צוות מאז תחילת המלחמה בעזה. הארגון מסר כי כ-15 מאנשי הצוות נהרגו "בעת ביצוע תפקידם ההומניטרי וענוד את סמל הסהר האדום המוגן".

דובר צה"ל עדכן כי בהתאם להערכת המצב, מפקד פיקוד הדרום חתם הלילה על צו לשינוי השטח הצבאי הסגור במספר מרחבים בעוטף עזה ובשטחים חקלאיים.

כחלק משינוי השטחים הסגורים יפתחו מרחבי יער רעים ומו"פ דרום. כמו כן, ייפתחו מספר שטחים חקלאיים בקיבוץ יד מרדכי ובקיבוץ מפלסים.

בתקשורת הפלסטינית דווח על עימותים עם כוחות הביטחון במחנה הפליטים בלאטה.

שרי החוץ של מצרים, צרפת וירדן קראו ל"הפסקת אש מיידית וקבועה" בעזה ולשחרור כל החטופים שבידי חמאס בהצהרה שמסרו לאחר שנפגשו בקהיר אמש.

בנאום במסיבת עיתונאים משותפת, שר החוץ של צרפת, סטפן סז'ורנה, אמר גם כי ממשלתו תציג הצעת החלטה במועצת הביטחון של האו"ם הקובעת הסדר "פוליטי" של המלחמה, לפי סוכנות הידיעות AFP. לדבריו, הטקסט יכלול את "כל הקריטריונים לפתרון שתי המדינות" של הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

סגירה