היום ה־189 ללחימה ● 133 חטופים עדיין בעזה

ביידן על תקיפה איראנית: "המסר שלי לאיראן - Don't"

דיווח בארה"ב: תקיפה איראנית גדולה שתכלול יותר מ-100 מל"טים ועשרות טילים צפויה בשעות הקרובות; דובר צה"ל: אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף, אנחנו ערוכים בהגנה ובהתקפה ● נמשכים החיפושים אחרי נער בן 14 שיצא לרעות צאן בשומרון ונעדר מאז הבוקר ● דיווח: יישובים צמודי גדר בעוטף יישארו ללא כוח של חיילי צה"ל במהלך חג הפסח

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, 12 באפריל 2024 (צילום: Mandel NGAN / AFP)
Mandel NGAN / AFP
נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, 12 באפריל 2024

על רקע האיומים של איראן להגיב על התקיפה, המיוחסת לישראל, בקונסוליה בדמשק – שגרירות ארצות הברית בישראל הזהירה את עובדיה משהייה מחוץ לאזור המרכז, לירושלים ולבאר שבע.

ארצות הברית צופה שהמתקפה של איראן על ישראל תהיה גדולה, אך לא גדולה דיה כדי להביא את האמריקאים ללחימה – כך דווח ב"רויטרס" על סמך דבריו של גורם אמריקאי בכיר.

ישראל נערכת לתקיפה ישירה מאיראן בדרום הארץ או בצפונה ב-24 עד 48 השעות הקרובות – כך דווח ב"וול סטריט ג'ורנל" על סמך דבריו של גורם המעורה בנושא. לעומת זאת, גורם שתודרך על ידי ההנהגה האיראנית אמר שתוכניות התקיפה נדונות, אך טרם התקבלה החלטה סופית.

המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי בתפילת עיד אל-פיטר בטהראן, 10 באפריל 2024 (צילום: Office of the Iranian Supreme Leader via AP)
המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי בתפילת עיד אל-פיטר בטהראן, שלשום (צילום: Office of the Iranian Supreme Leader via AP)

שר ההגנה של ארצות הברית לויד אוסטין שוחח עם שר הביטחון יואב גלנט ואמר לו שלישראל זכות מלאה להגן על עצמה מפני האיומים ההולכים וגדלים מצד איראן ושלוחותיה באזור. עוד אמר אוסטין שישראל יכולה לסמוך על תמיכתה המלאה של ארצות הברית בהגנתה.

לוּ הבחירות לכנסת היו נערכות כעת, רשימת המחנה הממלכתי הייתה מקבלת 30 מנדטים ונעשית לסיעה הגדולה בכנסת – כך נמצא בסקר שפורסם הבוקר (שישי) ב"מעריב".

הליכוד, ש"ס, יהדות התורה, מפלגת הציונות הדתית ועוצמה יהודית, שקיבלו יחד בבחירות האחרונות 64 מנדטים, זכו כעת ב-45 מנדטים.

מפלגת הציונות הדתית קיבלה בסקר זה 2.7% מקולות הבוחרים, העבודה – 2% ובל"ד – 1.4%. שלושתן לא עברו את אחוז החסימה.

סגירה