היום ה־228 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

אחרי הלחץ האמריקאי: ציוד הצילום שהוחרם יוחזר ל-AP

השר קרעי טען כי "מאחר שמשרד הביטחון מבקש לבחון את עניין השידורים בנוגע לסיכון כוחותינו הוריתי לבטל את הפעולה" ● דיווח: ההסכם עם סעודיה מתרחק, ארה"ב: "התייאשנו מנתניהו" ● גלנט: "מי שלוקח את נתניהו ואותי להאג תוקף את חיילי צה"ל" ● הרמטכ"ל בלב ג'באליה: "רוצים להביא את החטופים שלנו חיים הביתה" ● בלינקן: מספר מדינות יכולות למלא תפקיד אינסטרומנטלי בעזה שלאחר המלחמה

תיעוד החרמת הציוד של סוכנות AP בשדרות, על ידי פקחי משרד התקשורת, 21 במאי 2024 (צילום: AP Photo/Josphat Kasire)
AP Photo/Josphat Kasire
תיעוד החרמת הציוד של סוכנות AP בשדרות, על ידי פקחי משרד התקשורת, 21 במאי 2024

לוחם במילואים מגדוד רותם, חטיבת גבעתי, נפצע אתמול, באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה. בנוסף, חייל במילואים באגד לוגיסטי 8237, נפצע אתמול, באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחותיהם עודכנו.

מסוק צה"ל בתרגיל לפינוי פצועים, רמת הגולן, 7 בפברואר 2024 (צילום: אייל מרגולין/פלאש90)
מסוק צה"ל בתרגיל לפינוי פצועים, רמת הגולן, 7 בפברואר 2024 (צילום: אייל מרגולין/פלאש90)

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן חזר על עמדתו לפיה בקשת צוי המעצר מצד בית הדין בהאג אינה מוצדקת. "ברור שישראל רוצה לעשות כל שביכולתה כדי להבטיח הגנה לאזרחים", אמר הנשיא בנאום בקבלת פנים בבית הלבן לציון חודש המורשת היהודית האמריקאית והוסיף: "מה שקורה בעזה הוא לא רצח עם, אנחנו דוחים את הבקשה של בית הדין בהאג לצווי מעצר נגד מנהיגים ישראלים, תמיד נעמוד לצד ישראל".

שר המשפטים יריב לוין יעיד היום במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בביהמ"ש המחוזי בירושלים במסגרת הדיון בפרשת תיק 2000. לפי האישום, נתניהו נפגש עם לוין כשזה כיהן כיו"ר ועדת הכנסת, ובירר איתו אם ניתן יהיה לקדם חוק שיגביל את תפוצת העיתון "ישראל היום", זאת על רקע המגעים עם ארנון (נוני) מוזס, מו"ל ידיעות אחרונות.

שר המשפטים יריב לוין מגיע לישיבת סיעת הליכוד בכנסת, ירושלים, 8 בינואר 2024 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
שר המשפטים יריב לוין מגיע לישיבת סיעת הליכוד בכנסת, ירושלים, 8 בינואר 2024 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

הלילה מטוסי קרב יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שעשתה את דרכה לשטח ישראל ממרחב סוריה. מדובר צה"ל נמסר כי המטרה לא חצתה לעבר שטח הארץ, והתרעה על חשש לחדירת כלי טיס עוין הופעלה בשטחים פתוחים במרחב הגולן על פי מדיניות.

בנוסף, כך נמסר, ספינת טילים מסוג "סער 4.5" ומטוסי קרב יירטו בהצלחה שתי מטרות אוויריות שהיו בדרכן לשטח ישראל מכיוון מזרח. המטרות לא חצו לעבר שטח ישראל ולא הופעלו התרעות על פי מדיניות.

שר החוץ ישראל כ"ץ אמר הבוקר בריאיון לרשת ב'  כי הוא מקיים קשר עם שר חוץ כדי שיוקיעו את הוצאת הצווים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט ויגידו שהם לא מחוייבים להם. על רקע המחלוקת בין גלנט לנתניהו בנוגע להקמת ממשל צבאי בעזה ציין: "אני מתנגד, בלי קשר לאף אחד, לשליטה אזרחית ישראלית בעזה – אני בעד להעביר את האחריות לעולם וזה הדבר שיקרה".

שר האוצר ישראל כ"ץ (צילום: Flash90/אוליבייה פיטוסי)
שר האוצר ישראל כ"ץ (צילום: Flash90/אוליבייה פיטוסי)
סגירה