היום ה־248 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

מועצת הביטחון אישרה את הצעת ארצות הברית לסיום המלחמה ושחרור החטופים

"באנו לחלץ אתכם, תהיו רגועים": פורסם תיעוד מהרגע שבו כוחות הביטחון פרצו לחדר שבו הוחזקו שלושה מהחטופים ● חדשות 12: ישראל הציעה לחמאס לסיים את המלחמה ולהסיג את כוחותיה מהרצועה ● פרשת מירי רגב: המשטרה פשטה על משרד התחבורה והחרימה מסמכים ● חזבאללה הפיל בלבנון, באמצעות טיל קרקע–אוויר, כלי טיס ישראלי המאויש מרחוק

ישיבת מועצת הביטחון במטה האו"ם בניו יורק, 10 ביוני 2024 (צילום: ANGELA WEISS / AFP)
ANGELA WEISS / AFP
ישיבת מועצת הביטחון במטה האו"ם בניו יורק, 10 ביוני 2024

אזעקה נשמעה בעכו במהלך הלילה בעקבות ירי טילים ורקטות. דובר צה"ל עדכן כי שוגרו מיירטים לעבר מטרה אווירית חשודה שחצתה לשטח הארץ מלבנון, האירוע הסתיים.

לפי ההודעה, התרעות על ירי רקטות וטילים הופעלו במרחבים עכו וקריית ביאליק מחשש לנפילת שברי יירוט.

שר החוץ האמריקאי, אנתוני בלינקן, יגיע היום שני למזרח התיכון כדי לדחוף את ההסכם להפסקת אש שהציג הנשיא ג'ו ביידן.

בלינקן אמור לקיים שיחות בדלתיים סגורות תחילה בקהיר עם הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי ולאחר מכן בירושלים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. במצרים צפוי בלינקן לשוחח עם א-סיסי גם על פתרונות לפתיחת מעבר רפיח.

בלינקן גם יבקר עוד שתי שותפות מפתח ערביות, ירדן וקטאר, לפני שיחזור ביום רביעי כדי להצטרף לביידן בפסגת G-7 באיטליה.

בתוך כך, ג'ייק סאליבן, היועץ לביטחון לאומי של ביידן, אמר ביום ראשון שקשה לומר כיצד מבצע החילוץ ישפיע על המשא ומתן על הפסקת אש.

"אם חמאס יבוא ויאמר כן לעסקה שעל השולחן, יהיה קץ לצורך במבצעים מסוג זה, כי בני הערובה היו יוצאים בדרכי שלום ולא באמצעות פעולות צבאיות", אמר סאליבן לחדשות ABC.

הפלסטינים מדווחים על הרוג מירי צה"ל באזור טולכרם שבגדה המערבית.

גורם בכיר בממשל ביידן אמר לרשת NBC כי חילוצם של ארבעת החטופים מעזה עלול לסבך את מאמציו של שר החוץ האמריקאי אנתוני בלינקן לקדם את שחרור החטופים האחרים.

לדברי הגורם הבכיר, שחרורם של הארבעה "חיזק" את נחישותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להמשיך במהלכים צבאיים, במקום להסכים להפסקת אש.

בכאן חדשות דווח כי שר הביטחון יואב גלנט מתכוון שלא לתמוך בהצעת חוק הגיוס שתעלה הלילה להצבעה במליאת הכנסת במחאה על קידומה.

כזכור, הכנסת צפויה להצביע על החלת דין הרציפות על הצעת חוק הגיוס שקידם גנץ בממשלה הקודמת. לפי הדיווח, גלנט אמר בממשלה שמדובר על קרקס פוליטי שהוא לא רוצה להשתתף בו. גם ח"כית טלי גוטליב מתכוונת שלא לתמוך בחוק וח"כים נוספים איימו בשיחות סגורות שלא יצביעו בין אם מדובר על ההצבעה הערב או על ההצבעות בהמשך.

עוד דווח כי בקואליציה מקיימים שת"פ שקט עם מפלגת חד"ש תע"ל בנושאים אחרים ומקווים מאוד שהמפלגה לא תתייצב כולה להצבעה נגד החוק.

סגירה