היום ה־258 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

דיווח: ימים ספורים לפני פרוץ המלחמה דחו בצה"ל התרעה על אימון חריג ליד גבול הרצועה

לפי הפרסום בתאגיד, תצפיתנית במוצב נחל עוז הודיעה למפקדיה שלוחמי האויב התאמנו באופן נרחב בשיגור רקטות ובפשיטה על טנקים, אך הגורמים שלהם נמסר הדיווח לא ייחסו לו חשיבות ● שני לוחמים בחטיבת השריון 401 נפגעו באורח קשה בקרב בדרום הרצועה ● CNN: בארצות הברית חוששים שמערכות ההגנה של צה"ל יתקשו להתמודד עם מתקפה אווירית נרחבת של חזבאללה

מחבלי חמאס ליד קיבוץ ניר עוז ב-7 באוקטובר 2023 (צילום: AP Photo/Hassan Eslaiah)
AP Photo/Hassan Eslaiah
מחבלי חמאס ליד קיבוץ ניר עוז ב-7 באוקטובר 2023

המזח הצף של צבא ארה"ב מול חופי עזה צפוי לחדש את פעילותו היום כדי לפרוק סיוע הומניטרי הדרוש לפלסטינים ברצועה, כך אמרו שני פקידים אמריקאים לרויטרס.

הגורמים הרשמיים, שדיברו בעילום שם, אמרו כי המזח הוצמד מחדש לחוף ביום רביעי לאחר שהוסר זמנית ביום שישי האחרון עקב תנאי ים גרועים.

הפלסטינים דיווחו כי צה"ל פועל במחנה פליטים ליד שכם.

בוושינגטון פוסט דווח כי איראן הוסיפה כמות גדולה של צנטריפוגות במתקן הגרעיני בפורדו ותוכל בעזרתם להגדיל משמעותית את ייצור האורניום המועשר, באופן שיספיק לייצור מספר פצצות גרעיניות מדי חודש.

בכאן חדשות דווח כי על פי מקורות במשרד ראש הממשלה, התערבות של אסנת מארק המקורבת לשרה נתניהו והח"כית קטי שטרית סיכלו את מינוי הפרויקטור הצפוני אבי כהן סקלי.

לפי הדיווח, השתיים התנגדו נחרצות למינוי ומארק, שמצפה כבר תקופה ארוכה לתפקיד במשרד, פעלה נגד המינוי.

עוד דווח כי אחת ה"האשמות" שעלו נגד סקלי היא שתמך בעליזה בלוך לראשות עיריית בית השמש בניגוד לדיל בליכוד עם המפלגות החרדיות, טענה אותה הכחיש נחרצות.

עשרות מפגינים ובני משפחות חטופים חסמו הבוקר את כביש איילון לכיוון צפון סמוך למחלף לה גארדיה בקריאה לשחרור חטופים.

סגירה