היום ה־259 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

דיווח בניו יורק טיימס: ההקלטה שחושפת את תוכנית סמוטריץ׳ לשליטה בגדה; ״נתניהו שותף״

דיווח: קנדה נערכת להוציא את אזרחיה מלבנון מחשש למלחמה ● הפלסטינים טוענים: 25 הרוגים בתקיפת צה״ל באל-מוואסי ● יחידת הגדעונים של המשטרה חיסלה שני מחבלים של הג׳יהאד האסלאמי בקלקיליה ● אורן סמדג׳ה פנה לחיילי צה״ל בהלוויית בנו שנפל אתמול ואמר: אל תעצרו עד לניצחון, עם ישראל חי ● כוחות שריון מתקדמים למערב רפיח וצפונה ● ארמניה הכירה במדינה פלסטינית

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ' בישיבת הממשלה לאישור תקציב המדינה לשנת 2024, 15 בינואר 2024 (צילום: חיים צח / לע״מ)
חיים צח / לע״מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ בישיבת הממשלה לאישור תקציב המדינה לשנת 2024, 15 בינואר 2024

דובר צה"ל הודיע הבוקר (שישי) שרב-סמל במילואים עומר סמדג'ה, תושב גנות הדר בן 25, ורב-סמל במילואים סעדיה יעקב דרעי, תושב תל אביב בן 27, ששירתו כלוחמים בגדוד 9203 של חטיבת אלכסנדרוני, נהרגו בקרב במרכז רצועת עזה.

רב-סמל במילואים עומר סמדג'ה (מימין) ורב-סמל במילואים סעדיה יעקב דרעי, שנהרגו בקרב במרכז רצועת עזה ב-20 ביוני 2024 (צילום: דובר צה"ל)
עומר סמדג'ה (מימין) וסעדיה יעקב דרעי (צילום: דובר צה"ל)

עומר סמדג'ה הוא אחד משלושת ילדיו של אורן סמדג'ה, מאמן נבחרת הגברים של ישראל בג'ודו וזוכה מדליית ארד באולימפיאדת ברצלונה. סעדיה יעקב דרעי הוא בנה של ללי דרעי, פובליציסטית, שפרסמה, בין השאר, מאמרי דעה ב"ישראל היום" והתמודדה בפריימריז בליכוד.

הועד האולימפי הישראלי מרכין ראש בכאב עצום עם חברנו המדליסט האולימפי והמאמן הלאומי אורן סמדג'ה ומשפחתו היקרה בנפול בנו…

Posted by ‎הוועד האולימפי בישראל‎ on Thursday, June 20, 2024

בקרב שבו נהרגו סמדג'ה ודרעי נפצעו באורח קשה שלושה מחבריהם לחטיבה, לוחמים בשירות מילואים. השלושה הועברו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים.

ההתנגדות של ראש הממשלה בנימין נתניהו למעורבות אנשי פת"ח בשליטה ברצועת עזה התרככה, אך הוא מוסיף לדחות מעורבות של אנשי הרשות הפלסטינית – כך דיווח הבוקר (שישי) נדב איל ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet. בכך, לפי הפרסום, הוא אימץ את התוכנית שהציגו לפני מספר חודשים מערכת הביטחון ושר הביטחון יואב גלנט.

דובר צה"ל הודיע אמש (חמישי) שלוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה, בסביבות השעה 23:10, עצם אווירי חשוד שחצה את הגבול משטח לבנון. בשל חשש מפגיעה של שברי יירוט הופעלו התרעות באזור המושב דישון.

שר החוץ של ארצות הברית אנתוני בלינקן נפגש עם השר לעניינים אסטרטגיים רון דרמר ועם ראש המטה לביטחון לאומי צחי הנגבי והביע את תמיכתו במאמץ הדיפלומטי להגיע להסדר שיאפשר לישראלים וללבנונים, שעזבו את בתיהם שבקרבת הגבול – לשוב אליהם.

דובר מחלקת המדינה מתיו מילר מסר שהשלושה דנו במאמצים המתמשכים להגיע להפסקת הלחימה ברצועת עזה ולהביא לשחרור החטופים. בלינקן אמר שיש צורך בנקיטת צעדים נוספים כדי לספק סיוע הומניטרי לעזתים ושיש לתכנן את הממשל שייכון ברצועה בתום הלחימה.

בלינקן גם חזר על מחויבותה של ארצו לביטחונה של ישראל.

פיקוד המרכז של ארצות הברית הודיע שכוחותיו השמידו בים האדום ארבעה כלי שיט לא מאוישים ושני כלי טיס לא מאוישים של המיליציה החות'ית.

סגירה