היום ה־261 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

נתניהו: "השלב העצים של הלחימה בחמאס עומד להסתיים ואז נעתיק חלק מהכוח לצפון"

משרד החוץ על הפיגוע בדגסטן: בדרבנט בית כנסת נשרף עד היסוד, שומריו המקומיים נהרגו וכומר נרצח; במחצ'קלה בית כנסת הותקף בירי ● היועמ"שית: הימנעות לוין מלכנס את הוועדה לבחירת שופטים כדי לבחור נשיא לבית המשפט העליון מהווה בנסיבות הנוכחיות חוסר סבירות קיצוני ● "הטלגרף": חזבאללה מאחסן "כמויות עצומות" של תחמושת איראנית בנמל התעופה ביירות

טנקים של צה"ל ברפיח, יוני 2024 (צילום: דובר צה"ל)
דובר צה"ל
טנקים של צה"ל ברפיח, יוני 2024

ראש מועצת מטולה דוד אזולאי הבוקר בריאיון בגל"צ: "רק אתמול שלושה בתים נפגעו, ורחוב שלם של חצרות שנשרפו. 40 אחוז מבתי התושבים נפגעו, כמעט 200 בתים שנשרפו בשמונת החודשים האחרונים. אין אופק, שום דבר – ממשלת ישראל נעלמה לנו, רה"מ כנראה עסוק בדברים אחרים".

כטב"ם של חזבאללה חדר מלבנון והתפוצץ במרחב בית הלל. אזעקות נשמעו באזור.

במהלך הלילה שוגר מיירט לעבר מטרה אווירית חשודה שזוהתה במרחב הים סמוך לאזור הקריות, ושזמן קצר לאחר שיגורו התברר כי מדובר בזיהוי שווא.

מ-N12 מסרו הלילה על רקע דחיפת העיתונאית יולן כהן על ידי שוטר: "אנו מגנים את התקיפה של כתבתנו, יולן כהן, מצד שוטר במהלך סיקור המחאה הערב בתל אביב ודורשים מהמשטרה לערוך בירור לנסיבות המקרה".


.
מהמשטרה נמסר: "במסגרת פינוי מפירי הסדר נהדפה כתבת חדשות 12 יולן כהן שנמצאת במקום ומבצעת סיקור של האירועים בשטח. משטרת ישראל מצרה על האירוע שהתרחש בלהט פינוי הציר. עבודת העיתונאים ראויה להערכה וחשובה לסיקור האירועים, נפעל לאפשר להם לבצע את עבודת בבטחה למניעת הישנות מקרים דומים בעתיד".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד על האלימות כלפי העיתונאית יולן כהן: "עוד ערב של איבוד עשתונות של משטרת ישראל. אין שום סיבה ששוטר ינהג באלימות כזו כלפי אף אזרחית. בטח שלא כלפי עיתונאית בתפקיד. ‏איפה מפכ"ל המשטרה? איפה הפיקוד הבכיר בשטח? נחצו כל הגבולות. זה לא יכול להימשך ככה".

על רקע הכתבה בניו יורק טיימס ביום שישי על התוכנית של שר האוצר בצלאל סמוטריץ', לסיפוח אזרחי של הגדה, נמסר הבוקר מלשכתו:

שר האוצר והשר במשרד הביטחון, בצלאל סמוטריץ' פועל כדי לסכל כל אפשרות להקמת מדינת טרור פלסטינית שתהווה איום קיומי על מדינת ישראל.

כפי שכל העולם ראה בטבח ב7.10 שיצא מעזה, ברגע שישראל עוזבת את השטח, הטרור האיסלאמי הרדיקלי נכנס ומנסה להגשים את מטרתו לרצוח, לאנוס ולחטוף יהודים ולהשמיד את מדינת ישראל ועל כן פועל השר במסגרת סמכויותיו ובהתאם לעמדת הרוב המכריע של אזרחי ישראל לחזק את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון שהיא המחסום המונע השתלטות ערבית על השטח ובכך מהווה רצועת הביטחון והמגן של כל המדינה.

השר בצלאל סמוטריץ' מול מפגינים נגד עסקה בדרך לישיבת הממשלה. 5 במאי 2024 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
השר בצלאל סמוטריץ' מול מפגינים נגד עסקה בדרך לישיבת הממשלה. 5 במאי 2024 (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

שר האוצר צייץ כי ""התחקיר" של הניו יורק טיימס לא חשף שום סוד. הציבור הישראלי ברובו המוחלט התקדם אחרי הטבח שביצע חמאס והוא מבין מצויין שמדינה פלשתינית ביהודה ושומרון תסכן את קיומה של ישראל ומתנגד לה. שום דבר במה שאני עושה הוא לא חסוי. הכל על השולחן, בסמכות וברשות. אמשיך בע"ה לפתח את ההתיישבות בלב הארץ ולחזק את ההגנה על כפר סבא, תל אביב שדרות וירושלים. אאבק בכל כוחי בסכנת המדינה הפלשתינית. למען מדינת ישראל ואזרחי ישראל".

שר הביטחון יואב גלנט, המריא הלילה לביקור רשמי בוושינגטון, לאחר שהוזמן על ידי שר הביטחון האמריקאי הגנרל לויד אוסטין. במהלך הביקור, שר הביטחון גלנט צפוי להיפגש עם שר החוץ אנתוני בלינקן ובכירים נוספים בבית הלבן, במחלקת המדינה, בקונגרס ובממשל.

במוקד נסיעתו, שר הביטחון ידון על המשך הפעולות הנדרשות להשגת מטרות המלחמה, המאמצים המדיניים להשבת החטופים, הצעדים הנדרשים לחיזוק היציבות האזורית ושיתופי הפעולה המיוחדים בין מערכת הביטחון לממשל האמריקאי, בדגש על תהליכי ההצטיידות והקרנת העוצמה המשותפת, לשימור יתרונה האיכותי של ישראל במזרח התיכון.

שר הביטחון אמר לפני עלייתו למטוס:

יוצא הלילה לארצות הברית בהזמנתו של מזכיר ההגנה לויד אוסטין. ארצות הברית היא בעלת הברית החשובה והמרכזית ביותר שלנו והקשרים בינינו חשובים במיוחד, אולי יותר מאשר אי פעם, בימים האלה".

"אפגוש בארצות הברית את מזכיר ההגנה, את מזכיר המדינה ובכירים נוספים בממשל האמריקאי. בפגישות האלה אדון על הקורה בחזית עזה, בחזית לבנון – יש להן חשיבות מכרעת בעת הזאת. אנחנו ערוכים לכל פעולה שתידרש – גם בעזה, גם בלבנון וגם במקומות נוספים".

"למעבר לשלב ג' ברצועת עזה יש חשיבות גבוהה. אדון עם בכירי הממשל האמריקאי על המעבר הזה, על האופן שבו הוא יכול לאפשר גם דברים נוספים, ואני יודע שאנחנו נגיע לשיתוף פעולה הדוק בין ישראל לבין ארצות הברית גם בנושא הזה".

לשר הביטחון יתלוו בנסיעתו מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (מיל') אייל זמיר, ראש מטה שר הביטחון, שחר כץ, המזכיר הצבאי לשר הביטחון, תת-אלוף גיא מרקיזנו וראש האגף הביטחוני מדיני במשרד הביטחון, תא"ל (מיל') דרור שלום.

סגירה