היום ה־278 ללחימה ● 120 חטופים עדיין בעזה

דיווח: היועמ"שית התבקשה לבדוק האם היו ניסיונות לשנות פרוטוקולים במשרד רה"מ

לפי הפרסום ב־ynet, אבי גיל, ששימש עד לאחרונה כמזכיר הצבאי של נתניהו, פנה לבהרב־מיארה בשל חשש מכך ששונו תמלילים של שיחות בין אנשי צבא לבין גורמים מדיניים ● בתחקיר ראשוני בצה"ל התברר שלא נעשה ניסיון ליירט את הרקטה שפגעה בנועה וניר ברנס, כי הכביש בו נסעו הוגדר כשטח פתוח ● חדשות 12: קרובי משפחה של חטופים סירבו להצעה להגיע לנאום נתניהו בקונגרס

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה במשרד ראש הממשלה בירושלים, 29 בינואר 2023 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
יונתן זינדל, פלאש 90
היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה במשרד ראש הממשלה בירושלים, 29 בינואר 2023

הבוקר נמסר מדובר צה"ל כי רס"ל טל להט, בן 21 מכפר סבא, נפל בקרב במרכז רצועת עזה. להט, שהיה לוחם ביחידת מגלן, נורה בשכונת רימאל על ידי צלף. הלוויתו תיערך היום בשעה 17:00, בבית העלמין הצבאי בכפר סבא.

דובר צה"ל מסר כי במהלך הלילה, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו שתי תשתיות טרור של מערך ההגנה האווירית של ארגון הטרור חזבאללה במרחבים ג'נתא שבעומק לבנון וברעשית שבדרום לבנון. מטוסי קרב תקפו מחסן אמצעי לחימה של הארגון במרחב הכפר כילא שבדרום לבנון.

הלילה מסר ח"כ בני גנץ על רקע הרג הזוג ברמת הגולן: "שוב ערב קשה ועצוב. שוב הרוגים, ועוד ילדים יתומים שלא יזכו לגדול עם הוריהם. ‏את המאמץ האופרטיבי צריך היה להעביר לצפון בחודש מרץ, כפי שדרשנו.

‏"ראש הממשלה נתניהו היסס, וסירב להוסיף את החזרת תושבי הצפון לבתיהם עד ה-1.9 למטרות המלחמה – ואנחנו משלמים את המחיר. והמחיר כבד. ‏הגיעה העת לחזור אל העם, לקבל את אמונו, ולהקים ממשלה שתוביל להכרעה ותחזיר את כל תושבי ישראל לבתיהם בביטחון – בצפון ובדרום. ‏ממשלה שתהיה נכונה למאבק ארוך וקשה, שבסופו – ניצחון אמיתי".

במהלך קבלת הפנים לשרים שמשתתפים בוועידת נאט"ו בוושינגטון, שוחח שר החוץ ישראל כ"ץ עם מקבילו האמריקאי טוני בלינקן ועם שר ההגנה לויד אוסטין. בוואלה מדווחים כי כ"ץ דיבר עם השניים על איראן והדגיש שצריך לקדם עכשיו סנקציות משתקות עליה.

בכאן מדווחים כי לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בדקה אפשרות לקיים פגישות מדיניות בצ'כיה והונגריה בדרך לארה"ב, מכיוון שמדובר במדינות שהודיעו שלא ישתפו פעולה, אם אכן יוצאו צווי המעצר של בית הדין הבינלאומי בהאג כבקשת התובע. בסופו של דבר, נתניהו העדיף להימנע לחלוטין מעצירת ביניים. עקב כך, מספר הנוסעים יירד ל-60, המקסימום המותר לכנף ציון בטיסה טראנס-אטלנטית, וחלק מהמשלחת יגיע בטיסה מסחרית.

"כנף ציון", המטוס שיועד לראש הממשלה ובו הושקעו למעל מ-700 מיליון שקל (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
"כנף ציון", המטוס שיועד לראש הממשלה ובו הושקעו למעל מ-700 מיליון שקל (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)

אתמול פורסם כי מומחים לדין הפלילי בהאג העבירו מסר לבכירים ישראלים, לפיו, "ועדת חקירה ממלכתית תסייע בהתמודדות המשפטית" במאבקה של ישראל בבית הדין הבין-לאומי ותסייע בתגובה לאפשרות שיוצאו צווים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט.

סגירה