הצעת הבחירות הישירות

סקר: לו הבחירות היו נערכות היום נתניהו היה מוביל על גנץ

מחר תתקיים פגישת מו"מ נוספת בין הליכוד לכחול לבן ● גנץ: נתניהו לא מוכן לוותר על החסינות והבלוק ● כחלון: אין אמירה ציבורית יותר ברורה מממשלת אחדות ● נתניהו: איני מקדם בחירות ישירות; גורמים בכחול לבן: היוזמה היא "ספין עלוב" ● שורה של אישים פוליטיים הביעו תמיכה בבחירות ישירות לראשות הממשלה

נתניהו וגנץ (צילום: פלאש 90)
פלאש 90
נתניהו וגנץ
06:59 עריכה

אחרי ששלשום ואתמול לא נערכו פגישות, שהיו מתוכננות להתקיים, בין צוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד – לא ברור כעת מתי, אם בכלל, צפויים הצוותים להיפגש. ביום חמישי התקיימה הפגישה האחרונה של הצוותים. אז הצטרפו בני גנץ ויאיר לפיד אל הפגישה, צעד שבליכוד הגדירו כמהלך יחצ"ני.

מי שכן צפויים להיפגש הם צוותי המשא ומתן של כחול לבן ושל העבודה-גשר. הפגישה של הצוותים עתידה להתקיים היום ולעסוק בגיבוש קווי יסוד להקמת ממשלה.

07:34 עריכה

הבוקר חוזר מספר 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, על הטענה שהאשם באי הקמתה של ממשלת אחדות הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו.

08:02 עריכה

ממסמך שהגיש אתמול לבג"ץ עורך דינו של נתניהו, יוסי כהן, עולה שראש הממשלה מתכוון לפנות שוב לוועת ההיתרים בבקשה שתאשר לו שלא להשיב לבן דודו, נתן מיליקובסקי, כספים שנתן האחרון לנתניהו ושימשו לצרכים משפטיים. כך פרסם אמוץ שפירא בתאגיד השידור כאן. מיליקובסקי נתן לנתניהו 300 אלף דולרים, וחלק מהסכום שימש את שרה נתניהו לענייניה המשפטיים שלה. מהמסמך שהגיש ראש הממשלה, בתגובה לעתירות שדרשו שישיב את הכסף, לא ברור אם יבקש מוועדת ההיתרים אישור שלא להשיב את כל 300 אלף הדולרים או רק חלק מהסכום. בעבר כבר קבעה הוועדה שעל נתניהו להשיב את הסכום למיליקובסקי.

עוד עולה מהמסמך שהגיש נתניהו שההלוואה שקיבל מאיש העסקים ספנסר פרטרידג' כבר שימשה את ראש הממשלה במימון ההוצאות המשפטיות שנדרשו לשימוע שנערך לו.

08:10 עריכה

ב"ג'רוזלם פוסט" פורסם הבוקר שאביגדור ליברמן שוקל לחזור לקואליציית ימין, בניגוד להבטחת הבחירות שלו להצטרף לממשלת אחדות. בתאגיד השידור כאן דווח הבוקר שיושב ראש ישראל ביתנו מוכן לוותר על שורה של דרישות בנושאי דת ומדינה, כשבכוונתו לדבוק בתביעותיו לגבי חוק הגיוס וחוק המרכולים. ליברמן פרסם הכחשה לדברים: "בליל של שטויות".

08:23 עריכה

מחלוקת בכחול לבן: בישיבת הסיעה שהתקיימה אתמול הביעו מרבית הדוברים חברי חוסן לישראל ותל"ם, מפלגותיהם של גנץ ויעלון, תמיכה מסוימת במתווה הנבצרות של נתניהו, בעוד שרוב דוברי יש עתיד, מפלגתו של לפיד, הביעו הסתייגות ממתווה זה. כך דיווח זאב קם בתאגיד השידור כאן.

08:37 עריכה

באתר "עזרה למרפא", העמותה שמנהל אלימלך פירר, מוזמן הציבור לרכוש כרטיסים לאירוע ההתרמה השנתי של הארגון, אולם אתמול פורסם כי האירוע לא יתקיים. במערכת הפוליטית הגיבו לביטול, שנבע מהסערה שהתעוררה מהכוונה שלא לכלול במופע השירה זמרות.

09:30 עריכה

אתמול פרסם עמית סגל בחדשות 12 קטעים מתוך חקירתו של ניר חפץ במשטרה, שמעלים תהיות לגבי הלחצים שהופעלו על דוברו לשעבר של נתניהו. הבוקר מפרסם סגל שייתכן שבפרקליטות ניסו להסתיר את עדותו של חפץ: בניגוד ליתר העדויות, עדות זו לא מופיעה בתוכן העניינים של המסמכים שניתנו לפרקליטי החשודים.

09:52 עריכה

חבר הכנסת מיקי זוהר אמר בראיון לאתר ynet שהוא תומך בבחירות ישירות לראשות הממשלה ובהותרת הכנסת על כנה. עוד אמר זוהר שכדי לחסוך עלויות הוא תומך בביטול יום השבתון.

אתמול הציע אריה דרעי לקיים בחירות ישירות לראשות הממשלה. לפי הדיווחים, ראש הממשלה נתניהו מתנגד ליוזמה זו.

10:08 עריכה

יושב ראש כחול לבן: "אני עושה הכל כדי להימנע מעוד מערכת בחירות". בוועידת ישראל ללכידות חברתית של הליגה נגד השמצה אמר גנץ ששמעון פרס ויצחק שמיר הבינו שאחדות משמעה – לשים את האינטרסים האישיים בצד.

10:51 עריכה

יושב ראש המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ אומר שאין לו התנגדות לשבת בממשלה עם המפלגות החרדיות; "עם אנשים קיצונים כמו סמוטריץ', שמבחינתם הערבים הם לא בני אדם, אני לא מסכים לשבת". הורוביץ אמר את הדברים בוועידת ישראל ללכידות חברתית.

11:17 עריכה

אתמול הפסיד חבר הכנסת יואב קיש בבחירות לתפקיד יושב ראש סיעת הליכוד. בראיון לכאן רשת ב' אומר קיש שהיה ניסיון לבצע מחטף והוא זה שמנע זאת וחייב את קיומן של בחירות חשאיות בסיעה.

קיש טוען שבניגוד לסיכום שהיה בינו לבין נתניהו, סביבת ראש הממשלה פעלה לבחירת יריבו, מיקי זוהר. קיש אמר שלוּ נתניהו היה אומר לו שאינו תומך בו, הוא לא היה מתמודד. להערכתו, נתניהו בחר בזוהר. בבחירות זכה קיש בקולותיהם של 11 מחברי סיעת הליכוד, בעוד זוהר קיבל את קולותיהם של 18 מחברי הכנסת של המפלגה.

11:19 עריכה

יושבת ראש הימין החדש איילת שקד אמרה שהיא תומכת ביוזמה של אריה דרעי לקיים בחירות ישירות לראשות הממשלה ולהותיר את הכנסת שנבחרה בספטמבר על כנה. שקד אמרה את הדברים בוועידת ישראל ללכידות חברתית שעורכת הליגה נגד השמצה.

11:32 עריכה

בכחול לבן מסרבים להתייחס לאופציה של בחירות ישירות. "לא הגיעה אלינו הצעה כזו ולא ברור מה היא אומרת – ולכן גם לא נגיב", נמסר מהסיעה בעקבות פנייה של תאגיד השידור כאן.

11:44 עריכה

ניר חפץ לא הגיע לדיון בתביעת הדיבה שהגיש נגדו מני נפתלי, שעבד כאב הבית בבית ראש הממשלה – כך דיווחה תמר אלמוג בתאגיד השידור כאן.

11:59 עריכה

הודעת הליכוד

ראש הממשלה נתניהו לא מקדם את חוק הבחירה הישירה אלא את הקמת ממשלת אחדות לאומית רחבה – הממשלה היחידה שאפשר להקים ושמדינת ישראל זקוקה לה בעת הזאת.

12:50 עריכה

היום מצוין בישראל יום העלייה, שבו מועלית על נס העלייה לארץ ישראל. הכנסת תתכנס היום לרגל המאורע.

13:12 עריכה

בעקבות הפרסום של עמית סגל אתמול על חקירתו של ניר חפץ והלחצים שהופעלו עליו, נמסר מהיועץ המשפטי לממשלה (אמל"ק: אם בוצעו פעולות שלא כשורה – נטפל בהן).

לפני כחודש התקיים הליך שימוע לראש הממשלה. במסגרת זו, נטענו על ידי באי כוחו של ראש הממשלה אותן טענות שמובאות כעת בפרסומים שונים בנוגע לניר חפץ. בימים אלה מנהל היועץ המשפטי לממשלה עם צוותו הליך סדור לבחינת הטענות בשימוע לצורך קבלת החלטה סופית. בתוך כך, כמובן, נבחנות בכובד ראש גם טענות באי כוחו של ראש הממשלה בעניין דרך גביית עדותו של ניר חפץ.

כמובן שאין זה ראוי וגם איננו מתכוונים לנהל הליך שימוע מקביל בתקשורת. הליך השימוע ובחינת הטענות בעקבותיו הוא הליך מקצועי ונקי מכל השפעה זרה, וימשיך להיות כזה.

נזכיר כי היועץ המשפטי לממשלה כתב בשעתו במענה ליושב ראש לשכת עורכי הדין, כי נחה דעתו שחוקרי המשטרה הבהירו לעדי המדינה כי הם נדרשים לומר אך ורק את האמת, וכי הדברים שמסרו עדי המדינה נמסרו באופן חופשי ומרצון. כן צוין, כי תנאי לעריכת הסכם עד מדינה הוא אמירת אמת בלבד. יש להבחין בין בחינת הטענות הקשורות לעדי מדינה, בכל הנוגע לאמירת אמת על ידם, לבין הטענות לפעולות לא תקינות במהלך החקירה. לכן, לצד הדברים האמורים, הובהר במכתב כי ככל שיימצא במסגרת הטיפול בתיקים כי בוצעה פעולה שלא כשורה, הדבר ייבחן ויטופל כנדרש.

לא בשולי הדברים, נשוב ונזהיר מפני הסתמכות על מידע חלקי, חסר, ולעיתים אף מגמתי או שלא בהקשרו. החלטות לגבי חומר הראיות ולגבי המשמעות המשפטית של רכיב כזה או אחר מהחקירה נעשות לאחר בחינה מדוקדקת של מלוא החומר, וכך יהיה גם במקרה דנן.

13:24 עריכה

בכחול לבן מעוניינים להציג בשבוע הבא קווי יסוד שעליהם יסכימו בישראל ביתנו ובעבודה-גשר – כך דיווח זאב קם בתאגיד השידור כאן. קווי יסוד אלה אמורים להוות את התשתית להמשך המגעים הקואליציוניים שבין כחול לבן לליכוד.

13:32 עריכה

"לא ייתכן שרשות אכיפה תטיל צו איסור פרסום על חשדות מבלי שתיתן הסבר לציבור במה מדובר ומדוע זה מוסתר", אומר ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי. לדבריו, "התנהלות זו עלולה לפגוע אנושות באמון הציבור במערכת הצדק". דבריו של חימי נאמרו בעקבות הפרסום אמש בחדשות 12 על לחצים שהופעלו על ניר חפץ בחקירתו במשטרה.

עוד אמר חימי: "אני קורא לגורמים האמונים מכוח החוק על ביקורת הפרקליטות והמשטרה – נציב תלונות הציבור על הפרקליטות וראשת מח"ש – להיכנס לעובי הקורה ולחקור התנהלות זו לאלתר. מערכות אכיפת החוק והמשפט יקרות מאוד לליבי וחשוב שיבצעו את עבודתן במקצועיות וללא מורא, אך אם נפלו ליקויים בפעילותן או התגלו חשדות המבססים פגיעה בלתי הפיכה בזכויות אדם בכלל ובזכות היסוד להליך הוגן בפרט, מחובתנו לדרוש בדיקה מקיפה, יסודית ורצינית על מנת שזכויות אלו יישמרו מכל משמר".

13:59 עריכה

בראיון לנחמה דואק ברדיו 90 אמר יושב ראש העבודה-גשר עמיר פרץ שהוא תומך בבחירות ישירות.

14:19 עריכה

גורמים בכחול לבן אומרים כי היוזמה לקידום בחירות ישירות לראשות הממשלה היא "ספין עלוב" וכי "ביבי בלחץ" – כך פורסם באתר ynet.

15:04 עריכה

במערכת הפוליטית מגיבים להחלטת בית המשפט העליון כי פעיל Human Rights Watch עומר שאקר יגורש מישראל.

15:16 עריכה

יו"ר כחול לבן בני גנץ ומספר 2 במפלגה יאיר לפיד מציגים תמונה מחויכת ומחובקת. גנץ העלה את התמונה לחשבון הטוויטר כדי לאחל לשותפו לדרך יום הולדת שמח!

"מזל טוב מכל הלב ליום הולדתך ה-56. עשית היום צעד משמעותי בדרך ל-61". סוג של בדיחת קרש, אבל קיבלנו…

15:29 עריכה

ח"כ יואב קיש (ליכוד) מתנגד לרעיון הבחירות הישירות: "זה מהלך שיפגע במפלגות הגדולות ויביא לחוסר יציבות. נוסה בעבר, הוגדר ככישלון ותוקן".

16:38 עריכה

כחלון: אין אמירה ציבורית יותר ברורה מממשלת אחדות.

שר האוצר משה כחלון התייחס למשא ומתן התקוע להרכבת ממשלה בכנס שנתי של אגף האוצר: "זה לא סוד שיש כאן פלונטר חסר תקדמים במערכת ואני לא יודע איך יוצאים ממנו, אבל אני קורא לכולם לצאת ממנו".

"אם יהיו עוד בחירות – נקבל את אותה תוצאה. לא תהיה הכרעה", הוסיף השר. כמו כן טען כי הציבור זועק לממשלת אחדות. "אני לא יודע מה זה ממשלת אחדות כי אף פעם לא הייתי שם. לא יודע אם זה ממשלת שיתוק. אסור לנו שההישגים הכלכליים ירדו לטמיון בגלל בעיות פוליטיות ובעיות של אגו", דברי השר.

16:49 עריכה

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, אמר כי "ההחלטה שקיבלה ארצות הברית לסגת מהסכם פריז – לא תוביל גם אותנו לסגת ממנו". עוד הוסיף אלקין: "מדינת ישראל מייחסת חשיבות גדולה להתמודדות עם משבר האקלים ורואה את עצמה מחויבת לקיום ההתחייבויות שלנו".

17:24 עריכה

יו"ר כחול לבן בני גנץ במסר ברור מהצד שלו: "נתניהו לא מוכן לוותר על הבלוק. נתניו לא מוכן לוותר על חסינות. נתניו לא מוכן לדון על קווי יסוד של ממשלת אחדות. הוא רוצה לגרור את ישראל למערכת בחירות שלישית".

17:37 עריכה

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן אמר בראיון ל-103FM כי "המתווה שלנו לאחדות הוא שנתניהו ראשון ברוטציה, תמורת ויתור על גוש הימין". 

עוד הוסיף ליברמן: "אני מחייך כשאני שומע את הספקולציות של העיתונאים והפרשנים. הבטחנו לתמוך רק בממשלת אחדות ואנחנו עומדים על זה. האחריות להקים אותה היא על הליכוד וכחול לבן. על מה הויכוח בין נתניהו לגנץ? הרי שניהם בעד אחדות".

18:22 עריכה

נעצר חשוד שפרסם פוסטים המסיתים לפגיעה בראש הממשלה, ברעייתו ובבנו. יחידת הסייבר בלהב 443 עצרה הבוקר תושב אשקלון בן 55, לאחר שנתניהו פנה אתמול לממלא מקום המפכ"ל בעניינו של אדם המכנה עצמו בפייסבוק "צביקה סבג".

צביקה סבג
צביקה סבג
18:23 עריכה

אחמד טיבי לאחר סיום שביתת הרעב במחאה על המשך הרציחות והתגברות הפשיעה: "מודה לכל חברי הכנסת שביקרו באוהל והביעו תמיכה במאבק משותף".

19:15 עריכה

הסתיימה פגישתם של צוותי המו"מ של כחול לבן והעבודה-גשר. מכחול לבן נמסר: "הפגישה נערכה ברוח טובה, הייתה רצינית ומעמיקה וכללה התקדמות בקווי היסוד של הממשלה העתידית, בדגש על הנושאים הכלכליים-חברתיים".

הצוותים צפויים להיפגש שוב בימים הקרובים.

20:56 עריכה

על רקע ההצעה לקיים בחירות ישירות לראשות הממשלה, בה תומכים רבים ממפלגות הימין, סקר חדשות 12 מעלה את הנתונים הבאים:

לו היו הבחירות נערכות היום – 40% היו מצביעים לראש הממשלה המכהן בנימין נתניהו, 36% ליו"ר כחול לבן בני גנץ, ו-24% לא יודעים או שלא רוצים להשיב. דהיינו, אחד מכל ארבעה אנשים מתלבטים או לא בטוחים שהם רוצים להצביע.

20:58 עריכה

פגישה שלישית של צוותי המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד וכחול לבן תתקיים מחר בשעה 16:00 בכפר המכביה ברמת גן, כך נמסר ממפלגת כחול לבן.

21:02 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לנסיגה הנוספת של איראן מהסכם הגרעין: "איראן ממשיכה בתוקפנות שלה. אנחנו נילחם חזרה. אנחנו לא ניתן לאיראן לפתח נשק גרעיני. זה לא רק עבור הביטחון שלנו והעתיד שלנו, אלא הביטחון והעתיד של כל האזור".

21:05 עריכה

בחזרה לימי טרום הבחירות. אהוד ברק כבר יצא מהמשחק הפוליטי, אבל עדיין ממשיך לתקוף את נתניהו: "האסטרטגיה שלו שקופה: לקלוע את ישראל למשבר".

21:15 עריכה

פרסום הלחצים שהופעלו במהלך החקירות על עד המדינה בתיק 4000: המשטרה מוציאה הערב הודעה וטוענת כי היא "מנהלת חקירות באופן מקצועי, יסודי ובהתאם לחוק, לא כל שכן כשמדובר בחקירות רגישות הקשורות באישי ציבור".

עוד נמסר מהמשטרה: "כפי שאמרנו פעמים רבות בעבר, אנו שבים ומדגישים, תיק החקירה המדובר נוהל על ידי צוות חוקרים בכיר, בפיקוח מלא של ראש להב 433 וראש אח"מ. אין בכוונתנו להתייחס לחלקי המידע המפורסמים בתקשורת באופן היוצר עיוות מוחלט של המציאות, אולם נציין כי כלל פעולות החקירה נבחנות מראש לאור תבחינים משפטיים מחמירים של גורמי המקצוע במשטרה".

כמו כן, עמית סגל פרסם הערב בחדשות 12 תמלילים נוספים מתוק חקירתו של חפץ, בהם ניכר כי הופעלו עליו לחצים. אחד מהדברים אותם אומר החוקר לחפץ: "אני יכול להגיד לך שכל פינה שניסית להסתיר ולהחביא במהלך חייך, אנחנו הפכנו את הפינה האת וגילינו את מה שהחבאת. כל סרט שאתה מריץ לך בראש".

22:29 עריכה

ביום חמישי הקרוב תתקיים פגישה נוספת של צוותי המשא ומתן של כחול לבן וישראל ביתנו. כך נמסר ממפלגת כחול לבן.

עוד 37 עדכונים
כל הזמן // יום שני, 19 בנובמבר 2019
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הסערה שבדרך האם לבג"ץ יש סמכות להדיח ראש ממשלה נאשם?

בימים הקרובים צפוי היועמ"ש להודיע על הגשת כתב אישום נגד נתניהו ● מיד אחר כך, יוגשו עתירות לבג"ץ בדרישה לחייב את ראש הממשלה להתפטר ● חוקרי משפט שדנו בנושא השבוע, חלוקים ביניהם בנוגע לסמכות בג"ץ לבצע "הדחה שיפוטית"

עוד 1,449 מילים

אני מסית משמע אני קיים

נאומיו המרגשים ביומיים האחרונים של ראש ממשלתנו על ״ממשלת מיעוט של תומכי טרור, נבחרת החלומות של החמאס״, החזירה אותנו לימים היפים והרחוקים של כהנא חי וכולנו נמות. ובעוד אנו צועדים בדרך הלפידים והצעקות, אין כמו הזמן הזה למשחק הטריוויה – הסתה ראשונה, מי יודע?

במי בחר נתניהו להסתת הבתולין שלו, באיזו שנה ובאיזה עניין?

אה, זה קל, תגידו לי – רבין כמובן, וגם תצדקו, אבל כאן נגיע לשאלה הבאה – באיזו שנה יש קפיצת מדרגה בנאומי השנאה וההסתה, ומי הצטרפו למעגל הזוכים לתשומת ליבו של זה שהסתתו אומנותו?

לפני כשנה בזמן הזה (אוקטובר 2018) מסיבות שלא זכורות כרגע, יצאתי לתחקיר על ההסתה כפי שהכרנו אותה אצל ראש ממשלתנו. את הממצאים תוכלו לראות בהדמיה האינטראקטיבית הזו, שהפעם מומלץ לראות על מסך המחשב כדי שיהיה נוח להקליק על הגרפים ולקבל פרטים מדוייקים על כל אירוע. מתי בדיוק התרחש, איפה ומה נאמר בו.

שימו לב שמאז התחקיר עברה שנה פעילה מאוד מבחינת המסית הראשי, ככה שיש צורך בתחקיר המשך, אבל לא נתפלא אם המנצחים בתחרות קרבנות ההסתה המועדפים ישארו אותם: אזרחי ישראל הערבים.

ובחורבן ירושלים ננוחם.

אסתי סגל מכורה לנתונים ולביג דאטה ומנגישה אותם באינפוגרפיקה והדמיית נתונים (data story telling), אקטיביסטית שלא מפסיקה לנסות לשנות את העולם. חיה בתל אביב אצל פצפונת וסוזנה החתולות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 168 מילים

כבר באוגוסט, חשף זמן ישראל כי נתניהו פועל לקבל מטראמפ תמיכה בהחלת הריבונות על יישובי יו״ש ● נתניהו קיווה לקבל הודעה ברוח זו לפני הבחירות ● במקום זאת, ראש הממשלה קיבל אמש משר החוץ האמריקאי את ההצהרה לה חיכה ● אחרי שעלה חשש כי טראמפ זנח את חברו הטוב מירושלים, נתניהו קיבל זריקת עידוד מדינית ותזכורת שהוא לא לבד בשעתו הקשה ● פרשנות

עוד 810 מילים

הליכוד חזר בו מכוונתו להדיח את ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, משורות המפלגה

"פגישה טובה ועניינית": נתניהו נועד עם ליברמן בלשכתו במשך כשעה ● בטקס הפרידה ממנכ"לית משרד המשפטים אמר השר אוחנה שאין מדובר בהדחה, אך בשיחה עם תומכי ליכוד הודה שפעל להרחקתה ● האיחוד האירופי נגד ארצות הברית: כל פעילות בהתנחלויות פוגעת בסיכוי לשלום ● לראשונה מאז חודש ספטמבר שוחחו נתניהו וטראמפ

10:41 עריכה

הודעת הליכוד וישראל ביתנו בתום פגישת נתניהו-ליברמן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם יושב ראש ישראל ביתנו חבר הכנסת אביגדור ליברמן במשרד ראש הממשלה בירושלים.

הפגישה הייתה טובה ועניינית והשניים ימשיכו במאמצים להקמת ממשלת אחדות.

10:31 עריכה

בעקבות הפרסום של תני גולדשטיין בזמן ישראל: ראש עיריית קריית שמונה לשעבר, נסים מלכה, משך את העתירה שהגיש בבית הדין הפנימי של הליכוד נגד ראש העירייה הנוכחי, אביחי שטרן.

לאחר הפרסום, הנהלת הליכוד ביטלה את הדיון שנועד להיום (שלישי) בבקשת מנכ"ל הליכוד, צורי סיסו, ועורך הדין של המפלגה, אבי הלוי, להדיח את שטרן מהליכוד וממרכז הליכוד.

שטרן התמודד בבחירות המוניציפליות בשנה שעברה ברשימה עצמאית שנתמכה בידי סיעת "כולנו" מול נסים מלכה שרץ כמועמד הליכוד – ושטרן ניצח. שטרן, עורך דין בן 33, הוא חבר ותיק בליכוד. לדבריו, הוא רצה להפוך למועמד הליכוד, אך הליכוד העדיף להריץ את ראש העיר הקודם, נסים מלכה.

לאחר ששטרן נבחר לתפקיד, מלכה הגיש נגדו תביעה בבית הדין הפנימי של הליכוד. הליך ההדחה המדובר נפתח בהמשך לתביעה.

"שטרן התחייב שאם יפסיד בסקר של הליכוד הוא לא יתמודד על ראשות העיר. הוא הפסיד בסקר וגם לא קיבל את אישור ועדת ההיגוי של הליכוד להתמודד ברשימה עצמאית – אבל התמודד וזכה לתמיכת מפלגת 'כולנו' בסיבוב השני", טען סיסו בבקשה להדחה שבוטלה לבסוף. "לא רק ששטרן שיקר לבית הדין של הליכוד, אלא הוא גם גרם למפלגה להוצאות כספיות ניכרות".

שטרן עצמו אמר לזמן ישראל אתמול: "'כולנו' הריצו מועמד אחר משלהם, והליכוד תמך בנסים (מלכה, ת"ג), בגלל שהם נצמדים לקיים, ומשריינים ראשי עיר מכהנים במקום לתת הזדמנות לאנשים חדשים. זאת בדיחה, זה פשוט מצחיק. מה הם נזכרים עכשיו? במקום להתאחד יחד נגד המתקפות על הליכוד, אנשים מהבית יורים בתוך הנגמ"ש, וגורמים לאנשים לעזוב את הליכוד".

10:04 עריכה

הסתיימה פגישתם של ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש ישראל ביתנו ליברמן בלשכת ראש הממשלה. הפגישה נמשכה קרוב לשעה.

09:26 עריכה

ראש הממשלה נתניהו ייפגש הבוקר בכפר עציון עם ראשי רשויות ביהודה ושומרון, על רקע ההכרזה האמריקאית אמש, שההתנחלויות בגדה המערבית לא מנוגדות לחוק הבינלאומי.

08:37 עריכה

"צריך לבער את הנגע הזה של שיכרון הכוח בפרקליטות, של 'אני ואפסי עוד'. הם יכולים לעשות הכל. מי ייגע בהם?", כך שאל שר המשפטים אמיר אוחנה בכינוס תא הסטודנטים של הליכוד באוניברסיטה העברית. את ההקלטה חשף דורון קדוש בגלי צה"ל.

בטקס הפרידה ממנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור אמר אוחנה, שאך נכנס אז לתפקידו, כי אין מדובר בהדחה אלא בהליך שגרתי. בפני תא הסטודנטים של הליכוד שר המשפטים נשמע אחרת: "הרחקתי את מי שאני ראיתי כמנכ"לית של ציפי לבני" (פלמור מונתה על ידי שרת המשפטים לבני). "בעיניי היא לא הייתה גורם מסייע לשינויים הללו שאני מדבר עליהם".

אוחנה גם העריך שאם תקום ממשלת ימין הוא יישאר בתפקידו, אך אם תוקם ממשלת אחדות, הוא יעזוב את משרד המשפטים.

אוחנה לא מסר תגובה לדברים.

08:13 עריכה

כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני הוצע לאביגדור ליברמן שהחרדים יוצאו ממוקדי הכוח שהם מאיישים במשך שנים – ראשות ועדת הכספים של הכנסת, משרד הפנים ואף משרד הבריאות. כך מדווח זאב קם בתאגיד השידור כאן.

באופן הזה תוכל מצד אחד ישראל ביתנו לרשום לעצמה הישג ומנגד החרדים לא יידרשו להתפשר בנושאים הלכתיים. בנוסף יאושר מתווה הגיוס שבו תומך ליברמן. מתווה זה עשוי להוביל את ישראל ביתנו לממשלת ימין של נתניהו.

07:44 עריכה

נתניהו תוקף את גנץ – ונענה על ידי כחול לבן.

אגב, שבכחול לבן כתבו "ביבי, תן לעם ישראל לראות את מסי בשקט" – ממש התכוונו לזה.

מסי מול סוארז? אני וגבי לוקחים את שניהם

פורסם על ידי ‏בני גנץ – Benny Gantz‏ ב- יום שני, 18 בנובמבר 2019

07:19 עריכה

בעולם מגנים את החלטת ארצות הברית, שלפיה ההתנחלויות בגדה המערבית לא מנוגדות לחוק הבינלאומי.

האיחוד האירופי מסר שכל פעילות בהתנחלויות היא לא חוקית ופוגעת בסיכוי למימוש פתרון שתי המדינות. "האיחוד האירופי קורא לישראל לסיים את כל פעילויותיה בהתנחלויות, בהתאם למחויבויותיה ככוח כובש", אמרה שרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני.

סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ו ביידן, מהמתמודדים הבולטים בבחירות למועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, אמר שההתנחלויות מהוות מכשול לשלום.

גם הסנאטורית אליזבת וורן, מועמדת בולטת נוספת במירוץ הדמוקרטי, מתנערת מההחלטה. וורן אמרה שאם תיבחר לנשיאה – תבטל את הצעד.

07:12 עריכה

לראשונה מאז חודש ספטמבר שוחחו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש הממשלה נתניהו. האחרון התקשר כדי להודות לטראמפ על החלטתו – שלפיה ההתנחלויות אינן מפירות את החוק הבינלאומי. בשיחתם אמר נתניהו לנשיא ארצות הברית כי בהחלטתו הוא תיקן "עוול היסטורי".

07:09 עריכה

היום בשעה 9:00 ייפגשו ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש ישראל ביתנו ליברמן בלשכת ראש הממשלה בירושלים. לאחרונה ניתנה הנחייה בקרב שותפיו של נתניהו שלא לתקוף את ליברמן בתקשורת.

 

עוד 10 עדכונים

אנשים על ארבע מנדלבליט הצב

בפינתי אנשים על ארבע – שבה אני משווה אנשים לחיות – על פי המהות ולא המראה – שמתי היום על הכוונת אדם חשוב מאוד, הנמצא במוקד האירועים הפוליטיים הסוערים ביותר – אביחי מנדלבליט – היועץ המשפטי לממשלה.
אני משווה אותו לצב.

– למה צב?
משתי סיבות:

1

הוא מתנהל לאט לאט. כל המדינה מחכה כבר חודשים רבים להחלטות שלו והוא עדיין מתחבט ומתלבט.

2

כי הוא זקוק לשריון הגנה צמוד, כי הוא סופג מתקפות משמאל ומימין.
השמאל טוען שהוא איטי ולא מגיע להחלטות. הימין טוען שהוא עוסק באכיפה בררנית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לי ברור שמנדלבליט חושב לעצמו – הלוואי והייתי צב, היכול להתכנס לתוך השריון שלו, ולשכוח את כל ההמולה שמסביב.
הציור הנהדר של יונתן שתיל – ממחיש את המצב.

ד"ר רפי קישון הוא בעל כמה תארים: ווטרינר, מרצה ואיש תקשורת ומדיה. אבל התואר הראשון שלו הוא: הבן הבכור של אפרים קישון - גדול ההומוריסטים ואנשי הקולנוע בישראל. לד"ר רפי קישון יש הופעה הומוריסטית ייחודית, מצחיקה ומצליחה, בשם: ״אפרים קישון - ההומור, הבידור והסרטים״ בתאטרון הקאמרי בתל אביב, וברחבי הארץ, כולל חוגי-בית ואירועי תרבות רבים. רפי מרצה גם על ההומור היהודי , על אהבה מהסרטים , על ההומור שמאחורי הפוליטיקה , וגם על חיות וחיוכים , עולם החיות המופלא, האבולוצייה של האדם הקוף ועוד. לרפי דף פייסבוק פעיל שבו הוא מפרסם יום יום את הגיגיו בכל התחומים. אם אתם רוצים להזמין את המופע שלו - התקשרו או כתבו לו ישירות : 054-7475599, rafi@kishon.com

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 112 מילים

למקרה שפיספסת

עודכן לפני שעה
גיא זהר גיא זהר
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

בניסיון ההדחה הדרמטי של דונלד טראמפ מככבים כמה שחקני מפתח יהודים ●​​ בישראל הם לא מוכרים, אבל מיליוני אמריקאים עוקבים אחריהם בשידור חי

עוד 727 מילים

לפני כמה שבועות גילתה אורית כי צילומי עירום שלה הופצו בקבוצות טלגרם ונחשפו בפני אלפי גברים ● התמונות צולמו לפני 9 שנים בעת שהחלימה ממחלה שתקפה את גופה ● "התמונות שהצילו אותי אז הן הסיוט שלי היום", היא אומרת ● אבל בקבוצות הטלגרם בה מופצות התמונות, הדקויות האלה לא משנות ● כך הפכו מאות נשים לכוכבות פורנו בעל כורחן, ללא ידיעתן ובניגוד לרצונן

עוד 1,260 מילים

למה היהודים בבריטניה מפחדים מג'רמי קורבין

הוא נתפש כאנטי-ישראלי ואולי גם אנטישמי ● ולמרות שיש לו סיכוי נמוך לזכות בבחירות בבריטניה, בקהילה היהודית חוששים מהאפשרות ● חברי הקהילה עמם שוחחנו לא יודעים כיצד ינהג קורבין כראש ממשלה, אבל מחצית מהם אומרים כי ישקלו לעזוב את בריטניה ● "ראש ממשלה כזה עוין עוד לא היה לנו"

עוד 1,959 מילים ו-1 תגובות

ארצות הברית: ההתנחלויות בגדה המערבית אינן מפרות את החוק הבינלאומי

מזכיר המדינה פומפאו הודיע על ריכוך העמדה האמריקאית לגבי יהודה ושומרון ● החל מהערב פרקליט המדינה מאובטח 24 שעות ביממה ● הרשימה המשותפת פנתה למנדלבליט בדרישה שיפתח בחקירה פלילית נגד נתניהו בשל עבירה של הסתה לאלימות ● גנץ קרא לנתניהו לחזור בו מהשתלחותו בחברי הרשימה המשותפת ● נתניהו קיים פגישה עם גדעון סער

עוד 49 עדכונים

לפי כל הסימנים, ליברמן בדרך לקואליציה עם הימין

הפגישה הכי משמעותית לאחרונה התקיימה אתמול בין נתניהו וליברמן ● מייד אחריה, ראש הממשלה נשא נאום שבו תקף את כחול-לבן, את השמאל וכמובן את הערבים ● את ליברמן לא הזכיר במילה ● אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש ● האם האיש שמרר את חיו של נתניהו בחצי שנה האחרונה הוא גם זה שעכשיו יציל אותו? ● פרשנות

הפגישה הכי משמעותית בתוך כל המבולקה הפוליטית של השבועות האחרונות התקיימה אתמול בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

זו הייתה פגישה בין שניים שיש להם מה למכור אחד לשני. נתניהו יכול למכור לליברמן ממשלת ימין שבה הוא יהיה ממלא מקום ראש הממשלה, שר הביטחון ואולי יקבל שנה רוטציה בתפקיד ראש הממשלה. צריך לזכור כי ממלא המקום יכול לנהל את ענייני המדינה אם ראש הממשלה יוצא לנבצרות, או נאלץ להתפטר.

ליברמן יכול להעניק לנתניהו רוב נאה של 63 חברי כנסת. אחרי רוב ל-40 שנות היכרות עם שני הברנשים האלה, אין לי ספק שכל האופציות הללו עלו על השולחן בקריית הממשלה.

באותה מידה אפשר גם לומר כי הפגישות של יו"ר ישראל ביתנו עם ראשי כחול-לבן ושל צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות הללו הן בעצם פגישות עקרות.

הצירוף כחול-לבן-ליברמן-העבודה-המחנה הדמוקרטי-הרשימה-המשותפת הוא לא טבעי ולא מעשי. זו פיקציה. נתניהו ואנשי הליכוד יודעים זאת היטב, אבל למה לא להרים קמפיין ציבורי גדול ולנצל את הפריים-טיים נגד כחול-לבן והערבים? ראינו את תבנית הפעולה הזו בפרשת המצלמות בקלפיות במגזר הערבי, שכבר נשכחה.

גם ליברמן יודע שאין לו הרבה אופציות, חוץ מהימין. אמש כבר שררה חצי אידיליה בין הצדדים. נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. ליברמן הורה גם לאנשיו לשתוק. מאד יכול להיות כי בימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר, המדברר הנוכחי של ליברמן בתקשורת, מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו אחרי שקילל אותו על תקן יומי במצוות הבוס.

נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. מאד יכול להיות שבימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו

אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש. אם תוקם ממשלת ימין, יהיה מעניין לראות איך שני הצדדים, ליברמן והחרדים, מקפלים את הדגלים  ומכריזים, כל אחד בתורו, על ניצחונם הגדול.

בכחול-לבן החליטו לא להתראיין. הקוקפיט מקיים דיונים עמוקים באפשרויות שלא קיימות. אין מה לעשות. עם 44 חברי כנסת אי אפשר להקים קואליציה. אי אפשר לומר שרעיון ממשלת המיעוט לא מרחף פה ושם, אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה.

מחרתיים צריך בני גנץ להודיע לנשיא אם הצליח להקים ממשלה. הסיכוי קלוש. אנחנו נכנסים קרוב לוודאי לתחום 21 הימים האחרונים שבהם הקלפים מתערבבים מחדש. נתניהו מושך לשם כי הפעם היתרון יהיה שלו. המושכות כבר לא בידי גנץ, והסיעות הערביות יהיו לגמרי מחוץ למשחק.

מי שיכול היה לשנות את התמונה קפא גם הוא. היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט לא יגיש ככל הנראה את ההמלצות שלו בשלושת הימים הקרובים. אם הוא יחליט להגיש כתב אישום חמור בהמשך הדרך, תעלה שאלה תקדימית דרמטית.

לפי חוק יסוד: הממשלה חבר כנסת שישיג 61 ממליצים יקבל מהנשיא את ההרשאה להקים ממשלה. האם הנשיא יטיל את התפקיד על חבר כנסת שיש נגדו כתב אישום? הנה עוד סוגיה מעניינת שתעלה לדיון בפעם הראשונה בתולדות המדינה.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה." אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החבר... המשך קריאה

"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה."
אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החברתית, מתחבר לסוסים הטרויאנים במיזם שנקרא "כחול לבן".
וכך הסמולופוביה והגזענות של המרכז הקיצוני משמידים את המדינה.

עוד 463 מילים ו-1 תגובות

לא עוד "נר לי דקיק" אלבום אמריקאי חדש עם שירים מקוריים לחנוכה

כמיטב מסורת הכריסמס, שורת אמנים אמריקאים ישתתפו באלבום ראשון מסוגו לחנוכה ● בליין-אפ: חידוש לשיר של לאונרד כהן, לצד שירי חג מקוריים

לאדם סנדלר יש סוף סוף תחרות בזירה הלוהטת של שירי חנוכה. להקת חיים, השחקן ג'ק בלאק, הרכבים כמו Flaming Lips ו-Yo La Tengo ואמנים נוספים הקליטו באחרונה שירים לאלבום חנוכה חדש שייקרא Hanukkah+.

האלבום של חברת Verve Forecast יופץ החל מה-22 בנובמבר, ומשתתפים בו גם זמר הפולק לודון וויינרייט, אדם גרין (מלהקת Moldy Peaches), אלכס פרנקל (מההרכב Holy Ghost, ומייסד המעדנייה היהודית Frankel’s בברוקלין).

ה"רולינג סטון" דיווח שהתקליט צפוי לכלול הן גרסאות כיסוי והן שירים מקוריים.

תרומתה של להקת הבנות חיים היא גרסת כיסוי לשירו של ליאונרד כהן If It Be Your Will. בלאק כתב שני שירים מקוריים, וגם ויינריייט וה-Flaming Lips כתבו שירים במיוחד לאלבום החנוכה.

יוזם הפרויקט הוא המפיק המוזיקלי זוכה הגראמי רנדל פוסטר, שקיבל השראה מסדרת מופעי החנוכה השנתית של הרכב האינדי Yo La Tengo.

"כשידידנו רנדי פוסטר ביקש מאתנו לתרום שיר לאלבום של שירי חנוכה שהוא החליט להפיק, היינו די מופתעים," אמר איירה קפלן, סולן Yo La Tengo.

"כיהודים לא-מאמינים, האמת שלחג אין כמעט שום משמעות עבורנו, (זו הבדיחה שעומדת מאחורי הופעות החנוכה שלנו), אבל אנחנו פתוחים לכל מקור השראה".

עוד 168 מילים

הכל אודות חוה הטרנסג'נדרית מחסידות סאטמר

אבּי (חוה) סטיין נולדה בגוף של גבר למשפחה חסידית אנטי-ציונית בניו יורק, גדלה בבית עם 12 אחים, התחתנה בגיל צעיר והפכה לאבא ● אחרי שיצאה בשאלה ושינתה את מינה, היא פועלת כאקטיביסטית למען זכויות להט"ב וגם למען ישראל - בדרכה שלה ● עכשיו היא חושפת את סיפורה בספר אוטוביוגרפי מטלטל, ולא מהססת להצטלם רק עם חזייה

עוד 1,526 מילים

יש כאוס, לאיש אין מושג אם לפתוח או לסגור את העסק

"החיילת בפיקוד העורף אמרה לי: אדוני, תפנה למנהל שלך, הוא יגיד לך מה לעשות. אבל אני המנהל!" ● מנהלי עסקים בדרום הארץ טוענים: הרשויות לא מנחות אותנו באופן ברור כיצד לנהוג בימים של ירי טילים ● מזהירים: מחיר הבלבול גבוה - ועשוי להתבטא גם בחיי אדם

עוד 1,195 מילים
חיפה. מוסד חינוכי של אחד ממוסדות הרב פרץ מאיר בנוה שאנן בחיפה

לאחרונה גילתה ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל, כי במרתף הבניין המשותף בחיפה בו רכשה דירה נחפר מקווה ● המים יגיעו אליו מבריכה לאגירת מים שהוקמה על הגג, והכל ללא אישורי בנייה ● וזו רק ההתחלה בסיפור על הרב המקושר, המקווה והסוכה שהפכה לתוספת בנייה

עוד 2,588 מילים

גינוי חריף בשמאל לנאום ההסתה של נתניהו נגד המשותפת

ליברמן: ממשלה צרה אסון למדינה ● כחול-לבן: תושבי הדרום לא זכו ל"כנס חירום" ● נתניהו: חברי המשותפת רוצים להשמיד את המדינה ● אשכנזי ויעלון: ממשלת מיעוט רק עם ליברמן ● ריבלין: קורא לליכוד וכחול-לבן להתעשת ● מחר ייפגשו חברי בלוק הימין ● איימן עודה דורש אבטחה בשל איומים על חייו

עוד 54 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה