זוהי תקופת הבהלה

אלה יהיו חיינו ב-21 הימים הקרובים: נקבל עוד מנה גדושה של ספקולציות, הטעיות, ספינים, הצעות מדומות למו"מ ומשחקי האשמות ● וככל שנתקרב לסוף המועד שקובע החוק, תתגבר ההיסטריה סביב בחירות נוספות ● פרשנות

בנימין נתניהו (צילום: הדס פרוש/פלאש90)
הדס פרוש/פלאש90

אלה יהיו חיינו ב-21 הימים הקרובים: נקבל עוד מנה גדושה של ספקולציות, הטעיות, ספינים, הצעות מדומות למו"מ ומשחקי האשמות ● וככל שנתקרב לסוף המועד שקובע החוק, תתגבר ההיסטריה סביב בחירות נוספות ● פרשנות

במשך חצי יום אתמול היה המנדט בידיים של אביגדור ליברמן.

ביום שלישי בלילה, אחרי פגישת בנימין נתניהו ובני גנץ, היה ברור שהשניים לא הולכים להקים ממשלת אחדות, ועכשיו כולם חיכו למוצא פיו של ליברמן. אלא שכאן התברר כי גם האופציות שמחזיק ליברמן מצומצמות. ממשלת מיעוט זו פיקציה. ממשלת אחדות הוא לא יכול לכפות, ורק ממשלת ימין צרה הייתה מצילה את המדינה מבחירות, אבל תוקעת את ליברמן עמוק בצרות. הוא הרי הבטיח שלא יישב עם החרדים והמשיחיים.

ליברמן הודיע שנכשל במהלך מסיבת עיתונאים שאליה הגיעו עשרות עיתונאים וכלי תקשורת. ליברמן נפרד מהמיקרופונים בקושי, אחרי שתקף שוב את החרדים והערבים ופיזר באוויר כמה הצעות הזויות על ממשלת מומחים שתקום להבא אם המועמד אינו מצליח להקים ממשלה, כאילו שמדובר בחברה לייצור צינורות, ולא במדינה דמוקרטית שבוחרת את מנהיגיה.

ליברמן פיזר באוויר כמה הצעות הזויות על ממשלת מומחים שתקום להבא אם המועמד אינו מצליח להקים ממשלה, כאילו שמדובר בחברה לייצור צינורות, ולא במדינה דמוקרטית שבוחרת את מנהיגיה

במהלך היום נפוצו שוב הערכות שזה לא סוף הסיפור. כולם שמו לב למתקפות הנגד של החרדים על ליברמן, וגם לנתניהו שביקש להגן עליו. הסבירו שהוא עוד ישוב לימין עד ה-11 בדצמבר ואז תקום קואליציה צרה.

אלה יהיו חיינו ב-21 הימים הקרובים. נקבל עוד מנה גדושה של ספקולציות, הטעיות, ערפל קרב, ספינים, הצעות מדומות למשא ומתן ומשחקי האשמות. זוהי תקופת הבהלה. ככל שנתקרב לסוף המועד שקובע החוק, תתגבר ההיסטריה סביב בחירות נוספות, ואולי יקרה נס ותקום ממשלת האחדות או משהו. ברגע זה, אף אחד לא שולח טיל קרקע-ביטול בחירות; להיפך. כולם כבר עמוק בתוך הקמפיין, ונראה שעוד מעט לא תהיה דרך חזרה.

הדמות הטראגית במחזה בינתיים הוא בני גנץ. הרמטכ"ל לשעבר עשה כברת דרך יפה מאז נאום הכניסה שלו לפוליטיקה בגני התערוכה ב-29 בינואר. הוא הקים ואיחד מפלגות, הלך לשתי מערכות בחירות והביא הישגים מצוינים. הוא קיבל מנדט להקים ממשלה בישראל, כבוד שזכו לו רק מעטים בתולדות המדינה, אבל הוא גם נחל כישלון חרוץ ברגע האמת.

הדמות הטראגית במחזה בינתיים הוא בני גנץ שעשה כברת דרך יפה מאז נאום הכניסה שלו לפוליטיקה. הוא הקים ואיחד מפלגות, הלך לשתי מערכות בחירות והביא הישגים מצוינים. אבל הוא גם נחל כישלון חרוץ ברגע האמת

גנץ לא הצליח להתמודד עם שורה של תרגילים פוליטיים ותקשורתיים מרשימים שעשה יריבו נתניהו. הוא עדיין לא שייך לליגת העל של התככנות והתחמנות. זה קסמו של גנץ, זה יתרונו, אבל זו גם חולשתו הגדולה. בשורה התחתונה, הוא החמיץ את השעה להיות ראש ממשלה, וספק אם ההזדמנות הזו תיפול לידיו שוב. חבל עליו.

נתניהו, לעומת זאת, יכול לנשום לרווחה. ראש הממשלה המנוסה הרים את גוש ה-55, נעל אותו עם מינוי נפתלי בנט (המרוויח הגדול של הסיטואציה – עוד חצי שנה בתפקיד שר הביטחון) והרס את הסיכוי לממשלת מיעוט. עכשיו נתניהו יכול לכוון לבחירות חדשות מעמדה פוליטית חזקה יותר, או עדיין לנסות את מזלו עם ליברמן. בשני המקרים הוא מרוויח זמן פוליטי חשוב מול כתב האישום שיוגש נגדו בימים הקרובים, אולי אפילו היום.

עכשיו נתניהו יכול לכוון לבחירות חדשות מעמדה פוליטית חזקה יותר, או עדיין לנסות את מזלו עם ליברמן. בשני המקרים הוא מרוויח זמן פוליטי חשוב מול כתב האישום שיוגש נגדו בימים הקרובים

נתניהו יבקש להשיג חסינות, כמובן, אבל אין אפילו ועדת כנסת שתדון בענייניו כי אנחנו בממשלת מעבר. כך הוא קונה לו הרבה חודשים, אולי אפילו עד שתקום הממשלה אחרי הבחירות הבאות, אי שם באפריל 2020.

אגב, לקראת הבחירות נראה תהליכים נוספים של פירוק והרכבה. אני מציע לשים לב דווקא למפלגת העבודה. אתמול שמעתי בכירים במפלגה שטוענים כי אין לה זכות קיום עצמאית, היא לא תחזיק מעמד בבחירות נוספות וצריך לשריין אותה בתוך כחול-לבן. האם נקבע מותה של המפלגה שייסדה את המדינה? אתמול זה נראה ונשמע כך.

עוד 568 מילים
כל הזמן // יום שני, 16 בדצמבר 2019
מה שחשוב ומעניין עכשיו

מלחמת סער-נתניהו מטלטלת את הליכוד

שנים ארוכות לא היה משבר פנימי כזה בליכוד ● סער במומנטום, ונתניהו לוחם בו כמו שרק הוא יודע ● נתניהו ינצח בסוף, אבל השפה, האיומים והאווירה הכללית מחזירים את הליכוד לימים הסוערים של שנות השמונים והתשעים ● "הם בוגדים ברעיון והורסים את הבית", מתלוננים נאמני נתניהו ● "סער זה אחדות. נתניהו זה חסינות", משיבים תומכי סער ● פרשנות

עוד 666 מילים

הבחירה בברקזיט עשויה להוביל את בריטניה לפירוק הממלכה

בסרט המבריק "מונטי פייתון והגביע הקדוש", המלך ארתור מציג את עצמו בפני קבוצת איכרים ספקנים שעסוקים בהתפלשות בערימת זוהמה. אין להם מושג מי הוא.

"אני ארתור," הוא מצהיר. "מלך הבריטים!"
"מיהם הבריטים?" שואל אחד האיכרים.
"ובכן, כולנו," עונה ארתור. "כולנו בריטים. ואני מלככם!"

האיכרים נותרים ספקנים.

הבנתי זאת טוב יותר כשגרתי בבריטניה בתחילת שנות האלפיים, כאשר לונדון הרגישה ממש כמו בירת אירופה אם לא העולם. היו הרבה דרכים בטוחות לזר לגרום לעצמו להראות מגוחך, כולל זיוף מבטא מקומי. אבל הדרך הבטוחה ביותר היתה להתייחס לבריטים כאל "בריטים".

אפילו המונח "בריטניה", המועדף ברחבי תבל, לא היה אהוד כל כך. נראה שכולם העדיפו את הממלכה המאוחדת (UK). ההבדל הוא שה-UK כוללת את צפון אירלנד. מבין כל השותפים הזוטרים של אנגליה, חשתי שצפון אירלנד היתה להם החשובה ביותר, אחרי כל הבלאגן שנדרש כדי לאחוז בה.

זה כבר לא משנה עכשיו. ניצחון השמרנים דוחפי-הברקזיט בשבוע שעבר ממסמר את היציאה מהאיחוד האירופי בחודש הבא. זה יצית סדרת אירועים שעשויים לפרק את המדינה, איך שלא תיקרא.

רק לפני חמש שנים הסקוטים הצביעו נגד עצמאות בשיעור של 55% מול 45%, במידה רבה בגלל הטענה (האירונית כעת) שעזיבת בריטניה תהיה כרוכה באסון של עזיבת האיחוד האירופי גם כן; האיחוד לא אהב את פילוג בריטניה והחשש היה שהוא יפנה לסקוטלנד עצמאית כתף קרה.

כעת בריטניה עצמה גוררת את סקוטלנד אל מחוץ לאיחוד. כתוצאה מכך, המפלגה הלאומית הסקוטית (SNP) שיפרה במידה ניכרת את ביצועיה וזכתה ב-48 מתוך 59 המושבים בסקוטלנד.

מנהיגת ה- SNP, ניקולה סטורג'ון, כבר הצהירה כי הניצחון של בוריס ג'ונסון פירושו שיש כעת מנדט מוסרי למשאל עם שני על עצמאות סקוטלנד. זה יוביל לקטטה עם לונדון, שבדרך כלל צריכה להסכים. אולם לאחר שהתעקשו בדרך כה גסה על יציאה מאירופה, לאנגלים לא יהיה שום מנדט מוסרי להחזיק את סקוטלנד בכוח.

סקוטלנד תתמודד עם סיבוכים, במיוחד הכרוכים במטבע. כמדינה, היא לא תעמוד בקריטריונים הכספיים לאמץ את האירו ושמירה על הפאונד הבריטי באזור הכלכלי האירופי זה גם לא עניין חלק. אבל צפו שהאיחוד האירופי יחבק את הסקוטים רק כדי להראות לאנגלים מה זה. סקוטלנד עצמאית עשויה להתקבל בברכה לאיחוד האירופי תוך מספר שנים.

כמעט כל מי שהכרתי בלונדון שנא פעם את רעיון העצמאות הסקוטית, ואני עצמי שמחתי לראות את תנועת העצמאות מתרסקת בשנת 2014. התמונה הזו התהפכה. אני בטוח שרובם הפעם יבינו לחלוטין, ואני בהחלט מאחל לסקוטלנד כל טוב.

ובאמת, כל העניין די הגיוני. כשביקרתי באדינבורו, הייתי די מופתע מהאנטיפתיה כלפי האנגלים, שהופנתה אפילו כלפיי כ"לונדוני" זמני. בגלאזגו בקושי הבנתי את בני המקום, והתחושה הייתה הדדית. המוזיאון הלאומי של סקוטלנד היה עמוס בהוכחות למאות שנות דיכוי אכזרי מצד האנגלים.

מאמני הכדורגל הדומיננטיים אז היו הצרפתי ארסן ונגר של ארסנל, אברם גרנט מישראל של צ'לסי, ואלכס פרגוסון במנצ'סטר יונייטד. האחרון, סקוטי, היה יחיד שתיעב באופן גלוי את נבחרת אנגליה. זאת אחרי שקיבל תואר אבירות; זה לא היה נראה לי אצילי במיוחד. אבל עכשיו אני מבין.

משהו דומה עשוי להתרחש בוויילס, שם תנועת העצמאות חלשה יותר אך צומחת. מפלגת הלייבור המקומית שהתנגדה לברקזיט זכתה השבוע ב-22 מושבים, כולל כל סביבת קארדיף הבירה. מפלגה לאומנית ממש זכתה בארבעה מושבים נוספים, ומפלגתו של ג'ונסון רק ב-14.

הייתי ממש המום, כשביקרתי בוויילס, לגלות שהשפה הוולשית לא הייתה רק דבר אמיתי, אלא גם הופיעה מעל האנגלית בשלטים לאורך האוטוסטרדה. כששאלתי את המקומיים מדוע זה, הם נראו מבולבלים לגבי השאלה.

ואז יש את צפון אירלנד, שזה אסון שרק מחכה לקרות (שוב). הסמטוחה המכונה "backstop" האירי הייתה במרכז הדיון על עסקת הברקזיט עם האיחוד. זה מסובך אבל בגדול זה מסתכם בעובדה שבריטניה והאיחוד האירופי יצטרכו לקבוע גבול ממשי למעבר סחורות ואנשים, אך איש לא רוצה שגבול יחלק את האי אירלנד.

כך שיציאה מהאיחוד תביא לחצים לשילוב בסופו של דבר של צפון אירלנד עם הרפובליקה של אירלנד. הקתולים בצפון אירלנד ישמחו – ובאשר לפרוטסטנטים (המקבילים איכשהו למתנחלים שלנו), הדבר האחרון שהם היו צריכים זה את הסיבוך המיותר הזה. המפלגת הדוגלת בזהות בריטית (ה-DUP) איבדה השבוע את הרוב שהיה לה לטובת בדלנים (השין פיין שכבר קראו ביום שישי למשאל עם על איחוד אירלנד) ומתנגדי הברקזיט.

מה שהגיוני במפה הוא בדרך כלל הגיוני בחיים.

אלו מעולם לא היו נישואים בין שווים. אוכלוסיית אנגליה מונה 55 מיליון לעומת 5 מיליון בסקוטלנד. וויילס היא רק 3 מיליון וצפון אירלנד כ-2 מיליון. האוכלוסייה הגדולה באנגליה מצטופפת באזור לא גדול בהרבה מסקוטלנד.

ברקזיט ייזכר כמעט בוודאות כטעות איומה. היציאה אושרה בפער קטן במשאל העם ב-2016 לאחר קמפיין שהיה מלא בשקרים ובלבול. הצעירים שונאים את הניתוק מאירופה. היו אלה המבוגרים יותר שהפגינו נוסטלגיה לעבר. הם לא אהבו ביורוקרטים שלא נבחרו בבריסל והם רצו שאנגליה תישאר אנגלית (סיכון אמיתי) – אך הם גם לא הצליחו להבין את מציאות הכלכלה הגלובלית והיה גם יותר מחשד לגזענות.

משאל עם שני לאישור העסקה בפועל נמנע בצורה לא הגיונית. ג'ונסון ניצח בשבוע שעבר בעיקר בגלל שהיה לו את היריב הקל ביותר שאפשר להעלות על הדעת בג'רמי קורבין, שקיצוניותו הסוציאליסטית, נטייתו לדבר בחביבות על טרוריסטים, והסתבכויותיו עם אנטישמיות היו פשוט יותר מדי.

כעת יבואו שנים של דיונים על פרטי ההתנתקות הכואבת מהאיחוד האירופי, פניות נואשות לאמריקאים ולאחרים לכרות בריתות בילטרליות, סכנה לשירות הבריאות הלאומי האהוב, תנועות הפרישה שצוינו לעיל, ובסוף אולי ניסיון לא מכובד של אנגליה לחזור כמה עשורים, כאשר הצעירים יובילו את העסק. לטעויות יש מחיר.

בסרט של מונטי פייתון, האיכרים מבטלים את נסיונותיו של ארתור להצדיק את מעמדו – אגדה שקורה ל"גברת האגם" ששלפה את החרב "אקסקליבר" מאיזו ביצה ומסרה לו אותה.

"ובכן, אני לא הצבעתי עבורך," אומרת איכרה, בזמן שארתור מוחה ש"לא מצביעים למלכים".

השותפים של אנגליה בבריטניה לא הצביעו בעד הברקזיט.

דרינקס עם מלכת הממלכה הבינתיים-מאוחדת (צילום: דן פרי)
דרינקס עם מלכת הממלכה הבינתיים-מאוחדת (צילום: דן פרי)

דן פרי שירת כעורך ראשי של סוכנות אי-פי במזה"ת (מבסיסו בקהיר) לאחר תפקידים דומים באירופה, אפריקה והאיים הקריביים. שימש כיו"ר התאחדות עתונאי החוץ בישראל. איש היי טק ויזמות בעבר ובהווה. עקבו אחריו ב: https://twitter.com/perry_dan

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 846 מילים
עודכן אתמול
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

ליברמן: יש דיל סגור בין כחול לבן לחרדים

"דברי 'ההספד' של הח"כים החרדים על נתניהו וחילופי השבחים ביניהם לבין כחול לבן לא מותירים מקום לספק", כתב ליברמן ● הערב ב-19:00 יושק הקמפיין של גדעון סער

07:43 עריכה

ח"כ דוד ביטן לכאן חדשות: "אני מאמין שגדעון סער הבטיח ליואב קיש, שאם ינצח ייתן לו כך וכך. לארדן אין אינטרס לתמוך בו, וכנראה יצהיר בימים הקרובים על תמיכה בנתניהו. מעריך שנתניהו ימנה אותו לתפקד בכיר יותר אחרי הבחירות".

במקביל פורסם הבוקר בגל"צ כי נתניהו עשוי להציע לארדן את תפקיד שגריר ישראל באו"ם, לפי גורמים המעורבים, על מנת שיתמוך בו בפריימריז בליכוד.

07:28 עריכה

פריימריז בליכוד. הערב יושק הקמפיין של גדעון סער, באירוע שיתקיים הערב בשעה 19:00 באור יהודה.

אתמול הצטרפו לח"כים מיכל שיר ויואב קיש, גם חיים כץ, אתי עטיה, שרן השכל, וראש העיר ראשון לציון. עד כה גלעד ארדן ויולי אדלשטיין נמנעו מלהצהיר על תמיכה בנתניהו או בסער, וההנחה היא כי השניים יישבו על הגדר.

07:23 עריכה

ב"ישראל היום" דווח הבוקר כי השרה לשעבר ציפי לבני בוחנת אפשרות להציע את עצמה כמועמדת לרשימת כחול לבן. לפי הדיווח היא אף שלחה בימים האחרונים את מקורביה לבדוק השטח עבורה. לבני עצמה הכחישה את הדברים, ומכחול לבן נמסר: "אין מגעים כאלה".

07:21 עריכה

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן: יש דיל סגור בין כחול לבן לחרדים

"דברי 'ההספד' של הח"כים החרדים על נתניהו ביום פיזור הכנסת וחילופי השבחים בין כחול לבן למפלגות החרדיות לא מותירים מקום לספק – יש דיל סגור ביניהן להקמת קואליציה לאחר הבחירות הבאות", כתב ליברמן בחשבון הפייסבוק שלו.

על רקע תמונת ה"ממשלה" שהרכיבו בפוטושופ מנהלי הסושיאל שלו, הוסיף ליברמן: "זו אותה מפלגה שהבטיחה לבוחריה להקים ממשלת אחדות חילונית, שתפעל נגד הכפייה הדתית, והמבין יבין…".

דברי "ההספד" של הח"כים החרדים על נתניהו ביום פיזור הכנסת ולאחר מכן, וחילופי השבחים בין כחול לבן למפלגות החרדיות לא…

פורסם על ידי ‏Avigdor Liberman – אביגדור ליברמן‏ ב- יום ראשון, 15 בדצמבר 2019

עוד 4 עדכונים

משפטנים, אנשי רוח ופוליטיקאים ישראלים ופלסטינים השתתפו בכנס פורץ דרך בהרווארד, שדן בהיבט החוקי של אפליית מזרחיים וערבים בארץ ● נטלי חזיזה, שחוקרת את פרשת ילדי תימן, השוותה בכנס בין הטראומה של הורי הילדים לטראומה של הפיגוע במגדלי התאומים, וקראה למדינה לפצות אותם ● שושנה מדמוני-גרובר אמרה כי היא אינה מאמינה שזה יקרה: "זה מאיים על מעמדו של הנרטיב הציוני. זה לא היה 'המזרחיים ניצלו, חולצו מתנאים פרימיטיביים'"

עוד 1,037 מילים ו-1 תגובות

סיכום קדנציה "פרקליט המדינה התנהג כאילו הוא ניצב על דוכן הנאשמים"

פרקליט המדינה שי ניצן מסיים את תפקידו באחת התקופות הרגישות ביותר לשלטון החוק בישראל, אחרי מתקפות עזות משמאל ומימין ● כל טעות ו"תקלה" של המערכת משמשת נשק למבקרים, וכל החלטה מוטה יכולה להוות "הוכחה" שהשיטה פגומה מיסודה ● תרמה לכך התנהלות בעייתית של ניצן לאורך השנים

עוד 3,143 מילים

למקרה שפיספסת

בתוך עשור הפכה הריצה לספורט העממי הפופולרי בישראל ● ב-2008 נרשמו בישראל 834 רצים למרתון היחיד שפעל באותה שנה, בטבריה ● במרתון תל אביב שהתקיים בפברואר השנה כבר התקרב מספר המשתתפים בכל המקצים ל-40 אלף ● אבנר הופשטיין, עם רקורד של 8 מרתונים על אף גילו המקליש, מסביר למה הריצה מתאימה כל כך לישראלי הממוצע, שרוצה לגמוע את החיים מהר ● סוגרים עשור: כתבה רביעית בסדרה

עוד 1,181 מילים

ח"כ גדעון סער: "פתרון שתי המדינות הוא לא פתרון אלא אשליה"

שרן השכל הודיעה על תמיכתה בסער ● עמיר פרץ: שכל מפלגה תתמקד בגיוס הבוחרים שלה ● גאולה אבן-סער: אנחנו חווים הסתה מטורפת ברשת כבר תקופה ארוכה, ומקווים שלא יהיה אדם שיעשה משהו ● מיקי זוהר: חיים כץ לא תומך בגדעון סער, הוא יישב על הגדר ● השרה רגב: כבודו של סער במקומו מונח, אבל נתניהו הוא ליגה אחרת

עוד 48 עדכונים

קמפיין הבחירות של הימין מציג: השתלטות עוינת על הדמוקרטיה

"במציאות, מעט מאוד דמוקרטיות מתו בחשכה", כתב לפני שנה פרופ׳ קאס מודה, חוקר בעל שם עולמי של הימין הקיצוני ● "דמוקרטיות ליברליות מפורקות לעתים קרובות בזהירות מפליגה, חתיכה אחר חתיכה" ● בישראל, קמפיין מפלגות הימין ישלב בין טיפוח לאומנות יהודית והסתה נגד מערכת אכיפת החוק וה"דיקטטורה הפקידותית" ● השאלה היא האם הפעם התקשורת תעשה את תפקידה ● פרשנות

עוד 982 מילים

"כשאין יציבות פוליטית, לאזרחים יש יותר בעיות נפשיות"

ד"ר גאבור מאטה חוזר לטראומה הפרטית שלו כתינוק בשואה, ומאבחן את הבעיות הפסיכולוגיות שמאפיינות לדבריו את החברה הישראלית ● "ילדיהן של אימהות ישראליות, שהיו בהיריון בתקופת ההמתנה שלפני מלחמת ששת הימים, היו בעלי סיכויים גבוהים יותר ללקות בסכיזופרניה"

עוד 1,172 מילים

חיפש קשר בין ספורט להצלחה בלימודים - ועלה על משהו אחר

פרופסור ג'פרי גרוסמן מ-MIT גילה שסטודנטים שישנים יותר מקבלים ציונים טובים יותר ● בראיון לזמן ישראל הוא מספר כיצד המסקנות שלו התקבלו לגמרי בטעות, מגלה מה השעה המומלצת ללכת לישון כדי להצליח בלימודים, ומסביר למה הוא לא נותן דוגמה אישית לתלמידיו

עוד 624 מילים

סער: קורא לנתניהו לקיים עימות טלוויזיוני

ליברמן: כל מה שהליכוד נתנו לחרדים, בכחול לבן יתנו כפול ● סער: "בחירה בנתניהו תביא את השמאל לשלטון" ● גורם בבלוק הימין לחדשות 12: לא תהיה הליכה עיוורת אחרי נתניהו בבחירות הקרובות ● סמוטריץ': "מתנגד לפיצול בציונות הדתית", נפתלי בנט מבהיר - תנועת הימין החדש תתמודד באופן עצמאי

עוד 17 עדכונים

סיפורה של אנה סאקס נסיכת הזבל המסתורית של ניו יורק

אנה סאקס, יהודיה-אמריקאית יפהפייה בת 28, היא עוף מוזר ברחובות ניו יורק ● בניגוד לאנשים חסרי בית שמחפשים מזון ומציאות בזבל, היא מחטטת באשפה מתוך אג'נדה ירוקה ● המטרה שלה: להציל מוצרים ומצרכים שמישים לחלוטין שהושלכו לאשפה, ולחלק אותם למי שזקוק להם ● "אם לא הייתי לבנה ומסורקת, היו מתייחסים אלי אחרת לגמרי"

עוד 1,077 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה