המשבר הפוליטי

סער: אני מזהה פאניקה מהאפשרות של פריימריז

הימין החדש תרוץ לבד בבחירות ● היועמ"ש: נתניהו לא חייב להתפטר ● דרעי דורש את משרדי החקלאות והעבודה ורווחה ● לפיד: נתניהו מוביל למלחמת אחים ● ליברמן יתנגד לחסינות רוה"מ ● רגב לא מפחדת מבחירות שלישיות ורביעיות ● ליצמן נגד תחב"צ בשבת, לפיד בתגובה: אתה לא קובע

 • גנץ ולפיד בישיבת כחול-לבן היום (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)
  הדס פרוש / פלאש 90
 • ליברמן בישיבת ישראל ביתנו היום (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)
  הדס פרוש / פלאש 90
 • הורביץ ושפיר בישיבת סיעה היום. חתמו על המלצה לגנץ (צילום: הדס פרוש / פלאש 90)
  הדס פרוש / פלאש 90
 • נתניהו בהר אביטל בגולן, אתמול. "המגעים לאחדות לא פסקו" (צילום: Atef Safadi/Pool via AP)
  Atef Safadi/Pool via AP
 • צעדה שהתקיימה בת"א ביום הבינ"ל למאבק באלימות נגד נשים (צילום: תומר נויברג / פלאש 90)
  תומר נויברג / פלאש 90
 • סער בהוד השרון, היום. הליכוד במבוי סתום, הולכים עם הראש בקיר (צילום: יוסי זליגר / פלאש 90)
  יוסי זליגר / פלאש 90
07:36 עריכה

לאחר ההתגוששות בין הח"כים מהליכוד גדעון סער וניר ברקת על רקע הפריימריז לראשות מפלגת הליכוד, השניים התראיינו הבוקר והגיבו לדברים. 

בראיון לכאן רשת ב' אמר סער על ברקת: "הוא הגיע אלינו מקדימה אחרי שתמך באוסלו ובהתנתקות. מציע לו להתעטף בצניעות. אני לא מתמודד מול ברקת, אני אתמודד מול יו"ר התנועה". כמו כן, חזר סער על מסריו מאמש לפיהם יש לקיים את הפריימריז "בתוך הזמן של 21 הימים כדי למנוע בחירות שלישיות שימנעו את המשך הרעל בעם".

סער המשיך במסר שלו מהיומיים האחרונים: "נתניהו לא יוכל להקים ממשלה גם אם יתקיימו בחירות שלישית ורביעיות". אמש דווח בחדשות 12 כי הבחירות לראשות הליכוד יתקיימו בששת השבועות הקרובים.

"קודם כל עד סיום ה-21 ימים לא יהיו פריימריז", טען ברקת בראיון לגל"צ. "יש לנו התחייבות לתושבים. אני הצעתי מתווה אחר לפלונטר הזה, לייצר פריימריז לממלא מקום ראש הממשלה. זה נותן את הגיבוי לנתניהו ובמידה שתהיה נבצרות, מבטיח את המשכיות ההנהגה. היום לנתניהו ולי יש פגישה בנושא".

בהתייחסו לכך שסער טען כי בעת ש"נלחם עבור הליכוד, ברקת חגג עם קדימה", השיב ראש העיר ירושלים לשעבר: "כשגיליתי שקדימה סטו מהדרך, אני הייתי הראשון שטרק את הדלת. על כל ההערות הקטנות – אני מצפה מגדעון שיזכור שיש לנו תנועה ויש לנו מנהיג. מה שנעשה ביום שבת – לא עושים דברים כאלה. זה פוטש".

07:40 עריכה

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד, טוען כי קיבל "אור ירוק" מראש הממשלה בנימין נתניהו, להתחיל ולקדם את חוק הבחירה הישירה.

ח"כ קרעי סיפר ל-ynet כי ההצעה מבקשת לקיים בחירות באותה מתכונת, ולהכניס התניה כי במידה שלא יצליחו להרכיב ממשלה, יתקיימו בחירות ישירות בלבד, בהן יוכלו להתמודד זה מול זה ראשי המפלגות הגדולות.

08:07 עריכה

השר זאב אלקין: "מעריך שנתניהו ינצח בפריימריז האלה, לכן הפתרון הפוליטי לא צריך לבוא משם, אלא מזה שכחול לבן יתעשו ויחזרו למשא ומתן איתנו".

בראיון לכאן רשת ב' הוסיף השר: "מערכת אכיפת החוק כולה דורשת רפורמה מאוד משמעותית, אמרתי את זה הרבה לפני שנפתחו התיקים נגד נתניהו. יש לי לא מעט ביקורת על המערכת הזו".

08:45 עריכה

ח"כ יאיר גולן מהמחנה הדמוקרטי תקף את ראש הממשלה ואת שרי הליכוד: "לא ראיתי אף ממשלה בכל תולדותיה של ישראל שיוצאת באופן שיטתי מול המוסדות שלה, שעליהם היא צריכה לפקח ואותם היא צריכה להפעיל".

עוד הוסיף: "מי שאחראי לכך שאין לנו מפכ"ל זה השר ארדן וראש הממשלה, מי שאחראי על השחיתות הוא נתניהו ולא אדם אחר"

08:56 עריכה

ח"כ מיקי זוהר נגד גדעון סער: "הוא יודע לאיזו מערכת ציבורית הוא משתייך במדינת ישראל. כולנו יודעים את זה. כולנו חווינו על בשרינו גם הכפשות וגם תקיפות, אבל מתמודדים ואפשר לסמוך על גדעון שהוא יודע להתמודד".

אמש תקף סער את הליכוד על כך שמטעם הודעת דובר המפלגה יצאה השמצה נגדו. עוד הוסיף זוהר: "אנחנו לא עושים הפגנות נגד מישהו אלא בעיקר מחאה נגד מה שקרה לראש הממשלה. הוא קורבן של מערכת שהחליטה לסמן קודם כל את המטרה ואחר כך להגיע אליה".

09:12 עריכה

היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים. ח"כ מרב מיכאלי (העבודה-גשר): "צריך לזכור שזה לא נשים נגד גברים; זה נשים וגברים נגד אלימות. הכלים קיימים, מה שחסר הוא רצון פוליטי להפעיל אותם כדי להגיע לשם. אנחנו חייבות להיות בשלטון כדי לעשות מה שצריך לקידום מציאות טובה יותר לכולנו".

09:48 עריכה

יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה מתייחס ליום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים: "אני פונה דווקא לגברים. אלימות מגדרית חוצה מעמדות ולאומים. זה באחריותנו – גברים ערבים ויהודים – לעשות חשבון נפש בנוגע ליחס שלנו ושל חברינו לנשים בסביבה שלנו".

09:50 עריכה

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מכנה את יו"ר ישראל ביתנו "ציניקן חסר אחריות", לאחר שהאחרון ציין כי "גזר הדין שהוטל על המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל ז"ל הוא הוכחה נוספת לצורך בחקיקת עונש מוות למחבלים".

"זה כל כך חשוב עד שכבר פעמיים טרפדת ממשלת ימין בגלל גחמות אישיות", אמר סמטוריץ'.

10:53 עריכה

השרה מירי רגב על האפשרות של בחירות נוספות: "מה לעשות? בספרד יצאו ארבע פעמים לבחירות, מה לעשות שהציבור לא מכריע?".

בראיון לעופר חדד ברדיו לירושלים, הסבירה את תמיכתה בראש הממשלה בנימין נתניהו: "כל עוד נתניהו יושב ראש הליכוד, אנחנו מביאים יותר מנדטים מכל אחד אחר, אני מציעה לגדעון ולאחרים לבדוק את זה", דברי השרה.

מירי רגב בוועידת ערוץ שבע היום. "יכול להיות שבנט יחזור לאח האובד לפיד" (צילום: הלל מאיר / פלאש 90)
מירי רגב בוועידת ערוץ שבע היום. "יכול להיות שבנט יחזור לאח האובד לפיד" (צילום: הלל מאיר / פלאש 90)
10:55 עריכה

חברי הכנסת התייצבו לדיון מיוחד לרגל היום הבינלאומי למאבק באלימות כלפי נשים. 

12:18 עריכה

סגן השר יעקב ליצמן התייחס לכך שבסוף השבוע האחרון הופעלה תחבורה ציבורית במהלך השבת בערים במרכז הארץ.

"תופעת חילולי השבת בערים השונות מהווה מהלך התרסה בוטה שמנוצל בידי פוליטיקאים חסרי בושה שלא מהססים לפגוע בצביונה היהודי של המדינה. לא נאפשר לתופעה חמורה זאת להתרחב שכן מדובר בשינוי מערכתי של כל מה שנשמר בצביון היהודי לאורך השנים", דברי סגן השר.

ח"כ יאיר לפיד (כחול לבן) הגיב לו: "איש לא הסמיך את אדוני לקבוע מהו צביונה היהודי של מדינת ישראל", כתב לפיד.

12:27 עריכה

יו"ר כחול לבן, בני גנץ: המדינה תהיה טובה יותר כשתציג פתרונות מעשיים לאלימות נגד אנשים.

בכנס למאבק באלימות כלפי נשים, אמר גנץ: "כולנו קוראים את המספרים המזעזעים אבל צריך לזכור שהסטטיסטיקה היא כלי עבודה ומאחוריה אנשים ונשים. הגנה היא צורך בסיסי ועמוק של אדם מהמדינה". עוד הוסיף: "עלינו לפעול בארבעה מישורים: חינוך, סיוע, אכיפה והקמת תשתיות הכרחיות לאלו שנפגעו".

12:43 עריכה

שר הביטחון נפתלי בנט, השתתף בטקס הזיכרון השני לחללי מבצע קדש שהתקיים בהר הרצל.

"לאויבנו ברור שנגיב לכל ניסיון למנוע מאיתנו לחיות", אמר השר. "ברור להם שהתגובה שלנו תהיה מדויקות מאוד וכואבת מאוד. אני מכוון דברים אלה לא רק למי שמבקש את נפשנו בזירה הדרומית, אלא גם בצפון".

12:58 עריכה

גם שר החינוך רפי פרץ יוצא היום נגד אלימות כלפי נשים. "על המדינה והממשלה לפעול על מנת למנוע, בכל דרך אפשרית, את המקרה הבא ולא להגיע לנקודות הקצה, אלא ללמוד כיצד ניתן לזהות סימנים מקדימים". פרץ סיפר כי במשרדו פועלים בכמה מישורים על מנת לעשות כל שניתן כדי למנוע אלימות מסוג זה.

13:30 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון מביעים שביעות רצון לאור העובדה שאחוז האבטלה עמד על 3.4% בחודש שעבר. מדובר בשפל של 40 שנה.

ראש הממשלה: ממשיכים להוביל את ישראל להישגים אדירים!

השר כחלון: "כל בן אדם רוצה לקום בבוקר, ללכת לעבודה ולפרנס את משפחתו בכבוד".

14:13 עריכה

עמיר פרץ, יו"ר העבודה-גשר תוקף ראש הממשלה בנימין נתניהו: "כל מטרתה של נתניהו לשרוד את שבעה-עשר הימים הבאים כשהוא עדיין ראש ממשלה".

כמו כן, אמר פרץ כי "ברור לכולם שעמדתה העקבית והחד משמעית של העבודה-גשר, שלא להצטרף לממשלה בראשות נתניהו הייתה עמדה נכונה, ערכית, מוסרית וציבורית".

14:38 עריכה

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, התייחס לכתבי האישום נגד ראש הממשלה: "מאחל לנתניהו שבסוף התהליך יצא זכאי, צח כשלג, אבל המקום היחידי לבירור הסוגיה כמו זה אך ורק בית המשפט". לדבריו, לא היתה אליו פניה בנוגע לחסינות וחסינות פרלמנטרית תפגע באמון הציבור במערכת.

כמו כן התייחס ליברמן למשבר הפוליטי ואמר כי "כמו שנראה היום אנחנו דוהרים בעיניים פקוחות למערכת בחירות נוספת ומיותרת".

15:17 עריכה

לאחר שאתמול סייעת בגן ילדים תיעדה את עצמה מורידה את תמונת נתניהו מהקיר (וננזפה על ידי שר החינוך בהמשך), היום פורסם גם תיעוד של סגן ראש עיריית רמת גן, שעשה אותו דבר.

עו"ד רועי ברזילי הוריד אתמול את תמונת נתניהו במהלך ישיבת מועצה ולאחר מחאה שנשמעה באולם התמונה הוחזרה למקום. גם ראש העיר כרמל שאמה הכהן העיר לסגנו. בנוסף, ברזילי סקר ששואל אם להוריד או לא להוריד את התמונה?

להוריד או להשאיר

פורסם על ידי ‏עו"ד רועי ברזילי – סגן ראש עיריית רמת גן‏ ב- יום ראשון, 24 בנובמבר 2019

15:35 עריכה

ישיבת הסיעה של כחול-לבן מניבה אמירות צפויות של ארבעת הבכירים על המאמץ למנוע בחירות, הקריאה לאנשי הליכוד להתעשת וגלגול האשמה לנתניהו במקרה שכלום לא ישתנה.

גנץ אומר כי "נתניהו מבקש שוב לדרדר אותנו לבחירות מסיבה אחת, מצבו המשפטי. ואם חלילה נלך לבחירות, נעשה את זה משלוש סיבות – שוחד, מרמה והפרת אמונים, או במילה אחת נתניהו.

גנץ דבק בהצעה שהוא יכהן ראשון ונתניהו שני אם יצא זכאי, ובכל מקרה אומר כי התעקשות יריבו וההיצמדות לבלוק הימין "בגישה של: כולם בשביל אחד ואחד בשביל עצמו, גורם נזק אדיר למדינה ואזרחיה".\

גנץ התייחס להפגנה הצפויה מחר ואמר: "אני קורא לכם, למפגינים, גם בעד נתניהו וגם נגדו – לשמור על כבוד מוסדות אכיפת החוק, לשמור על הממלכתיות וכמובן להימנע מאלימות מכל סוג שהוא".

גנץ סיים בפניה לאנשי הליכוד: "נותרו לנו רק שבועיים וחצי. הזמן לקבלת החלטות מנהיגותיות שיחסכו בחירות מיותרות הוא כאן ועכשיו".

יאיר לפיד דיבר על ההתקפה על שלטון החוק, "הניסיון לפרק אותנו, לגרום לאיש לשלוח יד באחיו", ההסתה לאלימות, והאשים את ראש הממשלה בכך שהוא "מנסה לגרור אותנו למלחמת אחים".

יעלון הזכיר את כתבי השוחד החמורים שלא כוללים את פרשת 3,000, שהיא "השחיתות הביטחונית החמורה ביותר מקום המדינה".

לבסוף, אשכנזי קרא לעצור את "רכבת הבחירות", כי מחיר הנסיעה יקר מדי והיא לא תהיה בנופי המדינה אלא על גופתם של אזרחי המדינה.

15:49 עריכה

ירדן החזירה את השגריר שלה לתל אביב לפני כשבועיים. השגריר, חסן מג'לי, נקרא להתייעצות בירדן בסוף אוקטובר במחאה על כך שישראל החזיקה במעצר מנהלי שני אזרחים ירדנים, שאחת מהן, היבא אל לבדי, שבתה רעב במשך שבועות.

השניים הוחזרו לירדן ומספר ימים לאחר מכן, ב-12 לנובמבר, גם השגריר הירדני חזר לתל אביב, כך נמסר מהשגרירות לכתבנו אדם רזגון.

16:35 עריכה

בניגוד לציפיות המוקדמות, בנק ישראל השאיר היום את הריבית בלא שינוי ברמה של רבע אחוז. שוק ההון (ומחירי האג"ח) ציפו להורדת ריבית, בעיקר נוכח מגמת הורדות הריבית בעולם, ששולחות הון ספקולטיבי לישראל ומחזקות את השקל: מתחילת השנה התחזק המטבע הישראלי ב-9%, ושחק את היכולת של היצואנים למכור בעולם ולהישאר רווחיים.

אלא שההחלטה להשאיר את הריבית בלא שינוי ובכך לאפשר את המשך ההתחזקות המזיקה של השקל, כוללת נימוקים שאפשר להגדיר אותם כ"חוסן מאקרו כלכלי", ומספקת עוד קצת תחמושת תעמולתית לנתניהו ולשר האוצר כחלון.

כך למשל, הבנק מציין צמיחה ישראלית שנמשכת "סביב הפוטנציאל" ומתרחשת על אף סנטימנט שלילי בעולם, יצוא השירותים צומח "בקצב נאה" ושוק העבודה "נותר הדוק". גם מחירי הדיור והמזון עדיין עולים אבל בקצב איטי יותר. כל אלה בצד החיובי.

מצד שני, הבנק מציין את אי הוודאות הפוליטית, "ובמידה והממשלה
תיאלץ לפעול על פי תקציב המשכי למשך זמן ממושך, תהיה לכך השפעה מצמצמת". במלים אחרות, הכוונה היא שהמדינה מתנהלת לפי תקציב לא עדכני שנקבע בשנה קודמת, ומקשה על משרדי הממשלה להתאים את עצמם לצרכים הנוכחיים. כל זה יימשך כל עוד אין ממשלה חדשה.

עדכון: לאחר ההחלטה שפורסמה היום אחה"צ, בנק ישראל החל לרכוש דולרים בהיקפים גדולים של עשרות או מאות מליונים. זה נעשה כצעד משלים לכך שהריבית לא ירדה וצריך לנסות להחליש את השקל בדרך כלשהי. ספק אם זה יעזור בטווח הארוך אם כי כעת הדולר מתחזק בשיעור קל.

16:44 עריכה

נתניהו לא מתכוון להתפטר, זה כבר ברור, והוא עדיין משדר את המסר שלפיו תיתכן ממשלת אחדות שתסוכם ב-16 הימים הקרובים.

נתניהו אמר במפגש עם ראשי רשויות שנערך היום בכפר המכבייה, כי המגעים לאחדות נמשכים, ובקשר להליכים המשפטיים, המסר הוא ש"מי שצריך לבחור את רוה"מ הבא זה אזרחי ישראל ולא אף אחד אחר, אי אפשר שתהיה הדחת עדים בסחיטה באיומים. זאת לא דמוקרטיה".

16:53 עריכה

הליכוד נערך להפגנת התמיכה בנתניהו שתתקיים מחר בערב ברחבת מוזיאון תל אביב. לצורך כך, נשלח לפעילים ומפגינים פוטנציאליים טופס גוגל עם הסיסמא, "שומרים על המדינה. עוצרים את ההפיכה השלטונית!". ניתן למלא פרטים ולציין אם צריך הסעה.

17:00 עריכה

נציג ארגון human rights watch עומאר שאקר גורש היום מישראל. בית המשפט העליון אישר את ההחלטה לשלול ממנו אשרת עבודה בגין תמיכה בחרם על ישראל הוא המשקיף הבינ"ל הראשון שמגורש בגלל תמיכה בחרם. הוא ימשיך לבצע את תפקידו כאחראי על מעקב זכויות אדם בישראל, בגדה ובעזה, ממדינה קרובה, ככל הנראה ירדן.

בצאתו מישראל אמר כי פעילי זכויות אדם, פלסטינים וישראלים כאחד, סובלים יותר ויותר מהתנכלויות, מעצרים, הגבלות תנועה וחיפושים במשרדיהם.

עומאר שאקר, נציג ארגון human rights watch, גורש היום מישראל (צילום: אוליבייה פיטוסי / פלאש 90)
עומאר שאקר, נציג ארגון human rights watch, גורש היום מישראל (צילום: אוליבייה פיטוסי / פלאש 90)
17:37 עריכה

שליח קטאר לעזה והגדה, (ובפועל גם לישראל), מוחמד אל עימאדי, יעביר ברביעי הקרוב 7 מיליון דולר לעזה. 70 אלף משפחות יקבלו 100 דולר למשפחה. תהליך התשלום יקח כמה ימים.

הציוץ שממנו נלקח הדיווח הוא של ועדת השיקום הקטארית לעזה, ובתמונה רואים את בנק דואר בעזה באחד ממועדי התשלום הקודמים.

17:44 עריכה

הרב דרוקמן, מבכירי הציונות הדתית, מתחכם בראיון לכאן ב', ומנסה להוריד את הטון בהקשר להפגנה מחר. דרוקמן אומר שהוא לא קורא להפגין נגד היועמ"ש אלא נגד העליהום על ראש הממשלה. לעומת זאת, הרב יובל שרלו, באופן חריג מאוד, יוצא באופן חד משמעי נגד ההתקפה של ראש הממשלה על גופי האכיפה.

17:51 עריכה

ביממה האחרונה תמונתו של נתניהו ירדה מהקיר פעמיים, (על ידי סייעת בגן ועל ידי סגן ראש עיריית רמת-גן). כעת זה קורה גם בסניף הליכוד, שאמור להיות ביתו ומבצרו של ראש הממשלה. הפעם לא התמונה יורדת, אלא שלט של נתניהו.

18:03 עריכה

לפי דיווח של חדשות 13, מנדלבליט צפוי להורות לנתניהו להיפרד מתפקידי השר שאותם הוא ממלא, (תפוצות, בריאות, עבודה ורווחה, חקלאות).

מנדלבליט אמור לתת בימים הקרובים גם חוות דעת לגבי האפשרות להטיל הרכבת ממשלה על חשוד בפלילים. היועמ"ש ככל הנראה יקבע שיש קושי משפטי ואין מניעה חוקית, ובמלים אחרות, לא יעצור את נתניהו בדרך לבחירות הבאות.

18:37 עריכה

הרמטכ"ל לשעבר גדי אייזנקוט אמר היום כי הוא לא רואה איום קיומי על ישראל, ואפשר לפרש את האמירה הזו כמנוגדת להצהרות התכופות של ראש הממשלה. אייזנקוט דיבר בכנס המכון לדמוקרטיה, והוסיף כי ישראל חסרה מדיניות ביטחון רשמית, ההרתעה הצבאית שרירה וקיימת והרחבת קבוצות האוכלוסייה המתגייסת מהווה יעד חשוב.

18:42 עריכה

אריה דרעי מבקש מראש הממשלה למנות מטעם ש"ס את שרי עבודה ורווחה ואת החקלאות. לטענתו, ש"ס מופלית לרעה בהיותה המפלגה השניה בגודלה בקואליציה.

מכתבו של דרעי לנתניהו. דורש את משרדי החקלאות והעבודה ורווחה (צילום: ללא)
מכתבו של דרעי לנתניהו. דורש את משרדי החקלאות והעבודה ורווחה (צילום: ללא)
18:45 עריכה

רקטה ששוגרה מעזה נפלה בשטח פתוח והפעילה אזעקת צבע אדום, כך נמסר מדובר צה"ל לפני מספר דקות.

18:48 עריכה

סגן שר הבטחון אבי דיכטר התראיין אחה"צ לחדשות 12, ואמר כי נתניהו יוחלף רק בפריימריז: אי אפשר להפיל אותו מבחוץ. אי אפשר לבחוש לנו מבחוץ בקדרה בכל מיני שיטות.

על ההתבטאויות האישיות ביחס לאנשי מערכות אכיפת החוק, דיכטר אמר כי "חכמים היזהרו בדבריכם. כנבחרי ציבור שעומדים מול המערכות האלו, מול האנשים שהממשלה ממנה אותם, אלו מינויים שנעשים בכובד ראש. לכן כשאנחנו יוצאים נגד המערכת צריכה להיות זהירות כפולה ומכופלת".

"חשוב מאוד שמערכות אכיפת החוק שיש עליהן ביקורת ציבורית של משפטנים ושופטים לשעבר, טוב תעשה מערכת כזאת אם תיקח את הביקורת ברצינות, זה עושה רק טוב לגופים האלה".

19:04 עריכה

אילן גילאון בא חשבון עם נתניהו על היעדר הקצאת תקציבים למאבק באלימות נגד נשים.

19:30 עריכה

נתניהו התחיל את קמפיין הבחירות שלו וגדעון סער נמצא בקמפיין פריימריז. בהמשך הערב הוא יתראיין לחדשות 13, לאחר שקודם לכן ביקר בסניף הליכוד בהוד השרון, וצוטט בחדשות 12 כאומר ביחס למפלגתו, הליכוד, ש"אנחנו הולכים עם הראש בקיר".

סער הוסיף כי למרות הדברים שאמרו עליו נתניהו ובנו "והרעל שהוזרם עלי ברשתות – אני מגבה את ראש הממשלה, אבל החובה שלי היא שאם אני רואה שהגענו למבוי סתום להזהיר אותנו". סער אמר עוד כי יחסו לנתניהו מבוסס על כבוד, בניגוד לאחרים "שהמירו את הכבוד בחנופה והתבטלות – זה אף פעם לא היה בליכוד".

19:58 עריכה

היועמ"ש מפרסם היום חוות דעת שמתייחסת לראש ממשלת מעבר שהוגש נגדו כתב אישום. היועמ"ש קבע שנתניהו לא צריך להתפטר ושאלת התיקים שהוא מחזיק בהם תיבחן בהמשך. את שאלת הרכבת ממשלה חדשה היועמ"ש דוחה ולא נותן לה תשובה. אם נתניהו יאסוף 61 חתימות בשבועיים הקרובים או שיזכה בבחירות הבאות, אם וכאשר, אז אביחי מנדלבליט יידרש גם לכך.

בלשון ההודעה, היועמ"ש קבע שהוא לא יוכל לקבוע שנבצר מראש הממשלה למלא את תפקידו, וסוגייה זו תישאר במישור הציבורי-פוליטי. בהתייחס לתפקידי השר אותם ממלא נתניהו, נאמר שהסוגיה תיבחן בהמשך.

הדיון לא עסק בשאלה של הטלת הרכבת הממשלה על ח"כ שהוגש נגדו כתב אישום, "הואיל ומדובר בסוגיה שהיא תיאורטית לעת הזו".

20:15 עריכה

גדעון סער התראיין לתמר איש שלום בחדשות 13 ונשאל איך הרגיש כשקראו לו בוגד היום בהוד השרון. "אני לא מתרשם מניסיונות לאיים ולפוצץ".

לשאלה האם הוא מאוים, אמר "אני לא קובע אם אני מאוים או לא. יש גופים שקובעים את זה. מתפרסמים דברים ברשתות ואני לא מוטרד".

לגבי הפגנת התמיכה בנתניהו שתתקיים מחר, סער מן הסתם לא יגיע, ואומר כי "יש לי אמפתיה, לרוה"מ יש טענות חזקות במישור המשפטי, בכנות אני חושב שהפגנות מהסוג הזה לא מועילות לנתניהו, הליכוד הוא לא בשוליים. האזרחים אכפתיים ויש להם זכות להפגין אבל השאלה האם מפלגת שלטון יכולה לקחת החלטה של היועמ"ש ולקיים סביבה הפגנה, אני לא רואה איך זה מועיל לנו או לנתניהו. מי שהתחיל בזה היה השמאל שהפגין מול הבית של מנדלבליט".

אני נאמן לתנועה ולערכיה, היא לא שייכת לאף אדם, יש זכות לכל אדם להתמודד ולבחור בה. אני מזהה פאניקה מהאפשרות של פריימריז, אין סיבה לגרור את המדינה לבחירות שלישיות שרוה"מ עצמו הגדיר כטירוף מערכות".

"סער מגלה חתרנות", נאמר בהודעות הליכוד.

על כך אמר סער כי לא ברור מדוע נעשה "שימוש פסול במשאבים שמעיד על היעדר מעצורים. אני קורא להתמודדות נקייה בלי שימוש במשאבי המדינה והתנועה. אני מתמודד מתוך תחושה עמוקה שבלי שינוי נמשיך את המשבר הפוליטי לתקופה בלתי ידועה או נעביר את השלטון לשמאל".

סער נשאל גם האם ראוי שאדם החשוד בפלילים יכהן כראש ממשלה. מה גם שהוא עצמו קרא לאולמרט להתפטר בשעתו.

סער אמר כי ה"שאלה לא עומדת בפנינו … אני מציע לשמור זכויות של כל אדם … לא נכון שאדם אחד שהוא תובע הכוח שלו יהיה גדול מהכוח של הרוב בכנסת".

בהתייחס להכפשות של יאיר נתניהו כלפיו, סער פנה לנתניהו האב ואמר שינקוט את מה שהציע לאחרים, כלומר שיעזבו את משפחתו בצד: "אני אומר לו, תגיד את אותו דבר שאתה אמרת לבנך. מתנהלת מתקפה על אשתי, על בתי, תתמודד אתי, אני מציע להתמודד בפריימריז פתוחים ולקיים התמודדות נקייה".

20:26 עריכה

ליברמן הביע היום התנגדות למתן חסינות לנתניהו וסולל את הדרך לכחול-לבן לזרז את הסרת החסינות מראש הממשלה. כחול-לבן מחזיקים ברוב בוועדה המסדרת, ומשכך הם יקימו ועדת כנסת שבה הם יחזיקו ברוב שיאפשר להם לדחות בקשת חסינות של נתניהו. כך לפי דיווח של חדשות 13.

21:03 עריכה

שר המשפטים אמיר אוחנה ינאם מחר בכנס של הפרקליטות ולפי הדיווח בכאן, הוא יהנה מהפסקת אש מצד הפרקליטים שאותם הוא תוקף מתחילת כהונתו, בהתאם לקו שמוביל ראש הממשלה.

21:17 עריכה

לאחר שנשאל קודם לכן על ידי אילן גילאון מה קרה להבטחות על הקמת מרכזי חירום, הגיע גם הציוץ הזה של אורנה ברביבאי, (כחול-לבן). לטענתה, נתניהו לא עשה דבר למאבק באלימות נגד נשים.

21:56 עריכה

ברק רוצה שיוגש בג"צ שיכריח את היועמ"ש לקבוע האם חשוד בפלילים יכול להרכיב ממשלה. היועמ"ש קבע קודם לכן שאין בעיה לנתניהו להמשיך לכהן כראש ממשלת מעבר, ולגבי הרכבת ממשלה חדשה, מוקדם עדיין לקבוע.

22:21 עריכה

נפתלי בנט ואיילת שקד הבהירו הערב כי הימין החדש תרוץ בבחירות כמפלגה נפרדת ועצמאית ולא כחלק מהליכוד. בנט מונה לאחרונה לשר בטחון על ידי נתניהו והימין החדש הודיעה על שיתוף פעולה בסיעה משותפת עם הליכוד.

הדיווח מהיום שם את החבירה הזו בפרופורציה, ולפי בנט, הוא עדכן את ראש הממשלה על כוונתו. "נהיה פתוחים לחיבורים, אבל הימין החדש חוזרת למפה ובגדול".

22:52 עריכה

"ראש ממשלה עם הישגים כאלה ענקיים, ראש ממשלה כזה ענק, צריך תמונה שתראה את הגודל שלו", אומר ג'ו זבולוני מפלורידה, שמגיב לסרטון הגננת שהסירה תמונת נתניהו מהקיר.

גם אני מוריד את התמונה של ראש הממשלה

פורסם על ידי ‏‎Joe Zevuloni‎‏ ב- יום שני, 25 בנובמבר 2019

עוד 42 עדכונים
כל הזמן // יום שישי, 28 בפברואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

סקר אחרון בהחלט: גוש הימין מתחזק

נתניהו לקראת משפטו: "ממש לא מתכוון לבקש עסקת טיעון" ● פרץ: "נקים ממשלה עם כחול לבן ותמיכה של ישראל ביתנו והרשימה המשותפת"​ ● נתניהו בתגובה: "האמת נחשפה, גנץ סגר ממשלה בתמיכת המשותפת וליברמן" ● גנץ פיטר את יועצו הבכיר ישראל בכר שקרא לו "סכנה לישראל"

עוד 34 עדכונים

השבט אמר את דברו טיול ברחוב שבטי ישראל בירושלים

רחוב אחד בירושלים משך אליו אצילים, צליינים, טייקונים ושליחים מאירופה במשך שנים רבות ● מיסיונרים בריטים, בנקאים שווייצרים, איטלקים, רומנים ופינים, כולם מצאו את מקומם ברחוב שבטי ישראל ● וכולם השאירו מאחוריהם מורשת היסטורית ואדריכלית מפוארת

עוד 1,091 מילים

הוזלה במסע למכה? במגזר הערבי לא מאמינים לנתניהו

מוסטפה עאזם, מנכ"ל חברת התיירות אלעוליא, הוא האיש ששולח עשרות אלפי ערבים ישראלים להתפלל במכה בכל שנה ● את ההבטחות של נתניהו ודרעי להקלת המסע הזה הוא לוקח בעירבון מוגבל ● לדבריו, סעודיה מתנגדת נחרצות לטיסות מישראל, וההתבטאויות של הפוליטיקאים בארץ רק מקשיחות את עמדתה ● עד שיהיה שלום, המוסלמים הישראלים ימשיכו לשלם על טיסה כפולה ולהוציא שני דרכונים בדרך לקיום מצווה של פעם בחיים

עוד 1,823 מילים

ירידה דרמטית בהזמנת "טיסות בחירות"

בחברות התיירות מדווחים על ירידה דרמטית של עשרות אחוזים בהזמנת טיסות לחו"ל סביב הבחירות, בהשוואה למערכות בחירות קודמות ● הירידה החלה עוד לפני ביטולי הטיסות, והרבה לפני המלצת משרד הבריאות להימנע מלטוס ● אבל לא בטוח שזה יביא לעלייה באחוזי ההצבעה ● בדיקת זמן ישראל

"תיירות הבחירות" רשמה ירידה דרמטית ביחס למערכות בחירות קודמות, כך עולה מבדיקת זמן ישראל. הירידה בהזמנת טיסות לחו"ל החלה עוד לפני התפרצות הקורונה באמצע ינואר, והתחזקה מאז ההתפרצות. יצוין כי כל זה קרה הרבה לפני המלצת משרד הבריאות שלא לנסוע לחו"ל בכלל.

בכל מערכת בחירות שהתקיימה בשנים האחרונות נרשם גל של מה שמכונה בסוכנויות הנסיעות "חבילות בחירות": חופשות, חבילות נופש וטיולים שמתחילים בסופ"ש שלפני הבחירות, ממשיכים ב"גשר" ומסתיימים בבחירות עצמן, שמתקיימות בישראל תמיד בימי שני או שלישי (לרוב בשלישי). בבחירות מועד א' ומועד ב' שהתקיימו ב-2019 נרשמו הזמנות גבוהות במיוחד של חבילות כאלה.

לפי דיווח בחדשות 12 אתמול (חמישי), ההערכה היא שכ-100 אלף בעלי זכות הצבעה נוספים יהיו בארץ בבחירות ביום שני, לעומת הבחירות הקודמות, בשל בהלת הקורונה וביטול קווי התעופה ליעדים רבים בחו״ל. אולם בדיקת זמן ישראל מראה כי המספרים ככל הנראה גבוהים אף יותר – בגלל ירידה דרסטית בהזמנות שהחלה עוד לפני התפרצות המגפה.

מנתוני חברת טרווליסט להשוואת מחירים בתיירות, עולה כי בהזמנות שהתקבלו בדצמבר נרשמה ירידה של 15% ביחס לתקופה המקבילה לקראת הבחירות הקודמות – הזמנות מחודש יוני לסוף השבוע של הבחירות בספטמבר.

מהצלבת הנתונים עם אלה של סוכנויות נסיעות, עולה כי מדובר במגמה. עם זאת בסוכנויות הידיעות חששו מלדבר על כך לייחוס, כדי לא להודות בירידה במכירות.

בטרווליסט ובחברות נסיעות ותיירות אחרות אין הסבר מלא לירידה בהזמנות שנרשמה עוד לפני הקורונה. הסבר חלקי לכך קשור לנטייה של משפחות לצאת לחופשות בספטמבר, בתחילת שנת הלימודים וקרוב לחגי תשרי, יותר מאשר בחודש מרץ, שבו הלימודים בשיאן, ומתקיימות בו חגיגות פורים שבהן ילדים רוצים להשתתף. ואולם, חלק מהירידה היא גם ביחס לבחירות מועד א' שהתקיימו גם הן במרץ.

נמל התעופה בן גוריון (צילום: Moshe Shai/FLASH90)
נמל התעופה בן גוריון (צילום: Moshe Shai/FLASH90)

מאז שהתפרצה הקורונה מדובר בירידה דרמטית הרבה יותר בהזמנת נסיעות לחו"ל, כולל הזמנות לסוף השבוע הקרוב וליום הבחירות.

לפי נתוני טרווליסט מספר ההזמנות לטיסות לסין שנרשמו בפברואר ירד ב-95%, בטיסות למדינות מזרח אסיה נרשמה ירידה של 60% ל-80%,  בטיסות לאיטליה נרשמה ירידה של כ-50% ולשאר מדינות אירופה הירידה היא בין 5% ל-20%.

נתוני טרווליסט אינם כוללים ביטולים. בחברות תיירות שונות אישרו את הנתונים הללו ודיברו, בנוסף, על גל ביטולי טיסות. ואולם, ביטולי "חבילות הבחירות" נמצאים בירידה, כיוון שרוב החברות אינן מחזירות לנוסעים כסף על הטיסות לרוב היעדים, למעט טיסות שהוזמנו לסין, יפן, קוריאה ואיטליה שלגביהן הוצאה אזהרת מסע. בנסיבות אלה חוששים הלקוחות לבטל טיסות סמוך לזמן הטיסה.

"הישראלים נוטים להיכנס לבהלה ולבטל טיסות מיד אחרי אירועים כמו פיגועים, אבל נרגעים וחוזרים לטוס כמה חודשים אחר כך, גם ליעדים שהותקפו בפיגועים. אם יהיו בחירות רביעיות הן לא יושפעו מהקורונה"

"הניסיון מאירועים קודמים מראה שבהלת הקורונה וביטולי הטיסות יסתיימו מהר מאוד, גם אם הקורונה תמשיך להתפשט", העריך גורם בחברת תיירות.

"הישראלים נוטים להיכנס לבהלה ולבטל טיסות מיד אחרי אירועים כמו פיגועים, אבל נרגעים וחוזרים לטוס כמה חודשים אחר כך, גם ליעדים שהותקפו בפיגועים. אם יהיו בחירות רביעיות הן לא יושפעו מהקורונה".

סקר: 6.5% יוותרו על זכות ההצבעה בגלל הקורונה

האם הירידה החדה בהיקף הטיסות לחו"ל תביא לעלייה בשיעור ההצבעה? ניתן להעריך שכן, אבל היא עשויה להתקזז עם ירידה בהצבעה בשל מחלת הקורונה עצמה. לפי סקר של "מדגם", כ-400 אלף איש בעלי זכות בחירה שוקלים שלא להגיע כלל לקלפי ביום הבחירות, מתוך חשש להידבק בווירוס הקורונה.

הנסקרים נשאלו: "האם את/ה שוקל/ת, או לא שוקל/ת, לוותר על זכות ההצבעה שלך ולא להגיע לקלפי ביום הבחירות בשל החשש מנגיף הקורונה?" 6.5% מהנשאלים השיבו בחיוב. לפי הסקר, השיעור הגבוה ביותר של האנשים שחוששים להגיע לקלפי בגלל הקורונה הם דווקא צעירים – 14% מהנשאלים בגילאי 18-34, וזאת למרות שמחלת הקורונה מסכנת בעיקר מבוגרים מגיל 60 ומעלה.

הנסקרים גם נשאלו אם הם חוששים להגיע לקלפי בגלל האירועים הביטחוניים בדרום. התשובות מראות שלאירועים בדרום אין כל השפעה על הכוונה להצביע.

עוד 565 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
פָּאנִיקָה

"בסיומו של שבוע דרמטי, עם התפרצות הקורונה בישראל ומטחי רקטות על יישובי הדרום, אנו מתחילים להיערך לקראת שבוע שידורים מיוחד: לראשונה בתולדות ישראל יתקיים סיבוב בחירות שלישי תוך פחות משנה, ומיד לאחריו ייפתח משפט פלילי חסר תקדים של ראש ממשלה. כתבינו כבר פרושים בכל מוקדי הפאניקה, עם כל העדכונים מזרי האימה"

עוד 1,044 מילים

למקרה שפיספסת

עודכן עכשיו

תגובות אחרונות

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

פס"ד העליון בשאלת הפונדקאות: פריצת דרך במשפט החוקתי

פסיקת בית המשפט העליון אמש לאפשר לזוגות חד-מיניים ולגברים יחידים לגבש הסדר פונדקאות בישראל, מצטרפת לשורה של פסקי דין אשר דאגו לזכויות האזרח של קהילת הלהט״ב ● אך פסק הדין אתמול יוצא דופן גם מהבחינה המשפטית ● ערב הבחירות, בחר לו בית המשפט עיתוי מעניין לפרסם פסק דין חוקתי בעל השלכות מרעישות ● פרשנות

עוד 769 מילים

ליברמן מפזר פייק הערכות, והתקשורת קונה את זה

יו״ר ישראל ביתנו מקבל זמן אוויר יקר-ערך בתוכניות פופולריות בערוצי התקשורת בזכות הצהרות ונבואות, לצד סקופים ביטחוניים שאסורים בפרסום ● עד כה ליברמן הבטיח שנתניהו יפרוש, שלא תהיה ממשלה עם החרדים, לא תקום ממשלה בתמיכת הערבים, ולא יהיו בחירות רביעיות ● הוא גם הצהיר כי גנץ לא בשל לראשות הממשלה ● אז מי כן? ליברמן כמובן ● פרשנות

אביגדור ליברמן אימץ שתי דרכים שעוזרות לו להישאר רלוונטי ולהשיג ראיונות שווים בתוכניות פופולריות. הדרך הראשונה היא לעורר תקווה: ליברמן מגיע לאולפנים עם אייטמים מופרכים וניתוחים חסרי שחר שמבשרים על לכתו של בנימין נתניהו מיד אחרי הבחירות, יהיה מה שיהיה.

הדרך השנייה, שנוספת על הראשונה: ליברמן מספק סקופים מתחום עיסוקו המיניסטריאלי האחרון במשרד הביטחון, עובר עבירות צנזורה, אבל למי אכפת.

במוצאי שבת האחרונים הוא הגיע ל"פגוש את העיתונות" בערוץ 12 וחשף את הנסיעה לקטאר של ראש המוסד ואלוף פיקוד הדרום. אתמול בבוקר כבר התאכזבו המראיינים השונים מכך שהוא לא שחרר להם עוד איזה סוד ביטחוני שכזה, אבל הסתפקו בבשורה על פי ליברמן: ראש הממשלה בנימין נתניהו סיים את דרכו.

ליברמן מבטיח כך: לא יהיו בחירות רביעיות; לא תהיה ממשלת אחדות; תקום ממשלה בלי נתניהו; בממשלה הזו לא יהיו חרדים ולא ערבים. אחרי שניכה את הערבים והחרדים, וגם את נתניהו, הוא נשאר עם 90 חברי כנסת.

למה נתניהו יהיה בחוץ? כי אחרי הבחירות ראש הממשלה הולך לעסקת טיעון, מכיוון שאין לו רוב בליכוד לפסקת ההתגברות. למה הוא לא הולך לעסקת טיעון לפני הבחירות? אין לליברמן תשובה. ומי יהיה ראש הממשלה, אם לא נתניהו? ליברמן טוען שבני גנץ אינו בשל לתפקיד. מי כן בשל? ליברמן עצמו, כנראה.

כל כך הרבה שטויות והערכות סותרות. אגב, גורמים משפטיים בכירים שמעורבים בתיק נתניהו מעריכים כי ראש הממשלה פספס את ההזדמנות לעסקת טיעון, שאותה הציע לו בשעתו עו"ד יעקב ויינרוט המנוח. הטענה היא כי היום, אחרי כל המתקפות על הפרקליטות, המדינה היא זו שלא תסכים להסדר טיעון עם נתניהו. את האפשרות הזו ליברמן לא לוקח בחשבון הצר שלו, כנראה.

לליברמן יש גם שופר, ח"כ אלי אבידר. אתמול בערב שמעתי אותו בונה את הממשלה של ליברמן, מקים ומפרק בדרך מפלגות, מרחיק ומקרב פוליטיקאים ומחלק תפקידים לכל עבר.

אבידר הוא פוליטיקאי אלמוני, חבר כנסת רק מאפריל 2019, אבל בהשראת ליברמן הוא מרגיש כמו בעל הבית, גם אם מפלגתם "ישראל ביתנו" התדרדרה אתמול לשישה מנדטים בסקרים. "בימינה יש אנשים טובים, אבל יש כאלה שלא נוכל לשבת איתם", הכריז אבידר, למשל. "[בצלאל] סמוטריץ' לא יישב איתנו, אלא אם הוא ישנה את דעותיו".

בואו נעשה סדר: לליברמן אין ממשלה. הוא במגמת ירידה וחייב כותרות. גם אם נתניהו לא ישיג גוש של 61 חברי כנסת בימין – איש לא יפרק את הליכוד ויערוק לגוש המרכז-שמאל.

נתניהו הצליח להדביק לליברמן את הסלוגן "מי שמצביע ליברמן בוחר בבחירות רביעיות". ליברמן מנסה להתחמק, בונה תזה אלטרנטיבית, ומתבל אותה עם סיפורי סבתא. עצוב רק שיש מי שקונה את הסחורה הזו בתקשורת, ומסייע לליברמן להפיץ פייק הערכות.

עוד 391 מילים

הקיפאון הפוליטי והסקרים מצביעים על סיכוי גבוה לבחירות רביעיות ● לפי החוק, אם הנשיא והכנסת ימצו את כל האפשרויות להרכבת ממשלה, הבחירות אמורות להתקיים ב-22 בספטמבר - אם כי גם ה-15 בספטמבר וה-12 באוקטובר באים בחשבון ● במקרה שהח"כים יוותרו על חלק מהזמן שהחוק מקציב להם, הבחירות יתקיימו כנראה בשבוע הראשון של יולי ● זמן ישראל עושה חשבון

עוד 719 מילים

רה"מ האיטלקי מזועזע מתגובת ישראל לקורונה

בלעדי באיטליה קיבלו בהפתעה את ההודעה על עצירת הטיסות, ומתקשים להבין את חוסר האמון של ישראל כלפיהם ● ד"ר אהרן מאירוף, יועץ בכיר למערכת הבריאות האיטלקית, לזמן ישראל: "רה"מ קונטה אמר לאנשיו כי התנהלות ישראל במשבר הקורונה תמוהה ביותר - בעיקר הפסקת הטיסות"

ממשלת איטליה והעומד בראשה המומים מהתנהלות ממשלת ישראל ואף נפגעו ממנה. כך מספר לזמן ישראל ד"ר אהרן מאירוף, שכיהן עד לאחרונה כמנהל מערך החירום של ממשלת איטליה במחוז לומברדיה, ומשמש כיום כיועץ בכיר למערכת הבריאות האיטלקית.

לדברי מאירוף, הוא נמצא בקשר רציף ויומיומי עם מקורבי ראש ממשלת איטליה, ג'וזפה קונטה. "קונטה שוחח היום עם שר הבריאות ובכירי מערכת הבריאות באיטליה ואמר, ההתנהלות של הישראלים במשבר הקורונה, בעיקר ההחלטה להפסיק את הטיסות בין המדינות, תמוהה ביותר.

״קונטה השתמש במילה 'גוועלד', ביידיש, שאותה למד ממני, ואמר, הישראלים פשוט עושים גוועלד. קונטה ונתניהו שוחחו בטלפון כמה פעמים, וקונטה אמר כי השיחות הללו לא גרמו לו להבין את התנהלות ישראל טוב יותר".

מאירוף אמר כי הוא מבין את החרדה בישראל מפני הידבקות. "אני מבין היטב את הצד של הישראלים, כי מצבים של מחלה חדשה ולא מוכרת עם הדבקה מהירה מעוררים חרדה מובנת. מצד שני, אני מבין היטב גם את התגובה של קונטה והאיטלקים, שמרגישים וחושבים שהתגובה הישראלית מוגזמת לחלוטין והיסטרית, ואני חושש שהם צודקים.

הם מרגישים שזה חוסר אמון מצד ישראל כלפי ממשלת איטליה על התפקוד שלה, שאינו במקום ואינו מגיע לה".

ג'וזפה קונטה (צילום: (Chris J Ratcliffe/Pool via AP))
ג'וזפה קונטה (צילום: (Chris J Ratcliffe/Pool via AP))

האם הפסקת הטיסות זה לא מה שאיטליה ומדינות אחרות עשו לא מזמן לסין? מדוע אסור לישראל לעשות זאת לאיטליה?

"בהחלט צריך לנהוג בזהירות, אבל כדאי לזכור שאיטליה איננה סין. צפון איטליה במיוחד היא אזור מתועש ועשיר, והרשויות כאן התגברו על המחלה במהירות רבה, גם בבידוד האזור הנגוע וגם בטיפול".

ובכל זאת יש שם אחוזי תמותה גבוהים מאוד יחסית לקורונה.

"החולים שנפטרו היו קשישים עם מחלות רקע. כדאי לזכור שזה אזור קר עם אוכלוסייה מבוגרת. אני לא ממליץ לישראלים לנסוע כרגע לאזור הנגוע, אבל עצירת טיסות לאיטליה היא מוגזמת לדעתי, וכנראה שגם בממשלת איטליה מרגישים ככה".

עוד 265 מילים

לנתניהו עדיף שהליכוד ינצח - אבל שהגוש יפסיד

עם 61 מנדטים, נתניהו יעמוד מול האפשרות שהיועמ״ש ובג״ץ יכריעו כי נאשם בפלילים אינו יכול להרכיב ממשלה ● לעומת זאת, עם הליכוד כמפלגה הגדולה אבל ללא אפשרות להקים ממשלה, נתניהו יישאר ראש ממשלת המעבר עוד חצי שנה לפחות ● בזמן הזה, הוא ירגיל את הציבור לאפשרות שראש ממשלה מכהן יכול במקביל לנהל משפט פלילי, עד שהמציאות תהפוך בעיני רבים לנורמה ● פרשנות

עוד 853 מילים

הורים בתלמה ילין דורשים: להדיח את הנהלת ביה"ס

בעקבות חשיפת זמן ישראל מאות הורים של תלמידים מ"תלמה ילין" ובוגרים של בית הספר שיגרו למשרד החינוך עצומה הקוראת להחליף את הנהלת המוסד, "שכשלה בכל מובן", לאחר חשיפת אי-הסדרים הכספיים במקום ● הם מפנים אצבע מאשימה גם כלפי ראש עיריית גבעתיים, רן קוניק: "אנו דוחים מכל וכל את ניסיונות הנואלים של ראש העיר להתנער מאחריותו למצב בית הספר המוזנח ולהפקרתו בידי ניהול כושל"

עוד 572 מילים

הכו אותי, ריססו אותי בגז, אבל לא ישברו אותי

המשפחה שלו נמלטה מאוקראינה, אבל האקטיביסט אולכסנדר למנוב מאמין שההיסטוריה עומדת לצד מחוללי הרפורמות ● "לפני 10 שנים הייתה אצלנו הרבה הומופוביה, עכשיו זה שונה" ● "בעבר אנשים אמרו 'אין בעיה של שחיתות'. עכשיו יש לנו עיתונות חוקרת טובה. אנחנו אוהבים לראות תחקירים שחושפים שחיתות, וזה מפעיל לחץ על מערכת המשפט" ● "אנשים יודעים שאני יהודי עם משפחה בארץ, זה לא עניין" ● ויש מה ללמוד מישראל ● ראיון אופטימי

עוד 2,277 מילים

יועצו האסטרטגי של גנץ: "הוא סכנה לעם ישראל, אין לו אומץ לתקוף באיראן"

המשנה לראש המל"ל לשעבר ומקורבו יועמדו לדין בכפוף לשימוע ● לפיד פסל ישיבה עם רפי פרץ: "כמו שלא נקים ממשלה כשהיבא יזבק תביא אותנו ל-61" ● בימינה גינו את דבריו של מס' 2 בכחול לבן: משווה לוחם בצה"ל לתומכת מחבלים ● יזבק: "הגזען מכחול לבן משווה אותי לגזען מימינה"

עוד 48 עדכונים

בין התפילות, קמפיין ימינה השתלט על בתי הכנסת ברחבי הארץ

מועמדי ימינה הסתערו בחודש האחרון על בתי כנסת ברחבי הארץ בערבי שישי, כדי לפגוש בוחרים פוטנציאליים ● לא כל המתפללים אהבו את זה ● ואף מפלגה אחרת לא נקטה באסטרטגיה דומה

עוד 725 מילים

היועצת המשפטית שנלחמה בשחיתות תפוטר

הנהלת פארק אריאל שרון פועלת לפטר את היועצת המשפטית מיכל זילכה, שחשפה שחיתויות במקום וניסתה לעצור מכרזים תפורים ● ב"אדם, טבע ודין" קוראים לרשויות החוק לפתוח בחקירה, ומכנים את המהלך שערורייתי ● חבר דירקטוריון לשעבר: "הרדיפה אחרי שומרי-הסף לא מפתיעה אותי" ● מעקב

עוד 869 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה