בדרך לבחירות שלישיות

גנץ: אסור להפוך את הכנסת לעיר מקלט; נתניהו: חדול מהספינים

סקר חדשות 13: כחול לבן עם 37 מנדטים, הליכוד - 33 ● הוועדה המסדרת תדון מחר בהליך החקיקה לפיזור הכנסת ● תאריך הפריימריז בליכוד המסתמן: 23 בדצמבר ● השרה מירי רגב: גדעון סער הפך לכלי בידי השמאל ● ח"כ יאיר גולן: "תגובות צה"ל לא מזיזות לחמאס"

גנץ ונתניהו (צילום: פלאש90)
פלאש90
גנץ ונתניהו
07:09 עריכה

מחר עתידה הכנסת להתפזר. ביום רביעי, 11 בדצמבר 2019, יסתיימו 21 הימים שבהם יכולים חברי הכנסת לאסוף 61 חתימות ולהטיל על מי מחברי הבית את מלאכת הרכבת הממשלה. אם ייאספו החתימות, ייתן הנשיא 14 ימים להשבעת הממשלה החדשה. הסיכויים שתרחיש זה יקרה עד מחר בחצות הלילה – קלושים.

אם לא תתקבל כל החלטה – הכנסת תתפזר מכוח חוק, והבחירות ייערכו ב-10 במרץ 2020. הואיל ומדובר בחג פורים, הוסכם בכנסת שהבחירות ייערכו כשבוע קודם לכן – ביום שני, 2 במרץ. לשם כך נדרשת הצבעה של הכנסת בשלוש קריאות, שעתידה להיערך מחר.

מערכת הבחירות לכנסת העשרים ושלוש, שתתקיים בחודש מרץ, עתידה להיות מערכת הבחירות השלישית לכנסת שנערכת בתוך פרק זמן של פחות משנה (הבחירות לכנסת העשרים ואחת התקיימו באפריל האחרון, והבחירות לכנסת העשרים ושתיים נערכו לפני כשלושה חודשים).

07:14 עריכה

חבר הכנסת גדעון סער – המתעתד להתמודד על ראשות הליכוד מול יושב הראש המכהן בנימין נתניהו – יבקר היום במתחם חאן אל-אחמר שביהודה ושומרון. ראש הממשלה נתניהו התחייב בעבר לפנות את המתחם שבנפת אל-קודס, שבו מתגוררת אוכלוסייה בדואית, אך הוא לא עשה כן. הסיור של השר לשעבר ייערך בשעה 11:00, והוא הזמין את התקשורת לסקר את הביקור.

גדעון סער (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
סער בתל אביב בחודש שעבר (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
08:09 עריכה

בכירים בליכוד פנו לכחול לבן כדי לברר האם ויתור פומבי של נתניהו על חסינות מפני העמדה לדין תביא להסכמה של כחול לבן לכך שנתניהו יכהן ראשון כראש ממשלה בממשלת אחדות, כהונה שתימשך שישה חודשים. לדברי אנשי הליכוד, הם נענו בשלילה. מכחול לבן נמסר שלא נעשו אליהם פניות, אך אמרו שוויתור מצד נתניהו לא יביא להסכמה לכך שהוא יכהן ראשון כראש ממשלה, אלא יוביל לפתיחת משא ומתן בין הצדדים. כך פרסם הבוקר זאב קם בתאגיד השידור כאן.

08:28 עריכה

פרשת 4,000 – "זה מה שסוכם עם מומו". כשחוקרי המשטרה פשטו על ביתו של ניר חפץ ברעננה, ב-18 בפברואר בשנה שעברה, הם מצאו מסמך בן שני עמודים שהתייחס לביטול ההפרדה המבנית בבזק, שנחתם במשפט "זה מה שסוכם עם מומו". מומו הוא כינויו של מנכ"ל משרד התקשורת דאז, שלמה פילבר (לימים עד מדינה).

כעבור שבועות אחדים, כשנעשה עד מדינה, סיפר חפץ שנפגש עם בעלי בזק שאול אלוביץ', והאחרון ביקש מיועצו של נתניהו לקדם את מה שסוכם עם מומו – וזה תוכן המסמך. אלוביץ' הכחיש בחקירותיו שהנחה את חפץ לעשות כן. כך פרסמו תומר גנון וליטל דוברוביצקי הבוקר ב"כלכליסט".

ניר חפץ (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
חפץ בבית המשפט המחוזי בתל אביב בחודש שעבר (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
08:40 עריכה

ראש הממשלה נתניהו נפגש אתמול בלשכתו עם ראשי רשויות החברים בליכוד בניסיון לבלום את התמיכה הגוברת בגדעון סער לראשות התנועה – כך דיווח הבוקר מיכאל שמש בתאגיד השידור כאן.

נתניהו (צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90)
נתניהו בישיבת הממשלה, שלשום (צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90)
08:50 עריכה

ביטול הרוטציה בין גנץ ולפיד מעביר כמנדט אחד מהליכוד לכחול לבן – כך נמצא בסקרים פנימיים שנערכו בכחול לבן. ההחלטה על ביטול הרוטציה התקבלה ביום חמישי האחרון, אחרי ששיושב ראש חוסן לישראל ויושב ראש יש עתיד דנו ממושכות לגבי עתידה של רשימתם המשותפת. כך פרסם הבוקר הכתב הפוליטי של גלי צה"ל מיכאל האוזר טוב.

גנץ (מימין) ולפיד בישיבת סיעת כחול לבן בכנסת, היום (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
גנץ (מימין) ולפיד בישיבת הסיעה של כחול לבן בכנסת, אתמול (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
09:37 עריכה

יושב ראש העבודה-גשר עמיר פרץ אמר ש"מי שאשם במערכת הבחירות השלישית זה אביגדור ליברמן, שמלכתחילה לא התכוון להתייצב לצידו של גנץ בשום מקרה, והוא ניסה לשחק משחק בין שני הגושים".

בראיון בכאן רשת ב' אמר חבר הכנסת שלא יפר את ההבטחה שנתן לבוחריו, והעבודה-גשר תצטרף לממשלת אחדות של הליכוד וכחול לבן רק אחרי סיום כהונתו של נתניהו כראש הממשלה. פרץ הביע הסתייגות מהיוזמה של חבר מפלגתו עמר בר-לב לגייס חתימות עבור הקמת ממשלה בראשות יולי אדלשטיין.

פרץ בישיבת סיעה של העבודה-גשר (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
פרץ בישיבת סיעה של העבודה-גשר, אתמול בכנסת (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

פרץ אמר שמבחינתו האיחוד של העבודה גשר נחל הצלחה.

10:13 עריכה

חדשות 12 התנצלה בפני הצופים שנפגעו מחילופי הדברים בין מגישת "פגוש את העיתונות" רינה מצליח לבין חבר הכנסת אחמד טיבי – כך כתב נציב תלונות הציבור ברשות השנייה דוד רגב בעקבות פנייה ששוגרה אליו. אחרי שידיעה בנושא פורסמה אמש באתר "וואלה! ניוז", כתבה מצליח בחשבון הטוויטר שלה: "מרגישה צורך להבהיר, לא התנצלתי בפני חבר הכנסת אחמד טיבי. לא חושבת שהייתי צריכה להתנצל".

בראיון, שהתקיים בתוכנית ששודרה ביום שבת, השתמע שהעיתונאית נתנה לגיטימציה לתקיפתו של טיבי, שאירעה מוקדם יותר באותו יום. אמירתה הביאה לחילופי דברים קשים בין השניים.

רינה מצליח (צילום: פלאש 90)
מצליח בתל אביב בפברואר האחרון (צילום: פלאש 90)
10:23 עריכה

בתשובה לשאלה האם יפרוש מהליכוד אם יובס, השיב גדעון סער שיישאר בתנועה. "ברור לחלוטין שאם נמשיך בתוואי הנוכחי" – אמר סער בהתייחס לכך שנתניהו עומד בראשות הליכוד – "לא נגיע לשום מקום טוב יותר ממה שהגענו אחרי שתי מערכות הבחירות האחרונות". את הדברים אמר סער בכנס של שדולת הפרלמנטרים למען ישראל.

11:17 עריכה

הערב צפויה להיערך עצרת תמיכה במשה כחלון מול ביתו בחיפה – זאת על רקע הדיווחים על כוונתו של שר האוצר לפרוש מהחיים הפוליטיים. על הכוונה לקיים הפגנת תמיכה בכחלון דיווחה מורן אזולאי מ"ידיעות אחרונות".

משה כחלון (צילום: פלאש 90)
כחלון בתל אביב באפריל האחרון (צילום: פלאש 90)
11:26 עריכה

יושב ראש סיעת הליכוד מיקי זוהר התייחס בחשבון הטוויטר שלו ליוזמות למנוע מבנימין נתניהו לכהן כראש הממשלה.

11:56 עריכה

יושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן: "בימים האחרונים הופעל על ישראל ביתנו מסע לחצים ופיתויים, כפי שאני לא זוכר מאז שהתחלתי את דרכי בפוליטיקה… הוצע לנו כל תפקיד אפשרי… – רק שנסכים להיכנס לממשלה צרה… דחינו את כל ההצעות האלו על הסף".

אם ב-24 השעות הקרובות לא תקום ממשלה, זה אך ורק בגלל שמנהיגי שתי המפלגות הגדולות, הליכוד וכחול לבן, לא היו מוכנים לוותר…

פורסם על ידי ‏Avigdor Liberman – אביגדור ליברמן‏ ב- יום שלישי, 10 בדצמבר 2019

12:01 עריכה

המשטרה הרחיקה פעילי שמאל שהתעמתו עם חבר הכנסת גדעון סער במהלך ביקורו בחאן אל-אחמר.

12:36 עריכה

בדיון בכנסת לגבי המצב ביישובי עוטף עזה מחו ראשי היישובים תחת הסיסמה "מציאות לא מוסרית".

13:02 עריכה

בביקור בחאן אל-אחמר קרא גדעון סער לפנות את המתחם."אם היה מדובר ביישוב יהודי הוא מזמן היה מפונה", פסק חבר הכנסת. לדבריו, יש "למצוא פתרון לתושבים, אבל צריך להבין שהשאלה היא לא רק שאלת התושבים, היא שאלת מי הריבון ומה יהיה עתיד השטח הזה וכל שטחי C בעתיד".

גדעון סער (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
סער, היום (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
13:08 עריכה

השר וחבר הכנסת לשעבר חיים רמון מתח ביקורת על כחול לבן, שדחתה את הסכם הרוטציה עם נתניהו. "מי שמתגלה כאן בטיפשותו הם כחול לבן. באו באי כוחו של נתניהו והציעו להם רוטציה לאחר חצי שנה, שמוגנת עם שורת חוקים כערבויות – והם בכל זאת סירבו", אמר רמון בראיון לשרון גל בגלי ישראל. "למה גנץ לא לוקח את זה?" – תהה – "הרי ממילא נתניהו יישאר במקרה של בחירות בכיסא לפחות חצי שנה".

רמון אמר שבבחירות האחרונות הצביע לרשימת העבודה-גשר, אך לא יצביע להם שוב. הוא אמר שאינו יודע למי להצביע כעת.

13:24 עריכה

ראש צוות המשא ומתן של הליכוד יריב לוין אמר כי לא הוצעה ליושב ראש העבודה-גשר רוטציה בראשות הממשלה. בראיון לאילאיל שחר בגלי צה"ל אמר השר כי לא התנהל משא ומתן עם העבודה-גשר, כי הסיעה סירבה לנהל מגעים עימם.

אתמול אמר חבר הכנסת לשעבר חיליק בר כי לפרץ הוצעה רוטציה בראשות הממשלה, אם יחבור לבלוק ה-55 של נתניהו. על כך שהצעה זו הוצעה לפרץ חזר היום חנן קריסטל בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב'.

13:35 עריכה

לשכת עורכי הדין הגישה בקשה להצטרף לעתירה שהגישו ארבעה מיועציו של נתניהו על ההחלטה לאפשר למשטרה לערוך חיפוש בטלפונים הניידים שלהם. אתמול פסק השופט יוסף אלרון, שבית המשפט העליון ידון בעתירתם של יונתן אוריך, עופר גולן, יוסי שלום וישראל איינהורן, על ההחלטה שניתנה בבית משפט השלום ובבית המשפט המחוזי, ולפיה, ניתן לעיין במכשירי הטלפון שלהם.

13:43 עריכה

שר החינוך רפי פרץ הצטרף לשיעור ספורט של תלמידי כיתה י"א בבית הספר הניסויי עין כרם.

13:58 עריכה

"שום מקום עבודה, ודאי לא משרד ראש הממשלה, אינו יכול להרשות לעצמו שמי שאמור לנהל אותו יקדיש את מרב זמנו להתייעצויות עם עורכי דין ויועצים אחרים בניסיונות להיחלץ מזרועות החוק" – את הדברים הללו אמר גלעד ארדן בשנת 2007, אז אייש אהוד אולמרט את לשכת ראש הממשלה.

"הציבור לא ישכח לשותפיו הקואליציוניים של אולמרט ולשריו, את מדיניות 'שתיקת הכבשים', אותה הם נוקטים אל מול החשדות הפליליים נגדו", הוסיף מי שלימים יתמנה לשר לביטחון פנים וימלא את פיו מים, כשהיועץ המשפטי לממשלה יודיע על הגשת כתב אישום בסעיפי שוחד, מרמה והפרת אמונים נגד ראש הממשלה נתניהו.

ציטוט זה, יחד עם ציטוטים נוספים של פוליטיקאים, התפרסם היום ברשימה של יעל פינקלשטיין באתר "שקוף", המגדיר עצמו "גוף התקשורת של הציבור".

14:12 עריכה

בסקר, שנערך אתמול והיום על ידי מכון מדגם בראשות מנו גבע ופורסם ב"וואלה! ניוז", נמצא שכחול לבן, הרשימה המשותפת, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי, המרכיבים את גוש המרכז-שמאל, יקבלו 57 מנדטים, ואילו הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והימין החדש, המהווים את גוש הימין-חרדים, יקבלו 55 מושבים בכנסת. ישראל ביתנו תקבל לפי סקר זה שמונה מנדטים.

בסקר זה הבית היהודי ועוצמה יהודית לא עוברים את אחוז החסימה.

בשאלה מי מתאים יותר לכהן כראש ממשלה מקבל גנץ 38% תמיכה ונתניהו מקבל אחוז אחד פחות. 16% אמרו שאיש מבין השניים לא מתאים, ותשעה אחוזים השיבו שאינם יודעים.

לשאלה מי, לדעתך, האשם העיקרי בהליכה לבחירות השיבו 41% מהנסקרים – נתניהו, 33% ענו ליברמן, 6% השיבו גנץ, 5% – לפיד, 1% – המפלגות החרדיות. 12% אמרו שאינם יודעים, ו-2% ענו מישהו אחר.

בסקר השתתפו 506 נשאלות ונשאלים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל.

14:37 עריכה

חבר הכנסת איציק שמולי התייחס בראיון למזל מועלם בערוץ כנסת לאפשרות שייערכו בחירות לראשות העבודה ואמר שהוא "שוקל להתמודד" לתפקיד.

איציק שמולי בתל אביב ביולי 2019 (צילום: פלאש 90)
שמולי בתל אביב ביולי האחרון (צילום: פלאש 90)
14:50 עריכה

מחר בשעה 13:00 יקיים יושב ראש ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מסיבת עיתונאים בכנסת. בהמשך היום צפויה הכנסת להצביע על פיזורה ועריכת בחירות ביום שני, 2 במרץ 2020.

14:53 עריכה

הערב תיערך בכיכר רבין בתל אביב עצרת נוער תחת הכותרת "עוצרים את הבחירות". באירוע יופיעו בין היתר הצמד בן זיני וטיילור מלכוב, הזמר לואי עלי וההרכב האולטראס.

פורסם על ידי ‏עוצרים את הבחירות‏ ב- יום שני, 9 בדצמבר 2019

15:24 עריכה

ח"כ והאלוף לשעבר יאיר גולן (המחנה הדמוקרטי): "תגובות צה"ל לא מזיזות לחמאס"

גולן השתתף בכנס לחיזוק עוטף עזה והגיב למחאה של ראשי המועצות נגד המצב הבטחוני בדרום הארץ: "אתם אומרים 'אל תתנו לנו אקמול, תנו לנו פתרון אמיתי'. פתרון אמיתי הוא לא פוליטי, הוא מקצועי ותאמינו לי שבמקצוע הישן שלי אני מבין לא רע".

"אני אומר בצורה הכי פשוטה", המשיך גולן, "אם רוצים להכריע את האיום צריך להביס את הכוח הצבאי של החמאס ואת זה אי אפשר לעשות מהאוויר, צריך להיכנס לעומק השטח ולהילחם בחמאס במקומות בו הוא חי. אני מקווה שאתם כבר לא מאמינים שהתגובה של צה"ל עושה משהו, היא לא מזיזה לאף אחד בחמאס או בג'יהאד האיסלאמי – שנים אנחנו מגיבים ולא קורה כלום".

15:49 עריכה

ח"כ מיקי זוהר תוהה על רקע תוצאות הסקרים דמוע בכחול לבן מסרבים ללכת לבחירה ישירה

16:15 עריכה

שר החוץ ישראל כץ מברך על חתימת ההסכם הרשמי להשתתפות ישראל בתערוכת האקספו בדובאי

16:35 עריכה

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) מדווח מהכנסת ומצלם את כיסאותיהם של חברי הליכוד במליאה

17:33 עריכה

שר החינוך רפי פרץ על הפנייה למשרד החינוך לבטל את ההכרה במכינת עלי ולשלול את תקצובה: "לא יקרה. לא במשמרת שלי ולא של אף שר חינוך אחר…אין מי שנאמן יותר למדינה מהם. עצם הדרישה מבישה ומלבה שנאת חינם בדומה לכל פעילותו של 'הפורום החילוני'".

17:34 עריכה

הצעת חוק פיזור הכנסת ה-22 הונחה על שולחן הכנסת. ההצעה הוגשה על ידי יו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ אבי ניסנקורן, ויו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר.

18:18 עריכה

חברי הכנסת אלעזר שטרן (כחול לבן) ומיקי זוהר (הליכוד) הגיעו לראיון באולפן שש עם רינה מצליח, כ-48 שעות לפני פיזור הכנסת. 

השניים ניסו להתמודד עם השאלה "מי אשם בכך שככל הנראה הולכים שוב לבחירות?". ח"כ זוהר השיב: "מאוד פשוט – כחול לבן, בכל שלב חשבו רק על מטרה אחת מבחינתם – לנטרל את נתניהו מהימין ומהליכוד. הם מבינים, וזה כנראה נכון, שמהרגע שנתניהו לא יעמוד בראש הליכוד, הם יוכלו לעמדוד בשלטון".

ח"כ שטרן הגיב מצידו: "מהיום הראשון, עוד לפני הבחירות, ידענו שנתניהו לא רוצה אחדות – נתניהו רוצה בחירות". שטרן פנה לזוהר ואמר: "אתם מאשימים אותנו ב'רק לא נתניהו', ואתם אומרים מצידכם 'רק נתניהו'. זה בעצם אותו דבר". זוהר בתגובה: "מעולם לא הסכמתי איתך יותר".

כמו כן התייחס ח"כ מהליכוד לכתבי האישום נגד נתניהו: "אנחנו סבורים וזה גם מה שחושבים רוב מצביעי הימין, שמה שעושים לראש הממשלה זו רדיפה. זה בסדר גם לחשוב ככה".

18:22 עריכה

הפריימריז בליכוד יתקיימו ב-23 בדצמבר, כך מפרסם כתב ישראל היום, יהודה שלזינגר. 

עם זאת, לאחר הפרסום הגיב ח"כ יואב קיש מהליכוד, מי שהצהיר כי יתמוך בגדעון סער: "לא יהיה. התאריך הוא 6 בינואר וזאת כדי לאפשר בחירות הוגנות ודמוקרטיות".

ח"כ מיקי זוהר השיב לו: "ומתי נתחיל עם קמפיין הליכוד? תתפלא, אבל יש דברים חשובים נוספים (כמו עתיד המדינה למשל) חוץ משאיפות פוליטיות אישיות".

19:32 עריכה

הוועדה המסדרת תתכנס מחר בשעה 9:30 בבוקר ותתבקש לאשר את הליכי החקיקה של החוק לפיזור הכנסת ושל חוק הבחירות לכנסת ה-23.

19:42 עריכה

בדרך לבחירות. יו"ר כחול לבן, בני גנץ: "נותרו קצת יותר מ-24 שעות בכדי למנוע בחירות יקרות ומיותרות. אני רוצה שתדעו שאני וחבריי בכחול לבן עושים את כל המאמצים".

גנץ קרא גם לנתניהו: "תודיע, כפי שהבטחת לפני הבחירות הקודמות, שלא תסתתר מאחורי החסינות הפרלמנטרית ותלך להגן על חפותך בבית המשפט. יש לך את הזכות המלאה להגן על עצמך, אבל אסור להפוך את הכנסת לעיר מקלט".

19:54 עריכה

בדרך לבחירות. השרה מירי רגב תוקפת את גדעון סער: "חבל שהוא הופך להיות כלי בידי השמאל. הוא עשה דבר שאסור לעשות – הוא פעל לטובת השמאל. אנחנו צריכים את הליכוד חזק, לא צריכים להתעסק בפריימריז, אבל הוא גרר אותנו לפיצולים ולפילוגים".

19:58 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו משיב לגנץ: "קורא לך לחדול מהספינים".

20:11 עריכה

סקר חדשות 13: לו הבחירות היו מתקיימות היום, פער היה נפער בין כחול לבן שהייתה מקבלת 37 מנדטים ובין הליכוד שהייתה מקבלת 33.

הרשימה המשותפת הייתה שומרת על מקומה כמפלגה השלישית בגודלה ומקבלת 13 מנדטים, ישראל ביתנו – 8 מנדטים, יהדות התורה – 7, ש"ס הייתה מקבלת 6 מנדטים, הימין החדש עם 6 גם כן, והעבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי הייתה מקבלת 5 מנדטים כל אחת.

מפת הגושים, כל עוד בנימין נתניהו עומד בראש הליכוד, היה נראה כך – גוש מרכז-שמאל עם 60 מנדטים, גוש הימין 52 מנדטים, ללא ישראל ביתנו, שכמו במערכת הבחירות האחרונה היוותה את כף המאזניים.

לו גדעון סער היה עומד בראש הליכוד, גוש המרכז-שמאל היה מקבל 57 מנדטים, לעומת גוש הימין שהיה מקבל 55 מנדטים, שוב, ללא ישראל ביתנו שהייתה מקבלת 8 מנדטים.

20:14 עריכה

ח"כ איילת שקד ונפתלי בנט ייפגשו מחר על מנת לדון בעתיד מפלגתם הימין החדש.

21:32 עריכה

לאור שמועות על כך שמשה כחלון, שר האוצר, מתכוון לעזוב את החיים הפוליטיים, התרכזו הערב מול ביתו מפגינים בקריאה: "כחלון תישאר".

22:05 עריכה

ח"כ מהליכוד, מיכל שיר, מתומכי גדעון סער, מגיבה לסקר שפורסם בחדשות 13: ״אם נתניהו יוביל את הליכוד לבחירות הבאות – השמאל עלול לעלות לשלטון. רק גדעון סער בראש הליכוד: יקים ממשלה. יציל את הימין. יאחד את העם״.

22:07 עריכה

ח"כ מיקי זוהר על רקע הסקר שפורסם הערב בחדשות 13, המנבא פחות מנדטים לליכוד מאשר לכחול לבן: "אף אחד לא חשב שאנחנו מגיעים למערכת הבחירות הזו כפייבוריטים. ניסיון הער מלמד שסקרים לא טובים דווקא דרבנו את מצביעי הימין ולכן אני בטוח שהם יבואו בהמונם להצביע כדי להציל את המצב", כך זוהר.

עוד 41 עדכונים
כל הזמן // יום שלישי, 28 בינואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

גנץ ונתניהו נפגשו עם טראמפ בנפרד לקראת פרסום עסקת המאה מחר

גנץ: "אפעל ליישום תכנית טראמפ לאחר הבחירות" ● נתניהו: "הזדמנות גדולה" ● היועמ"ש דחה עתירה לפסילת היבא יזבק ● בליכוד תוקפים את נוכחות רונן צור במשלחת של גנץ ● יו"ר בל"ד מעריך שהמשותפת לא תמליץ לנשיא על גנץ ● אבו מאזן סירב לקיים שיחת טלפון עם טראמפ ● המליאה תצביע מחר על הקמת ועדת הכנסת; חברי הבלוק של נתניהו צפויים להיעדר

עוד 33 עדכונים

חדר 808 החד-קרן ירוקת השיער

בילי אייליש, החד-קרן ירוקת השיער ויקירת המערכת, הפכה אתמול לאישה הראשונה שגורפת את "ארבעת הגדולים" בטקס פרסי הגראמי. רק אמן אחד עשה את זה לפניה, כריסטופר קרוס, שלהט ב-1981 ודי נשכח מאז, למרות שחוץ מארבעת הגראמיז הגדולים הוא זכה באותה שנה גדולה שלו גם באוסקר על שיר הנושא ל"ארתור".

בילי אייליש, החד-קרן ירוקת השיער ויקירת המערכת, הפכה אתמול לאישה הראשונה שגורפת את "ארבעת הגדולים" בטקס פרסי הגראמי. רק אמן אחד עשה את זה לפניה

הזכייה המרובעת המשמחת של אייליש עוררה שוב את השאלה מה בכלל עומד מאחורי קטגוריות הפרס המשונות האלה, שנולדו בעידן אחר, לפני שכל המוזיקה שאנחנו שומעים התערבבה לפלייליסט אחד בסטרימינג אינסופי.

אז ככה:

קטגוריית "האמן החדש הטוב ביותר"

שמורה רק לאמנים שעוד לא הוציאו שלושים שירים או שלושה אלבומים, ולא היו מועמדים בקטגוריה הזו יותר משלוש פעמים (אייליש גברה כאן על ליל נס X, בעל הלהיט "אולד טאון רואד", על נערת הפלא הקטלנית רוזליה, על ליזו – שהיה לה ערב מוצלח משלה בגראמיז – ועל ארבעה נוספים)

"אלבום השנה"

חייב לכלול לפחות חמש "רצועות" ולפחות 15 דקות מוזיקה, או 30 דקות מוזיקה, בלי הגבלה על מספר הקטעים. או בקיצור: אלבום. כמו שהכרנו פעם, כשקנינו תקליטים או דיסקים (האלבום של אייליש "לאן אנחנו הולכים כשאנחנו נרדמים" גבר בקטגוריה הזו על האלבומים של לנה דל ריי, בון איבר, ליל נס X, ליזו, ומפאייר וויקאנד ואריאנה גרנדה).

וכאן מגיעות שתי הקטגוריות המבלבלות, שלמענן התכנסנו הפעם:

"Record Of the yaer"

זה לא תקליט השנה (תקליט השנה זו הקטגוריה שתוארה קודם כ"אלבום השנה") אלא "הקלטת השנה", שם שנולד אי אז בימים המוקדמים של תקליטי ויניל במהירות 45, כשכל "תקליט" הכיל בעצם שיר אחד בכל צד. הפרס הזה ניתן ל"הקלטת השנה" – כלומר לשיר כפי שהוא מונצח באלבום, כולל הביצוע של האמן, העיבוד, ההפקה, המיקס, המאסטרינג וכו' – זה פרס לכל מי שהיה מעורב בהקלטת השיר הזוכה ("בד גאי" של בילי אייליש גבר בקטגוריה הזו על "היי, מא" של בון אייבר, על "7 טבעות" של אריאנה גרנדה, על "האמת כואבת" של ליזו, על "אולד טאון רואד" הבלתי נמנע של ליל נס X ובילי ריי סיירוס ועל עוד שלושה שירים).

"שיר השנה"

קטגוריית "שיר השנה" היא לשיר עצמו – המילים והלחן – בלי קשר לביצוע. לפעמים המבצע הוא גם המחבר (למשל איימי ווינהאוס שזכתה בגראמי ב-2007 על "ריהאב" שאותו גם כתבה). שיר יכול לזכות גם בשיר השנה וגם ב"הקלטת השנה", כמו שקרה פעמיים לאדל (עם "רולינג אין דה דיפ" ב-2011 ו"הלו" ב-2016) וכמו שקרה השנה ל"בד גאי" שבילי אייליש כתבה עם אחיה פיניאס, שבלי קשר גם זכה לגראמי כמפיק השנה, קטגוריה שלא נכללת ב"ארבעת הגדולים".

נאומי התודה של אייליש בטקס היו מתוקים, כמו כל ההופעות שלה בטלוויזיה השנה. קשה להבין איך נערה בת 18 מצליחה להתמודד עם הסחרור המטורף שהוא חייה של בילי אייליש

נאומי התודה של אייליש בטקס היו מתוקים, כמו כל ההופעות שלה בטלוויזיה השנה. קשה להבין איך נערה בת 18 מצליחה להתמודד עם הסחרור המטורף שהוא חייה של בילי אייליש. מן הסתם נלמד על ההתמודדות הזו מהשירים שתכתוב לאלבום הבא שלה. מהופעותיה הטלוויזיונית אפשר להתרשם שהיא מוקפת במשפחה חמה ותומכת. נקווה שהם יהיו לידה כשהיא תתקרב – בעוד תשע שנים! – לגיל 27.

אמיר בן-דוד אוהב מוזיקה מאז סוף שנות השישים. כותב, מלחין, מנגן ושר ב״אבטיפוס״ מאז שנות השמונים. כותב בכיר וחבר מערכת בזמן ישראל

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 488 מילים

יוצר הסרטים דיוויד שולמן ניגש בחיל וברעדה לפרויקט המדובר של צביעת צילומים ממחנות ההשמדה הנאציים, כדי להנגיש אותם לדור הצעיר ● אבל אחרי שהתגבר על החששות שלו, הוא משוכנע כי יצר פרויקט רלוונטי מתמיד ● "עליית הלאומנות סביב העולם והמורכבות של האנטישמיות בימינו הפכה את הסדרה שלי לאקטואלית" ● ראיון

עוד 950 מילים

החסכונות של הישראלים הגיעו לשיא של 1.8 טריליון שקלים ● המוסדיים שמנהלים את הכסף, מעבירים יותר ויותר להשקעות אלטרנטיביות, שלא נסחרות בבורסות ואינן מפוקחות ● הטרנד הלוהט הוא קרנות השקעות פרטיות ונוצצות, עם מנהלים סלבריטאים שמשוחררים מהגבלות שכר ולא מחויבים בדין וחשבון לציבור ● איך קרה שבכירי עולם העסקים עברו לקרנות האלה, ואיזה תחום מתלקח במיוחד

עוד 2,279 מילים

אבא רצח את אמא. הילדים נותרו עם הבירוקרטיה

ילדי נשים שנרצחו מתקשים למצות את זכויותיהם מול המדינה ● נטל רב נופל על כתפי סבים או דודים שמכניסים את היתומים לביתם ● והילדים מתקשים לקבל את הטיפול והמענה הדרוש - נפשית וכלכלית ● "רק פעם בשנה מגיעה נציגה של משרד הרווחה, ממלאה מסמכים ויוצאת" ● משרד המשפטים: "רואים הבדל עצום בין המשפחות שמקבלות את הסיוע לאלה שלא"

עוד 1,700 מילים

למקרה שפיספסת

בשביל מה יש חברים?

כשהמירוץ נהיה קשה יותר ויותר, ונוכח הסכנה המתקרבת לדחיית בקשת החסינות – אין כמו עזרה מחבר טוב בבית הלבן.

יונתן שתיל הוא מאייר וקריקטוריסט. אייר במספר מקומונים ("במקום", "מלאבס" ו"צומת השרון"), אייר את הספר "אנשים על ארבע" שכתב ד"ר רפי קישון ובהמשך אייר לטור משותף איתו במגזין "עיתון חי". עבודות נוספות, קריקטורות ואיורי דמויות ונוף, אפשר לראות בדף האינסטגרם שלו

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 18 מילים

תגובות אחרונות

עודכן לפני שעתיים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

יומן וושינגטון נתניהו מבטיח לעשות היסטוריה, אבל בימין לא יקבלו פחות מסיפוח

נוכחותם של ראשי הרשויות ממועצת יש״ע בשדה התעופה הבהירה לראש הממשלה כי בלי לפחות ריבונות על הבקעה או על מעלה אדומים, אין מה לדבר ● ״ביום שלישי נעשה היסטוריה״, הבטיח להם נתניהו ● היום הוא יקבל מטראמפ שעה וחצי של טקסי קבלת פנים ופגישות רשמיות, לפני שנשיא ארה״ב יקדיש לבני גנץ 45 דקות אישיות ● פרשנות

עוד 758 מילים

כל תכנית שלום שמציג גורם בעל השפעה היא חדשות טובות ● זה נכון אפילו כאשר ברור שהתכנית בעייתית מאוד, ושהיא חלק מתרגיל פוליטי שנועד לסייע לשני מנהיגים פופוליסטים המסכנים את הדמוקרטיות בארצותיהם ● החלופה היא לחכות לאסון או סתם לחכות עשרות שנים, בזמן שהכיבוש מפורר את הדמוקרטיה הישראלית ● פרשנות

עוד 1,118 מילים

הישראלים משלמים אגרות ב-7 מיליארד שקל בשנה

אין תמורה לאגרה על האגרה שמושתת על יתומים ואלמנים טריים שמעתם? אגרה על הגשת תלונה על הטרדה מינית? או 22 אגרות הנדרשות כדי לעבוד כחשמאלי? וזוהי רק ההתחלה ● הישראלים משלמים אגרות שרבות מהן כפולות ומיותרות, אחרות נגבות ברגעים קשים במיוחד בחייהם ● ואי אפשר להתעלם מאגרות הרכב המנופחות ● רגע לפני הבחירות, נתניהו הכריז על רפורמה בנושא, שבו לא התערב שנים ● האם יש סיבה לאופטימיות, או שמדובר בעוד ספין מבלפור? ● הרשימה המלאה בכתבה

עוד 1,194 מילים ו-1 תגובות

בניגוד להנחיות: חומרים רעילים ונדיפים יישלחו מלוויתן לכבישי הארץ

פרסום ראשון המשרד להגנת הסביבה התיר לשותפות לוויתן להוביל חומר נדיף ורעיל במיכליות כביש למשך חודש בלבד ● אך בחברה צפויים לעשות זאת לאורך זמן ● המיכליות יעמיסו את הקונדנסט שהוזרם מהאסדה לאתר אחסון באזור רמות מנשה, ומשם ייסעו כ-140 ק"מ דרומה, לאשקלון ● שומרי הבית: "ההובלה בכביש כדבר שבשגרה מנוגדת להוראות"

עוד 1,053 מילים

יממה לפני פגישתו עם טראמפ מבהיר גנץ: מימוש תוכנית הנשיא ייעשה אחרי הבחירות

היועץ המשפטי לממשלה החליט להעמיד לדין, בכפוף לשימוע, את חבר הכנסת דוד ביטן באשמת שוחד, מרמה והלבנת הון ● מסתמן שהליכוד, ש"ס, יהדות התורה וימינה יחרימו את דיון החסינות שיתקיים במליאת הכנסת מחרתיים ● נתניהו חייב לעורכי דין שייצגו אותו כמיליון שקלים וחצי; ראש הממשלה מסר שישלם את חובותיו

עוד 52 עדכונים

כמו הודיני, גנץ הצליח להשתחרר מהמלכודת שטמן לו נתניהו

יו״ר כחול-לבן ניצל את הקשרים החבריים שיצר במהלך החודשים האחרונים עם הבית הלבן, ואירגן לעצמו הזמנה לפגישה אישית עם טראמפ, לפני שזה ייפגש עם נתניהו ● כך הצליח גנץ להשתחרר מהמלכודת שטמן לו רה"מ ולשדרג את מעמדו המדיני ● פרשנות

עוד 585 מילים

גנץ נענה להזמנת טראמפ, ייפגש איתו ביום שני

מפקד חיל האוויר לשעבר, אמיר אשל, מייעץ לגנץ ● נתניהו ייפגש עם טראמפ בשני ובשלישי ● גנץ: בתום הפגישה אשוב לישראל לדיוני החסינות ● נתניהו: עסקת המאה, הזדמנות שלא תחזור ● עמיר פרץ: טראמפ מתערב בבחירות ● טיבי מאשים את עיריית ירושלים במות הילד שנמצא מת בבור מים ● ליברמן: עיתוי פרסום העסקה קצת חשוד

עוד 17 עדכונים
ששה מהמועמדים הדמוקרטיים המובילים בעימות האחרון ביניהם בחודש ינואר. מימין: איימי קלובישר, פיט בוטיג׳ג׳, ברני סנדרס, ג׳ו ביידן, אליזבט וורן, טום סטייר

היום שאחרי טראמפ? מה חושבים המועמדים הדמוקרטים על איראן

שבעת המועמדים המובילים של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב מסכימים על דבר אחד: יש לעשות הכול כדי להימנע מעימות צבאי עם איראן ● אבל בנוגע להסכם הגרעין וללחץ שיש להפעיל על הרפובליקה האסלאמית, יש ביניהם הרבה חילוקי דעות ● מצאו את ההבדלים

עוד 885 מילים

הקצין הנאצי ששלף אותי מהטרנספורט והציל את חיי

40 שנה לאחר מותו, הלמוט קלייניקה, ששמר בסוד את העובדה שנתן מחסה לעובדי כפייה יהודים וסייע להם להימלט מגירוש למחנות המוות, קיבל את אות חסיד אומות העולם ● כתב זמן ישראל נכח בטקס המרגש

עוד 575 מילים

בשביל זה יש "חברים": המשמר האזרחי החרדי במונסי, ניו יורק, התמחה עד כה בתיקון פנצ'רים ובהשבת תשמישי קדושה אבודים ● אחרי הפיגוע הרצחני בבית הרב שם, הם מתמקדים בניסיונות להציל חיים של יהודים

עוד 982 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה