שי ניצן: לא תפרנו תיקים לנתניהו

בראיון לחדשות 12 הגיב ניצן להתקפות נגדו מצד ראש הממשלה: "מה המשמעות של 'תפרו תיק?' את השיחות של ראש הממשלה עם נוני מוזס אני יזמתי?" ● ח"כ יעלון: "מה שחשוב לנתניהו זה חסינות והתגברות. לא נפלנו במלכודת שלו" ● השר הנגבי על תמיכתו בנתניהו: "בשעותיי הקשות הוא לא נטש אותי, ואני לא נוטש אותו בשעותיו הקשות"

שי ניצן (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
Yonatan Sindel/Flash90
שי ניצן
08:17 עריכה

בוקר טוב! ישראל יוצאת למערכת בחירות שלישית בתוך שנה אחת, למרות שלפי הסקרים אין בה שום טעם כי התוצאה עומדת להיות דומה להדהים לתוצאת הבחירות שהתקיימו לפני שלושה חודשים ולהמשיך את הפלונטר הפוליטי במלוא עוזו.

סקר שהתפרסם הבוקר ברדיו 103FM ובעיתון "מעריב" מעניק לגוש הימין בראשותו של נתניהו 57 מנדטים, לגוש המרכז־שמאל כולל הרשימה המשותפת ב־56 מנדטים ולישראל ביתנו בראשות ליברמן 7 מנדטים.

ליברמן נשאר לפי הסקר לשון המאזניים ואף גוש, לפי הסקר, לא יכול להרכיב ממשלה צרה, כך שהממשלה היחידה שיכולה לקום היא ממשלת אחדות – אותה ממשלה שנתניהו וגנץ לא יכולים להרכיב יחד בגלל כתב האישום של נתניהו.

לפי הסקר כחול לבן מקבלת 35 מנדטים עלייה של 2 מנדטים לעומת הכנסת היוצאת. הליכוד בראשות בנימין נתניהו – 33, עלייה במנדט אחד. הרשימה המשותפת מאבדת מנדט ומקבלת בסקר 12 מנדטים. ש"ס בראשות אריה דרעי יורדת במנדט אחד ל-8 מנדטים . יהדות התורה שומרת על כוחה – 7 מנדטים.
הימין החדש בראשות בנט ושקד זוכה ב־5 מנדטים, ואילו איחוד מפלגות הימין (הבית היהודי, האיחוד הלאומי ועוצמה יהודית) מקבלת 4 מנדטים ועוברת את אחוז החסימה על הקשקש.

העבודה־גשר יורדת בסקר מ-6 ל־5 מנדטים. המחנה הדמוקרטי יורדת במנדט אחד ל-4 מנדטים בלבד.

08:21 עריכה

האם מפלגת העבודה-גשר בדרך לאיחוד עם "כחול לבן"? כך מדווח הבוקר כתב "מעריב", אריק בנדר. לפי בנדר: "פעילים בעבודה עמלים להביא לחיבור בין מפלגתם לכחול לבן לקראת הבחירות הקרובות ולכונן לאחר הבחירות סיעה משותפת בכנסת. את המהלך מוביל משה בן עטר, פעיל המפלגה וציר בוועידת העבודה, בעבר מנכ"ל המועצה הציונית בישראל". בנדר מצטט את בן עטר מספר על שיחות שלו עם בכירים בשתי המפלגות שלא פוסלים את הרעיון. נחיה ונראה.

עמיר פרץ, אורלי לוי וגנץ בפגישה (צילום: אופק אבשלום)
עמיר פרץ, אורלי לוי וגנץ בפגישה (צילום: אופק אבשלום)
08:23 עריכה

ועדת הבחירות המרכזית החלה בהיערכות לבחירות לכנסת ה-23, כשהיא סובלת ממחסור בציוד ומקשיים בגיוס כוח אדם. כך מדווח הבוקר אתר ynet. לפי האתר, בוועדה יבקשו מהכנסת לאשר תוספת תקציבית מיוחדת כדי להתמודד עם האתגר של קיום מערכת הבחירות שתימשך 81 יום בלבד. האתר מצטט את מנכ"לית הוועדה, אורלי עדס, שאומרת: "זו סיטואציה חריגה והיסטורית".

אורלי עדס (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)
אורלי עדס (צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90)
08:52 עריכה

יאיר לפיד, שלפעמים ממתג את עצמו כסוג של שר החוץ בממשלת צללים, לוקח הפסקה מהפלוטנר הפוליטי בישראל לטובת הפלונטר הפוליטי בבריטניה ומברך את בוריס ג'ונסון על ניצחונו בבחירות בבריטניה. ובאנדרסטייטמנט בסגנון בריטי מעודן הוא רומז מה דעתו על המועמד שהפסיד, ג'רמי קורבין:

08:57 עריכה

גדעון סער מחמם מנועים לקראת הפריימריז בליכוד. חלק מהסקרים מראים שהליכוד יתרסק תחת הנהגתו של גדעון סער אם יזכה בפריימריז, אבל פוליטיקאי משופשף כסער יודע לבחור את הסקר הנכון מבחינתו ולנופף בו:

10:45 עריכה

יו"ר כחול לבן בני גנץ מצטרף לחגיגות הניצחון של בוריס ג'ונסון בבחירות בבריטניה:

10:47 עריכה

שתי המפלגות הגדולות בישראל יכולות כנראה להצטרף לאותה קואליציה: של בוריס ג'ונסון והמפלגה השמרנית בבריטניה. שר החוץ ישראל כץ מברך את ג'ונסון על ניצחונו בבחירות:

 

 

10:52 עריכה

גם גדעון סער מצטרף לקואליציה בין יריבו הפנימי בליכוד, ראש הממשלה נתניהו, לבין יריביו בכחול לבן, לפיד וגנץ: הקואליציה בעד ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון:

10:54 עריכה

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' מברך בצורה ממלכתית מאוד את פרקליט המדינה היוצא, שי ניצן.

11:30 עריכה

בנימין נתניהו מיישר קו עם שר החוץ כץ, ועם יריביו הפוליטיים גנץ, לפיד וגדעון סער, ומברך את בוריס ג'ונסון על ניצחונו בבחירות בבריטניה:

11:32 עריכה

וגם גלעד ארדן מברך את ראש הממשלה הבריטי על ניצחונו בבחירות. דמיינו את ארדן, נתניהו, סער, גנץ, כץ ולפיד מסכימים כך ביניהם על מה שקורה בישראל:

 

 

12:04 עריכה

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, מצא מי צריך להרכיב את הממשלה: בוריס ג'ונסון.

12:06 עריכה

גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מצטרף למקהלת בכירי הליכוד ו"כחול לבן" שמברכים את בוריס ג'ונסון על ניצחונו בבחירות בבריטניה:

12:07 עריכה

ממשלת האחדות של תומכי בוריס ג'ונסון בישראל כוללת גם את איילת שקד:

14:24 עריכה

פסטיבל התמיכה בבוריס ג'ונסון נגמר והפוליטיקאים המקומיים חוזרים לפלונטר הפוליטי שלנו, ובני גנץ בראיון לגלי צה"ל חוזר לתחביבו העיקרי – להאשים את נתניהו:

14:26 עריכה

בצעד חריג לארגון שאמור להיות א-פוליטי, גם יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, מברך את בוריס ג'ונסון על ניצחונו על ג'רמי קורבין בבחירות בבריטניה:

14:47 עריכה

בנימין נתניהו מודה ל-300 תומכיו שהגיעו לכנס התמיכה בו הבוקר. "שואלים אותי כל הזמן, מאיפה אני לוקח את הכוח? הנה המקום שממנו אני לוקח את הכוח. האהבה שלכם, התמיכה שלכם, האמונה והמחויבות".

14:50 עריכה

ראש הממשלה לשעבר והעבריין המורשע אהוד אולמרט, שוב תוקף את ראש הממשלה החשוד בפלילים בנימין נתניהו.

בראיון בתוכניתו של ניסים משעל ברדיו -103FM אמר אולמרט: "היה לי ברור שיהיה סיבוב שלישי של בחירות. לא הייתה שום הזדמנות להקים ממשלת אחדות לאומית, אין שום בסיס לשיתוף פעולה בין הליכוד של נתניהו לכחול לבן, זאת סיסמה שחוקה ומזויפת שאין לה שום שחר".

באותה נשימה אמר אולמרט: "מזל שלא קמה ממשלה כזאת. היא הייתה מביאה חורבן לחיים הדמוקרטיים של מדינת ישראל ולחיים הפוליטיים.

אולמרט, שנשאל מדוע הוא נגד רעיון ממשלת האחדות שלו היה שותף בעבר, ענה: "היה מדובר במציאות פוליטית שונה לחלוטין, בפערים אחרים לגמרי, גם ברמה העניינית ובעיקר ברמה האישית, מערכת האמון האישית שהייתה בין האנשים השונים".

לדברי אולמרט: "עומד ראש ממשלת ישראל ואומר על בני גנץ, בוגי יעלון וגבי אשכנזי, רמטכ"לי צה"ל לשעבר, שהם אנשים שמוכנים לעשות קואליציה עם 'בוגדים שרוצים בהשמדת ישראל', הכוונה היא לרשימה המשותפת – ובצהריים הוא מציע לשבת איתם לאחדות, איזו אחדות? איזה שיתוף פעולה? איזה בסיס לפעולה? איזו יכולת להגיע להסכמה מדינית? בבוקר מסיתים הסתה פרועה, ואתה מאמין שאחרי חמש שעות הם יכולים לשבת ולדבר כאילו כלום לא קרה?"

לדברי אולמרט: "בסופו של דבר, גם כן בשנת 90' זה התפוצץ, כי אי אפשר היה לכסות יותר על הפערים בתחום המדיני".

לדברי אולמרט: "אני משוכנע שבנימין נתניהו סיים את תפקידו ומערכת הבחירות תכריע את זה. כחול לבן תהיה המפלגה הגדולה ביותר, בני גנץ יוזמן להרכיב ממשלה, ואחרי שהליכוד יוותר על המשך כהונתו של בנימין נתניהו. הוא יצטרף".

כשנשאל אם לא מוקדם להתנבא, אמר אולמרט: "אמרתי לפני הבחירות באפריל שבנימין נתניהו לא יוכל להקים ממשלה, אמרתי לפני הבחירות בספטמבר שהוא לא יוכל להקים ממשלה ושיהיה סיבוב שלישי. בינתיים ההבנה שלי את הדינמיקה הפוליטית של המערכת הישראלית התבררה פחות או יותר כצודקת, לכן אני מרשה לעצמי לומר עכשיו שהפור נפל. השאלה היא כמה נזק ייגרם לתחושת הסולידריות הפנימית של החברה הישראלית במערכת הבחירות הזו".

אולמרט, שכידוע הורשע בשורה ארוכה של עבירות שחיתות אחרי תום כהונתו ואף ישב בכלא, נשאל אם הוא תומך ברעיון של אביגדור ליברמן לפיו נתניהו יקבל חנינה תמורת פרישה מהחיים הפוליטיים, והשיב: "אני לא חושב שדווקא אני צריך להשיב על השאלה הזאת. אני חושב שבנימין נתניהו צריך להפסיד בבחירות והוא יפסיד. מה שיעשה אחרי זה, זה עניינו של נשיא המדינה".

כשנשאל מדוע אינו יכול לפרגן לנתניהו, השיב אולמרט: "אני לא מפרגן לו, הוא מסית, מדיח ופלגן שעוסק כל היום בהשמצות, בהפצת שקרים,  בפגיעה בחלקים נרחבים של האוכלוסייה הישראלית שלא מסכימים איתו. בהסתה פרועה נגד האוכלוסייה הערבית במדינת ישראל. ראש ממשלה ישראלי אומר ש-13 חברי כנסת שנשבעו אמונים הם בוגדים הוא לא מעורר אצלי חמלה".

"נתניהו לא חמל על מדינת ישראל. הרי אנחנו הולכים פה למערכת בחירות בסיבוב שלישי, תוך 11 חודשים או פחות, כתוצאה מדבר אחד, מהניסיון הנפשע של איש אחד, לגרור את כל המדינה כדי לייצר לעצמו איזשהו חבל הצלה – דבר שהוא כרוך בפגיעה חמורה ביותר באינטרסים הלאומיים והאסטרגיים שלנו. הוא גורר את המדינה למערכת בחירות שלישית ללא שום צורך וללא שום הצדקה, רק בגלל אינטרס אישי".

אולמרט, שפרש עוד לפני שהחשדות נגדו הבשילו לידי כתב אישום, אמר: "נתניהו אמר שכשראש ממשלה נמצא בחקירה הוא כבר לא יכול לנהל מדינה, על אחת כמה וכמה כשהוא נתון בהליך משפטי. אני לא רוצה השוואות ברמה האישית בין כושר העמידה שלי לעומת כושר העמידה שלו, אבל מה זה חשוב". 

15:13 עריכה

גם ח"כ דודי אמסלם מודה לפעילי הליכוד שבאו לתמוך בבנימין נתניהו: "בזמן הזה, דווקא נתניהו!".

15:32 עריכה

ח"כ יאיר גולן (המחנה הדמוקרטי) נגד גדעון סער: "הסכנה הגדולה ביותר לציונות היא סיפוח מיליוני פלסטינים. מהבחינה הזו סער גרוע כמו נתניהו, אם לא יותר".

15:34 עריכה

שר המשפטים אמיר אוחנה על התחקיר שפורסם עליו: "שוקל למסגר ולתלות כתעודת יושר להמשך חיי הציבוריים".

15:43 עריכה

הספירה לאחור לבחירות החלה ויחד איתה גם קרבות הציוצים. גדעון סער משיב ליאיר גולן: "מבחינה מדינית אתה מייצג עמדת מיעוט קיצוני בעם".

16:04 עריכה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מצטרף לברכות לראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון: "זוהי הוכחה שהעם מחליט לא התקשורת", כתב. "מצפה לחזק עוד יותר את החברות החזקה בין ישראל לבריטניה. ברכותיי".

19:30 עריכה

ח"כ יואב קיש, מתומכיו של גדעון סער, התראיין הערב אצל אופיקה וברקו בערוץ 12 והתייחס לפריימריז בתוך הליכוד.

"אני רוצה לתמוך במי שיכול להוביל את הליכוד, במי שיגרום לימין לנצח וזה גדעון סער", אמר קיש. "נתניהו ראש ממשלה מצוין, אבל הוא כשל פעמיים להוביל את הימין לראשות הממשלה".

קיש הוסיף כי יש לו ביקורת קשה מאוד על מערכת המשפט, "חייבים לעשות שם תיקונים משמעותיים ולצערי ראש הממשלה לא יכול לעשות את זה".

על הפרסום כי גלעד ארדן צפוי להצטרף למחנה סער, אמר קיש: "לא יודע. לא דיברתי איתו". ח"כ מהליכוד אמר כי הוא בטוח שגדעון סער ינצח: "אני מכיר את הערכים שלו, יש לו ניסיון עצום ויש לו את הידע הביטחוני שצריך".

19:37 עריכה

השר צחי הנגבי (ליכוד): "בשעותיי הקשות נתניהו לא נטש אותי, ואני לא נוטש אותו בשעותיו הקשות".

בראיון אצל אופירה וברקו בערוץ 12, דיבר הנגבי לזכותו של נתניהו: "אני ראיתי את ביבי מתפתח, אני יושב איתו הרבה שנים בקבינט. הוא מקבל החלטות שרק בעוד שבעים שנה יהיו ידועות לציבור עם אחריות גדולה. אף אחד לא בליגה הזאת".

לעומת רוב חבריו מהליכוד, הנגבי נמנע מלתקוף את מערכת המשפט. "מנדלבליט אדם הגון וישר, אני שולל את הרטוריקה ההפוכה. אני לא חושב שיש פה הפיכה שלטונית ואני לא חושב שיש פה שיקולים זרים, אבל כתב האישום בעייתי ותקדימי ואני מאמין שהוא יזוכה כל התיקים".

כמו כן, התייחס הנגבי לניסיון של גדעון סער לכבוש את כיסא יו"ר המפלגה. "התמיכה שלי בביבי לא סותרת את העובדה שאני מעריך את גדעון סער. אני לא חושב שזו בגידה, אבל זה אמיץ והוא משלם על זה מחיר. לא הייתי מהמר עליו, אבל יש סיכוי קטן שהוא ינצח".

19:51 עריכה

ח"כ בוגי יעלון (כחול לבן): "כל מי שעיניו בראשו, צריך להבין שמי שהחליט לפזר את הכנסת בטרם עת, בדצמבר לפני שנה, זה בנימין נתניהו שהוגש כתב חשדות נגדו". 

בראיון לאופירה וברקו בערוץ 12, התייחס יעלון, לאחר זמן רב שלא התראיין בתקשורת, למשא ומתן בין מפלגתו לבין הליכוד. "מה שחשוב לנתניהו זה חסינות והתגברות. אנחנו ניצחנו בבחירות. אנחנו אמרנו לו שאנחנו רוצים אחדות, בני גנץ ראשון, שנתיים-שנתיים, דבר שני הוא עם כתבי אישום. לא נפלנו למלכודת. מספיק שהיינו אומרים לו 'כן', הוא היה מפיל אותנו".

על הדברים בעניין יאיר לפיד, על כך שהוא זה שמושך בחוטים, אמר יעלון: "זה אחד הספינים. אנחנו ארבעה אנשים רציניים. אנחנו יושבים בהנהגת המפלגה, לא מפלגה צפון קוריאנית כמו של ביבי. אנחנו משמיעים את דעתנו".

19:57 עריכה

ארז תדמור, יועץ התקשורת של ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "שי ניצן ייזכר כפרקליט המדינה שבתקופתו ירד האמון של הציבור בפרקליטות. דבר אחד ייזקף לזכותו – כנראה שבזכותו יוקם מגנון ביקורת על הפרקליטות".

20:48 עריכה

פרקליט המדינה, שי ניצן, מגיב להתקפות האישיות של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגדו: "מה המשמעות של 'תפרו תיק?' את השיחות של ראש הממשלה עם נוני מוזס אני יזמתי? אני עשיתי פייק שמישהו מחקה אותם? הרי אין ויכוח שהשיחות האלה התנהלו. לכן מה המשמעות של 'תפרו פה תיק'?".

בראיון לאולפן שישי בחדשות 12, התייחס ניצן בהרחבה לביקורת הציבורית והפוליטית על הפרקליטות. בעקבות הצמדת מאבטח אישי אליו, נשאל ניצן על ידי דני קושמרו האם הוא מקבל איומים על חייו. על כך ענה: "תשאל את מי שאחראי על ההאבטחה…".

למה נתניהו סימן אותך?
"ניסיוני מראה שהרבה יותר קל לטעון לגופו של אדם מאשר לגופו של עניין. בסופו של דבר, אם לאדם יש טענות של 'לא היה כלום', אז תדבק בדבר הזה. זה לא עמדה אישית שלי. ישב צוות של עשרים וחמישה אנשים, כולם חשבו שצריך להגיש כתב אישום. אני אף פעם לא הבנתי את הסיסמה 'לא נתניהו – לא חוקרים', אני מכיר הרבה חקירות שנוהלו נגד אנשים שהם לא נתניהו".

אתה רואה מצב שבו נתניהו הולך לכלא? 
אני לא אוהב להתייחס לשאלות תאורטיות. כרגע יש כתב אישום. צריך לראות אם ראש הממשלה יבקש חסינות. אם הוא יבקש חסינות צריך לראות מה שהכנסת תחליט.

עוד 28 עדכונים
כל הזמן // יום שלישי, 28 בינואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

גנץ ונתניהו נפגשו עם טראמפ בנפרד לקראת פרסום עסקת המאה מחר

גנץ: "אפעל ליישום תכנית טראמפ לאחר הבחירות" ● נתניהו: "הזדמנות גדולה" ● היועמ"ש דחה עתירה לפסילת היבא יזבק ● בליכוד תוקפים את נוכחות רונן צור במשלחת של גנץ ● יו"ר בל"ד מעריך שהמשותפת לא תמליץ לנשיא על גנץ ● אבו מאזן סירב לקיים שיחת טלפון עם טראמפ ● המליאה תצביע מחר על הקמת ועדת הכנסת; חברי הבלוק של נתניהו צפויים להיעדר

עוד 33 עדכונים

חדר 808 החד-קרן ירוקת השיער

בילי אייליש, החד-קרן ירוקת השיער ויקירת המערכת, הפכה אתמול לאישה הראשונה שגורפת את "ארבעת הגדולים" בטקס פרסי הגראמי. רק אמן אחד עשה את זה לפניה, כריסטופר קרוס, שלהט ב-1981 ודי נשכח מאז, למרות שחוץ מארבעת הגראמיז הגדולים הוא זכה באותה שנה גדולה שלו גם באוסקר על שיר הנושא ל"ארתור".

בילי אייליש, החד-קרן ירוקת השיער ויקירת המערכת, הפכה אתמול לאישה הראשונה שגורפת את "ארבעת הגדולים" בטקס פרסי הגראמי. רק אמן אחד עשה את זה לפניה

הזכייה המרובעת המשמחת של אייליש עוררה שוב את השאלה מה בכלל עומד מאחורי קטגוריות הפרס המשונות האלה, שנולדו בעידן אחר, לפני שכל המוזיקה שאנחנו שומעים התערבבה לפלייליסט אחד בסטרימינג אינסופי.

אז ככה:

קטגוריית "האמן החדש הטוב ביותר"

שמורה רק לאמנים שעוד לא הוציאו שלושים שירים או שלושה אלבומים, ולא היו מועמדים בקטגוריה הזו יותר משלוש פעמים (אייליש גברה כאן על ליל נס X, בעל הלהיט "אולד טאון רואד", על נערת הפלא הקטלנית רוזליה, על ליזו – שהיה לה ערב מוצלח משלה בגראמיז – ועל ארבעה נוספים)

"אלבום השנה"

חייב לכלול לפחות חמש "רצועות" ולפחות 15 דקות מוזיקה, או 30 דקות מוזיקה, בלי הגבלה על מספר הקטעים. או בקיצור: אלבום. כמו שהכרנו פעם, כשקנינו תקליטים או דיסקים (האלבום של אייליש "לאן אנחנו הולכים כשאנחנו נרדמים" גבר בקטגוריה הזו על האלבומים של לנה דל ריי, בון איבר, ליל נס X, ליזו, ומפאייר וויקאנד ואריאנה גרנדה).

וכאן מגיעות שתי הקטגוריות המבלבלות, שלמענן התכנסנו הפעם:

"Record Of the yaer"

זה לא תקליט השנה (תקליט השנה זו הקטגוריה שתוארה קודם כ"אלבום השנה") אלא "הקלטת השנה", שם שנולד אי אז בימים המוקדמים של תקליטי ויניל במהירות 45, כשכל "תקליט" הכיל בעצם שיר אחד בכל צד. הפרס הזה ניתן ל"הקלטת השנה" – כלומר לשיר כפי שהוא מונצח באלבום, כולל הביצוע של האמן, העיבוד, ההפקה, המיקס, המאסטרינג וכו' – זה פרס לכל מי שהיה מעורב בהקלטת השיר הזוכה ("בד גאי" של בילי אייליש גבר בקטגוריה הזו על "היי, מא" של בון אייבר, על "7 טבעות" של אריאנה גרנדה, על "האמת כואבת" של ליזו, על "אולד טאון רואד" הבלתי נמנע של ליל נס X ובילי ריי סיירוס ועל עוד שלושה שירים).

"שיר השנה"

קטגוריית "שיר השנה" היא לשיר עצמו – המילים והלחן – בלי קשר לביצוע. לפעמים המבצע הוא גם המחבר (למשל איימי ווינהאוס שזכתה בגראמי ב-2007 על "ריהאב" שאותו גם כתבה). שיר יכול לזכות גם בשיר השנה וגם ב"הקלטת השנה", כמו שקרה פעמיים לאדל (עם "רולינג אין דה דיפ" ב-2011 ו"הלו" ב-2016) וכמו שקרה השנה ל"בד גאי" שבילי אייליש כתבה עם אחיה פיניאס, שבלי קשר גם זכה לגראמי כמפיק השנה, קטגוריה שלא נכללת ב"ארבעת הגדולים".

נאומי התודה של אייליש בטקס היו מתוקים, כמו כל ההופעות שלה בטלוויזיה השנה. קשה להבין איך נערה בת 18 מצליחה להתמודד עם הסחרור המטורף שהוא חייה של בילי אייליש

נאומי התודה של אייליש בטקס היו מתוקים, כמו כל ההופעות שלה בטלוויזיה השנה. קשה להבין איך נערה בת 18 מצליחה להתמודד עם הסחרור המטורף שהוא חייה של בילי אייליש. מן הסתם נלמד על ההתמודדות הזו מהשירים שתכתוב לאלבום הבא שלה. מהופעותיה הטלוויזיונית אפשר להתרשם שהיא מוקפת במשפחה חמה ותומכת. נקווה שהם יהיו לידה כשהיא תתקרב – בעוד תשע שנים! – לגיל 27.

אמיר בן-דוד אוהב מוזיקה מאז סוף שנות השישים. כותב, מלחין, מנגן ושר ב״אבטיפוס״ מאז שנות השמונים. כותב בכיר וחבר מערכת בזמן ישראל

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 488 מילים

יוצר הסרטים דיוויד שולמן ניגש בחיל וברעדה לפרויקט המדובר של צביעת צילומים ממחנות ההשמדה הנאציים, כדי להנגיש אותם לדור הצעיר ● אבל אחרי שהתגבר על החששות שלו, הוא משוכנע כי יצר פרויקט רלוונטי מתמיד ● "עליית הלאומנות סביב העולם והמורכבות של האנטישמיות בימינו הפכה את הסדרה שלי לאקטואלית" ● ראיון

עוד 950 מילים

החסכונות של הישראלים הגיעו לשיא של 1.8 טריליון שקלים ● המוסדיים שמנהלים את הכסף, מעבירים יותר ויותר להשקעות אלטרנטיביות, שלא נסחרות בבורסות ואינן מפוקחות ● הטרנד הלוהט הוא קרנות השקעות פרטיות ונוצצות, עם מנהלים סלבריטאים שמשוחררים מהגבלות שכר ולא מחויבים בדין וחשבון לציבור ● איך קרה שבכירי עולם העסקים עברו לקרנות האלה, ואיזה תחום מתלקח במיוחד

עוד 2,279 מילים

אבא רצח את אמא. הילדים נותרו עם הבירוקרטיה

ילדי נשים שנרצחו מתקשים למצות את זכויותיהם מול המדינה ● נטל רב נופל על כתפי סבים או דודים שמכניסים את היתומים לביתם ● והילדים מתקשים לקבל את הטיפול והמענה הדרוש - נפשית וכלכלית ● "רק פעם בשנה מגיעה נציגה של משרד הרווחה, ממלאה מסמכים ויוצאת" ● משרד המשפטים: "רואים הבדל עצום בין המשפחות שמקבלות את הסיוע לאלה שלא"

עוד 1,700 מילים

למקרה שפיספסת

בשביל מה יש חברים?

כשהמירוץ נהיה קשה יותר ויותר, ונוכח הסכנה המתקרבת לדחיית בקשת החסינות – אין כמו עזרה מחבר טוב בבית הלבן.

יונתן שתיל הוא מאייר וקריקטוריסט. אייר במספר מקומונים ("במקום", "מלאבס" ו"צומת השרון"), אייר את הספר "אנשים על ארבע" שכתב ד"ר רפי קישון ובהמשך אייר לטור משותף איתו במגזין "עיתון חי". עבודות נוספות, קריקטורות ואיורי דמויות ונוף, אפשר לראות בדף האינסטגרם שלו

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 18 מילים

תגובות אחרונות

עודכן לפני 4 שעות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

יומן וושינגטון נתניהו מבטיח לעשות היסטוריה, אבל בימין לא יקבלו פחות מסיפוח

נוכחותם של ראשי הרשויות ממועצת יש״ע בשדה התעופה הבהירה לראש הממשלה כי בלי לפחות ריבונות על הבקעה או על מעלה אדומים, אין מה לדבר ● ״ביום שלישי נעשה היסטוריה״, הבטיח להם נתניהו ● היום הוא יקבל מטראמפ שעה וחצי של טקסי קבלת פנים ופגישות רשמיות, לפני שנשיא ארה״ב יקדיש לבני גנץ 45 דקות אישיות ● פרשנות

עוד 758 מילים

כל תכנית שלום שמציג גורם בעל השפעה היא חדשות טובות ● זה נכון אפילו כאשר ברור שהתכנית בעייתית מאוד, ושהיא חלק מתרגיל פוליטי שנועד לסייע לשני מנהיגים פופוליסטים המסכנים את הדמוקרטיות בארצותיהם ● החלופה היא לחכות לאסון או סתם לחכות עשרות שנים, בזמן שהכיבוש מפורר את הדמוקרטיה הישראלית ● פרשנות

עוד 1,118 מילים

הישראלים משלמים אגרות ב-7 מיליארד שקל בשנה

אין תמורה לאגרה על האגרה שמושתת על יתומים ואלמנים טריים שמעתם? אגרה על הגשת תלונה על הטרדה מינית? או 22 אגרות הנדרשות כדי לעבוד כחשמאלי? וזוהי רק ההתחלה ● הישראלים משלמים אגרות שרבות מהן כפולות ומיותרות, אחרות נגבות ברגעים קשים במיוחד בחייהם ● ואי אפשר להתעלם מאגרות הרכב המנופחות ● רגע לפני הבחירות, נתניהו הכריז על רפורמה בנושא, שבו לא התערב שנים ● האם יש סיבה לאופטימיות, או שמדובר בעוד ספין מבלפור? ● הרשימה המלאה בכתבה

עוד 1,194 מילים ו-1 תגובות

בניגוד להנחיות: חומרים רעילים ונדיפים יישלחו מלוויתן לכבישי הארץ

פרסום ראשון המשרד להגנת הסביבה התיר לשותפות לוויתן להוביל חומר נדיף ורעיל במיכליות כביש למשך חודש בלבד ● אך בחברה צפויים לעשות זאת לאורך זמן ● המיכליות יעמיסו את הקונדנסט שהוזרם מהאסדה לאתר אחסון באזור רמות מנשה, ומשם ייסעו כ-140 ק"מ דרומה, לאשקלון ● שומרי הבית: "ההובלה בכביש כדבר שבשגרה מנוגדת להוראות"

עוד 1,053 מילים

יממה לפני פגישתו עם טראמפ מבהיר גנץ: מימוש תוכנית הנשיא ייעשה אחרי הבחירות

היועץ המשפטי לממשלה החליט להעמיד לדין, בכפוף לשימוע, את חבר הכנסת דוד ביטן באשמת שוחד, מרמה והלבנת הון ● מסתמן שהליכוד, ש"ס, יהדות התורה וימינה יחרימו את דיון החסינות שיתקיים במליאת הכנסת מחרתיים ● נתניהו חייב לעורכי דין שייצגו אותו כמיליון שקלים וחצי; ראש הממשלה מסר שישלם את חובותיו

עוד 52 עדכונים

כמו הודיני, גנץ הצליח להשתחרר מהמלכודת שטמן לו נתניהו

יו״ר כחול-לבן ניצל את הקשרים החבריים שיצר במהלך החודשים האחרונים עם הבית הלבן, ואירגן לעצמו הזמנה לפגישה אישית עם טראמפ, לפני שזה ייפגש עם נתניהו ● כך הצליח גנץ להשתחרר מהמלכודת שטמן לו רה"מ ולשדרג את מעמדו המדיני ● פרשנות

עוד 585 מילים

גנץ נענה להזמנת טראמפ, ייפגש איתו ביום שני

מפקד חיל האוויר לשעבר, אמיר אשל, מייעץ לגנץ ● נתניהו ייפגש עם טראמפ בשני ובשלישי ● גנץ: בתום הפגישה אשוב לישראל לדיוני החסינות ● נתניהו: עסקת המאה, הזדמנות שלא תחזור ● עמיר פרץ: טראמפ מתערב בבחירות ● טיבי מאשים את עיריית ירושלים במות הילד שנמצא מת בבור מים ● ליברמן: עיתוי פרסום העסקה קצת חשוד

עוד 17 עדכונים
ששה מהמועמדים הדמוקרטיים המובילים בעימות האחרון ביניהם בחודש ינואר. מימין: איימי קלובישר, פיט בוטיג׳ג׳, ברני סנדרס, ג׳ו ביידן, אליזבט וורן, טום סטייר

היום שאחרי טראמפ? מה חושבים המועמדים הדמוקרטים על איראן

שבעת המועמדים המובילים של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב מסכימים על דבר אחד: יש לעשות הכול כדי להימנע מעימות צבאי עם איראן ● אבל בנוגע להסכם הגרעין וללחץ שיש להפעיל על הרפובליקה האסלאמית, יש ביניהם הרבה חילוקי דעות ● מצאו את ההבדלים

עוד 885 מילים

הקצין הנאצי ששלף אותי מהטרנספורט והציל את חיי

40 שנה לאחר מותו, הלמוט קלייניקה, ששמר בסוד את העובדה שנתן מחסה לעובדי כפייה יהודים וסייע להם להימלט מגירוש למחנות המוות, קיבל את אות חסיד אומות העולם ● כתב זמן ישראל נכח בטקס המרגש

עוד 575 מילים

בשביל זה יש "חברים": המשמר האזרחי החרדי במונסי, ניו יורק, התמחה עד כה בתיקון פנצ'רים ובהשבת תשמישי קדושה אבודים ● אחרי הפיגוע הרצחני בבית הרב שם, הם מתמקדים בניסיונות להציל חיים של יהודים

עוד 982 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה