בחירות - סבב שלישי

ח"כ גדעון סער: "פתרון שתי המדינות הוא לא פתרון אלא אשליה"

שרן השכל הודיעה על תמיכתה בסער ● עמיר פרץ: שכל מפלגה תתמקד בגיוס הבוחרים שלה ● גאולה אבן-סער: אנחנו חווים הסתה מטורפת ברשת כבר תקופה ארוכה, ומקווים שלא יהיה אדם שיעשה משהו ● מיקי זוהר: חיים כץ לא תומך בגדעון סער, הוא יישב על הגדר ● השרה רגב: כבודו של סער במקומו מונח, אבל נתניהו הוא ליגה אחרת

ח"כ גדעון סער (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
Yonatan Sindel/Flash90
ח"כ גדעון סער
06:52 עריכה

היום חל המועד האחרון שבו יכולות סיעות הכנסת להתפצל או להתמזג ועדיין ליהנות מיחידות מימון המפלגות. את ההודעה על כך מסר היועץ המשפטי לכנסת, איל ינון, לאחר שמליאת הכנסת אישרה בשבוע שעבר, בלילה שבין יום רביעי לחמישי את התפזרותה. לא ידוע על חברי כנסת שבכוונתם להודיע היום על מיזוג או פיצול של סיעתם.

איל ינון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
ינון בכנסת בשנה שעברה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
07:03 עריכה

בית המשפט העליון ידון היום בערעורם של יועצי נתניהו על ההחלטה להתיר למשטרה לבצע חיפוש בטלפונים הניידים שלהם. ביום שני האחרון פסק שופט בית המשפט העליון יוסף אלרון – בניגוד לעמדת הפרקליטות ובהתאם לבקשתם של יונתן אוריך, עופר גולן, יוסי שלום וישראל איינהורן – שבית המשפט העליון ידון בהחלטה, אף על פי שבית משפט השלום ובית המשפט המחוזי כבר הכריעו בה.

ארבעת יועציו של ראש הממשלה חשודים במעורבות בהטרדתו של עד המדינה בתיק 4,000, שלמה פילבר, ששימש בשנים 2018-2015 מנכ"ל משרד התקשורת.

07:23 עריכה

ביום רביעי השבוע יידרש היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, למסור את תשובתו לבג"ץ בשאלה האם בכוונתו לפרסם חוות דעת בסוגיית הטלת הרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, שכנגדו תלוי ועומד כתב אישום בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים.

שופט בית המשפט העליון עופר גרוסקופף פסק ביום שני האחרון, שאם בכוונתו של מנדלבליט להציג את עמדתו – יהיה עליו להודיע ביום ד' מה לוח הזמנים לפרסום חוות הדעת. בג"ץ נדרש לסוגיה זו בעקבות עתירה שהגישו 67 עותרים, ביניהם – רבקה כרמי, דב מורן, כרמי גילון, אהוד שפירא, יהושע סובול ועוזי ארד.

08:03 עריכה

ביום חמישי, בשבוע הבא, ייערכו הבחירות המקדימות לראשות הליכוד, שבהן יתמודדו יושב הראש המכהן וראש הממשלה בנימין נתניהו וחבר הכנסת גדעון סער.

אתמול הגיע נתניהו לכנס תמיכה שהתקיים בביתה שבבית שמש של חברת הכנסת קטי  שטרית. שלשום ערך נתניהו במעון ראש הממשלה בירושלים אירוע תמיכה, שלדבריו, השתתפו בו 300 מבכירי המפלגה. מחר ישיק סער את קמפיין הבחירות שלו. אתמול השתתף השר לשעבר באירוע בלוד ואמר שאם יתמנה לראש הממשלה, ברצונו יהיה לעמוד במקביל בראש משרד החינוך. בראיון להילה קורח בחדשות 13 קרא אמש סער לנתניהו לקיים עימו עימותים – בדומה למתרחש בחו"ל.

בסער תומכים חברי הכנסת מיכל שיר ויואב קיש, בעוד שבנתניהו מצדדים מרבית בכירי התנועה, בהם מירי רגב, ישראל כץ, יואב גלנט, אופיר אקוניס ואבי דיכטר. מי שטרם הודיעו על עמדתם הם השר גלעד ארדן – שנפגש עם שני המועמדים לראשות המפלגה – יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין, יושב ראש מרכז הליכוד חיים כץ וחברת הכנסת שרן השכל.

08:48 עריכה

חברי כנסת בסיעת הליכוד קוראים לראש הממשלה נתניהו למנות את איילת שקד לשרה בממשלה – כדי להביא אותה להתמודד לכנסת יחד עם נפתלי בנט ברשימת הימין החדש. כך דיווח הבוקר זאב קם בתאגיד השידור כאן.

בשונה מנפתלי בנט, שהודיע שיתמודד לכנסת באופן עצמאי עם מפלגת הימין החדש, שקד טרם קיבלה החלטה, והיא שוקלת להתמודד עם רשימתן של הבית היהודי והאיחוד הלאומי.

בשבוע שעבר הודיע נתניהו לבג"ץ שעד 1 בינואר יחדול מלכהן כשר הבריאות, התפוצות, העבודה והרווחה וכממלא מקום שר החקלאות וימנה תחתיו אישים אחרים שיאיישו משרדים אלה. זאת בהתאם להלכת דרעי-פנחסי, האוסרת על מי שהוגש נגדו כתב אישום לכהן כשר. לפי הערכה, נתניהו נמנע מלחלק את התיקים שבהם הוא מחזיק לפני הפריימריז לליכוד – כדי שהמאוכזבים לא יתמכו בגדעון סער, המתמודד מול נתניהו על ראשות התנועה.

09:27 עריכה

בבית המשפט העליון החל הדיון בערעורם של יועצי ראש הממשלה נתניהו נגד ההחלטה לאפשר למשטרה לערוך חיפוש בטלפונים שלהם. יונתן אוריך, עופר גולן, ישראל איינהורן ויוסי שלום חשודים בהטרדתו של עד המדינה שלמה פילבר. על רקע זה מבקשת המשטרה לערוך חיפוש במכשירי הטלפון שחהן.

09:36 עריכה

חבר הכנסת גדעון סער פועל בניסיון לדחות את שידור סדרת הכתבות "ימי בנימין" על ראש הממשלה בנימין נתניהו, שצפויה להיות משודרת השבוע בחדשות 12.

עורך הדין אבי אסיאו פנה ליושבת ראש הרשות השנייה, יוליה שמאלוב-ברקוביץ', בבקשה דחופה לדחות את שידור הסדרה שיצר עמית סגל. לטענת סער, חשיפה ממושכת שכזו לנתניהו פוגעת באופן קשה בעקרון השוויון. הן סער והן נתניהו מתמודדים לראשות הליכוד בבחירות שייערכו בשבוע הבא.

סער פנה בנושא גם למנכ"ל חברת החדשות, אבי וייס, שדחה את פנייתו של חבר הכנסת.

09:39 עריכה

חבר הכנסת מתן כהנא מהימין החדש על חברתו לסיעה איילת שקד: "היא איתנו סופית". לאחרונה פורסם כי שרת המשפטים לשעבר שוקלת להתמודד ברשימה שבה ירוצו הבית היהודי והאיחוד הלאומי. כהנא אמר את הדברים הבוקר בראיון לערוץ כנסת.

09:51 עריכה

ראש הממשלה נתניהו עתיד לתת את תיק החקלאות לשר הדתות יצחק וקנין מש"ס, שיחזיק בשני התיקים במקביל. בשבוע שעבר הודיע נתניהו לבג"ץ שעד 1 בינואר ימסור את התיקים שברשותו. משרד החקלאות יימסר לש"ס בהתאם לבקשתו של יושב ראש המפלגה אריה דרעי. כך פרסם צבי זרחיה ב"כלכליסט".

שר הבריאות צפוי להתמנות יעקב ליצמן מיהדות התורה, לאחר שמועצת גדולי התורה יאשרו את מינויו לשר בתקופת ממשלת מעבר.

שני תיקים נוספים שעל נתניהו לאייש הם תיק התפוצות ותיק העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

10:07 עריכה

ראש מטה הבחירות של גדעון סער, חבר הכנסת יואב קיש, הציג את הפנייה ששוגרה לרשות השנייה בבקשה לדחות את שידור סדרת הכתבות "ימי בנימין".

10:14 עריכה

השר דודי אמסלם התייחס הבוקר להתמודדות בין בנימין נתניהו לגדעון סער על ראשות הליכוד: "הפער בין האישים הוא עצום. מדובר בהבדל בין מרצדס לבין סוסיתא". בהתייחס להסתייגותו מקיום פריימריז לראשות המפלגה אמר אמסלם: "אני לא חושב שאנחנו צריכים בעת הזאת שתי חזיתות במקביל".

בראיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב' נשאל השר לגבי יוזמתו של סער לערוך עימות עם נתניהו: "הוא יכול להציע הרבה דברים. הוא יכול להציע 'בוא נעשה תצוגת אופנה'".

10:38 עריכה

יושב ראש עוצמה יהודית איתמר בן גביר הביע תמיכה ברעיון שירוצו שתי רשימות מימין לליכוד: רשימה שמרנית ורשימה ליברלית. בראיון לשרון גל בגלי ישראל קרא בן גביר ליושב ראש הבית היהודי רפי פרץ וליושב ראש האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ' לגבש עימו הסכם לריצה משותפת.

11:15 עריכה

בדיון, שמתקיים בבית המשפט העליון לגבי חדירת המשטרה לטלפונים של יועצי נתניהו, אמר נציג המדינה שאין חקירות נעדרות פגמים. כך דיווח אמוץ שפירא בתאגיד השידור כאן.

מדברים שאמר שופט בית המשפט העליון יוסף אלרון השתמעה הסכמה מרומזת עם פסיקותיהם של בית המשפט השלום והמחוזי, שהתירו למשטרה לעיין במכשירי הטלפון הנייד של יונתן אוריך, עופר גולן, יוסי שלום וישראל איינהורן, החשודים במעורבות בהטרדתו של עד המדינה שלמה פילבר.

11:21 עריכה

יושב ראש הוועדה המסדרת אבי ניסנקורן דחה את ישיבת הוועדה, שהייתה אמורה להיערך בשעה 11:00, לשעה 12:30 לאחר שגילה שאין לו רוב – כך דיווח אבי רבינא מ"כיכר השבת".

12:20 עריכה

לפי דיווחים בתקשורת, הסיבה לדחיית ישיבתה של הוועדה המסדרת של הכנסת היא רצונו של יושב הראש, אבי ניסנקורן, להקים את ועדת הכנסת – כדי שזו תוכל לדון בחסינותו של נתניהו, אם יבקש ראש הממשלה חסינות מפני העמדתו לדין.

12:23 עריכה

עורך הדין שחר בן מאיר עתר לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה למנוע את שידור הסדרה "ימי בנימין" בחדשות 12 בטענה שמדובר בתעמולה אסורה. בן מאיר פנה ליושב ראש הוועדה, שופט בית המשפט העליון ניל הנדל, בבקשה להוציא צו מניעה זמני לשידור הסדרה שיצר עמית סגל.

12:30 עריכה

מחלוקת בין הליכוד לכחול לבן לגבי ועדת הכנסת: הראשונים דורשים שהנושא יידון בוועדת ההסכמות, שבה חברים נציגים משתי הסיעות בלבד, ואילו כחול לבן דורשים שהנושא יידון בוועדה המסדרת של הכנסת, שבראשה עומד אבי ניסנקורן.

12:34 עריכה

נורית קורן, שכיהנה כחברת כנסת בשנים 2019-2015, הודיעה על תמיכתה בגדעון סער בבחירות לראשות הליכוד. בראיון לגלי צה"ל אמרה קורן שנתניהו נכשל פעמיים בניסיונו להקים ממשלה.

נורית קורן בכנסת, 2016 (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
נורית קורן בכנסת, 2016 (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

12:49 עריכה

ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, הודיע על תמיכתו בגדעון סער בבחירות לראשות הליכוד. מאז הודיע השר לשעבר על התמודדותו הודיעו ראשי עיריית עכו, אילת, אופקים ורמת גן על תמיכתם בו.

13:01 עריכה

יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית, ניל הנדל, הורה לחברת החדשות להשיב עד השעה 16:00 על העתירה המבקשת למנוע את שידור סדרת הכתבות "ימי בנימין", שאמורה להיות משודרת החל מהערב בחדשות 12.

13:09 עריכה

נפתחה ישיבתה של הוועדה המסדרת. יושב ראש הוועדה, חבר הכנסת אבי ניסנקורן מכחול לבן, מתח בפתח הדיון ביקורת על ראש הממשלה: מצד אחד נתניהו רוצה חסינות, אך מצד שני הוא מתנגד להקמתה של ועדת הכנסת. חברי הכנסת מטעם הליכוד, ש"ס ויהדות התורה עזבו את הישיבה בהפגנתיות, אחרי שניסנקורן הוציא מהדיון את חבר הכנסת מיקי זוהר.

13:17 עריכה

חבר הכנסת גדעון סער הגיב לכך שהשר דודי אמסלם השווה אותו ל"סוסיתא", כשטען, שלעומתו, נתניהו הוא, לדבריו, "מרצדס".

13:24 עריכה

חברי הכנסת שעזבו את הדיון בוועדה המסדרת – שבו לדיון. המחלוקת בוועדה היא האם נדרשת הסכמה של ועדת ההסכמות – שבה חברות כחול לבן והליכוד – וכן הסכמה של יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין לכינוס של הוועדה המסדרת לשם הקמה של ועדת הכנסת.

13:35 עריכה

אתמול קרא גדעון סער ליריבו בנימין נתניהו להגיע לעימות עימו. עורך המהדורה המרכזית של חדשות 13, ליאור לנדנברג, הרים את הכפפה וקרא לשניים לבוא לעימות. סער פרסם בתגובה ציטוט ידוע שלו מן העבר: "אני מוכן".

13:54 עריכה

קריאות נקראו שלשום נגד היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בבית הכנסת שבו התפלל ביום שישי בערב, על ידי אדם שנכח במקום. אותו אדם קרא לעבר המתפללים במקום: "למה אתם מתפללים איתו?". הקורא הורחק על ידי מאבטחים, והוא תושאל.

14:08 עריכה

חיים כץ והתעשייה האווירית יתמכו בגדעון סער בבחירות לראשות הליכוד – כך דיווח עמית סגל מחדשות 12.

14:10 עריכה

חברת הכנסת אתי עטייה הודיעה שתתמוך בגדעון סער בבחירות לראשות הליכוד.

14:55 עריכה

לאחר הדיון הסוער, הוועדה המסדרת של הכנסת אישרה כי היא תוכל לדון בסוגיית החסינות לראש הממשלה בנימין נתניהו, בכפוף לאישור יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, ולאחר קבלת חוות דעת של היועץ המשפטי לכנסת, אייל ינון.

15:13 עריכה

ח"כ סתיו שפיר עונה להתקפות נגדה בעקבות יוזמתה לאיחוד בין מפלגתה, המחנה הדמוקרטי לבין האקס-מפלגה שלה, העבודה-גשר. "רוצים שנצליח? די עם השטויות". שפיר קראה לבחירות יו"ר בפריימריז, ו-"לרוץ בכל הארץ לגייס צעירים. כל דקה מבוזבזת – על ראשכם".

15:24 עריכה

ח"כ תמר זנדברג (המחנה הדמוקרטי) על הדיון הסוער הבוקר בוועדה המסדרת: "מיקי זוהר וחברי הליכוד בהתאבדות לוויתנית…נתקלים בפעם הראשונה במצב שבו אין להם רוב מובנה. לשמוע את מיקי זוהר מדבר על 'דורסנות הרוב' ועל הצורך להישמע להוראות היועץ המשפטי – פרייסלס".

15:30 עריכה

גם ח"כ מיקי זוהר מתאושש מהדיון הבוקר: "הצלחנו יחד עם חברי הגוש וחברי הליכוד התותחים למנוע מחטף מביש כל כחול לבן".

15:38 עריכה

ח״כ עאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת) הגיבה לדיווח על העברת שגרירות ברזיל לירושלים: "בולסנרו, טראמפ ונתניהו הם מנהיגי ימין קיצוני מסוכנים שמתייחסים למדינות שלכם כעסק משפחתי ושולחים את ילדיהם לעשות את העבודה מלוכלכת. הם יעשו כל שביכולתם כדי לחסל את הסיכוי למדינה פלסטינית עצמאית".

עוד הוסיפה תומא-סלימאן, "העברת השגרירות תהיה מהלך הרסני לשלום. שום מהלך כזה לא ישנה את העובדה שהכיבוש הוא פשע, ושהבירה הלגיטימית של המדינה הפלסטינית העתידית היא ירושלים המזרחית".

16:56 עריכה

לאחר שהוגשה בקשה שלא לשדר את סדרת הכתבות "ימיי בנימין" של עמית סגל בחדשות 12, אודות ראש הממשלה בנימין נתניהו, מועצת הרשות השנייה קבעה בתשובה כי אין מקום למנוע הערב את השידור.

17:00 עריכה

ח"כ לשעבר יהודה גליק הודיע כי יתמוך בפריימריז לראשות הליכוד במועמד גדעון סער. על ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "על פניו נראה שאם הוא ייבחר לראשות הליכוד, פנינו לאופוזיציה".

17:15 עריכה

ח"כ עמיר פרץ וח"כ אורלי-לוי אבקסיס הודיעו כי ירוצו יחד גם בבחירות הקרובות וכי סיעתם, העבודה-גשר, לא תחבור למפלגה נוספת.

"אנחנו המפלגה היחידה שסופרת בני אדם", אמר פרץ. "החיבור בינינו הגדיל את הגוש, וגם הפעם נפעל באחריות כשזה השיקול היחיד שעל הפרק". לוי-אבקסיס הוסיפה: "גם הפעם נעמיד את הנושאים החברתיים במרכז סדר היום".

17:28 עריכה

ח"כ מיקי זוהר, אמר ב-103FM, כי הוא שוחח עם חיים כץ "לפני חמש דקות והוא לא תומך בגדעון סער. כץ אמר לעמית סגל שהפרסום שלו לא נכון. הוא יישב על הגדר".

18:14 עריכה

הפריימריז בליכוד. רעייתו של המועמד גדעון סער, העיתונאית גאולה אבן-סער התראיינה הערב לראשונה בשש עם עודד בן עמי בערוץ 12. 

אבן-סער דיברה על ההסתה שלטענתה היא, גדעון ומשפחתם חווים. "באופן אישי אני לא מפחדת ואני יודעת שגם גדעון לא מפחד. אנחנו חווים הסתה מטורפת ברשת כבר תקופה ארוכה, ומקווים שלא יהיה אדם שיעשה משהו". אבן-סער הוסיפה כי "ברור מהיכן ההסתה הזו מגיעה – מבלפור. כשאומרים על גדעון ש'חבל שהוא לא הקשיב', ש'לא בוגדים במשפחה' – הדבר הזה מסוכן".

כמו כן, כמתבקש,  הרעיפה רעייתו של סער מחמאות וסופרלטיבים. "אם רוצים בהמשך שלטון הימין, מישהו שיאחד את העם הזה – גדעון הוא האדם הנכון לעשות את זה. הוא האדם הכי טוב, הכי חכם, מקסים, ערכי, כריזמטי שיודע לעשות את הדברים".

"הקמפיין של גדעון יהיה נקי", אמרה אבן-סער. "לעולם לא נכפיש אדם עם עלילות כזב רק כדי לאתגר את המערכת או להסית". את הדברים אמרה לאחר שנשאלה על הדברים שאמר עליו יאיר נתניהו בהקלטה שהתפרסמה. "אני מאוד מקווה שלא נגיע בסוף הסיבוב הזה לאותה נקודה".

גדעון סער ורעייתו גאולה אבן-סער (צילום: Yossi Zeliger/Flash90)
גדעון סער ורעייתו גאולה אבן-סער (צילום: Yossi Zeliger/Flash90)
18:16 עריכה

לאחר כניסתו לתפקיד שר החוץ, ביקש ישראל כץ מלשכת ראש הממשלה לאשר באופן חריג לרעייתו רונית כץ להצטרף אליו לנסיעות מדיניות במימון המדינה. לפי הפרסום בחדשות 13, נתניהו אישר את הבקשה.

18:24 עריכה

השרה מירי רגב בחדשות 13: "כשגדעון סער הודיע על התמודדתו ב-21 הימים – זו הדחה של ראש ממשלה מכהן. כבודו של סער במקומו מונח, אבל נתניהו הוא ליגה אחרת". 

עוד הוסיפה רגב: לא שמעתי את חיים כץ מצהיר על תמיכה בגדעון סער. אם הוא אכן יעשה זאת – לא אשמח לשמוע את זה, אבל זו כנראה תהיה המציאות. בסופו של יום, מה שחשוב זה להיות מאוחדים סביב נתניהו".

18:29 עריכה

יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ על רקע הקריאות להתאחד עם מרצ: "אני מציע שכל מפלגה תתמקד בבוחרים שלה. אני לא מפחד משום אחוז חסימה".

לאחר שהודיע כי הוא ואורלי לוי-אבקסיס ימשיכו לרוץ ביחד ובנפרד, אמר הערב יו"ר העבודה-גשר, עמיר פרץ, כי "אנחנו מרגישים שההליכה יחד עמדה במבחנים הכי משמעותיים שציפו מאיתנו. אנחנו היחידים שסופרים בני אדם במדינה הזאת".

"הייתה עלינו מתקפה מאוד קשה שניסתה לערער את האמינות שלנו. ניסו להגיד שאנחנו סגורים עם ביבי בדיל", הוסיף פרץ. "זה יצר השפעה מאוד דרמטית על תומכים פוטנציאלים שלנו. אנחנו יודעים להסיק את המסקנות ונערכים לקראת מערכה מאוד מרגשת. אתה תשמע מאיתנו הרבה מאוד דברים שמפלגות אחרות לא יכולות להציע".

כמו כן, בעקבות הביקורת על הריצה לבד, אמר פרץ: "אני שומע קולות מכאן ומכאן. אני מציע שכל מפלגה תתמקד בלדבר לבוחרים שלה. מאוד מעריך את אנשי מרצ וכחול לבן, אבל כל אחד צריך להתמקד בבוחרים שלו. אם נעשה את זה בצורה נכונה הגוש יהיה גדול יותר ואנחנו נהיה אחד המרכיבים הגדולים בו".

18:45 עריכה

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של ברזלי בולסונארו לראש הממשלה בנימין נתניהו: "מתחייבים להעביר את השגרירות לירושלים בשנת 2020".

19:39 עריכה

עוד טרם שודרה סדרת הכתבות ימי בנימין של חדשות 12 אודות ראש הממשלה בנימין נתניהו, וח"כ יאיר גולן (המחנה הדמוקרטי), מכנה אותה: "סדרת כתבות המסכמת את הקריירה הפוליטית שלו".

20:06 עריכה

לקראת פריימריז בליכוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב לכנס פעילי ליכוד ברחובות והתקבל בשירת "ביבי מלך ישראל".

20:22 עריכה

סקר מנדטים של כאן חדשות, מראה כי אילו הבחירות היו מתקיימות היום, ובנימין נתניהו היה עומד בראש הליכוד, כחול לבן הייתה מקבלת 35 מנדטים, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, ישראל ביתנו 8, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 7, הימין החדש 6, העבודה-גשר 6 והמחנה הדמוקרטי 5 מנדטים. איחוד מפלגות הימין ועוצמה יהודית לא היו עוברות את אחוז החסימה.

לו גדעון סער היה עומד בראש הליכוד, כחול לבן הייתה מקבלת 34 מנדטים, הליכוד 27, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 10, יהדות התורה 8, ישראל ביתנו 7, הימין החדש 7, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי 5 כל אחד ואיחוד מפלגות הימין 4.

20:57 עריכה

ח"כ גדעון סער: "פתרון שתי המדינות הוא לא פתרון אלא אשליה".

עוד הוסיף סער בכנס הדיאלוג האסטרטגי ישראל-אוסטרליה שהתקיים בירושלים: "הפתרון המדיני צריך להיות בצורת אוטונומיה עם קשר לממלכת ירדן ובריתות כלכליות עם הרשות הפלסטינית. לא תהיה מדינה עצמאית נוספת".

21:00 עריכה

ח"כ שרן השכל הודיעה כי תתמוך בגדעון סער, כך מדווחת הכתבת הפוליטית של חדשות 12, דפנה ליאל.

21:04 עריכה

פריימריז בליכוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו מודה לתומכיו בכנס פעילים – "אתם נותנים לי את הכוח להמשיך להוביל את המדינה שלנו".

21:33 עריכה

ח"כ שרן השכל על תמיכתה בגדעון סער לראשות הליכוד: "אני מאמינה שגדעון יוכל לשמור על כוחו של הליכוד ככזה. גדעון מייצג באופן הנאמן ביותר את עקרונות הליכוד".

עוד 48 עדכונים
כל הזמן // שבת, 25 בינואר 2020
מה שחשוב ומעניין עכשיו

בשביל זה יש "חברים": המשמר האזרחי החרדי במונסי, ניו יורק, התמחה עד כה בתיקון פנצ'רים ובהשבת תשמישי קדושה אבודים ● אחרי הפיגוע הרצחני בבית הרב שם, הם מתמקדים בניסיונות להציל חיים של יהודים

עוד 982 מילים

"אדם הוא תבנית נוף מולדתו"

בכל פעם שאני מטייל בארצנו הקטנטונת, אני נדהם מהגיוון הגאוגרפי הבלתי יאמן. אמנם היא לא גדולה בכלל, אבל הארץ שלנו מהווה גשר בין שתי יבשות וגבולותינו משתרעים מהמדבר הצחיח בדרום עד להרים המושלגים בצפון.

אך כמה שגיוון השטח מרתק, הגיוון היפה ביותר שלנו נמצא בין הגבולות. בין ההרים ומישורים ישנו גיוון של חיים יהודיים כפי שלא היה בהיסטוריה. כל עיר וכל כפר מציעים דרך אחר להיות יהודי.

כשאני הגעתי עם חבריי לארץ הזאת כעולה חדש לפני שנתיים וחצי, התברכנו למצוא בית בקיבוץ אורים שבעוטף עזה. אורים, אשר הוקם ב-1946 כאחת מאחת עשרה נקודות הנגב, נברא, ככל קיבוץ, על מנת להחזיר את עמנו לאדמה.

על פי חזון מנהיגי הזרם הסוציאליסטי של הציונות, אשר שנאו את החולשה וחוסר ההגנה של יהודי הגטו, הקיבוצים נועדו להפוך את תושביהם ליהודים חדשים, חזקים, ובריאים דרך חיים של צניעות ועבודה חקלאית.

אף כי רוב הזמן שביליתי בקיבוץ אורים היה בשבתות בין זמן השירות הצבאי שלי בבסיס, אורח החיים היפה שם מצא חן רב בעיניי.

הקיבוץ העיר בתוכי, בן אדם אשר נולד וגדל בפרוור חומרני בטקסס, אהבה עמוקה לפשטות. כשהלכתי הביתה כל שבוע, עם השמש השוקעת על השדות בנוף, ראיתי ילדים יהודיים רצים על הדשא הרחב ללא דאגה בעולם, ראיתי תיכוניסטים מתאספים במועדון שלהם, ומבוגרים חוזרים אל משפחותיהם מעבודה. לקיבוץ יש את היכולת לקשר בין ילדיו ופועליו לטבע אשר סביבם ולאיכרים היהודיים אשר עמלו גם הם על אותה אדמה לפני דורות רבים.

אחרי שנה וחצי בקיבוץ האהוב שלי, עברתי לתל אביב, הפריז המזרח תיכוני שלנו. בשעות צהריים האביכות אשר אפיינו את זמני בעיר הזאת עד עכשיו, ראיתי את התושבים הצעירים והשזופים של תל אביב נוהרים אל השדרות הרחבות ומתהלכים בין האוסף העצום של הבניינים הטמפלריים, האקלקטיים, הבאוהאוסיים, והברוטליסטיים בעיר.

תל אביב, עם מגדליה הגבוהים, החיי לילה הבלתי פוסקים, ומצעדי הגאווה הראוותנים, הביאה את המדינה כולה לתוך המאה ה-21. במדינה של היסטוריה ואידאולוגיה, אמונה ומאבק, תל אביב מתריסה בנהנתנות שלה.

כי העיר הזאת, החלון שלנו למערב, מציעה למדינה היהודית אורח חיים אוניברסלי, קוסמופוליטי, וליברלי. היא מקשרת אותנו לעולם אשר מעבר לגבולותינו ומחיה אותנו עם תקווה לעתיד שלפנינו. זה מה שתל אביב מציעה לתושביה, חיים אשר מוגדרים פחות על פי העבר היהודי, מאשר העתיד היהודי.

אך עם כל האהבה שלי לקיבוץ ולתל אביב, רק עיר אחת חרוטה לנצח בלבבי. כשאני הולך בסמטאותיה הצרות, בין ההריסות ואתרי בנייה, בין ארמונות עות'מאניים לשכונות חצר, נשמתי עפה לשמיים.

בעיר הזאת, הכל כך מבוקשת והכל כך אהובה, שלושים מאות של היסטוריה מוטלות על כל אחד מאתנו, ודורשות כבוד. כל נשימה בירושלים היא קרב וברכה.

כל שבוע כאשר אני עולה ברכבת דרך הגבעות המיוערות של יהודה אל עירנו הזהובה, הדאגות היומיומיות שלי נעלמות ואני מכושף מהסיפור של המקום הזה, סיפור של ארץ ועם משוחרר וכבוש ומשוחרר שוב פעם. לחיות בירושלים, בעדות החיה לקשר הקדוש בין עם, ארץ, ואלוקים, זה לחוות את הציביליזציה היהודית בכל תפארתה.

הגיוון הזה של אורחות החיים היהודיים, בין אלה של הקיבוצים, תל אביב, וירושלים בין היתר, הוא לא רק תוצר של התפתחות אקראית של מדינתנו. כל חלק של ישראל הוא פרי של תנועה אידאולוגית שונה: ציונות סוציאליסטית, תרבותית, דתית, ועוד רבות המציעות דרכים שונות להיות יהודים במולדתנו, חזונות אשר משקפים את כל חלקי הנשמה היהודית אשר הומיה בנו.

העבודה נותרה לנו, לבנות ולהיבנות, לעצב ולהתעצב על ידי הארץ אשר אליה שבנו.

מתן הוא עולה חדש מטקסס ומשרת כחייל בודד. הוא ציוני, מסורתי, ואוהב קרמבו בכל ליבו

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 508 מילים

העולם הערבי מתחיל להכיר בהתרחשות השואה ● בישראל מדברים על סיפוח - בירדן מאיימים בביטול השלום ● שש שרות חדשות מככבות בממשלת לבנון, כולל שרת ביטחון ● ובלוב מצאו דרך מקורית להילחם בהטרדות המיניות ● קסניה סבטלובה מסכמת שבוע במזרח התיכון

עוד 828 מילים

לא דברי המנהיגים בפסגה לרגל יום השואה הבינלאומי הם העיקר

מחנה אושוויץ הוקם בדרום פולין כבר באפריל-מאי 1940.

תאי הגאזים החלו לפעול באושוויץ-בירקנאו במרס 1942.

ההערכה היא שנרצחו במחנה עצום הממדים 1.2 מיליון נשים וגברים וילדות וילדים. 90 אחוז מהם יהודים.

כמיליון ומאה אלף נרצחים יהודים. נשים וגברים וילדות וילדים.

ההערכה היא שנרצחו במחנה עצום הממדים 1.2 מיליון נשים וגברים וילדות וילדים. 90 אחוז מהם יהודים. כמיליון ומאה אלף נרצחים יהודים. נשים וגברים וילדות וילדים

וכן 100 אלף נרצחים מקרב הפולנים, השבויים הסובייטים, הצוענים, שבויי מלחמה נוספים, מתמודדי נפש ועוד.

הנאצים הפסיקו את פעילות המחנה ב-18 בינואר 1945 והחלו את צעדות המוות.

הצבא האדום נכנס לאושוויץ ב-27 בינואר 1945. במקום היו 7500 יהודים שנותרו חיים. ביניהם מעט ילדות וילדים.

כל מי שקורא מעט על הרצח ההמוני ועבודות הכפייה והמסדרים האינסופיים והעונשים המזוויעים והעינויים הסדיסטיים ותנאי הקיום המחרידים והרעב והשוד העצום של הקורבנות וסימונם של עובדי הכפייה באמצעות חריטת מספר ביד ועל הפרדת הילדים והפעוטות והתינוקות מהוריהם ושליחתם לתאי הגאזים במחיצת זקנים וחולים וחלשים;

כל מי שחושב על בניית תא גזים שניתן להמית בו 800 בני אנוש בבת אחת, ועוד אחד שניתן להמית בו 1200 בבת אחת – כל מי שקורא או צופה או מקשיב לניצולים המתמעטים, יודע שלא דברי המנהיגים ביום השואה הבינלאומי הם העיקר

וכל מי שחושב לרגע על החומר ששימש לביעור כינים ואשר הפך להיות גז המוות של היהודים באושוויץ (ציקלון B); וכל מי שחושב על האימה של המסדרים הארוכים והנוקשים והמבעתים בבוקר ובערב ובשיא הקור ובבגדים דקים;

וכל מי שחושב על הרעב הנורא ועל הפיכת בני אנוש למוזלמנים ועל העובדה שפרק הזמן הממוצע של ההישרדות של אסיר בתקופות רבות באושוויץ היה 3 חודשים;

וכל מי שחושב על בניית תא גזים שניתן להמית בו 800 בני אנוש בבת אחת ועל בניית תא גזים נוסף וגדול יותר שניתן להמית בו 1200 בני ובנות אנוש בבת אחת

ובכן, כל מי שקורא את הדברים או צופה בתיעוד ויזואלי שלהם או מקשיב לניצולים המתמעטים מאד וחושב מעט על הדברים, יודע שלא דברי המנהיגים מפסגת המנהיגים לרגל יום השואה הבינלאומי הם העיקר.

העיקר הוא צבי בן ה-94 שאמא שלו ואבא שלו ו-9 אחיו ואחיותיו נרצחו באושוויץ והוא הקים משפחה חדשה וברא חיים חדשים וביקש להיות נוכח בכנס הזיכרון של פורום השואה הבינלאומי, אך בקשתו לא נענתה

העיקר הוא צבי בן ה-94 שאמא שלו ואבא שלו ו-9 אחיו ואחיותיו נרצחו באושוויץ והוא הקים משפחה חדשה וברא חיים חדשים וביקש להיות נוכח בכנס הזיכרון של פורום השואה הבינלאומי, אך בקשתו לא נענתה.

ובכן, בליבנו הוא יהיה נוכח כל הזמן.

*  *  *

ולסיום, כמה מילים על שולמית אלוני ז"ל. שולמית אלוני הייתה מאד לא מושלמת. היו לה נקודות עיוורון מסוימות. אבל שולמית אלוני סייעה להבין שאם ניתן להפיק לקח מהשואה (אם ניתן בכלל), זהו הלקח בדבר החשיבות העצומה של ביצור המשטר הדמוקרטי ושריון זכויות האדם מתוך הכרה בערך האדם ובזכותו לחיים, לחירות ולכבוד.

שולמית אלוני הייתה מאד לא מושלמת. היו לה נקודות עיוורון מסוימות. אבל שולמית אלוני סייעה להבין שאם ניתן להפיק לקח מהשואה, זהו הלקח בדבר חשיבות ביצור המשטר הדמוקרטי ושריון זכויות האדם

לכן היא נאבקה בכיבוש (ולא מתוך שנאה למתנחלים חלילה), ולכן היא נאבקה בממסד הרבני (ולא מתוך שנאה לחרדים חלילה), ולכן פעלה להפרדת הדת מהמדינה, ולכן נאבקה למען שוויון זכויות לנשים ולמען שוויון זכויות לאזרחים הערבים ולמען זכויות האדם והאזרח הליברל-דמוקרטיות והסוציאל-דמוקרטיות של כולנו.

וחוץ מזה, שולמית אלוני הבהירה לנו שמנהיגים שמשוכנעים שאין להם תחליף, הם הגרועים שבמנהיגים.

היא הבינה היטב את פוטנציאל הדיקטטורה שטמון בנרקיסיסטים שמשוכנעים שאין להם תחליף. את פוטנציאל השחיתות, הניתוק ממצוקות הציבור, ההאדרה העצמית, היכולת של המנהיג המגלומן להקיף עצמו בחבורת חנפנים חדלי אישים ואת הסכנה העצומה שטומן שלטון היחיד שמתבצר על כיסאו לעצם המשטר הדמוקרטי.

היא הבינה היטב את פוטנציאל הדיקטטורה שטמון בנרקיסיסטים שמשוכנעים שאין להם תחליף. את פוטנציאל השחיתות, הניתוק ממצוקות הציבור, ואת הסכנה העצומה שטומן שלטון היחיד שמתבצר על כיסאו לעצם המשטר הדמוקרטי

סוג של נביאה חכמה:

היא ידעה שהכיבוש, השליטה הצבאית על מיליוני נתינים משוללי זכויות, יצירת 2 מערכות חוק שונות בהתאם למוצא אתני שונה בגדה ולאומנות וגזענות מעמיקות – יחריבו את המשטר הדמוקרטי הישראלי השברירי. והיא ידעה היטב שמנהיגים מגלומנים שמתעקשים לא לפנות את מקומם, עלולים לנסות להפוך את מדינת ישראל למדינה בלתי דמוקרטית. לאוטוקרטיה.

היזכרות בדבריה, מאמריה ומעשיה של האישה הנבונה הזו, מחייבת אותנו לפעולה: נגד הכיבוש הממאיר. נגד שלטון השחיתות. נגד הסכנות שאורבות לדמוקרטיה הישראלית. לזכויות האדם של הישראלים והפלסטינים. למדינת ישראל. לנו ולילדינו.

6 שנים למותה של המשפטנית, חברת הכנסת והשרה שולמית אלוני. היום.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 677 מילים
עודכן לפני 10 דקות

סוגרים עשור

זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

סודות האפיפיור שלא פצה פה בשואה נחשפים

רגע לפני שהוותיקן יחשוף 17 מיליון מסמכים הנוגעים להתנהגותו בתקופת השואה, סרט תיעודי חדש שופך אור על האפיפיור פיוס ה-12, שלא עשה דבר כדי למנוע את השמדת יהודי אירופה ● לדברי המומחים, לאפיפיור לא הייתה השפעה על מנהיגי הנאצים - אך הוא בהחלט יכול היה לנסות לפנות ללבם של אזרחי אירופה הקתולית ● במקום זאת, הוא דאג יותר לגורלן של יצירות האמנות

עוד 1,354 מילים

למקרה שפיספסת

כמה זה עולה לנו כינוס פורום השואה בירושלים עלה לציבור 20 מיליון ש״ח

בדיקת זמן ישראל: אירוע 75 שנה לשחרור אושוויץ ביד ושם מומן מכספי ציבור בעלות של כ-20 מיליון שקלים ● ממשלת ישראל לא מימנה את אירוח המנהיגים הזרים ● התרומה של משה קנטור לא עברה דרך גופים ציבוריים ישראליים, אך גורם המעורה בפרטים טוען כי היא סייעה באירוח המנהיגים הזרים

אירוע 75 שנה לשחרור מחנה ההשמדה אושוויץ, שהתקיים אתמול (חמישי) ביד ושם בירושלים, מומן כולו מכספים של גופים ציבוריים ישראליים בעלות כוללת של 20 מיליון שקלים. כך עולה מבדיקת זמן ישראל.

מדובר בעלות צנועה יחסית להפקת ענק מושקעת, בהשתתפות עשרות אישים בכירים מישראל והעולם – כולל מספר חסר תקדים של ראשי מדינות בישראל.

בבית הנשיא מבהירים כי המימון לאירוע התקבל מבית הנשיא, משרד החוץ, השב"כ, רשות שדות התעופה, המשטרה ועיריית ירושלים.

עוד עולה מבדיקת זמן ישראל כי קרן פורום השואה הבינלאומי, בראשותו של יוזם האירוע, איש העסקים היהודי-רוסי משה קנטור, לא השתתפה במימון האירוע. גורם בבית הנשיא מבהיר כי "לא ניתנה תרומה או מעורבות של כסף שלא קשור להוצאות תקינות ממשרד האוצר".

אירוח המנהיגים הזרים בבית הנשיא, לעומת זאת, לא נעשה, ברובו הגדול, על חשבון ממשלת ישראל, מאחר שלא מדובר בביקורים ממלכתיים. משרד החוץ והשב"כ השתתפו בחלק קטן מהעלויות, בעיקר עלויות האבטחה, כמקובל בביקורים בלתי-ממלכתיים של מנהיגים זרים. הנוהל בביקורים כאלה הוא שממשלות המדינות המתארחות מממנות את הביקור של עצמן.

גורם המעורה בפרטים טוען כי התרומה של קרן פורום השואה הבינלאומי בראשות קנטור "סייעה בחלק ממימון האירוח של המנהיגים הזרים". אותו גורם לא ידע, או לא רצה למסור, איזה מנהיגים זרים התארחו במימונו של קנטור ובאיזו עלות.

מקרן פורום השואה הבינלאומי לא נמסרה תגובה ובקרן סירבו למסור פרטים ולענות לשאלות בנושא.

מיד ושם נמסר כי נושא המימון לא נמצא באחריות המוזיאון.

מבית הנשיא נמסר כי האירוע ביד ושם מומן כולו על ידי ממשלת ישראל בהתאם להקצאות תקינות ושקופות של משרד האוצר, וכי אירוח המנהיגים הזרים לא התבצע במימון ממשלת ישראל.

עוד 242 מילים

מפעלי ים המלח משנים את הטבע

הדיווח המדובר על ״הנהר הסודי״ בים המלח חידד: ספק אם יש עוד מקום בעולם שבו הטבע נכנע כה מהר להתנהלות אנושית ברוטלית ● לפנטזיות על תיירות בולענים הצטרף עכשיו הגרנד קניון החדש שלנו, שהוא בעצם תעלה תפעולית של מפעלי ים המלח ● הגאולוגים כבר נתנו לזה שם: עידן ה״אנתרופוקן״, שבו האדם משנה את פני הפלנטה

עוד 744 מילים
אוצר מילים
מושגי יסוד להבנת המציאות הישראלית
חֲסִינוּת

אל מול מנהיגי אומות העולם אשר הגיעו לירושלים, בירת הנצח של ישראל, על מנת לציין את זכר השואה, לשחרר את נעמה ולחשוף את עסקת המאה, אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינת חסינות בארץ ישראל, היא מדינת בנימין

ברחוב בלפור קמה משפחת נתניהו, שם עוצבה דמותה הרוחנית, הכוחנית והמלוכנית, שם חיה חיי נוחות מרבית, יצרה סרטוני רשת ויראליים והורישה לעולם כולו את דף המסרים הנצחי.

לאחר שהוגלתה המשפחה מביתה בכוח הזרוע, שמרה לו אמונים גם מן הווילה שבקיסריה, ולא חדלה מתפילה ומתקווה לשוב אל בית ראש הממשלה ולחדש שם ימיה כקדם.

מתוך קשר היסטורי ומסורתי זה חתרה המשפחה לשוב ולהיאחז בביתה העתיק, ובעשור האחרון שבה אל מעון ראש הממשלה עם פטרונים, טייקונים, מממנים ובני דודים, שהביאו את ברכת הקידמה לכל יושבי הבית שנושאים נפשם לעצמאות כלכלית.

השואה המשפטית שנתחוללה על המשפחה בזמן האחרון, במהלכה הוגשו כנגדה כתבי אישום מזעזעים, הוכיחה מחדש את ההכרח בפתרון בעיית המשפחה המלכותית, על ידי חידוש מוסד החסינות בארץ ישראל, אשר תעניק לאבי המשפחה מעמד של מנהיג נשגב בתוך משפחת העמים.

בכ"א בנובמבר 2019 קיבל היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט ימ"ש, החלטה המחייבת הגשת כתבי אישום על שוחד, מרמה והפרת אמונים. הכרזה זו של היועץ המשפטי לממשלה כנגד המשפחה המלכותית – אינה ניתנת לביצוע.

זוהי זכותה הטבעית של משפחת נתניהו להיות מורמת מעם ופטורה מהטרדות משפטיות במולדתה.

לפיכך נתכנסנו אנו חברי מועצת הביביסטים, נציגי הליכוד והימין, בדיון מליאת הכנסת על בקשת החסינות, ובתוקף זכותנו הטבעית וההיסטורית על השלטון בישראל ועל יסוד הבוז שלנו לשמאל, לכחול לבן, לערבים, לפרקליטות, לתקשורת, לג'ורג' סורוס, לקרן לישראל חדשה, למערכת המשפט ולכל מי שביבי אומר לנו, אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינת חסינות בארץ ישראל, היא מדינת בנימין.

אנו קובעים שהחל מרגע זה ועד להקמת הממשלה בתום הבחירות שייערכו ב-2 במרץ 2020 ועד בכלל – ינהיג בנימין נתניהו את עם ישראל כראש ממשלה קבוע ונצחי, ויהיה פטור מכל ניג'וס, הטרדה, הצקה, ביקורת וחקירה כראש מדינת בנימין.

מדינת בנימין תהיה סגורה לחקירה משטרתית ולבדיקה משפטית.

מדינת בנימין תשקוד על פיתוח ההון המשפחתי לטובת כל ילדיה.

מדינת בנימין תהא מושתתת על יסודות התיחמון, הספין והמניפולציה, לאור חזונם של מלכי ישראל. תנהיג שיטת הפרד ומשול בין אזרחיה, בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש שימוש ברגשות דת, העדר מצפון, לשון פוגענית וחינוך קלוקל; תשמור על הנכסים הקדושים לכל בני המשפחה; ותהיה נאמנה לזלזול בעקרונות האומות המאוחדות.

מדינת בנימין לא תהיה מוכנה לשתף פעולה עם המוסדות והנציגים של הפרקליטות, המשטרה, העיתונות והחברה האזרחית ותפעל להרחבת השפעתה החברתית והכלכלית על ארץ ישראל בשלמותה.

מתוך ביטחון בנתניהו בנימין הננו חותמים בחתימת ידנו על הכרזה זו, במושב מועצת החסינות הזמנית, על אדמת המולדת, בעיר הקודש ירושלים, ערב שבת,
כ"ז בטבת תש"פ, 24 בינואר 2020.

רגב מירי / ביטן דוד / אמסלם דודו / אוחנה אמיר / זוהר מיקי / ריקלין שמעון / סג"ל אראל / מגל ינון / ציפר בני / טאוב גדי, ד"ר / ברדוגו יעקב / ביסמוט בועז / הביביסטית רונית / נתניהו יאיר / נתניהו אבנר / נתניהו שרה

עוד 452 מילים

גנץ נוטה שלא להיענות להזמנת טראמפ להגיע לבית הלבן בשבוע הבא

היועמ"ש מנדלבליט צפוי להודיע על העמדה לדין של ח"כ ביטן ● יושב ראש כחול לבן ימסור מחר בערב הצהרה לתקשורת ● הקרמלין: שחרור נעמה יששכר מתעכב כי טרם הוגשה בקשת חנינה רשמית ● הפרקליטות ערערה על ההחלטה שלא לאפשר חיפוש בטלפונים של שלושה מיועצי נתניהו

עוד 21 עדכונים

עוד לא ירד המסך על אירועי פורום השואה הבינלאומי ופרשת נעמה יששכר, וכבר עולה מסך חדש, על תכנית מדינית דרמטית שתהפוך לנושא מרכזי בבחירות הקרבות ● זו לכאורה ההצגה של נתניהו, אך ראש הממשלה יצטרך לגייס את כל הכוחות השיווקיים שלו כדי למכור את תוכנית טראמפ למחנה הימין, בעוד שראשי כחול-לבן, שעבדו בתיאום עם הבית הלבן בחודשים האחרונים, יתמכו בה כאיש אחד ● פרשנות

עוד 895 מילים

צינור הגז לא יסופח

סיבוב התעמולה שעשה ראש הממשלה על הפיכת ישראל למעצמת אנרגיה צפוי להסתיים כמו מסעות תעמולה שערך בעבר: בכלום ● ישראל מחזיקה בפחות מחצי אחוז מעתודות הגז הטבעי בעולם, וסיכויי ההקמה של צינור הגז לאירופה קלושים ● היה עדיף בהרבה אם נתניהו היה יכול להתגאות בהישגים בתחום האנרגיה המתחדשת

עוד 943 מילים

ישראל יודעת כיצד להתמודד עם ההצפות, אך לא עושה דבר

ד"ר סיניה נתניהו הובילה דוח בין-משרדי לממשלה על היערכות ישראל להסתגלות לשינויי אקלים, ובו המלצות לתכנית פעולה אסטרטגית לאומית ● הדוח אושר על ידי השרים כבר ב-2018, אך ההחלטות האופרטיביות לא יושמו עד היום ● החודש היא הביטה בכאב בתוצאות השיטפונות, וידעה שניתן היה למנוע חלק ניכר מהנזקים ● טור מיוחד

עוד 721 מילים

העירייה קונסת בעלי כלבים שכבר חוסנו או עזבו את העיר

עיריית רחובות שיגרה יותר מ-3,000 דוחות, בטענה כי כלבים לא חוסנו ● בין מקבלי הקנסות: בעלי כלבים שחוסנו, וגם תושבים שעזבו את העיר ושינו את כתובתם בתעודת הזהות ● בשירות הווטרינרי מסבירים שמערכת רישום הכלבים "ישנה ולוקה בחסר" ולא מעדכנת שינויי כתובת מהארנונה ● אבל בעירייה מטילים את האחריות דווקא על המתלוננים: "לא מדובר ב'תקלה׳, אלא בחוסר עדכון של בעלי הכלב״

עוד 1,141 מילים ו-1 תגובות

נתניהו וגנץ יגיעו בשבוע הבא לבית הלבן לדון על השלום באזור

נשיא גרמניה שטיינמאייר בפורום השואה העולמי ביד ושם: הלוואי שהייתי יכול לומר שהגרמנים למדו מהעבר, אבל שנאה מוסיפה להתפשט בארצי ● נשיא אוקראינה זלנסקי ביטל את הגעתו לאירוע, לדבריו, לטובת שורדי שואה; יד ושם: החלטה תמוהה ● נעמה יששכר התראיינה לטלוויזיה הרוסית, לאחר שצפתה באמה נפגשת עם נשיא רוסיה: אם פוטין אומר שהכל יהיה בסדר, אני מאמינה לו

עוד 56 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה