קצין במשטרת ישראל. אילוסטרציה (צילום: משה שי/פלאש90)
משה שי/פלאש90

הדלפות הן נשמת אפה של הדמוקרטיה. לא במקרה של חקירת רצח מאיה וישניאק

בהחלטה חריגה שנתן השבוע נציב התלונות על הפרקליטות, השופט דוד רוזן, נחשפת מסכת הדלפות שיטתית של ראש צוות החקירה בפרשת הרצח של מאיה וישניאק בקיץ האחרון ● "חומרי חקירה מרכזיים ומשמעותיים נמסרים לתקשורת, פעם אחר פעם, בשיטת עבודה מכוונת", תאר רוזן את מעשיו של רפ"ק אסף צוויג ● והכול מתוך מטרה של קידום אישי ורדיפת פרסום ● פרשנות

בחודש מאי האחרון הזדעזעה המדינה בשל רצח הצעירה מאיה וישניאק על ידי בן-זוגה עמית אלמוג. על כך שאלמוג הוא הרוצח אין מחלוקת. לפי חקירת המשטרה, וישניאק נרצחה בחניקה, בעודה שוכבת במיטה בסמוך לאלמוג. לאחר שסיים לחנוק אותה, צילם את עצמו מרקד לצד גופתה, בעודו מפזר שטרות כסף, ועל-פי הנטען תקף באמצעות סכין גם את אמו המתגוררת עמו לאחר שהגיעה למקום.

משפטו של אלמוג מתנהל מאז יולי האחרון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, באולמו של נשיא בית המשפט, השופט גלעד נויטל. במקביל למשפט הפלילי, התנהל בחודשים האחרונים הליך שונה בתכלית, שבמסגרתו מופנים החיצים דווקא כלפי ראש צוות החקירה בפרשת הרצח – רב-פקד אסף צוויג.

לפי הנטען בתלונה שהוגשה נגדו בחודש נובמבר האחרון לנציב התלונות על מייצגי המדינה בערכאות, השופט בדימוס דוד רוזן, הדליף צוויג במהלך ימי החקירה הראשונים חומרי חקירה בהיקפים סיטוניים לכלי התקשורת ולערוצי הטלוויזיה בפרט – והכול מתוך מטרה של קידום אישי ורדיפת פרסום.

נציב תלונות הציבור, השופט בדימוס דוד רוזן (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
נציב תלונות הציבור, השופט בדימוס דוד רוזן (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

הדלפות מחקירות פליליות אינן תופעה חדשה ולא בכל המקרים הן בהכרח עניין שלילי: בניגוד לטענות הנשמעות במקהלה מכיוון הפרקליטות, מכיוון הסנגוריה הציבורית, מכיוון לשכת עורכי הדין (המהדהדת את האינטרס של הסנגורים הפרטיים) ובמקרים רבים גם מכיוון בתי המשפט – הדלפות מחקירות של נבחרי ציבור לא תמיד פוגעות באינטרס הציבורי.

לעתים הן משרתות אותו בכך שהן מונעות טיוח מצד מקבלי ההחלטות במערכת אכיפת החוק, והן מהוות דרך יעילה להתמודד עם לחצים פוליטיים, מוסדיים וארגוניים, המגיעים בשלל דרכים אל ראשי המערכת.

אבל זה איננו המקרה הזה: כאן לא מדובר בחקירה בעלת היבט שלטוני אלא בחקירת רצח מזעזעת, שגם בה יש עניין תקשורתי כמובן, אך לא מטעמים של חשיבות פוליטית. בנוסף, לא מדובר רק ב"הדלפה" חד-פעמית אלא בשיטה של ממש, של מסירת חומרים מוכמנים מחדרי החקירות לכלי תקשורת לשם קידום האינטרסים האישיים של כחולי המדים.

כאן לא מדובר בחקירה בעלת היבט שלטוני אלא בחקירת רצח מזעזעת, שגם בה יש עניין תקשורתי כמובן, אך לא מטעמים של חשיבות פוליטית. בנוסף, לא מדובר רק ב"הדלפה" חד-פעמית אלא בשיטה של ממש

חקירתו של אלמוג החלה עוד באותו לילה שבו נעצר. כמעט מיידית הושם הזרקור על מצבו הנפשי, כשהוא סיפר כי "שמע קולות" שהורו לו לחנוק את וישניאק. הדברים שמסר באותו לילה הופיעו כבר לפנות בוקר בכתבה באתר ynet.

המידע המשיך לזלוג לכלי התקשורת, כאילו ביד מכוונת, ופורסם ברבים עוד לפני שעורכי דינו של אלמוג זכו לקבלו. כך, עוד לפני הדיון השני בבית המשפט בבקשת המשטרה להאריך את המעצר, כבר פורסם כי החשוד שלח לחברו תמונה של המנוחה, שאותה צילם מיד לאחר הרצח.

מבול הפרסומים נמשך לאורך כל השבועות הראשונים של החקירה, בעוד אלמוג נתון במעצר. מידע בלעדי לרבות הקלטות פוזר בין הערוצים 11, 12 ו-13 וכן בכתבה נרחבת במוסף "7 ימים" של ידיעות אחרונות.

הסנגורית של אלמוג, עו"ד אורית חיון, כיוונה את האצבע המאשימה כלפי ראש צוות החקירה, רפ"ק צוויג.

"אין חולק בדבר זכות התקשורת לפרסם וזכות הציבור לדעת", כתבה בתלונה שהגישה לנציב התלונות רוזן, "אך אין זכות לראש צוות החקירה להדליף חומר ראיות רגיש לתקשורת. חלה עליו חובה לשמור על החומר בסודיות מרבית. זכות הציבור לדעת אינה זכות הציבור להציץ, והיותה של פרשיה מעוררת עניין ציבורי אינה מצדיקה חשיפת כל פרט מחדר החקירות".

חלוקה עניינית לערוצי הטלוויזיה

כידוע, לנציבות התלונות על הפרקליטות ומייצגי המדינה בערכאות, בניגוד לתוכנית הפעולה של ח"כ גדעון סער, אין סמכויות להטיל סנקציות על ממלאי התפקידים בפרקליטות ובמשטרה, אלא סמכות המלצה בלבד. אך נראה שהפעם הגיע השופט רוזן הכי קרוב להטלת אמצעים עונשיים של ממש.

בהחלטה חריגה שנתן השבוע, ושרק תמציתה פורסמה ברבים, המליץ רוזן ליועץ המשפטי לממשלה לשקול פתיחת חקירה פלילית נגד רפ"ק צוויג, לצד גיבוש נהלים שיאפשרו פיקוח של הפרקליט המלווה על הדלפות בזמן חקירה פלילית.

רוזן ביקש לקבל תשובות מהמשטרה והפרקליטות. פרקליטת מחוז תל אביב (פלילי), עו"ד אשרה גז-איזנשטיין, ניסתה לקצץ בכנפיו של רוזן וטענה שמדובר למעשה ב"ביקורת מערכתית" ולא בתלונה נקודתית, והסמכות לביקורת מערכתית על הפרקליטות נתונה למבקר המדינה, ולא לנציב רוזן.

גם צוויג בעצמו התייחס לדברים, בתחילה באמצעות ראש ענף החקירות במחוז תל אביב, סגן-ניצב בועז חממי, ובהמשך באמצעות ייצוג פרטי ששכר לעצמו – של עו"ד אבי חימי, שהוא במקרה גם ראש לשכת עורכי הדין. לדברי צוויג, "אין ראיות ישירות" הקושרות אותו להדלפות כלשהן, ולכן לא ברור על מה נסמכת התלונה, ש"אינה נסמכת על עובדות מוצקות".

רוזן דחה את טענות המשטרה: "התמונה המצטיירת מהתלונה היא קשה וחמורה. חומרי חקירה מרכזיים ומשמעותיים נמסרים לתקשורת, פעם אחר פעם, בשיטת עבודה מכוונת, תוך חלוקה עניינית לערוצי הטלוויזיה העיקריים, כל ערוץ וחלקו, ולאמצעי תקשורת נוספים. אמצעי התקשורת שזכו להדלפות מתוככי חדרי החקירה הקפידו לתת קרדיט ולפאר את שמו של צוויג.

"חומרי חקירה נמסרים לתקשורת, פעם אחר פעם, בשיטת עבודה מכוונת, תוך חלוקה עניינית לערוצי הטלוויזיה העיקריים ולאמצעי תקשורת נוספים. אמצעי התקשורת הקפידו לתת קרדיט ולפאר את שמו של צוויג"

"עולה כי בענייננו דלפו פרטי חקירה רבים, אשר חל איסור מוחלט על פרסומם. יש בכך כדי לפגוע פגיעה אנושה בהבטחת שלטון החוק, באמון הציבור ברשויות המדינה ובתדמית עובדי הציבור, טוהר שיקוליהם וניקיון כפיהם".

עו"ד חיון יכולה בהחלט להיות שבעת רצון מהחלטתו של נציב הביקורת. "מדובר בהחלטה אמיצה הקוראת תגר על התופעה הבזויה של הדלפות המתבצעות ע"י משטרת ישראל היישר מחדרי החקירות למהדורות החדשות", היא מסרה לזמן ישראל.

עו"ד אורית חיון (צילום: האתר הרשמי של אורית חיון)
עו"ד אורית חיון (צילום: האתר הרשמי של אורית חיון)

"הדבר מזהם את החקירה ורומס ברגל גסה את זכויותיו של הנחקר לפרטיות וכבוד. לא בכל יום מתקבלת החלטה הממליצה על פתיחת חקירה פלילית כנגד קצין משטרה בכיר והדבר מצביע על חומרת המעשים שנעשו במקרה זה. יש לקוות שהיועמ"ש יראה בהחלטה זו הזדמנות לתקן את המעוות ולייצר מערכת אכיפת חוק אמינה וישרה יותר".

אפשר גם להניח שההתפתחות המסעירה – אם אכן תיפתח חקירה פלילית נגד קצין המשטרה החשוד בהדלפה השיטתית של חומרי החקירה – לא תזיק לקו ההגנה שבונה הסנגורית עבור הנאשם שלה בבית המשפט. אם לא קו של אי-שפיות, אז לפחות קו של הגנה מן הצדק נוכח ההתנהלות השערורייתית של רשויות האכיפה כלפי החשוד ברצח.

עוד 893 מילים
כל הזמן // יום חמישי, 14 בינואר 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

שכרון כוח או הפרעה נפשית?

במהלך כהונתו של הנשיא עם הבלורית הכי מרשימה אשר האדם המודרני זכה לראות, כולנו הבנו בזמן כזה או אחר שמדובר באדם עם אגו גדול מאוד. ההתמקדות הבלתי פוסקת של טראמפ בעצמו העניקה לו לא פעם את התווית נרקיסיסט. אבל מה זה בעצם אומר והאם התווית הזאת נכונה באמת במקרה של טראמפ?

כולנו הבנו מתישהו שמדובר באדם עם אגו גדול מאוד. ההתמקדות הבלתי פוסקת של טראמפ בעצמו העניקה לו לא פעם את התווית נרקיסיסט. אבל מה זה בעצם אומר והאם התווית נכונה במקרה של טראמפ?

לדתיים יש את התורה, לנוצרים את הברית החדשה, לאיסלאם את הקוראן ולפסיכולוגים יש את הדי.אס.אם. – ספר האבחנות הפסיכיאטריות האמריקאי, אשר נחשב לגביע הקדוש של האבחון, ובו שוכן המתכון להפרעת אישיות נרקיסיסטית. על פי הספר אישיות נרקיסיסטית מאובחנת בדימוי עצמי מנופח, צורך תמידי בהערצה וקושי באמפתיה. אם טראמפ עומד בחמישה קריטריונים מתוך התשעה שמופיעים בספר, נוכל לבשל לנו טראמפ נרקיסיסט:

1

חשיבות עצמית מנופחת – החשיבות העצמית של טראמפ באה לידי ביטוי עוד הרבה לפני ימיו כנשיא. הוא הרבה להגדיר את עצמו כאיש העסקים הטוב באמריקה ואף פתח קורס שלימד אנשים איך להיות טובים כמוהו, קורס שתגלה כמרמה ואף זכה בתביעה.

טראמפ גם כתב ספרים שאמורים ללמד את קוראיו איך להצליח כמוהו, ובעוד שטראמפ היה אכן מצליח ברמה מסוימת – הוא ממש לא היה מהמצליחים ביותר, היה פושט רגל סדרתי שהפסיד לא מעט כסף והפיל את חובותיו על בעלי המניות.

בימיו כנשיא, הפנטזיה של גדולה זכתה להתגשם והקצינה עוד יותר את הדימוי העצמי. היה אפשר לראות זאת באמירות רבות של טראמפ אשר טענו כי הוא הנשיא הטוב ביותר של אמריקה ושאמריקה זכתה לכהונה הראשונה הטובה שלה. טראמפ יכול לספר לכם שטיפל במגפה בצורה הטובה ביותר, הפך את מצבה הכלכלי של אמריקה וכמה הוא נשיא טוב לאמריקה, למרות שעל פי הנתונים הוא לא בהכרח כזה. כל הישג שטראמפ משיג הוא היסטורי ויחודי, גם אם מדובר בהישג אשר קודמיו השיגו גם כן. כאשר מדובר בהישג שלו עצמו – בהכרח מדובר בהישג מרשים.

2

התעסקות בפנטזיות על שליטה, כוח יופי וניצחון – אי אפשר לדעת מה קורה בראש של אדם באופן מוחלט, אבל לפי היחס של טראמפ אל ההפסד שלו במירוץ לנשיאות, נראה שטראמפ חי בפנטזיה בה הוא הנשיא הכי טוב שראה העולם. ההפסד של טראמפ לא מתיישב עם הפנטזיה בה הוא חי ולכן הוא לא מוכן לקבל את ההפסד שלו. בטוח משהו בבחירות לא היה בסדר – לא הוא. אה והשיער. הטיפוח הבלתי פוסק של השיער והשיזוף.

התעסקות בפנטזיות על שליטה, כוח יופי וניצחון – לפי היחס של טראמפ להפסדו במירוץ לנשיאות, נראה שהוא חי בפנטזיה בה הוא הנשיא הטוב בעולם. ההפסד לא מתיישב עם הפנטזיה ולכן הוא אינו מוכן לקבלו

3

אמונה ביחודיות והסתובבות במעגלים בעלי סטטוס גבוה ומעמדות חברתיים גבוהים – גם לפני הנשיאות, טראמפ היה יוצא עם דוגמניות, מככב בריאליטי ומסתובב עם האנשים החזקים והמוכרים ביותר – כך הגיע לפוליטיקה.

4

צורך בסגידה ובהערצה – חשבון טוויטר אחד יספק את כל ההוכחות לסעיף הזה.

5

ציפייה לטובות מיוחדות וציות מוחלט לציפיותיו, תחושה של זכאות – את הבקשה של טראמפ לפנס לא לקבל את תוצאות הבחירות והאכזבה האמיתית שלו מכך שפנס לא היה מוכן לא לקבל את התוצאות כולנו ראינו בשבוע שעבר.

6

מנצל אחרים כדי להגיע למבוקשו – אפשר למצוא הרבה דוגמאות, אבל השבוע האחרון מוכיח שלטראמפ אין בעיה לנצל את תומכיו ומצביעיו לטובתו. הוא קרא להם, למשל, לצעוד איתו לגבעת הקפיטול, אבל הוא עצמו נשאר לראות את אירועי הפריצה האלימים והמדממים לקונגרס, כשהוא ספון מול מסך הטלויזיה בבית הלבן. גם צעדים פוליטיים רבים של טראמפ לוקחים מצוקה ומנצלים אותה לטובת סיכוי להיבחר – טראמפ ניצל את המגפה ואת הפגיעה באנשים כדי להפיץ "פייק ניוז" ולפגוע בדמוקרטים במחיר של חיי אדם.

7

חוסר יכולת או חוסר רצון לזהות ולהכיל את הרגשות של אחרים – חוסר אמפתיה כלפי אוכלוסיות חלשות יותר, כולל לעג פומבי לבעלי מוגבלויות והתייחסות מחפיצה, בוטה ומטרידה לנשים, וחוסר אמפתיה גם אל מצביעיו, כשידע כי הם עלולים להיפגע במהומות בקונגרס. בעולם של טראמפ יש מנצח ויש מפסיד, שולט ונשלט. ככה הוא כותב בספריו וכך הוא גם למד מעולם העסקים של אביו. בנוסף לכך, טראמפ לא מתחשב ברגשות האנשים אשר הצביעו נגדו, ולא מקבל את החלטתם. הם לא חשובים לדידו.

8

קנאה באחרים או אמונה שאחרים מקנאים בו – טבעי שאנשים שרוצים להיות הכי חזקים והכי טובים יקנאו באנשים שהגיעו לשם. בעוד טראמפ אמר הרבה פעמים שמקנאים בו, יש אדם אחד שבוודאות מהווה מושא קנאה עבורו – ברק אובמה. טראמפ תוקף את אובמה באובססיביות בטוויטר ומשקיע מאמצים רבים בפגיעה בתדמית שלו תוך כדי הפצת פייק ניוז כמו "תעודת הלידה של אובמה מזויפת". כואב לטראמפ שמישהו כמו אובמה יותר אהוב ממנו, הוא רוצה להגיע לרמת האהדה שאובמה זכה לה.

ציוץ של טראמפ
ציוץ של טראמפ

9

הפגנת התנהגויות או עמדות יהירות ומתנשאות – במהלך הקריירה הנשיאותית שלו, טראמפ ניצל את הטוויטר כדי להשפיל ולהקטין יריבים פוליטים, נשיאים וראשי ממשלות בעולם ואף אוכלוסיות שלמות. הוא אפילו צייץ שיש לו כפתור לנשק גרעיני הרבה יותר גדול משל קים ג'ונג און, ובניגוד ל"כפתור" של קים, שלו גם עובד.

הפגנת התנהגויות או עמדות יהירות ומתנשאות – במהלך הקריירה הנשיאותית שלו, טראמפ ניצל את הטוויטר כדי להשפיל ולהקטין יריבים פוליטים, נשיאים וראשי ממשלות בעולם ואף אוכלוסיות שלמות

בואו נאמר את האמת, לא מפתיע שטראמפ יכול לענות על כל תשעת הסעיפים. אבל כן מפתיע כמה פוליטיקאים ואנשי מפתח מתאימים למתכון הזה – קנאה בדמויות פוליטיות מצליחות, הקטנת יריבים פוליטיים ואוכלוסיות מהצד הפוליטי השני, הסתובבות במעגלים חברתיים גבוהים, ולפעמים גם היעדר אמפתיה ודימוי עצמי מנופח. אז אם כוח הוא תחושה ממכרת אשר רק מעצימה את הכמיהה אליה ככל שהיא מושגת, מתי בעצם מדובר בהפרעה?

ההגדרה הגמישה והרווחת של הפרעה היא כשמה, משהו שמפריע – או לנו או לאחרים. אם אדם עונה על כל הסעיפים אבל הוא נמצא בסביבה אשר מוקפת אנשים דומים או סביבה אשר מאדירה ומחבקת מאפייני אישיות כאלה, איזה טעם יש באבחון הפרעה כזאת? ייתכן שההבדל היחיד בין האדם הפשוט שחושב שהוא ביג שוט ועסוק רק בלקדם את עצמו, לבין הפוליטיקאי הנפוץ שעסוק באותו הדבר – הוא רק המקום בו הוא נמצא. אז אולי הטיפול הטוב ביותר שאפשר למצוא להפרעת אישיות נרקסיסטית – הוא להיכנס לפוליטיקה.

*כותב הפוסט סובל מנרקיסיזם קל.

מסיים תואר ראשון בפסיכולוגיה, עובד ב"כאן" תאגיד השידור. מחפש את ההסבר הרגשי לכל תופעה אקטואלית, ומחבר הבלוג - "כל מה שאנושי".

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 947 מילים
עודכן לפני 5 שעות
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

התקיפה הלילה במזרח סוריה הייתה, על פי הדיווחים, פעולה משותפת של ישראל וארצות הברית - המידע המודיעיני אמריקאי, הביצוע ישראלי ● מעבר לכך, נשאלת השאלה האם המטרות שנפגעו היו בבחינת נשק שובר-שוויון שאיים באופן משמעותי על ישראל? או שמא מישהו רצה להעביר בעיתוי הרגיש הזה, של חילופי השלטון בארצות הברית, מסר חד-משמעי לאיראנים? ● פרשנות

עוד 499 מילים ו-1 תגובות

למקרה שפיספסת

אדלסון הפסיד בקרב על חייו, אבל ניצח בקרב על האמת

מעטים העיתונאים שהעזו לחקור ולעסוק במיליארדר, שמת אתמול בגיל 87 ממחלת הסרטן ● וכשערוץ 10 פירסם ב-2010 פרופיל מקיף על איל בתי הקזינו, אדלסון הפיל את הערוץ על ברכיו ואנס אותו לפרסם התנצלות שקרית ומשפילה ● אבנר הופשטיין, שהכין את הכתבה ההיא, חוזר לאותו ארוע דרמטי ומסכם את פועלו של מי שהשפיע על החברה הישראלית יותר מכל אמריקאי אי פעם

עוד 2,420 מילים ו-4 תגובות

הסכם צינור הנפט עם האמירויות הוא "פצצה סביבתית מתקתקת"

פרסום ראשון בעוד מכליות מתחילות להוביל נפט מים סוף לים התיכון, מאות מדענים מזהירים במכתב לראש הממששלה כי דליפה עלולה להכחיד את החיים התת-ימיים ולהרוס את השונית הנדירה באילת ● "אין תקדים בעולם למכליות שפורקות נפט בצמידות לשמורות טבע, לאתרי תיירות ולחופי רחצה" ● "די בתקלה או חבלה אחת 'קטנה' באחת המכליות כדי לגרום לאסון סביבתי גדול"

עוד 1,280 מילים

הציונות הדתית: בנט זרק את סמוטריץ׳ כי רצה להיראות טוב בפני החילונים במרכז ובשמאל

גנץ מינה את עמית איסמן לממלא מקום פרקליט המדינה ● אישה שאיבדה את בעלה ושני בניה והוזכרה בנאום נתניהו בנצרת: ״הוא מנצל אותי לקמפיין שלו״ ● נתניהו אמר בנאומו שבמשותפת מיואשים מכוחו העולה בחברה הערבית ● ח“כ סונדוס שנגררה ע״י שוטרים לפני הגעת נתניהו: ״נמשיך להתנגד לניסיון המכוער להפריד ביננו״ ● היועצים של יזבק נעצרו ● דני דיין הצטרף למפלגתו של סער

עוד 46 עדכונים

תגובות אחרונות

מעטים המנהיגים הקרובים יותר לנשיא המביך דונלד טראמפ מראש הממשלה נתניהו ● מעטות המדינות שמאמינות שהרוויחו יותר מהמדיניות שלו ● שבוע אחרי האירועים האלימים בוושינגטון, אנחנו כבר רואים את ההשלכות ● פרשנות

עוד 1,302 מילים ו-1 תגובות

למערכת המשפט בישראל יש נקודת עיוורון כזה מגיע למה שנקרא "לשון הרע בעניין חיילי צה"ל" - וכך קרה אתמול, כששופטת בית המשפט המחוזי בלוד פסקה נגד מוחמד בכרי בתביעת לשון הרע שהגיש נגדו לוחם צה"ל המופיע במשך 5 שניות בסרט "ג'נין ג'נין" ● קריאה ב-67 עמודי פסק הדין מעוררת תחושה שהתוצאה נקבעה מלכתחילה, וההנמקה נתפרה בטלאים גדולים ● פרשנות

עוד 1,005 מילים

הגירעון כרגע הוא רק מספר. את החור בכיס נרגיש בעוד שנה

נתניהו הבין באיחור שהתורה שלמד ממילטון פרידמן במאה הקודמת תחת תנאים כלכליים סטנדרטים, לא כל כך משתלבת עם משבר עצום מהסוג שבמהלכו נכתבים חוקי הכלכלה מחדש ● אלא שרצף החלטות מבוהלות על הזרמת כספים מהירה ונטולת תכנון הובילה לגירעון עתק של 160 מיליארד ש"ח ● את הההלוואות שמימנו את הגירעון הזה נשלם בעתיד, ואת מרבית הנטל ישאו ילדינו ● פרשנות

עוד 644 מילים

בעוד שנה זה יקרה: עידן המיחזוריות על המדרכות אמור להסתיים, והמיחזור סוף סוף יתבצע באמצעות מכונות אוטומטיות בסניפי רשתות השיווק ● אביב לביא בחן את המכונה היחידה שכבר פועלת באיזור המרכז וגילה שהיא אמנם ידידותית למשתמש - אבל יש עוד הרבה עבודה כדי ליישר קו עם חוויית המיחזור של המרכולים באירופה

עוד 687 מילים ו-3 תגובות

במפלגת העבודה מנופפים בנכסי המפלגה כדי להפוך אותה לאטרקטיבית בשוק איחודי המפלגות ● שווי נכסיה מוערך בכ-150 מיליון שקל - אבל רובם מגרשים ריקים שלא מושכרים, ומוגדרים כ"הקדש" ולכן לא ניתנים למכירה ● מהמנגנון המפואר נשארו תשעה עובדים ● עם חוב של 8 מיליון שקל, המפלגה היא יותר נטל מנכס ● מרב מיכאלי: "לא יודעת את המצב הכספי שלנו, עמיר מסרב להגיד לי"

עוד 1,628 מילים ו-2 תגובות

גנץ: ״כחול-לבן מפלגה יציבה ומתחזקת – אין סיבה שאפרוש"

מקורבי לפיד: גנץ אינו מעוניין בחיבור ועשה עלינו סיבוב תקשורתי ● מירי רגב צולמה מפרה את תקנות הסגר בלשכתה ● מחקר ראשוני מראה כי החיסון של פייזר מגן גם מהדבקה ● המיליארדר שלדון אדלסון הלך לעולמו בגיל 87 ● נתניהו: פעולותיו ייזכרו לדורות ● טראמפ: היה תומך נאמן לישראל ● סקר: לגוש נתניהו יחד עם בנט יש 58 מנדטים ● איחוד שמאל-מרכז משיג 28 מנדטים

עוד 40 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה