דעה זליכה התבזה, אבל אין הצדקה לשמוח לאידו

זליכה לא לקח שוחד, לא הפר אמונים ולא ביקש מתנות מאף אחד ● הוא ניהל קמפיין בחירות מגלומני, שנע לא פעם בין הזוי למביך, ובסופו של דבר התרסק ● ואף שמדובר במנהג ישראלי ידוע, השמחה לאיד על כישלונו נוגדת לכל העקרונות שדוגלים בהם דווקא אלו שלועגים לו

ירון זליכה בשוק הכרמל במהלך מערכת הבחירות, 9 במרץ 2021 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
אבשלום ששוני/פלאש90
ירון זליכה בשוק הכרמל במהלך מערכת הבחירות, 9 במרץ 2021

הקמפיין של פרופ' ירון זליכה במערכת הבחירות האחרונות נע לא פעם על הטווח של בין הזוי למביך.

הסרטונים על סקרים מופרכים שהציג, עם מספר מופרך של מנדטים, הפכו למערכון סאטירי בארץ נהדרת. ההתכתשויות האינסופיות שלו מול התקשורת לא השיגו שום מטרה.

הסרטון, שפרסם ביום הבחירות, על אכילת הכובעים, הייתה בחירה בין לצאת כמנצח הגדול של הבחירות או המביך של השנה. זליכה עשה זאת למרות שידע שהאפשרות השנייה היא היותר ריאלית.

במבחן התוצאה, המגלומניות שהפגין זליכה לאורך כל מסע הבחירות לא החליקה טוב בגרון המצביעים הפוטנציאלים שלו בגוש השינוי. תשאלו, למשל, את רון חולדאי שהתחיל את הקמפיין המגלומני שלו כמועמד לראשות הממשלה וסיים באופן אירוני כשהוא מתדפק על דלתה של מפלגה המונהגת על ידי מי שחרטה על דגלה צניעות וענווה.

הביקורת שהטיח גוש השינוי נגד העקשנות של זליכה להמשיך לרוץ ולבזבז להם קולות הייתה לגיטימית ומובנת. גם הכעס אחרי הבחירות על "גזילת" מנדט שהיה עשוי להשאיר את נתניהו בבלפור מובן בהחלט.

אבל – ולמרות שמדובר במנהג ישראלי ידוע – השמחה לאיד על כישלונו של זליכה נוגדת לכל העקרונות שדוגלים בהם דווקא אלו ששמחים בנופלו.

זליכה לא לקח שוחד, לא הפר אמונים ולא ביקש מתנות מאף אחד. את רוב כספי המימון הגדולים של מסע הבחירות הוציא מכיסו. כל "חטאו" היה שהוא נלחם על עקרונותיו על פי צו מצפונו עד הסוף מבלי לדפוק חשבון לאף אחד, כפי שכל מי ששמח כעת על נפילתו היה מצפה שינהגו גם הפוליטיקאים שבחר.

זליכה לא לקח שוחד, לא הפר אמונים ולא ביקש מתנות מאף אחד. את רוב כספי המימון הגדולים של מסע הבחירות הוציא מכיסו. כל "חטאו" היה שהוא נלחם על עקרונותיו על פי צו מצפונו עד הסוף מבלי לדפוק חשבון לאף אחד

אז נכון, אפשר לבוא אליו בטענות שנהג בחוסר אחריות, סבל משיגעון גדלות והפקיר את השלטון לנתניהו, אבל מצד שני מי קבע שבדמוקרטיה המועמד צריך להתפשט מכל עקרונותיו ולעמוד דום בשירות גוש שלדעתו לא משרת או מקדם את המטרות שלשמן הוא רץ?

ואם היה עושה זאת – מה היה אז ההבדל בינו לבין מועמד אחר של הליכוד שממומן על ידי הציבור ונעמד דום בשירות נתניהו גם אם זה נוגד את עקרונותיו?

גם השמחה לאיד על שנפל מתחת לאחוז ולכן לא יקבל יחידת מימון מפלגות – תמוהה. זכותו של זליכה, כמו של כל מועמד אחר שרץ עד הסוף, לקבל את מימון המפלגות אם עבד מספיק קשה בשביל לזכות בתמיכתם של עשרות אלפי אזרחים. בנקודה הזו אין הבדל בינו לבין מנהיגי כחול-לבן או מרצ או הציונות הדתית.

זליכה סיכן את כספו שלו. את השיעור בענווה והעונש על התעקשותו לרוץ עד הסוף – הוא כבר קיבל. העונש השני – של השפלה ציבורית ושמחה לאיד – בהחלט מיותר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
6
מאיפה אתם מוצאים את כל הכתבים המגוכחים האלה,כתבים שמשרבבים כל מיני גיבובי שטויות,אגב-מה גם אחרי שבנט אמר לשמאל בצורה חד משמעית שאין שום שהוא הילך איתם ושהוא לא יעמוד כראש ממשלת שמאל בשו... המשך קריאה

מאיפה אתם מוצאים את כל הכתבים המגוכחים האלה,כתבים שמשרבבים כל מיני גיבובי שטויות,אגב-מה גם אחרי שבנט אמר לשמאל בצורה חד משמעית שאין שום שהוא הילך איתם ושהוא לא יעמוד כראש ממשלת שמאל בשום אופן,ושיש אנשים הזויים שחיים בסרט שאעשה דבר כזה-צר לי לאכזב אותם,ואחרי שהוא אמר את כל זה,עדיין גוש השמאל,מיתעקש ליקרוא לעצמו גוש השינוי עלאק(שינוי ממה?-מהעשור הביטחוני,הכלכלי,המדיני והסוציואקונומי הטוב בתולדות ישראל,שינוי ממה?מבלימת הטרור כליל שיש כרגע להחזרת הטרור והטילים ששוב השמאל יביא עלינו על ידי הרפיסות והכניעה הרגילה שלהם?
שינוי ממה?-מהורדת מיסים לשכבות החלשות בכל ממשלות נתניהו(מלבד יאיר לפיד,שר האוצר הכושל והאכזרי בהיסטוריה-שהיה היחיד שהעלה מיסים לשכבות החלשות,בזמן שכל השאר הורידו!)-להעלאת המיסים?
שינוי ממה?-מזה שמעמדה של ישראל בעולם מעולם לא היה טוב יותר-למצב ששוב השמאל יחזיר אותנו ליהיות מדינה סופגת ועלובה,שנותנת לכל העולם שוב לנהל אותה,להכתיב לה מה לעשות ואיך ליפעול ואף שוב ידרשו מאיתנו-ליספוג טרור,טילים וקורבנות,מבלי להגיב כדי להגן על אזרחינו ועוד ידרשו מאיתנו גם שניתן לארגוני הטרור בעבור זה-פרסים,שטחים,נשקים,שחרור כל המחבלים ללא תמורה וכסף אינסופי,כמו שקרה תמיד בממשלות השמאל האיומות,אז אם זה השינוי שאתם מציעים לנו-לא תודה!
עוד לא שמעתי על מזוכיסטים שמצביעים לשינוי מהמצב הטוב ביותר אל הרע).
בשמאל חיים בסרט שאם הם יקראו לעצמם בשם אחר מאשר שמאל-אז זה יגרום לנפתלי בנט להקים ממשלת שמאל שלמעשה-תוכיע אותו כבוגד הלאומי הכי גדול שדרך פה בקרב כל איש ימין במדינה(73אחוז מהיהודים בעם!)-בנוסף לכך שהוא יחסל לעצמו את הקריירה הפוליטית ויירק לבוחרים שלו בפנים,תמשיכו לפנטז שמאלנים,מה עוד נותר לכם הרי?-תנו לי לעשות לכם ספויילר-אין שום סיכוי בעולם שבנט יחבור לשמאל ויקים איתו ממשלה,גם אם תיקראו לעצמכם במיליון שמות אחרים ומכובסים מאשר שמאל,רק כי אתם יודעים שהשמאל הוא מוקצה בקרב חלקים מאוד גדולים בעם ושבנט לא יקים איתכם ממשלה כי אחרי זה כולם יגידו עליו שהוא בגד והלך עם השמאל,אך אל תיבנו על זה,גם אם תיקראו לעצמכם מחנה ה"שינוי" כדי להיתכחש ולהסתיר את מה שאתם-כולם עדיין יודעים שאתם שמאל וזה פשוט לא עובד על אף אחד.
ואיזה בדיוק עקרונות וערכים יש לזליכה?-לפגוע בטייקונים ובעסקים המאוד גדולים כדי לעודד אותם להשקיע במדינות אחרות במקום פה-ובכך לפגוע באינספור מקומות עבודה חדשים וישנים כאחד,יעודד את האבטלה בצורה ניכרת ושוב יחזיר את הפערים המטורפים שהיו בתקופות השמאל האיומות.
ואיזה עקרונות וערכים בדיוק,יש לאותם אנשים שכביכול זה נוגד את הערכים שהם חרטו על דיגלם(ואני מניח שהכתב היתכוון לשמאלנים)האנשים האלה מפוצצים בשינאה אינסופית,הם כל היום מקללים,מסיתים,מאיימים,תוקפים שוטרים ואת אנשי הביטחון,קוראים לפגיעה בראש הממשלה,מנסים לעשות לו מצור על הבית,
מפגינים באלימות כי הם לא מוכנים לקבל את הדמוקרטיה ואת בחירת העם,כשביכלל "המנהיגים" שלהם כבר שנים מסתירים את כל הערכים והדעות השמאלניות שלהם,רק כדי להסתיר את מי שהם באמת,במטרה להונאות את הציבור ולימשוך מצביעי ימין על ידי שקר ורמיה,ואחרי הבחירות הם יירקו להם בפנים ויעשו בדיוק את ההפך,ושלא נדבר ביכלל על החיבוק האדיר שהשמאלנים מחבקים את הפדופיל-אוהד ברק,את המושחת האמיתי-אהוד אולמרט,את מטרידן הנשים הסידרתי-מאיר כהן,את הגנבים-גנץ,בן ברק,
וסגלוביץ,את לפיד המושחת שהעביר חוק שמגלגל מיליארדים לכיסו של חברו הטוב מוזס-בתמורה לסיקור חיובי וממושך בידיעות אחרונות,ועוד חיבוק לשלל האנשים הניבזיים במדינה,שרק ביגלל שהם שמאלנים-הם זכו לחסינות טיבעית ממערכות החוק והמשפט,אחרת-היו כבר מגישים כנגד כל אלה,כתבי אישום חמורים ביותר וסביר להניח שחלקם הגדול כבר היה בתוך כותלי בית הסוהר.
אז על איזה בדיוק עקרונות וערכים של השמאלנים הכתב הזה מדבר? כולם יודעים שהשמאל איבד את הדרך,ביחד עם העקרונות והערכים ממזמן,הם הרי ביכלל מוכנים להמליך את בנט לראשות הממשלה כשיש לו 7-מנדטים ולוותר על כל מה שהם "מאמינים בו",ערכים בשמאל עלאק חחחח עוד כתב שמאלני הזוי.

איש דעתן, ידען, מוערך וקצת מגלומן. גם אם הוא צודק ב 100% קפץ ישר למים (העכורים של הפוליטיקה הישראלית) במקום להצטרף למפלגה ולהוכיח בכנסת שהוא ראוי. גרם להפסד קולות למתנגדי השליט, קפץ ... המשך קריאה

איש דעתן, ידען, מוערך וקצת מגלומן. גם אם הוא צודק ב 100% קפץ ישר למים (העכורים של הפוליטיקה הישראלית) במקום להצטרף למפלגה ולהוכיח בכנסת שהוא ראוי. גרם להפסד קולות למתנגדי השליט, קפץ – וזכה לנפילה כואבת. רציתי שיצליח אבל היה ברור שאינו הולך בדרך נכונה.

ידע כל מגלומן ששורף קולות שזה יעלה לו 1.8 מיליון, ויותר חשוב! ילעגו לו במשל שנים הבנאדם כמעט הפך את ישראל לביביסטן, ניצלנו על הקשקש. ונסלח לו? הוא נעלב המסכנון? מדובר על 9 מיליון איש... המשך קריאה

ידע כל מגלומן ששורף קולות שזה יעלה לו 1.8 מיליון, ויותר חשוב! ילעגו לו במשל שנים

הבנאדם כמעט הפך את ישראל לביביסטן, ניצלנו על הקשקש. ונסלח לו? הוא נעלב המסכנון?

מדובר על 9 מיליון איש, שחצי מהם פשוט לא מבינים מה זה לחיות בדיקטטורה, שהחיים שלהם היו נהפכים לגיהינום פאשיסטי

והאידיוט הזה זליכה הביא אותנו מרחק ממדט אחד. אני אישית הייתי ערוך לעזוב את המדינה. בגיל 66

זליכה, אתה בנאדם אחד שהיה מוכן להקריב את אייכות חיי 9 מיליון בני אגם בשביל ה 1.8 מיליון שח שלך. אפס

עוד 408 מילים ו-6 תגובות
סגירה