אבל המשטרה לא הגיעה

ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לבטחון פנים אמיר אוחנה ומפכ"ל המשטרה קובי שבתאי בבסיס מג"ב בלוד, 13 במאי 2021 (צילום: קובי גדעון / לעמ)
קובי גדעון / לעמ
ראש הממשלה בנימין נתניהו, השר לבטחון פנים אמיר אוחנה ומפכ"ל המשטרה קובי שבתאי בבסיס מג"ב בלוד, 13 במאי 2021

חברי, עורך הדין גונן בן יצחק, וגם אחרים – לרבות ראש עיריית בת ים, שלחו התרעות למשטרת ישראל לקראת הזוועה שעמדה להתחולל בבת ים. קריאות הזוועה ברשת להגיע לבת ים כדי לתקוף ערבים היו גלויות לאורך היום. הכל היה ידוע מראש.

אבל המשטרה לא הגיעה.

חברי, עו"ד גונן בן יצחק, וגם אחרים – לרבות ראש עיריית בת ים, שלחו התרעות למשטרה לקראת הזוועה שעמדה להתחולל בבת ים. הקריאות ברשת להגיע לבת ים לתקוף ערבים היו גלויות לאורך היום. הכל היה ידוע מראש

אני מכיר היטב את תחנת משטרת לוד שמצויה כיום במרכז החדשות. את תחנת משטרת בת ים. תחנות משטרה נוספות במחוז ת"א. במחוז המרכז. גם במחוז ירושלים, במחוז חיפה, במחוז הצפון ובמחוז הדרום. מכיר היטב את משטרת ישראל בכל רחבי המדינה.

כתבתי פעמים כה רבות: יש במשטרת ישראל חלקים מצוינים. שוטרים מסורים. שוטרות אנושיות. אבל יש במשטרה חלקים לא מעטים שבהם מתפשטת תרבות של אלימות, כזב, חיפוי וריקבון.

בתום שנתיים ללא מפכ"ל, בוצע מינוי מפכ"ל אך ורק בעקבות הוראת בג"ץ. מדובר במי שהיה מפקד משמר הגבול. הוא לא פיקד על מחוזות משטרה רגילים. אינו מכיר את תחום החקירות. משולל השכלה משפטית. ובכל זאת קיווינו שיהיה מפכ"ל ראוי.

אבל חששנו מאד. כי ידענו מי מינה אותו. וידענו היטב ששיקולי השר אוחנה אינם ענייניים. מדובר בשר לביטחון משפחת נתניהו. מדובר במי שמשרת נאשם בעבירות פליליות חמורות, שמכהן בניגוד עניינים נורא בין חובתו לשקול אך ורק שיקולים של אינטרס הציבור לבין מעמדו כנאשם שקרן שהתנפל בצורה כוזבת, קונספירטיבית, מסיתה, מתלהמת וברוטלית על מערכות אכיפת החוק:

על משטרת ישראל, פרקליטות המדינה והיועץ המשפטי לממשלה.

זאת לצד מתקפות בוטות וכוזבות על מערכת המשפט.

(להבדיל מביקורת חשובה, הכרחית ואף קיומית על המערכות הללו שסובלות מלקויות עמוקות).

ואכן, התברר במהירות שיא שהמפכ"ל הוא מינוי כושל. שמפקד משטרת מחוז ירושלים הוא מינוי כושל. והשר לביטחון פנים הוא באמת השפל של השפל.

בתום שנתיים ללא מפכ"ל, בוצע מינוי מפכ"ל אך ורק בעקבות הוראת בג"ץ. מדובר במי שהיה מפקד משמר הגבול. הוא לא פיקד על מחוזות משטרה רגילים. אינו מכיר את תחום החקירות. משולל השכלה משפטית

הנאשם מפרק את השירות הציבורי. מטיל אימה על מערכת אכיפת החוק. ממנה לתפקידים בכירים אך ורק בהתאם לנאמנות אישית ולא בהתאם ליכולת מקצועית ואינטלקטואלית. מחריב את מוסדות שמירת הסף וביקורת המדינה. מחליש את משטרת ישראל ומשחית אותה פוליטית. ופועל בכל תחום אך ורק בהתאם לשיקול ההישרדות הפוליטית והמשפטית שלו. במקביל הוא מסית ומשסה ללא הפסקה לאורך שנים.

זו התוצאה. בימים אלה היא מונחת לנגד עיניכם.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
אוחנה השפל שבשפל ואנחנו סובלים, נפצעים ומתים. והשפל שבשפל יושב על כסא כבודו ומרסק אותנו העיקר שמבצע חומות מגן בלפור משיג את ייעדו. אם יש אלוהים איפה שהוא, שיטפל בו. כי כנראה אנחנו גם ש... המשך קריאה

אוחנה השפל שבשפל ואנחנו סובלים, נפצעים ומתים. והשפל שבשפל יושב על כסא כבודו ומרסק אותנו העיקר שמבצע חומות מגן בלפור משיג את ייעדו. אם יש אלוהים איפה שהוא, שיטפל בו. כי כנראה אנחנו גם שפל שנותנים למדינה שלנו להתרסק

עוד 379 מילים ו-2 תגובות
סגירה