פרסום ראשון בעבודה ובכחול-לבן בוחנים מיזוג עתידי

זה לא יקרה כל כך מהר, אם בכלל, אבל גם במפלגת העבודה וגם בכחול-לבן יש מי שמכשיר את השטח לאיחוד בין שתי המפלגות והתמודדות על ההנהגה בין בני גנץ ומרב מיכאלי ● בכיר בעבודה: "גנץ זה יתרון עצום, גם בשבילנו וגם בשבילו. הוא לא יכול להיות ראש ממשלה לבד עם כחול-לבן. הוא צריך את החיבור הזה איתנו" ● אבל יש גם בכירים שטוענים כי חיבור כזה לא יהיה אפשרי

בני גנץ, מרב מיכאלי (צילום: פלאש90, מונטז')
פלאש90, מונטז'
בני גנץ, מרב מיכאלי

החזון: שר הביטחון בני גנץ מתמודד מול מרב מיכאלי על הנהגת מפלגת העבודה-כחול-לבן. זה לא יקרה מחר ולא מחרתיים, אבל גם במפלגת העבודה וגם בכחול-לבן יש מי שמכשיר את השטח בכיוון הזה.

יש חברי כנסת שרואים את המהלך העתידי הזה סגור, אבל יש גם בכירים שטוענים כי חיבור כזה לא יבשיל כל כך מהר.

"מרב מיכאלי לא תסכים לוותר על העבודה. מפלגה מאוחדת בראשות גנץ שווה 15 מנדטים, אבל זה לא מעניין את מיכאלי. היא רוצה להוביל ותמשיך להוביל", אומר בכיר בעבודה.

"דבר אחד ברור", אומר מנגד בכיר בכחול-לבן. "גנץ לא יהיה תחת מרב מיכאלי. מעבר לזה, הכול פתוח".

בני גנץ (צילום: דוד כהן/פלאש90)
בני גנץ (צילום: דוד כהן/פלאש90)

בשבועות האחרונים שוחחתי עם פוליטיקאים משתי המפלגות, בעיקר אחרי התדרוכים המופרכים בליכוד לפיהם גנץ יפרוש מהקואליציה ויעמוד בראש ממשלה עם הימין והחרדים. רוב הפוליטיקאים מהעבודה וכחול-לבן התייחסו לחיבור בין שתי המפלגות כמו אל חיבור טבעי ומתחייב, גם אם הוא עדיין לא ממש עומד על הפרק.

"החיבור הזה מצוין לכולם", אומר בכיר במפלגת העבודה, אחד מיוזמי האיחוד בין המפלגות. "מיכאלי הצליחה להביא בבחירות שבעה מנדטים וזה הישג מעולה יחסית למצב שהיינו בו, אבל סיבת הקיום ההיסטורית שלנו היא לא להיות מפלגת קצה לא נחשבת.

"מיכאלי הצליחה להביא בבחירות שבעה מנדטים וזה הישג מעולה יחסית למצב שהיינו בו, אבל סיבת הקיום ההיסטורית שלנו היא לא להיות מפלגת קצה לא נחשבת"

"העבודה היא לא נישה ולא עוברת ליד. אנחנו צריכים להוביל את החץ. אנחנו לא יכולים להישחק בשמאל, וצריכים לקפוץ למיינסטרים.

"גנץ זה יתרון עצום, גם בשבילנו וגם בשבילו. הוא לא יכול להיות ראש ממשלה לבד עם כחול-לבן. הוא צריך את החיבור הזה איתנו. יש לנו תשתיות של סניפים ואנשים בכל הארץ. בכל מקום יורקים דם כדי להגיע למצב הזה. גם בכחול-לבן".

מרב מיכאלי (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
מרב מיכאלי (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)

בשתי המפלגות מבינים שאין הבדל אידיאולוגי מהותי בין העבודה וכחול-לבן. שרים, חברי כנסת, פעילים וגם מצביעים מזגזגים בין המפלגות הללו לשני הכיוונים. גם בימים אלה יש תנועה כזו, בעיקר לכיוונו של גנץ.

רן שוסטרמן, פעיל מרכזי בצפון שהקים את "חוג הגליל המערבי" במפלגת העבודה, טוען שעשרות פעילים שלו עוברים לגנץ. "אני רואה את מה שקורה במחוז המושבים בשנה האחרונה. אנשים לא מרגישים שייכים כי העבודה היא כמו מרצ. גנץ בראשות העבודה וכחול-לבן זה שובר שוויון, נהיה הרבה יותר חזקים מיש עתיד".

"אני רואה את מה שקורה במחוז המושבים בשנה האחרונה. אנשים לא מרגישים שייכים כי העבודה היא כמו מרצ. גנץ בראשות העבודה וכחול-לבן זה שובר שוויון, נהיה הרבה יותר חזקים מיש עתיד"

הבכיר בעבודה, לעומת זאת, טוען שבתקופה האחרונה פעילים של העבודה בפריפריה חוצים את הקווים דווקא לליכוד. "אנשים רוצים להשפיע. הם לא מרגישים נוח בעבודה, אבל לא מוצאים שום מפלגה דמוקרטית בסביבה, לכן הולכים לליכוד כי שם הם יכולים להתפקד ואפילו להיבחר".

הבכיר מציע פריימריז פתוחים שבהם ייבחר המנהיג של האיחוד במרכז-שמאל. כל אחד יוכל לשלם סכום חד פעמי ולהשתתף. אם מפלגות נוספות ירצו להצטרף, אז מצוין.

"הפריימריז הפתוחים יאפשרו לדמוית שאינן עומדות בראש מפלגה קיימת להתמודד, ויכניסו לזירה מנהיגים אטרקטיביים," אומר הבכיר בעבודה. "מי שיסרב לקחת חלק באיחוד וישים את האגו האישי לפני הסיכוי למהפך יוקע, וכישלונו בבחירות מובטח".

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
8
כולם חיים רק על ביבי כאילו יש להם זכות קיום עצמונית. אז זהו שאין להם לא העבודה ולא גנץ הוירטואלי . ברגע שביבי ילך שתי המפלגות הללו תתפיידנה. הם צריכים אותו חזק בתמונה . מעבר לכך " העבוד... המשך קריאה

כולם חיים רק על ביבי כאילו יש להם זכות קיום עצמונית. אז זהו שאין להם לא העבודה ולא גנץ הוירטואלי . ברגע שביבי ילך שתי המפלגות הללו תתפיידנה. הם צריכים אותו חזק בתמונה . מעבר לכך " העבודה", של מיכאלי קרובה יותר בעמדותיה למרץ מאשר לכחול לבן. .. ולסיכום, זה לא יקרה.

אני מציע לכל אחד מהם להתמקד קודם כל בהעברת מצביעים מהליכוד למרכז. לגנץ יש סיכוי יותר טוב ממיכאלי ולפיד למרות סלידתי ממנו. מעבר לזה, רצוי מאוד להתכנס למודל של שתי מפלגות גדולות (ודמוקרטי... המשך קריאה

אני מציע לכל אחד מהם להתמקד קודם כל בהעברת מצביעים מהליכוד למרכז. לגנץ יש סיכוי יותר טוב ממיכאלי ולפיד למרות סלידתי ממנו. מעבר לזה, רצוי מאוד להתכנס למודל של שתי מפלגות גדולות (ודמוקרטיות) ומספר סביר של מפלגות מגזריות.

אני מקווה שזה לא יקרה. גנץ שהתחבר ליש עתיד ועזב בכדי לזכות בתפקיד תחת נתניהו, לא אמין. לך דע מה יעשה אם תהיה לו הזדמנות. די לנו בכוכבים לרגע.. מרב מיכאלי עושה עבודה טובה וי להניח לה להמ... המשך קריאה

אני מקווה שזה לא יקרה. גנץ שהתחבר ליש עתיד ועזב בכדי לזכות בתפקיד תחת נתניהו, לא אמין. לך דע מה יעשה אם תהיה לו הזדמנות. די לנו בכוכבים לרגע.. מרב מיכאלי עושה עבודה טובה וי להניח לה להמשיך.

בלון מבית מדרשו של גנץ הלוזר העבודה ככ טובה בראשות מיכאלי אז למה לדחוף להרס?! זה שוב הסכינים הלא מושחזות שגורמות לדימום יתר. מפלגת העבודה חייבת להשאר מפלגת העבודה. כן חייבים לשרש את גב... המשך קריאה

בלון מבית מדרשו של גנץ הלוזר
העבודה ככ טובה בראשות מיכאלי אז למה לדחוף להרס?! זה שוב הסכינים הלא מושחזות שגורמות לדימום יתר. מפלגת העבודה חייבת להשאר מפלגת העבודה. כן חייבים לשרש את גברדיית העסקנים המחרחרים מלחמה…זה תהליך מתמשך ומקווה שמירב תיטיב לטפל בו.

מדהים, גנץ?! גנץ!? גנץ הלא יוצלח, שבגד בבוחריו והציל את עורו של נתניהו? (בשביל התקווה להיות ראש ממשלה - לא קורונה, ולא אחריות לאומית, תפסיקו לקשקש). גנץ שהוכיח בשהותו כ"חליפי" שהוא לא ... המשך קריאה

מדהים, גנץ?! גנץ!?
גנץ הלא יוצלח, שבגד בבוחריו והציל את עורו של נתניהו? (בשביל התקווה להיות ראש ממשלה – לא קורונה, ולא אחריות לאומית, תפסיקו לקשקש). גנץ שהוכיח בשהותו כ"חליפי" שהוא לא מוכן לתפקיד בשום צורה ועשה כל טעות אפשרית, שהוכיח שהוא מהפוליטקאים עם החושים הפוליטים הכההים בישראל ושאותו ביבי הפך לסמרטוט?! גנץ שדפק על שולחנות למען תוספת תקציבית לפנסיות הגבוהות גם כך של חבריו במערכת הביטחון?! גנץ – התקווה הלבנה והפרווילגית שזכה לגמרי במקרה במעמדו – בעיקר כי *נראה* מתאים לתפקיד. זה שזה אפילו נשקל מבטיח שלא אתמוך במפלגת העבודה בבחירות הבאות. טיפשים. גנץ צריך להיבעט מהפוליטקיה לא לקבל עוד פרסים על היותו מנהיג גרוע במיוחד.

עוד 465 מילים ו-8 תגובות
סגירה