בעקבות גילוי תת הזן החדש של וריאנט דלתא בארץ, הנחה בנט לעדכן את מתווה התיירות

המתמחים משכו את מכתבי ההתפטרות שהגישו, לאחר שהושגה הסכמה בעניין קיצור המשמרות ● הרצוג הודיע על הקמת פורום אקלים, שבראשו יעמוד דב חנין ● לראשונה מתחילת המושב הנוכחי של הכנסת גברה האופוזיציה על הקואליציה: המליאה אישרה את ההצעה להקים ועדת חקירה לבחינת שיבוץ של מורים ערבים במערכת החינוך ● מודי הזמין את בנט לביקור רשמי בהודו

ישיבה בנושא הקורונה בהשתתפות ראש הממשלה נפתלי בנט, 23 ביוני 2021 (צילום: קובי גדעון, לע"מ)
קובי גדעון, לע"מ
ישיבה בנושא הקורונה בהשתתפות ראש הממשלה נפתלי בנט, 23 ביוני 2021

עמר בר-לב הסביר בראיון לרשת ב׳ את עמדתו בנוגע לשילוב צהל בפשיעה בחברה הערבית. לדבריו ״אין כוונה שצה״ל יתעסק בפשיעה. צה״ל צריך לשמור על הבסיסים שלו מהברחת נשק. יש הרבה מפעלי נשק מסוג קרלו ביו״ש – זה באחריות צה״ל״.

ראש הממשלה נפתלי בנט עם השר לביטחון הפנים עמר בר-לב ומפכ״ל המשטרה בהשקת התוכנית הלאומית להתמודדות עם הפשיעה במגזר הערבי, 11.8.2021 (צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ)
ראש הממשלה נפתלי בנט עם השר לביטחון הפנים עמר בר-לב ומפכ״ל המשטרה בהשקת התוכנית הלאומית להתמודדות עם הפשיעה במגזר הערבי, 11.8.2021 (צילום: עמוס בן גרשום /לע"מ)

עוד אמר השר לביטחון פנים כי חלקו של השב״כ יהיה מוגבל לחוק השב״כ ואין כוונה שהשב״כ יעסוק בפשיעה אלא רק ״אם יש לשבכ מידע על ארגוני פשיעה שמאיימים על ראשי עיר, אם הם חדרו למכרזים – במקרים האלו השב״כ ישתף במידע את המשטרה״.

לגבי חוק החיפוש החדש אמר בר-לב: ״אי אפשר להמשיך להתנהג לפי אותם כללית ולצפות לשינוי. אם כיום מתרחש ירי בתוך חנות – במצב הנוכחי המשטרה לא יכולה לאסוף את המצלמות. עד שמגיע הצו המצלמות נעלמות״.

בר-לב אמר שאולי בחודשים הקרובים הפשיעה דווקא תעלה עקב פעולות המשטרה האגרסיביות, והירידה תגיע בהמשך – היעד לסוף 2022 הוא לרדת בלפחות 10% במספר אירועי הרצח.

לאחר התקרית אתמול עם איימן עודה, בן גביר האשים ברשת ב׳: ״יאיר לפיד מסית ואיימן עודה מבצע. צריך להיות כתב אישום מהיר נגד עודה״.

בני בגין על חוק הכשירות בגל״צ: "החוק הקיים הוא פגע רע, שריד למשטר ישן, ואותו צריך לשנות. החוק מאפשר לרה"מ שהורשע ע"י 3 שופטים בירושלים להמשיך בתפקידו אולי שנים אחדות עד להכרעה סופית בביהמ"ש העליון".

מיקי זוהר אמר: "ברור שזו הצעת חוק פרסונלית ומתאימה למשטרים חשוכים כמו איראן וצפון קוריאה. מחר בבוקר כל פרקליט או יועמ"ש יקבע מי יכול להיות רה"מ ומי לא, זה אנטי-דמוקרטי ופוגע ברצון העם".

המשרד להגנת הסביבה פרסם את דירוג המפעלים המזהמים. זנדברג קורקטית מדי.

בגל״צ מדווחים כי בנט אמר בדיון קבינט מדיני-ביטחוני שנערך לאחרונה: ״הופתעתי מהלחץ האמריקני נגד הבנייה ביהודה ושומרון, זה קריטי להם״.

סגירה