הכנסת תבחר את נציגיה לוועדה לבחירת שופטים ב-14 ביוני

המועד האחרון להגשת מועמדות - 7 ביוני ● גנץ: אם הקואליציה תציב שני מועמדים מטעמה, נפרוש מההידברות ● אחרי שלפיד קרא לאופוזיציה להתאחד מאחורי מועמדותה של חברת מפלגתו, קארין אלהרר, לוועדה לבחירת שופטים, הודיעה חברת העבודה אפרת רייטן, שגם היא תתמודד לתפקיד ● היועצת המשפטית לממשלה הודיעה שהיא מתנגדת לגישור פלילי במשפט נתניהו

מליאת הכנסת, 5 במרץ 2023 (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת
מליאת הכנסת, 5 במרץ 2023

הטלוויזיה הסורית דיווחה מעט לפני חצות על תקיפה ישראלית באזור הבירה דמשק. מערכות ההגנה האווירית הסוריות הופעלו ויירטו טילים.

נשיא המדינה יצחק הרצוג כתב הלילה: "ברכותי לנשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן על ניצחונו בבחירות. אני משוכנע שנמשיך יחד לפעול למען חיזוק והרחבת הקשרים הטובים בין טורקיה וישראל".

ח"כ נעמה לזימי כותבת הבוקר: "יש סיבה שרוטמן וסמוטריץ יוצאים נגד לימודי הרוח והאמנות. הם רוצים פה חברה נטולת חשיבה ביקורתית, שלא תשבור מוסכמות ולא תערער על שלטון וכוח. כמו הכל בממשלה הזו, גם התקפת האקדמיה היא חלק בהפיכה המשטרית. לכן רק מתבקש לקרוא בכל הכוח נגד רוטמן כשהוא מגיע להטיף את משנתו ההרסנית בקמפוס".

תלמידי ישיבת חומש התמקמו הלילה במבנים כמה מאות מטרים מהמקום שבה ישבו עד היום בשומרון, כחודשיים לאחר שעבר החוק לביטול ההתנתקות.

ב-ynet מדווחים כי המבצע יצא לפועל רק לאחר שהתקבל אישור משר הביטחון יואב גלנט והשר סמוטריץ'.

על פי ההודעה שנשלחה מחומש "במבצע חשאי לאורך הלילה תלמידי ישיבת חומש מיקמו את הישיבה במקומה הקבוע באדמות המדינה. צעד נוסף בדרך להסדרה המלאה של ישיבת חומש. בסיום העבודות לפנות בוקר הגיע ראש מועצת שומרון יוסי דגן וקבע מזוזה בכניסה לבית המדרש. דגן: "רגע היסטורי – צעדים ספורים מתיקון העוול הנורא של הגירוש בחומש".

עוד נמסר כי במבצע שהתאפשר בעזרת תרומות מהארץ ומהעולם השתתפו תלמידי ישיבת חומש ומתנדבים שהגיעו לסייע.

בסיום העבודות לפנות בוקר הגיע ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן למקום קבע מזוזה בכניסה לבית המדרש של הישיבה ובירך:
"רגע היסטורי – צעדים ספורים מתיקון העוול הנורא של הגירוש בחומש, מאז הגירוש אנו פועלים ביום ובלילה כדי לתקן את העוול שהוא לא רק אישי כלפי המגורשים אלא כלפי עם ישראל כולו. לפני כחודשיים הכנסת הסירה באופן ממלכתי את אות הקין של הגירוש מספר החוקים של מדינת ישראל. וזהו צעד נוסף בדרך לתיקון המלא, עוד נגיע לגנים כדים ושא-נור, עם ישראל מרים היום את הראש".

מנכ"ל ישיבת חומש שמואל וונדי הוסיף "ב"ה התקדמנו הלילה עוד צעד לקראת ההסדרה המלאה של ההתיישבות והישיבה בחומש. אנחנו מודים לכל התורמים והמתנדבים ולכל העוסקים במלאכה לאורך כל השנים, שסייעו להגיע לרגע הזה".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד אמר בראיון ברשת ב' על רקע דיווחים על התפתחות בהסכם הגרעין בין איראן למעצמות כי "הסכם ביניים כזה הוא מסוכן. צריך לעשות כל מאמץ שזה לא יקרה. ייתכן ואנחנו משלמים מחיר על ההתרחקות שלנו מהממשל האמריקני. ייתכן והסכם כזה יקשה עלינו לפעול – וצריך לעשות הכל כדי שזה לא יקרה".

על השיחות בבית הנשיא אמר: "אם אני אחשוב שזה סכנה לדמוקרטיה או הונאה של נתניהו – אני לא אשב שם, אבל צריך לתת הזדמנות הוגנת".

סגירה