מפקד חיל האוויר: "אנחנו מבררים את משמעות המכתב; נפעל לשמור על כשירות החיל"

המחאה נגד המהפכה המשפטית: המשטרה עצרה לפחות 45 מוחים, שנחשדו בהפרת הסדר הציבורי ● הרצוג נפגש בבית הלבן עם ביידן ● הנגבי: נתניהו אמר לנשיא ארה"ב שהנושא היחיד שיידון אחרי הפגרה נוגע לשיטה לבחירת השופטים ● בניגוד לעמדת הייעוץ המשפטי לכנסת, ועדה חדשה, ולא הוועדה לקידום מעמד האישה, היא שתדון בהצעה לפירוק הרשות לקידום מעמד האישה

 • מפגינים מוחים בצומת רעננה נגד המהפכה המשפטית, 18 ביולי 2023 (צילום: רעיה ברקן)
  רעיה ברקן
 • חסימת כביש במחאה על המהפכה המשפטית בכביש 531, 18 ביולי 2023 (צילום: מחאת קפלן)
  מחאת קפלן
 • מפגינים מוחים בתל אביב נגד קידום המהפכה המשפטית, 18 ביולי 2023 (צילום: עודד בלילטי, AP)
  עודד בלילטי, AP
 • מפגינים צועדים ברחוב הרצל ברחובות במחאה נגד המהפכה המשפטית, 18 ביולי 2023 (צילום: רובי יהב)
  רובי יהב
 • הנשיא יצחק הרצוג ונשיא ארצות הברית ג'ו ביידן בבית הלבן, 18 ביולי 2023 (צילום: AP Photo/Susan Walsh)
  AP Photo/Susan Walsh
 • מפגינים צועדים בנתיבי איילון במחאה על קידום המהפכה המשפטית, 18 ביולי 2023 (צילום: כוח קפלן)
  כוח קפלן

במסגרת יום שיבוש על רקע המהפכה המשפטית נתלה הלילה שלט בצומת הסירה בהרצליה.

שלט נגד המהפכה המשפטית בהרצליה, 18 ביולי 2023 (צילום: טלי מלמד)
שלט נגד המהפכה המשפטית בהרצליה, 18 ביולי 2023 (צילום: טלי מלמד)

פעילות לילית של אחים לנשק: תליית שלט "גלנט מחסל את צבא העם!" על כביש 6 לייד קיבוץ רגבים.

אלפים שוטפים את שדרות רוטשילד בת"א.

בהארץ מדווחים כי עתיקות השייכות לישראל נמצאות באחוזתו של נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ, אך מאמציהם של בכירים בישראל להשיבן ארצה לא צלחו. הפריטים, נרות חרס עתיקים המהווים חלק מאוסף אוצרות המדינה, הוצאו לארצות הברית ב-2019 באישור מנהל רשות העתיקות דאז, ומאז לא הושבו ובאחרונה התברר כי הן מצויות באחוזת מאר א-לאגו שבפלורידה.

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, המריא הלילה לביקור מדיני בארצות הברית. בשיאו של הביקור יישא דברים בפני שני בתי הקונגרס האמריקאי, שיתכנסו למושב מיוחד לציון שנת ה-75 של מדינת ישראל.

הנשיא יצחק הרצוג בנתב
הנשיא יצחק הרצוג בנתב"ג לפני היציאה לארה"ב לפגישה עם הנשיא ביידן, 18 ביולי 2023 (צילום: חיים צח, לע"מ)

במהלך הביקור הנשיא הרצוג ייפגש עם נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן בבית הלבן. ביקור זה מגיע בהמשך להזמנתם של יו"ר בית הנבחרים לשעבר, ננסי פלוסי ויו"ר בית הנבחרים הנוכחי קווין מקארתי. זהו ביקורו השני של נשיא המדינה בארה"ב מאז נכנס לתפקידו

נשיא המדינה עם עלייתו למטוס:

אני יוצא לארצות הברית, לשליחות מרגשת, לציון 75 שנה לעצמאות ישראל. הוזמנתי על ידי יושבת ראש הקונגרס הקודמת, ננסי פלוסי, מהמפלגה הדמוקרטית ועל ידי יושב ראש הקונגרס הנוכחי, קווין מקארתי, מהמפלגה הרפובליקנית לשאת דברים במושב מיוחד של הקונגרס לציון 75 שנה לעצמאות ישראל. אירוע מרגש ונדיר, שבו אשא דברים בשמם של כל אזרחי ישראל, אשא דברים עם הסיפור הישראלי המרגש, המדהים, של היחסים בין ישראל לארצות הברית, יחסים עמוקים, יחסים מרגשים, יחסים המבוססים על ערכים משותפים שהולכים דורות ולכן הם חוצים ממשלים וממשלות.

אני מתרגש לפגוש מחר את הנשיא ג'ו ביידן, ידיד אמיתי של מדינת ישראל, אוהב ישראל, ששמחתי שגם בשיחתו עם ראש הממשלה נתניהו הערב הוא חזר והדגיש את המחויבות האמריקאית לביטחון ישראל, למאבק באיראן, למאבק באויבנו בכלל באזור ולשיתוף פעולה הדוק בתחומים הבטחוניים, הכלכליים והמדיניים.

אפגוש גם את סגנית הנשיא, את מזכ"ל האו"ם, את ראשי הארגונים היהודיים, את ראשי הממשל ועוד.

גם כשאהיה שם בארצות הברית, ליבי ומחשבותיי יהיו נתונות למה שקורה בישראל. אני חוזר וקורא לחברי הכנסת ולכל פעילי הציבור- אפשר להגיע לנוסחאות סבירות – גם בנושא הסבירות וגם בדברים אחרים. זה פשוט מחייב מאמץ, זה מחייב לוותר קצת, זה מחייב להכנס לחדר, זה לא חייב להיות בבית הנשיא זה יכול להיות גם מאחורי הקלעים בכנסת. תתאמצו, המחיר גדול מידי. תשעה באב בעוד שבועיים ואנחנו צריכים להזכר במחירים של פילוג, של ריב, של מתח פנימי, של מחירים גדולים מאוד שאומה משלמת על כך שעם קצת רצון טוב במקום זאת היא הייתה יכולה לפתור את האתגרים הללו. אני קורא לכולם לעשות את המאמץ הנוסף הזה, דווקא בשבוע הזה. תודה רבה."

היום לפנות בוקר, קבוצת לוחמי ולוחמות מילואים מכל יחידות הצבא, "הודיעו עד כאן. לא נתנדב לדיקטטורה". באקט של מחאה נתלו עשרות זוגות נעלי צבא ששירתו את המדינה לאורך כל גבולותיה ומעבר להם בעשרות השנים האחרונות. אנו מזמינים את חיילות וחיילי המילואים להגיע, להצטרף למחאה ולתלות את הנעליים ברחבת מוזיאון תל אביב מול משרד הבטחון.

חיילי מילואים תלו נעליים מול הקריה במחאה על המחאה המשפטית, 18 ביולי 2023 (צילום: מחאת קפלן)
חיילי מילואים תלו נעליים מול הקריה במחאה על המחאה המשפטית, 18 ביולי 2023 (צילום: מחאת קפלן)

פעילי אחים לנשק נקשרו זה לזה וחסמו את הכניסה למשרד הביטחון בקריה בתל אביב. מאות נוספים נוהרים לשם ברגעים אלה.

סגירה