בגלל נתניהו ישראל מצויה בשפל של כל תולדותיה

בנימין נתניהו בכנסת ביום ההצבעה על התקציב, דצמבר 2023 (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
Yonatan Sindel/Flash90
בנימין נתניהו בכנסת ביום ההצבעה על התקציב, דצמבר 2023

לאחר כל פיגוע בימי הממשלה הקודמת (ממשלת בנט-לפיד קצרת הימים), אמר בנימין נתניהו את המשפט החלול: הטרור מרים ראש היכן שהוא מריח חולשה.

מובן שבמציאות (הבלתי חלולה) יש מגוון סיבות להתפרצויות טרור, אך בהחלט ניתן להסכים שחמאס, חזבאללה, איראן והחות'ים ראו מה שכל מי שעיניו בראשו ראה:

נתניהו פירק את מדינת ישראל והחליש אותה באופן חסר תקדים ובפער עצום מכל מנהיג אחר או גורם אחר בתולדותינו מטעמיו האישיים והבזויים ביותר.

יש מגוון סיבות להתפרצויות טרור, אך בהחלט ניתן להסכים שחמאס, חזבאללה, איראן והחות'ים ראו מה שכל מי שעיניו בראשו ראה: נתניהו פירק את מדינת ישראל והחליש אותה באופן חסר תקדים

הוא גם הוזהר על כך מפורשות מטעם ראש חטיבת המחקר באמ"ן (הוזהר יותר מפעם אחת ובכתב, כמובן, כי אחרת היה מכחיש זאת). והוא בחר להתעלם ואף ללעוג.

מלאכת הפירוק, השיסוי וההחלשה של מדינתנו נמשכת גם מאז 7 באוקטובר. מספרי ההרוגים בקרבות בעזה נוסקים. משפחות חטופים נאלצות לרדוף אחרי ראש ממשלת הבלהות כבר 80 יום כדי שיטפל בכלל בנושא החטופים והשבויים, תוך שהוא מפעיל נגדן מכונת רעל בזויה באופן בלתי נתפס. נותרו לכל היותר 107 חטופים ושבויים חיים. ייתכן שהרבה פחות.

מספרי הילדים והנשים והזקנים והתינוקות והגברים הבלתי מעורבים המתים בעזה הם עצומים. אדירים. חסרי תקדים. ההפגנות במערב אינן רק פועל יוצא של אופנת הזדהות אוטומטית, מטומטמת, שטוחה, נפשעת ואף אנטישמית לעתים עם ארגון הפשע חמאס. ההפגנות והמחאות הן גם פועל יוצא של זעזוע אנושי שחשים אנשים סבירים מול מספרי המתים וממדי האסון ההומניטרי בעזה.

כל ההבדל שבעולם בין מפגיני סיסמאות הפלקט והשנאה מהים עד הנהר לבין מפגינים הומניסטיים שאכן מזועזעים מפשעי חמאס ובמקביל מזועזעים ממצבם של 2.3 מיליון פלסטינים בעזה.

ההפגנות במערב אינן רק פועל יוצא של אופנת הזדהות אוטומטית, מטומטמת, שטוחה, נפשעת ולעתים אנטישמית עם ארגון הפשע חמאס. הן גם פועל יוצא של זעזוע אנושי מול מספרי המתים וממדי האסון ההומניטרי בעזה

ישנם בין 120 אלף לבין 150 אלף עקורים ישראלים מהעוטף, שדרות ואופקים שהופקרו – הן לפני 7 באוקטובר, הן ביום 7 באוקטובר עצמו והן מאז 7 באוקטובר. הם מצויים 80 יום בחיים חדשים, איומים ומפחידים של מי שנעקרו מחייהם לאחר טראומה קיצונית באופן בלתי נתפס ביום 7 באוקטובר.

לצדם 80 אלף תושבי הצפון שפונו מיישובים רבים בצורה שמעולם לא הייתה במדינת ישראל. מעולם לא.

הגדה ממשיכה לבעור. מאות פלסטינים נורו שם למוות מאז 7 באוקטובר בגדה. התארגנויות מסוכנות של חמושים פלסטינים במוקדים שונים. פרעות מתנחלים בקהילות פלסטיניות קטנות וחסרות הגנה ובחסות הצבא. לפחות 16 קהילות פלסטיניות שנאלצו לעקור מבתיהן בשל האימה.

החות'ים ממשיכים לאיים מתימן. טילים שוגרו לעבר אילת. חסימת המעברים בים האדום מחמירה. היא נתקלת כעת בקואליציה בינלאומית בהובלת ארצות הברית. למעשה, אלמלא נושאות המטוסים מארצות הברית ואזהרתו הנחרצת של ג'ו ביידן לאחר 7 באוקטובר – ייתכן מאד שהיינו צופים במלחמה כוללת עם חזבאללה ועם מיליציות פרו-איראניות בסוריה ובעיראק.

וגם לאחר האזהרה ההיא מפי ביידן, מתחוללת מלחמה איומה ("בעצימות נמוכה" בשפה המכובסת: אין שום דבר נמוך בעוצמת אש שמומטרת מלבנון על יישובים אזרחיים כה רבים במדינת ישראל, ועל חיילי צה"ל בצפון. מובן שזה יכול להיות גרוע לאין ערוך).

וגם לאחר האזהרה "אל" מפי ביידן, מתחוללת מלחמה איומה ("בעצימות נמוכה" בשפה המכובסת: אין שום דבר נמוך בעוצמת אש שמומטרת מלבנון על יישובים אזרחיים כה רבים במדינת ישראל, ועל חיילי צה"ל בצפון)

הן אסטרטגית, הן מדינית, הן ביטחונית, הן צבאית, הן כלכלית, הן ערכית (קריסת נורמות מוחלטת. שום משמעות למושג האמת) והן מבחינת היעדרו של שירות ציבורי שהוחרב וקריסת כל מערכות המדינה הרקובות והמושחתות והמורעבות והמיובשות – מדינת ישראל מצויה בשפל של כל תולדותיה.

כך זה נראה באמת תחת נתניהו והממשלה הכי קיצונית בתולדות מדינת ישראל. מגדל השקרים קרס. הנוכל החלול התגלה במלוא מערומיו. השקרן הפתולוגי והמשסה התגלה במלוא ריקנותו. השחקן המזויף הזה התגלה כבובת קרטון בתחפושת. וכמוהו כל כנופיית האפרטהייד והשחיתות הרעשנית והריקנית.

כן, לטרור יש סיבות רבות, אבל אין ספק שהוא מרים ראש כשהוא מריח חולשה. למעשה: זה הרבה יותר מטרור שמרים ראש כי זיהה חולשה. אלו כל הארגונים התת-מדינתיים במזרח התיכון בחסות איראן שזיהו את ההזדמנות לסערה המושלמת.

פשוט כי מנהיגיהן ראו מה שכל מי שעיניו בראשו רואה:

בראש ממשלת ישראל עומד נרקיסיסט שמצוי בניגוד עניינים עם מדינת ישראל ואזרחיה והוא מחריב את המדינה בשיטתיות. מדינת ישראל מצויה במצב החלש והרקוב ביותר בתולדותיה באשמתו המוחלטת.

לו הייתה עוברת ההפיכה המשטרית, מדינת ישראל לא הייתה שורדת. למעשה, אם מדינת ישראל לא תהיה בעלת משטר דמוקרטי, היא לא תהיה. ועוד מספר שנים בראשות נתניהו, פירושן חורבנה המלא של מדינת ישראל.

אסטרטגית, מדינית, ביטחונית, צבאית, כלכלית, ערכית, ומבחינת היעדרו של שירות ציבורי שהוחרב וקריסת כל מערכות המדינה הרקובות והמושחתות והמורעבות והמיובשות – ישראל מצויה בשפל של כל תולדותיה

זוכרים מה היה פרויקט הדגל הפטפטני הבלתי נסבל בנאומיו והצהרותיו של הדחליל המאופר והמסית? הגרעין האיראני כמובן.

ובכן, איראן היא מדינת סף גרעינית בגללו, לאחר ששכנע את דונלד טראמפ לפרוש מהסכם הפיקוח שהשיג ברק אובמה. אם תחליט איראן לחצות סף זה, איש לא יוכל למנוע ממנה להיות דיקטטורה קנאית בעלת חימוש גרעיני ששוללת את זכותה של מדינת ישראל להתקיים.

עורך דין דניאל חקלאי הוא בעל משרד עריכת דין שמתמחה בייצוג בתחומי המשפט הפלילי, עבירות הצווארון הלבן, ועדות החקירה, הדין המשמעתי ולשון הרע. בן 46. נשוי ואב לשני בנים. פרסם מאמרים וכן סיפורים קצרים בכתבי עת דיגיטליים. אוהב מאד ספרות, קולנוע ומוזיקה. מוטרד מאד מהסכנות העצומות למשטר הדמוקרטי ולזכויות האדם והאזרח. מנסה לחשוב כיצד למקם את המשפט החוקתי ואת המשפט הפלילי בהקשרים סוציולוגיים, תרבותיים, פוליטיים, היסטוריים ופסיכולוגיים.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
עוד 766 מילים ו-1 תגובות
סגירה