נראה שראש הממשלה נגד עסקה להצלת אזרחיו מידי האויב‎

הפגנת משפחות החטופים, מרץ 2024 (צילום: איתי לנדסברג נבו)
איתי לנדסברג נבו
הפגנת משפחות החטופים, מרץ 2024

למה הוא מתנגד לעסקה? כי זה בנימין נתניהו. איך אפשר להבין את השטיקים והטריקים שנתניהו יוזם כדי למנוע עסקה?

מריחות הזמן – מפזר את הקבינט בגלל כניסת שבת, כאילו לא מדובר בפיקוח נפש. מונע מתן סמכויות לצוות המו"מ או מונע בכלל את צאתו של הצוות להמשך המו"מ, מערים דרישות נוספות אחרי שכבר החלה להסתמן הסכמה במו"מ בפריז, ועוד.

היכן המצפן המוסרי של רה"מ כשנראה שהוא מנסה שוב ושוב לטרפד עסקה על החזרת החטופות והחטופים ממחדל ה-7 באוקטובר?

משהו כאן לא הגיוני. לא מסתדר עם הרוח הישראלית, עם הקוד האתי המוסרי של צה"ל ושל מדינת ישראל.

היכן המצפן המוסרי של רה"מ כשהוא מנסה שוב ושוב לטרפד עסקה על החזרת החטופים ממחדל ה-7 באוקטובר? משהו כאן לא הגיוני. לא מסתדר עם הרוח הישראלית, עם הקוד האתי המוסרי של צה"ל ושל ישראל

הרי בכל המלחמות – השבויים היו הדבר הראשון שבו מטפלים מיד כשהקרבות נעצרים. אז מה קורה כאן לכל הרוחות?

ככל שמביטים בהתנהלות נתניהו, נראה שהוא מבוהל עד אימה מהאפשרות שהחטופים יחזרו בחיים. לא מהאפשרות שהם יישארו בשבי. אבסורדי ככל שזה נשמע, ראש ממשלת ישראל חושש מהאפשרות שעסקה תגרום להחזרת אזרחיו השבויים מידי האויב.

מדוע?

צריך היה להיות בהפגנות מוצ"ש כדי להבין. שלוש הפגנות שונות התנהלו סביב הקריה הביטחונית. בצומת קפלן עזריאלי החלה בתחילת הערב הפגנה שדרשה מנתניהו עסקה עכשיו. "עסקה או גזר דין מוות" קבע שלט אדום שחור את המסר המרכזי. החד והחריף.

בקפלן 22 החלה במקביל הפגנה שדרשה "בחירות עכשיו". "אתה הראש אתה אשם", קראו שם ודרשו את סילוק נתניהו מהשלטון.

ובכיכר החטופים מול המוזיאון בת"א, התקיימה הפגנה של משפחות החטופים בסיסמה המנומסת זהירה "החזירו אותם הביתה". בהמשך ירדו משתתפיה לשער בגין והצטרפו להפגנה מול הקריה בדרישה לעסקה עכשיו או גזר דין מוות.

ככל שמביטים בהתנהלות נתניהו, נראה שהוא מבוהל עד אימה מהאפשרות שהחטופים יחזרו בחיים. לא מהאפשרות שהם יישארו בשבי. אבסורדי ככל שזה נשמע, ראש ממשלת ישראל חושש מאפשרות חזרתם בעסקה

משפחות החטופים בעיקר ניסו להפגין את כאבם וסבלם, דאגתם לגורל יקיריהם ובקשתם מהממשלה להביא עסקה לכולם כמה שיותר מהר, כדי להוציאם מהגיהינום החמאסי.

המשפחות לא האשימו את נתניהו וממשלתו במחדל ה-7 באוקטובר, לא דרשו שיתפטר ולא דרשו בחירות. הן שמרו בשפתיים קפוצות על הפגנה ממלכתית, כשהפחד מפני אפשרות שראש הממשלה ינתק מגע מהן בגלל טענות פוליטיות כלפיהן, מצמרר אותן בכל מילה וקריאה פומבית. נתניהו כבר פירק את מטה משפחות החטופים וגרם למריבות ביניהן.

אבל כל זמן שזעם משפחות החטופים והחטופות ששוחררו לא מתפרץ במלוא עוצמתו, נתניהו מרגיש מוגן. ממשלתו יציבה. מפגיני קפלן שמזכירים לו את החורבן שהמיט על המדינה, לא מזיזים לו.

נתניהו רגיל לשנה של הפגנות נגד הרפורמה. גם הן לא הזיזו לו. גם לא עצומות ומכתבי התרעה ואזהרה מצד מאות אנשי ביטחון וכלכלה, עד שהגיע הבוקר של השבת השחורה בשמחת תורה.

5 חודשים מאז, נתניהו ממשיך להנדס תודעה כאילו אינו אחראי לקטסטרופה. "אחרי המלחמה כולם יצטרכו לתת תשובות, גם אני", הוא אמר באחת ההצהרות, כאילו הוא שווה ערך לכל מי שכפוף להנחיותיו. גם אני, זה אומר שיש הרבה אחראים וזה לא רק אני האחראי.

אבל כל זמן שזעם משפחות החטופים והחטופות ששוחררו לא מתפרץ במלוא עוצמתו, נתניהו מרגיש מוגן. ממשלתו יציבה. מפגיני קפלן שמזכירים לו את החורבן שהמיט על המדינה, לא מזיזים לו

אבל שיבת החטופים מעזה עלולה לפתוח את שערי הגיהינום הישראלי על נתניהו. החטופים עצמם ומשפחותיהם כבר לא יצטרכו להיזהר בכבודו של רה"מ. הן יוכלו להוציא את זעמם על ההפקרה של ישובי מערב הנגב, על רצח 1400 ישראלים, חטיפתם של 250, על אלפי הפצועים, על הרס ונטישת הישובים. הכל יתפרץ עליו כהר געש אנושי.

מההתפרצות הזו חושש נתניהו. צמרמורת עוברת בגוו ככל שהעסקה נרקמת וסיכוייה מתרבים. הוא יודע שזמנו קצוב, ואם וכאשר עסקה תצא לפועל, השמיים יפלו עליו.

המלחמה נגמרה, את האסון שהמיט על ישראל תחקור ועדת חקירה ממלכתית, והקריאה להדיח אותו מיד וללכת לבחירות בהן יסולק סופית ממשרד רה"מ, תצא לפועל.

מי שיעמדו בראש הדרישה הזו הן מי ששילמו את המחיר בגופם ממש.

זה הפחד המצמית את נתניהו. מול הסכנה לגורלו האישי הוא מעמיד את גורל החטופות הנאנסות בשבי ואת גורל הילדים והקשישים, הצעירים הפצועים ואת החיילים והחיילות הנמקים במנהרות חמאס.

אדם ללא מצפון וללא מוסר.

חבריו לממשלה חייבים להפסיק לשתוק. הביקורת מפי "מקורות בכירים" המושמעת באולפנים כלפי נתניהו, חייבת להפוך לגלויה. בשמם המלא של שרים, מפקדים ובעלי תפקידים.

אבל שיבת החטופים עלולה לפתוח את שערי הגיהינום על נתניהו. החטופים ומשפחותיהם כבר לא יצטרכו להיזהר בכבודו ויוכלו להוציא את זעמם על הפקרת היישובים, על הרציחות, החטיפות, הפצועים והרס הישובים

מדינה וחיי אדם לא יכולים להיות תלויים בגורלו הפוליטי של אדם אחד, שכבר הוכיח שהוא גורם לאסונות חוזרים ונשנים בכל תחום ונושא שהוא נוגע בו.

איתי לנדסברג נבו הוא אזרח המודאג מעומק השחיתות השלטונית, חושש לגורל הדמוקרטיה ומזועזע מהגזענות והאלימות בחברה הישראלית. לשעבר עורך "מבט שני" ומנהל מחלקת תעודה בערוץ הראשון (2002-2017). בן קיבוץ תל יוסף וממקימי הפורום למען אנשי המילואים ( 1995-2017) . כיום במאי, עורך תוכן ומפיק עצמאי.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
3
לאיתי לנדסברג תודה !!! כתבתי את הדברים האלה מזמן מזמן. נתניהו לא רוצה את שובם של החטופים בחיים מפחד שהם יהיו עדים במשפט שיוגש נגדו. נתניהו רוצה שחיילי צהל יהרגו את סינואר כדי שלא יהי... המשך קריאה

לאיתי לנדסברג תודה !!! כתבתי את הדברים האלה מזמן מזמן. נתניהו לא רוצה את שובם של החטופים בחיים מפחד שהם יהיו עדים במשפט שיוגש נגדו. נתניהו רוצה שחיילי צהל יהרגו את סינואר כדי שלא יהיה עד בבית המשפט ויחשוף את העסקאות שעשה עם נתניהו. כך פעל אברהם שלום בפרשת קו 300. הוא נתן הוראה לאהוד יתום ואנשיו להרוג את שני החוטפים ובסרט שומר החומות חשף בחצי פה כי לא רצה אותם כעדים בביהמ. שני החוטיפים של קו 300 היו משת"פ עם השב"כ. כך נולדה פרשת יוסי גינוסר. הצבא האמריקאי במלחמת עירק תפס את סאדם חוסיין חי ומסר אותו לידי הרשות החוקית בעירק כך נפתח משפטו . המשלחת לשיחות עם חמאס היא הזויה!! ראה את המסובים אל שולחן הקבינט. כולם אשכנזים,לבנים, ללא ידיעה של מילה אחת בערבית, ללא הכירות עם דת האיסלם, ללא הכירות עם תרבות האיסלם. אין לאיש מהם הבנה כלשהי בעולמם של המוסלמים. זה שיח חרשים. לשיחות עם חמאס צריכים לצאת 3 שהיו בדרגות גבוהות בצה"ל : נציג ערבי, נציג דרוזי, נציג בדואי. ולא אשכנזים לבנים. ( גילוי נאות : אני לבן בלונדיני עיניים כחולות) . נתניהו השיג את מטרתו הפוליטית במלואה: הוא פירק את הקיבוצים בדרום, פיזר את הקהילות, כך גם בצפון. ציטוט: " השמאלנים שכחו מז זה להיות יהודים" דברי נתניהו למקובל הקשיש כדורי. הוא גרם להמשך המלחמה כדי לדחות את עדותו וחקירתו בביהמ הפלילי. הוא ימשיך להרוג את חיילי צהל ומפקדיו כדי להגן בגופם על עצמו. נתניהו זייף את הבחירות לכנסתך המכהנת ה-25. יש לי את מלוא הפרטים , במלואם!! פתקי ההצבעה בקלפי עבור 3 מפלגות שזכו במירב קולות הבוחרים היו פתקים מזויפים. המפלגות הן : הליכוד, המחנה הממלכתי,יש עתיד. נוסח הפתקים המקורי – אצלי. הגשתי עתירה לבג"צ אך בביהמ העליון הרשמת חוסמת בגופה את העברת העתירה להרכב. חוק הבחירות לכנסת נ"מ התשכ"ט 1959 קובע שעקב הזיוף ביהמ חייב להכריז על בחירות חוזרות. נתניהו קיבל במרמה בתחבולה ובנסיבות מחמירות את תפקיד ראש הממשלה . פתקי ההצבעה הודפסו במדפיס הממשלתי בנוסח בלתי חוקי הפוסל אותם. אנשיו המקצוענים חדרו אל ועדת הבחירות המרכזית. יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט יצחק עמית ידע על הזיוף ושתק. הוא פחד לאבד את סיכויו להתמנות לנשיא ביהמ העליון. אם אתה ואני היינו נפגשים עם סינואר ואנשיו, כל החטופים , החיים והמתים, היו שבים הביתה. מי לקברו ומי למשפחתו. הרמטכל הרצי הלוי מפחד מנתניהו. גם כך, עתידו הצבאי נמצא מאחוריו. איתי לנדסברג את מבקש ממך מאד דברי איתי וניפגש בבקשה ממך. ערוצי השידור פתוחים בפניך. אני מוכן להיחשף עירום ועריה. כל החומרים שבידי יהיו בידיך. אנא טלפן אלי או שלח לי הודעה עם מספר טלפון שלך. נפתלי גור אריה עורך דין 050-8225435 ת.ד. 16660 ת"א. אנא השאר הודעה מזוהה בטלפון ואחזור אליך מייד. משפחות החטופים משותקים עקב האימה שהטיל עליהם נתניהו. איתי …בוא נילחם יחד עם חייהם !!! אנא ראה כך את שיא חייך. כשנלך יחד כל הממשל האמריקאי יגן עלינו בכל כוחו . הנשיא ביידן והנשיא אובמה מכירים את שמי. אני גרמתי לנשיא אובמה להשליך את נתניהו מאולם הדיונים על הסכם הגרעין עם אירן….איתי דבר איתי …דבר איתי…אני הזהרתי את הנשיא אובמה מפניה של מלכודת סכום אפס שטמנו לו נתניהו ואהוד ברק…כך ניצלה כהונתו הנשיאותית השניה וביידן היה סגנו. קיבלתי 2 מכתבי תודה האחד מאת הנשיא אובמה השני מאת אשתו מישל. הם שוגרו באינטרנט עם הזמנה לבקר בבית הלבן ואינני מוצא אותם. בבקשה דבר איתי……נפתלי.

אתי, אצוב לי לראות ששיקול דעתך השתבש. את נתניהו גם אני לא אוהב, אבל זה לא אומר שכול מה שהוא עושה זה תעות. כולם תמורת כולם פרושה: שחרור פחות ממאה חטופים חיים. סיום המילחמה, יציאת ישראל מ... המשך קריאה

אתי, אצוב לי לראות ששיקול דעתך השתבש.
את נתניהו גם אני לא אוהב, אבל זה לא אומר שכול מה שהוא עושה זה תעות.
כולם תמורת כולם פרושה:
שחרור פחות ממאה חטופים חיים.
סיום המילחמה, יציאת ישראל מעזה והמשך שלטון החמס.
שחרור כששת אלפים רוצחים. שידוע שחלקם יחזור לפעילות טרור ויהרגו ישראלים בעתיד.
עידוד המשך הטרור נגד ישראל.
האם זה באמת כדאי?

עוד 705 מילים ו-3 תגובות
סגירה