היום ה־225 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

נתניהו: גנץ מציב אולטימטום לראש הממשלה במקום לחמאס

גנץ הכריז כי הוא דורש תוכניות פעולה חדשות עד 8.6 או שהמחנה הממלכתי תפרוש מהממשלה. בין השאר מדובר על השבת החטופים, מיטוט חמאס, ניהול אזרחי של עזה ומתווה גיוס ● צה״ל השיב את גופתו של החטוף רון בנימין שנרצח ב-7.10; ארבעת הגופות שהובאו בסוף השבוע במבצע מיוחד נמצאו במתחם תת קרקעי בצפון עזה ● חברת הכנסת לשעבר יעל דיין הלכה לעולמה בגיל 85

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסתודד עם השר בני גנץ במליאת הכנסת. 13 במרץ 2024 (צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת)
נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת
ראש הממשלה בנימין נתניהו מסתודד עם השר בני גנץ במליאת הכנסת. 13 במרץ 2024

המלחמה בגזרה הצפונית: מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב תקפו במהלך הלילה משגר ומבנים צבאיים של ארגון חזבאללה במרחבים כונין ואל-חיאם שבדרום לבנון. צה"ל תקף מוקדם יותר היום בירי ארטילרי להסרת איום במרחב ח'נין שבדרום לבנון. כמו כן, זוהו הבוקר שני שיגורים לעבר מרחב בירנית, אין נפגעים ולא נגרם נזק.

מדובר צה"ל מסרו היום כי כלי טיס של חיל האוויר, בשיתוף חטיבת האש 215, חיסל פעיל מרכזי בג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני, ששימש כאחראי הלוגיסטיקה בחטיבת רפיח, במסגרת תפקידו היה אמון על הכנת האויב לקראת התמרון הצה"לי ברפיח.

עוד נמסר כי כוחות צוות הקרב של חטיבת גבעתי זיהו וחיסלו מחבל חמוש ב-RPG במבנה הסמוך לכוחות. בנוסף, לוחמי החטיבה ביצעו מספר פשיטות ממוקדות במרחב ואיתרו מטענים, כלי נשק, טילים ומשגרי RPG. במהלך פעילות של יחידת אגוז, הכוח איתר והשמיד משגר שמוקם במבנה צבאי במרחב.

פעילות צה"ל ברצועת עזה. 18 במאי 2024 (צילום: דובר צה
פעילות צה"ל ברצועת עזה. 18 במאי 2024 (צילום: דובר צה"ל)

בג'באליה, בפיקוד אוגדה 98 לוחמי צוות הקרב של חטיבת הצנחנים חיסלו ביממה האחרונה מספר מחבלים בסמוך לכוחות ואיתרו מספר נשקים מסוג קלאצ'ניקוב. לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 השמידו משגר רקטות טעון וניהלו מספר קרבות עם מחבלים שירו לעברם, המחבלים חוסלו. צוות הקרב של חטיבה 460 איתרו מספר פירים, חיסלו מחבל חמוש ב-RPG בקרבת הכוחות ואיתרו מספר מטענים במרחב.

פעילות צה"ל ברצועת עזה. 18 במאי 2024 (צילום: דובר צה
פעילות צה"ל ברצועת עזה. 18 במאי 2024 (צילום: דובר צה"ל)

השר בני גנץ ימסור הערב הצהרה לתקשורת בשעה 20:30 באולם בכפר המכביה. לאחריה יענה על שאלות כתבים. בוואלה מדווחים כי גנץ יציב תנאים ודרישות לנתניהו להמשך ישיבתו בממשלה ובקבינט החירום.

ח"כ לשעבר יעל דיין מתה היום בגיל 85. דיין, שסבלה בשנים האחרונות ממחלת ריאות קשה, הייתה מלבד חבר כנסת מטעם העבודה, סגנית ראש עיריית תל אביב-יפו מטעם מרצ תל אביב-יפו, ובתפקידה האחרון יושבת ראש המועצה העירונית מטעם סיעת תל אביב אחת שבראשות רון חולדאי.

יעל דיין בהפגנה בככר רבין נגד גירוש מבקשי מקלט, מרץ 2018 (צילום: גיל יערי / פלאש 90)
יעל דיין בהפגנה בככר רבין נגד גירוש מבקשי מקלט, מרץ 2018 (צילום: גיל יערי / פלאש 90)

דיין נבחרה בשנת 1992 לראשונה לכנסת. היא הוציאה לפועל את המלצתה של אורה נמיר, משנת 1978, להקים ועדה למעמד האישה בכנסת, וכיהנה כיו"ר הראשונה של הוועדה לקידום מעמד האישה. ב-1998 הביאה לחקיקת החוק למניעת הטרדה מינית. במהלך שנות כהונתה בכנסת שימשה כחברה בוועדת החוץ והביטחון וועדת חוקה, חוק ומשפט.

משלא נבחרה למקום ריאלי בפריימריז של מפלגת העבודה לבחירות 2003, הצטרפה דיין לתנועת שח"ר שהקים יוסי ביילין, והשניים פרשו מהעבודה והחליטו להתמודד לכנסת במסגרת רשימת מרצ-הבחירה הדמוקרטית-שח"ר, בה שוריין לה המקום ה-12, אך הרשימה המשותפת קיבלה רק 6 מושבים בכנסת.

בבחירות לכנסת השבע עשרה הוצבה ברשימת מרצ במקום ה-111 הסמלי.

יעל דיין ויצחק רבין ביולי 1989 (צילום: משה שי/פלאש90)
יעל דיין ויצחק רבין ביולי 1989 (צילום: משה שי/פלאש90)

דיין היתה האחרונה מילדיהם של בני הזוג משה ורות דיין שר הביטחון ואשת האופנה והחברה, שנותרו בחיים: הבמאי אסי דיין מת ב-2014 והפסל אודי דיין מת ב-2017. רות דיין מתה ב-2021, בגיל 103.

בערוץ הטלוויזיה הסעודי אל-חדת' דווח על תקיפת רכב באזור אל-מסנע בגבול לבנון-סוריה, בצד הסורי של הגבול. בדיווח נוסף של הערוץ נמסר האדם שהותקף ניצל.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
הגיע הזמן להפרדות מממלכת יהודה אין לנו מה לחפש עם ערימת הזבל שקרים טפילות משיחיות מי שחושב שאלה יעלמו כשהפסיכופת יצא מחיינו חי בסרט הרעל שהזריק הפסיכופת למטומטמים שמרכיבים את הקואליציה... המשך קריאה

הגיע הזמן להפרדות מממלכת יהודה
אין לנו מה לחפש עם ערימת הזבל
שקרים טפילות משיחיות
מי שחושב שאלה יעלמו כשהפסיכופת יצא מחיינו חי בסרט
הרעל שהזריק הפסיכופת למטומטמים שמרכיבים את הקואליציה זה לכל החיים
יותר סביר שנגיע להסכם שלום עם הפלסטיני מאשר עם היודונצים והחרדים

סגירה