היום ה־230 ללחימה ● 128 חטופים עדיין בעזה

דובר צה"ל לתצפיתניות שנחטפו: "נכשלנו בלהגן עליכן; אנחנו מחויבים להשיב אתכן הביתה"

צה"ל ושב"כ התנקשו במנהרה בג'באליה בחיי מפקד גדוד בית חאנון בחמאס ● הממונה על חופש המידע בצה"ל מסרה, במענה לפנייה שקיבלה, שאגף המודיעין העביר לנתניהו ארבעה מסמכי התרעה; לשכת ראש הממשלה: באף אחד מהמסמכים אין התרעה מפני מתקפה של חמאס ובחלקם נטען שפני הארגון להסדרה ● מנכ"ל משרד החוץ נזף בשגרירי ספרד, נורווגיה ואירלנד

 • מבנה בג'נין שנפגע בפעולה של כוחות הביטחון בעיר, 23 במאי 2024 (צילום: AP Photo/Majdi Mohammed)
  AP Photo/Majdi Mohammed
 • אספקה הומניטרית מוצנחת בחאן יונס שבדרום רצועת עזה, 23 במאי 2024 (צילום: Eyad BABA / AFP)
  Eyad BABA / AFP
 • אתר בכביש 90, בקרבת קריית שמונה, שבו פגעה רקטה ששוגרה מלבנון, 23 במאי 2024 (צילום: Ayal Margolin/Flash90)
  Ayal Margolin/Flash90
 • רקטות ששוגרו מלבנון ויורטו על ידי מערך ההגנה האווירית בשמי הגליל העליון, 23 במאי 2024 (צילום: Jalaa MAREY / AFP)
  Jalaa MAREY / AFP

מלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי קבינט המלחמה הנחה את צוות המו"מ להמשיך את המשא ומתן להשבת החטופים. בוואלה דווח כי ההחלטה התקבלה פה אחד.

עוד דווח נתניהו דחה את ההצעה של אלוף במיל' ניצן אלון, וגורם המעורה בדיון אמר לגל"צ: "זה לא כל מה שצוות המו"מ ביקש, אבל לפחות אפשר להתקדם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הלילה לבקשת התובע הכללי של בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, קארים חאן, להוציא צווי מעצר נגדו ונגד שר הביטחון יואב גלנט, ואמר בריאיון לפוקס ניוז כי "זו שערורייה. התובע בא לעשות דמוניזציה למדינה היהודית – ולדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון". לדבריו, מדובר בשקר מסוכן, כי זה יוצר השוואה בין מנהיגי ישראל שנבחרו באופן דמוקרטי לבין העריצים של חמאס.

נתניהו טען גן כי טענות התובע על כך שישראל משתמשת בהרעבה ככלי לחימה הן "ערימה של שקרים". הוא הוסיף: "אנחנו מכניסים 20 אלף משאיות עם 500 אלף טונות של מזון ותרופות. מחיר המזון בעזה צנח – כי השווקים לא משקרים. אזרחים מקבלים בערך 3,000 קלוריות ליום. זה הכול שטויות".

שר הביטחון האמריקאי לויד אוסטין שוחח הלילה עם מקבילו הישראלי יואב גלנט כדי לדון במצב בעזה ובתמיכת ארצות הברית בישראל. השר אוסטין חזר על התנגדויות נחרצות של ארה"ב לבקשתו המקוממת של התובע בבית הדין הפלילי הבינלאומי למתן צווי מעצר נגד מנהיגים ישראלים.

שר הביטחון יואב גלנט בפגישה עם שר הביטחון האמריקאי הגנרל לויד אוסטין בפנטגון. 26 במרץ 2024 (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
שר הביטחון יואב גלנט בפגישה עם שר הביטחון האמריקאי הגנרל לויד אוסטין בפנטגון. 26 במרץ 2024 (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

המזכיר הדגיש את הצורך הדחוף להגביר את הסיוע ההומניטרי לעזה בכל המעברים הזמינים. השר אוסטין עודד את ממשלת ישראל לסיים שיחות עם מצרים לפתיחת מעבר רפיח מחדש ולחידוש זרימת הסיוע ממצרים דרך כרם שלום.

המזכיר אוסטין והשר גלנט הסכימו על הצורך בתבוסת חמאס ובשחרור דחוף של כל בני הערובה, והם דנו כיצד להביס את השרידים של חמאס ברפיח תוך מזעור הפגיעה באזרחים.

השר אלי כהן קובל הבוקר בריאיון לגל"צ על הפרסום לפיו לא צפה בסרטון חטיפת התצפיתניות, ומסביר: "אף אחד לא הציע לי לצפות בסרטון, אם היו מציעים לי – הייתי צופה, בכלל לא הייתי מודע אליו".

סגירה