היום ה־231 ללחימה ● 125 חטופים עדיין בעזה

דיווח: נתניהו דחה הצעת הפרקליטה הצבאית להתאים את הפעילות ברפיח לצו בית הדין

החלטת בין הדין לעצירת הלחימה ברפיח בלב מחלוקת משפטית; השופט ברק: הצו מתייחס רק לפעולה שתביא לרצח עם; ישראל בתגובה להחלטה בהאג: לא נקיים ברפיח פעילות שתוביל להשמדת אוכלוסייה ● חמאס: מברכים על ההחלטה ● צה"ל חילץ מעזה את גופותיהם של אוריון הרננדס ראדו, חנן יבלונקה ומישל ניסנבאום ● דיווח: היועמ"שית צפויה להורות על בדיקה נגד מירי רגב

חיילי קומנדו נכנסים לפעילות ברפיח, מאי 2024 (צילום: דובר צה"ל)
דובר צה"ל
חיילי קומנדו נכנסים לפעילות ברפיח, מאי 2024

לפי הדיווחים, כוחות צה"ל פועלים במחנה בלאטה סמוך לשכם. חילופי אש עם מחבלים שגם משליכים מטענים לעבר הכוחות.

באתר פוליטיקו דווח כי ארה"ב מתכוננת לתפקיד "בולט" בעזה שלאחר המלחמה. לפי הדיווח, הרעיון הוזכר במסמך מסווג של משרד החוץ האמריקאי, שתיאר כיצד ארה"ב יכולה לעזור לייצב את עזה לאחר הפסקת אש.

ממשל ביידן שוקל למנות פקיד אמריקאי שישמש כיועץ אזרחי בכיר לכוח פלסטיני ברובו עם סיום הסכסוך בין ישראל לחמאס, אמרו ארבעה פקידים אמריקאים – סימן שארה"ב מתכננת להיות מעורבת מאוד בהבטחת המצב בעזה

לאחר המלחמה. היועץ האזרחי יתבסס באזור ויעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם מפקד הכוח, שיהיה פלסטיני או מעם ערבי, אמרו האנשים.

וושינגטון עדיין מתלבטת כמה סמכות רשמית תהיה ליועץ הזה, אבל כל הפקידים, שקיבלו אנונימיות כדי לפרט דיונים רגישים מאוד, הדגישו שזה חלק מתוכנית של ארה"ב למלא תפקיד "בולט" בהוצאת עזה מכאוס נואש.

לפי הדיווח, היועץ לעולם לא ייכנס לעזה בעצמה, אמרו הגורמים הרשמיים – אינדיקציה לרצון להימנע מכל רמז לכך שארה"ב תכתיב את עתיד השטח.

יו"ר בית הנבחרים האמריקאי, מייק ג'ונסון, הודיע הלילה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יתארח בישיבה משותפת של הקונגרס בגבעת הקפיטול כאות תמיכה בממשלת ישראל בעת הזו. לדברי ג'ונסון, הוא כבר קיבל אישור לכך ממנהיג הרוב בסנאט צ'אק שומר.

דובר צה"ל עדכן כי לפני זמן קצר מטוס קרב של חיל האוויר יירט בהצלחה כלי טיס בלתי מאויש שעשה את דרכו לאזור צפון הארץ מכיוון מזרח. נדגיש כי הכלי לא חצה לשטח הארץ.

כחלק מניסיונות היירוט, נפלו שברי מיירט בצפון הארץ וגרמו לשריפה באזור צפת, אין נפגעים, האירוע מתוחקר.

ראש ה-CIA, וויליאם ברנס, ייסע בימים הקרובים לאירופה כדי להיפגש עם ראש המוסד דיוויד ברנע ועם ראש ממשלת קטאר מוחמד בן עבדולרחמן אל תאני במאמץ להחיות את המו"מ התקוע לעסקת שחרור חטופים והפסקת אש, כך אמרו שני גורמים רשמיים לזמן ישראל אמש.

הפגישה ברמה הגבוהה תהיה הראשונה מאז התפרק המשא ומתן לפני שבועיים; לא ברור אם גם ראש המודיעין המצרי ישתתף, אם כי קהיר תישאר מעורבת בתיווך.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
סגירה