ניר חפץ ידרוש מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד שר המשפטים אוחנה

אוחנה תקף בכנסת את המשטרה והפרקליטות וחשף מידע, הנתון תחת צו איסור פרסום, על חקירת חפץ ● מנדלבליט: דברי השר חמורים ומעוותים את המציאות ● פורסמו תכתובות שבהן פעל חפץ להטות סיקור תקשורתי ● נחשף שהחוקר שהפעיל לחץ פסול על חפץ עזב את המשטרה ● כחול לבן והליכוד נפגשו: יש פערים גדולים, אך נוסיף להיפגש ● ביהדות התורה מתנגדים לבחירות ישירות

שר המשפטים אמיר אוחנה במליאת הכנסת, היום (צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)
עדינה ולמן, דוברות הכנסת
שר המשפטים אמיר אוחנה במליאת הכנסת, היום
06:57

בוקר טוב! חנן קריסטל אומר הבוקר בכאן ב', כי ההצעה שאותה העלה אריה דרעי, לבחירה ישירה של ראש הממשלה, נעשתה בידיעתו של נתניהו. לדעתו, הוויכוח העיקרי כיום הוא האם נתניהו יכול לכהן כראש ממשלה ראשון במסגרת הרוטציה, כאשר צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום, ובחירה ישירה תעניק לו יותר לגיטימציה מול החלטת היועמ"ש להעמיד אותו לדין.

שלום ירושלמי כותב הבוקר בזמן ישראל, כי נתניהו שקל את הצעת דרעי אך ירד מהרעיון, שכן בחירות ישירות לא ישנו את הרכב הכנסת ואחוז ההצבעה בהן נמוך למדי.

נציגי כחול-לבן והליכוד ייפגשו היום בניסיון לפרוץ את המבוי הסתום הפוליטי.

07:25

עוזי ארד, לשעבר יועצו של נתניהו ואיש קהילת המודיעין בעברו, אומר בכאן ב' שנתניהו שגה כאשר הימר על טראמפ מול איראן ותמך בביטול הסכם הגרעין. זאת, על רקע הודעת איראן מאתמול, על חידוש העשרת האורניום:

"הוא היה צריך לדעת שיהיו לזה השלכות. ייתכן שהיה פועל להשלמת ההסכם ולא לביטול ההסכם אבל זה לא מה שנעשה".

לדבריו, עכשיו ההחלטות צריכות להיות מציאותיות, והשאלה היא איך להשיג מניעה של איראן גרעינית, כרגע איראן עולה מדרגות דרך קשת רחבה של פעילויות.

07:28

לפי דיווח של כאן ב', ביום שני הגיעו לשר החינוך רפי פרץ שני ח"כים מכחול-לבן, חילי טרופר ויועז הנדל. השניים הציעו לפרץ להצטרף לקואליציה יחד עם המנדט הנוסף שלו מהבית היהודי, (ח"כ מוטי יוגב), ולהעביר את חוק הגיוס בקואליציה שתוקם בשלב ראשון ללא חרדים. פרץ השיב בשלילה וזיהה את המהלך כניסיון לפרק את בלוק ה-55 של הימין.

07:35

השר אופיר אקוניס (ליכוד) אומר הבוקר בכאן ב' כי אחת המשימות העיקריות של הכנסת הקרובה יהיו גם שינוי שיטת הבחירות וגם השינוי הזה צריך להיות על בסיס הסכמה רחבה, ואת זה אפשר להשיג בממשלת אחדות.

אקוניס אמר שהוא לא יודע להסביר את הדיווחים על כך שנתניהו שולל את הרעיון ש לאריה דרעי לבחירה ישירה, שכן נתניהו הצביע בעד השיטה הזו בעבר. אקוניס אמר שבמקרה של בחירה ישירה, הוא מאמין שהציבור יכריע בעד נתניהו ולא גנץ.

לעומת זאת, אבי ניסנקורן, יו"ר סיעת כחול-לבן, אמר בגל"צ שהוא מתנגד לבחירה ישירה: "לא רציני, צריכים להגיע להסכמה, לא לבחירות".

07:43

נתניהו לא מתכוון להחזיר את 300 אלף הדולר שקיבל מבן דודו נתן מיליקובסקי, וראש הממשלה טוען שהכסף שימש בכלל לניהול משפטה של אשתו שרה. לפי הפרסום בכאן ב', רק עשרה אחוז מהכסף הזה שימש את ענייניו המשפטים של נתניהו, ולגביו הוא יבקש אישור מחודש מוועדת ההיתרים לאשר את הכסף כהלוואה.

08:17

ח"כ משה גפני, יו"ר ועדת הכספים מיהדות התורה, אומר הבוקר כי נוכח ממשלת המעבר "המציאות קשה מאוד, במדינה דמוקרטית המדינה לא מנהלת את ענייניה, בעיקר בנושא הכלכלי יש נזק שאם לא יטפלו בו יהיה קשה להתאושש ממנו".

בראיון לכאן ב', אמר גפני כי שר האוצר מתקשה לקבל החלטות משמעותיות מאחר שאין ממשלה והכנסת על ועדותיה לא מתפקדת. "בכל המערכות החיוניות שהמדינה זקוקה להן, יש דחיות ואי ביצוע."

כך למשל, במערכת הבריאות, היתה צריכה להיות רפורמה וחקיקה של הגדלת מספר המיטות וסל הבריאות, "ואין עם מי לדבר, אין מי שיקבל אחריות". השבוע גפני סיכם עם סגן השר יעקב ליצמן על תוספת של 40 מיליון שקל למערכת הבריאות לחורף הקרוב, אך הוא אומר שזה רחוק מלהספיק.

בהתייחס למו"מ הקואליציוני, גפני אמר שאין התקדמות, ו"עד עכשיו דיברו בעיקר על מזג האוויר". להערכת גפני, יאיר לפיד פשוט לא מעוניין בקואליציה עם נתניהו והחרדים.

09:12

"חבר'ה תרגיעו, תיק 4,000 לא קם ונופל על ניר חפץ", אמר הבוקר בפתח תכניתו רזי ברקאי, בהתייחס לחשיפות של עמית סגל על תרגילי החקירה שהופעלו על עד המדינה. "זו מכה קלה בכנף, אבל הראיות הן מאה טון בטון יצוק", אמר עוד ברקאי, בהצהרה אמיצה יחסית של המגיש הוותיק מהתחנה הצבאית. המגיש כיוון את דבריו לדברי עורכי הדין שדיברו בשעה שלפניו. יהושע רזניק אמר שצריך חקיקה ברורה יותר לגבי חקירות חשודים, ועו"ד ז'אק חן, המייצג את שאול אלוביץ', אמר כי חפץ לא הביא ראיות לתיק 4,000, פרט לעדות עצמה.

ברקאי ערך ראיון עם שר האנרגיה יובל שטייניץ, ושאל אותו האם התרגילים שהופעלו על חפץ משנים את משקל הראיות בתיק 4,000? שטייניץ השיב ש"אם ננקטו לחצים לא לגיטימיים, אז זה מטיל ספק גדול על כל העניין. גם חקירה צריכה להיות במסגרת החוק".

ברקאי שאל שוב: האם מערכת האכיפה תופרת תיקים לנתניהו?

שטייניץ, השיב שהוא לא בקיא בדברים אך הרבה תיקים נגד אישי ציבור שהתחילו בתרועה גדולה, כמו שני תיקי יעקב נאמן, נסגרו.

09:28

איימן עודה וחברי הכנסת הערבים סיימו אתמול את שביתת הרעב בת שלושת הימים שנערכה במחאה על הכשלון בהתמודדות עם הטיפול באלימות בחברה הערבית.

הבוקר אמר עודה, כי גלעד ארדן היה מתפטר מזמן אם אותה כמות של הרוגים כמו שהיו השנה בחברה הערבית, היו גם או במקום זה, יהודים. יו"ר הרשימה המשותפת סיפר כי בשיחה עם בעלי עסקים הם מדווחים לו שהם משלמים דמי חסות לארגוני פשיעה, והדבר מעיד על אוזלת יד משטרתית. "הגיס החמישי זה ליברמן, אנחנו נמשיך בדרכנו", הוא הוסיף, בהתייחס לאמירות של ח"כ אביגדור ליברמן.

09:37

עורך הדין יורם ראב"ד, שניהל בעברו מגעים קואליציוניים, אומר הבוקר בגלי צה"ל כי לכחול-לבן ולליכוד יש אינטרס להגיע להסכם:

"נתניהו לא רוצה בחירות שלישיות … גם גנץ לא רוצה בכך מאחר שאם הולכים לנבצרות הוא מקבל את חצי תאוותו". עם זאת, ראב"ד העריך שהתסריט הסביר יותר הוא כרגע בחירות שלישיות ויכול להיות שאז נראה חבירה גדולה יותר של גושים שתחזיר את המערכת הפוליטית למודל של שתי מפלגות.

יועצת התקשורת איילת פריש אמרה כי מתווה הנשיא איננו דבר מוגמר, והמחלוקת העיקרית היא לגבי מועד היציאה לנבצרות – האם נתניהו יוצא אליה עם הודעת היועמ"ש או כאשר מתחיל המשפט.

09:56

הכנסת תקיים היום דיון דחוף במצבם של הכורדים בצפון סוריה. הדיון נערך ביוזמת חבר הכנסת האוזר מכחול-לבן.

10:15

יואב סגלוביץ' מכחול-לבן, לשעבר ראש אגף החקירות, מתייחס היום לתרגילי החקירה והפרסומים על לחצים פסולים נגד עד המדינה ניר חפץ.

בראיון לרינו צרור בגלי צה"ל, סגלוביץ' התקשה לענות על השאלה, האם גם הוא עבר את הקו האדום בחקירות. "מהו הקו האדום? האם נכון להלחיץ אנשים בחקירה? בוודאי. הייתי גם בתוך החדר וגם זה שהינחה ופיקח על תרגילי חקירה. המבחן הוא הגעה לחקר האמת ושהעדות יתן את העדות בצורה חופשית ומרצון. עד שהוא מגיע לשם יש תהליכים. יש תבחינים ברורים".

"ממה שאני קורא, לא חושב שעברו גבול ולא חושב שאנחנו יודעים את העובדות כולן. לפי מה ששמעתי כדיווח לא עברו גבול. היו פרסומים בזמנו כשניר חפץ עוד לא היה עד מדינה. החתימה על הסכם עד המדינה לא היתה כשהוא היה במעצר בכלל".

10:28

רם שפע (כחול-לבן) מטיל ספק בהצדקה להקצות עכשיו 200 מיליון שקל לרכבל שיסיע אנשים לכותל המערבי. השר סמוטריץ' עונה לו כי הרכבל יסיע 3,000 איש לאתר המתוייר ביותר בישראל. מחר ישבתו הרשויות המקומיות במחאה על היעדר הקצאת תקציבים ממשלתיים.

10:52

בנימין נתניהו שיתף את דבריו של עו"ד ז'אק חן, המייצג את שאול אלוביץ', ולפיו האמצעים שנקטה המשטרה כדי לשכנע את ניר חפץ להפוך לעד מדינה, הינם פסולים. חן עצמו ייצג בעבר גם את נתניהו בתיקי 1,000 ו-2,000 ולאחר שנפתח התיק הנוסף הוא סיים את הייצוג של ראש הממשלה בתיקים אלה ונשאר עם אלוביץ' בלבד.

העיתונאי חיים לוינסון, כדרכו, צוחק על כל הסיפור הזה, ואומר שאם ז'אק חן היה מייצג גם חשודים שאינם שועי הארץ, הוא היה מתייחס לזעקותיו יותר ברצינות:

11:32

צוותי המו"מ של שתי המפלגות הגדולות ייפגשו היום ב-16:00 בכפר המכבייה בניסיון לפתור את המבוי סתום הפוליטי. לפי הערכות, הליכוד מתעקש על כך שנתניהו יתחיל ראשון, וגם בהנחה שכך יהיה, נותרה השאלה מתי בדיוק הוא יצא לנבצרות, עם הגשת כתב אישום, (שעשוייה להתקבל כבר בסוף החודש הנוכחי), או רק עם תחילת המשפט. ממילא, בכחול-לבן יש רבים שלא מוכנים לשקול את נתניהו כראשון ברוטציה. לגנץ נותרו עוד שבועיים לנסות לסגור את הסיפור הזה.

יאיר לפיד הואשם בבוקר על ידי משה גפני, כמי שלא רוצה ממשלת אחדות. לפיד קורא עכשיו לנתניהו להפסיק להתייחס להכל כהצגה ולנהל את המו"מ ברצינות:

11:59

דוברות שב"ס דיווחה בשעה האחרונה על העברתם של שני העצורים הירדנים בחזרה לארצם דרך מעבר אלנבי. אחת מהם, היבא אל-לבדי, שבתה רעב במשך יותר מחודש ובסופ"ש האחרון פונתה לבית חולים ואז שבה לבית מעצר קישון. נכון לעכשיו, אין שינוי בעניין המובלעות הירדניות בצופר ונהריים, שאמורות לשוב לאחזקת ירדן בעוד ימים ספורים.

12:03

גדעון סער (ליכוד) הוא יריבו של ראש הממשלה נתניהו ולא מזמן הצהיר שהוא מוכן להתמודד מולו בפריימריז, שלא צפויים להתקיים בקרוב. למרות זאת, היום הוא הגיש הצעת חוק לתיקון חוק פסילת הראיות, בצל הפרסומים של עמית סגל על תרגילי החקירה שהופעלו על ניר חפץ, כדי לשכנעו להפוך לעד מדינה ולהעיד נגד נתניהו בתיק 4,000.

במקביל, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' פנה לשר המשפטים אמיר אוחנה בבקשה להקים ועדת בדיקה בראשות שופט בדימוס לבדוק את דרך הפעולה של המשטרה ביחס לנחקרים.

12:36

נפתלי בנט, (ימינה), מעריך שהסיכוי לבחירות גבוה יותר מאשר שתוקם ממשלה:

"הולכים לבחירות בסבירות גבוהה אלא אם ליברמן ירד מהעץ. יש פה ברוך שבגדול כחול-לבן רוצה שנתניהו ילך והם סימנו הרבה לא. לא לחרדים, לא לדתיים, לא לימין, לא לנתניהו. צריך להבין שזה דבר רע, נכון לרגע זה ממש, יש סבירות שנלך לבחירות שלישיות משתקום ממשלה", והדרך למנוע את זה היא אם "ליברמן ירד מהעץ".

בנט אומר את הדברים בפודקאסט החדש שלו. לדבריו, הוא סרב להצעת נתניהו להיות שר בממשלה הזמנית: "למה? אנחנו לא חברים טובים, אחרי הבחירות אמרתי לעצמי זה המצב. ניגשתי לרוה"מ נתניהו ואמרתי לו אני לרשותך, ומאז אני מתרוצץ בשני הצדדים כדי להביא לאחדות".

"לגבי הימין אני פסימי, הליכה לבחירות תסמן מכה וסיכון גדול לעליית שלטון השמאל. אצל הערבים יש אירוע מגה-אסטרטגי, ערביי ישראל רואים את הח"כים כמייצגים אותם בעניינים אזרחיים … הם מתלהבים מזה שמישהו מטפל בזה. אני צופה עלייה דרמטית בהיקף ההשתתפות שלהם בבחירות במרץ והם יכולים לזנק וזה גיים צ'יינג'ר, גנץ יוכל להקים ממשלת שמאל עם הערבים ולהגיע ליותר מ-61 מנדטים".

12:56

הזמר אריאל זילבר הוציא שיר חדש שכולו דברי שבח לראש הממשלה בנימין נתניהו. בטוחים שהצדק איתך / בנימין ידיד השם / ישראל תעמוד לימינך / בטוחים שהצדק איתך". השיר הוקלט לכבוד ההפגנה הקרובה בככר גורן בפתח תקוה במוצ"ש, לשם יגיע זילבר עצמו כדי לשיר.

 

13:40

שלי יחימוביץ' במגעים להצטרף לכאן 11, כך לפי פרסום של ליאורה גולדנברג-שטרן ממעריב. הח"כית לשעבר מהעבודה עשוייה לחזור לתאגיד שבגלגולו הקודם כרשות השידור היתה רוב הקריירה שלה.

14:32

שלי יחימוביץ' לא מכחישה ולא מאשרת שהיא בדרך לכאן 11, כפי שפורסם מוקדם יותר היום במעריב.

14:35

עימות חריף התרחש היום במליאה בין שר האנרגיה שטייניץ למיקי חיימוביץ' מכחול-לבן. היא שאלה אותו מדוע ישראל מפגרת מבחינת הפקת חשמל באנרגיה מתחדשת, (רק 4%), ומדוע הולכות ומוקמות כאן "מגה תחנות כוח", והוא כינה את דבריה "קשקוש". בסופו של דבר שטייניץ התנצל:

14:52

שר המשפטים אמיר אוחנה ניצל את חסינותו כדי להפר צו איסור פרסום, כאשר חשף במליאה את אחד מתרגילי החקירה של המשטרה כלפי מי שהפך לעד המדינה ניר חפץ. בנוסף, אוחנה שאל "איך הפכו כתבי החצר שלכם לדוברי הפרקליטות והמשטרה אם לא על ידי הדלפות?".

יעל גרמן תקפה אותו בכך שעשה "מעשה נבלה", וכך גם תמר זנדברג, שהאשימה את שר המשפטים בכך שזכויות חשודים "מעניינות אותו רק כשהן משרתות את אדונו נתניהו".

15:10

שר המשפטים אמיר אוחנה הגיב לדיווחים על כך שעשה שימוש בחסינותו הפרלמנטרית כדי לחשוף מידע שאסור היה בפרסום.

אין כל אמת בדיווח לפיו השר עשה שימוש בחסינותו הפרלמנטרית כדי לחשוף את מה שבצו איסור הפרסום. השר חזר אך ורק על דברים שפורסמו כבר, ולא חידש דבר משום שאין בידיו דבר לחדש מתוך חומרי החקירה, שאינם מצויים בידיו.

15:39

במערכת הפוליטית והתקשורתית מגיבים לנאומו של שר המשפטים אמיר אוחנה, שבו חשף אמצעי שבו עשתה שימוש המשטרה בחקירתו של יועץ התקשורת ניר חפץ.

16:10

שר המשפטים אמיר אוחנה מתייחס לדברים שאמר היום בכנסת.

16:21

בכפר המכבייה החלה הפגישה השלישית של צוותי המשא ומתן של כחול לבן והליכוד, זאת אחרי שהפגישות שתוכננו להיערך ביום ראשון וביום שני – לא התקיימו. את כחול לבן מייצגים יורם טורבוביץ' ושלום שלמה, ואת הליכוד – זאב אלקין, יריב לוין ומיכאל ראבילו.

פגישת צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן בכפר המכבייה (צילום: דוברות כחול לבן)
מימין: טורבוביץ', לוין, אלקין וראבילו בכפר המכבייה, היום (צילום: דוברות כחול לבן)

במהלך הפגישה האחרונה של הצוותים, שהתקיימה בשבוע שעבר, הצטרפו בני גנץ ויאיר לפיד לדיון, אולם בליכוד טענו שמדובר במהלך יחצ"ני.

16:45

נציגי הליכוד למגעים הקואליציוניים מתחו ביקורת על התנהלות כחול לבן. בפתח פגישת המשא ומתן בין הליכוד וכחול לבן אמר השר יריב לוין: "אנו מקווים שנשמע מכחול לבן, שהם מקבלים את מתווה הנשיא ואת ההחלטה העקרונית שהם מוכנים ללכת לממשלת אחדות. מתקבל הרושם שלפחות חלק מהמרכיבים, בראשם יאיר לפיד, פשוט לא מעוניינים שתקום כאן ממשלה. כפועל יוצא גם הישיבות עד עכשיו היו עקרות לחלוטין. אנחנו מוכנים לשבת כמה זמן שיידרש כדי להתקדם".

מימין: מיכאל ראבילו, יריב לוין, זאב אלקין, שלום שלמה ויורם טורבוביץ' בפגישת משא ומתן בין הליכוד לכחול לבן (צילום: דוברות כחול לבן)
מימין: ראבילו, לוין, אלקין, שלמה וטורבוביץ' בפגישתם בכפר המכבייה, היום (צילום: דוברות כחול לבן)

עמיתו לצוות, השר זאב אלקין, אמר: "אנחנו עם ניסיון רב של משאים ומתנים קואליציוניים, ואני חייב להגיד שמשא ומתן כזה עוד לא פגשתי, כשאנחנו מוזמנים בערך פעם בשבוע. אני מקווה שבסופו של דבר נפלה הכרעה בכחול לבן וישנה הבנה שממשלת אחדות היא הפתרון היחיד למצב".

16:54

גוף בשם החזית להגנת הדמוקרטיה פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד שר המשפטים אמיר אוחנה, שהפר היום בכנסת צו איסור פרסום, כשחשף בנאומו אמצעי לחץ שבו עשתה המשטרה שימוש נגד יועץ התקשורת ניר חפץ.

17:12

אחרי שהפעיל לחצים פסולים על יועץ התקשורת ניר חפץ במהלך חקירתו, סיים חוקר להב 433 יניב פלד את שירותו במשטרה – כך פרסם אבישי גרינצייג ב"גלובס".

17:28

לא רק שר המשפטים אמיר אוחנה: גם בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, חשף מידע שנתון תחת צו איסור פרסום לגבי ניר חפץ. בחשבון הטוויטר שלה מציגה העיתונאית טל שניידר דברים שצייץ נתניהו לגבי חקירת חפץ, ובינתיים הוסרו מהחשבון. אולם בחשבון של בנו של ראש הממשלה ניתן למצוא ציוצים שחושפים מידע האסור בפרסום.

17:33

במערכת הפוליטית והתקשורתית ממשיכים להגיב לכך ששר המשפטים אוחנה הפר צו איסור פרסום וחשף מידע על חקירתו של ניר חפץ.

17:48

עורך הדין אילן סופר, המייצג את ניר חפץ, הגיב לדבריו של שר המשפטים אמיר אוחנה: "בושה וחרפה ששר משפטים בישראל דורס את החוק ומבזה בכוונה תחילה צו איסור פרסום מפורש של בית המשפט, מעל בימת הכנסת, בנאום שהוכן מראש, בניסיון מביש לעשות לעצמו רווח פוליטי, ותוך פגיעה חמורה בצנעת הפרט. מעשה בלתי נתפס זה לא יעבור בשתיקה ויטופל בכלים המשפטיים המתאימים".

17:52

היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט ופרקליט המדינה ניצן מגיבים לנאומו של אמיר אוחנה: "דברי שר המשפטים בכנסת הם חלק משורה של פרסומים מגמתיים וחלקיים מהימים האחרונים, שיש בהם כדי להטעות את הציבור".

היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה דוחים בכל תוקף את דברי שר המשפטים, אותם קרא מן הכתב מעל במת הכנסת.

בין היתר טען כי מתבצעים פשעים חמורים בזדון וכי ראשי המערכת "מגוננים על עבריינים" ו"מאפשרים לריקבון להשתלט".

דברים אלו חמורים ביותר ומעוותים את המציאות.

עבודה עצמאית, מקצועית, א-פוליטית ובלתי תלויה של מערכת אכיפת החוק ללא מורא ותוך הקפדה על עיקרון השוויון בפני החוק – של כל אדם, היא הערובה היחידה שתבטיח הגנה על הציבור.

זוהי חומת המגן של אזרחי המדינה מפני עבריינים, מפני הפשיעה ומפני השחיתות.

דבר לא ירתיענו מלהמשיך למלא את תפקידנו.

דברי שר המשפטים בכנסת הם חלק משורה של פרסומים מגמתיים וחלקיים מהימים האחרונים, שיש בהם כדי להטעות את הציבור.

פרסומים אלו יוצרים רושם שגוי לגבי העובדות ולגבי סדר השתלשלות הדברים במהלך החקירה.

כמו כן פרסומים שונים נסמכים על טענות שנכללו בכתבי הטענות המפורטים שהוגשו על-ידי באי-כוחו של ראש הממשלה במסגרת הליך השימוע שמתקיים כמקובל בפני היועץ המשפטי לממשלה בתיקי החקירה של ראש הממשלה.

למרבה הצער, כתבי הטענות הללו הופצו לאחרונה בקרב גורמים שאינם קשורים להליך הפלילי, כולל בתקשורת.

מדי יום אנו עדים לפרסום פומבי של טענות כאלה ואחרות מתוכם, מתוך ידיעה ברורה שהתביעה לא תוכל להתייחס לפרסומים סלקטיביים אלה, שכן הדבר יפגע בתקינות הליך השימוע.

אנו לא נאפשר כל פגיעה בקיום הליך השימוע, והוא ימשיך להתנהל כסדרו.

כזכור, בקשת ראש הממשלה לשנות את הכללים בעניינו ולקיים "שימוע פומבי" נדחתה, לנוכח העובדה שמדובר בהליך משפטי מקצועי שבו נבחנות טענות הסנגורים בפני היועץ המשפטי לממשלה, פרקליט המדינה וצוותם ולנוכח הרצון להימנע מ"קרקס תקשורתי".

כעת אנו עדים בדיוק לכך – לניסיון לא ראוי ופסול לקיים את השימוע בזירה התקשורתית, בניגוד לכללים הנהוגים בכל תיק ותיק.

אנו נמשיך להקפיד ולנהל את ההליך המשפטי בחדרי הדיונים בלבד.

הדיונים הללו מתנהלים באופן יסודי ומעמיק, ובמסגרתם נבחנות כל טענותיהם של הסנגורים שהוצגו בשימוע, לרבות הטענות הנוגעות לחקירתם של עדי המדינה.

אנו מחויבים באופן מלא להקפדה על זכויות חשודים ונחקרים, ולהקפדה על מקצועיות.

לפיכך, וכפי שכבר הבהרנו, ככל שיתברר כי נעשו פעולות חקירה לא תקינות או לא כשרות, הדבר יטופל כנדרש.

18:34

יושב ראש כחול לבן בני גנץ מגיב לדבריו היום של שר המשפטים אמיר אוחנה, שהפר בנאומו בכנסת צו איסור פרסום וחשף מידע על חקירת יועץ התקשורת ניר חפץ.

18:38

הסתיימה פגישת המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן. בהודעה משותפת מסרו הצדדים ש"הפגישה התקיימה באווירה טובה, רצינית ועניינית. הפערים הגדולים בין המפלגות נותרו בעינם. פגישת המשך צפויה להתקיים כבר בימים הקרובים".

19:04

אחרי שחברים בליכוד, בש"ס, בעבודה-גשר ובימין החדש הביעו תמיכה ביוזמה לערוך בחירות ישירות לראשות הממשלה במקום בחירות כלליות לכנסת – הודיע יושב ראש יהדות התורה, השר יעקב ליצמן, על התנגדותו ליוזמה. גם עמיתו לסיעה, יושב ראש דגל התורה משה גפני, הביע התנגדות וכינה את היוזמה "ספין".

משה גפני ויעקב ליצמן מיהדות התורה, בישיבה של ועדת הכספים בכנסת (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
גפני (מימין) וליצמן בכנסת בשנה שעברה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

בראיון ל"וואלה! ניוז" אמר חבר הכנסת אורי מקלב מיהדות התורה כי "היוזמה הזו היא לא מציאותית. כולם מבינים שאם רוצים ללכת לבחירות קצרות ומהירות על ראשות הממשלה זה רק לאחר שיש הסכם עם הליכוד וכחול לבן, וגם אז יהיה קשה מאד. אחרת, מה ייצא מזה? שוב לא יהיה ניתן להקים קואליציה. זה אולי הברקה אבל לא מציאות".

19:15

לאחר פגישת המשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן אמר השר יריב לוין אין שום מתווה לבד מ"מתווה הנשיא להקמת ממשלת אחדות רחבה".

19:30

בסקר שפורסם היום בקשת 12 נמצא ש-39% מהמשיבים סבורים שבנימין נתניהו הוא האחראי העיקרי לכך שלא קמה ממשלת אחדות, 29% סבורים שהאחראי העיקרי הוא אביגדור ליברמן, ו-19% מטילים את עיקר האחריות על בני גנץ. 13% מהנשאלים בסקר אמרו שלא החליטו בנושא.

בסקר, שנערך על ידי פאנלס פוליטיקס, נשאלו הנסקרים למי היו מצביעים לו היו מתקיימות היום בחירות ישירות לראשות הממשלה והמועמדים היו יושב ראש הליכוד נתניהו ויושב ראש כחול לבן גנץ. 46% מהמשיבים אמרו שהיו מצביעים לנתניהו, ו-43% – לגנץ. 11% מהנשאלים אמרו שטרם החליטו. לדברי מנכ"ל פאנלס פוליטיקס, מנחם לזר, בקרב מי שטרם החליטו למי להצביע, בולטים תומכי ישראל ביתנו והרשימה המשותפת.

הממצא בסקר זה – לפיו ישנו פער של שלושה אחוזים בין נתניהו לגנץ – דומה לממצא שפורסם אתמול בסקר, שערך מכון מדגם והוצג בחדשות 12, ובו היה הפער בין שני המועמדים ארבעה אחוזים. בסקר זה זכה נתניהו ל-40% וגנץ ל-36%.

19:31

ראש הממשלה נתניהו בתגובה לדבריו של שר המשפטים אוחנה: "על אף שפרשת הסחיטה של עד המדינה ניר חפץ חמורה ביותר וצריכה להטריד כל אזרח – יש לכבד את צו איסור הפרסום שהטיל בית המשפט".

20:06

מקורב ליועץ התקשורת ניר חפץ אומר שאין קשר בין הלחצים, התרגילים והאמצעים שננקטו נגד חפץ בחקירתו לבין החלטתו להיעשות עד מדינה. לדבריו, התרגילים הללו לא השפיעו על עדותו של חפץ. כך פרסם משה נוסבאום בחדשות 12.

20:26

על שולחן המשא ומתן הקואליציוני עומד מִתווה, שלפיו נתניהו יכהן שנה אחת כראש ממשלה, אחר כך יהן גנץ שנתיים בתפקיד, ואז התפקיד שוב יאויש על ידי יושב ראש הליכוד. בשל חוסר האמון בכחול לבן כלפי נתניהו מוצע שראש הממשלה יפקיד מכתב עם מועד התפטרותו אצל נשיא המדינה. כך דיווחה דפנה ליאל בחדשות 12.

20:35

בכירים במערכת אכיפת החוק אומרים ששר המשפטים מתנהג כמו מאפיונר. לטענתם, ראש הממשלה הפעיל את השר אוחנה כדי להלך אימים על עד מדינה. כך דיווח אביעד גליקמן בחדשות 13.

בחדשות 12 דיווח משה נוסבאום, שקצין משטרה בכיר הגיב לכך שאמיר אוחנה הפר את צו איסור הפרסום בעניינו של ניר חפץ ואמר שהפרה ביודעין של צו איסור פרסום על ידי שר המשפטים בנאום בכנסת כמוה כהתנהגות עבריינית. לדבריו, "מישהו החליט שם לשרוף את המועדון"

20:37

בימים הקרובים עתיד עד המדינה ניר חפץ לפנות באמצעות פרקליטיו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לקיים חקירה פלילית לשר המשפטים אמיר אוחנה, שהפר בנאומו בכנסת צו איסור פרסם שהטיל בית משפט.

לפי פרסום של אביעד גליקמן בחדשות 13, עשוי חפץ להעביר בקשה זהה גם לגבי בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו. בתאגיד השידור כאן דיווח צח שפיצן שחפץ שוקל גם להגיש תביעה אזרחית נגד אוחנה.

20:43

ראש הממשלה נתניהו הציע לחבר הכנסת נפתלי בנט שריון ברשימת הליכוד לכנסת אם ייערכו בחירות. בנט דחה את ההצעה. כך פרסם יקי אדמקר ב"וואלה! ניוז".

20:55

אחרי שביקשה ישראל לקצץ בתמיכה האמריקאית לפלסטינים, לפני מספר חודשים פנה ראש הממשלה נתניהו לנשיא ארצות הברית טראמפ בבקשה שיעביר כספים לפלסטינים. בתגובה אמר טראמפ ליועציו: "אם זה כל כך חשוב לנתניהו – אז שהוא ישלם לפלסטינים 12 מיליון דולר". כך פרסם ברק רביד בחדשות 13.

21:26

מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר הציע לעיתונאי מנחם הורוביץ מחברת החדשות להתמנות למנהל חטיבת החדשות בתאגיד השידור, דבר שמקובל על נתניהו – כך כתב ב-29 בדצמבר 2015 לניר חפץ. יועץ התקשורת חפץ השיב שספק אם הורוביץ יבוא, וגם אם כן – הוא חלש מדי. חפץ הציע למנות את שמעון אלקבץ – כיום מפקד גלי צה"ל – לתפקיד. כך חשף הערב רביב דרוקר בחדשות 13.

ב-5 בפברואר 2016 כתב פילבר לחפץ: "עכשיו בין 13:00 ל-15:00 מגיש דרור אידר (אז עיתונאי ב'ישראל היום") תוכנית אישית ברשת ב'. (זוהי) סנונית ראשונה של דחיפת אנשינו למיקרופון על ידי שמעון (אלקבץ)".

כשבחברת החדשות פרסם משה נוסבאום מתוך תמלילי חקירתה של שרה נתניהו, פנה מנכ"ל "וואלה!" לחפץ: "לא פרסמנו כלום על התמלילים. מה אתם מעדיפים – שלא נפרסם כלום או שנפרסם עם הכחשה בולטת?", שאל. חפץ השיב לישועה: "חכה. בערב יהיה מכתב תלונה ליועמ"ש על הדלפות – ואז נפרסם הכל".

ניר חפץ (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
חפץ בכנסת, 2012 (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)

ישועה שאל את חפץ לגבי מינויו של אלמוג בוקר – בעבר חדשות 10 והיום מחדשות 13 – לכתב פוליטי ב"וואלה1". חפץ הציע אז למנות את ארז תדמור לתפקיד.

דרוקר גם דיווח על שורה של פניות של חפץ לישועה לפרסם ידיעות יחצ"ניות על אשת ראש הממשלה. ישועה גם שלח ראיון שקיים דב גיל-הר עם ראש הממשלה נתניהו כדי שחפץ יערוך אותו.

ב-17 במרץ 2015, יום הבחירות לכנסת העשרים, כתב חפץ לישועה: "הראיתי לביבי מה יש בראשית. מבסוט". ישועה לחפץ: "הסרטון שביקשת בכותרת ראשית". הכוונה היא לסרטון שבו טען נתניהו ש"המצביעים הערבים נעים בכמויות לקלפי".

ב-8 במרץ 2016 חפץ כתב לישועה: "תעשה מחיקה של התכתובות בינינו". מנכ"ל "וואלה!" השיב: "ברור. מוחק כל יום".

21:30

במשטרה מגיבים לטענת שר המשפטים אוחנה שזימנו לעדות אישה שלא קשורה לחקירות ראש הממשלה נתניהו אך מקושרת לניר חפץ. עדותה, כך אומרים במשטרה, נדרשה בהקשר הכולל של החקירה ולא בהכרח בהקשר לחפץ. כך דיווח הערב משה נוסבאום בחדשות 12.

21:33

יושבת ראש ועדת השרים לטקסים וסמלים מירי רגב מבשרת לציבור שיום העצמאות הקרוב יעמוד בסימן חיבורים בחברה הישראלית.

21:40

ראשי כחול לבן, בני גנץ ויאיר לפיד, יצאו לדאבל דייט יחד עם רעיותיהם רויטל וליהיא. יושב ראש יש עתיד הקפיד לעדכן את עוקביו.

22:01

סערת דברי שר המשפטים אוחנה – נמשכות התגובות במערכת הפוליטית.

22:22

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ניסה לשכנע את הרב דוד יוסף, חבר מועצת גדולי התורה של ש"ס ובנו של הרב עובדיה יוסף, שעל ש"ס לעזוב את בלוק ה-55. השניים נפגשו כשהגיעו לנחם את מאיר רבין, שיחד עם אולמרט הורשע בפרשת הולילנד. הדברים פורסמו אתמול ב"כיכר השבת" והיום בחדשות 12.

"עם ביבי נתניהו לא תגיעו לשום מקום", אמר אולמרט. ראש הממשלה לשעבר שאל רטורית על יושב ראש הליכוד שבו דבקים בש"ס: "ביבי השומר שבת? ביבי השומר כשרות? ביבי המקיים מצוות?".

עוד 51 עדכונים
כל הזמן // יום שני, 19 בנובמבר 2019
מה שחשוב ומעניין עכשיו

הסערה שבדרך האם לבג"ץ יש סמכות להדיח ראש ממשלה נאשם?

בימים הקרובים צפוי היועמ"ש להודיע על הגשת כתב אישום נגד נתניהו ● מיד אחר כך, יוגשו עתירות לבג"ץ בדרישה לחייב את ראש הממשלה להתפטר ● חוקרי משפט שדנו בנושא השבוע, חלוקים ביניהם בנוגע לסמכות בג"ץ לבצע "הדחה שיפוטית"

עוד 1,449 מילים

אני מסית משמע אני קיים

נאומיו המרגשים ביומיים האחרונים של ראש ממשלתנו על ״ממשלת מיעוט של תומכי טרור, נבחרת החלומות של החמאס״, החזירה אותנו לימים היפים והרחוקים של כהנא חי וכולנו נמות. ובעוד אנו צועדים בדרך הלפידים והצעקות, אין כמו הזמן הזה למשחק הטריוויה – הסתה ראשונה, מי יודע?

במי בחר נתניהו להסתת הבתולין שלו, באיזו שנה ובאיזה עניין?

אה, זה קל, תגידו לי – רבין כמובן, וגם תצדקו, אבל כאן נגיע לשאלה הבאה – באיזו שנה יש קפיצת מדרגה בנאומי השנאה וההסתה, ומי הצטרפו למעגל הזוכים לתשומת ליבו של זה שהסתתו אומנותו?

לפני כשנה בזמן הזה (אוקטובר 2018) מסיבות שלא זכורות כרגע, יצאתי לתחקיר על ההסתה כפי שהכרנו אותה אצל ראש ממשלתנו. את הממצאים תוכלו לראות בהדמיה האינטראקטיבית הזו, שהפעם מומלץ לראות על מסך המחשב כדי שיהיה נוח להקליק על הגרפים ולקבל פרטים מדוייקים על כל אירוע. מתי בדיוק התרחש, איפה ומה נאמר בו.

שימו לב שמאז התחקיר עברה שנה פעילה מאוד מבחינת המסית הראשי, ככה שיש צורך בתחקיר המשך, אבל לא נתפלא אם המנצחים בתחרות קרבנות ההסתה המועדפים ישארו אותם: אזרחי ישראל הערבים.

ובחורבן ירושלים ננוחם.

אסתי סגל מכורה לנתונים ולביג דאטה ומנגישה אותם באינפוגרפיקה והדמיית נתונים (data story telling), אקטיביסטית שלא מפסיקה לנסות לשנות את העולם. חיה בתל אביב אצל פצפונת וסוזנה החתולות.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 168 מילים

כבר באוגוסט, חשף זמן ישראל כי נתניהו פועל לקבל מטראמפ תמיכה בהחלת הריבונות על יישובי יו״ש ● נתניהו קיווה לקבל הודעה ברוח זו לפני הבחירות ● במקום זאת, ראש הממשלה קיבל אמש משר החוץ האמריקאי את ההצהרה לה חיכה ● אחרי שעלה חשש כי טראמפ זנח את חברו הטוב מירושלים, נתניהו קיבל זריקת עידוד מדינית ותזכורת שהוא לא לבד בשעתו הקשה ● פרשנות

עוד 810 מילים

הליכוד חזר בו מכוונתו להדיח את ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, משורות המפלגה

"פגישה טובה ועניינית": נתניהו נועד עם ליברמן בלשכתו במשך כשעה ● בטקס הפרידה ממנכ"לית משרד המשפטים אמר השר אוחנה שאין מדובר בהדחה, אך בשיחה עם תומכי ליכוד הודה שפעל להרחקתה ● האיחוד האירופי נגד ארצות הברית: כל פעילות בהתנחלויות פוגעת בסיכוי לשלום ● לראשונה מאז חודש ספטמבר שוחחו נתניהו וטראמפ

10:41 עריכה

הודעת הליכוד וישראל ביתנו בתום פגישת נתניהו-ליברמן.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם יושב ראש ישראל ביתנו חבר הכנסת אביגדור ליברמן במשרד ראש הממשלה בירושלים.

הפגישה הייתה טובה ועניינית והשניים ימשיכו במאמצים להקמת ממשלת אחדות.

10:31 עריכה

בעקבות הפרסום של תני גולדשטיין בזמן ישראל: ראש עיריית קריית שמונה לשעבר, נסים מלכה, משך את העתירה שהגיש בבית הדין הפנימי של הליכוד נגד ראש העירייה הנוכחי, אביחי שטרן.

לאחר הפרסום, הנהלת הליכוד ביטלה את הדיון שנועד להיום (שלישי) בבקשת מנכ"ל הליכוד, צורי סיסו, ועורך הדין של המפלגה, אבי הלוי, להדיח את שטרן מהליכוד וממרכז הליכוד.

שטרן התמודד בבחירות המוניציפליות בשנה שעברה ברשימה עצמאית שנתמכה בידי סיעת "כולנו" מול נסים מלכה שרץ כמועמד הליכוד – ושטרן ניצח. שטרן, עורך דין בן 33, הוא חבר ותיק בליכוד. לדבריו, הוא רצה להפוך למועמד הליכוד, אך הליכוד העדיף להריץ את ראש העיר הקודם, נסים מלכה.

לאחר ששטרן נבחר לתפקיד, מלכה הגיש נגדו תביעה בבית הדין הפנימי של הליכוד. הליך ההדחה המדובר נפתח בהמשך לתביעה.

"שטרן התחייב שאם יפסיד בסקר של הליכוד הוא לא יתמודד על ראשות העיר. הוא הפסיד בסקר וגם לא קיבל את אישור ועדת ההיגוי של הליכוד להתמודד ברשימה עצמאית – אבל התמודד וזכה לתמיכת מפלגת 'כולנו' בסיבוב השני", טען סיסו בבקשה להדחה שבוטלה לבסוף. "לא רק ששטרן שיקר לבית הדין של הליכוד, אלא הוא גם גרם למפלגה להוצאות כספיות ניכרות".

שטרן עצמו אמר לזמן ישראל אתמול: "'כולנו' הריצו מועמד אחר משלהם, והליכוד תמך בנסים (מלכה, ת"ג), בגלל שהם נצמדים לקיים, ומשריינים ראשי עיר מכהנים במקום לתת הזדמנות לאנשים חדשים. זאת בדיחה, זה פשוט מצחיק. מה הם נזכרים עכשיו? במקום להתאחד יחד נגד המתקפות על הליכוד, אנשים מהבית יורים בתוך הנגמ"ש, וגורמים לאנשים לעזוב את הליכוד".

10:04 עריכה

הסתיימה פגישתם של ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש ישראל ביתנו ליברמן בלשכת ראש הממשלה. הפגישה נמשכה קרוב לשעה.

09:26 עריכה

ראש הממשלה נתניהו ייפגש הבוקר בכפר עציון עם ראשי רשויות ביהודה ושומרון, על רקע ההכרזה האמריקאית אמש, שההתנחלויות בגדה המערבית לא מנוגדות לחוק הבינלאומי.

08:37 עריכה

"צריך לבער את הנגע הזה של שיכרון הכוח בפרקליטות, של 'אני ואפסי עוד'. הם יכולים לעשות הכל. מי ייגע בהם?", כך שאל שר המשפטים אמיר אוחנה בכינוס תא הסטודנטים של הליכוד באוניברסיטה העברית. את ההקלטה חשף דורון קדוש בגלי צה"ל.

בטקס הפרידה ממנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור אמר אוחנה, שאך נכנס אז לתפקידו, כי אין מדובר בהדחה אלא בהליך שגרתי. בפני תא הסטודנטים של הליכוד שר המשפטים נשמע אחרת: "הרחקתי את מי שאני ראיתי כמנכ"לית של ציפי לבני" (פלמור מונתה על ידי שרת המשפטים לבני). "בעיניי היא לא הייתה גורם מסייע לשינויים הללו שאני מדבר עליהם".

אוחנה גם העריך שאם תקום ממשלת ימין הוא יישאר בתפקידו, אך אם תוקם ממשלת אחדות, הוא יעזוב את משרד המשפטים.

אוחנה לא מסר תגובה לדברים.

08:13 עריכה

כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני הוצע לאביגדור ליברמן שהחרדים יוצאו ממוקדי הכוח שהם מאיישים במשך שנים – ראשות ועדת הכספים של הכנסת, משרד הפנים ואף משרד הבריאות. כך מדווח זאב קם בתאגיד השידור כאן.

באופן הזה תוכל מצד אחד ישראל ביתנו לרשום לעצמה הישג ומנגד החרדים לא יידרשו להתפשר בנושאים הלכתיים. בנוסף יאושר מתווה הגיוס שבו תומך ליברמן. מתווה זה עשוי להוביל את ישראל ביתנו לממשלת ימין של נתניהו.

07:44 עריכה

נתניהו תוקף את גנץ – ונענה על ידי כחול לבן.

אגב, שבכחול לבן כתבו "ביבי, תן לעם ישראל לראות את מסי בשקט" – ממש התכוונו לזה.

מסי מול סוארז? אני וגבי לוקחים את שניהם

פורסם על ידי ‏בני גנץ – Benny Gantz‏ ב- יום שני, 18 בנובמבר 2019

07:19 עריכה

בעולם מגנים את החלטת ארצות הברית, שלפיה ההתנחלויות בגדה המערבית לא מנוגדות לחוק הבינלאומי.

האיחוד האירופי מסר שכל פעילות בהתנחלויות היא לא חוקית ופוגעת בסיכוי למימוש פתרון שתי המדינות. "האיחוד האירופי קורא לישראל לסיים את כל פעילויותיה בהתנחלויות, בהתאם למחויבויותיה ככוח כובש", אמרה שרת החוץ של האיחוד פדריקה מוגריני.

סגן נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ו ביידן, מהמתמודדים הבולטים בבחירות למועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, אמר שההתנחלויות מהוות מכשול לשלום.

גם הסנאטורית אליזבת וורן, מועמדת בולטת נוספת במירוץ הדמוקרטי, מתנערת מההחלטה. וורן אמרה שאם תיבחר לנשיאה – תבטל את הצעד.

07:12 עריכה

לראשונה מאז חודש ספטמבר שוחחו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ וראש הממשלה נתניהו. האחרון התקשר כדי להודות לטראמפ על החלטתו – שלפיה ההתנחלויות אינן מפירות את החוק הבינלאומי. בשיחתם אמר נתניהו לנשיא ארצות הברית כי בהחלטתו הוא תיקן "עוול היסטורי".

07:09 עריכה

היום בשעה 9:00 ייפגשו ראש הממשלה נתניהו ויושב ראש ישראל ביתנו ליברמן בלשכת ראש הממשלה בירושלים. לאחרונה ניתנה הנחייה בקרב שותפיו של נתניהו שלא לתקוף את ליברמן בתקשורת.

 

עוד 10 עדכונים

אנשים על ארבע מנדלבליט הצב

בפינתי אנשים על ארבע – שבה אני משווה אנשים לחיות – על פי המהות ולא המראה – שמתי היום על הכוונת אדם חשוב מאוד, הנמצא במוקד האירועים הפוליטיים הסוערים ביותר – אביחי מנדלבליט – היועץ המשפטי לממשלה.
אני משווה אותו לצב.

– למה צב?
משתי סיבות:

1

הוא מתנהל לאט לאט. כל המדינה מחכה כבר חודשים רבים להחלטות שלו והוא עדיין מתחבט ומתלבט.

2

כי הוא זקוק לשריון הגנה צמוד, כי הוא סופג מתקפות משמאל ומימין.
השמאל טוען שהוא איטי ולא מגיע להחלטות. הימין טוען שהוא עוסק באכיפה בררנית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

לי ברור שמנדלבליט חושב לעצמו – הלוואי והייתי צב, היכול להתכנס לתוך השריון שלו, ולשכוח את כל ההמולה שמסביב.
הציור הנהדר של יונתן שתיל – ממחיש את המצב.

ד"ר רפי קישון הוא בעל כמה תארים: ווטרינר, מרצה ואיש תקשורת ומדיה. אבל התואר הראשון שלו הוא: הבן הבכור של אפרים קישון - גדול ההומוריסטים ואנשי הקולנוע בישראל. לד"ר רפי קישון יש הופעה הומוריסטית ייחודית, מצחיקה ומצליחה, בשם: ״אפרים קישון - ההומור, הבידור והסרטים״ בתאטרון הקאמרי בתל אביב, וברחבי הארץ, כולל חוגי-בית ואירועי תרבות רבים. רפי מרצה גם על ההומור היהודי , על אהבה מהסרטים , על ההומור שמאחורי הפוליטיקה , וגם על חיות וחיוכים , עולם החיות המופלא, האבולוצייה של האדם הקוף ועוד. לרפי דף פייסבוק פעיל שבו הוא מפרסם יום יום את הגיגיו בכל התחומים. אם אתם רוצים להזמין את המופע שלו - התקשרו או כתבו לו ישירות : 054-7475599, rafi@kishon.com

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 112 מילים

למקרה שפיספסת

עודכן לפני שעה
גיא זהר גיא זהר
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

בניסיון ההדחה הדרמטי של דונלד טראמפ מככבים כמה שחקני מפתח יהודים ●​​ בישראל הם לא מוכרים, אבל מיליוני אמריקאים עוקבים אחריהם בשידור חי

עוד 727 מילים

לפני כמה שבועות גילתה אורית כי צילומי עירום שלה הופצו בקבוצות טלגרם ונחשפו בפני אלפי גברים ● התמונות צולמו לפני 9 שנים בעת שהחלימה ממחלה שתקפה את גופה ● "התמונות שהצילו אותי אז הן הסיוט שלי היום", היא אומרת ● אבל בקבוצות הטלגרם בה מופצות התמונות, הדקויות האלה לא משנות ● כך הפכו מאות נשים לכוכבות פורנו בעל כורחן, ללא ידיעתן ובניגוד לרצונן

עוד 1,260 מילים

למה היהודים בבריטניה מפחדים מג'רמי קורבין

הוא נתפש כאנטי-ישראלי ואולי גם אנטישמי ● ולמרות שיש לו סיכוי נמוך לזכות בבחירות בבריטניה, בקהילה היהודית חוששים מהאפשרות ● חברי הקהילה עמם שוחחנו לא יודעים כיצד ינהג קורבין כראש ממשלה, אבל מחצית מהם אומרים כי ישקלו לעזוב את בריטניה ● "ראש ממשלה כזה עוין עוד לא היה לנו"

עוד 1,959 מילים ו-1 תגובות

ארצות הברית: ההתנחלויות בגדה המערבית אינן מפרות את החוק הבינלאומי

מזכיר המדינה פומפאו הודיע על ריכוך העמדה האמריקאית לגבי יהודה ושומרון ● החל מהערב פרקליט המדינה מאובטח 24 שעות ביממה ● הרשימה המשותפת פנתה למנדלבליט בדרישה שיפתח בחקירה פלילית נגד נתניהו בשל עבירה של הסתה לאלימות ● גנץ קרא לנתניהו לחזור בו מהשתלחותו בחברי הרשימה המשותפת ● נתניהו קיים פגישה עם גדעון סער

עוד 49 עדכונים

לפי כל הסימנים, ליברמן בדרך לקואליציה עם הימין

הפגישה הכי משמעותית לאחרונה התקיימה אתמול בין נתניהו וליברמן ● מייד אחריה, ראש הממשלה נשא נאום שבו תקף את כחול-לבן, את השמאל וכמובן את הערבים ● את ליברמן לא הזכיר במילה ● אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש ● האם האיש שמרר את חיו של נתניהו בחצי שנה האחרונה הוא גם זה שעכשיו יציל אותו? ● פרשנות

הפגישה הכי משמעותית בתוך כל המבולקה הפוליטית של השבועות האחרונות התקיימה אתמול בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

זו הייתה פגישה בין שניים שיש להם מה למכור אחד לשני. נתניהו יכול למכור לליברמן ממשלת ימין שבה הוא יהיה ממלא מקום ראש הממשלה, שר הביטחון ואולי יקבל שנה רוטציה בתפקיד ראש הממשלה. צריך לזכור כי ממלא המקום יכול לנהל את ענייני המדינה אם ראש הממשלה יוצא לנבצרות, או נאלץ להתפטר.

ליברמן יכול להעניק לנתניהו רוב נאה של 63 חברי כנסת. אחרי רוב ל-40 שנות היכרות עם שני הברנשים האלה, אין לי ספק שכל האופציות הללו עלו על השולחן בקריית הממשלה.

באותה מידה אפשר גם לומר כי הפגישות של יו"ר ישראל ביתנו עם ראשי כחול-לבן ושל צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות הללו הן בעצם פגישות עקרות.

הצירוף כחול-לבן-ליברמן-העבודה-המחנה הדמוקרטי-הרשימה-המשותפת הוא לא טבעי ולא מעשי. זו פיקציה. נתניהו ואנשי הליכוד יודעים זאת היטב, אבל למה לא להרים קמפיין ציבורי גדול ולנצל את הפריים-טיים נגד כחול-לבן והערבים? ראינו את תבנית הפעולה הזו בפרשת המצלמות בקלפיות במגזר הערבי, שכבר נשכחה.

גם ליברמן יודע שאין לו הרבה אופציות, חוץ מהימין. אמש כבר שררה חצי אידיליה בין הצדדים. נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. ליברמן הורה גם לאנשיו לשתוק. מאד יכול להיות כי בימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר, המדברר הנוכחי של ליברמן בתקשורת, מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו אחרי שקילל אותו על תקן יומי במצוות הבוס.

נתניהו לא אמר מילה בגנותו של ליברמן, שאמור היה לתת יד לממשלת המיעוט שראש הממשלה הגדיר כאסון לאומי. מאד יכול להיות שבימים הקרובים נתחיל לשמוע את ח"כ אלי אבידר מתחיל לדבר בשבחו של נתניהו

אפילו סגן השר יצחק כהן, אחד המיליטנטים בש"ס נגד ליברמן, הודה כי קיבל הוראה לנצור אש. אם תוקם ממשלת ימין, יהיה מעניין לראות איך שני הצדדים, ליברמן והחרדים, מקפלים את הדגלים  ומכריזים, כל אחד בתורו, על ניצחונם הגדול.

בכחול-לבן החליטו לא להתראיין. הקוקפיט מקיים דיונים עמוקים באפשרויות שלא קיימות. אין מה לעשות. עם 44 חברי כנסת אי אפשר להקים קואליציה. אי אפשר לומר שרעיון ממשלת המיעוט לא מרחף פה ושם, אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה.

מחרתיים צריך בני גנץ להודיע לנשיא אם הצליח להקים ממשלה. הסיכוי קלוש. אנחנו נכנסים קרוב לוודאי לתחום 21 הימים האחרונים שבהם הקלפים מתערבבים מחדש. נתניהו מושך לשם כי הפעם היתרון יהיה שלו. המושכות כבר לא בידי גנץ, והסיעות הערביות יהיו לגמרי מחוץ למשחק.

מי שיכול היה לשנות את התמונה קפא גם הוא. היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט לא יגיש ככל הנראה את ההמלצות שלו בשלושת הימים הקרובים. אם הוא יחליט להגיש כתב אישום חמור בהמשך הדרך, תעלה שאלה תקדימית דרמטית.

לפי חוק יסוד: הממשלה חבר כנסת שישיג 61 ממליצים יקבל מהנשיא את ההרשאה להקים ממשלה. האם הנשיא יטיל את התפקיד על חבר כנסת שיש נגדו כתב אישום? הנה עוד סוגיה מעניינת שתעלה לדיון בפעם הראשונה בתולדות המדינה.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
1
"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה." אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החבר... המשך קריאה

"אבל ההתנגדות לרעיון הזה מגיעה גם מגורמים בכחול-לבן וגם בשמאל, כמו ח"כ איציק שמולי מהעבודה."
אני מנחש מי הם הגורמים (לא שזה משנה הרבה). וגם שמולי, כמה מתאים. הסוס הטרויאני של המחאה החברתית, מתחבר לסוסים הטרויאנים במיזם שנקרא "כחול לבן".
וכך הסמולופוביה והגזענות של המרכז הקיצוני משמידים את המדינה.

עוד 463 מילים ו-1 תגובות

לא עוד "נר לי דקיק" אלבום אמריקאי חדש עם שירים מקוריים לחנוכה

כמיטב מסורת הכריסמס, שורת אמנים אמריקאים ישתתפו באלבום ראשון מסוגו לחנוכה ● בליין-אפ: חידוש לשיר של לאונרד כהן, לצד שירי חג מקוריים

לאדם סנדלר יש סוף סוף תחרות בזירה הלוהטת של שירי חנוכה. להקת חיים, השחקן ג'ק בלאק, הרכבים כמו Flaming Lips ו-Yo La Tengo ואמנים נוספים הקליטו באחרונה שירים לאלבום חנוכה חדש שייקרא Hanukkah+.

האלבום של חברת Verve Forecast יופץ החל מה-22 בנובמבר, ומשתתפים בו גם זמר הפולק לודון וויינרייט, אדם גרין (מלהקת Moldy Peaches), אלכס פרנקל (מההרכב Holy Ghost, ומייסד המעדנייה היהודית Frankel’s בברוקלין).

ה"רולינג סטון" דיווח שהתקליט צפוי לכלול הן גרסאות כיסוי והן שירים מקוריים.

תרומתה של להקת הבנות חיים היא גרסת כיסוי לשירו של ליאונרד כהן If It Be Your Will. בלאק כתב שני שירים מקוריים, וגם ויינריייט וה-Flaming Lips כתבו שירים במיוחד לאלבום החנוכה.

יוזם הפרויקט הוא המפיק המוזיקלי זוכה הגראמי רנדל פוסטר, שקיבל השראה מסדרת מופעי החנוכה השנתית של הרכב האינדי Yo La Tengo.

"כשידידנו רנדי פוסטר ביקש מאתנו לתרום שיר לאלבום של שירי חנוכה שהוא החליט להפיק, היינו די מופתעים," אמר איירה קפלן, סולן Yo La Tengo.

"כיהודים לא-מאמינים, האמת שלחג אין כמעט שום משמעות עבורנו, (זו הבדיחה שעומדת מאחורי הופעות החנוכה שלנו), אבל אנחנו פתוחים לכל מקור השראה".

עוד 168 מילים

הכל אודות חוה הטרנסג'נדרית מחסידות סאטמר

אבּי (חוה) סטיין נולדה בגוף של גבר למשפחה חסידית אנטי-ציונית בניו יורק, גדלה בבית עם 12 אחים, התחתנה בגיל צעיר והפכה לאבא ● אחרי שיצאה בשאלה ושינתה את מינה, היא פועלת כאקטיביסטית למען זכויות להט"ב וגם למען ישראל - בדרכה שלה ● עכשיו היא חושפת את סיפורה בספר אוטוביוגרפי מטלטל, ולא מהססת להצטלם רק עם חזייה

עוד 1,526 מילים

יש כאוס, לאיש אין מושג אם לפתוח או לסגור את העסק

"החיילת בפיקוד העורף אמרה לי: אדוני, תפנה למנהל שלך, הוא יגיד לך מה לעשות. אבל אני המנהל!" ● מנהלי עסקים בדרום הארץ טוענים: הרשויות לא מנחות אותנו באופן ברור כיצד לנהוג בימים של ירי טילים ● מזהירים: מחיר הבלבול גבוה - ועשוי להתבטא גם בחיי אדם

עוד 1,195 מילים
חיפה. מוסד חינוכי של אחד ממוסדות הרב פרץ מאיר בנוה שאנן בחיפה

לאחרונה גילתה ענת הופמן, יו"ר נשות הכותל, כי במרתף הבניין המשותף בחיפה בו רכשה דירה נחפר מקווה ● המים יגיעו אליו מבריכה לאגירת מים שהוקמה על הגג, והכל ללא אישורי בנייה ● וזו רק ההתחלה בסיפור על הרב המקושר, המקווה והסוכה שהפכה לתוספת בנייה

עוד 2,588 מילים

גינוי חריף בשמאל לנאום ההסתה של נתניהו נגד המשותפת

ליברמן: ממשלה צרה אסון למדינה ● כחול-לבן: תושבי הדרום לא זכו ל"כנס חירום" ● נתניהו: חברי המשותפת רוצים להשמיד את המדינה ● אשכנזי ויעלון: ממשלת מיעוט רק עם ליברמן ● ריבלין: קורא לליכוד וכחול-לבן להתעשת ● מחר ייפגשו חברי בלוק הימין ● איימן עודה דורש אבטחה בשל איומים על חייו

עוד 54 עדכונים
סגירה
בחזרה לכתבה