אנשים על ארבע ולדימיר פוטין, הדב הרוסי

הדב הרוסי, איור: יונתן שתיל
הדב הרוסי, איור: יונתן שתיל

אני גאה ונרגש להציג היום בפינתי "אנשים על ארבע", שבה אני משווה אנשים ידועים לחיות ידועות על פי המהות ולא המראה – אדם משמעותי מאוד בפוליטיקה העולמית, הנמצא במוקד ההכרעות הגאו-פוליטיות האזוריות והעולמיות, ואשר הגיע בדיוק היום לבקר במדינת ישראל – ולדימיר פוטין נשיא רוסיה.

אני משווה אותו לדב.
-למה דב?
הדב הוא יונק רב-גוני הנחשב לאוכל-הכל, גם צמחים וגם בשר. הוא יודע לנוע על ארבע רגליו אבל גם להזדקף על שתיים. יש לו תדמית כפולה: מצד אחד טדי-בר חביב ומנומס, מצד שני טורף חזק ואכזר היודע להשתמש בשיניו וציפורניו החזקות.

הדב הוא יונק רב-גוני הנחשב לאוכל-הכל, גם צמחים וגם בשר. הוא יודע לנוע על ארבע רגליו אבל גם להזדקף על שתיים. יש לו תדמית כפולה: מצד אחד טדי-בר חביב ומנומס, מצד שני טורף חזק ואכזר המשתמש בשיניו וציפורניו החזקות

ככה גם פוטין, אשר יודע מצד אחד לנהוג בחביבות דיפלומטית, כשצריך, אבל מצד שני, שומר היטב על האינטרסים של רוסיה ועושה זאת לפעמים בתוקפנות חסרת התחשבות.

המוטיב הכפול של אוכל-הכל היודע להסתדר בסביבה רב גונית מתאים לו מאוד. זה עזר לו לבסס אתת מעמדו כאחד המנהיגים המשפיעים ביותר בעולם.

הדב שומר בקנאות על הטריטוריה שלו ומנסה גם להרחיב את גבולותיה – כך גם הדב הרוסי – פוטין, אשר חולם להחזיר את תפארת ברית-המועצות הגדולה והמאוחדת.

המוטיב הכפול של אוכל-הכל המסתדר בסביבה רבגונית מתאים לו מאוד ועזר לו לבסס את מעמדו כאחד המנהיגים המשפיעים ביותר בעולם. הדב שומר בקנאות על הטריטוריה שלו ומנסה גם להרחיב את גבולותיה

בכל מקרה, באוויר מרחפת תמיד התחושה החזקה שעדיף להיות חבר של הדב וללקק איתו ביחד דבש מתוק, ולא למצוא את עצמך בעימות חזיתי מולו.

אני מקווה שפוטין יקבל את ההשוואה הזאת בהבנה. אם לא…אז תדעו שתמיד אהבתי אתכם מאוד.

ד"ר רפי קישון הוא בעל כמה תארים: ווטרינר, מרצה ואיש תקשורת ומדיה. אבל התואר הראשון שלו הוא: הבן הבכור של אפרים קישון - גדול ההומוריסטים ואנשי הקולנוע בישראל. לד"ר רפי קישון יש הופעה הומוריסטית ייחודית, מצחיקה ומצליחה, בשם: ״אפרים קישון - ההומור, הבידור והסרטים״ בתאטרון הקאמרי בתל אביב, וברחבי הארץ, כולל חוגי-בית ואירועי תרבות רבים. מופע הומור נוסף שלו עוסק באביו אפרים קישון ובפוליטיקה הישראלית: "פוליטיקה זה דבר מצחיק".רפי מרצה גם על ההומור היהודי , על אהבה מהסרטים , על ההומור שמאחורי הפוליטיקה , וגם על חיות וחיוכים , עולם החיות המופלא, האבולוצייה של האדם הקוף ועוד. לרפי דף פייסבוק פעיל שבו הוא מפרסם יום יום את הגיגיו בכל התחומים. אם אתם רוצים להזמין את המופע שלו - התקשרו או כתבו לו ישירות: 054-7475599, rafi@kishon.com

יונתן שתיל הוא מאייר וקריקטוריסט. אייר במספר מקומונים ("במקום", "מלאבס" ו"צומת השרון"), אייר את הספר "אנשים על ארבע" שכתב ד"ר רפי קישון ובהמשך אייר לטור משותף איתו במגזין "עיתון חי". עבודות נוספות, קריקטורות ואיורי דמויות ונוף, אפשר לראות בדף האינסטגרם שלו

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 265 מילים
סגירה