ביקורת הפגנות - הפגנת הדגלים השחורים

הפגנה נגד השחיתות בכיכר רבין, 19 באפריל 2020 (צילום: מחאת הדגלים השחורים)
מחאת הדגלים השחורים
הפגנה נגד השחיתות בכיכר רבין, 19 באפריל 2020

כיכר רבין. אמש, 19:30

זאת ההפגנה השלישית שלי החודש. לכאורה זה נותן לי פרספקטיבה מסוימת לכתוב ביקורת הפגנות, אבל הנחרצות שלי חטפה מכה קלה בכנף. כל הקולות סביבי, מסמוטריץ ועד דודה מלכה, מיאיר נ. ועד יאיר ל. בטוחים ממש כמוני שהם מבינים מה קורה ומה צריך לעשות. ועוד לא אמרתי כלום על ביתי מבצרי, כשהילדים צופים בדרשת הערב של המנהיג הדגול ואני מקבלת התקף טורט ומתבקשת לעזוב את הסלון. זה קצת מוריד את הבטחון.

אבל לא אכפת לי. אני מתייצבת למחאות כמו אסיר לספירת בוקר. זאת העבודה שלי בתקופה המשונה הזאת, כשהעובדות נתונות למו"מ קשוח והשקרנים איבדו את יכולת המיצמוץ. זאת חלק מהמתקפה שלהם, ואני מגיעה למשמרת ומקווה שכל האחרים יעשו גם הם את העבודה שלהם. (בני וגבי, זה ממש לא מה שסיכמנו).

אני מתייצבת למחאות כמו אסיר לספירת בוקר. זאת העבודה שלי בתקופה המשונה הזאת, כשהעובדות נתונות למו"מ קשוח והשקרנים איבדו את יכולת המיצמוץ

כי לי המצב נראה פשוט עד טימטום. תוציאו את ביבי מבלפור לשבועיים, אפילו רק תודיעו לו על תאריך פינוי והעולם יחזור למסלולו. as simple as that. הכיבוש, המצוקות הכלכליות והבריאותיות לא הולכות לשום מקום, אבל אפשר יהיה לרדת מרכבת ההרים ולהתחיל לעבוד.

סדר וניקיון

ההתכנסות נעשתה בסדר ובהתחשבות ובשיתוף פעולה ראוי לציון באווירת ארץ ישראל הטובה וההגונה. התוצאה היתה גריד אנושי מרשים. תמונה אייקונית שתישאר איתנו.

פס הקול

שקיבל את המפגינים היה צריך להיות הרבה יותר מֶרִים. הימין הגזעני מאמץ בלי להסתכל לצדדים סמלים ממיטב הארסנל של ישראל המפאיניקית (דגל הדיו, הצנחנים בכותל וכו). אחויה, זה בסדר להשמיע עומר אדם. מוזיקה משנה מציאות.

חגית שדה (צילום: חגית שדה)
חגית שדה (צילום: חגית שדה)

הנאומים

גילוי נאות: אני מקשיבה להם. הליין אפ היה מבטיח.  ואנחנו באנו צמאים אז פירגנו. יאיר לפיד בא לעשות ספרינגסטין ונתן נאום חלש. יעלון הצליח להגיד ערבים. שקמה שוורצמן עושה פלאות ויש חן רב בנואמים לא מקצועיים, אבל לא צריך לנאום בהמשכים, ובעיקר לא לעלות אחרי איימן עודה ולהתנצל שיש ערבי על הבמה.

ואיימן עודה, תודה לך. איזה מזל שיש מנהיג כמוך במשמרת המחורבנת שאנחנו נמצאים בה.

קוד לבוש

שחור זה השחור החדש וזה מצוין אחרי סגר של חודש.

ציון

יפורסם בימים הקרובים או בבחירות הבאות. מבחן התוצאה, אתם יודעים.

תפילה

שתמיד נוכל להפגין, אבל לא יהיה בזה צורך.

מעצבת, חושבת, מאיירת וכותבת. בעלת המותג B.Knit לטקסטיל ואפנת בית. מחברת הרומן – הגברת הראשונה. פרסמה סיפורים קצרים בפלטפורמות שונות, בין היתר באתר המוסך, עברית ובכתב העת פטל. איירה עבור מוסף שישי של מעריב. גרה בתל אביב

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 333 מילים
סגירה