הקורא בקלפי
הקורא בקלפי
תקשורת, פוליטיקה ושקרים אחרים

אובססיביות שמודעת לאובססיביותה

הראיון שהעניק אלברט בורלא לחדשות 12 היא מתנה לנתניהו שאפילו הקמפיינר המוכשר ביותר לא היה יכול לתכנן ● וכך הגיע אמש נתניהו לאולפן ערוץ 13 כשהוא זחוח מתמיד ● ואפילו אותה עדות מצולמת על ההסכם בינו לבין רעייתו נראתה כאילו הפכה לכלי שרת בידי ראש הממשלה, בדרכו לניצחון בבחירות בהן הוא היחיד שבכלל רץ

מנכ"ל פייזר אלברט בורלא בראיון לערוץ 12, 11 במרץ 2021 (צילום: צילום מסך)
צילום מסך
מנכ"ל פייזר אלברט בורלא בראיון לערוץ 12, 11 במרץ 2021

אם צריך יהיה לבחור את הארוע המשמעותי בבחירות מספר ארבע – בחירות שהיו נטולות אירועים, ענין, דרמה או הצדקה כלשהי – ייתכן שהבחירה תיפול על הראיון עם אלברט בורלא, מנכ"ל פייזר, ליונית לוי בחדשות 12.

הראיון הזה הצליח לאפס את מרבית ההשפעה של אירועים קודמים, שהזיקו לכאורה לראש הממשלה בנימין נתניהו: התשובות המביכות שלו לאודי סגל, הטעות המיזוגנית/גזענית עם "שאשא-שאשא-פאקה-פאקה" בראיון לאריה גולן או הדיווחים על "הבלגן" ששרר בקמפיין של הליכוד בשבועות האחרונים (שאין לדעת אם לא נולד בעצמו מאסטרטגיית געוואלד תקשורתית, שכרגיל העיתונאים נפלו ברשתה).

"התרשמתי מהאובססיביות של ראש הממשלה שלכם", אמר בורלא ללוי. "הוא התקשר אלי 30 פעם, 30 פעם. הוא היה מתקשר ב- 3 בבוקר והיה שואל אותי מה לגבי הווריאנטים".

להגיד על מישהו שהוא אובססיבי דומה למרואיין במקום עבודה שמתבקש לציין תכונה שלילית ושולף "אני פרפקציוניסט". בעבר יוחסו נדודי שינה דומים לראש ממשלה אחר, אהוד ברק, שנהג להתקשר לעורכים אחרי חצות או לקבוע פגישות בשעות שבהן רוב האנשים סופרים כבשים.

אבל אם אצל ברק האובססיה פורשה כאדנות, זלזול בזולת או סתם הזיה, הרי שנתניהו לא ייתן להזדמנות כזאת למסגר אותו כקרצייה, מבלי למצוץ ממנה קורטוב של דם.

אם אצל ברק האובססיה פורשה כאדנות, זלזול בזולת או סתם הזיה, הרי שנתניהו לא ייתן להזדמנות כזאת למסגר אותו כקרצייה, מבלי למצוץ ממנה קורטוב של דם

ואכן, נתניהו עט על הביטוי כמו להקת עורבים על נבלה טרייה: "אני אובססיבי", טפח לעצמו על החזה בראיון לאילה חסון אתמול בערוץ 13, והשתכשך בהנאה מתמשכת בג'קוזי של "הטלפון האדום בשלוש לפנות בוקר".

מתנה כזאת לא יכול היה לתכנן אפילו הקמפיינר המוכשר ביותר. האם יש משהו שישראלים אוהבים יותר ממנהיג שמתקשר בשלוש לפנות בוקר כדי לטפל בהם? הרי זה מה שנתניהו תמיד טען והתקשורת ניסתה לקחת ממנו: שהוא הביביסיטר של כולנו, המבוגר האחראי שמטפל לנו בילדים בזמן שאנחנו ישנים.

ביביסיטר ומירי פופינס

Posted by ‎ארץ נהדרת‎ on Tuesday, February 3, 2015

ואם הוא עושה זאת בשביל החיסונים, אז הוא ודאי מבלה את לילותיו גם במעקב אחר פעולות חשאיות באיראן, בשיחות עם הבית הלבן (בין אם אלה נענות מעבר לקו או לא), במחשבות על העתיד הכלכלי של מדינת ישראל או בדאגה כנה ואמיתית לרעייתו הסובלת מתוספתן. ואז, מה זה משנה אם בדרך הוא רודף כמה עיתונאים, חומס כמה סיגרים ומצ'פר קצת את אלוביץ'?

הראיון עצמו עם בורלא לא היה מבריק. אני מסכים לגמרי עם עמיתי דוד ורטהיים שתהה מדוע לוי מיאנה לשאול את בורלא על מתנגדי חיסונים, על תופעות לוואי, על עלויות חיסון או על הסחר-מכר בפרטיות שהפך להיות מוצר נלווה לטיפול במגפה.

אבל מה שאלנו ומה נשאל ומה ישאל הפך בלתי רלוונטי בבחירות האלה, יותר מאי פעם. צפיתי אתמול ב"מטה המרכזי" בהנחייתה של חסון מתחילת התוכנית, וניסיתי לעקוב אחרי "השאלות והתשובות". אבל כשהסתיימה התוכנית חשתי בעיקר בחילה עזה כמו מבוגר שנאלץ להצטרף לילדיו לקרוסלת "כוסות התה" המפורסמת של דיסנילנד.

אילה חסון בכנסת, 29 במאי 2019 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אילה חסון בכנסת, 29 במאי 2019 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

הבדיחות של דני דיין על חשבון יו"ר המפלגה שלו סער התערבבו ב"מטבוחה של הרוטציות" עליה דיבר נתניהו, ביחד עם השמחה המעט מוזרה שהביעה תמר זנדברג מכך ש"רבים רוצים להציל את מרצ" מטביעה. ובאמצע כל אלה ריצד במשך שעה הבאנר המתחלף של "האח הגדול" במהירות אפילפטית ובזלזול מדהים בצופה (ובתוכנית), כמו מזכיר לנו שהכול בסוף קזינו מסחרי חסר כל ערך.

הראיון עם נתניהו ב"מטה המרכזי" בערוץ 13 לא הניב שום כותרת חדשותית, אבל בסיומו ספרתי לפחות שלושה ביטויים שצופה סביר יזכור גם שעה אחרי הצפייה: "מטבוחה של רוטציות", "הלילה הזה כולנו מחוסנים", "מה שאני עושה בשעה אחת – אחרים לא מסוגלים לעשות בעשר שנים". כמו בשיר (הנורא, אגב), בסוף "זה מה שנשאר, נה נה נה נה נה".

צביעות עיתונאית טיפוסית

אם ננסה להבין על מה דיברנו בשבוע האחרון, נגלה שרובו משרת את ראש הממשלה, חוץ מהתחקיר המזעזע ב"הארץ" על מעלליו של יהודה משי זהב.

כך, למשל, הסיפור על ההסכם (שהיה-או-לא-היה) בין נתניהו לרעייתו אשר יצא בעיתוי מוזר, אחרי שהתברר ששורה של עיתונאים נחשבים ישבו על הסיפור ונמנעו מלפרסם אותו, בטענה שאינו אפוי דיו מבחינה עובדתית.

זה נחמד לדבר על אתיקה והצלבה, אבל בינינו גם קצת צבוע. הרי התקשורת הישראלית מפרסמת סיפורי בדים על ימין ועל שמאל, חלקם מתבססים על "גורם בכיר" בלשכה כלשהי בלי הצלבה או אפילו מקור ראוי לשמו.

האם ידענו מה באמת קרה סביב הטלפון של גנץ שנפרץ לאיראנים כאשר פורסם? האם ידענו שמסמך הרפז מזויף כשפורסם? האם העדויות של רוני מאנה על התנהגותה של שרה נתניהו אינם אלא גיבוב של רכילות זולה מצידו של חבר-לשעבר? עם יד על הלב: כמה מהידיעות הפוליטיות שמתפרסמות מדי ערב בחדשות באמת מוצלבות ומגובות כדי הצורך?

אם העדות של דוד ארצי, המגובה גם בבדיקות פוליגרף, אינה מהימנה מספיק לפרסום ב- 2019, היא בהחלט אינה מהימנה דיה להתפרסם במרץ 2021. ולמרות זאת, פתאום כל העיתונאים שדחפו אותה למגירה אז, חוגגים אותה כעת. יכול להיות שהסיבה לכך היא כי החשש לתביעת דיבה מצידו של דוד שימרון פוחת כשמצטטים מישהו אחר?

אם כך הדבר, הרי עסקינן בפחדנות לשמה. מבחינת הציבור, מוטב היה לפרסם את עדותו של ארצי כשהובאה בפני העיתונאים, עם כל ההסתייגויות והתגובות הראויות, מאשר להפוך למקהלה חבוטה של סרטון יוטיוב שבועיים לפני בחירות.

מבחינת הציבור, מוטב היה לפרסם את עדותו של ארצי כשהובאה בפני העיתונאים, עם כל ההסתייגויות והתגובות הראויות, מאשר להפוך למקהלה חבוטה של סרטון יוטיוב שבועיים לפני בחירות

נתניהו, כ-מו-בן, סובב גם פצצת המימן הפוטנציאלית הזאת על ראשה. בראיון עם חסון פנה בלי בושה אל המצלמה ואמר ל"שרה שצופה בנו" ממיטת חוליה בהדסה, לא להקשיב להשמצות האלה כי "אני, או-הב, אותך". עכשיו התוספתן הצטרף לצרבת שקיבלנו מהמטבוחה – ולמרות הכול, עדיין אין לנו מושג אם היה או לא היה הסכם בין בני הזוג. וספק אם אי פעם נגלה.

בנימין נתניהו בראיון בערוץ 13, 13 במרץ 2021 (צילום: צילום מסך)
בנימין נתניהו בראיון בערוץ 13, 13 במרץ 2021 (צילום: צילום מסך)

בסוף, הכול שאלה של אנרגיות, ולא רק בשלוש לפנות בוקר. יועץ התקשורת רונן צור, לשעבר יועצו של גנץ ובבחירות האלה מתבונן מן הצד, צייץ אתמול את מה שכולנו מרגישים כבר שנים: יש בן אדם אחד שרץ במרתון הזה עד הסוף כאילו חייו תלויים בכך, ומולו חבורה של חובבנים שמדדים על המסלול בעצלתיים כמו נידונים למוות. יש אחד שיניף מדליה קורן מאושר בקו הסיום (ויתחיל לחשוב על המרתון הבא), ומולו חבורה שתתעלף שנייה אחרי השריקה.

"הבחירות האלו הן ניסוי מרתק במנהיגות", כתב צור. "צד אחד מדבר, נלחם, יוזם ומסתער. הצד השני בורח, שותק, ממלמל ומתבצר. אם אסטרטגיית הבריחה תיכשל, כל מוביליה יצטרכו לארוז ולעוף הביתה".

זאת כמובן עקיצה לכיוון יאיר לפיד וגדעון סער, המבססים את עיקר הקמפיין שלהם על הרדמה, אבל גם הבנה שחריצות ואובססיביות הן תכונות חשובות בפוליטיקה, לא פחות מתחושות צדק היסטוריות.

האובססיביות הנתניהואית, המודעת לחלוטין לאובססיביותה, הולכת וממסגרת את הבחירות האלה בחלון צר מאד שבו רק ארבע שאלות מעניינות את המראיינים (ואולי גם את הציבור): "מי לא יעבור את אחוז החסימה", "מי יסרב לשבת עם מי", "מי ידרוש רוטציה", ו"האם יהיה לצד כלשהו 61". ובכל השאלות הללו, בינתיים, האובססיבי זוכה אפילו בשלוש לפנות בוקר.

עוד 1,031 מילים
כל הזמן // יום חמישי, 6 במאי 2021
מה שחשוב ומעניין עכשיו

ילד שמתעורר בלילה בצרחות אימה, "דורכים עלי!" ● אנשי הצלה שראו לראשונה אנשים מתים מול עיניהם ללא יכולת לסייע להם ● תלמידי ישיבות שמתמודדים עם אשמת ניצולים ● 45 בני אדם מתו באסון בהר מירון וכ-150 נפצעו - אבל אלפים בחברה החרדית סובלים כעת מחרדה ופוסט טראומה ● שירותי בריאות הנפש והפסיכולוגיה מתחילה לקבל לגיטימיות, אבל למדינה אין מספיק כוח אדם

עוד 1,679 מילים

שקט הוא לא רפש

אם הייתי פוגש את לפיד, שעליו מוטלת הרכבת הממשלה החדשה, והייתי צריך להגיד לו מה הצעד הראשון שהוא חייב לעשות כראש הממשלה, הייתי אומר לו: שקט.

לא שקט בטחוני ולא שקט מביקורת אלא פשוט שקט מכל ההמולה של מכונות הינדוס התודעה והכזב שפעלו פה בשנים האחרונות. שקט מכל השקרים, שככל שהם קשים יותר הם נאמרים בצעקות רמות. שקט מכל המפלצות שהרימו את ראשן בשנים האחרונות: הגזענות, השחיתות, המניפולציות, הפייק ניוז.

אם הייתי פוגש את לפיד, שעליו מוטלת הרכבת הממשלה, והייתי צריך להגיד לו מה הצעד הראשון שעליו לעשות כרה"מ, הייתי אומר: שקט. לא שקט בטחוני ולא שקט מביקורת אלא שקט מהמולת הינדוס התודעה והכזב

שקט אינו רפש. בינואר האחרון הושבע ביידן לנשיא ארה"ב ועשה מהלך דומה כשהחליף את המכונה הרעשנית של הציוצים והעובדות האלטרנטיבות הקרויה גם נשיא ארה"ב לשעבר טראמפ – בשקט. כבר ארבעה חודשים שאין ציוצים הזויים בחמש בבוקר שעון ישראל, אין יותר עולמות מקבילים של אמת, אין הצגה של עולם המדע כעולם שבא לחתור תחת קיומנו ולא להציל אותנו. שקט.

ישראל חייבת שקט, כי הוא התנאי הראשון כדי להתחיל לעבוד ולתקן את כל מה שנהרס פה. בבקשת השקט הזו מקופלים כבר שאר הדברים:

  • זה יהיה שקט של עשייה, כי הממשלה עובדת עבור האזרחים שלה ובתמורה הם סומכים עליה ויכולים לבקר אותה בלי להיחשב בוגדים.
  • זה יהיה שקט של יכולת להבדיל בין עיקר לתפל, בין מה שצריך לטפל בו לבין מה שאינו משיקולים ענייניים.
  • זה יהיה שקט שיכיל את התחלת התיקון של ההפרדה בין הרשויות: ראש הראשות המבצעת לא ירעים תותחים שמטרותיהם לחסל את הרשות השופטת, יו"ר הרשות המחוקקת יפסיק לרדוף את נשיאת הרשות השופטת ומתוך כך נשיאת הרשות השופטת תוכל אולי להשיב את עצמאותה של הרשות השופטת.
  • זה גם יהיה שקט שבו תחדל ההרעשה הארטילרית של התועמלנים והשופרות.

בניגוד למה שאנחנו מדמיינים, זה לא יקרה בבת אחת.

בהתחלה ידממו אלה שמשלמים להם כדי להעריץ את מי שכבר לא ישב בראש ממשלת ישראל, אחר כך יטרטרו עד שיפסיקו המשפיענים, אלה שנהנו עד כה מאורות זרקורים רק בגלל הדימוי שהם "יודעי דבר מה" וקרובים לצלחת, אבל גם הם יודעים שהם תמכו בראש הממשלה שרצה תמיכה שתהיה תלויה בדבר מה והסתכל עליהם כחפץ.

שקט אינו רפש. בינואר האחרון הושבע ביידן לנשיא ארה"ב ועשה מהלך דומה כשהחליף את מכונת הציוצים והעובדות האלטרנטיביות והרעשנית הקרויה גם נשיא ארה"ב לשעבר טראמפ – בשקט

אבל הכי קשה יהיה לנו להשקיט את הקול הפנימי של הרעש שהאיש יצר בתוכנו, בראש שלנו. כי הפנמנו את הנדסת התודעה המסולפת כל כך הרבה זמן: את העובדות השגויות, את היכולת לייצר סימטריה לכל דבר שהצד השני עשה או לא עשה כדי להימלט מאחריות, ואולי אפילו יהיה לנו קשה להיפרד מהיכולת להבדיל בין טוב אישי לעומת טוב ציבורי, כי המושגים האלה התערבבו ברעש של מערבל בטון בשנים האחרונות.

"אני מתחייב כראש הממשלה לשמור אמונים למדינת ישראל ולחוקיה, למלא באמונה את תפקידי כראש הממשלה, ולקיים את החלטות הכנסת ולקיים את החלטות הכנסת. בשקט".

זה מה שצריך ראש הממשלה לפיד להבטיח לאזרחי ישראל לתקופה הקרובה, שקט הוא תחילת שקיעת האבק, ותחילת היציאה לדרך חדשה של בחירה.

רון קסלר הוא איש תוכן ודיגיטל, שימש כמבקר טלוויזה וכתב תרבות במעריב וכדובר הוועד למלחמה באיידס והשתתף בקמפיינים פוליטיים וחברתיים. קסלר ליווה את הפעילות התוכן והדיגיטל של נבחרי ציבור בכירים, ועובד כיום במגזר השלישי. התכנים המתפרסמים בזמן ישראל מבוססים על דעותיו בלבד ולא מייצגים דבר מלבד את עצמו. אתם מוזמנים לעקוב אחריו בטוויטר: https://twitter.com/kessleron_il?s=09.

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.
עוד 473 מילים

השינויים שהוכנסו בחוק יסוד הממשלה לפני כשנה, במטרה לאפשר את הקמת ממשלת החילופים הפריטטית בראשות נתניהו וגנץ, נראו במבט ראשון כאילו מישהו החליט להתנקש בשיטת המשטר הישראלית ● אלא שבחלוף הזמן, הפך הכלי הקרוי "ממשלת חילופים" לעובדה מוגמרת ולאופציה לגיטימית שדווקא מסייעת כעת במו"מ על הקמת ממשלה חדשה, העתידה להוציא את נתניהו מבלפור ● פרשנות

עוד 841 מילים ו-1 תגובות

סערה בימינה: שיקלי נגד "ממשלה עם מרצ" ולא ברור מה יעשו ח"כ נוספים

המנדט של לפיד החל בצלילים צורמים ● יאיר גולן: "אין בסיס לתת לבנט להיות ראש ממשלה" ● אעידה תומא סלימאן: "לא נתמוך בממשלה בראשות בנט" ● שמחה רוטמן מהציונות הדתית: "קורא לבנט להיות אדם ישר וללכת לבחירות חמישיות" ● גלנט זימן את גולדרייך לדווח לו על התבטאויותיו הפוליטיות, עורך דינו של גולדרייך: "מזכיר לי את המשטר שבו חיו הוריי בפולין הקומוניסטית" ● הממשלה אמורה לאשר היום את הרפורמה באגף השיקום

עוד 14 עדכונים

למקרה שפיספסת

סוליית הקוסם

יאיר לפיד קיבל את המנדט שבנט כבר זמם עליו כאילו היה בייבי נתניהו. שוב הוא רוצה להוציא את העגלה מהבוץ, ברוח אותו נאום "תחזיקו אותי", שהוא נושא שוב ושוב כמו ילד שורק בחושך, לא מצליח להחליט בין אבא ואבא למרות שמדובר באבא מתעלל.

רק לפני שבוע הציע לו נתניהו בסרקזם אכזרי סופ"ש בבלפור, לטעום קצת מהפרי האסור. נו, גם נתניהו צודק לפעמים, בנט זה לא חומר של ראשי ממשלה, ולא רק בגלל שהוא עומד בראש מפלגה קטנה שהרכיב מאיילת שקד ומשאריות שנזרקו ליד הקלפי.

רק לפני שבוע הציע לו נתניהו בסרקזם אכזרי סופ"ש בבלפור. נו, גם נתניהו צודק לפעמים, בנט זה לא חומר של ראשי ממשלה, ולא רק בגלל שהוא עומד בראש מפלגה קטנה שהרכיב מאיילת שקד ומשאריות שנזרקו ליד הקלפי

הסיבה היא שאין לו את זה. נשיאים ורוח – וגשם אין. בנט הוא ארנבת שהקוסם הנוכל שולף שוב ושוב מאותו כובע מרוט. ואם כבר בקוסם עסקינן אז לפי הנוהג להידבק לנתניהו בכל מחיר בנט הוא סוליית הקוסם, ואני מנסה להתנסח בעדינות.

בצד ממתין לפיד, וכמו שזה נראה עד כה עכשיו הוא נחוש לתקן. זה יקרה ברגע שבנט יחליט לרדת מהעץ שממנו הוא רוצה להמריא גבוה יותר ממה שלפיד מציע, בניסיונו העיקש לחלץ מהבוץ את העגלה שבנט מושך כרגע לאותו ביוב עצמו.

אם לפיד ימצא עצמו ראש ממשלה זה יהיה בזכות ולא בחסד. בארבע מערכות הבחירות שנתניהו גרר אותנו אליהן ביהירותו ותאוות השלטון הבלתי מרוסנת שלו גילינו את לפיד, שק חבטות קבוע של ימין ושמאל כאחד, שהתבגר לעינינו ממש. שהזכיר לכל מי ששכח, שפוליטיקה יכולה להיות טיפה פחות מטונפת משהורגלנו אליה, ע"י האיש שנאחז עכשיו במשקופים של בלפור בציפורניים ממש, ועוד ישרוט את הדלת שתיסגר אחריו ואחרי ראש הממשלה האמיתית בבית. והילד.

לפיד חשף חוט שדרה מברזל ואורך רוח של חתול שמשייף ציפורניים בשלווה סטואית לנוכח האריה שאהב שחיתות וחוות החיות שצמחה לנו על הראש, והוכיח שבגרות זה לא רק נייר עם ציונים. תראו מי שר החינוך היום ותבינו. בשביל להיות גלנט לא חייבים יום לימודים ארוך, דופק יספיק.

רק לפני שבועיים הדליקו כאן משואות בחגיגות יום העצמאות, היה מעורב בטקס גם מזרק חי עשוי מחיילים שהתבזו כשהמזרק נע קדימה ואחורה ברמז דק, שתדע כל אם עבריה שמדובר במזרק ולא חלילה בחוקן, שזה עניין רגיל תחת שלטון נתניהו.

ראש הממשלה ובעלה ישבו בקהל ומירי רגב ביימה את הפארסה ממקומה לצד השכינה מבלפור, זו שאמרה פעם "נרד מהארץ ושהמדינה תישרף". ובכן, גבירתי, משאלתך כבר מתפשטת כאש בשדות השלף של הפוליטיקה הישראלית. הכל בוער.

נתניהו השחית כל אמת מידה מוסרית, מה שמותר לו אסור על יריביו, ברצותו יתיר וברצותו יאסור. הוא אבי האלכימיה שהופכת כל איש ימין לשמאלן קיצוני אם הסיר את תמיכתו בכס הקדוש. ערבים מקבלים חותמת הכשר או נפסלים בשאט נפש, תלוי אנה יפנו, ימינה או שמאלה. רבנים ונכדיהם הפעוטים מתיישרים לפי דרישה, משחרים לפתחו ומעניקים הכשר בד"ץ לכל גחמה נכלולית.

לפיד חשף חוט שדרה מברזל ואורך רוח של חתול שמשייף ציפורניים בשלווה סטואית לנוכח האריה שאהב שחיתות וחוות החיות שצמחה לנו על הראש, והוכיח שבגרות זה לא רק נייר עם ציונים

עגל הזהב הוא בוס תובעני. בגידה ברצון הבוחר היא נורמה מקובלת. אנשים מחליפים מפלגות כמו גרביים וזה מסריח כמו שזה נשמע. אין תחתית שלא הגיע אליה בשנות שלטונו הארוכות.

הנשיא נתן את המנדט ללפיד. אם חפצי חיים ללא בחירות למען מגלומן אחד אנחנו, נתפלל בליבנו החילוני להצלחתו. ואם אפשר, בלי בנט. אפילו הוא הצהיר שזה לא מוסרי להיות ראש ממשלה עם כזה מספר מנדטים והוא יודע מה הוא אומר. ואומר ואומר.

כרמלה כהן שלומי היא אזרחית מודאגת

פוסטים המתפרסמים בבלוגים של זמן ישראל מייצגים את כותביהם בלבד. הדעות, העובדות וכל תוכן המוצג בפוסט זה הם באחריות הבלוגר/ית וזמן ישראל אינו נושא באחריות להם. במקרה של תלונה, אנא צרו קשר.

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
עוד 542 מילים ו-2 תגובות
עודכן לפני שעתיים
זירת הבלוגים
הזמן שלך לומר את דעתך
הצטרפות

תגובות אחרונות

למפלגות שעשויות להרכיב את ממשלת האחדות יש הזדמנות היסטורית לחולל שינוי אמיתי בשורה ארוכה של נושאים שכבר היום פוגעים בחיי היומיום של מיליוני ישראלים, ובכלל זה תחבורה, אנרגיה, תשתיות, מזון, בריאות ● בתחומים האלה, שבהם ממשלות נתניהו מיקמו את ישראל אי שם בפאתי העולם השלישי, אין בעיה למצוא מכנה משותף מימינה ועד מרצ, מישראל ביתנו ועד העבודה ● פרשנות

עוד 804 מילים

הצד המערבי של הכפר ברטעה שייך לישראל, המזרחי לרשות הפלסטינית - ואין גבול אמיתי שמפריד ביניהם ● הישראלים זכאים לחיסון נגד קורונה, הפלסטינים יכולים בעיקר להתחנן ● הנגיף ממשיך להשתולל בתחומי הרשות, אבל החלטת ממשלת ישראל לא השתנתה: אין חיסונים לשכנים, פרט למקרים מיוחדים ● ביקור בברטעה מדגים את כל מה שמקולקל במדיניות הזו

עוד 1,161 מילים

ישראל לא מרחמת על ילדי הגן

בדיקת זמן ישראל פעם בכמה חודשים נחשפת עוד פרשת התעללות בפעוטות ● הכותרות מתחלפות, הגנים משתנים, הגננות נעצרות - אך המשפחות נותרות עם המצוקה הגדולה ● המדינה לא טורחת אפילו לקצר עבורם את התור לטיפולים שיקומיים, הפסיכולוגים עסוקים מדי, והילדים ממשיכים לסבול ● מתנדבים נכנסים לתמונה, אבל זה רחוק מלהספיק ● משרד הבריאות: "יש פער בין צרכי הציבור והמענים הקיימים"

עוד 2,514 מילים

אחרי שהצליח לקבל את המנדט, בפני לפיד עומד אתגר קשה בהרבה - להצליח להקים ממשלה

נתניהו: "בנט דיבר היום על ממשלת אחדות - זו מכבסת מילים; בנט ושקד מפירים אחת לאחת את כל התחייבויותיהם" ● בנט: "נתניהו טרק עלינו את הדלת; זה הזמן להקים ממשלת חירום - כל מפלגות הימין מוזמנות" ● עמיחי שיקלי מימינה הודיע על התנגדותו לממשלה בראשות לפיד ● עמיר פרץ הודיע שלא יתמודד לנשיאות ● קארין אלהרר עתידה לעמוד בראש הוועדה המסדרת

עוד 68 עדכונים

שורת הכשלונות של נתניהו הסתיימה בכניעה סופית

עד הרגע האחרון אמש, עוד שקלו בסביבת נתניהו להודיע כי "עלה בידו להרכיב ממשלה" ● בסוף החליטו לוותר על הרעיון - האחרון שניסה תרגיל כזה היה שמעון פרס ב-1990, והאירוע הסתיים בביזוי גדול ● כעת צפוי הנשיא להעביר את המנדט ליאיר לפיד, שימצא את עצמו ברגע היסטורי, תשע שנים בלבד אחרי שהקים את יש עתיד ונכנס לפוליטיקה ● פרשנות

עוד 783 מילים ו-3 תגובות

פרשנות זה נגמר בדם

שעות ספורות לפני שהמנדט חוזר אל הנשיא, בליכוד לא בוחלים בשום טריק או הטרלה ● מיקי זוהר מציף את הוועדה המסדרת בתריסר חוקי התרסה ● חברי המפלגה לא מבינים למה סמוטריץ' לא כנוע לרבנים כמו בנט לפניו ● ומפלגת השלטון משום מה מוכנה לשקול להמליץ על בנט במקום על אחד מחבריה הבכירים ● ורק בעמדת מד"א במשכן מתברר שלכולם יש את אותו צבע דם

תגובות עכשיו הזמן לומר את דעתך

comments icon-01
2
בהחלט חברי הכנסת בליכוד הם חבורת כבשים שותקים, אף כבש שותק אינו ראוי להנהיג עם. אולי עכשיו המפלגות החרדיות יצטרפו ללפיד. הישארות באופוזיציה פוגעת באינטרסים שלהם. ואז..... אפשר יהיה להח... המשך קריאה

בהחלט חברי הכנסת בליכוד הם חבורת כבשים שותקים, אף כבש שותק אינו ראוי להנהיג עם.
אולי עכשיו המפלגות החרדיות יצטרפו ללפיד. הישארות באופוזיציה פוגעת באינטרסים שלהם. ואז….. אפשר יהיה להחזיר את בנט לבית הספר היסודי, הוא צריך עוד להתפתח, ושיקח אותו את עבאס ושקד. נחפש להם בית ספר יסודי מעורב.
אם בליכוד יש כבשים שותקים, בנט ושקד גרועים יותר.
ללא יכולת הכרעה ומתיימרים להיות ראש ממשלה עם שבעה מנדטים.

עוד 739 מילים ו-2 תגובות

שלום ירושלמי היה שם, כשאורי שרצקי העלה את הרעיון להקים קבוצת אוהדים, לפני 14 שנה ● הוא זוכר את הגול הראשון בתולדות הפועל קטמון, באצטדיון בגבעם רם מול נחלת יהודה ב-19 באוקטובר 2007 ● והוא לא ישכח את הגול האחרון במשחק המכריע מול נס ציונה בטדי, ביום שישי שעבר, שהעלה את הפועל ירושלים לליגת העל בכדורגל אחרי 21 שנה ● לפעמים חלומות מתגשמים

עוד 1,210 מילים ו-1 תגובות

ישראל מנסה ליישר קו עם שאר העולם במרוץ נגד ההתחממות הגלובלית ● אבל משהו מהותי חסר בחוק האקלים המתהווה: מס הפחמן שיעודד מפעלים ומשקי בית להשתמש בפחות אנרגיה מזהמת ● ככה זה כשבמשרד להגנת הסביבה מביטים קדימה, אבל במשרד האנרגיה תקועים בעבר ● עדיין לא מאוחר לשנות את המצב

עוד 1,429 מילים

נתניהו הודיע לנשיא כי לא עלה בידו להרכיב ממשלה

דיווח: הליכוד לא ימליץ לנשיא להטיל על בנט את מלאכת הרכבת הממשלה ● אחרי שלא הצליח להשיג רוב נמנע מיקי זוהר מלהעלות להצבעה את ההצעה לפטור מחובת הנחה את החוק לבחירות ישירות ● הרב דרוקמן קורא לבנט ולשקד להודיע שיסכימו לכהן רק בממשלת ימין ● החלה חקירתו הנגדית של ישועה: נדרשנו להסיר ידיעות על משפחות שכולות, כי מתחו ביקורת על נתניהו

עוד 56 עדכונים

ראיון "במדינת ישראל, כל אחד יכול להיות 'יועץ בטיחות לאירועים המוניים'"

אם וכאשר תוקם ועדת חקירה לבדיקת האסון בהר מירון, אסור לה לעצור רק בשאלה מי היה אחראי למחדלים בקבר רשב״י ● זו הזדמנות לטפל בתחום הפרוץ והשערורייתי של ניהול הבטיחות בכל האירועים ההמוניים בישראל ● החקירה יכולה להתחיל עם עדותו המטלטלת של המהנדס ישראל (איזי) קצנלנבוגן: "המקרה של הר מירון זה לא רק עיגול פינות. זה הרבה יותר מזה"

עוד 2,184 מילים ו-3 תגובות
סגירה
בחזרה לכתבה