דיווח: בדיקות האנטיגן מפספסות כמחצית מהנדבקים

הורוביץ: מחר יגיעו מיליוני בדיקות אנטיגן ביתיות ● קורונה בכנסת: חיים כץ, יואב בן צור ואתי עטייה נדבקו בנגיף ● מספר חולי הקורונה שמצבם קשה עלה ל־172; שיא מאומתים יומי ● ברקת: "אני היחיד שיוכל להחזיר את הליכוד לשלטון" ● עבאס: נצביע נגד חוק האזרחות שתביא מחר השרה שקד ● מסתמן: הממשלה תצביע על ביטול התו הירוק בקניונים

מדפים בסופר-פארם ועליהם ערכות לבדיקות קורונה (צילום: סופר-פארם)
סופר-פארם
מדפים בסופר-פארם ועליהם ערכות לבדיקות קורונה

"לא נעצור עד שהיא תהיה המפלגה הגדולה בישראל": מפלגת יש עתיד מציינת היום עשר שנים להקמתה. יו"ר המפלגה ושר החוץ יאיר לפיד חגג את האירוע בפוסט בפייסבוק:

לפני עשר שנים, ינואר 2012, ישבתי בבית בסלון בערב, עם ליהיא ויואב, ואמרתי להם: "ביום ראשון אני מתפטר מהעבודה ומודיע שאני מקים מפלגה חדשה." שמתי מולם את כל הקושי. את כל מה שאנחנו הולכים לעבור. אמרתי להם: "מהרגע שאנחנו יוצאים לדרך, לא עוצרים. הולכים עד הסוף." ליהיא הייתה בעד מהרגע הראשון. יואבי לא היה בטוח, היו לו הרבה שאלות. ב־8 בינואר בבוקר – בדיוק היום לפני עשר שנים – יש עתיד מנתה רק חבר אחד, תומכת אחת, ומתלבט… ותראו אותנו עכשיו!

עשר שנים מיום הקמתה, ליש עתיד 133 מטות מקומיים, עשרה מטות רוחביים, 18 קהילות־נושא, אלפי פעילים, מאות אלפי מצביעים, עשרות אלפי פעילויות בשנה, כולן לטובת החברה הישראלית. עשר שנים אחר כך, יש עתיד היא מפלגת השלטון הישראלית. המפלגה הכי גדולה בממשלה. מרכז הכובד של השלטון במדינה. הכלכלה הישראלית, הביטחון הישראלי, החברה הישראלית, הכול עובר דרכנו.

השתנינו בעשר השנים האלה. למדנו הרבה, ולפעמים למדנו בדרך הקשה. בעשר השנים האלה הייתי בקבינטים ששלחו לוחמים לקרב. זה עושה לך משהו. אתה אחראי על חייהם של לוחמים צעירים, בגיל של הילדים שלך. השיער הלבן זה מהלילות האלה. בעשר השנים האלה הייתי צריך לנהל את הכלכלה הישראלית ולהוציא אותה ממשבר. בזמן אמיתי אנשים לא קלטו, היום הם מבינים. עשינו את כל ההחלטות הקשות שאף אחד לא רצה לעשות והצלנו את הכלכלה.

היתה לי הזכות בעשר השנים האלה לייצג את ישראל בבית הלבן, בקונגרס, בקרמלין, בדאונינג סטריט 10, בארמון האליזה בפריז, במרוקו, במדינות המפרץ, במצרים, באיחוד האירופי. במפגשים האלה לא היו רק טקסים ותזמורות. היו גם משאים ומתנים, חלקם קשים, חלקם חשאיים, והיינו צריכים להגן על האינטרסים של מדינת ישראל גם כשלא הסכימו אתנו.

למדנו בעשר שנים האלה לעשות פוליטיקה. לרדת למחילות ולחזור משם עם תוצאה. נפלתי לא פעם, טעיתי לא פעם, אבל תמיד ידענו לחזור ומכל נפילה למדנו עוד משהו. לא הגענו לרגע הזה בזכות ההצלחות, הגענו בזכות הכישלונות. זה המבחן שלנו. מה אתה עושה אחרי שחטפת. האם אתה נשאר על הרצפה, או שאתה מספיק קשוח בשביל לקום ולהתחיל מהתחלה. יש עתיד היא היום המפלגה השנייה בגודלה בישראל. אנחנו לא נעצור עד שהיא תהיה המפלגה הגדולה בישראל.

עשר שנים אחרי הקמתה יש עתיד אומרת לאזרחי ישראל – אנחנו פה בשבילכם, אבל כולנו צריכים לבחור. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, מה מחזק אותנו ומה מחליש אותנו? קידמה טכנולוגית מחזקת אותנו, כפיה דתית מחלישה אותנו. חופש הביטוי מחזק אותנו, הסתה ופילוג ופייק ניוז וגסות רוח מחלישים אותנו. שלטון החוק מחזק אותנו, שחיתות מחלישה אותנו. לאהוב את ישראל מחזק אותנו, לשנוא ערבים ושמאלנים ולהט"בים ורפורמים וקונסרבטיבים וצעירים שאכפת להם מאיכות הסביבה, מחליש אותנו. אי אפשר לאהוב את המדינה ולשנוא את האזרחים שחיים בה.

אנחנו לא ניתן לשנאה ולאלימות לנצח אותנו. יותר מכל דבר אחר בזה יש עתיד עוסקת: לעצור את השנאה. לבנות חיבורים. לבנות שיתופי פעולה. לאהוב את המסורת ואת הקהילה, בלי לוותר על העתיד ועל הקידמה. הוכחנו שאנחנו יכולים לבחור את העתיד שלנו במו ידינו, שאנחנו יודעים להוביל את המדינה בדרך הנכונה, אזרחי ישראל נתנו בנו את אמונם ויש עתיד היא זו שתוביל אותם בשנים הקרובות. אנחנו נעשה את זה מפני שיש דבר אחד שאף פעם לא ברחנו ממנו. יש שתי מילים בעברית שהן הבסיס לכל העמדות שלנו בבטחון, במשפט, בדת ומדינה, בחברה וכלכלה, ושתי המילים האלה הן: לקחת אחריות.

עשר שנים, היום–לפני עשר שנים, ינואר 2012, ישבתי בבית בסלון בערב, עם ליהיא ויואב, ואמרתי להם: "ביום ראשון אני מתפטר…

Posted by ‎Yair Lapid – יאיר לפיד‎ on Friday, January 7, 2022

בעקבות הלחץ של נציגי המסחר: הממשלה תצביע מחר (ראשון) על ביטול התו ירוק בחנויות שגדולן 100 מ"ר ומעלה בקניונים ובמרכזי "ביג", כך פורסם באתר ynet. במקום זאת תונהג הגבלת תפוסה – בחנויות ששטחן 100 מ"ר ומעלה – לקוח אחד לכל 15 מ"ר, ובחנויות ששטחן פחות מ־100 מטרים – לקוח אחד לכל שבעה מטרים מרובעים.

קניון הדר בירושלים, 16 בדצמבר 2021 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
קניון הדר בירושלים, 16 בדצמבר 2021 (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

משרד החוץ הודיע היום (שבת) כי לבן קוג'יאשוילי, ישראלי בן 22, נהרג אתמול בערב מירי בעיר אלמטי שבקזחסטן בזמן מהמהומות האלימות במדינה. הוא הותיר אחריו אישה ותינוק בן שנה.

לבן גר בקזחסטן בשנים האחרונות. "משרד החוץ משתתף באבלה הכבד של המשפחה. משרד החוץ מבקש להסב את תשומת ליבו של הציבור לאזהרת מסע שפורסמה ביום חמישי בעקבות המהומות בקזחסטן".

חבר הכנסת חיים כץ מהליכוד נדבק בקורונה, כך פורסם באתר N12.

חיים כץ בכנסת (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)
חיים כץ בכנסת (צילום: יונתן זינדל/פלאש90)

ח"כ ניר ברקת בריאיון למקור ראשון: "אני היחיד שיוכל להחזיר את הליכוד לשלטון ולהקים בעבודה נכונה ממשלת ימין רחבה עם 80 מנדטים. זה מתחיל מהימין וגולש למרכז, עם 7 מנדטים שאני מביא מבנט, סער וכחול לבן.

"זו לא האידאולוגיה של רע"ם ושל התנועה האסלאמית, הם לא יקבלו אותה. אנחנו מחויבים לקדם גם את המיעוטים במדינת ישראל. הליכוד תמך במיליארדי שקלים בתוכניות של עיריית ירושלים במזרח העיר. נעשה את זה בעצמנו, לא צריכים בשביל זה את רע"ם".

ניר ברקת בכנס שארגן בגני התערוכה בתלאביב, 10 ביוני 2021 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
ניר ברקת בכנס שארגן בגני התערוכה בתל אביב, 10 ביוני 2021 (צילום: אבשלום ששוני/פלאש90)
סגירה