טל שניידר
הזמן של
טל שניידר

הכתבת הפוליטית והמדינית של זמן ישראל

לפיד ייפגש מחר בכנסת עם עודה וטיבי

יושב ראש יש עתיד, יאיר לפיד, ייפגש מחר בכנסת עם יושב ראש חד"ש, איימן עודה, ועם יושב ראש תע"ל, אחמד טיבי, כחלק מהמגעים שהוא מקיים עם ראשי מפלגות גוש השינוי.

עוד 30 מילים

נתניהו: "אני קורא לבנט להצטרף להצעה שלנו להקמת הוועדה המסדרת"

ראש הממשלה נתניהו קורא לנפתלי בנט להצטרף להצבעת הליכוד מחר בנושא הקמת הוועדה המסדרת "אני קורא לבנט, מחר, להצטרף להצעה שלנו להקמת הוועדה המסדרת, שתשמור על הכוח של הימין ותשאיר גם לו זכות וטו. אין שום סיבה שיחבור לשמאל, לא בעניין הזה ולא בשום עניין אחר", אמר נתניהו – אם כי הצבעתו של בנט אינה חבירה לשמאל אלא השארת בנט וימינה כלשון מאזניים.

עוד 63 מילים

בנט ודרעי נפגשו ודנו בניסיונות להקים ממשלת ימין

יושב ראש ש"ס, אריה דרעי, ויושב ראש ימינה, נפתלי בנט, נפגשו היום ודנו בניסיונות להקים ממשלת ימין ובדרכים השונות להביא לכך. השניים סיכמו לעמוד בקשר בימים הקרובים במטרה לחלץ את ישראל מהסבך הפוליטי.

עוד 33 מילים

לפיד: "חייבים ממשלה. ממשלה יציבה יכולה לקרות עוד שלושה שבועות"

יושב ראש יש עתיד, יאיר לפיד, נשא דברים הערב ואמר ש"מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה בחירות חמישיות. היא חייבת ממשלה. אנחנו רוצים אחדות כי זה הדבר הנכון. לישראלים נמאס מפולחן אישיות מביך".

עוד אמר לפיד ש"המטרה היא להקים ממשלה עם תפיסות עולם שונות, אבל כולנו ציונים וכולנו פטריוטים ישראלים. ממשלה יציבה יכולה לקרות עוד שלושה שבועות. יהיו בממשלה שלוש מפלגות ימין, שתי מפלגות מרכז ושתי מפלגות שמאל. ההחלטה הנחושה היא לנהל את הדברים אחרת. ממשלת אחדות צריכה להיות מבוססת על אמון, דיאלוג ושיתוף פעולה".

לפיד ציין כי לא יכנס בשלב הזה למשא ומתן מול המפלגות השונות – כולל לא מול רע"ם. "אם יש סיכוי שאנחנו נצליח להקים ממשלה זה כי אנחנו קבוצה של אנשים שמאמינים בכך שזה חשוב בשלב הזה. באשר לנושאים של רע"ם ושל המשותפת, הם נושאים אמיתיים, חינוך, קרקעות, אלימות. ממשלת אחדות ישראלית תטפל בכל הציבורים".

שידור חי

הצהרה מיוחדת. הצטרפו לשידור החי>>

Posted by ‎Yair Lapid – יאיר לפיד‎ on Sunday, April 18, 2021

עוד אמר לפיד: "לנו, ליש עתיד, יש 45 ממליצים. זה יפתיע אותי מאוד אם הנשיא לא יטיל עליי להקים את הממשלה הבאה, שכאמור המטרה היא להקים ממשלת אחדות עם נפתלי (בנט). אני מזכיר, 45 זה בלי אלה שאנחנו עדיין מדברים איתם, ולכן התקווה היא שהנשיא יטיל עלי את מלאכת הרכבת הממשלה".

באשר להיעדרות שלו מן הטקסים הרשמיים לפיד אמר: "אני לא מוכן יותר להיות קישוט בטקסים שבהם נתניהו עוסק בלפאר את עצמו. נסעתי לטקס ממלכתי בנגבה".

עוד 209 מילים

בנט מכחיש שיתמוך בהצעת גוש השינוי לגבי הוועדה המסדרת

דוברו של יושב ראש ימינה, נפתלי בנט, אמר היום כי בניגוד לפרסומים בתקשורת, שלפיהם, התקבלה החלטה להצביע עם גוש השינוי בנושא הוועדה המסדרת – למעשה טרם התקבלה החלטה בנושא.

מחר אמורה לעלות להצבעה במליאה הצעה להקמת הוועדה המסדרת – דבר שאמור היה להיעשות זמן קצר אחרי השבעת הכנסת. אולם יושב ראש הכנסת יריב לוין החליט בשבוע שעבר לעכב את הדיון במליאה בנושא ולאפשר לצדדים להגיע להסכמות, אך אלה לא הושגו. ההחלטה בנושא הוועדה המסדרת משמעותית – שכן קביעת הרוב בוועדה זו, תוביל להכרעות בנושא הרכב ועדות הכספים וחוץ ובטחון.

עוד 88 מילים

גנץ ולפיד יקיימו הערב פגישה

יושב ראש כחול לבן, בני גנץ, ייפגש הערב עם יושב ראש יש עתיד, יאיר לפיד.

עוד 15 מילים

נתניהו לסער: "הליכוד זה הבית שלך, אתה תתקבל כאן בזרועות פתוחות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קורא לגדעון סער להצטרף לממשלה בראשותו.

באירוע לכבוד החג שערך סגן השר יואב קיש אמר נתניהו –

אפשר להקים את הממשלה הזאת לארבע שנים תוך זמן קצר מאוד. לכן אני קורא לבצלאל סמוטריץ', נפתלי בנט וגדעון סער, בואו נשים אל כל השיקולים הצידה ובואו נקים את הממשלה הימנית והלאומית שמדינת ישראל כל כך זקוקה לה.

אני קורא כאן לגדעון סער, הליכוד זה הבית שלך. גדלת בבית הזה. אתה תתקבל כאן בזרועות פתוחות! זה לא הזמן להקים ממשלת שמאל. בוא תצטרף אלינו ונקים יחד ממשלת ימין יציבה כדי להבטיח יחד את עתידנו בארצנו. כולנו מאמינים בזה ונעשה את זה יחד ואת יום העצמאות הבא נחגוג בממשלת ימין יציבה.

בטור, שפרסם הבוקר שלום ירושלמי, אומר גורם בליכוד על סער ש"הוא נעול, אין שום סיכוי להביא אותו ולא אף אחד אחר אצלו".

עוד 129 מילים

ההוראות שנשלחו לרב הכותל: קריב יכול להכנס עם הספר ואסור לו להעבירו לאחר

בעניינו של ח״כ גלעד קריב והמהומה שהתעוררה בכותל המערבי בעקבות כניסתו עם ספר תורה לתפילת ראש חודש, לפי מסמך שהגיע לידי זמן ישראל קריב פעל בדיוק לפי ההנחיות שנשלחו אתמול לרב הכותל שמואל רבינוביץ.

לקריאת המסמך בפורמט PDF

לפי המכתב שנשלח מאת מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים לרב הכותל ״לא ניתן למנוע מחבר הכנסת גישה לרחבת הכותל גם אם הוא נושא ספר תורה. וזאת בשים לב להוראות חוק חסינות חברי הכנסת.״ עוד מצוין במכתב כי קריב פטור מבדיקה בטחונית בכניסה לרחבת הכותל וכי המגבלה היחידה היא באיסור העברת ספר התורה לאחר בתוך הרחבה.

למרות המסמך של משרד המשפטים, ח״כ משה גפני מתכוון להגיש תלונה נגדו לוועדת האתיקה של הכנסת.

יצויין שועדת האתיקה של הכנסת לא הוקמה עדיין וכי אין צפי שתוקם בקרוב שכן בכנסת ה 24, חברי הכנסת לא מצליחים להקים את הועדה המסדרת שמכוחה יוקמו הועדות הראשונות, חוץ ובטחון וכספים.

עוד 139 מילים

תקווה חדשה: דחיית ההצבעה על הוועדה המסדרת - מהלך של הליכוד לשיתוק הכנסת

תקווה חדשה הגיבה על דחיית ההצבעה על הרכב הוועדה המסדרת –

מהלך חמור של הליכוד לשיתוק הכנסת ולמניעת פיקוח פרלמנטרי על הממשלה, כולל בנושא הביטחון הלאומי. אי הקמת וועדה מסדרת משמעותה- אי הקמת וועדות זמניות ובהן חוץ וביטחון וכספים, החיוניות לצורך הפיקוח הפרלמנטרי.

עוד 42 מילים

אחרי שחרגו מהנוסח התקני, חברי המשותפת הצהירו אמונים מחדש

חברי הכנסת סמי אבו שחאדה, עופר כסיף, איימן עודה ועאידה תומא סלימאן, שחרגו בישיבתה הראשונה של הכנסת מהנוסח הקבוע של הצהרת האמונים, הצהירו אמונים היום באופן תקני. גם חבר הכנסת מאיר פרוש מיהדות התורה, שנעדר מישיבת המליאה הראשונה, הצהיר היום אמונים.

יוסף טייב מש"ס ויעקב טסלר ואליהו ברוכי מיהדות התורה – שהתמנו ביום חמישי האחרון לחברי כנסת – בעקבות התפטרותם של אריה דרעי, יעקב ליצמן ואורי מקלב, הצהירו גם הם אמונים. דרעי, ליצמן מקלב התפטרו מהכנסת במסגרת החוק הנורווגי, והם ממשיכים לכהן בתפקידיהם בממשלה.

עוד 82 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה