טל שניידר
הזמן של
טל שניידר

הכתבת הפוליטית והמדינית של זמן ישראל

המטה לביטחון לאומי העלה את רמת אזהרת המסע ל-80 מדינות

המטה לביטחון לאומי העלה את רמת אזהרת המסע לשמונים מדינות בעולם. בריטניה, גרמניה, צרפת, רוסיה, אוסטרליה, ברזיל וארגנטינה, שהיו נעדרות אזהרת מסע (רמה 1), מוגדרות כעת כמדינות שמומלץ לנקוט בהן אמצעי זהירות מוגברים (רמה 2).

מוזיאון הלובר בפריז, 27 באוקטובר 2023 (צילום: AP Photo/Pavel Golovkin)
מוזיאון הלובר בפריז בחודש אוקטובר האחרון (צילום: AP Photo/Pavel Golovkin)

אוזבקיסטן, קזחסטן, דרום אפריקה ואריתריאה, שהוגדרו כמדינות ללא אזהרת מסע (רמה 1), מוגדרות עתה כמדינות שמומלץ להימנע מלנסוע לשטחן, אלא לצרכים חיוניים (רמה 3).

בחריין, מאוריטניה, בנגלדש, מלזיה וקטאר, שהוגדרו כמדינות שאין להגיע לתחומן אלא לצרכים חיוניים (רמה 3), מוגדרות כעת כמדינות שאין להגיע לשטחן (רמה 4).

מהמטה לביטחון לאומי נמסר שמאז שפרצה המלחמה מזוהים מאמצים מוגברים מצד איראן ושלוחיה, כמו גם מצד חמאס וגורמי ג'יהאד עולמי, לפגוע ביעדים ישראליים ויהודיים ברחבי העולם. זאת, לצד עלייה מתמשכת ומשמעותית בהסתה, ניסיונות פגיעה וגילויי אנטישמיות נרחבים במדינות רבות.

נוסעים בנמל התעופה בן-גוריון, 4 באפריל 2023 (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)
נוסעים בנמל התעופה בן-גוריון בחודש אפריל האחרון (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)

לפיכך המטה ממליץ לציבור לשקול את חיוניות הנסיעות בעת הזו. לציבור היוצא לחו"ל, מומלץ לבחור בצורה מושכלת את יעדיו, תוך נקיטת אמצעי הזהירות המומלצים, בכל יעד באשר הוא, ולשקול את התנהלותו לאור ההמלצות המפורטות באתר כאמור ובמיוחד –

• לדחות נסיעות למדינות עם אזהרות מסע, בדגש למדינות ערב והמזרח התיכון, צפון הקווקז, מדינות עוטף איראן ומספר מדינות מוסלמיות באסיה.

• לבדוק את מצב המחאות וגילויי האלימות כלפי ישראל ביעד הנבחר, גם במדינות ללא אזהרת מסע.

• להתרחק מהפגנות ומחאות.

• לשמור על ערנות בעת השהייה ביעד ולהקפיד לשים לב למתרחש מסביב.

• להימנע מהחצנת סממנים ישראליים ויהודיים, ומהתקהלויות גדולות של גורמים ישראליים ויהודיים.

• לברר מבעוד מועד את מספרי הטלפון של שירותי החירום ביעד הנבחר ושל הנציגות הישראלית המקומית (אם יש ביעד נציגות).

• המדינות שחל שינוי באזהרת המסע אליהן
• מפה מדינית של העולם עם סימון אזהרות המסע לארצות השונות

עוד 250 מילים

המחנה הממלכתי יצביעו נגד תיקון התקציב, אבל לא יצאו מהממשלה

למרות אי־העברת הכספים הקואליציוניים למטרות המלחמה ואי־סגירת ממשרדי ממשלה מיותרים, במחנה הממלכתי החליטו לא לשבור את הכלים ● מתישהו בזמן הקרוב גנץ יאלץ לממש את הציפייה בקרב תומכיו, להתקדם לשינוי פוליטי בתוך הרכב הכנסת הנוכחית – ולהביא סוף לממשלה ההזויה והקיצונית ביותר בתולדות ישראל ● פרשנות

עוד 714 מילים ו-3 תגובות

המפעל של משפחת לולו שמריז בקיבוץ סעד נפרץ ב־7 באוקטובר, נבזז והוצת ● שלושה עובדים נחטפו, בהם גם בנו של אבי לולו שמריז, בעלי החברה ● לולו שמריז ביקש מחברת הביטוח להכיר באובדן כושר העבודה של השלושה, אך להפתעתו גילה שרשות שוק ההון לא מתירה לה לעשות זאת: "הזכאות תיבחן כשהחטופים יחזרו"

עוד 1,344 מילים

בכיר בממשל ביידן שוחח עם הצלב האדום על הגדלת הסיוע המוכנס לעזה

היועץ לביטחון לאומי, ג'ייק סאליבן, שוחח היום (רביעי) עם נשיאת הוועד הבינלאומי של הצלב האדום, מיריאנה ספולאריץ', לגבי הרחבת כמות הסיוע ההומניטרי המוכנס לרצועת עזה והשבתם לפעילות של השירותים הבסיסיים, שניתנו לציבור העזתי.

סאליבן חזר בשיחתו עם ספולאריץ' על כך שיש לשחרר מייד את כל החטופים המוחזקים ברצועה ואמר שיש לאפשר מתן סיוע הומניטרי למי שטרם שוחררו.

עוד 56 מילים

ראש המוסד נמצא בדוחא לפגישה עם ראש ה-CIA ובכירים קטאריים

ראש המוסד דדי ברנע יצא לדוחא לפגישות עם המתווכים הקטארים וראש הסי-איי-אי האמריקאי. זו הפעם השלישית בה ראש המוסד מגיע לבירת קטאר מאז תחילת הלחימה.

הנסיעה חשובה במיוחד כדי לקדם שתי מטרות. הראשונה שבהן היא מיצוי מתווה שחרור הנשים והילדים הנוכחי והידוק המנגנון של ההחזרה, כאשר לפי המספרים שיש בידי ישראל מספרן הכולל של נשים וילדים יכול להגיע עד ל-93, כאשר חמש חיילות אינן נכללות בספירה זו.

המטרה השנייה של נסיעתו של ברנע לדוחה היא כדי לקיים דיון בנוכחות כל המתווכים באשר למתווה המשכי, דיונים שבהם יועלו רעיונות וגישות לדון בשחרור חטופים מקטגוריות שלא נידונו עד היום, לרבות גברים.

עוד 100 מילים

נתניהו סידר למאסק תוכנית עסקית להשבת המפרסמים

הפעילות האנטישמית של בעלי חברות X ברשת החברתית הביאה לפגיעה בהכנסה עתידית בסך עשרות מיליוני דולרים ● אבל במקום לפעול נגד הפצת השנאה, המיליארדר עלה על מטוסו הפרטי לביקור בזק בישראל לשטיפת תדמיתו השלילית, בסיוע לחיצת היד החמה של נתניהו ● בניגוד להרצוג, רה"מ לא ניצל את השעות לצד המיליארדר כדי להמחיש את הסכנות ליהודים ● פרשנות

עוד 967 מילים

הלוחמה הפסיכולוגית של חמאס שלטה בסבב שחרור החטופים השני

למרות טענות חמאס, גורמים בצד הישראלי מדגישים כי הסכם שחרור החטופים הופר על־ידי ארגון הטרור בלבד ● ביידן נאלץ להתערב באמצע חופשת חג כדי להניע את השחרור ● הבוקר ישראל קמה לעוד יום של תעתועים דיפלומטיים ופחד מהלא נודע ● פרשנות

עוד 671 מילים

דו"צ: הצלב האדום עדכן שהחטופים בדרכם למעבר רפיח

דובר צה"ל הודיע, שלפי המידע שנמסר מהצלב האדום, החטופים בדרכם למעבר רפיח בשטח רצועת עזה.

עוד 15 מילים

לשכת רה"מ: נתניהו קיים הערכת מצב כדי לוודא שהפעימה השנייה תתקיים כסדרה

לשכת ראש הממשלה מסרה הערב (שבת) שראש הממשלה נתניהו קיים הערכת מצב עם כל גורמי הביטחון כדי לוודא שהפעימה השנייה תתקדם כסדרה.

עוד 22 מילים

מתחילת המלחמה בעזה, כוכבנים ומובילי דעה, לצד ארגונים אזרחיים פרטיים, נרתמו לטובת ההסברה, בזמן שהגורמים הרשמיים היו עדיין משותקים ● שרית זהבי, ראש מכון המחקר עלמא, חושבת שהמדינה צריכה להמשיך ולסייע במימון ההסברה האזרחית: "פרופגנדה מטעם המדינה נתפסת כקמפיין תודעה של משטרים פחות דמוקרטיים"

עוד 715 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה