טל שניידר
הזמן של
טל שניידר

הכתבת הפוליטית והמדינית של זמן ישראל

החיבוק הטורקי, האיום הרוסי והמו"מ בווינה

האמריקאים כבר לא מתלהבים מפרויקט הגז המשותף של ישראל, יוון וקפריסין – ואלה בשורות טובות לטורקיה שרוצה לקחת חלק בעסקאות הגז האזוריות ● במקביל, בזמן שארה"ב מאיימת על רוסיה בסנקציות אם תפעל באוקראינה, פוטין הזמין את הנשיא האיראני לנאום בבית התחתון – מה זה אומר על עתידו של הסכם הגרעין? ● פרשנות

עוד 912 מילים

צרפת, גרמניה, ספרד ואיטליה קוראות לבטל את הבנייה בגבעת המטוס

משרדי החוץ של צרפת, גרמניה, ספרד ואיטליה בהודעה משותפת: ״אנו מודאגים מאוד מההחלטה לקדם תוכניות לבניית מאות יחידות דיור חדשות במזרח ירושלים, כולל בין גבעת המטוס להר חומה. יחידות דיור חדשות אלו רק יערערו עוד יותר את הרציפות הטריטוריאלית בין הגדה המערבית למזרח ירושלים ויהוו מכשול נוסף לפתרון שתי המדינות. אנו קוראים לרשויות הישראליות לבטל את החלטתן זאת.

החלטה זאת מאיימת ישירות על אפשרות קיומה של מדינה פלסטינית עתידית. ההתנחלויות הישראליות מהוות הפרה בוטה של ​​החוק הבינלאומי ועומדות בדרכו של שלום צודק, מקיף ובר-קיימא בין הישראלים לפלסטינים.

אנחנו גם מודאגים מאוד מההתפתחויות האחרונות בשכונת שייח' ג’ראח במזרח ירושלים. אנו קוראים לממשלת ישראל לעצור את הליכי הפינוי וההריסה של מבנים פלסטינים במזרח ירושלים ובשטחי C, התורמים להחרפת המתיחות בשטח״.

עוד 116 מילים

בר-לב: אעשה הכל כדי לוודא שלא נעשה שימוש לא כשר באמצעי המשטרה

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב מסר בהמשך לשיח בתקשורת אודות שימוש המשטרה ביכולות טכנולוגיות למעקב אחר אזרחים: “חשיבות השמירה על הדמוקרטיה בישראל היא נר לרגלי ואין לכך שום חריג ושום יוצא דופן. אין גוף תחת אחריותי כשר שרשאי ו/או יכול להתנהל מחוץ לכללים הדמוקרטיים. הטענות לפיהן החלטות על האזנות סתר, או חדירה כלשהי למכשירים ניידים של אזרחים ללא אישור שופט, התבררו בשלב זה כלא נכונות. אין נוהל או פרקטיקה שמאשר שימוש בטכנולוגיות כאלו, לא בצורה רשמית ולא בצורה לא רשמית“.

השר הוסיף: ״הנחיתי את המפכ“ל על בדיקה שנים אחורה של כל המקרים שבהם בוצע שימוש באמצעים טכנולוגיים במטרה לוודא שלא היו ארועים כאלו שלא באישור שופט. במידה וימצאו מקרים כאלו שעד לרגע זה לא נמצאו, אפעל בכל הנחישות והחומרה במטרה להביא את אלו שפעלו בניגוד לחוק (במידה ויתברר שהיו כאלו) לדין. אהפוך כל אבן על מנת לוודא בצורה מלאה שלא נעשה שימוש לא כשר באמצעים הטכנולוגיים שבידי המשטרה״.

בר-לב התראיין מאוחר יותר ברשת ב׳ ואמר: "לא היה שום שימוש בתוכנה למעקב אחר טלפונים של מפגינים. זה לא רק שלא היה אישור שופט לזה – המשטרה גם לא ביקשה אישור כזה".

עוד 178 מילים

בר-לב: "אין פרקטיקה של חדירה למכשירים בידי המשטרה ללא אישור שופט"

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, הגיב על הדיווח ב"כלכליסט", שלפיו, המשטרה השתילה תוכנת מעקב בטלפונים של אזרחים ישראלים: "אני לא בקיא בנבכי האפליקציה או התוכנה של NSO, אבל אני לא שלם עם זה שיש זכות בכלל למישהו במדינת ישראל להאזין האזנות סתר לטלפונים של אזרחים פרטיים, ולכן הנושא הזה, ההחלטה, האישור הסופי הוא בידי שופט ביהמ"ש, לא בידי שוטר ולא בידי מפכ"ל המשטרה ובוודאי לא בידי שר הבט"פ".

בראיון ל-ynet אמר בר-לב: "מדינת ישראל היא מדינת חוק והמשטרה צריכה לפעול על פי החוק ואני מאמין שהיא פועלת על פי החוק ובמקרה הזה כל שימוש ספציפי חייב לעבור אישור של שופט אחרי שהמשטרה מציגה לשופט מדוע היא צריכה לעשות האזנת סתר כזאת באמצעות תוכנת NSO ובאמצעים אחרת. ככה זה צריך להיות במדינת ישראל".

עוד 121 מילים

המשטרה בתגובה לדיווח על ריגול אחר אזרחים: "אין שחר לטענות"

דוברות המשטרה פרסמה הבוקר תגובה לדיווח, שפורסם הבוקר ב"כלכליסט" על כך שהם עושים שימוש בתוכנת ריגול של חברת NSO נגד אזרחים.

בהמשך לפרסומים בהם לכאורה משטרת ישראל משתמשת בתוכנת ריגול כפי שפורסם הבוקר בכלכליסט ברצוננו להעמיד את הדברים על דיוקם: אין שחר לטענות העולות בכתבה שפורסמה היום.

כל פעילות המשטרה בתחום זה הינה על פי דין, על בסיס צווי בימ“ש ונהלי עבודה מוקפדים. בתחום זה קיימות מערכות פיקוח ובקרה מוגברות בתוך הארגון ומחוץ לארגון.

צר לנו על הניסיון לגרום נזק לפעילות המשטרה ללא בסיס.

משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות לאכיפת החוק במדינת ישראל.

עוד 89 מילים

פרקליטי נתניהו: בניגוד לפרסום, יו"ר האופוזיציה לא הודיע שהוא מוכן לקלון

פרקליטיו של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו אמרו הערב כי בניגוד לפרסום, נתניהו לא הודיע שהוא מוכן לקלון במסגרת הסדר הטיעון. מוקדם יותר הערב דווח בחדשות 12 כי יו"ר האופוזיציה הסכים להסדר טיעון עם סעיף הקלון.

עוד 35 מילים

ש״ס בתגובה לנפילת חוק הגיוס: "במדינת היהודים לא יגבילו לומדי תורה"

סיעת ש״ס בתגובה לנפילת חוק הגיוס: ״החוק הפוליטי של לפיד וליברמן שכולו התעמרות בבני הישיבות – נפל במליאה. במדינת היהודים לא יגבילו לומדי תורה. תודה מיוחדת לח״כ רינאוי זועבי על התנגדותה לחוק ולאדון עבאס, שגם אכל את הדגים וגם הצביע נגד מצפונו, כדאי שיבין שכסף לא קונה הכול".

עוד 48 מילים

ברקע הדיווחים על עסקת טיעון, נתניהו לחברי הליכוד: "אם יהיה מה לעדכן – אעדכן"

ברקע הדיווחים על כך שיו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו אישר להתקדם לעסקת טיעון בתיקיו – נתניהו אמר במליאת הכנסת לחבריו בליכוד: "אין מה לעדכן. אם יהיה מה לעדכן – אעדכן".

עוד 29 מילים

מורה נבוכים לחוקת הליכוד

עדיין לא ברור אם נתניהו יחתום בכלל על הסדר טיעון שיחייב אותו, בין השאר, לפרוש מהחיים הפוליטיים - אבל בליכוד כבר בוחנים את האפשרויות העומדות בפני בכירי המפלגה בהחלפתו של היו"ר הוותיק וניצול המצב לחזור לשלטון ● הליכוד, המפלגה הוותיקה ביותר ואחת הבודדות שמקיימת פריימריז, מתנהלת על פי חוקת המפלגה ● ובמקום שבו יש חוקה - יש גם פרשנויות סותרות לכל צד

עוד 1,163 מילים

בנט הודה למושל טקסס על פעילות אנשיו בהתמודדות עם החטיפה בקולוויל

ראש הממשלה, נפתלי בנט, שוחח הערב עם מושל טקסס, גרג אבוט, בעקבות החטיפה שאירעה בבית הכנסת בית ישראל בעיר קוליוויל. בנט הודה למושל על פעולתם הנחושה והמקצועית של כוחות אכיפת החוק במדינתו, אשר הביאה את האירוע לסיומו בשלום.

כוחות משטרה ליד בית הכנסת בית ישראל בקולוויל שבטקסס, 16 בינואר 2022 (צילום: Brandon Wade, AP)
כוחות משטרה ליד בית הכנסת בית ישראל בקולוויל שבטקסס, היום (צילום: Brandon Wade, AP)

ראש הממשלה אמר כי אזרחי מדינת ישראל עקבו אחר ההתרחשויות בדאגה, והתעוררו לבשורות טובות עם היוודע גמר האירוע ללא נפגעים. עוד הודה בנט למושל על עמידתו האיתנה לצד הקהילה היהודית, בעיר קוליוויל ובטקסס בכלל, על תמיכתו בישראל וכן על מאבקו באנטישמיות ובתנועת החרם (ה-BDS). בנט הזמין את אבוט לביקור בישראל, והשניים סיכמו לעמוד בקשר בהתאם לצורך.

עוד 93 מילים
סגירה
בחזרה לכתבה